Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Protinis dantukas


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2006 08 01 d. 12:32 pradėjo  Adrien, peržiūrėta 5856 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 
toluene
Atkakli dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 435

2006-08-01 20:49 26 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: toluene Įtraukti toluene Į adresų knygelę

kindzius rašė:
Protiniai dantys,gali ir neisdygti,jei jie yra pakrype,ne i "ta" puse,arba visiskai ju nera uzuomazgu padarius rentgeno nuotrauka viskas butu aisku.

Na mano tėčiui protiniai dantys taip ir neišdygo, tad manau, jog tai paveldėta..


lajsve
Ultra šaunuolė

Klube: narė

Parašė žinučių: 1846

2006-08-01 21:08 27 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: lajsve Įtraukti lajsve Į adresų knygelę
Beje, stomatologe sake, kad po egzaminu dantys genda taip pat kaip ir akys, ar cia tiesa, kindzius ?

kindzius
Geriausias senbuvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 4355

2006-08-02 08:11 28 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kindzius Įtraukti kindzius Į adresų knygelę

lajsve rašė:
Beje, stomatologe sake, kad po egzaminu dantys genda taip pat kaip ir akys, ar cia tiesa, kindzius ?


Na nelabai man teko iki sio momento kazka panasaus girdeti Šypsena Nebent ju metu piestuka,tusinuka ar knyga dantimis grauzi Šypsena


kaktusa
Ultra gerietė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 455

2006-08-02 08:24 29 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kaktusa Įtraukti kaktusa Į adresų knygelę
Jei tų protinių dantukų turi būti keturi, tai reiškia, kad man jau visi +/- išdygo. Bet nuojauta neapleidžia, kad ir penktas kalasi. Apsvaigęs Cha cha Šiaip mirtinų skausmų lyg ir nebūdavo, bet jautėsi, kad burnoj vyksta kažkokie ekstremalūs pokyčiai. Tik kai dygo paskutinis dantukas, labai dantenas skaudėjo.Nežinau Bet išgyvenau. Tūsas

Adrien
Patyrusi šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 69

2006-08-02 08:34 30 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Adrien Įtraukti Adrien Į adresų knygelę

monoxide rašė:

toluene rašė:
sakyčiau, kad aktyvus masažas dantų šepetuku dar kraupiau skamba Pavargęs Šypsena


Juokiasi bet pasiteisina! pats buvau susiduręs kadaise, nors dar visai neseniai dar buvau pasigavęs dantenos uždegimą- pasirodo vis kraštelis dantenos per n metų dar nepasišalino. teks eiti apsipjaustyt (oi, kaip dviprasmiškai skamba Cha cha)...


agum.. Flirtas


Adrien
Patyrusi šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 70

2006-08-02 08:38 31 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Adrien Įtraukti Adrien Į adresų knygelę
niu, vakar dar mam paskambinau del sventos ramybes pasikonsultuot.. ti irgi sake su druska ten atlikti skalavimus ir pan. sian tai jau geriau jauciuos net keista. bet baisu ne pas savo stomatologe eit, ti tixliai apibudinau situacija mamytei ir liepiau gaut konsultacija is mano stomat. aisq sunku jai bus ka pasakyt be apziuros, bet cia pradziai. a jau kai grysiu namucio, jei nebus susitvarke, ka gi, tex lankytis.. (: aciu visiems uz patarimus. Apkabinimas

DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 6581

2008-07-14 22:54 32 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę

kindzius rašė:
Ketanov'as parduodamas tik su receptu Mirkt beja pirmiausia siulyciau pasirodyti odontologui,gal reikia apipjauti dantenas ir skausmas sumazes,gal reikia padaryti nuotrauka ir pasiziureti ar tam danciui yra vietos isdygti ir t.t.


Klausyk, va turiu problemą. Dygsta protinis dantukas. O būna taip, kad nebūna vietos? nes man skverbiasi pro visas dantenas, kraujuoja. Sukilo temperatūra. Kadangi nusilpęs organizmas susirgau. Aplink lūpas įsimetė herpus virusas, pūslelinė, nors anksčiau niekada neturėjau. Ją gydžiau Aciclovir Actavis, tačiau bandžiau užtepti dantų pasta Velym ir atrodo gyja žymiai geriau. Išbrinko limfmazgiai. Sukilus temperatūrai skauda gerklę. Burnos ertmėje kamuoja opinis nekrozinis stomatitas, beje yra taškelis ir ant liežuvėlio (praeityje dar taip nebuvo). O baisiausia, kad dantukui rodos nėra vietos eina per mėsas ir jau gerokai įpjovė žandą - atrodo, protinis dantukas žande. Aplink visur raudona. O žaizdelė pasigavo stomatito virusą ir dabar mano dantukas auga į žaizdą ir skausmelis patikėkit ;( . Gydytoja išrašiusi antibiotikų Ospamox. O profilaktiškai taplioju Kamistad N. Nežinau ką daryt? Ar taip turi būti, gal žandukas sugis ir viskas nu tvarkoje? Ar taip ir liks dantis žanduke?


DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 6582

2008-07-14 23:04 33 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę
- Gydytoja, ar iš tiesų žmogaus evoliucija baigia išstumti protinius dantis?
- Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 54 procentus protinių dantų išdygsta netaisyklingai. Jiems nebeužtenka vietos. Lietuvoje odontologijos studentai taip pat mėgino atlikti panašų tyrimą. Jie profilaktiškai patikrino 150 karių. 33 proc. jų protinių dantų buvo išdygę netaisyklingai ar retinuoti. Dažnai dvidešimtmečio žmogaus panoraminėje žandikaulio nuotraukoje matau, kad jo protiniai dantys niekada neišdygs iki galo, nes yra pakrypę. Jo burnoje bus matyti tik dalis išlindusio protinio danties.

Vystosi įvairios ligos

- Ar ši dantų sandaros kaita kaip nors atsiliepia žmogui ?

- Kai dančiui nėra vietos, dėl netaisyklingos jo padėties vystosi kai kurios ligos. Mažai išdygusį dantį dengia gleivinės gaubtas. Kai po juo patenka maisto atliekos, kyla uždegimas. Tuomet žmogui skauda ryjant, žiojantis, tinsta dantenos, o blogiausiu atveju uždegimas išplinta į minkštuosius audinius ir net kaulą. Tokiu atveju protiniai dantys yra šalinami.

Kitas dalykas – būdamas netaisyklingoje padėtyje, toks dantis gali sukelti ėduonį ir šalia esančiame dantyje. Šis taip pat pradeda gesti.

Jeigu protinis dantis spaudžia gretimo šaknį, gali pradėti tirpti šaknis, kaulas. Tuomet prarandamas ne tiktai protinis, bet ir šalia esantis dantis.

Kartais aplink kreivus ar pusiau išlindusius protinius dantis vystosi cistos. Tuomet dar labiau pažeidžiamas kaulas. Visa tai labiau pasakytina apie apatinius protinius ir šalia jų esančius dantis.

Viršutiniai neturi atramos

- Ar viršutiniai protiniai dantys išdygsta taisyklingesni ?

- Jie taip pat dažnai būna ne vietoje. Bet jei viršutinis protinis dantis net išdygsta gražus, jis neretai vis tiek neturi antagonisto – apatinio danties, su kuriuo galėtų sukandimo metu liestis. Tuomet viršutinis protinis dantis pradeda ilgėti ir neturi jokios vertės mitybos procese. Mes jį taip pat patariame šalinti.

Kartais viršuje išdygę protiniai dantys stovi ne dantų lanke, o nukrypsta į žandą. Tuomet žmogus valgydamas dažnai prikanda gleivinę. Ilgainiui toje vietoje atsiranda opos, skauda. Tokiu atveju aštuntasis dantis taip pat šalinamas.

- Gal vėliausiai išdygstantys protiniai dantys yra silpni, todėl labiau pažeidžiami ėduonies ?

- Protinių dantų kaulinis audinys nėra silpnesnis už kitų dantų, tačiau toks likimas juos ištinka dėl jų padėties. Jie yra toliausiai burnoje ir žmogus negali tinkamai jų išvalyti. Be to, net negesdami protiniai dantys gali pridaryti bėdų. Jie yra dideli ir netaisyklingai dygdami stumia šalia esančius dantis iš vietos, tie - esančius toliau, kol galų gale išsikraipo priekiniai dantys, nes yra vienašakniai, maži ir silpni.Padaro vietos kitiems dantims

- Kokiais atvejais dažniausiai rekomenduojate šalinti protinius dantis ?

- Juos verta gydyti tik iki tam tikro laipsnio. Jeigu jau reikia gydyti jų šaknis, neretai tai nebeapsimoka.

Protiniai dantys turi labai nevienodai šaknų, ne taip kaip kiti: apatiniai krūminiai – po dvi, viršutiniai – po tris. Protinis dantis gali būti su viena šaknimi, dviem arba netgi trimis. Dėl vietos stokos jos paprastai būna kreivos. Todėl išgydyti jas sunku ir brangu. Bet mes nesilaikome tos nuomonės, kad reikia pašalinti visus protinius dantis. Jei jie taisyklingai išdygę, negenda, tegul būna.

Klinikoje "Denticija" dirbu jau dešimt metų. Iš pradžių netekdavo rauti tiek daug protinių dantų, kaip dabar. Viena priežasčių, kodėl pastaruoju metu itin daug šalinama protinių dantų, yra išpopuliarėjęs ortodontinis gydymas, tai yra dantų lankų tiesinimas.

Kai žmogaus dantys yra kreivi, norint juos sustumdyti taisyklingai, reikia vietos. Tokiu atveju ortodontai dažniausiai prašo šalinti visus keturis protinius dantis ar jų užuomazgas, jei pacientas yra jaunas.

Kadangi dantys dabar tiesinami ne tik vaikams ir paaugliams iki 15 metų, kaip būdavo anksčiau, bet ir suaugusiems, pacientų, kuriems pašalinti protiniai dantys, gerokai padaugėjo.Tenka iškęsti operaciją

Vis daugėja žmonių, kurie patys ateina prašyti išrauti protinius dantis. "Ši tendencija ateina iš Vakarų šalių, kur stomatologai apskritai linkę greičiau viską šalinti, o ne gydyti. Galbūt taip yra todėl, jog turtingesnių šalių žmonės turi didesnę galimybę savus sugedusius ar nelygius dantis pakeisti implantais", - svarstė vilnietė gydytoja J. Andrašiūnienė.

Lietuvių stomatologai stengiasi savo pacientus atkalbėti nuo panašių procedūrų, ypač jeigu protiniai dantys tiesūs.

Retinuoto protinio danties pašalinimas yra kur kas sudėtingesnė procedūra negu paprasto danties traukimas. Norint pašalinti retinuotą protinį dantį, daromi pjūviai – atverčiama gleivinė, antkaulis, nugręžiamas kaulas. Ši operacija trunka apie valandą. Nelengvas ir pooperacinis laikotarpis.

Jeigu žmogui reikia ištraukti visus keturis protinius dantis, tai užtrunka net mėnesį. Ištraukus vieną dantį, kitas šalinamas tik po savaitės. Tokie pacientai dažniausiai būna atsiųsti ortodonto.

Išskirtiniu atveju, jeigu būtina vienu metu pašalinti visus keturis protinius dantis, žmogui yra taikoma bendroji nejautra, kitaip jis nepajėgtų net kelias valandas būti išsižiojęs.Vyrai nualpsta dažniau

"Protiniams dantims rauti jėgos nereikia, reikia mokėjimo, - aiškino smulkaus sudėjimo veido-žandikaulio chirurgė. – jei sugriebsi dantį su didele jėga, iš karto nulauši, liks tik šaknys".

Vyrų ir moterų dantys beveik nesiskiria. Kartais moterų dantys būna netgi tvirtesni, o šaknys ilgesnės. Tiktai vyrai, šalinant dantį, dažniau nualpsta. "Galbūt, moterys emociškai labiau išsilieja, o vyrai savo jausmus slepia, bando susiimti viduje ir alpsta", - svarstė J. Andrašiūnienė. Jei pacientas išblykšta, gydytoja skuba ji paguldyti. Jei žmogus iš anksto prisipažįsta, kad baiminasi stomatologo kėdės, operacija jam atliekama gulomis. Tokioje padėtyje paprastai žmogus nealpsta. Kai kurie žmonės, iš anksto užsirašę traukti dantį, vėliau į procedūrą neateina. Yra buvę atvejų, kai toks pacientas net pabėga iš odontologo kabineto.


kupe
Patyręs dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1463

2008-07-17 21:38 34 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kupe Įtraukti kupe Į adresų knygelę
pats dabar tvarkausi sia beda...man 26metai ir dantys taip ir nesugebejo prasikalti,isaugo i sonus ir pan. 1-2 kart i men.budavo diskomfortas burnoj,kai pradedavo skaudeti tas mesas prie ju..pries koki men uzejo didelis skausmas kokio dar nebuvo buve,istinau ir pan.,tada pasakiau VSIO-reikia su jais kazka daryti...prie vieno protinio danties buvo susidariusi "kisene" kur rinkosi maistas,isvalyti namu salygom-neimanoma,va jis man ir sukele ta uzdegima...israse antibiotiku OSPAMOX,vale ta "kisene" kiekviena diena...praeis uzdegimas kazka darysim sake gydytoja...po savaites savijauta buvo jau atsistacius,nuvariau i klinika,padare panoramine foto(nes ruosiuosi ir siaip dantys pasitvarkyti),rezultatas: visi 4 protiniai dantys isauge(jei taip galima pavadinti) negerai...po ilgos informacjos is chirurges apie operacija (rovima) ir pan.,nusprendziau ta pacia akimirka ir rauti juos...nusprendem rauti po 2,tai yra toje pacioje puseje(virsuje+apacioje),1 isrovus vistiek su ta puse nieko negali daryti,tad verta "1 suviu nusauti 2 zuikius"...uzsalde,prapjauste dantenas ir pan.,isrove,sudejo po 3 siules ant kiekvieno danties,skausmo zinoma 0,tik silpna pasidarydavo pasiziurejus kaip 2 gydytojos is visu jegu tarso tavo burnoj dantysJuokiasi,tad nusprendziau geriau buti uzsimerkusiam pastoviaiCha cha...israse antibiotiku OSPAMOX,esant dideliam skausmui-nuskausminamuju NIMESIL,rekomendacija-deti ledo kompresus del istinimo mazinimo,nevartoti karstu patiekalu...KAIP GIJO? ogi galvojau bus blogiau(prigasdino gydytoja..papasakojo kas gali buti baisiausia...)...pacios nemaloniausios 3 pirmos paros,siek tiek patinau,skausmas tai minimalus(nesuvartojau nei vieno nuskausminamuju porcijos,nes nebuvo ten skausmo,tik lengvas tvinkciojimas ir tiek)...kas labiausiai nepaptiko,tas spjaudimasis kraujais visas 3 paras,to nereikia daryti,nes isspjauni kraujo kresuliukus,ko pasekoje gyjimas pailgeja,bet kad kitaip neimanoma: burnoj issiskiria labai daug gleiviu,seiliu ir kur jas det???nes isspjovus jau po 2-5min,vel pilna burna kaip as sakydavau "fafliu"Juokiasi...na ir spaudziausi 3 paras...sukasti burnos neeina...maistas Cha cha :atvesintos sriubos,jogurtai ir pan.,skysciai,nes su kramtimu NEIMANOMAS dalykas...tai tokios visos 3 pirmos paros man buvo,poto jau pradejo gereti,o praejus po isrovimo 7-8 dienom viskas pilnai uzgijo ir neliko jokio diskomforto...ryt einu trauktis siulu,nors jie tirpsantys,bet sako uzbeg po 2 savaiciu po rovimo-istrauksiu siulus tuo paciu ivertinsim rezultatus...taip va viskas vyko bent man,dabar atsoksiu kelias vestuves ir po ju eisiu likusiu 2 rauti kitoj pusejMirkt..p.s.visas malonumas su dantu nuotrauka kainavo nepilnai 500lt uz abu dantys....nors vienoj klinikoj buvo uzsiprase NUO 1000lt uz 1 dantiKvankt?

kindzius
Geriausias senbuvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 4996

2008-07-17 22:01 35 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kindzius Įtraukti kindzius Į adresų knygelę

kupe rašė:
.p.s.visas malonumas su dantu nuotrauka kainavo nepilnai 500lt uz abu dantys....nors vienoj klinikoj buvo uzsiprase NUO 1000lt uz 1 dantiKvankt?


O,as kai pasakiau,kad sudetingu dantu traukimas pas mane klinikoje atseis merginai 100-200 lt su viskuom,tai beveik pasiule eit n* su tokiom kainom ir pasake,kad zino kur uz 20Lt istrauks su su viskuom.Va cia tai teisingos kainos,reiks kelt kainas uzteks uz kapeikas dirbti Šypsena


kupe
Patyręs dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1464

2008-07-17 23:08 36 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kupe Įtraukti kupe Į adresų knygelę

kindzius rašė:

kupe rašė:
.p.s.visas malonumas su dantu nuotrauka kainavo nepilnai 500lt uz abu dantys....nors vienoj klinikoj buvo uzsiprase NUO 1000lt uz 1 dantiKvankt?


O,as kai pasakiau,kad sudetingu dantu traukimas pas mane klinikoje atseis merginai 100-200 lt su viskuom,tai beveik pasiule eit n* su tokiom kainom ir pasake,kad zino kur uz 20Lt istrauks su su viskuom.Va cia tai teisingos kainos,reiks kelt kainas uzteks uz kapeikas dirbti Šypsena


na uz 20lt tai cia speju geriausiu atveju is kojytes i zandikauliJuokiasifulmen
Ultra gerietis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 3112

2008-07-21 12:32 37 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: fulmen Įtraukti fulmen Į adresų knygelę
Maciau tokiu traukimu uz 20lt, ateina zmones su skausmu, sako: cia man pries savaite trauke danti (virsuj sestas), pasiziuri, o gi ten - visos trys saknys paliktos Cha cha Va tau ir danties traukimas Cha cha

kindzius
Geriausias senbuvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 5002

2008-07-21 13:10 38 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kindzius Įtraukti kindzius Į adresų knygelę

fulmen rašė:
Maciau tokiu traukimu uz 20lt, ateina zmones su skausmu, sako: cia man pries savaite trauke danti (virsuj sestas), pasiziuri, o gi ten - visos trys saknys paliktos Cha cha Va tau ir danties traukimas Cha cha


6 virsuoj tai dar nieko,bet kai pasako,kad 8 apacioje traukia uz 20 tai ziauru...


fulmen
Ultra gerietis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 3113

2008-07-21 13:39 39 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: fulmen Įtraukti fulmen Į adresų knygelę
nu bet kai VISAS saknis palieka, tai cia irgi neblogai, nesiterlioja taip sakant... Šypsena

kindzius
Geriausias senbuvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 5005

2008-07-21 20:44 40 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kindzius Įtraukti kindzius Į adresų knygelę

fulmen rašė:
nu bet kai VISAS saknis palieka, tai cia irgi neblogai, nesiterlioja taip sakant... Šypsena


Duoda ir kitiems uzdirbt dar 20 lt ar daugiau ir vaistinem taip pat pliusas dideja Juokiasi


fulmen
Ultra gerietis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 3114

2008-07-21 22:48 41 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: fulmen Įtraukti fulmen Į adresų knygelę
Nugi visiems gyvent reikia Cha cha Tai paimi israuni 1 is 3 saknu ir siunti tolyn Cha cha Tada dar dukart uzdirbs vaistines ir odontologai Cha cha

Lollipop
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 3207

2008-07-30 15:42 42 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Lollipop Įtraukti Lollipop Į adresų knygelę
ir man tokia beda yra Liūdnas

vakar po nakties atsikeliau su visu istinusiu zandu, ir siaubingai skaudanciu zandikauliu, tad vos galejau issizioti. Apsilankius pas stomotologa, prapjove mesa virs danties, ir kai baigsis infekcija, reikes rauti dantuka, nes jam nera vietos kur augti Liūdnas tik dabar nzn kur ta danti rauti... poliklinikoje, ar kokioje privacioje klinikoje.....


Adrien
Patyrusi šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 106

2008-09-11 20:46 43 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Adrien Įtraukti Adrien Į adresų knygelę
br... tikras vargas su tais dantukais.. DrovusDrovus

Skraiduolis
Senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 4470

2008-09-12 10:30 44 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Skraiduolis Įtraukti Skraiduolis Į adresų knygelę
Man neseniai isrove protini dantuka apacioje.
Veiksmas Siauliuose,pas privatininka.
Kaina 70 Lt.
Rezultatas-kas is to,kad brangiau mokejau....vistiek jau savaite maudzia aplink ta vieta.Padeda silti kompresai Gerai


Adrien
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 1274

2009-09-05 22:20 45 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Adrien Įtraukti Adrien Į adresų knygelę

DeathKiss ra:
- Gydytoja, ar iš tiesų žmogaus evoliucija baigia išstumti protinius dantis?
- Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 54 procentus protinių dantų išdygsta netaisyklingai. Jiems nebeužtenka vietos. Lietuvoje odontologijos studentai taip pat mėgino atlikti panašų tyrimą. Jie profilaktiškai patikrino 150 karių. 33 proc. jų protinių dantų buvo išdygę netaisyklingai ar retinuoti. Dažnai dvidešimtmečio žmogaus panoraminėje žandikaulio nuotraukoje matau, kad jo protiniai dantys niekada neišdygs iki galo, nes yra pakrypę. Jo burnoje bus matyti tik dalis išlindusio protinio danties.

Vystosi įvairios ligos

- Ar ši dantų sandaros kaita kaip nors atsiliepia žmogui ?

- Kai dančiui nėra vietos, dėl netaisyklingos jo padėties vystosi kai kurios ligos. Mažai išdygusį dantį dengia gleivinės gaubtas. Kai po juo patenka maisto atliekos, kyla uždegimas. Tuomet žmogui skauda ryjant, žiojantis, tinsta dantenos, o blogiausiu atveju uždegimas išplinta į minkštuosius audinius ir net kaulą. Tokiu atveju protiniai dantys yra šalinami.

Kitas dalykas – būdamas netaisyklingoje padėtyje, toks dantis gali sukelti ėduonį ir šalia esančiame dantyje. Šis taip pat pradeda gesti.

Jeigu protinis dantis spaudžia gretimo šaknį, gali pradėti tirpti šaknis, kaulas. Tuomet prarandamas ne tiktai protinis, bet ir šalia esantis dantis.

Kartais aplink kreivus ar pusiau išlindusius protinius dantis vystosi cistos. Tuomet dar labiau pažeidžiamas kaulas. Visa tai labiau pasakytina apie apatinius protinius ir šalia jų esančius dantis.

Viršutiniai neturi atramos

- Ar viršutiniai protiniai dantys išdygsta taisyklingesni ?

- Jie taip pat dažnai būna ne vietoje. Bet jei viršutinis protinis dantis net išdygsta gražus, jis neretai vis tiek neturi antagonisto – apatinio danties, su kuriuo galėtų sukandimo metu liestis. Tuomet viršutinis protinis dantis pradeda ilgėti ir neturi jokios vertės mitybos procese. Mes jį taip pat patariame šalinti.

Kartais viršuje išdygę protiniai dantys stovi ne dantų lanke, o nukrypsta į žandą. Tuomet žmogus valgydamas dažnai prikanda gleivinę. Ilgainiui toje vietoje atsiranda opos, skauda. Tokiu atveju aštuntasis dantis taip pat šalinamas.

- Gal vėliausiai išdygstantys protiniai dantys yra silpni, todėl labiau pažeidžiami ėduonies ?

- Protinių dantų kaulinis audinys nėra silpnesnis už kitų dantų, tačiau toks likimas juos ištinka dėl jų padėties. Jie yra toliausiai burnoje ir žmogus negali tinkamai jų išvalyti. Be to, net negesdami protiniai dantys gali pridaryti bėdų. Jie yra dideli ir netaisyklingai dygdami stumia šalia esančius dantis iš vietos, tie - esančius toliau, kol galų gale išsikraipo priekiniai dantys, nes yra vienašakniai, maži ir silpni.Padaro vietos kitiems dantims

- Kokiais atvejais dažniausiai rekomenduojate šalinti protinius dantis ?

- Juos verta gydyti tik iki tam tikro laipsnio. Jeigu jau reikia gydyti jų šaknis, neretai tai nebeapsimoka.

Protiniai dantys turi labai nevienodai šaknų, ne taip kaip kiti: apatiniai krūminiai – po dvi, viršutiniai – po tris. Protinis dantis gali būti su viena šaknimi, dviem arba netgi trimis. Dėl vietos stokos jos paprastai būna kreivos. Todėl išgydyti jas sunku ir brangu. Bet mes nesilaikome tos nuomonės, kad reikia pašalinti visus protinius dantis. Jei jie taisyklingai išdygę, negenda, tegul būna.

Klinikoje "Denticija" dirbu jau dešimt metų. Iš pradžių netekdavo rauti tiek daug protinių dantų, kaip dabar. Viena priežasčių, kodėl pastaruoju metu itin daug šalinama protinių dantų, yra išpopuliarėjęs ortodontinis gydymas, tai yra dantų lankų tiesinimas.

Kai žmogaus dantys yra kreivi, norint juos sustumdyti taisyklingai, reikia vietos. Tokiu atveju ortodontai dažniausiai prašo šalinti visus keturis protinius dantis ar jų užuomazgas, jei pacientas yra jaunas.

Kadangi dantys dabar tiesinami ne tik vaikams ir paaugliams iki 15 metų, kaip būdavo anksčiau, bet ir suaugusiems, pacientų, kuriems pašalinti protiniai dantys, gerokai padaugėjo.Tenka iškęsti operaciją

Vis daugėja žmonių, kurie patys ateina prašyti išrauti protinius dantis. "Ši tendencija ateina iš Vakarų šalių, kur stomatologai apskritai linkę greičiau viską šalinti, o ne gydyti. Galbūt taip yra todėl, jog turtingesnių šalių žmonės turi didesnę galimybę savus sugedusius ar nelygius dantis pakeisti implantais", - svarstė vilnietė gydytoja J. Andrašiūnienė.

Lietuvių stomatologai stengiasi savo pacientus atkalbėti nuo panašių procedūrų, ypač jeigu protiniai dantys tiesūs.

Retinuoto protinio danties pašalinimas yra kur kas sudėtingesnė procedūra negu paprasto danties traukimas. Norint pašalinti retinuotą protinį dantį, daromi pjūviai – atverčiama gleivinė, antkaulis, nugręžiamas kaulas. Ši operacija trunka apie valandą. Nelengvas ir pooperacinis laikotarpis.

Jeigu žmogui reikia ištraukti visus keturis protinius dantis, tai užtrunka net mėnesį. Ištraukus vieną dantį, kitas šalinamas tik po savaitės. Tokie pacientai dažniausiai būna atsiųsti ortodonto.

Išskirtiniu atveju, jeigu būtina vienu metu pašalinti visus keturis protinius dantis, žmogui yra taikoma bendroji nejautra, kitaip jis nepajėgtų net kelias valandas būti išsižiojęs.Vyrai nualpsta dažniau

"Protiniams dantims rauti jėgos nereikia, reikia mokėjimo, - aiškino smulkaus sudėjimo veido-žandikaulio chirurgė. – jei sugriebsi dantį su didele jėga, iš karto nulauši, liks tik šaknys".

Vyrų ir moterų dantys beveik nesiskiria. Kartais moterų dantys būna netgi tvirtesni, o šaknys ilgesnės. Tiktai vyrai, šalinant dantį, dažniau nualpsta. "Galbūt, moterys emociškai labiau išsilieja, o vyrai savo jausmus slepia, bando susiimti viduje ir alpsta", - svarstė J. Andrašiūnienė. Jei pacientas išblykšta, gydytoja skuba ji paguldyti. Jei žmogus iš anksto prisipažįsta, kad baiminasi stomatologo kėdės, operacija jam atliekama gulomis. Tokioje padėtyje paprastai žmogus nealpsta. Kai kurie žmonės, iš anksto užsirašę traukti dantį, vėliau į procedūrą neateina. Yra buvę atvejų, kai toks pacientas net pabėga iš odontologo kabineto.
dabar tai isvis susinervinau. dygo jis sau ramiausiai.. ir skausmas buvo dinges ir vel, kad pradejo skaudet. Liūdnas ir issoko pusle didziausia. ŽliumbiaUžsispyręs nac... taip, be dabtisto tai jau niekaip. Liūdnas ir galiausiai uzknisa, kad tai bus tik pirmadieni. Liūdnas ir ti neaisku ar kas gales priimti. Liūdnas as palausta. Liūdnas pries kelis metus, kitoj pusej buvo susidarius cista, kuria operavo, bet jei ir cia tip bus, tai jau pyp, jau geriau proteza iskart susidet. Užsispyręs


Adrien
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 1275

2009-09-05 22:21 46 žinutė iš 46 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Adrien Įtraukti Adrien Į adresų knygelę
na is esmes, cia galit i mane nekreipt demesio, bet jau del tu dantu tiek teko prisiskentet, kad jau man tai prilygsta pasaulio pabaigai. gr..

Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas 1 2 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Sveikatos klubas: 5.308 Žinučių forume 107.187 267 Narių klube 562 Banga.lt laikrodis 06:07 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiSveikatos klubas

Moderuoja: wialniaz, kindzius, BangaLT, emiru*
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Protinis dantukas

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai