Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Kaip vertinat "lietuviu charta"?


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2005 12 21 d. 02:20 pradėjo  Zyklon_B, peržiūrėta 1675 k.
Puslapiai: 1 
Zyklon_B
Blogas banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 4050

2005-12-21 02:20 1 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Zyklon_B Įtraukti Zyklon_B Į adresų knygelę
1949.06.10 Vokietijoje VLIK'as isleido sia charta, kurios laikydamiesi pasaulio lietuviai sugebejo islikti gausiausia sovietu okupuotos tautos bendruomene..taciau tai buvo iki 1991 metu. Ka dabartiniai iseiviai apie ja manot?

1. Tauta yra prigimtoji zmoniu bendruomene. Niekas negali buti prievartaujamas nutraukti savo rysi su tautine bendruomene. Pasaulyje pasklide lietuviai sudaro pasauline lietuviu bendruomene.
2. Zmogus turi prigimtine teise laisvai ispazinti ir ugdyti savo tautybe. Lietuvis lieka lietuviu visur ir visada. Savo tevu islaikyta lietuviu tautos gyvybe lietuvis perduoda ateities kartom, kad amzinai gyventume.
3. Kalba – svarbiausias tautines bendruomenes rysys. Lietuviu kalba lietuviui yra tautine garbe.
4. Seima yra tautos gyvybe. Lietuvis kuria lietuviska seima.
5. Tautine kultura – kelias I tarptautini pripazinima ir bendradarbiavima. Apreiksdama tautos geniju, tautine kultura inesa savaiminga indeli i visuotinius zmoniu gimines laimejimus. Kiekvieno lietuvio priederme sudaryti salygas tautinei kulturai.
6. Valstybe – auksciausioji tautines bendruomenes organizacija. Valstybe yra tautines kulturos ugdymo ir islikimo pagrindas. Darbu, mokslu, turtu ir pasiaukojimu lietuvis kovoja,kad apgintu ir islaikytu nepriklausoma Lietuvos valstybe.
7. Mokykla- tautines dvasios zidinys. Kiekvieno lietuvio kilniausioji pareiga buti lietuviu mokyklos remeju.
8. Draugija – tautines kulturos veiksminga talkininke. Lietuvis kuria ir palaiko religines, kulturines, jaunimo, savisalpos, profesines irk t. lietuviu draugijas.
9. Musu tevu kovos ir aukos del lietuviskos knygos yra testamentinis ipareigojimas visom lietuviu kartom. Lietuvis organizuoja ir remia spausdinta lietuviska zodi.
10. Tautos istorija yra geriausia tautos mokytoja. Lietuvis brangina tautos praeiti ir tautinius paprocius. Lietuvis stengiasi buti vertas savo proteviu, kad paliktu pasididziavima ateities kartoms.
11. Tautinis solidarumas yra auksciausioji tautine dorybe. Lietuvis ugdo tautini solidaruma. Visi lietuviai yra lygus tos pacios tautos vaikai. Tarp saves broliai. Tautinio supratimo ir lietuvisko vieningumo zenklan kiekvienas lietuvis moka nuolatini tautinio solidarumo inasa.
12. Lietuvio tautines spalvos: geltona, zalia, raudona. Lietuvio tautine svente – vasario 16-ta. Lietuvio sukis: lietuviais esame mes gime, lietuviais turime ir but.
13. Lietuvis yra lojalus savo gyvenamajam krastui. Lietuvio santykius su nelietuviu nustato artimo meile ir pagarba. Kiekvieno zmogaus teise laisvei, garbei, gyvybei, sveikatai ir turtui.


DarPo1
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 10418

2005-12-23 18:30 2 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DarPo1 Įtraukti DarPo1 Į adresų knygelę
Zinok, pasvarsciau, ir matau, kad pagal lietuviu charta augino dypukai savo seimas. Gerai (Mano teveliai ir draugu tevai tikrai taip Taip). Bet priezastys isvaziavimo buvo kitokios, ir tikrai man paciai idomu, kaip kiti spres augint lietuviu seimas uzsienyje? Nekaltas

Zyklon_B
Blogas banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 4050

2005-12-24 21:55 3 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Zyklon_B Įtraukti Zyklon_B Į adresų knygelę
va va..kai pirma iseiviu karta jau nebesnek lietuviskai liudna..

flintash
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 164

2005-12-31 18:33 4 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: flintash Įtraukti flintash Į adresų knygelę
tie laikai buvo kitokie.. zmones buvo kitokie, ir emigracijos priezastys buvo kitokios.dabar nenorekime dvasingos iseivijos bendruomenes-kai 90% isvykeliu paliko tevyne tik del pinigu, plius nemaza ju dalis- padugnes. tai daugumai sita chartija -nusispjaut. gal tu ir as galetume ja skelbti ir laikytis, bet net nagalvok kisti kiekvienam emigrantuj po nosia.kaip jau sakiau- jam nusispjaut.
ce tik mano tokia nuomone


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Pasaulio lietuviai: 3.199 Žinučių forume 105.969 434 Narių klube 523 Banga.lt laikrodis 20:19 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiPasaulio lietuviai

Moderuoja: BangaLT, danas, DarPo1
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kaip vertinat "lietuviu charta"?

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai