vaikų globos namai

vaikų globos namai

Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę: 1. Kas turi dirbti globos namuose su vaikais, kai yra 12 vaikų 3 etatai(trys globos namų auklėtojos) a) ar pedagogas b) ar socialinis darbuotojas( bet ne soc. pedagogas) 2. Kaip jūs manote, kam galėtų būti priskirti- pavaldūs vaikų globos namai; a) švietimo ministerijai. b) soc. ministerijai 3. Kokiu būdu iš vaikų globos namų pedagogų, turinčių vyr. globos namų auklėtojų kvalifikaciją, būtų galima padaryti socialinius darbuotojus?( trūksta pedagoginis darbo stažas, žymiai sumažėja atlyginimas, sutrumpėja atostogos) 4. Jei žinote, galite, nurodykite nuorodas kur galėčiau rasti normatyvinius aktus susijusius su globos namų pedagogų darbo valandomis, atostogomis, apmokėjimu.

Su vaikais - pedagogas; Su ju seimomis, mokykla, teismais - socialinis darbuotojas.

Jusu ziniai valstybines vaiku globos istaigos jau yra pavaldzios SADM’ui… Labas

Tai turi buti padaryta per tipiniu globos istaigu etatu sarasu patvirtinima… ir socialiniu garantiju soc. darbuotojams padidinima…

Skambinkite arba rašykite į ŠMM… per 30 dienų Jums bus atsakyta…

tiek ilgai laukti nėra kada. Problema yra ta- kad mus turinčias vaikų globos namų vyr. auklėtojų kvalifikacijas ir aukštąjį- specialųjį išsilavinimą turinčias pedagoges nori pervesti į socialinius darbuotojus. (ne pedagogus) Gal žinote kokios pareigos yra socialinių darbuotojų? Ir kokiais normatyviniais aktais grindžiamas so. darbuotojų darbo apmokėjimas( na, darbo trukmė, atlyginimas ir t.t.)

gal cia rasi reikiama informacija apie soc. darbo reglamentavima: socmin.lt/index.php?208183221

Manau, kad rasiu kai ką. Ačiū. O kaip manote- ar socialinis darbuotojas gali būti prilyginamas socialiniam pedagogui, ar globos namų pedagogui. Juk jų funkcijos turėtų kažkiek skirtis, ir pareigos turėtų būti pastarųjų didesnės…Kaip atrodo jums?

mums atrodo, kad kaip pavadinsi taip nepagadinsi.

Man taip neatrodo… Socialinio darbuotojo daug daugiau fizinio darbo- jiems pampersus keist- ir visa kita. Jie neatsakingi už vaikų ugdymą ir mokymą… O socialinis pedagogas daugiau vaikais turi rūpintis- ir mokykla ir gydytojai ir visa kita…Ir dar ugdymas… Neaiškiai čia parašiau, bet šiandien iš ryto kažko mintys nesirikiuoja. Na, esmę manau supratote…

Na ir primityvus mastymas… Apakęs iskart matosi, kad parašė pedagogas… Cha chaTavo ziniai, - socialinis darbuotojas yra atsakingas uz vaikų socializaciją, už jų socialinių igudžių formavimą, uz jų rysiu su isorine (uz istaigos ribu) aplinka palaikymą… Butent socialinis darbuotojas yra geriausiai pasirengęs spręsti vaikų ir jo seimų socialines problemas… Butent jis yra atsakingas uz specialistų komandos (pedagogas, logopedas, psichologas, soc. datbuotojas) subūrimą ir vadovavimą jai… butent socialinis darbuotojas yra geriausiai ivaldęs komandinio darbo metodus bei zino, kaip teigiama linkme organizuoti ir paveikti vaiko aplinką bei išspręsti jo problemas… O pedagogai tegul uzsiima tuo, ką daro jau šimtus metų - moko skaiciuoti, rasyti ir etc… LabasBeje, - greitai sis poziuris kardinaliai pasikeis… net neabejoju, jog SADM’as išspręs socialiniu darbuotojų “nuvertinimo” buvusiose pedagoginese istaigose klausimą… Ir viskas stos i savo vietas… Kietas

Teisingai- parašė pedagogas, ir aš taip įsivaizduoju savo ir jųjų darbą. O šiaip tai gali man paaiškinti kuom skiriasi socialinis pedagogas nuo socialinio darbuotojo. Manau- kad soc. pedagogo aukštesnė kvalifikacija nuo soc. darbuotojo…Na, gal ne visose srityse, bet aš kalbu apie darbą vaikų globos namuose, nesiplečiu kažin kur…

Biudzetiniu istaigu darbuotoju (tame tarpe ir socialiniu darbuotoju) atlyginima reglamentuoja 1993 m. LRV nutarimas Nr. 511 “Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo”.

Labai idomu kaip tu ivertini ta kvalifikacijos “aukstumą”…? Nekaltas Socialiniams darbuotojams yra siulomos bakalauro, magistro ir doktoranturos universitetines studijos… Mirkt Socialinio darbo specialistus rengia 11-13 Lietuvos universitetu, akademiju ir kolegiju… ir rengia jau daugiau, nei 10 metų… Labas

Tai kur man rasti tą nutarimą inete. Manau, kad mes kalbame apie tą patį, bet nesusišnekame. Socialiniai pedagogai pagal tave mažesnės specializacijos nei socialiniai darbuotojai. gal ir taip - aš nesiginčyju. Aš tik noriu žinoti ką duos man mano pareigybės pervardinimas į soc. darbuotoją iš globos namų pedagogo. Esu tavo žiniai taip pat su universitetiniu išsilavinimu. Ir kaip galų gale pavadinsi tuos dirbančiuosius kurie keičia pampersus. Jokio priešiškumo socialiniams darbuotojams nejaučiu- noriu dar kartą pasakyti.

www3.lrs.lt/cgi-bin/preps1?RegKodas=511&NuoMetai=1993&N uoMenuo=01&NuoDiena=01&IkiMetai=1993&IkiMenuo=12&IkiDi ena=31&Organizacija=Lietuvos+Respublikos+Vyriausyb%EB&DokTipas =Nutarimas&Kalba=Lietuvi%F8&PavZodis=&TekstZodis=&Leid Pav=&LeidMetai=&LeidNr=&EilNr=&ESRadio=2&TezRadio= 3&SubmitButton=Ie%F0kotiwww3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=11249&Condition2 = Tik nezinau ar pas tave sios nuorodos atsivers… NekaltasBeje, - minetas nutarimas greitai nebeteks galios… Jau yra parengta nauja biudzetiniu istaigu darbuotoju apmokejimo tvarka, kurioje perziuretos “atlyginimu zirklės”… nuo sio nutarimo isigaliojimo socialiniams darbuotojams atlyginimai taip pat turetu pakilti… Kietas

Specializacija socialiniai darbuotojai igyja magistraturoje… kaip ir dauguma kitų specialybių studentų… Beje, yra tokiu socialinio darbuotojo specializaciju kaip “darbas su vaikais”, “darbas su socialines rizikos seima” ir etc… Nekaltas

Kol kas nieko gero… Ne kadangi socialiniu darbuotoju atostogu laikas trumpesnis ir atlyginimai mazesni… Nekaltas

  1. socialinio darbuotojo padejejas (globos darbuotojas); 2) aukletojo padejejas. Beje, - minetiems globos darbuotojams nereikia jo issilavinimo… skirtingai nei socialiniams darbuotojams… Labas

Matai, ir aš manau, kad mus čia nori kaip nors išdurti- nes niekada pertvarkos įstaigoje- kai keičiama kas nors- nebūna darbuotojų naudai. Taip yra ir šituo atveju- visi skaičiuoja, kad mes valandas perdirbame- o kaip pakeisti nesugalvoja, apart kaip mus pervardyti į socialinius darbuotojus. Bandysiu tavomis nuorodomis pasinaudoti- gal man kas paaiškės. Reikia galų gale nustoti būti avelėmis- reikia gintis ir ne tik ragais, bet ir dantimis. Juk mūsų pareigybės taip pat ne iš dangaus ištrauktos ir globos namuose tokios pareigybės tikrai yra Taip ir ko jos neįtiko…O kad darbas kruvinas- visi sutinka, tik kažko nenori mokėti, ir algos pasidaro per didelės. O taip darbas turi likti tas pats, o pareigybė keistis… Baisu

Nezinau, ar cia kas jus nori isdurti… Nekaltas Paprasciausiai vaiku globos istaigos perejo is svietimo sistemos i socialines apsaugos sistema… Naturalu, jog ir istaigu veiklos kryptyse turi ivykti kazkokie tai pokyciai… t.y. daugiau turi buti orientuojamasi ne i svietimo paslaugas, o i socialines paslaugas… ir turi atsirasti atitinkamas personalas… Beda tik tame, kad soc. darbas yra dar pakankamai nauja profesija… todel jo atstovai dar neturi išsikovoję pakankamai materialinių ir socialinių garantijų… todel, jeigu pedagogas bus “perkrikstytas” i socialini darbuotoja, - jis automatiskai prisiims pastarojo teises ir pareigas bei istatymu reglamentuota jo socialini ir buitini aprupinima… Tie aukletojai tikrai taps tu pertvarku aukomis, taciau ne del to, jog juos nori kazkas apgauti, o del to, kad paprasciausiai tokia yra dabartinė istatymine bazė…

Jos neitiko del to, jog tada cia seimininkavo ŠMM, kuriai buvo giliai nusisvilpt ant visu soc. darbuotoju… pedagogas (aukletojas) cia buvo visagalis Dievas… ŠypsenaP.S bet kokiu atveju, mano nuomone, reikia kovoti ne su globos namu vadovais ar globos istaigu steigėjais (ši kova beprasmiška)… Ne Esant šiems permainų vėjams yra tikslinga bandyti “išsimusti” daugiau nuolaidų soc. darbuotojui kaip profesijos atstovui… bei bandyti išlaikyti turimą pedagogo stažą, kuris (tapus soc. darbuotoju) turi buti iskaitomas i socialinio darbo stažą…

…ne i svietimo paslaugas, o i socialines paslaugas… ir turi atsirasti atitinkamas personalas… (citata) Tai jau ugdymo globos namuose turi nelikti? Kaip tada su pamokų ruoša, su ikimokylinukų ugdymu( mano grupėje- 12 vaikų nuo 4-iki 17 metų) O tai manai, kad turimos patirties neužteks(16m- darbo stažo)ir dar reiks kažkokių kitų darbuotojų. Nieks nekalba apie kvalifikacijos tobulinimą- ji visada reikalinga ir jos reikia. Mes linkusios keistis ir tobulėti.Bet nemanau, kad šitie pertvarkymai atneš nors ką gero…Tik nuostolius. O jei jau taip reikia kodėl iki šiol nesutvarkyta įstatyminė- socialinė soc. darbuotojų socialinių garantijų ir kitokia normatyvinė t.t. bazė- perimamumas, pereinamumas. Juk kiek žinau jau senai ta problema su socialiniais darbuotojais yra. Jie kaip ir tinka visur- bet nišos kaip ir nerandama- tik naujose darbo vietose…

“orientuotis”, tai reiskia, jog turi plėstis vienų paslaugų ratas ir mazėti kitų… Nekaltas t.y. ugdymo paslaugu skaicius, jų trukmė (bendrame istaigos teikiamų paslaugų kiekyje) turi truputi sumazeti, o orientacija i socialines paslaugas, vaiku socializacija truputi padidėti… Taip taciau jokiu budu ugdymas neišnyks is vaiku globos istaigi… Ne kadangi jis yra viena iš svarbiausių vaikų ruošimo gyvenimui sistemos dalių…

Patirties tai uzteks, taciau gali buti tai, jog turimas pedagogo stažas nebus iskaitomas i soc. darbuotojo stažą… o su tuo kaip zinia yra susijęs tiek atlyginimo dydis, tiek atostogų trukmė, tiek pareigybė…

Pereinamumas yra nesutvarkytas todel, kadangi visos sios reformos su istaigu perdavimu is vienos srities i kitą prasidėjo visai neseniai…

Soc. darbuotojai dirba seniunijose, savivaldybėse, VTAT’uose, globos istaigose ir dienos centruose neigaliesiems, seniems zmonems, vaikams, rizikos grupiu asmenims ir etc. ir etc… Tu nišų pilna… ir dauguma jų užpildytos…

na cia is esmes as… kaip tai nenuskambetu sventvagiskai,lietuvoje vaikai gyvena neblogai as vakar maciau per rusijos tv NTV kanala apie sankt peterburgo benamius vaikus… klausimas…kaip dar toji didingoji rusu tauta,gali vadintis zmonemei?? gal cia ne itema…bet vistiek Kietas