Čiulptukas kūdikiui. Reikia ar ne? Pliusai ir minusai

Čiulptukas kūdikiui. Reikia ar ne? Pliusai ir minusai

Jau kelinta diena mąstau apie čiulptuką. Ne, dar kolkas nesiruošiu duoti saviškiui, bet noriu sužinoti visus pliusus ir minusus. Draugai savo mažyliui vakar nupirko ir yra labai patenkinti…
Ar davėte savo vaikams čiulptuką? Kokį? Girdėjau kažkokie ortopediniai yra? Reiktų gal dėl visa ko įsigyti… Bet jei nepriprastų, tai nereikėtų ir atpratinėti?
Va, rankutes tai ištisai į burną kiša - sotus ar alkanasNekaltas Pripratęs matyt pilvelyje pirštą čiulptiNekaltas

Daviau ir as ta “soske” Šypsena Tada kazkaip nesukau per daug sau galvos kodel, visi sake, kad “labai gerai”. Zinoma, vaikui nieko neatsitiko, kai buvo virs 1 m. ja draugiskai pamirso ir tiek.
Ciulptukas gali kenkti tuo atveju, jei pati dar maitini. Kudikis patenkina ciulpimo poreiki, budamas visa diena su ciulptuku, todel gali silpniau zysti kruti.
O ortopediniai ciulptukai yra spec formos, kad labiau primintu suspausta speneli.

Maniškė užaugo be čiulptuko. Buvau nusprendus neduot, paskui, išvarginta pirmųjų verkimo dienų, bandžiau įkišt, bet neėmė Cha cha. Tai ir nebedavėm. Pliusai (mano nuomone) - nereik tų čiulptukų virint/sterilizuot, nereik naktį keltis čiulptukui iš burnos iškritus - taip užmiega, neprisiryja oro čiulpdamas, nereik čiulptukų pirkt… Minusai: reik galvot kitus raminimo būdus - kaip kad man vienąsyk buvo, turėjau gulinėt su maže prie krūties apie dvi valandas Cha cha. Paaugęs gali įprast čiulpt pirštą - na, bet nuo to gan paprasta atpratint… Kažkaip daugiau nieko nesugalvoju Nekaltas. Šiaip jeigu išeina nuramint kitokiais būdais, tai kam tas čiulptukas Nekaltas?

girdėjau (vienas psichologas per paskaitą sakė), kad vaikas, nepatenkinęs čiulpimo poreikio, užaugęs rūkys Nekaltas Bet aplink tiek dau rūkančių, kad Nekaltas
Manau, kad čiulptukas padeda vaikui nurimti ir patenkinti čiulpimo poreikį. Daugiau - kam jis? Nekaltas Aš abiems vaikams daviau ir nieko nenutiko - nei dantys kreivi,o atprato irgi gan lengvai.

VienąsykCha cha Pas mus tokie pasibuvimai kiekvieną dieną po pietų - reikalauja nors tu ką kelias valandasTaip Ne, man anksčiau net minties nebuvo pirkti tą čiulptuką, bet va kažkaip vis pamąstau dabar apie jįNekaltas Gal jam labai labai norisi ką nors pačiulpti? A?

Tai va, kad gali nebenorėti žystiNekaltas

beje, nors abu vaikai užaugo turėdami čiulptukus, bet juos maitinau mamaos pienu virš metų.

Na, mane mama irgi iki metų maitino, sakė valgiau kaip reikiant, nors ir čiulpuką man kišdavoNekaltas

Maniskis auga su ciulptuku, tiesa, dazniausiai tik krastutiniais atvejais ji gauna, kai kitaip neiseina nusiraminti. Dabar 10-as menuo, bet piena siurbia Gerai.

Daugumai momentu galiu pritarti. Mano abu vaikai neciulptukiniai. Taigi, minusai:

  1. Man negrazu. Nu negrazu, ir viskas.
  2. Gali sutrikti nakties miegas. Dabar pabudes nakti daznai pats uzminga, man nereikia keltis jo nukrutinti, tik pamaitinti. Jei iprastu uzmigti su siurbtuku, paskui reiktu keltis ir ta siurbtuka kisti. O man gerai issimiegoti LABAI svarbu.
  3. Sunkiau suprasti, kada vaikas alkanas - cia kalba apie labai maza. Be ciulptuko aisku - jei pradeda viska grauzti, cepseti, reiskia reik papo.
  4. Gali sutrikti maitinimas. Praktikoje nebandziau ciulptuko, bet teorija raso, ka kai kuriais atvejais vaikas, patenkines ciulpimo poreiki ciulptuku ne taip noriai zindo kruti. Kartais net visai atsisako.
  5. Be reikalo gaminasi skrandzio sultys.
  6. Raso, kad prastas siurbtukas gali tureti bloga itaka dantims. Nezinau, nebandziau.
  7. Ne higieniska arba daug vargo. Isivaizduoju, kad tas siurbtukas visur tai cia, tai ten nukrenta, tai arba reik ji kazkaip valyti arba kisti toki abejotinos svaros.

Apie ciulptuko pliusus man sunku kalbeti.

  1. Raminimo priemone. Mazius ir taip ramus - jis nori zaislu, bendravimo. Galima ji palikti pabuti kur idomioj vietoj - pvz. dabar guli prie veidrodzio - jis pabuna ir vienas. Didzioji zviegdavo be sustojimo - jokie siurbtukai nemacijo ( Vyras neapsikentes bande kisti, ne velnio Cha cha )
  2. Papo pakaitalas. As kai neturiu eiti i darba (darbas mano namie prie kompo) ir mokslus jau pabaigiau, tai nera jokios problemos duoti papa tiek, kiek reikia. Man dar smagiau, kai vaikas prie papo, bet kad jis labai trumpai ciulpia. Aisku, jei kiti po kelias valandas ta vaika ziuretu, reiktu tartis, ar sutinka be siurbtuko.
  3. Pirsto pakaitalas. Kazkaip nebijau, kad ipras - paaugs, prades imti zaislus ir uzsimirs tas pirstas. O rankytes visi grauzia Šypsena

<><

na jei nori vaika nuo pat gimimo pratinti prie sintetikos… duok guma ziaumoti…

Nematau nieko blogo ciulptuko davime. Jei vaikas neramus, tai ir pats dar labiau darosi neramus ir mama.Is mano triju vaiku 2 (vyriausia ir jaunelis) uzaugo su ciulptuku, o vidurinioji - be.

Ir aš girdėjauCha cha, bet girdėjau ir priešingą teoriją: kūdikystėje pripratęs be reikalo burnoje ką nors turėti, suaugęs irgi norės, tik tada tai bus nebe čiulptukas, o cigaretėCha chaNekaltas

Daviau kazkur nuo menesio, kai jau buvo aisku, kad vien mano pieno maziams neuztenka Liūdnas. Gydytojai aiskino, kad mergiote nori ciulpti, bet nenori imti tuscio papo.

Klykdavo abu leliai ziauriai, mergyte prie kruties kabedavo vidutiniskai 1,5 val. Pavargęs.

O pries gimstant net i galva nebuvo ateje, kad reikes ciulptuko.

Kita vertus, nezinau, ar ciulptukai reikalus kiek pataise, ar leliai tiesiog paaugo, diegliukai apmazejo Nekaltas

Dabar gauna tik pries miega; diena niekad nereikia Nekaltas Bet nakti buna, kaip Zuvele rase, kad reikia keltis butent paduot soskes Piktas

Bet jei tai nutinka tik kokius 2kart per nakti, visai nebaisu Cha cha Juolab gauna ir iskart toliau miega AngelasAngelas

Galvojau ,kad ciulptukas yra blogai del ivairiu priezasciu, kurios cia jau buvo aptartos, tai dantys, maitinimas,bet uzpuole didesne blogybe- pirstukai.Jie buvo visad drauge ir nuo ciulpimo pasidengdavo puslemis, lupdavosi oda ir juos skaudejo, o noras juos ciulpti didesnis uz skausma.Visos priemones buvo isbandytos ir niekas nepadejo.Baigem pirstu ciulpima dveju, nes susitarem, jei ciulps pirstukus juos skaudes ir negales piesti, o tai atrode katastrofa.Ir dabar nezinau kaip auginciau kita angeleli, gal rinkciausi ciulptuka jei jis patiktu vaikui.Labas

Na, viskas - mano 2 savaičių mažylis būdrauja nuo kokių 12 val. (gal ir anksčiau) iki dabar - kiša rankytes į burnytę, jei nešioji sugeba pasičiupti kokį kitą čiulpimo objektą - tai gal jam rimtai reikia čiulpti? Užmigęs nebuvo 8 val. Bet iki mėnesio tai aš tikrai nenoriu pirkti to čiulptuko. Ot pasikeitė nuomonė - prieš kelias dienas man apie čiulptuką net minties nebuvo, o dabarNekaltas

Ekstra atvejais naudoju,nes kartais toks nuraminimo budas geriausias man.O jei valgyt uzsinori tai jau jokie ciulptukai nebepadesNe.O ir pats spjauna,kartais net neikisi.

Pries gimdyma buvau kategoriskai nusiteikusi,kad mano vaikas neciulps soskes,bet po ligonines,nuo visu tu patirtu stresu nebuvo kaip nuraminti.Teko naudoti

Ciulptukai gerai kai reikia nuo papo atjunkinti, bet gali pasidaryti rukorius.ApakęsTaip