Fikusas gelsta, kame priežastys gali būt...?

Fikusas gelsta, kame priežastys gali būt…?

Fikuso apatiniai lapai gelsta ir krenta ir žiūriu kuo toliau tuo labiau…Liūdnas

Šviesos lyktai neturėtų trūkti, aš jį padėjus su lig palange.
Laistymas irgi laistau kaip ir ankščiau.
Persodintas buvo pernai pavasarį.
Vietą vazono irgi nekeitus nuo vasaros.
Vieną syk į mėn. laistau trašom "Sogeda".
O daugiau…net nežinau…

Tai:
gal ką patarsit kas maniškiam fikusui pradėjo nebepatikti…Nekaltas

Jei kalba eina apie plačialapį fikusą (Ficus Robusta, Ficus Tineke), tai jis žiauriai nemėgsta perlaistymo. Šaknų puviniu suserga. Perlaistymo požymis - suglebę, nusvirę ir negyvybingi lapai, kurie greitai pagelsta ir nukrinta. Apie jų laistymą taip rašyta buvo: vasarą saikingai, o žiemą dar mažiau.

Maziau laistyt reikia ziema… Nekaltas

Tręšti žiemą taip pat nėra jokio reikalo.

Jei kalba eina apie smulkialapį fikusą, tai kad ir numes lapus nepergyvenk, pas mus darbe jau porą kartų jis taip buvo padaręs, bet nuo pavasario labai sėkmingai vėl naujais pasipuošia. saviškį trešiam "Pokon" trąšomis.

Cia skamba panasiai kaip "Man skauda pilvas, tai kas gali buti". Priezsciu yra aibe ir is to ka parasei manau niekas tau konkrieciai nepaskys ir nepades. Apziurek atidziai lapus, visa augala, zeme ir t.t. ir pagalvok ka netaip darei neiprasto. Paskaityk literaturos gal ten rasi atsakyma. Mirkt

Kalba eina apie smulkialapį fikusą, pas mane jis auga jau kokie šešti metai…jau didokas…
Kad laistyt mažiau reikia, tai čia suprantama, aš ir nesakiau kad laistau kaip vasarą Cha cha Jis man pradėjo gelsti neperseniausiai, ir tuomet aš jį labai gerai apžiūrėjau ir lapus, ir visą, ir žemės paviršių ar kokių gyvių nėra, ir aišku ir pagalvojau Taip ką darau neįprasto ir literatūroj ieškojau…
Kad trešti nereikia Nežinau, aš kitais metais trešdavau, nes auga, lapus naujus leidžia, sakyčiau net ir labai Taip

Nors tiek gerai kad atauga, nebus plikas jei nenustos gelsti. Nuraminai šiek tiek wela…Laimingas

Ačiū už pastangas

Gal trasas pakeitei? Turiu omeny rusi Mirkt

kaip tik šiandien dar apžiūrėjau savo fikusą darbe, tai jis irgi kokį pageltusį lapelį numeta, o ir šiaip žiemą gyvybę rodo, taip kad kartą per mėnesį jei trašų duosi, jam tik geriau bus. O beje kaip su apipurškimu vandeniu, žinok žiemą gėlem tai labai patinka, nes kai prasideda šildymas oras pakankamai išsausėja, tai ir reikia juos dar ir per lapus padrėkinti. Kaip tik šiandien sąvajį apipurškiau. Mūsų tai lapus numesdavo, kai šefė radikaliai, jam vietą pakeisdavo, tai po kelių kartų, aš jį dabar saugau, kad niekas jo nejudintų, tai dabar visas lapuotas sau auga. Ir buvau pastebėjus, kad lapai šiek tiek krito šildymo pradžioje, bet dabar jau normaliokas. Taviškiui ir gi turi viskas susinormalizuot. Sėkmės auginantMirkt

Jeigu fikusas smulkialapis (Ficus benjamina), tai wela bus teisi Taip. Žiemą jis normaliai numeta dalį lapų.
Be to, dėl šviesos stokos (žiemą diena trumpesnė), skersvėjo, staigių temperatūros svyravimų ir perstatymo į kitą vietą (ypač, jei šviesa krenta iš kitos pusės) lapai gali pageltonuoti ir nukristi. Margalapės veislės ypač jautrios.
Pavasarį ir vasarą reikia gausiai laistyti, tačiau saugoti, kad nebūtų per šlapia ir kad neišdžiūtų šaknys, nes antraip nukris lapai.
Su juo, regis, taip yra, kad lapai prisitaikę prie tam tikrų aplinkos sąlygų ir mėgsta, kai jos nesikeičia. Sąlygoms pasikeitus, lapai nukrenta, o jų vietoje auga nauji, kurie jau prisitaikę prie kitos aplinkos.

tuom aš šį fikusą ir mėgstu - kad ir kartais tenka iš jo pasityčiot, kad net lapus numeta, bet jis užsispyręs sau naujus atsiaugina.Laimingas

Trašų nekeičiau Ne

Perskaičius ir aš šiandien dieną apipurškiau, gal tiksliai per sausas oras yra Nekaltas ir ta priežastis būtent tame…
Ačiū Šypsena

s.krienai, net nežinojau, kad specas esi…Gerai Šypsena