Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

WOODY ALLEN


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2003 08 01 d. 20:31 pradėjo  kringas, peržiūrėta 14585 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 3 4 paskutinis> 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8809

2008-01-24 22:30 51 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
..Gydytojas Judas Rozentalis (Martin Landau) yra puikus oftalmologas, jis turi mylinčią šeimą ir puikią labdaros dalytojo reputaciją. Bet jis turi ir paslaptį. Tai – meilužė Dolores (Anjelica Huston). Ji grasina sugriauti gydytojo gyvenimą, jei šis neišsiskirs su žmona. Judo brolis, kuriam šis patiki paslaptį, pažada padėti "išspręsti problemą". Kino režisierius Klifas (Woody Allen) nori kurti filmą apie garsų filosofą. Bet filmai apie filosofus neapsimoka, todėl režisieriaus žmona "suorganizuoja" kitą herojų, savo brolį televizijos žvaigždę Lesterį (Alan Alda), reprezentuojantį viską, kuo Klifas nuoširdžiai šlykštisi. Tai – pagrindiniai 1989 m. sukurto Woody Alleno filmo Nusikaltimai ir prasižengimai (LNK, 24 d. 22.30val.) personažai. LNK "Snobo kinas" tęsia Alleno retrospektyvą ir grįžta prie menkiau žinomų režisieriaus filmų. Nepaisant kaip visada puikaus Alleno humoro, filmas – niūrus ir liūdnas. Gal todėl, kad pasako daug tiesos apie žmogaus prigimtį. Kai pasirodė "Lemiamas taškas", ne vienas Alleno kūrybos žinovas lygino šiuos abu filmus.

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9119

2008-06-04 21:39 52 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pasaulis jau aptarinėja šių metų jo filmą Vicky Cristina Barcelona, vokiečių žurnalistai pakalbino maestro


W.Allenas nebegali būti romantišku herojumi

- Pone Allenai, daug metu garsėjote kaip fanatiškai patriotiškas Niujorko režisierius. Kuo jus taip sužavėjo Europa, kad visus pastarųjų metų filmus sukūrėte Londone ir Barselonoje?
- Pamačiau, kad Europa yra gera vieta gyventi ir dirbti. Pajutau, kad čia daug žmonių mane gerbia. Ir žmonai Soon-Yi čia patinka. Girti toliau? Nesunkiai galėčiau tęsti. Bet tikroji priežastis, dėl kurios filmus kuriu Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje, yra pinigai. Didelė mano filmų biudžeto dalis papildoma iš europietiškų šaltinių. Todėl praeitą vasarą puikiai leidau laiką Barselonoje. Nors ir teko filmuojantis slėptis nuo Ispanijos saulės.
- Filme "Vkky Cristina Bar-celona", kurio premjera ką tik įvyko Kanuose, pasakojama apie dailininką, dvi amerikietes turistes ir pavydžią menininko mylimąją; jame, be Scarlett Johansson, vaidina ir Penelope Cruz su Javieru Bardemu. Ar pirmiausia ne Šie aktoriai įkvėpė jus ispaniškam filmui?
- Pasakysiu tiksliai, kas vyko šio projekto pradžioje. Sulaukiau skambučio: mums labai patiktų, jei kurtumėte filmą Barselonoje. Atvykite, mes jį finansuosime. Taigi pasakiau: myliu Barseloną. Tai daryčiau ir Hamburge, Berlyne ar Frankfurte. Kas nors turi apmokėti sąskaitą. Taip jau šiame versle yra.
- Skamba labai ciniškai. Akivaizdu, kad jūs, kitaip nei anksčiau, šiandien dirbate beveik vien su jaunais aktoriais. Filmo "Kasandros prakeiksmas", istorijos apie du nepanašius brolius iš Londono darbininkų šeimos, herojus vaidina Colinas Farrellas ir Ewanas McGregoras. Kuo jus domina ir žavi šie jauni aktoriai?
- Tuos žmones vadinate jaunais? Nepasakyčiau, kad "Kasandros prakeiksmo" herojai išties yra jaunuoliai, jie suaugę žmonės. Prisiminkite didžiuosius Holivudo filmus su Jimmy Stewartu, Gary Cooperiu ir Humphrey Bogartu: jie visi buvo bebaigia trečiąją, pradėję ketvirtąją dešimtį. Tai idealus amžius jaudinančioms kino istorijoms kurti.
- "Kasandros prakeiksme" pasakojama, kaip du ambicingus vyrukus likimas gundo pateikdamas jiems klausimą, kurį pasakose dažnai užduoda piktoji fėja: ar jie galėtų nužudyti, kad taptų laimingi ir turtingi. Ar čia slypi plėšrūniškos šiuolaikinio kapitalizmo moralės fabula?
- Pasakoju tragišką istoriją. Istoriją apie du gerus vyrukus iš darbininkų klasės. Vienas, svajodamas apie geresnį gyvenimą, dirba tėvo restorane, nes šis vienas nebepajėgia. Ir antrasis yra simpatiškas vaikinas, jis turi mažą automobilių remonto dirbtuvę, myli savo mergaitę ir perka jai dovanas, jo vienintelė silpnybė yra lošimo ir lažybų aistra. Bet vieną dieną abiejų vyrukų dėdė suteikia jiems galimybę rinktis: ar taip gyventi toliau, ar įgyvendinti svajones. Už tai jie turi nužudyti žmogų. Ir jų gyvenimas virsta košmaru. Du mylintys vienas kitą žmonės tampa priešais - tai yra tragedija.
- Ar jūsų susidomėjimas tragiškais gyvenimo aspektais metams bėgant išaugo?
- Visada norėjau kurti tragiškus filmus, nuo karjeros pradžios. Norėjau sekti savo didvyrių - Bergmano, Fellini, Antonioni - pavyzdžiu. Bet, deja, tvirčiau jaučiausi kitur. Pradėjau nuo komedijų, sulaukiau pasisekimo, o kai įgijau gerą reputaciją, niekas nebenorėjo duoti pinigų tragiškam projektui. Taigi mano sėkmė kuriant komedijas iš esmė yra tragiška.
- Kodėl pats vis rečiau vaidinate savo filmuose?
- Pasenau. Tai reiškia, kad nebegaliu būti romantiškas pagrindinis herojus. Jei turiu vaidinti, tarkim, su Scarlett Johansson, bet ne tą, kuris su ja sėdi restorane, žvakių šviesoje žvelgia jai į akis ir vėliau bučiuoja, man tai nebeteikia jokio malonumo!
- Šeima, sakote jūs, suteikia jums naujos formos pasitenkinimą. Ar ši laimė įsilieja į jūsų darbą?
- Taip, galiu būti kūrybingas, nes esu labai patenkintas. Gastroliuoju su savo džiazo grupe, kuriu filmus, o vasarą Kalifornijoje statysiu Puccini operą - ja Los Andželo operos teatras pradės sezoną. Mano kalendorius visiškai užpildytas.
- Tačiau vis dėlto kaip jums pavyksta, sulaukus 72-ejų, susidoroti su tokiu alinančiu darbu kaip režisūra?
- Jei kalbėsime apie senatvę, man sekasi: esu kilęs iš ilgaamžių šeimos. Mano tėvas sulaukė 100, mama - 95 metų. Iki šiol man visada pakakdavo energijos visai filmavimo dienai atlaikyti, paskui dar groti klarnetu, pažaisti su vaikais ir pasimankštinti su treniruokliu.
- Nepastebite jokių apribojimų?
- Kol kas ne. Bet esu tikras, kad vieną dieną to sulauksiu. Arba ištiks širdies priepuolis, arba staiga išseks jėgos. Taip jau būna: žmonės daug metų puikiai laikosi, o paskui staiga pasensta. Man tikrai taip bus. Tikiuosi, kad dar ne tuoj, bet niekada negali žinoti.
- Garsėjate kūrybingumu, uoliai vieną po kito leidžiate į pasaulį filmus ir be perstojo rašote scenarijus. Tačiau jau seniai nebepasirodė jūsų literatūrinių tekstų. Ar jūsų požiūriu kino scenarijų rašymas ir literatūrinis pasakojimas skiriasi?
- Ne. Rašau visada, kai neturiu įdomesnių darbų. Jei kurią dieną nieko neparašau, jaučiuosi bjauriai. Kartkartėmis vis sukurdavau pasakojimą žurnalui "New Yorker", o dėjome juos į apsakymų rinkinį "Gryna anarchija". Bet kitos knygos taip ilgai neišleidau dėl dar vienos priežasties. Ketinau parašyti storą romaną. Jį rašiau daug metų, bet kartą pastebėjau - šis romanas man nepatinka.
- Ar gali būti, kad vieną dieną pakeisite nuomonę ir išleisite tą storą, neskelbtą, jūsų nuomone, nepavykusį savo romaną?
- Ne, ne, ne. Neturiu kantrybės dar kartą prisėsti ir knygą perrašyti.
- Kaip vadinasi romanas?
- "Kai kas kita". Kaip ir filmas, kurį sukūriau 2003 m. Išskyrus pavadinimą, šis filmas su romanu neturi nieko bendra. Nors du juokelius pavogiau iš knygos.
- Galbūt rizikuotumėte ir išleistumėte knygą, jei būtumėte toks godus ir pamišęs dėl sėkmės kaip siekiantys iškilti jaunieji "Kasandros prakeiksmo" herojai?
- Manau, paauglystėje buvau panašiai ambicingas. Bet man nepaprastai pasisekė, kad vieną dieną savyje pastebėjau komiko talentą. Jį nei paveldėjau iš tėvų, nei pats kaip nors išsiugdžiau. Tai buvo dangaus dovana. Taigi jau nuo 16 metų pradėjau rašyti radijui ir televizijai ir būdamas toks jaunas uždirbdavau daugiau už tėvus. Be šios sėkmės būčiau gyvenęs baisiai. Juk buvau išmestas iš mokyklos. Ir nežinau, kaip būčiau sureagavęs, jei piktoji fėja man būtų pateikusi tokį amoralų pasiūlymą, kokį dėdė "Kasandros prakeiksme" pateikia sūnėnams. Nors labai tikiuosi, kad būčiau atsispyręs pagundai.kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9221

2008-07-03 08:53 53 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Dar neatlėgo klausiusiųjų Vingio parke aukščiausios prabos "kino žmogaus", kompozitoriaus Ennio Morricone koncerto įspūdžiai, kai galiu išduoti vieną sklandantį "pletką", kuris nėra be pagrindo - intensyviai vyksta derybos su Woody Allenu dėl Niujorko big bendo, kuriame jis pučia klarnetą, pakvietimo koncertuoti Lietuvon !!!. (apie muzikinius Woody "reikalus" kažkiek rašyta pirmoje mano žinutėje).

Jeigu tai įvyks (ne anksčiau vėlyvo rudenio ar žiemos) matysime vėl pirmo ešalono kino žvaigždę. Be abejo turėsime progos pamatyti ir ką tik Kanuose šiltai priimtą, linksmą naująjį Vudžio filmą Vicky Cristina Barcelona su Havier Bardem ir Panelope Cruz.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9397

2008-09-04 20:33 54 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
O kol maestro kviečiamas atvykti pas mus, halime kiekvieną ketvirtadienį žiūrėti 22.10 ankstyvąsias jo komedijas.
Labai juokingi filmai, stipriai besiskiriantys nuo vėlyvojo kūrybos periodo, kurio filmus matome dabar kino teatruose.

Artimiausią ketvirtadienį rodys 1973 m. MIEGALĮ su tuometine kūrėjo mūza ir žmona DIANE KEATON.
Filmas nebuvo mūsų kraštuose oficialiai rodomas. Nesu matęs. Bet siužetas žada didelius juokus...


Kaligula
Geras banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2397

2008-09-04 23:23 55 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kaligula Įtraukti Kaligula Į adresų knygelę

kertukas rašė:
O kol maestro kviečiamas atvykti pas mus, halime kiekvieną ketvirtadienį žiūrėti 22.10 ankstyvąsias jo komedijas.
Labai juokingi filmai, stipriai besiskiriantys nuo vėlyvojo kūrybos periodo, kurio filmus matome dabar kino teatruose.

Artimiausią ketvirtadienį rodys 1973 m. MIEGALĮ su tuometine kūrėjo mūza ir žmona DIANE KEATON.
Filmas nebuvo mūsų kraštuose oficialiai rodomas. Nesu matęs. Bet siužetas žada didelius juokus...


jo, juokingumo tai juose nedaug..
bet Miegalis - dizaino (ir architekturos) rojaus laikai!


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9427

2008-09-25 20:09 56 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Šio vakaro 22.10, LTV 2 filmą pristato JONAS ŪBIS:

" Prisiminsime 1980 m. sukurtą Woody Alleno filmą Prisiminimai apie žvaigždžių dulkes. Filmo herojus Sendis Beitsas yra sėkmingas komercinių filmų režisierius, scenaristas, populiarus komikas. Tačiau jis nebenori pigios šlovės. Jis trokšta kurti filmus, kurie turės meninę vertę. Bet naujo ambicingo Sendžio projekto prodiuseriai nepriima. Tai sukelia vidinę krizę. Savaitgalis Niu Džersyje, "Žvaigždžių dulkių" ("Stardust") viešbutyje, kur festivalis surengia Sendžio kūrybos retrospektyvą, paskatina Alleno vaidinamą režisierių susimąstyti apie savo praeitį, karjerą ir meilės ryšius su trimis moterimis – aktore Dori (Charlotte Rampling), prancūze Izabele (Marie-Christine Barrault), lesbiete Deize (Jessica Harper).
iliustracija

"Prisiminimai apie žvaigždžių dulkes" – tai pirmiausia Alleno pagarbos duoklė Federico Fellini filmui "8 ½". Jame rasime karčių apmąstymų apie šlovę, populiarumą ir sėkmę, bet kartu šiame pesimistiškame kūrinyje yra daug humoro, juokingų situacijų ir dialogų. Allenas jį laiko vienu geriausių ir mėgstamiausių savo filmų, nors JAV "Prisiminimai apie žvaigždžių dulkes" buvo sutiktas labai aštrios kritikos."

O štai kūrėjo rašinys Cha cha :

http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=909&kas=straipsnis&st_id=16255


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9432

2008-09-30 12:41 57 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Šiai savaitei Jonas Ūbis parašė nedaug:

"Žinoma, negalima pražiopsoti ir retai rodomos Woody Alleno stilizacijos Ingmaro Bergmano tema Vasarvidžio nakties sekso komedija, 1982 m. (LTV, spalio 1 d. 23.15; LTV2 spalio 2 d. 22.10Mirkt. 1955 m. sukurta ir Kanuose parodyta Bergmano joninių komedija "Vasarvidžio nakties šypsenos" atnešė režisieriui pasaulinę šlovę. Allenas laisvai perkėlė komedijos veiksmą į išradėjo Endriu ir jo žmonos surengtą priėmimą."

Vaid.: Woody Allen; Mia Farrow; José Ferrer; Julie Hagerty; Tony Roberts


mortalas
Senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 3968

2008-09-30 17:43 58 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mortalas Įtraukti mortalas Į adresų knygelę
man tas jo humoras (autoironija ar kaip ten) nelabai patinka.keistas humoras,kad ir savotiskas Šypsena

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9445

2008-10-07 22:05 59 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Šią savaitę vėl garsus W.A. filmas - Zeligas

Tradiciškai JONAS ŪBIS pristato:
LTV Elito kinas (8 d. 23.15) taip pat (9 d. LTV 2 22.10 val.) parodys aktualų filmą. Tai 1983 m. Woody Alleno sukurtas "Zeligas". Filmo herojus yra tarsi chameleonas. Leonardas Zeligas (Woody Allen) serga tapatybės neturėjimo liga ir bematant prisitaiko prie aplinkos ir jį supančių žmonių, tampa toks, koks norėtų būti. Tarp kinų Zeligo akys susiaurėja, tarp storulių jis tampa apvalus, tarp chasidų jam užauga "peisai" ir barzda. Tai sukelia komiškų situacijų ir netikėtų veiksmo posūkių. Allenas nori priversti susimąstyti apie asmenybės poveikį istorijai ir kartu populiariajai kultūrai, kuri vis labiau veikia istorijos suvokimą. Galima pasakyti, kad šiuo požiūriu tai pranašiškas filmas. Pranašiškas jis ir tuo, kad tiksliai numatė, jog viena pagrindinių kino ir apskritai meno temų taps tapatybės problema. "Zelige" Allenas panaudojo 4-ojo dešimtmečio nespalvotus filmus, kino kroniką. Todėl ekrane daug autentiškų veidų: Zeligas atsiduria šalia Alo Capones, Charley Chaplino, Josefo Goebbelso, Adolfo Hitlerio garsiajame nacionalsocialistų partijos suvažiavime Niurnberge... Tai sustiprina neįtikėtinos Zeligo istorijos autentiškumą, ypač specialiaisiais efektais "pasendintos" filmo scenos. Fiktyvi biografija tampa reali, atpažįstama. Beje, filme vaidina ir autentiški amerikiečių intelektualų guru – Susana Sontag, Saulas Bellow, Bruno Bettelheimas "ateities" juostose prisimena Zeligą. Zeligo istorija yra ir pavyzdys absurdiško siekio asimiliuotis, prisitaikyti prie istorijos ir aplinkybių. "Sugauti" Zeligą bando psichiatrė Eudora (Mia Farrow). Taip filme atsiranda neišvengiama žmogaus silpnybių ir meilės tema.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9917

2009-06-03 22:01 60 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Tęsiant pažintį su literatūriniu Woody talentu. Pakrizensit:

http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=3239&kas=straipsnis&st_id=14867


balta_tyla
Dalyvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 28

2009-06-04 19:41 61 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: balta_tyla Įtraukti balta_tyla Į adresų knygelę
man patiko anie hall ir another woman Liežuvis

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9986

2009-07-21 14:22 62 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
ELTA praneša:

"Woody Allen filmo kūrimą prilygino seksui. Jis sakė visada yra vedamas minties pagaliau sukurti geriausią visų laikų juostą.

"Tačiau filmo kūrimas yra kaip seksas. Viską pradedi su didelėmis viltimis ir dažniausiai nusivili", - pasakojo 73 metų režisierius interviu Vokietijos žurnalui " TV Movie". Tačiau, pabrėžė režisierius, jo niekada nenuvylė mūzos - nei Dajana Kyton (Diane Keaton), nei Mija Ferou (Mia Farrow), nei Skarlet Johanson (Scarlett Johansson).

V. Alenas atskleidė aktorių atrankos paslaptį: "Aš niekada nesirenku aktorių, kurios labai savimi tiki. Tokių žmonių iš viso reikia saugotis".


Aušrilijo
Atkakli dalyvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 17

2009-11-28 14:26 63 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Aušrilijo Įtraukti Aušrilijo Į adresų knygelę
Mačiau vos porą Vudžio Aleno filmų (ir tai jo jaunystės darbų), bet tikrai stipriai užsikabinau. Šiaip nepaprasti atsiminimai liko po "Everything You Always Wanted to Know About Sex But Were Afraid to Ask", buvo milžiniška juoko dozė žiūrint šį.

http://www.youtube.com/watch?v=qFQUOElTwgU


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 10598

2010-04-06 22:53 64 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Woody Allenui patinka kurti filmus Europoje, matyt, jam patinka ir šio žemyno aktorės.
Naujausiame amerikiečių kūrėjo filme pasirodys Marion Cotiliard ("Edit Piaf. Rožinis gyvenimas"). Kartu su Owenu Wilsonu ji vaidins pagrindinį vaidmenį filme, kurį Allenas vasarą filmuos Paryžiuje. Filmavimo aikštelėje jie bendradarbiaus ir su Prancūzijos prezidento žmona Carla Bruni-Sarkozy.

Na, o lietuvaičiai lėkštumu garsiame DOMINO teatre pastatė Woody Alleno pjesę Nuodėmių miestas. Pagrindiniu smuiku griežiačia talentingasis VYTAUTAS ŠAPRANAUSKAS. Gal kas ir gavosi? Atsiliepimų nežinau...


Darameja
Gera senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 4934

2010-04-07 15:59 65 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Darameja Įtraukti Darameja Į adresų knygelę
Woody Allen patiko nuo pat tada, kai pamačiau jo filmą Scoop. Ne visi jo filmai itin įdomūs, bet yra nemažai visiškų "perliukų". Neseniai kaip tik pažiūrėjau "Whatever Works" - visiškai sužavėjo, ir mintis ir išpildymas. Man labai patinka tas "Woodiškas" personažas, labai iškalbus ir su tokiu originaliu ironišku humoro jausmu. Visad priverčia juoktis.

"I can't believe this. My doctor said that I'd be up and on my feet in five days. He was off by a-hundred-and-ninety-nine years." (Sleeper)

"No, I don't think you're paranoid. I think you're the opposite of paranoid. I think you walk around with the insane delusion that people like you." (Deconstructing Harry)kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 10719

2010-07-12 10:19 66 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Visų laukia tik mirtis. Užges net saulė...

Gyvenimas Woody Allenui atrodo trumpas, žiaurus ir kupinas kančių, tačiau jis ir toliau kuria ironiškus filmus.

W.Allenas jau sukūrė 41-a filmą, kurio pasaulinė premjera įvyko Kanų kino festivalyje. 74 metų režisierius pareiškė, kad "nugyveno nuostabų gyvenimą, kokį tik įmanoma žmogui".

"Esu daugiau ar mažiau sveikas, sėkmingas, kartais - laimingas. Tačiau visa tai kontekste būties, kuri, be abejonės, tragiška, - dėstė amerikietis. - Mes visi mirsime: aš ir žmonės, kurių gyvenimas dar beprasmiškesnis nei mano. Gyvenimas trumpas, žiaurus, kupinas vienatvės, siaubo ir kančių. Greitai užges ir saulė... Na, ne greitai, bet galiausiai."

W.Allenas augo veikiamas Sigmundo Freudo ir Friedricho Nietzsche, o jo mėgstamiausias aktorius
- Eugene'as O'Neillas. "Visi jie geriau nei aš sugebėjo pasakyti, kad vienintelis būdas pakelti gyvenimą - susikurti kokia nors iliuziją ir ja patikėti", - sakė režisierius, pats ir vaidines daugelyje savo filmu. Nuo 20-30 metų jis negalėjo pakęsti Holivudo kino, o dievai jam buvo Ingmaras Bergmanas, Federico Fellini, Francois Truffaut, Luisas Bunuelis ir Akira Kurosavva. Tuomet jis svajojo būti užsienio režisierius. Galiausiai juo tapti privertė finansinės sąlygos.

"Galiu surinku biudžetą ir JAV, bet tau duoda pinigų tik su sąlyga, kad iš anksto pateiksi scenarijų ir aktorius. Kino studijos nori būti filmo bendraautorės. Europoje viskas kitaip. Jei patinka režisierius, jam duoda pinigų ir palieka dirbti", - kalbėjo W.Allenas apie filmų kūrimo ypatumus.

Daug ką nustebino naujas W.Alleno projektas, o labiausiai tai, kad jam pavyko prisikalbinti naujajame filme pavadinimu Vidurnaktis Paryžiuje vaidinti pirmąją Prancūzijos ponią Carla Bruni-Sarkozy.
W.Allenas atskleidė, kaip jam tai pavyko: "Ten yra veikėja: labai išsilavinusi, elegantiška, dirba muziejuje. Pradėjome laužyti galvas, kas galėtų suvaidinti. Mano kastingo direktorius ir sako: "Yra Carla Bruni." Suabejojau, ar ji kada nors sutiks. Tačiau kartą teko susitikti su ja ir jos vyru ir aš pasiūliau vaidmenį. O ji sako: "Kodėl gi ne, aš galiu." Žiūriu į N.Sarkozy, o jis irgi sako: "Kodėl gi ne, ji gali."

Šią romantinę komedija režisierius jau pradėjo filmuoti Paryžiuje. Be Prancūzijos prezidento žmonos, juostoje vaidina "Oskaro" laureatė Marion Cotillard ir amerikietis komikas Owenas Wilsonas. Tuo tarpu 42 metų C.Bruni, buvusi manekenė, dainininkė, turi tik nedidelę darbo kine patirtį. 1994 metais ji vaidino mados pasauliui skirtoje satyrinėje juostoje "Gatavi drabužiai". Tačiau W.Allenas - jos mėgstamiausias režisierius, tad Carla filmuojasi su malonumu ir labai atsakingai.

Lietuvos žinios, 2010-07-12


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11179

2011-04-30 14:44 67 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pasinaudosiu šia bendra tema naujausiam Woody filmui Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį, 2010 m., kurio rodymai Lietuvos kino teatruose eina į pabaigą aptarti.
Diskusijų nesitikiu, tai atskiros temos kurti neapsimoka.

Galvojau, pavyks nuraminti žiūrėjusiųjų kritikos bangą, kuri aiški, kai vertinamas šis filmas. Kaltinimai senatve (Woody Allen senokai nebejaunas), pasikartojimais, matytomis schemomis (W.A. visą gyvenimą kurią tarsi tą patį filmą) man atrodė yra subjektyvūs ir tikras Amerikos žydo talento gerbėjas, juos turėtų "sumalti į miltus". Deja, nepavyks.

Filmas akivaizdžiai silpniausias ne tik iš to, ką pamaatėme per 5-6 metus, kai Alenas tarsi buvo grąžintas į Lietuvos didyjį ekraną, bet, manau, yra ir vienu iš blankiausių visos filmų autoriaus karjeros mąstu vertinant. Kodėl? Ir lengva atsakyti, ir keblu.
Aišku tai, kad skirtingai nuo kitų Woody filmų, herojai nesugeba prisibelsti į žiūrovo jausmus. Kaltinimai regėtomis schemomis, matytais ir numanomais epizodais, manau šiuo atveju nėra priežastis. Kaip sakiau ne kartą, filmai juk visi artimi viens kitam ir toms schemoms. Vis dėlto galvoju, kad šeimyninių santykių filmo herojai yra paprasčiausiai neįdomūs ir netampa artimais, nes šįkart režisierius atsisako savo žanro. Vargu ar galėtumėte patvirtinti, kad žiūrite komediją?! Aiški drama. Komiški epizodai (pasinešimas į ekstrasensą, įsimylėjimas žvelgiant į gražuolę per gretimo namo langą ir pan.), žinoma yra komiški, bet pateikiami šeimos dramos kontekste visai neįroniškai. Savame kailyje Woody Allenas atsiduria tik paskutiniame filmo trečdalyje, kai ima gilintis į ANTHONY HOPKINS veiklos liniją. Va čia visi turėjo pajusti, kad filmas atgyja. Betgi, aišku - per vėlai...
Neabejotinai, kenkia ne NIUJORKO faktorius. Paskutiniuose europietiškuose filmuose autoriaus pabėgimas iš mylimos ir įprastos terpės pavyko sklandžiau. Dabar, gi ir pagrindiniai aktoriai ne britai Londone. Netgi toks esantis Hopkinsas juk faktiškai keletą dešimtmečių dirba Holivudui...
Laba daug lems galvojant apie Woody Allen išsisėmimą dėl amžiau, kaip atrodys dabar Kanuose debiutuosiantis naujas Aleno filmas su epizodiniu Prancūzijos pirmosios ponios vaidmeniu jame bei šią vasarą pradedamas filmuoti 2012 metų filmas. Ar atėjo senatvinė riba, ar KAI SUTIKSI AUKŠTĄ TAMSIAPLAUKĮ tapo tiesiog atsitiktiniu taikiklio nukrypimu.
Reziumuojant, galima sakyti jog aptartas filmas žiūrisi pakankamai gerai ir smagiai. Radikaliai vengti jį pasiūrėti vargu ar teisinga. Bet ... kas tiesa, tai tiesa - mažai Woody Alleno dvasios, draivo, įdomumo jame.

VILNIUS
Skalvija
04.30 17.00
05.02 15.00 *

PANEVĖŽYS
Garsas
didžioji salė 04.30 - 05.01 14.15 21.10
05.02 - 05.05 21.50


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11180

2011-04-30 15:28 68 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Interviu su WOODY ALLEN, ANTHONY HOPKINS, kitais Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį kūrėjais - įdomesnis už patį filmą. Taigi:

Senatvė - tai didelė kiaulystė

Aukštas, lieknas, tamsiaplaukis. Būrėja Kristai (Pauline Collins) savo klientei suokia būtent apie tokį vyrą. O tikrovėje jis yra senas, storas ir nuplikęs. Bet ponia Helena (Gemma Jonės), dėl jaunesnės palikta vyro Alfio (Anthony Hopkinsas), susipranta čiupti ir tokį.
Alfis, savo žmoną iškeitęs į jauną pasileidėlę Čarmeiną (Lucy Punch), priverstas pereiti prie ašarų ir melsvųjų tablečių dietos. Alfio ir Helenos duktė Salė (Naomi Watts) blaškosi tarp svajų apie turtingą viršininką Gregą (Antonio Banderasas) ir pykčio vyrui - nevykėliui rašytojui Rojui (Joshas Brolinas), kuris pro langą garbina nežemišką gražuolę Diją (Freida Pinto).
Kaip tradiciškai Woody Allenui būdinga, visi susipynę personažai likimo gausiai apdovanoti, tačiau nelaimingi tapo dėl savo kvailumo, godumo, užsispyrimo ar kitokių žmogiškų silpnybių.
Apie tai - pokalbis su režisieriumi ir pagrindinių vaidmenų atlikėjais.

- Kas sieja Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį moteris?

Woody Allenas: Daugybė mano aprašytų moterų yra kankinės. O čia kankinės yra visos be išimties. Dija (Freida Pinto) dar nežino, kad ateity ji irgi kentės. Jeigu juosta būtų pusvalandžiu ilgesnė, ji jau kentėtų.
Dija tėra geismo objektas, gražus žaisliukas, apie kurį svajoja nevykėlis rašytojas.
Jaunoji Alfio žmona atstovauja kitai man būdingai temai - kaip senstelėję vyrai įsivaizduoja, kad su nauja žmona ar nauju projektu vėl išgyvens jaunystę. Bet laivas jau nuplaukęs. Pamestoji žmona yra vienas iš daugelio mano filmų personažų, trokštančių kažkuo tikėti - tegu ir aiškiarege.

- Woody, ar rašydamas scenarijus jūs mąstote apie senatvę?

W.AIIenas: Man 75-eri. Matau, kaip senstu ir krioštu. Padaryčiau bet ką, jei tik galėčiau to išvengti. Žinoma, aš nuolat galvoju, ką galėčiau nuveikti, jei būčiau 30 ar 40 metų jaunesnis. Bet mano laivas ne tik nuplaukė, bet ir nuskendo.

- Ką galite pasakyti apie šios juostos vyrus?

W.Allenas: Dažnai pasakoju apie rašytojus, kupinus problemų. Rojus (Joshas Brolinas) yra tipiškas pavyzdys. Jis įsivaizduoja esąs menininkas, kankinasi, tačiau apvilia savo paties lūkesčius. Amžina autobiografinė gaida.
Alfis taip pat atspindi mano patirtį. Amžius - panašus. Siaubingai kamuoja jausmas, kad daugiau gyvenimo yra praeity negu ateity. Štai Antonio Banderasas atlieka visiškai kitokį vaidmenį. Jis galbūt vienintelis nugalėtojas filme. Antonio ir realiame gyvenime sekasi puikiai.
Tokį jis ir vaidina, todėl jį ir pasirinkau. Man reikėjo sėkmės lydimo, žavingo, gero ir mielo žmogaus, kurį norėtum įsimylėti. Mano filmuose toks vyras - retenybė. Vyrai paprastai būna niekšai ir pašlemėkai.

-Anthony, ar smagu buvo vaidinti savanaudį personažą?

Anthony Hopkinsas: Altfį vaidinti buvo labai įdomu, aš tik metais jaunesnis už Woody. Savo gyvenime pasiekiau tą laimingą -jei galima taip sakyti - stadiją, tačiau lūkesčių daugiau nebeturiu. Džiaugiuosi, kad nebesu jaunas. Susitaikiau su viskuo.
Pergyvenau rimtesnę negu vidurio amžiaus krizę. Štai mano žmona Stella buvo sugalvojusi, kad mums reikia "Porsche". Pardavėjas gyrė, kad automobilis - "tikras merginų viliotinis", o aš negalėjau į jį įsiropšti. Džiaugiuosi, kad nebereikia šitaip vargintis.
Suprantu vargšelį Alfį, jo gyvenimas - tikras košmaras. Tačiau jis suvokia savo klaidą, nors lieka tuščiomis rankomis. Senosios žmonos nebėra, naujoji nepatenkinta. Taip jau būna. Vyrai - kaip šunys.
Turiu perspėti - niekada nepasitikėkite jokiu vyru!
Vyrams būdinga nuolat galvoti apie mirtį. Ateina akimirka, kai suvoki savo mirtingumą, kai jis ranka pasiekiamas, kaip man dabar. Gal Woody ir nesutiks, bet tai kažkokia paguoda, nes galų gale viskas tėra pokštas. Buvo smagu, ir tiek. Arba, kaip kažkas pasakė, - "Prisikankini, o paskui numiršti." Ir tikrai.

- Woody, ar jums rašytojo kančios būdingos?

W. Allenas: Ne, aš rašau visą laiką. Tušinuku ant geltonų bloknoto lapų, paskui perspausdinu. Buvau televizijos scenaristas, ten tokia prabanga kaip "nėra įkvėpimo" neegzistuoja. Sėdi ir rašai, nes laukia eteris. Gal ne visada rašau labai gerai, užtat - dažnai.
Kartais, kai montuoju filmą, tiesiog meldžiuosi, kad žmonės išsėdėtų iki galo, o man nebūtų gėda. Vienintelis filmas, kai viskas sekėsi, buvo "Lemiamas taškas". Tiesiog buvo šiurpu, kaip sekėsi.

- Woody, ar jums patiko dirbti su Freida Pinto?

W. Allenas: Tikras malonumas. Ji - labai talentinga aktorė. Mačiau ją tik "Lūšnyno milijonieriuje" ir pagalvojau, kad ji būtų tobulas geismų objektas, kurį galėtum stebėti pro savo langą.
Juostoje tyčia ilgai jos nerodžiau iš arti, nes ji tokia graži, kad užtenka stebėti iš tolo. Ji - kaip tolima svajonė. Ir staiga - jos veidas stambiu planu! Jis tiesiog pribloškia, nes yra nuostabus.

- Freida, ar visos moterys yra ekshibicionistės, kai pastebi, kad jas stebi patinkantis vyras? Ar Dija - tokia?

Freida Pinto: Mano personažas yra paslaptingas. Man svarbiau buvo tai, kad ji pati nežino, ko nori. Ji tarsi turi viską, bet nežino, ar tai yra "tai". Jai atrodo, kad kitur žolė - žalesnė.
Rojaus dėmesys jai buvo malonus, visos moterys trokšta dėmesio. Jos tėvas - rašytojas, Rojus - rašytojas. Tad ji randa sąsajų. Nemanau, kad visos moterys ekshibicionistės. Tačiau Dijai taip turėjo nutikti, nes ji sulaukė dėmesio iš žmogaus, su kuriuo jautėsi susijusi.

- Ar darbas su Woody Allenujus pakeitė?

F.Pinto: Visais įmanomais būdais. Įsiminiau, kaip jis pasakė, kad nemėgsta aktorių, kurie pradeda vaidinti vos išgirdę: "Veiksmas!" Jam patinka natūralumas. Geriausias jo patarimas - visada remtis instinktais.

-Ar patiko vaidinti rašytojo mūzą?

F.Pinto: Iki šiol manęs savo mūza dar niekas nevadino, bet tikiuosi, gal kada nors pavadins.
Moteriai tai - nuostabus komplimentas. Ir nesvarbu, ką ji įkvėpė - sukurti naują dainą ar tiesiog tapti geresniu žmogumi.

- Woody, ką jūs iš savo patirties supratote apie vyrų ir moterų meilės santykius?

W.Allenas: Nuo maždaug 20 metų - nieko naujo. Viskas priklauso nuo sėkmės. Mes manome, kad valdome gyvenimą, kad žinome, ką darome, bet dažniausiai viską nulemia sėkmė ir atsitiktinumas. Tai nuo mūsų nepriklauso.
Jei sutinki žmogų, kuris tau patinka, ir jūsų smegenyse neuronai teisingai susijungia, - štai jums ir laimė. Čia ne namų darbai, ne treniruoklis. Jei nesiseka, tai stenkis kiek nori, darbuokis dėl savo laimės, bet kažin ar kas išeis. Tuščias reikalas.

-Anthony, esate dirbęs su geriausiais režisieriais. Kaip sekėsi dirbti su Woody Allenu?

A.Hopkinsas: Mano nuomone, reikia išmokti tekstą, pasiruošti, o paskui pasižiūrėti, kokiu metodu dirba režisierius, ir prie jo prisitaikyti.
Kaip tikras britas, esu santūrus, bet W.Allenas be jokių ceremonijų užkalbino ir kontaktas atsirado greitai. Jis leidžia ir prašo improvizuoti, giria pelnytai, komplimentais nesisvaido. Kartą pasakė: "Nedaryk jokių pauzių, nes visi užmigsim."
VV.Allenas: Žiūrovai greitai pradeda snausti. Arba mąsto apie tai, ką valgys išėję iš kino. Menkiausia pauzė netinkamu laiku - ir jie išsilaksto.

-Pastaruoju metu filmuojate Europoje, ne jūsų mylimame Niujorke. Kodėl?

W.Allenas: Nes už tą patį dolerį padarau daugiau, o Londone sąlygos tiesiog puikios. Labai norėčiau dirbti Niujorke, tačiau negaliu sau to leisti finansiškai.

- Jūs su senatve kaunatės kasmet kurdamas po filmą?

W.Allenas: 2011 metais išeis "Vidurnaktis Paryžiuje" - apie šeimą, išvykusią verslo reikalais į Paryžių. Jiems irgi atrodo, kad kitur žolė - žalesnė.
O dėl senatvės - niekaip nesuprantu, kaip žmonės su ja susitaiko. Man darosi tik blogiau. Žmogus visas susiraukšlėja, kriošta, kūnas nebeklauso. Išmiršta tavo kolegos. Riogsai vienas ir žlebsi košę.
Nematau jokių senatvės privalumų, tai - visiškas sunaikinimas be jokios prisikėlimo vilties. Taigi padėtis bloga, kaip Anthony sakė, anekdotas, tik nejuokingas. Galima sakyti, didelė kiaulystė. Geriausia išeitis - stengtis apie tai negalvoti.
Vaikštai į kiną. Leidiesi į kokį romaniūkštį, kurio baigtis visatos mastu neturi jokios prasmės. Žiūri, kaip žaidžia Rogeris Federeris. Prasimanai visokiausios veiklos, kad tik nereiktų galvoti, jog anksčiau ar vėliau ta "aukšta juoda nepažįstamoji" ateis ir pačiups tave, nepaisydama visų tavo pastangų sveikai maitintis ir sportuoti. Atsiprašau, nenoriu gadinti nuotaikos.

- Woody, beveik visų juostos personažų ateitis - neaiški. Kodėl pasirinkote tokią pabaigą?

W.Allenas: Gyvenimas nėra Holivudo filmas, kuris suraišioja visus galus. Gyvenimas yra neaiškus, supainiotas, kupinas prieštaravimų. Juk nežinai, kaip bus.
Visų ateitis yra neaiški. Vos išvengi kokios prapulties, pataikai ant kitos, nuo vilko - ant meškos.
Norėjau, kad filmo personažai liktų kankintis, kaip gyvenime. Savaime suprantama, žmonės nenorės mokėti pinigų už tai, kad pasižiūrėtų į save, bet toks jau tas gyvenimas.kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11211

2011-05-23 23:25 69 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
EDVINAS PUKŠTA iš ką tik pasibaigusio KANŲ festivalio:

"Kasmet po filmą dovanojančiam darbštuoliui Woody pavyko žymiai geriau ir juokingiau už pastaruosius kūrinius "Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį", "Kasandros sapnas", "Sensacija", "Melinda ir Melinda". Sau būdingą stilių kiek pakeitęs ir ironiškose fantazijose užklydęs režisierius tikisi, kad į seansą ateis literatūroje, kine, dailėje, muzikoje, istorijoje pasikaustę žiūrovai.
Intelektuali romantinė komedija Vidurnaktis Paryžiuje startuoja saldžiais atvirutiniais Paryžiaus kadrais. Bent 3 min. vaizdų įžanga ir maloniai nustebinusio Oweno Wilsono pareiškimas, kad Paryžius yra gražiausias lyjant lietui pradžiugins visus turistinių kelionių į meilės ir šviesos miestą organizatorius. Woody Allenas šauniai atidirbinėja prancūzų investuotojų pinigus ir rodo klišinį, gražų, viliojantį, romantišką Paryžių. Jis nepamiršta 360 laipsnių kampu štampuojamo Eifelio bokšto, Eliziejaus laukų, Luvro, Mulen Ružo, kankano ir kitų ingridientų.
Įdomus, gudrus ir linksmas "Vidurnaktis Paryžiuje" jau nupirktas Lietuvai. Kanų festivalio spaudos seanse nuoširdžiu kvatojimu ir audringais plojimais apdovanotą pasakišką filmą pamatysime rudeniop, tad nuo šiol turite bent tris mėnesius interneto enciklopedijos pasklaidymui. Tikrai verta ir naudinga išsiaiškinti kompozitoriaus Cole'o Porterio, režisieriaus Luiso Bunuelio, rašytojų Ernesto Hemingway'aus, F. Scotto Fitzgeraldo, dailininkų Salvadoro Dali, Pablo Picasso, poetės Gertrude Stein asmeninio gyvenimo ir kūrybinių biografijų faktus. Kitaip nesuprasite ir nepagausite daugelio Woody Alleno subtilių paryžietiškų pokštų."


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11266

2011-07-18 19:55 70 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Labai rekomenduoju, kas tik galite, Vilniuje ketvirtadienį nepraleisti "kino po žvaigždėmis" seansą 22.30 val.

Ankstyvąjame kūrybiniame kelyje maestro užsiėmė su didžiulę ironiją pažvelgti į pasaulyje gerbiamą Rusijos literatūros klasiką, Dostojevskį, Čechovą, Tolstojų ir kitus filme Meilė ir mirtis. Lūžti nuo koto žiūrėdamas žinomus slavų personažus, besielgiančius atbulai nei visi įpratę įsivaizduoti pagal rusišką klasikinę literatūrą.
Nenuostabu, kad rusų kritikai iki dabar negali dovanoti Woodžiui Allenui šio žesto - keiksnojamas, jų nuomone, įžeidžiantis maestro požiūris į šventąją klasiką


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11559

2012-05-24 20:24 71 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Įdomybę perduoda EDVINAS PUKŠTA iš KANŲ:

"Dažną Festivalio svečią Woody Alleną (tikrasis jo vardas Allanas Kinsbergas) Kanai pagerbė dokumentiniu filmu Woody Allenas: Dokumentinis filmas (Woody Allen: A Documentary"), nuosekliai ir įdomiai pasakojančiu apie aktoriaus, scenaristo ir režisieriaus karjerą, komiko impresarijaus pokštus, vedybas ir skyrybas, filmams įkvepiančias mūzas. Gyvenimo retrospektyvą primenančiame kūrinyje surinktos garsiausių ir nesėkmingiausių filmų ištraukos, archyviniai pokalbiai, konkurento Martino Scorsese pastebėjimai ir naujausias interviu su Maestro. Woody Allenas žaismingai pasakoja apie nesikeičiantį darbo stilių ir mėgsta pasišaipyti iš savęs. Jis iki šiol nesinaudoja kompiuteriu, scenarijus rašo ranka ir suvedinėja ta pačia senoviška spausdinimo mašinėlę (jis netgi išrado asmenišką "copy-paste" technologiją su žirklėmis, popieriumi ir segtukais)."


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12238

2014-02-15 00:16 72 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nauji kaltinimai bei kitos įdomios biografijos detalės:

http://www.lrytas.lt/-13916352001389635577-w-allenas-vieniems-genijus-
kitiems-pasileid%C4%97lis.htm#.Uv6Snvueudc


Aiškiai 28 metų kaltintoja konstatuoja – kadangi "Džasmina" pretenduoja į Oskarus, nutariau papasakoti...
Įdomi priežastis kilusio noro prabilti....

Pačio Woody teiginiai:

http://www.lrytas.lt/-13919590511391168998-w-allenas-lai%C5%A1ke-atskl
eid%C4%97-kas-i%C5%A1-tikr%C5%B3j%C5%B3-atsitiko-jo-%C4%AFdukrai.htm#.
Uv6TePueudc
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12698

2015-05-05 21:47 73 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

Internete pasirodė naujo Woody Alleno filmo Irrational Man reklaminis klipas. Šio filmo premjera netrukus įvyks Kanų kino festivalyje. Pagrindinius vaidmenis filme suvaidino Emma Stone (Žmogus-paukštis) ir Joaquinas Phoenixas. Allenas pasakoja istoriją apie romaną tarp daug vyresnio mažo provincijos koledžo filosofijos profesoriaus ir jo jaunos studentės. Profesorių ištiko kažkas panašaus į gyvenimo krizę ir studentė padeda jam iš jos išsikapstyti. "Irrational Man" – 50-as Alleno filmas.

https://www.youtube.com/watch?v=5Wf-ouBdYY8


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12721

2015-06-21 21:45 74 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Kadangi naujausias WOODY ALLEN filmas Iracionalus žmogus Lietuvoje debiutuos vasarą Kine po žvaigždėmis (Vokiečių g. 2), siūlau išsamų šio kūrėjo interviu apie gyvenimą, kūrybines ambicijas ir kt.

Režisierius, kuris nežiūri savo filmų

79-erių režisierius, aktorius, komikas Woody Allenas šių metų Kanų kino festivalyje pristatė savo naujausią filmą "Irrational Man" - komediją apie profesorių, kurį ištinka egzistencinė krizė. Tai jau 46-as W. Alleno filmas, o juos režisierius ir scenaristas kuria lyg užsuktas – po vieną kasmet.

- Į Kanus atsivežėte jau vienuoliktą filmą - dvyliktą, jei skaičiuosime "Niujorko istorijų" antologiją. Kodėl nenorėjote, kad juosta būtų rodoma konkursinėje programoje?

- Niekada gyvenime nesu rodęs filmo konkursinėje programoje. Nemanau, kad vienas filmas gali būti geresnis už kitą. Ar "Krikštatėvis" geresnis už "Gerus vyrukus" arba kurią kitą juostą, išėjusią tais pačiais kalendoriniais metais? Žmonės kuria filmus dėl įvairių priežasčių. Dėl pinigų. Nes tai reikalauja meninės ekspresijos. Kuriu todėl, kad mane džiugina pats procesas. Kai filmas būna baigtas, peržiūriu jį, įsitikinu, jog nebeliko ko tobulinti, tuomet išsiunčiu ir daugiau niekuomet nebematau jo akyse.

- Niekada?

- Nuo tada, kai sukūriau "Imk pinigus ir bėk", nemačiau jo. Nei "Anės Hol", nei "Bananų", nei "Manhatano" – nė vieno jų. Jei dabar žiūrėčiau savo filmą, mąstyčiau tik apie tai, ką dar būčiau galėjęs patobulinti, ką padariau blogai, kur susimoviau, kad jis blogesnis nei pamenu. Prieš daugelį metų buvau Europoje, Prancūzijoje. Richardas Burtonas ir Elizabeth Taylor kūrė filmą. Mums kalbantis aktorius pasakė: "Nežiūriu savo filmų, kai juos sukuriu." "R. Burtonas – puikus aktorius, - pamaniau, - dievaži, kaip keista." Tada tebuvau debiutuojantis scenaristas, dar nieko neišmaniau. Kai ėmiau režisuoti, supratau, ką jis turėjo galvoje. ["Mėnesienos magija" su aktoriais Emma Stone ir Colinu Firthu.] "Mėnesienos magija" su aktoriais Emma Stone ir Colinu Firthu.

- Montuodamas filmą negailestingai karpote tai, ką prieš tai pats buvote parašęs?

- Pernelyg negailestingai. Esu iškirpęs sąmojų, kurie būtų buvę suprasti tiesiog puikiai. Ir vien dėl to, jog mane apima nerimas – nervinuosi, kad jie bus nesmagūs, nejuokingi ar tiesiog siaubingi. Taip dienos šviesos neišvydo daug sąmojų. Dėl to gailiuosi, nes jie buvo juokingi... galbūt. Danny Simonas, Neilo Simono brolis, labai man padėjo, kai buvau dvidešimtmetis. Jis – negailestingas redaktorius. Tuo metu rašiau televizijai. Kartu dirbdavome prie skečų, sugalvodavome ką nors išties juokinga, o jis sakydavo: "Geras sąmojis, brangus juokas." Tai reiškia, jog neverta dėl vieno juokelio stabdyti veiksmo arba jis tebus suprastas šimto žmonių. Danny buvo negailestingas.

- Ar pamenate konkrečių pavyzdžių, kurie vėliau privertė gailėtis?
- Prisimenu daug. Per "Meilę ir mirtį" vis eidavau iš namų. Buvo šalta žiema, paradinės durys užsnigtos, turėdavau išsikasti tunelį. Tuo metu atrodė labai juokingai... Iškirpau. Pora gerų scenų buvo "Manhatane", bet jos pasirodė tinkamesnės ankstesnėms juostoms. Vienoje tų scenų važiavome dviračiais parke su Mariel Hemingway, Michaelu Murphy, Anne Byrne Hoffman ir Diane Keaton. Netikėtai nukrypau į šalį – mane įtraukė mylią per minutę lekiančių dviratininkų komanda. Buvo juokinga, kai bandžiau ištrūkti, bet galiausiai pamaniau, kad scena "iškristų" iš viso filmo konteksto.

- Paklausti, koks mėgstamiausias jų filmas, režisieriai sako: "Visi – mano vaikai."

- Taip. Na, o aš visų nekenčiu. Puikiai jaučiausi baigęs "Lemiamą tašką". Maniau, man tikrai pasisekė. Prieš pradedant filmuoti netikėtai iškrito pagrindinė aktorė, laimė, tuo metu atsirado Scarlett Johansson. Filmuojant Londone reikėjo debesuotos dienos, ir tą dieną buvo apsiniaukę. Reikėjo, kad porą valandų palytų – ir lijo. Saulėtos savaitės – ir švietė saulė. Visi aktoriai įdėjo savo įnašą. Nebūčiau galėjęs susimauti, net jei būčiau stengęsis. Tas filmas buvo labai arti mano pirminio sumanymo.

- O jei žiūrėtumėte jį dabar?

- Nežiūrėčiau, nes nuoširdžiai jį prisimenu.

- Sukūrėte "Viki, Kristina, Barselona", "Vidurnaktis Paryžiuje", "Į Romą su meile"... Ar norisi nuvykti į šiuos miestus?

Toks romantiškumas! - Esu pamišęs dėl miestų, metropolių, Paryžiaus, Barselonos, Londono – juose buvau tūkstančius kartų. Bet nemanau, kad tą patį galėčiau padaryti Albukerkėje. Norėčiau grįžti filmuoti į Paryžių, keturias juostas jau sukūriau Londone, mąstau apie darbą Švedijoje. [Šioje šeimoje Woody Alleno filmų niekas nežiūri. Režisierius su žmona Soon-Yi Previn ir įvaikintomis dukterimis Bechet (kairėje) bei Manzie (dešinėje) 2007 metais.] Šioje šeimoje Woody Alleno filmų niekas nežiūri. Režisierius su žmona Soon-Yi Previn ir įvaikintomis dukterimis Bechet (kairėje) bei Manzie (dešinėje) 2007 metais.

- Jauni aktoriai mano, kad vaidinti jūsų filme – tai talento pripažinimas. Kaip jaunimas patenka į jūsų radarą? Koks atrankos procesas?
- Žiūriu filmus, tačiau grynai dėl pramogos. Vis dėlto jaunųjų patenka į akiratį. Pamačiau "Vinterio kaulus" ir sužinojau apie Jennifer Lawrence. Arba Chazzas Palminteris – tą pačią sekundę, kai jis įžengė į kambarį, priėmiau filmuotis. Nereikėjo net išgirsti, ką turėjo pasakyti. Nemėgstu atrankų, todėl stengiuosi, kad jos būtų kuo trumpesnės. Aktorius įeina į kambarį, žvilgteliu, pasisveikinu ir daugiau neturiu ką pasakyti – išvarau po mažiau nei minutės. Nesamdome ne todėl, kad jis blogas, bet dėl to, jog radome tokį, kuris geriau tinka vaidmeniui. - Anksčiau Holivudo studijos finansuodavo jūsų filmus. Siužeto negaudavo, tik jų griaučius, ir vis tiek skirdavo lėšų. Šiandien, kai esate nepriklausomas kūrėjas, rėmėjus taip pat laikote nežinioje? - Dabar esu dar laisvesnis. Niekada nesu gavęs scenarijaus pataisymų. Parašau jį, bet niekam nerodau, net žmonėms, kurie savo pinigus investuoja į filmą. Samdau aktorius, kurių noriu, tada filmuoju. Po kurio laiko parodau, ką sukūriau. Tai gali būti siaubo juosta, komedija, balta-juoda tragedija viduramžių Prūsijoje – niekas nežino. Beje, "Keršytojai" per savaitgalį (vieną savaitgalį!) uždirbo daugiau kaip mano šeši filmai per dešimt metų.

- Kultūra, knygos, filmai vis dažniau parsisiunčiami į mobiliuosius telefonus, planšetinius kompiuterius...

- Didelis skirtumas tarp laikotarpio, kai augau aš. Turiu galvoje ne tik 1940-uosius, vaikystės metus, bet ir laiką, kai man buvo 25-eri ir gyvenau Manhatane. Buvau išmestas iš mokyklos, nė vieni iš mano pažįstamų bendraamžių anaiptol nepasižymėjo intelektualumu. Buvome sporto entuziastai.

- Turite dvi dukteris. Ar jos domisi senaisiais tėčio filmais?

- Nei dukros, nei mano žmona. Sukūriau gal 46 filmus, o ji (režisieriaus žmona Soon-Yi Previn) yra mačiusi gal 30. Mes – ne tokia šeima. Netikiu, kad galima gyventi praeitimi.

- Esate įsitraukęs į skaitmeninį amžių?

- Neturiu kompiuterio. Nenaršau internete, nežiūriu televizijos. Nesu matęs nei "Sopranų", nei "Reklamos vilkų", neturiu jokių prietaisų. Kai vakare grįžtu namo, pasižiūriu beisbolo arba krepšinio rungtynių pabaigą ir einu miegoti.

- Quentinas Tarantino yra minėjęs, jog sukūręs dar porą filmų išeis į pensiją. Esą kai jauti, kad kitas darbas nebus pats geriausias, verčiau sustoti. Kaip jums atrodo, kokia filmų kūrėjo karjeros trukmė?
Kada ateina laikas sustoti?


- Tik tada, kai to nori. Kai kurie vaikinai sukūrė kelis filmus, kiti, kaip Luisas Bunuelis, kūrė visą gyvenimą. Jei niekas neitų žiūrėti mano filmų, jei niekas neskirtų jiems finansavimo, tuomet turbūt sustočiau. Bet kol taip nėra, turiu idėjų ir minčių. Niekada nesižvalgau atgal. Kai buvau mažas, maniau, kad kurti filmus – tai šlovė, liaupsės ir pinigai. Kai to ėmiausi, supratau: ne peržiūrų skaičius, ne eilės prie kasų, ne recenzijos ar apdovanojimai yra prasmingi. Tris mėnesius rašai, tris – filmuoji, tris – montuoji. Jei tai nėra smagu, kam gaišti tiek mėnesių per metus?

- Kasmet lyg pagal tvarkaraštį susukate po juostą. Su kokiais iššūkiais susiduriate?

- Su nuolatiniu troškimu sukurti ką nors didaus ir kartu su suvokimu, kad viduje tos didybės neturiu. Nesu nei Akiras Kurosawa, nei Federico Fellini. Esu padoraus talento komikas, atsivertęs į režisūrą ir nusiteikęs linksminti žmones. Nuolat grumiuosi savyje sakydamas: ne, taip nėra, palauk kito filmo... Neturiu jokios priežasties nebūti didžiu režisieriumi, išskyrus tai, kad toks nesu. Negaliu prilygti savo paties iškeltam įsivaizdavimui.

- Vis dar sunkiai dirbate. Kas padeda jums išlikti jaunam?

- Galbūt aktyvi smegenų veikla atitolina Alzheimerio ligą ir silpnaprotystę. Man darbas yra prasiblaškymas. Sėdėdamas namie galėčiau mąstyti: "Dieve, juk mes visi mirsime!" O aš svarstau: "Ką daryti su trečiu veiksmu?" Tai – problema, kuri gali būti išspręsta.

Pagal užsienio spaudą parengė GINTARĖ ČIULADAITĖkertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12732

2015-07-25 20:05 75 žinutė iš 92 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Deja, nepavyko pažiūrėti Neracionalaus žmogaus premjeros KINE PO ŽVAIGŽDĖMIS.

Rugpjūčio 7 d. jis debiutuos Lietuvos kino teatruose. Štai ką rašo apie filmą Živilė Pipinytė:

"Kasmet po naują filmą sukuriantis Woody Allenas šįkart pagrindiniu veikėju pasirinko filosofijos profesorių Eibą Lukasą (Joaquin Phoenix) – alkoholiką, mergišių ir šiaip nemalonų žmogų, nuolat skelbiantį, kad egzistencija neturi prasmės. Vasarą jis atvyksta dėstyti į koledžą ir užmezga ryšius su dviem skirtingomis moterimis. Naujoji kolegė Rita (Parker Posey) tiki, kad Eibas išlaisvins ją iš nelaimingos santuokos, o studentė Džil (Emma Stone) tampa geriausia Eibo drauge. Toks keistas meilės trikampis leis Allenui pasišaipyti ir literatūros bei filosofijos, abstrakčių meilės koncepcijų ir gyvenimo prasmės, nes dar jo "Purpurinės Kairo rožės" herojė sakė, esą "gyvenimas yra per trumpas, kad švaistytume jį apmąstymams apie gyvenimo prasmę". Ribą tarp tolerantiškumo ir cinizmo žiūrovui teks nustatyti pačiam ir tai visada žavi Alleno filmuose.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.110 Žinučių forume 189.339 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 11:09 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: WOODY ALLEN

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai