Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Cannes Film Festival


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2003 04 27 d. 12:54 pradėjo  jablynksht, peržiūrėta 9438 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 3 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9926

2009-06-08 20:00 51 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pailsėjęs Edvinas sudėlioja taškus. Verta įsiminti...

Užbaigdamas svačiojimus apie nepamirštamus ir gerus Kanus nusprendžiau sudėlioti asmeninį top-12. Per 11 dienų spėjau pažiūrėti 59 filmus, bet į savo sąrašą sudėliojau labiausiai įsimintinus kūrinius.
1. Pranašas / A Prophet / Un prophete / Jacques Audiard
http://www.imdb.com/title/tt1235166/
Žiaurus ir teisingas prancūziškas "Krikštatėvis" kalėjimo teritorijoje.

2. Užeikite į tuštumą / Enter the Void / Gaspar Noe
http://www.imdb.com/title/tt1191111/
Unikalus, išradingas, užburiantis, prasmingas ir nerealų poveikį darantis reginys apie gyvenimą, seksą ir mirtį. Po seanso galva sukasi, kad kokias porą valandų neįmanoma žiūrėti kito filmo.

3. Vėjo klajonės / The Wind Journeys / Los Viajes del Viento / Ciro Guerra
http://www.imdb.com/title/tt1426374/
http://www.losviajesdelviento.net
Šis Kolumbijos filmas man yra pats netikėčiausias ir maloniausias atradimas. Linkiu visiems kurs nors pamatyti filosofinį ir muzikalų Kanų perlą apie senuką, akordeoną ir prasmingiausią kelionę. Pažiūrėkite reklaminį klipą oficialiame tinklapyje ir, tikiuosi, kad pasigausite filmo užtaisą.

4. Baltas kaspinas / The White Ribbon / Die Weise Band / Michael Haneke
http://www.imdb.com/title/tt1149362/
Meistriškas darbas, kuriame lieka daugiau klausimų, nei pateikiama atsakymų. Vienas iš retų atvejų, kai 2 val.30 min. trukmė nesijaučia. Vis dėlto ankstesnieji Michaelio Haneke filmai "Paslėpta", "Smagūs žaidimėliai" ir "Pianistė" man paliko gilesnį įspūdį.

5. Mama / Mother / Bong Joon-Ho
http://www.imdb.com/title/tt1216496/
Žiauriai išradingas ir nenuspėjamas detektyvas su siurealiais nukrypimais ir juodo humoro doze. Pietų Korėjos režisierius jau sukūrė 3 filmą, bet Lietuvoje dar nebuvo rodytas. Galbūt šį kartą pavyks prasimušti. Verta panarplioti galvosūkį.

6. Pripučiama lėlė / Air Doll / Kuki ningyo / Hirokazu Kore-eda
http://www.imdb.com/title/tt1371630/
Žiūrėjau ir stebėjausi, kad Holivudo amerikietiškų pyragų kepėjai dar nepanaudojo šios idėjos nešvankiems pokštams. Japonų maestro atgaivina pripučiamą sekso lėlę, kuri suvokia, kad turi širdį ir gali mylėti. Filmas metaforomis prabyla apie sielos tuštybę. Įsimintiniausioje scenoje mergina užsikabina už vaizdajuosčių stendo,
nukrenta ant žemės, iš kūno leidžiasi oras, kamera fiksuoja galvą su didingomis emocijomis veide, prie jos pribėga vaikinas, pradeda pūsti orą per pilvą ir plastmasinės detalės vėl atgyja.

7. Aukštynp / Up / Pete Docter, Bob Peterson
http://www.imdb.com/title/tt1049413/
Pats geriausias ir sentimentaliausias kada nors matytas animacinis filmas. Žiūrėjau jau du kartus ir dar eisiu. Visai nesistebiu, kad JAV finansiniai rezultatai tokie geri ir stabilūs. Senukas nusipelno milijono ir net daugiau. Pagaliau norėtųsi, kad mūsų tauta išbristų iš stereotipų ir suprastų, kad animacinis kinas yra skirtas ne vien tik vaikams.

8. Akvariumas / Fish Tank / Andrea Arnold / UK
http://www.imdb.com/title/tt1232776/
Jaudinantis kinas apie susvetimėjimą ir vienišumą kažkiek nukenčia dėl nuspėjamo siužeto, bet fenomenalioji mergina su nuline aktorės patirtimi Katie Jarvis ištempia filmą iki šedevro. Finalinis mamos ir dukters šokis pagal hip-hopo melodiją yra tiesiog genialus.

9. Antikristas / Antichrist / Lars von Trier
http://www.imdb.com/title/tt0870984/
Atrodo, kad apie šį filmą daugiau nieko nereikia rašyti. Visi jau viską žino. Manau, kad tai bus pelningiausias Larso filmas Lietuvoje, nors daug kas spjaudysis.

10. Samsonas ir Delaila / Samson and Delilah / Warwick Thornton / Australia
http://www.imdb.com/title/tt1340123/
http://www.samsonanddelilah.com.au/
Labai nuoširdi, egzotiška, aborigeniška, graži ir sukrečianti istoriją apie tikrą ir tyrą meilę.

11. Policija, būdvardis / Police, Adjective / Intermediar / Corneliu Porumboiu
http://www.imdb.com/title/tt1422101/
Jei matėte "12:08 į Rytus nuo Bukarešto" ir jums patiko, tai tikrai nenusivilsite. Žodžiais ir šmaikščiomis sąvokomis žongliruojantis rumunas prajuokina netikėčiausiose vietose.

12. Paprasti žmonės / Ordinary People / Vladimir Perisic
http://www.imdb.com/title/tt1422101/
Stiprus, supurtantis ir šokoterapinis serbų režisieriaus debiutas, kurį nelengva ištrinti iš atminties.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11524

2012-04-21 23:40 52 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2012

Gavau klausimą, ar yra klube kas nors apie gegužę įvyksiantį 65-ąjį Kanų kino festivalį. Deja, nėra kam klube fiksuoti išankstinius dalykus ir prognozes apie jį. Aš pats renku informaciją tik po įvykio. O prasmingiausia pamatyti savo akimis filmus kai jie po pusmečio ar metų pasirodo LT kino peržiūrų festivaliuose.

Nekantraujantiems ir skaitantiems rusiškai siūlau gana išsamų ir įdomų apžvelgimą Rusijos leidinyje:

http://kommersant.ru/doc/1919382

Angliškai - http://www.festival-cannes.com/en/article/56301.html


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11528

2012-04-29 12:35 53 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Išsamus visų žinomųjų autorių filmų pristatymas:

http://www.7md.lt/lt/2012-04-27/kinas/garsus_zinomi_apdovanoti.html


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11534

2012-05-03 13:31 54 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pasiekimas nedidelis, bet vis dėlto smagu - vienas lietuvių filmas dalyvaus Kanų kino festivalio konkurse:

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/kinas/rezisiere-laura-kazbaraite-
gera-jaustis-kanu-kino-festivalio-dalimi-4-213904


Jau žinome faktą, kad abu siūlomi pilnametražiai LT filmai į konkursą neprasimušė (žr., naujienios GEGUŽĖ kine).


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11569

2012-05-29 11:25 55 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Paskelbti laureatai. Netikėtai lietingoje šventėje, netikėtai buvo apdovanoti tik itin žinomi, nusipelnę ir visai neseniai triumfavę tuose pačiuose Kanuose, kūrėjai:

http://www.lzinios.lt/Pramogos/Kanai-Auksine-palmes-sakele-vainikavo-M
eile-papildytas


Ką gi, belieka visa tai įvertinti, kai pamatysim filmus. Ar tikrai nevertas prizų buvo LEO CARAX, pavyzdžiui??


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11937

2013-05-03 22:36 56 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2013

Pagrindiniame konkurse bus parodyta 19 filmų, čia dominuoja nauji, palyginti neseniai festivalio rengėjų dėmesio centre atsidūrę autoriai. Konkurso nugalėtojas paaiškės gegužės 26 dieną. Filmus vertins žiuri, jam šiemet vadovauja amerikiečių režisierius Stevenas Spielbergas.

Festivalį atidarys australų režisieriaus Bazo Luhrmanno filmas Didysis Getsbis (filmą gegužę planuojama rodyti ir Lietuvoje). Franciso Scotto Fitzgeraldo romano gerbėjų, regis, laukia ne viena staigmena. Pagrindinius vaidmenis šioje jau ne pirmoje ekranizacijoje sukūrė Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire’as ir Carey Mulligan. Prieš 24 metus Kanuose "Auksine palmės šakele" už "Seksą, melą ir vaizdo juostas" apdovanotas Stevenas Soderberghas parodys filmą, kuris, pasak autoriaus, bus paskutinis jo kino karjeroje. Tai "Behind the Candelabra", pasakojantis apie kadaise garsų amerikiečių šoumeną Liberace’ą ir jo meilužį. JAV platintojai atsisakė rodyti filmą kino teatruose. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Michaelas Douglasas ir Mattas Damonas. 7-ojo dešimtmečio nostalgija ištiko ir brolius Coenus – konkurse jie parodys filmą apie populiarų Niujorko dainininką "Inside Llewyn Davis". Amerikiečių režisierius Alexanderas Payne’as ("Kryžkelės", "Paveldėtojai") filme "Nebraska" grįš į savo gimtinę. Šį nespalvotą filmą jis pavadino tėvo ir sūnaus kelio filmu ("father-son road movie"). JAV kuriantis danas Nicolas Windingas Refnas ("Važiuok") parodys naują filmą "Only God Forgives", kuriame pagrindinį vaidmenį ir vėl sukūrė Ryanas Goslingas. Šįkart jo personažas atsidurs tarp Bankoko nusikaltėlių. Kanų rengėjai jau keliolika metų seka ir kito amerikiečio – Jameso Gray kūrybą. Šiemet jis pristatys savo naują filmą "Imigrantas", kuriame nusifilmavo Marion Cotillard.

Iš šiuolaikinio kino klasikų konkurse dalyvaus Romanas Polanskis. Jis vėl ėmėsi populiarios pjesės – Davido Iveso "Veneros kailiuose", kuri ne vienus metus sėkmingai rodoma Brodvėjuje. Filme vaidmenis sukūrė Emmanuelle Seigner ir Mathieu Amalricas. Specialiojoje festivalio peržiūroje bus parodytas ir kitas šio režisieriaus filmas – dokumentinis "Čempiono savaitgalis" ("Weekend of a Champion"), kurį Polanskis sukūrė iškart po "Rozmari kūdikio". Šis pamirštas filmas niekad nebuvo platinamas JAV. Jo herojus – "Formulės 1" meistras Jackie Stewartas.

Daugiausia konkursinių filmų – prancūziški. Naujus filmus parodys Fran&#231;ois Ozonas, Abdellatifas Kechiche’as, Arnaud Desplechinas, aktorė ir režisierė Valeria Bruni-Tedeschi. Kanuose debiutuojantis Arnaud des Pallieres’as pristatys vokiečių romantiko Heinricho von Kleisto (1777–1811) "Michaelio Kolhazės" ekranizaciją, kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė pernykštis Kanų laureatas Madsas Mikkelsenas ("Medžioklė"). Bendros su prancūzais gamybos filmą "Praeitis" pristatys iranietis Asgharas Farhadi ("Išsiskyrimas"). Festivalio uždarymo filmas – Pietų Afrikoje kurtas prancūzų režisieriaus Jér&#244;me’o Salle’io trileris "Zulu".

Šiemet Kanų konkurse bus pristatyti du labai skirtingi japonų režisieriai – žiaurumu dažnai besimėgaujantis postmodernistas Takashi Miike ir filosofinio, subtilaus kino meistras Hirokazu Koreeda. Lietuvoje gerbėjų turintis olandų režisierius Alexas van Warmerdamas parodys "juodojo humoro trilerį" "Borgmanas". Kinijos kinui atstovaus vieno ryškiausio šių dienų kūrėjo Jia Zhangke filmas "Nuodėmės prisilietimas". Deja, į konkursą neatrinktas nė vienas filmas iš Vidurio ir Rytų Europos.

Antroje oficialiojoje Kanų kino festivalio programoje "Ypatingas žvilgsnis" taip pat nepristigs ir naujų, ir gerai žinomų vardų. Programą atidarys Sofios Coppolos filmas "The Blind Ring". Savo režisūrinį debiutą parodys italų aktorė Valeria Golino, taip pat režisieriumi tapęs aktorius Jamesas Franco parodys "Kai aš gulėjau mirties patale" ("As I Lay Dying"), bus pristatyti naujausi prancūzų režisierės Claire Denis ir garsaus dokumentininko Rithy Panho filmai.

*****************

Balandžio 18 d., skelbdamas oficialiosios 66-ojo Kanų kino festivalio programos filmus, Thierry Frémaux perspėjo, kad reikia laukti ir papildomų filmų. Praėjusią savaitę pranešta, kad Kanuose bus parodytas naujausias Jimo Jarmuscho filmas "Only Lovers Left Alive". Jis taps dvidešimtuoju šių metų Kanų konkurso dalyviu. Pagrindinius vaidmenis šiame filme apie vampyrus sukūrė Tilda Swinton, Tomas Hiddelstonas, Mia Wasikowska, Johnas Hurtas, Antonas Yelchinas.

Ne konkurse bus parodytas Claude’o Lanzmanno dokumentinis filmas "Paskutinis neteisingasis" ("Le Dernier des injustes"), skirtas Terezino koncentracijos stovyklai. Šiuo filmu 87-erių metų kūrėjas tęsia atminties apie Holokaustą paieškas, kurias prieš keliasdešimt metų pradėjo jo filmas "Shoah".

Netiesiogiai su kraupia XX a. atmintimi susijęs ir "Ypatingo žvilgsnio" programą papildęs argentinietės Lucios Puenzo filmas "Wakolda". Puenzo pasakoja tikrais faktais paremtą istoriją apie šeimą, kuri buvo Aušvico gydytojo sadisto Josepho Mengele’s kaimynai. Jie nežinojo, kad Argentinoje po karo apsigyvenęs vyras yra garsusis "Daktaras mirtis". Beje, Frémaux paminėjo, kad "Ypatingo žvilgsnio" programa dar gali būti papildyta.

Plačiau ir su treileriais:
http://www.gq.ru/culture/film/40902_gid_gq_po_kannskomu_kinofestivalyu
_2013.php?PAGEN_1=2


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11966

2013-05-26 22:18 57 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Štai ir pasibaigė 66-asis forumas.

Auksinė palmės šakelė: "Adelės gyvenimas", režisierius Abdellatifas Kechiche

Auksinė palmės šakelė už geriausią trumpąjį filmą: "Seifas", režisierius Moon Byoung-gonas

Auksinė kamera: "Ilo Ilo", režisierius Anthony Chenas

Geriausias aktorius: Bruce Dern už vaidmenį dramoje "Nebraska"

Geriausia aktorė: Bérénice Bejo už vaidmenį filme "Praeitis"

Žiuri prizas: Hirokazu Koreeda už juostą Koks tėvas, toks ir sūnus

Geriausias scenarijus: Jia Zhangke už dramą "Nuodėmės prisilietimas"

Geriausias režisierius: Amatas Escalante už kriminalinę dramą "Heli"

Specialusis žiuri prizas: islando Gudmunduro Gudmundssono juostai Banginių slėnis.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12335

2014-05-25 00:57 58 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2014, 67-asis:

Oficialus konkursas

* "Auksinė palmės šakelė" – pats ilgiausias 3 val. 16 min. trukmės konkursinis filmas "Žiemos miegas" (Winter Sleep)
rež. Nuri Bilge Ceylanas (Turkija)

* Didysis prizas (Grand-Prix) – magiško realizmo drama "Stebuklai" (The Wonders)
rež. Alice Rohrwacher (Italija)

* Geriausias režisierius – Bennetas Milleris už tikrais įvykiais paremtą dramą "Lapių gaudytojas" (The Foxcatcher)

* Geriausia aktorė – Julianne Moore už sparčiai gęstančios, kuoktelėjusios, ištvirkusios ir haliucinacijas reginčios Holivudo žvaigždės vaidmenį komiškame trileryje "Žvaigždžių žemėlapiai" (Maps to the Stars)
rež. Davidas Cronenbergas (Kanada)

* Geriausias aktorius – Timothy Spallas už dailininko Josepho Mallordo Williamo Turnerio vaidmenį improvizuotoje biografinėje dramoje "Ponas Turneris" (Mr. Turner)
rež. Mike’as Leigh (Didžioji Britanija)

* Geriausias scenarijus – Andrejus Zviagincevas ir Olegas Neginas už dramą "Leviatanas" (Leviathan)
rež. Andrejus Zviagincevas (Rusija)

* Žiuri prizas (atiteko dviems filmams) – jauniausio konkursanto režisieriaus Xaviero Dolano (25 metai) jausmingoji drama "Mamytė" (Mommy) iš Kanados ir vyriausio konkursanto Maestro Jeano-Luco Godardo (83 metai) manifestas "Sudie kalbai 3D" (Goodbye to Language) iš Prancūzijos

* "Auksinė kamera" (geriausias debiutinis filmas) – "Vakarėlių liūtė" (Party Girl)
rež. Marie Amachoukeli, Claire Burger, Samuelis Theisas (Prancūzija)

* Geriausias trumpametražis filmas – "Ledi" (Kolumbija)
Specialaus paminėjimo diplomai atiteko "Taip, mes mylime" (Yes, We Love) iš Norvegijos ir "Aissa" iš Prancūzijos.

Programa "Ypatingas žvilgsnis"

* Geriausias filmas – "Baltasis dievas" (White God)
rež. Kornelis Mundruczo (Vengrija)

* Žiuri prizas – "Turistas" (Turist / Force Majeure)
rež. Rubenas Ostlundas (Švedija)

* Geriausia aktorė – už aktorių Angelique Litzenburger, Severine Litzenburger ir Cynthia’os Litzenburger ansamblio vaidmenis filme "Vakarėlių liūtė" (Party Girl)
rež. Marie Amachoukeli, Claire Burger, Samuelis Theisas (Prancūzija)

* Specialus prizas – dokumentinis filmas "Žemės druska" (The Salt of the Earth)
rež. Wimas Wendersas ir Juliano Ribeiro Salgado (Prancūzija)

* Geriausias aktorius – Davidas Gulpililas (garsiausias Australijos aborigenas) už vaidmenį filme "Čarlio šalis" (Charlie’s Country)
rež. Rolfas de Heeras (Australija)

Paralelinė programa "Dvi režisierių savaitės"

* Geriausias filmas – "Meilė nuo pirmo smūgio" (Love At First Fight / Les Combattants)

Paralelinė programa "Kritikų savaitė"

* Geriausias filmas (Grand-Prix) – "Gauja" (The Tribe)
rež. Miroslavas Slaboshpytskis, Ukraina

FIPRESCI kino kritikų asociacijos apdovanojimai

* Geriausias filmas konkursinėje programoje – "Žiemos miegas" (Winter Sleep)
rež. Nuri Bilge Ceylanas, Turkija

* Geriausias filmas programoje "Ypatingas žvilgsnis" – "Jauja"
rež. Alejandro Alonso (Argentina)

* Geriausias filmas paralelinėse programose – "Meilė nuo pirmo smūgio" (Love At First Fight / Les Combattants)
rež. Thomas Cailley, Prancūzija

Neoficialūs apdovanojimai

* CICAE konfederacijos prizas už geriausią filmą programoje "Dvi režisierių savaitės"
"Meilė nuo pirmo smūgio" (Love At First Fight / Les Combattants)

* "Šunų palmė" už geriausią šuns pasirodymą – šarpėjaus ir labradoro veislių mišrūnai broliai Luke’as ir Body už vaidmenį filme "Baltasis dievas" (White Dog)

Ekumeninės žiuri prizas

"Timbuktu"
rež. Abderrahmane Sissako, Prancūzija – Mauritanija

Ekumeninės žiuri specialaus paminėjimo diplomai

"Žemės druska" (The Salt of the Earth)
rež. Wimas Wendersas ir Juliano Ribeiro Salgado, Prancūzija

"Nuostabi jaunystė" (Beautiful Youth / Hermosa Juventud)
rež. Jaime Rosales, Ispanija – Prancūzija
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12673

2015-04-20 23:07 59 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2015

Įdomios priešfestivalinės peripetijos Šypsena

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/kinas/slapukaujantis-kanu-festiva
lis-paskelbe-95-oficialios-programos-ir-uzdraude-asmenukes-4-497638


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12678

2015-04-23 23:17 60 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Konkrečiau surašė Živilė Pipinytė:

68-asis tarptautinis Kanų kino festivalis šiemet vyks gegužės 13–24 dienomis. Praėjusį ketvirtadienį paskelbti filmai, kurie dalyvaus oficialiose festivalio programose – tai konkursas ir "Ypatingas žvilgsnis". Pagrindiniam konkursui atrinkta 17 filmų, bet festivalio direktorius Thierry Frémaux spaudos konferencijoje sakė, kad konkurse gali atsirasti keli dar nebaigti filmai.

Pirma Kanų staigmena – festivalį po 28 metų atidarys moters režisierės filmas – Emmanuelle Bercot "Saugok galvą" ("La t&#234;te haute"). Pastaraisiais metais festivalį dažniausiai atidarydavo brangūs Holivudo filmai, tokie kaip "Didysis Getsbis". Bercot Lietuvoje žinoma iš filmo "Aš tuoj grįšiu" (2013), kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Catherine Deneuve. Naujame režisierės filme ji vaidina teisėją. Deneuve herojė stengiasi padėti nusikaltusiam paaugliui. Pasak Frémaux, jis norėjo, kad festivalis prasidėtų filmu, kuris kartu yra ir drąsus, ir jaudinantis.

Kanai visada derina garsius vardus ir daug žadančius jaunus kūrėjus. Iš garsenybių Kanų konkurse šiemet savo naujus filmus parodys jau anksčiau "Auksine palmės šakele" apdovanoti režisieriai Nani Moretti – "Mano motiną" ("Mia madre") ir Gusas Van Santas – "Medžių jūrą" ("The Sea of Tree"), kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Naomi Watts. 2013 m. Kanuose už geriausią scenarijų apdovanotas "Nuodėmės prisilietimo" autorius, kinų kūrėjas Jia Zhangke šiemet konkurse parodys filmą "Kalnai gali pasitraukti" ("Shan he gu ren", "Mountains May Depart").

Kanų konkurse susitiks ir du garsiausi šių dienų italų kino kūrėjai Paolo Sorrentino ir Matteo Garrone, kurių filmai "Didis grožis" ir "Gomora" taip pat apdovanoti festivalio prizais. Sorrentino filme "Jaunystė" pagrindinius vaidmenis sukūrė Michaelas Caine’as ir Harvey Keitelis, Garrone’s "Pasakų pasaka" ("Il racconto dei racconti") – Salma Hayek ir Vincent’as Casselis. Abu filmai sukurti anglų kalba. Konkurse bus parodyti ir nauji graiko Giorgoso Lanthimoso, japono Hirokazu Koreedos filmai. Po ilgesnės pertraukos į kiną sugrįžo amerikiečių režisierius Toddas Haynesas ("Manęs čia nėra"): pagal Patricios Highsmith romaną sukurtame retro filme "Carol" vaidina Cate Blanchett ir Roney Marra.

Iš jaunų kūrėjų, susidomėjimą žadina australas Justinas Kurzelas ir jo ekranizuotas "Makbetas", kuriame vaidina Michaelas Fassbenderis ir Marion Cotillard. Įvykiu turėtų tapti ir jauno vengro – Belos Tarro mokinio, debiutanto Laszlo Nemeso filmas "Sauliaus sūnus". Filme rodomos 48 jauno žydo, mirties komandos nario, gyvenimo valandos Aušvice.

Pagrindinis konkursas:
"Dheepan", rež. Jacques Audiard
"La loi du marché", rež. Stéphane Brizé
"Marguerite et Julien", rež. Valérie Donzelli
"Il racconto dei racconti", rež. Matteo Garrone
"Carol", rež. Todd Haynes
"Nie yin niang", rež. Hou Hsiao Hsien
"Shan he gu ren", rež. Jia Zhangke
"Umimachi Diary", rež. Hirokazu Koreeda
"Macbeth", rež. Justin Kurzel
"The Lobster", rež. Giorgos Lanthimos
"Mon roi", rež. Maiwenn
"Mia madre", rež. Nanni Moretti
"Saul fia", rež. Laszlo Nemes
"Youth", rež. Paolo Sorrentino
"Louder Than Bombs", rež. Joachim Trier
"The Sea of Tree", rež. Gus Van Sant
"Sicario", rež. Denis Villeneuve

"Un Certain Regard":
"Masaan", rež. Neeraj Ghaywan
"Hrutar", rež. Grimur H&#225;konarson
"Kishibe no tabi", rež. Kiyoshi Kurosawa
"Je suis un soldat", rež. Laurent Lariviere
"Zvizdan", rež. Dalibor Matanic
"The Other Side", rež. Roberto Minervin
"Un etaj mai jos", rež. Radu Muntean
"Mu-roe-han", rež. Sung-Uk Oh
"Las elegidas", rež. David Pablos
"Nahid", rež. Ida Panahandeh
"Comoara", rež. Corneliu Porumboiu
"Chauthi Koot", rež. Gurvinder Singh
"Madonna", rež. Suwon Shin
"Maryland", rež. Alice Winocour


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14652

2021-05-13 21:53 61 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2021

Šiemet 74-asis festivalis rengiasi tradicinėms peržiūroms, bet atsižvelgiant į karantino reikalavimus. Jis perkeltas į vasarą ir prasidės liepos 6 dieną.

Pagrindinio Kanų konkurso vertinimo komisijai šiemet vadovaus režisierius Spike Lee. Komisijos sprendimas paaiškės liepos 17 dieną. Oficialioji Kanų programa bus paskelbta gegužės pabaigoje, tačiau "Variety" jau parašė, kad Kanuose bus rodomas naujausias Jane Campion filmas "The Power of Dog", kuriame vaidina Benedictas Cumberbatchas ir Kirsten Dunst, Bogotoje filmuotas Apichatpongo Weerasethakulo "Memoria", nauji Paulo Thomo Andersono, Jacques’o Audiard’o, Kirillo Serebrennikovo, Paulo Schraderio ir Rubeno Ostlundo ("Kvadratas") filmai.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14685

2021-06-12 22:45 62 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Birželio 3 d. Kanų kino festivalio vadovai Pierre’as Lescure’as ir Thierry Frémaux paskelbė oficialią kino festivalio programą. 74-ąjį festivalį atidarys Leos Caraxo filmas "Anetė" ("Annette"). Tai pirmas režisieriaus filmas anglų kalba ir pirmas, sukurtas po devynerių metų pertraukos. Jo herojai – pora (Marion Cotillard ir Adamas Driveris), kuriai gimsta ypatingų sugebėjimų turinti duktė. "Anetė" – miuziklas, jo scenarijų ir muziką parašė grupė "Sparks".

Pagrindiniame konkurse daug garsių vardų, "Auksinės palmės šakelės" savininkų ir ilgokai lauktų filmų. Ilgai atidėlioto Paulo Verhoeveno filmo "Benedetta" veiksmas nukels į XVII a. vienuolyną ir pasakos apie religinių ir erotinių vaizdinių kankinamą vienuolę, kurią suvaidino Virginie Efira. Mios Hansen-Løve "Bergmano salos" ("Bergman Island") veikėjai – kino scenaristų sutuoktinių pora, atvykusi dirbti į salą, kurioje gyveno ir kūrė Ingmaras Bergmanas. Jacques’o Audiard’o "Olimpiadų" ("Les Olympiades") herojai – vaikinas ir trys merginos, kurių draugystė pamažu virsta meile. Apichatpongo Weerasethakulo "Memoria" – pirmas filmas, režisieriaus kurtas ne Tailande, o Kolumbijoje. Pagrindinį vaidmenį atlieka Tilda Swinton, kurios herojė pradeda gilintis į keistus garsus. Asgharo Farhadi "Didvyrio" ("Un Heros") siužetas – vis dar paslaptis. Kirillo Serebrennikovo filmas "Petrovai gripe" ("Petrovy v grippe") – vieno originaliausių pastarųjų metų rusų romanų, kurį parašė Aleksejus Salnikovas, ekranizacija. Jis perkelia į šių dienų Jekaterinburgą, kur siautėja ne tik gripo epidemija, bet ir tamsiosios jėgos. Suomio Juho Kuosmaneno filmas "Kupė Nr. 6" ("Hytti Nro.6") – apie suomių studentę, kuri traukinyje Maskva–Murmanskas sutinka rusų šachtininką. Prie bendros filmo gamybos prisidėjo ir Estija. Šiemet Berlyne Didžiuoju žiuri prizu – "Sidabriniu lokiu" – už filmą "Fortūnos ratas ir fantazijos" apdovanotas Ryusuke Hamaguchi Kanų konkurse parodys filmą "Vairuok mano automobilį" ("Drive my car"), sukurtą pagal Haruki Murakami prozą. Weso Andersono "The French Dispatch" pasakos apie išgalvoto dienraščio redakciją 6-ojo dešimtmečio Prancūzijoje. Naujus filmus pristatys Ildikó Enyedi, Nanni Moretti, Fran&#231;ois Ozonas, Justinas Kurzelas, Nadavas Lapidas, Bruno Dumont’as. Iš viso pagrindiniame konkurse bus parodyti 24 filmai. Šio konkurso žiuri vadovaus režisierius Spike’as Lee.

"Ypatingo žvilgsnio" programoje – 18 filmų, iš jų net šeši debiutiniai, ir geografija įvairesnė: tarp atrinktųjų filmai iš Haičio, Islandijos, Turkijos, Bulgarijos, Kinijos, Norvegijos. Šioje programoje atsidūrė ir tipiškas "pandemiškas", per 25 dienas nufilmuotas Aleksejaus Germano jaun. filmas "Byla" ("Delo"). Jo herojus yra korumpuotos valdžios persekiojamas ir namų arešto sąlygomis įkalintas dėstytojas, kurį suvaidino Merabas Ninidzė, – vaidmuo parašytas specialiai jam."Ypatingas žvilgsnis" pristatys ir Aleksandro Sokurovo mokinės Kiros Kovalenko filmą "Atgniaužiant kumščius" ("Razžimaja kulaki") – Williamo Faulknerio "Palaikų išniekintojo" įkvėptą dramą apie laisvę. Filmo veiksmas nukels į Šiaurės Osetiją, mažą angliakasių miestelį, ir pasakos apie tragiškus įvykius išgyvenusią šeimą. Prieš kelerius metus Kanai atrado kitą Sokurovo mokinį Kantemirą Balagovą ("Ankštumas", "Ilgšė"), tad ir Kovalenko filmas – tarp laukiamiausių.

Programoje "Kanų premjeros" bus parodytas režisūros srityje debiutuojančios Charlotte Gainsbourg filmas "Charlotte apie Jane" ("Jane par Charlotte"), pasakojantis apie aktorės motiną Jane Birkin. Šioje programoje – ir naujas šiemet Berlyno konkurse taip pat premjerą pristačiusio Hong Sang-soo filmas, Mathieu Amalrico, Kornélio Mundruczo, Arnaud Desplechino, Andreos Arnold, Oliverio Stone’o filmai. "Specialiųjų seansų" programoje – penki filmai, tarp jų ir Sergejaus Loznicos "Babij Jaras" ("Babij Jar. Kontekst"). Šįkart režisierius atstovaus Ukrainai. Naujasis filmas sumontuotas iš Antrojo pasaulinio kino kronikos. Loznica ne vienus metus rengiasi kurti ir vaidybinį filmą apie žydų žudynes Babij Jare netoli Kijevo.

Atidarymo ceremonijos, kuri vyks liepos 6-ąją, garbės viešniai amerikiečių aktorei, režisierei ir prodiuserei Jody Foster bus įteikta festivalio garbės "Auksinė palmės šakelė". Šį garbingą apdovanojimą skirtingais metais yra pelnę Jeanne Moreau, Bernardo Bertolucci, Jane Fonda, Jeanas-Paulis Belmondo, Manoelis de Oliveira, Jeanas-Pierre’as Léaud, Agnes Varda ir Alainas Delonas. Pirmąkart Kanų raudonuoju kilimu aktorė žengė 1976-ųjų gegužę, būdama trylikos, – Martino Scorsese’s filmas "Taksistas" tada gavo "Auksinę palmės šakelę". Pasak festivalio organizatorių, Foster apdovanota "už nuostabią meninę kelionę ir už išskirtinę asmenybę, kuklią, bet stipriai angažuotą į kai kurias svarbiausias mūsų laikų problemas".

7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14699

2021-07-18 21:03 63 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pačioje ceremonijos pradžioje JAV režisierius Spike'as Lee, pirmasis juodaodis žiuri pirmininkas, turėjo pristatyti geriausio aktoriaus apdovanojimą, bet netyčia prasitarė, kam atiteko pagrindinis festivalio prizas.

"Auksinė palmės šakelė" buvo įteikta prancūzų režisierei Juliai Ducournau už filmą "Titanė" ("Titane").

Didįjį prizą pasidalino režisierius iš Irano Ashgaras Farhadi už filmą "Herojus" ("A Hero") ir suomių režisierius Juho Kuosmanenas už "Kupė Nr. 6" ("Compartment no. 6").

Geriausia aktore pripažinta norvegė Renate Reinsve suvaidinusi filme "Blogiausias žmogus žemėje" ("The Worst Person in the World").

Geriausio aktoriaus apdovanojimą pelnė amerikietis Caleb Landry Jones už rolę filme "Nitram".

Geriausio scenarijaus autoriais pripažinti japonai Hamaguchi Ryusuke ir Takamasa Oe.

Žiuri prizą pasidalino režisierius iš Izraelio Nadav Lapid už filmą "Ahedo kelis" ("Ahed's Knee") ir Apichatpong Weerasethakul iš Tailando už "Memoria".

Apdovanojimas už geriausią pirmąjį filmą teko kroatei Antonetai Kusijanovič"Murina".

Geriausio trumpametražio filmo prizą pelnė režisierės iš Honkongo Tang Yi kūrinys "Visos pasaulio varnos" ("All the Crows in the World").

Pagrindinį prizą antroje pagal svarbą Kanų festivalio programoje "Ypatingas žvilgsnis" žiūri vienbalsiai skyrė Aleksandro Sokurovo mokinei Kirai Kovalenko, gimtinėje osetinų kalba sukūrusiai jaudinančią ir socialiai aktualią dramą "Atgniaužiant kumščius".


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14701

2021-07-19 21:51 64 žinutė iš 64 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Galite pasižiūrėti didžiąją apdovanojimų ceremonijos dalies įrašą iš Lenkijos TV ir nuspręsti ar taip jau netyčia žiuri pirmininkas "privirė košės":

https://disk.yandex.com/i/PRz76b1FxD8AVw


Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas 1 2 3 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.107 Žinučių forume 189.324 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 17:25 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Cannes Film Festival

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai