Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

The Pianist


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2003 04 09 d. 14:33 pradėjo  Eddie-The-Head, peržiūrėta 10436 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 3 4 5 paskutinis> 
kertukas
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6413

2003-07-10 11:29 51 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

MrFroid rašė:
Savo ankstyvu - kritisku pasisakymu, atrodo, busiu ishsishkoes auksciau nei Amelijoje Nežinau blogai.. Cha cha


Visai neblogai. Filmas \"buksuoja\" daug kur - gavo pakankamai \"velnių\" neseniai pasibaigusiame lenkų festivalyje LAGOVEramios.bites
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 15486

2003-07-11 08:48 52 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramios.bites Įtraukti ramios.bites Į adresų knygelę
ash labai pyxtu: filmas startuoja LT, ir tai reishkia tik VLN. ir vel kyla dideliu ??? kada ir ar ishvis pamatysim \"Pianista\" kituose miestuose.

šokėja
Ultra gerietė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 616

2003-07-11 15:32 53 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šokėja Įtraukti šokėja Į adresų knygelę
...jausmingas,liudnas,ziaurokas,bet tuo paciu grazus,viltingas filmasNekaltas...tokie ispudziai pries valandele pamacius si filma

SG*
Gera banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 730

2003-07-11 20:30 54 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: SG* Įtraukti SG* Į adresų knygelę
Na perskaicius jusu atsiliepimus apie si filma irgi uzsimanaiu ji pamatyt, nors visa laika galvojau,kad jis nuobodusCha cha

Cures
Senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2793

2003-07-15 17:47 55 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Cures Įtraukti Cures Į adresų knygelę
jo, uzspeite mane i kampa MrFroid.... Ok, argumentu bus nebereikalaujama. Ir apskritai, lakoniskos zinutes turi savo sarmo, ar ne?
PS. Pazvelgus i \"trumpuju ivertinimu\" autoriu profailus, dazniausiai islenda jaunas amzius. Bet cia tikriausiai sutapimas, ar ne?


ramios.bites
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 15486

2003-07-16 08:00 56 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramios.bites Įtraukti ramios.bites Į adresų knygelę
MrFroid rašė:

Cures rašė:

Minnti rašė:
fu..paskutinis slamtasKanda


Argumentai?


Cia tik vienas is nedaugelio argumentu pries ir shtai reikalaujama arguemtu, gi is daugybes tepasakanciu \"super\" ar parodanciu Gerai \"to\" nereikalaujama Piktas kodel? Drovus

labai paprasta. kadangi Cures shitas filmas irgi yra \"super\", shiam teiginiui jam argumentu nereikia - ju turi pats. o va suzhinoti, kuo paremta prieshinga nuomone ishties smalsu Nekaltas


Froidas
Ultra gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2526

2003-07-16 10:10 57 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Froidas Įtraukti Froidas Į adresų knygelę
Šypsena


Jonas Valatkevičius: \"Pianistas\", arba Filmas, keliantis baimę | 2003 07 16 07:21:36 |


Apie šį filmą prirašyta tiek nesąmonių, kad net nosis riečiasi! Pradedant platintojų pristatymu: \"Muzika - jo aistra, išlikimas - jo talentas\". Ką gi tai turėtų reikšti? Gal platintojai norėjo pasakyti, kad tai filmas apie muzikantą, kuris buvo toks gudrus, sumanus ir suktas, kad išvengė visus žudančios nacių letenos? Sakyčiau, skamba šiek tiek antisemitiškai. Mažų mažiausiai - nepagarbiai…

Juk tuomet išeitų, kad visi kiti žydai per Antrąjį pasaulinį karą žuvo tik dėl to, kad žiopli buvo. Ir \"išlikimas\" toli gražu nebuvo jų \"talentas\"! Ir apskritai tas postringavimas apie \"išlikimo talentą\" skamba labai jau stereotipiškai - juk, kaip sako vienas filmo nacių, \"žydai visuomet garsėjo suktumu\".

Gerai, baigsiu šias pavojingas šnekas. Žydų holokausto tema nepaprastai subtili - net kai reikalų turime su kino filmu - nemažai kainavusiu meno kūriniu, turinčiu jo kūrėjams atnešti dar daugiau pelno. Holokausto tema pavojinga - vienas žingsnis į šoną ir gali būti pastatytas į tą pačią gretą su holokausto autoriais naciais.

Spėju, to baiminasi dauguma filmo apžvalgininkų ir net patys filmo platintojai. Kaip tik dėl to, įtariu, jie tiek mažai dėmesio skiria pačiam filmui. Visi pasakojimai sukasi aplink. Pasakojama režisieriaus biografija (sprendžiant iš komentarų, šis žmogus yra tiesiog nuo teismo pabėgęs nusikaltėlis) arba vardijamos pašalinės detalės - pavyzdžiui, kiek kg besiruošdamas vaidmeniui numetė Adrienas Brody.

O aš vis galvoju - kam apie filmą rašyti, jei jo temą liesti taip baisu? Ar nepakanka tiesiog pasakyti, kad tai yra neblogas, tikrais faktais (realaus herojaus memuarais) grįstas filmas? Toks, kurį verta pažiūrėti šiandien, nes po 5 metų kažin ar jį kas prisimins. Arba dėl to, kad tai yra tikroviškesnis pasakojimas apie karą nei pavyzdžiui, Spielbergo \"Šindlerio sąrašas\"? Filmas be ypatingų spec. efektų, be kvapą gniaužiančio natūralizmo? Netgi filmas, kuriame nuskamba viena kita kritikos gaidelė (Polanskis nedrąsiai vožtelėjo jį visą gyvenimą skriaudusiems amerikiečiams, į vieno herojaus lūpas įdėdamas kaltinimą turtingiems Amerikos žydams - \"kodėl jie nieko nedaro, kai Europos žydus žudo?\"Mirkt.

Holokausto tema šiandien yra nusausinta - ir jai skirto dėmesio, ir problemų, kurios visuomet kylą ją užkabinus. Todėl, žiūrėdamas Varšuvos žydų istoriją ne tik dar kartą stebiesi, kaip kadaise žmonės galėjo sužvėrėti. Kad prieš 50 metų Europą buvo apėmusi karštinė, kuri tūkstančiams Senojo žemyno gyventojų taip susuko smegenis, kad jie pamiršo savo žmogišką prigimtį ir vėl tapo bejausmiais ir besieliais gyvuliais.

Šia prasme itin pamokanti filmo pabaiga, kai pianistui Špilmanui išlikti padeda nacių karininkas - taip pat pianistas. Ir nors nacis kažką postringauja apie Dievo valią, tačiau akivaizdu, kodėl jis žydą paliko gyvą. Gailestį jo širdyje pažadino Špilmano sugebėjimai spaudyti Varšuvos griuvėsiuose išlikusio pianino klavišus.

Argi tai nėra siaubingiausia filmo vieta? Kaip turėjo būti susitraukusios nacio smegenys, kad tinkamu argumentu išsaugoti žmogaus gyvybę taptų pianinas? Juk jei vietoj Špilmano būtų atsidūręs negebantis skambinti pianinu žydas, jis greičiausiai būtų gavęs kulką į kaktą, kaip ir dešimtys kitų filmo herojų. Nejaugi tam, kad išsaugotum žmogaus gyvybę, reikia dar papildomos priežasties?

Tačiau pamirškime praeitį. Jei vienintelė šio filmo nauda būtų istorijos pamoka, kažin ar apskritai mums vertėtų jį žiūrėti. Aš neprieštarauju, kai Spielbergas \"Šindlerio sąrašą\" gina sakydamas, kad jį skyrė istorijos nepažinantiems amerikiečiams. Jiems iš tikro šis filmas tapo žinių šaltiniu apie tai, kas Europoje dėjosi per Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau mes apie jį žinome pakankamai ir nė neketiname tų žinių prarasti.

Kad toks filmas pas mus taptų prasmingas, jame turi būti bent kokia universali tiesa. Ir ją nėra taip sunku išskelti. Genocidas vis dar yra populiarus žodis. Dėl labai panašių priežasčių žmonės žuvo ir žūva šiandien - buvusioje Jugoslavijoje, Čečėnijoje, Irake, Afganistane, Ruandoje, Nigerijoje. Juk ir šiandien vien priklausymas tautai ar religinei bendruomenei gali tapti mirties priežastimi. Žinias apie tai išklausome abejingai, kaip pasaulio žmonės kadaise klausydavosi naujienų apie nacių siautėjimą.

Įdomu, kodėl visuomet pasakojama apie eilinių žmonių kitataučiui rodomą neapykantą, tačiau niekuomet neužsimenama, kad tokią neapykantą visais laikais toleravo ir valstybių galvos? Jei naciai nebūtų žengę toliau Lenkijos sienos ir nepažadinę Rusijoje snaudusio žvėries, tai jų kaimynai, ko gero, ir toliau ramiai būtų stebėję, kaip šie naikina, jų manymu, žemesnės rasės žmones. Mat kai žudoma ne tavo kieme, paprastai tau nei širdies, nei mąstymo neskauda.

Argi kam nors Lietuvoje rūpi, kiek niekuo dėtų žmonių žuvo Afganistane arba Irake? Kam nors, išskyrus valdžios vyrus, kurie, naudodamiesi šia dėkinga proga, mėgina eilinį kartą įterpti Lietuvą į pasaulio žemėlapį?

Pamirškime vis dar kartais pas mus pasigirstančias dejones - \"kai mus okupavo rusai, niekas mūsų neužstojo ir nepagailėjo\". Civilizacijai, kurią sukūrė šios planetos gyventojai, užuojauta kaimynui nėra būdinga. Net ir didžiausia mūsų laikų religija to moko - kai duoda į akį, atsuk kitą ir tylėk. Tylėk ir neversk už sienos gyvenančio kaimyno jausti dėl tavo dejonių sąžinės graužimo. O kai jis gauna į akį - ir tu nematyk - juk tik kenčiantys keliauja į dangų! Tad nejaugi tu nori sumažinti kito kančias ir kartu užkirsti jam kelią į rojų?

[email protected]

\"The Pianist\", Didžioji Britanija, Lenkija, Olandija, Prancūzija, Vokietija. 2002
Trukmė: 2 val. 30 min.
Režisierius: Roman Polanski (\"9 vartai\", 1999; \"Kartus mėnuo\", 1992; \"Tesa\", 1979; \"Činataunas\", 1974; \"Rosmari kūdikis\", 1968)
Vaidina: Adrien Brody (\"Deimantų vėrinio paslaptis\", 2001; \"Semo vasara\", 1999; \"Plona raudona linija\", 1998), Thomas Kretschmann (\"Ašmenys 2\", 2002; \"Karalienė Margo\", 1994), Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia Fox, Ed Stoppard, Julia Rayner, Jessica Kate Meyer, Michal Zebrowski ir kt.

NK naujienos

Cituojant \"OMNI Laiką\", būtina nurodyti šaltinį: http://www.omni.lt .


MrFroid
Geriausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 8439

2003-07-16 12:08 58 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MrFroid Įtraukti MrFroid Į adresų knygelę

ramios.bites rašė:
labai paprasta. kadangi Cures shitas filmas irgi yra \"super\", shiam teiginiui jam argumentu nereikia - ju turi pats. o va suzhinoti, kuo paremta prieshinga nuomone ishties smalsu Nekaltas


Tai ar negalima suprasti, jog as, savu ruoztu, noreciau suzinoti kuo apkalbamas filmas galejo patikti? Mirkt
Nes nepaisant Cures pastabos, reikia pastebeti, jog sioje temoje dauguma pasisakanciu uz filmo geruma. Deja, reta is ju ilgesne nei vieno sakinio.

Beje, o Valatkevicius \"cia\" filma pagyre, ishpeike ar siaip straipsni parashe? Nežinau Matyt, del savo jauno amziaus nesupratau.. Cha cha

mm.. ir dar.. gal kas po ranka \'tv antena\' turi? ten labai teisingas sakinys apie \'pianista\' buvo.. is serijos, jog pagaliau kino ekrane pasirode ne didvyris ir pan. bet paprastas zmogelis bijantis ir begantis nuo mirties.

tikra tiesa, kaip ir minejau.. tikrai maniau, kad filme pamatysiu eiline neeilinio zmogaus istorija. o pamaciau eilinio zmogaus..
pianinas ir pianistas ten paskutineje vietoje..

cia geras Laimingas bet pacituosiu viena dazniausiu minciu kalbant apie viena (kita) filma: \"jeigu jame nebutu vaidines eminemas, niekas i ji nebutu ejes\", t.p., jog jeigu memuarai butu buve ne shpilmano (didzio PIANISTO), niekas pagal juos filmo nebutu susukes Kietasramios.bites
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 15486

2003-07-16 12:27 59 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramios.bites Įtraukti ramios.bites Į adresų knygelę
MrFroid rašė:

Tai ar negalima suprasti, jog as, savu ruoztu, noreciau suzinoti kuo apkalbamas filmas galejo patikti? Mirkt

galima suprasti, kad Jus uzhpuolete Cures; nors gal tai ir buvo bandymas paklausti Nekaltas

Beje, o Valatkevicius \"cia\" filma pagyre, ishpeike ar siaip straipsni parashe? Nežinau Matyt, del savo jauno amziaus nesupratau.. Cha cha

1-dieniu \"kulturos namai\" diskutavo apie kritikus. tai ten nuskambejo mintis, kad kritikai turi uzhsidirbti duonai - cia ir buvo uzhdarbis duonai kasdieninei Šypsena

cia geras Laimingas bet pacituosiu viena dazniausiu minciu kalbant apie viena (kita) filma: \"jeigu jame nebutu vaidines eminemas, niekas i ji nebutu ejes\", t.p., jog jeigu memuarai butu buve ne shpilmano (didzio PIANISTO), niekas pagal juos filmo nebutu susukes Kietas

del pirmo teiginio sutinku (niu kaip ten butu atrodes Leo vietoj Eminemo Cha cha), bet nesutinku su daroma ishvada, ir to priezhastis yra rezhisierius - eilinis vaikis tuo metu gyvenes Varshuvoj.


kertukas
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6411

2003-07-28 18:28 60 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
\"PIANISTĄ\" žiūrėjau apie valandą pavėlavęs į seansą, tačiau manau galįs įvertinti jo visumą.
Prisipažinsiu, buvau šio, apdovanoto bene visais įmanomais titulais už 2002 metus filmo skeptikas - pakankamai prieštaringi vertinimai iš kino profesionalų tarpo.
Tik pradėjęs žiūrėti, supratau, jog turėsiu \"tokią poziciją\" - pritarsiu ir tiems, kam neypač patiko, ir tiems, kurie giria jį.
Bet, atidžiau ir geriau pasižiūrėjęs, buvu \"priverstas\" koreguoti visas tas savo išankstines nuomones ir stoti į filmo šalininkų gretas.
Pabandysiu paaiškinti kodėl.
Pripažintas ir vienas iš žymiausiųjų dabarties kino kūrėjų Romanas Polanskis nuolat pabrėžia, kad jis TOKĮ filmą svajojo sukurti jau labai seniai. Ir ši svajonė, žiūrint iš šono į kino ir istorijos raidą, jam turėjo XXIa suvaidinti tik \"meškos paslaugą\" - per tą laiką HOLOKAUSTO tema rodosi tapo giliai išsemta ir visiems puikiai išaiškinta, parodyta, išpasakota. Dėl to taip kaip šie autoriai planavo EKRANIZUOTI (ką 2002m ir padarė) Vladislavo Špilmano prisiminimų knygą, juos tarsi gyvenimas \"statė\" į velniškai nepalankias STARTO POZICIJAS - jie \"neįvedinėjo\" į savo filmą laužyto, videoklipinio montažo, \"nepaleido\" į ekraną *bliamba*no teksto a la Kevin Smith, nesklinda iš garsiakalbių hiphopo ritmai. Žodžiu, noriu pasakyti, kad filmas neišvengiamai ir lėtai juda senamadiškais bėgiais. Rodos, tik ir reikia sušukti žiūrint šį filmą - o kad jis būtų prieš kokius 30-imt metų! (na, bent jau iki \"Šindlerio sąrašo!)Dabar, gi, jau viskas žinoma, viskas matyta. !!!
Neskubėkite tie, kas nematėte \"PIANISTO\" su tokiais verdiktais.
DIRBDAMI visomis įmanomomis senamadiškomis ekranizacijos priemonėmis, autoriai filmą padaro didžiai PROFESIONALIU, neperdėsiu, tikrai įdomiu. Tarsi tęsdami užsispyrėlišką švedijos dano Billie Augusto (Dvasių namai, Jaruzalė, Pelė užkariautojas ir kt.) tradiciją.
Taip, kada iš pažiūros kvailys italas Roberto Beninio savajame \"Gyvenimas yra gražus\" stebina neįtikėtina kino formų jungtimi, kada S.Spylbergas turi \"geresnes išeities pozicijas\" dėl nežinotos ir neįtikėtinos situacijos dėl pačių \"nacių kiaulysčių saviems\", kada praėjusių metų \"KINO PAVASARYJE\" labai populiarus čekų filmas irgi kalbėjo apie skriaudžiamus žydus, bet uždegančia čekų kino humoro forma, PIANISTO KORTA jo TRADICIONALUMAS. Ir jeigu toks filmas apie gyvenimo tragediją kaip \"TITANIKAS\" galėjo būti \"didžiausiu metų kino įvykiu\", tai jau PIANISTAS - be jokių abejonių.
Taip, filme ir pasyvus herojus ( o ar nebus dirbtina, jei į tokias sąlygas patekęs, žmogus būtinai regz planus, veiks. Kur kas daugiau šansų įžiūriu, kad elgsis būtent taip priklausomai nuo likimo atsitiktinumų kaip visą 2,5 val. laiką daro Adrien Brody.
R.Polanskis tarsi neakivcaizdžiai diskutuoja įrodydamas šiuo filmu \"priešingas tiesas garsiajam britų kino novatoriui Peter Greenaway. Siūlau nepaviršutiniškai žiūrintiems į kiną būtinai paskaityti pastarojo mintis apie tai, kad KINAS MIRĖ:
http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=661&kas=straipsnis&st_i
d=1955


Ir protinga, ir logiška, ir... gal būt teisinga, ką rašo anglų PETRAS. Bėda tik ta, jog jo pačio filmai, kurie logiškai yra \"ir gyvi, ir atsisakę kinematografo peilio - teksto\" būtent yra sunkiai suprantami, savo modernu \"išeinantys į lankas\"....
Ir baigsiu tuo, kas, mano galva, ir atsako, ar PIANISTAS geras filmas, ar reikalingas TOKS kinas žiūrovui.
LIETUVOS k/t seanse nuo 11 val. įvairaus amžiaus žiūrovų buvo geros trys dešimtys (nemažai šiems laikams). Visi žiūrovai sėdėjo salėje tol, kol 100% baigėsi titrai. Mano nuostabai \"nebuvo ribų\". Paprastai, jiems tik prasidėjus, žiūrovai dingsta iš salės, ir kontrolierius į mane žiūri, kaip į nevisprotį dunduką, kada aš bandau sulaukti, kokia muzika buvo filme, kas grojo. Tenka dūlinti ir man lauk - nemalonu juk nervuoti klerkus, ir atimti jų brangų laiką - tiesiog trykšta nekantrumu kuo greičiau užrakinti salę. Gera dozė \"kino žiūrėjimo jaukumui\".
Taigi, PIANISTAS visų žiūrovų buvo \"atžiūrėtas\" IKI SKAMBUČIO. Ar yra dar klausimų, ar patiko tiems žiūrovams, ar sujaudino juos šis good story, well told??...

P.S. vos nepamiršau neišvengiamai kilusia asociaciją. HOLOKAUSTAS tiek žinoma istorinė \"problema\", kad baisu...
Sakau, cha, cha dėl šitokios nuostatos.
Vilniečiai ankstyvą pavasarį turėjo progos SKALVIJOJE pažiūrėti iki tolei visai nežinomo mums turkų genocido prieš armėnus - berods ar ne 1,5 mln. jų buvo išnaikinta XXa pradžioje. Filmą ARARTAS apie šią nežinomą ir skaudžią tragediją sukūrė pripažintas ir garsus Kanados armėnas ATOMAS AGOJANAS (geriausiai mums žinomas jo filmas - EGZOTIKA).
Žinokite, šis filmas - tikras garas lyginant su PIANISTU. Nė nelyginamai prastesnis, deklaratyviškesnis bei dekoratyvus. Nesinori nė prisiminti. O režisierius, tai tikrai ir mąstantis, ir \"kietas\"...


Cures
Senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2793

2003-07-28 18:38 61 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Cures Įtraukti Cures Į adresų knygelę
Kas nustebino Kertuka, tas nustebino ir mane. O ypach tokioj USA. Ziurovai liko iki pat titru pabaigos, o finale dar ir plojo. Nesu buves nei viename filme, kurio titru pabaigos sulauktu visi seanse sedeje ziurovai.

kertukas
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6411

2003-07-29 13:49 62 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Tiems, kas dar nors kiek abejoja PIANISTO \"verte\", siūlau gerą, prasmingą, tiesa kiek \"skęstančia daugiažodiškumo liūne\" RASOS PAUKŠTYTĖS recenziją:

http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=2958&kas=straipsnis&st_i
d=2806


Jo'
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 538

2003-07-30 05:38 63 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Jo' Įtraukti Jo' Į adresų knygelę
Liux filmas, tikrai įdomus, iš pradžių skeptiškai galvojau tik perskaitęs recenzijas imdb, bet pamatęs tikrai nenusivyliau. Ypač jaunesniems rekomenduotina pažiūrėt ir suvokt, kokio masto ir baisumo žydų naikinimas vyko WW2 metu. Kas svarbiausia, kad taip iš tikrųjų buvo, ne tik filme. Prisimenu čia ir savo močiutės pasakojimus. Kažkas panašaus ir Lietuvoje vyko, tik nelabai žmonės nori šitai prisiminti, o verčiau gina visokius Lileikius, Gimžauskus ir kt. nusikaltėlius, gal pažiūrėję tokį filmą kitaip imtų mąstyt?

kertukas
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6411

2003-07-30 13:50 64 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

SCity rašė:
Liux filmas, tikrai įdomus, iš pradžių skeptiškai galvojau tik perskaitęs recenzijas imdb, bet pamatęs tikrai nenusivyliau. Ypač jaunesniems rekomenduotina pažiūrėt ir suvokt, kokio masto ir baisumo žydų naikinimas vyko WW2 metu...


Va, būtent. Jei režisierius būtų siekęs (ir pasiekęs) tik TAI pavaizduoti, priminti dabarties kartoms, ką akcentuoja SCity tikėtina - liktume nepatenkinti.
Tai, kad filmą taip miela žiūrėti, teigčiau viską lemia režisūrinė meistrystė (aišku, ir aktorinė, i scenarinė, opertorių darbas), ką smulkiai \"išnarpliojo\" R.Paukštytėinera
Senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 1793

2003-07-30 17:23 65 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: inera Įtraukti inera Į adresų knygelę
Vakar, kaip tik \"Vingio\" kinoteatre ziurejau si filma- siaip geras filmas, tik labai labai ziauru ten, ir kaip taip zmones gali elgtisPiktasPiktas

immortal
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 6724

2003-07-30 22:03 66 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: immortal Įtraukti immortal Į adresų knygelę
Pries pora dienu maciau \"Pianista\". Kadangi iki sio laiko nesu macius nieko panasaus (t.y. holokausto tema), sis filmas paliko gilu ispudi. Kai kurios scenos labai tikroviskos, heroju isgyvenimai tokie artimi, jog atrodo, kad ir pati juos esu isgyvenusi ar isgyvenu kartu su jais (nors tokiu baisiu dalyku patirti tikrai neteko ir, tikiuosi, niekam daugiau neteks). Cures minetoje scenoje, kai naciu karininkas saudo is darbo griztancius vyrus, pati, atrodo, tapau tuo paskutiniuoju, ties kuriuo baigesi kulkos, atrodo, kad mano pacios gyvybes ar mirties klausimas sprendziasi ta akimirka. Siaubingas, nezmoniskas ziaurumas. Tokiu dalyku negalima pateisintiBlogai Kai isvydau pagrindini heroju su nacio paltu isbeganti i gatve (pabaigoje, kai tame kvartale pasirodo rusu kariai), galvoje gime kitokia pabaiga. Pamaniau, kad ji paprasciausiai nusaus.
Filmas tikrai gerasTaip Bandysiu ieskotis \"Sindlerio saraso\", kitu jusu minetu filmu ir palyginti su \"Pianistu\".


Shape
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 396

2003-08-01 14:59 67 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Shape Įtraukti Shape Į adresų knygelę
Nu tiesa pasakius visai neblogas filmas, gražiai nufilmuotas, neblogi aktoriai.
Man patiko.


coolhope
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 4

2003-08-05 17:24 68 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: coolhope Įtraukti coolhope Į adresų knygelę

Martynukas rašė:
Man tai siaubingai nuvalkiota tema - tas zydu genocidas. Toks ispudis, kad dabartiniai zydai tiesiog megaujasi tuo, kad ju tautiecius kazkas kazkada enge ir todel dabar visiems kaiso ta genocida po akim.

Laukiu nesulaukiu filmo, kuriame bus parodyti zydai, kuriems gera. Nekaltas

Sunku kartais mums suprasti žydus, nes jei musu tautiecius taip butu patvarke gal mes irgi dar ne taip kaisiotume savo genocida o juk ju pasaude apie sesis milijonus dukart kaip lietuvoj :o
ApakęsApakęsApakęs


kertukas
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6411

2003-08-06 16:48 69 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

coolhope rašė:

Martynukas rašė:
Man tai siaubingai nuvalkiota tema - tas zydu genocidas...


Neperspektyvus ir, sakyčiau, neteisingas požiūris.

Tiek kinas, tiek knygos, tiek muzika ir pan. bent jau kokį 50% susideda iš \"nuvalkiotų\" temų - žinomi ir atsibodę istoriniai karai, politiniai veikėjai bei, o siaube, nuvalkiotoji meilė.

Esmė KAIP TAS PATEIKIAMA kokiame tai NAUJAME DARBE (KŪRYBOJE)...

tavim_sergu
Geriausia banginė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 2050

2003-08-07 10:01 70 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: tavim_sergu Įtraukti tavim_sergu Į adresų knygelę
Labai noreciau pamatyti si filma Šypsena Man patinka kuriniai tokiomis temomis, gaila, kad dar sio filmo nepamaciau Šypsena

Bungalo
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2175

2003-08-08 11:34 71 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Bungalo Įtraukti Bungalo Į adresų knygelę
As ziurejau filma beveik visiskai tuscioje saleje, tad publikos plojimams ir ovacijoms kaip ir nebuvo. Reikalinga siokia tokia banda, kad kiltu masine euforija. Bet tai nereiskia, kad peiksiu filma.
Man jis patiko ir netgi labai.
Bet ne del drastisku vaizdu, apeliaciju i zmogiskuma, ar to paties zydu holokausto tragizmo atskleidimo. Filmas gi buvo apie viena zmogu. Jis vienintelis ir atskleistas iki galo kaip (panaudokim tuos skambius zodzius) talentas ir asmenybe. Bet va cia ir yra kabliukas: tas talentas tik numanomas, o asmenybe tai silpnoka. Iki pat filmo pabaigos taip ir nesupratau ko labiau laukiu: ar kad kasnors tam nevykeliui neisdegtu, ar kad visgi pavyktu isgyvent, nes jis tiesiog paprastas zmogus atsidures netinkamoje aplinkoje. Tiesiog neiprasta yra matyt filma karo tema be kazkokiu, bent ja truputi, herojisku veikeju. O cia... eilinis zmogelis, silpnavalis, bejegis, bailys. Toks kaip visi.
Nemalonu pripazint, kad pagalvojus apie save tokioj sitacijoj irgi taip pat karstligiskai bandytum betokokia kaina islikt. Pazemindamas save, atsisakydamas betkokio orumo, savigarbos ir t.t. ir pan.
Tai va uz sitas emocijas ir esu labiausiai filmo kurejui.


eXPlosion
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 5079

2003-08-08 21:02 72 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: eXPlosion Įtraukti eXPlosion Į adresų knygelę
ziurejau filma, ne mano stiliaus , bet visai neblogas, viena karta paziureti galima Taip

Zoulikha
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 4470

2003-08-09 09:18 73 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Zoulikha Įtraukti Zoulikha Į adresų knygelę

Bungalo rašė:
As ziurejau filma beveik visiskai tuscioje saleje, tad publikos plojimams ir ovacijoms kaip ir nebuvo. Reikalinga siokia tokia banda, kad kiltu masine euforija. Bet tai nereiskia, kad peiksiu filma.
Man jis patiko ir netgi labai.
Bet ne del drastisku vaizdu, apeliaciju i zmogiskuma, ar to paties zydu holokausto tragizmo atskleidimo. Filmas gi buvo apie viena zmogu. Jis vienintelis ir atskleistas iki galo kaip (panaudokim tuos skambius zodzius) talentas ir asmenybe. Bet va cia ir yra kabliukas: tas talentas tik numanomas, o asmenybe tai silpnoka. Iki pat filmo pabaigos taip ir nesupratau ko labiau laukiu: ar kad kasnors tam nevykeliui neisdegtu, ar kad visgi pavyktu isgyvent, nes jis tiesiog paprastas zmogus atsidures netinkamoje aplinkoje. Tiesiog neiprasta yra matyt filma karo tema be kazkokiu, bent ja truputi, herojisku veikeju. O cia... eilinis zmogelis, silpnavalis, bejegis, bailys. Toks kaip visi.
Nemalonu pripazint, kad pagalvojus apie save tokioj sitacijoj irgi taip pat karstligiskai bandytum betokokia kaina islikt. Pazemindamas save, atsisakydamas betkokio orumo, savigarbos ir t.t. ir pan.
Tai va uz sitas emocijas ir esu labiausiai filmo kurejui.

Siaip, siame filme heroju atrasti vis tik galima. Manyciau toks butu vokieciu karininkas jam padejes isgyventi paskutinias slapstymosi dienas.


MrFroid
Geriausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 8439

2003-08-11 15:53 74 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MrFroid Įtraukti MrFroid Į adresų knygelę

Geisha rašė:
Siaip, siame filme heroju atrasti vis tik galima. Manyciau toks butu vokieciu karininkas jam padejes isgyventi paskutinias slapstymosi dienas.


Is tiesu idomi vieta Taip As netgi galvoju, kad galbut todel kertukui shis filmas ir patiko. Pirma valanda \"pramazino\", o kai atejo, ziu ir ne tokia nuobodi pabaiga ne uz kalnu buvo. Nežinau

Kazkas kazkur rase apie si momenta ir iskele minti apie nazio herojiskuma. Tai jis yra ar jo nera? Viena vertus lyg ir susidaro toks ispudis, kad ziu tikrai padejo - maladiec vyras. Kita vertus prisimenu anonsa apie nepaprasta muzikanto likima ir galvoju, kad galbut butent sioje vietoje as matau ta didziavyri-Spilmana-muzikanta ir tuo paciu vel pagalvoju.. o tai, jeigu Spilmanas nebutu toks geras muzikantas, o vokietis muzikos zinovas (gal iki karo dirbo muzikos kritiku?), tai ka.. Spilmanas taip ir butu kulkos pavaisintas, agurkelius rankose spausdamas? O kuo tas vokietis visa karo laikotarpi uzsiiminejo? Saude-gaude ar zydukus gelbejo? Niuž jeigu gelbejo, tai cia jau pats ponas Šindleris Cha cha

Tiek to, nenoriu toliau diskutuot apie tai kuo šis filmas geras.. man tik įdomu, o apie ką jis..? Galutiniam rezultate.. kodėl jis buvo pastatytas? Gal reiktu prisiminti rezisieriaus nora pastatyti \"TOKI\" filma, kuriame jis lyg AMB Valdovu Rumuose noretu iamzinti save. Juk faktas kaip blynas, kad Špilmano istorija tėra priedanga papasakot savo asmeninę tragediją. Kas tas Špilmanas? Ogi, sraigtelis ziurintis i pasauli, o stai polanskis viska \"gerai\" mate ir \"prisimena\", tad puikiai zino kaip \"tai\" perteikti.

Cia padarysiu (dar ne?) nevykusia analogija su \"8 Mile\" apie kuri visi tik ir tekartoja, jog jeigu ne Eminemas, tai niekas i ta filma demesio nebutu atkreipes. Tiesa. Tiesa ir tai, jog toks filmas ne nebutu atsirades.

Ta pati lyg ir noretusi passakyti apie \"Pianista\". Argi čia Špilmanas herojus, argi nazis jį išgelbėjas, argi.. o gal visgi R.Polanskis? Nežinau

Na tai nera blogai (turbut). Juk filmas turi buti apie kazka. Jis tikrai nera istorinis - jokiu budu Ne kelios paminimos datos ir istorinis \"veikejas\" dar ne pagrindas filma laikyti istoriniu. \"Pianistas\" - asmeniniai isgyvenimai perkelti i kino ekrana, paminklas sau, tad menine verte, kurios as (zlibas) neiziurejau ne tik, kad turejo likti, bet ir liko antrame plane. Ir kur Jus imatete jo VERTĘ?

Matyt, sulyginti jį su (ne, ne su žeme) \"Titaniku\" nebuvo nelogiskas zingsnis. Abu filmai tiesiog prifarširuoti tos DIDYBES apie kuria kalbes musu vaikai ir vaikaiciai. Argi ne to siekta \"Pianistu\"?

Zmogus gyvas tol, kol gyva atmintis apie ji.. MirktBungalo
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2175

2003-08-11 16:12 75 žinutė iš 207 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Bungalo Įtraukti Bungalo Į adresų knygelę
Tai, kad nesakyciau sita filma turint kazkokia ipatinga verte... Tiesiog momentinis ispdziu, emociju ir minciu pliupsnis. Vienalaikis tai dalykas, bet malonus. Gal gale, jei neziurim popietiniu serialu, tai dar nereiskia, kad sirdies neturim ir niekad neraudam...
Nekaltas Nors va keista... per \"Amelija\" verkiau, o per \"Pianista\" - anei laso.
Bet is kur tamsta islupot DYDYBE? Ten kazkaip net nekvepia tokiom alegorijom... Ar tik ne tuose paskutiniuose kadruose ta \"didybe\" pasireiske?
Man tai labiau panasu i elementaria uzuojauta. Kad ir kaip ten bebutu tas pats \"nacis\" uz grotu sededamas visa didybe pamirso.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 18:05 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: The Pianist

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai