Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Lobizmas- kaip vertinti?


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2002 05 26 d. 21:24 pradėjo  MA, peržiūrėta 2618 k.
Puslapiai: 1 
MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-04-12 19:18 1 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
Na cia dar smulkiau apie juos:

2001/4/12

--------------------------------------------------------------------------------


Pirmieji Lietuvos lobistai

Oficialūs verslo interesų gynėjai spaus valdžią legaliai. Iki šiol lobistais Lietuvoje vadinti visi verslo atstovai, ieškantys ar turintys "stogą" aukščiausioje šalies valdžioje. Įteisinus šią veiklą, oficialių lobistų pažymėjimai kol kas įteikti tik dviem asmenims - vilniečiams Algirdui Juškiui bei Romui Stumbriui

Marius JOKŪBAITIS
Legalūs verslo interesų gynėjai

Praėjus lygiai metams, kai Vyriausybė pritarė Lobistinės veiklos įstatymui, legalūs verslo interesų gynėjai prisipažįsta, jog kol kas į juos žiūrima kaip į neskaidrios, šešėlinės veiklos propaguotojus.

Kompanijos "Jūsų įvaizdis" vadovas Algirdas Juškys bei Romas Stumbrys - vieninteliai Lietuvoje fiziniai asmenys, turintys teisę legaliai daryti įtaką valdžios sprendimams. Teisę vadintis lobistais turi dar viena privati kompanija.

Atstovaudami įvairioms interesų grupuotėms jie gali siekti, kad jų naudai būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekę galios teisės aktai ne tik regioninės valdžios kuluaruose, bet ir Seime, Vyriausybėje.

Kol kas vieninteliai Lietuvoje lobistai pastebi, jog šia veikla jau seniai užsiiminėjo įvairios verslo grupuotės. Tik skirtumas tas, jog pastarieji spaudžia valdžios atstovus savo naudai nelegaliu būdu. R.Stumbriui ir A.Juškiui kol kas tai nauja veiklos rūšis, tačiau jie teigia jau sulaukę konkrečių pasiūlymų iš verslininkų. "Kol kas vyksta tik žvalgytuvės", - patikino lobistai, tik prieš mėnesį gavę specialius pažymėjimus. Jie neslėpė, kad prisistatę lobistais pirmiausiai sulaukia klausimų, kas tai yra.

Lobistai teigė manantys, kad ateityje tai bus pakankamai brangi paslaugų rūšis, tačiau veiklos pradžioje interesų atstovavimas nebus brangi prekė.

Sovietinis požiūris

"Mane ši veikla domino dar prieš priimant įstatymą", - prisipažino vienas pirmųjų Lietuvos lobistų Algirdas Juškys. Susipažinęs su šios veiklos populiarumu kai kuriose Vakarų šalyse, kompanijos "Jūsų įvaizdis" vadovas nusprendė pirmasis šalyje imtis šio verslo. A.Juškys nesijaučia visiškas naujokas šioje srityje. Dirbdamas ryšių su visuomene kompanijoje jis įžvelgia nemažai panašumų tarp šių veiklos rūšių, tačiau teigia nesiejantis abiejų sričių.

A.Juškys nustėro susipažinęs su lobizmo formuluote tarybinėje Lietuvos enciklopedijoje. "80 procentų žmonių lobizmą įsivaizduoja pagal tarybinę enciklopediją", - spėjo pašnekovas. Tuo tarpu tikrąją lobizmo reikšmę jis supranta kiek kitaip - "tai yra grupinių interesų gynimas civilizuotu aspektu, visiškai nesusijęs su korupcija, kyšininkavimu". Jis pastebėjo, kad lobizmas Lietuvoje dar suprantamas kaip valdžiai įtakos darymas pačiu aukščiausiu būdu - Seime bei Vyriausybėje, tačiau veikti galima ir per savivaldybes. "Tarkim, prie jūsų namų bendrijos žadamas statyti oro uostas; tuomet tos bendrijos interesus legaliu būdu gali ginti lobistai", - populiariai aiškino A.Juškys.

Pamokė karti patirtis

Romas Stumbrys lobisto veikloje akcentuoja darbą su valdžios struktūromis. "Priimti įstatymai turi veikti, todėl lobistai dar gali prižiūrėti jų funkcionavimą", - vardijo veiklos rėmus vienas lobizmo pionierių. Jis nutarė tapti lobistu po karčios patirties, kai užsiimant verslu teko gerokai nukentėti dėl blogo tarnautojų požiūrio bei skirtingo įstatymų traktavimo. "Kiekvienas valdininkas į įstatymą linkęs žiūrėti savaip, o dėl to labai kenčia verslininkai", - įsitikinęs R.Stumbrys.

Jis tikino norintis padėti verslininkams bei organizacijoms, kurios įklimpsta į įstatymų pinkles ir nebegali normaliai veikti. Remdamasis įstatymu bei ekspertų patarimais jis žada daryti įtaką valdžios sprendimams ir savivaldybėse.

Politikus pavadinęs didžiausiais lobistais, R.Stumbrys pastebėjo, kad lobizmas aukščiausiose valdžios struktūrose vyksta "per kitas duris, tuo užsiima kas tik netingi".

Privilegijomis dar nepasinaudojo

Abu šalies lobistai teigė dar nepasinaudoję privilegijomis, kurias suteikia pernai priimtas ir šiemet įsigaliojęs įstatymas. "Dar praėjo mažai laiko, tačiau bendrauju su firmomis, kurios siekia ginti interesus valdžios koridoriuose", - patikino "Jūsų įvaizdžio" vadovas. Panašiai kalbėjo ir R.Stumbrys.

"Pirmiausiai pradėsiu rinkti informaciją, konsultuosiuosi su juristais", - vardijo pirmus būsimus žingsnius A.Juškys. Paprašytas pateikti konkretų pavyzdį, kaip būtų atstovaujama firmai, jis minėjo kompaniją X, kuriai sunku konkuruoti su užsienio firmomis Lietuvos rinkoje. Pavyzdžiui, žemės ūkio produkciją realizuojančią kompaniją išgelbėtų tam tikros valdžios teikiamos subsidijos. Lobisto funkcija šiuo atveju - įtikinti valdžios atstovus, kad tai naudinga ne tik tai kompanijai, bet ir visai šaliai. "Gindamas kompanijos rinką aš pabrėžčiau, kad mūsų žemės ūkio produktai yra kokybiškesni", - kūrė verslo planą A.Juškys.

A.Juškys beveik neabejoja, kad iš pradžių bus labai sunku rasti kompromisą su valdininkais, nes kol kas vyrauja atmetimo principas. "Tačiau mes turime tapti panašūs į europiečius, kadangi kito kelio nėra", - nepraranda optimizmo A.Juškys, pabrėždamas, jog tai tik laiko klausimas. Lobistai, jo nuomone, gali formuoti ir švietėjišką veiklą, supažindinti valdininkus su "žemiškesnėmis problemomis".

Koks turi būti lobistas? A.Juškys išskyrė komunikabilumo, patirties prioritetą.

Minimalūs reikalavimai

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija neslepia, kad situacija išduodant lobisto pažymėjimus kol kas yra pakankami rami, buvo tikėtasi didesnio pretendentų antplūdžio. Lobizmo pionieriai Lietuvoje neabejoja, kad ateityje konkurencija didės, todėl suskato kurti Nacionalinę lobistų asociaciją, kuriai priklausytų oficialūs interesų gynėjai bei prijaučiantys šiai idėjai. Kol kas asociacijai priklauso trys asmenys.

A.Juškys įsitikinęs, kad reikalavimai užsiimti šia veikla yra minimalūs. "Valdžia, mano manymu, nedaro jokių kliūčių tapti lobistu", - įsitikinęs A.Juškys. R.Stumbrio nuomone, lobistui svarbus įtikinėtojo vaidmuo.

Šių metų sausį įsigaliojusiu įstatymu Lietuvoje buvo oficialiai įteisinta lobistinė veikla. Įstatyme yra numatyta, jog lobistais yra tie asmenys ar įmonės, kurie turi teisę užsiimti lobistine veikla. Neretai lobistais-banginiais vadinami Bronislovas Lubys, Aleksandras Abišala ar dabar Seimo Ekonomikos komitetui vadovaujantis V.Uspaskich lobistų pažymėjimų neturi. Beje, pastarasis pagal įstatymą lobistu dar ilgai negalės tapti.

Pagal įstatymą lobistais negali būti buvę politikai bei valstybės tarnautojai, jeigu po jų veiklos pabaigos nepraėjo vieneri metai, politikai ir tarnautojai, kuriems jų tarnybą reglamentuojantys teisės aktai draudžia būti įvairių ūkio subjektų valdymo organų nariais ir už tai gauti atlyginimą bei dirbti samdomu darbuotoju privačiose struktūrose, bei teisti už tyčinius nusikaltimus asmenys, jeigu jų teistumas neišnykęs ar nepanaikintas. Lobistais negali būti biudžetinės įstaigos ir Lietuvos bankas.

Egzistuoja daugelyje šalių

Lobizmas, arba veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką įstatymų leidybos procesui, egzistuoja daugelyje pasaulio šalių. Pavyzdžiui, JAV lobistai dažnai veikia per Kongreso narius, Europos Sąjungoje veikia apie 2500 įvairiausius interesus atstovaujančių lobizmo organizacijų, siekiančių daryti įtaką Briuselyje priimamiems sprendimams. Tokia veikla daugelyje valstybių yra įteisinta, dažnai ji laikoma neatskiriamu demokratijos požymiu, vienu iš gyventojų grupių interesų ir valios išraiškos būdų.

Lietuvos lobistai teigė žinantys įvairių šalių tradicijas, tačiau nesiryžo prognozuoti, kada lobistinė veikla taps panašiai įtakinga ir Lietuvoje. "Manau, kad mūsų konservatyvi visuomenė dar tik bręsta tokiems reiškiniams", - įsitikinęs A.Juškys.--------------------------------------------------------------------------------

© 2001 "Kauno diena"


banguolis
Parašė žinučių: 3693

2001-04-12 20:12 2 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: banguolis Įtraukti banguolis Į adresų knygelę
Lobizmo problema kazkuo panashi i shiuo metu legalizuojamu loshimo namu (gerai, kad nepasakiau - prostitucijos) problema. Visuomeneje egzistuoja lobizmo poreikis ir faktishkai toks reishkinys yra (kaip ir loshimo namai). Ivairios interesu grupes visada stume sau palankius teises aktus ir visada taip bus. Todel turime apsispresti - ar laikysime tai teiseta veikla ar ne. Jeigu ne, tai turime atitinkama veikla uzdrausti ir grieztai kovoti su tuo visomis teisetomis priemonemis. Taciau , manau, dauguma sutiks, kad savo interesu gynimas, taip pat ir siekiant palankios teisekuros yra labai naturalus kiekvieno individo ar ju grupes elgesys. Kaip gi mes ish viso kurtume savo teise, jeigu ne derindami ivairiu visuomenes grupiu interesus ? Todel matyt reiketu sutikti, kad lobizmas negali buti draustina veikla. Taciau turime susitarti del zaidimo taisykliu, juk negalime pripazinti lobizmu, bent jau normaliu, pvz. kyshiu davimo. Todel ir meginama lobizma istatymishkai reglamentuoti. Nesakau, kad dabartinis musu istatymas tobulas, bet ko gero einame teisinga linkme. Galime tiketis, kad shi veikla taps skaidresne ir netgi profesionalesne. Jeigu sutinkame, kad asmens interesus teisiniame procese gali atstovauti apmokamas profesionalas - advokatas, tai kodel nesutikus, kad politiniame procese (teises aktu priemimas) tam tikros grupes interesus atstovaus apmokamas profesionalas - lobistas ?

MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-23 12:48 3 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
X-faktoriui:

TU Rasei: "Kur ten parasyta,kad istatymas butu teisingas?"

(kalba eina apie sita pastraipa to straipsnio:
Ši veikla skiriama užsakovo teisėtiems interesams įgyvendinti, nepažeidžiant asmens teisių ar visuomenės ir valstybės interesų.

TAi teoriskai turetu but, kad kai matai, kad pazeidziamos tavo teises, tai lobistas gali iniciuot pataisa ir uz tai dar sumoket..
Siaip jau turetu uztekt, tai, kad parodai, jog pazeidziami tavo interesai ir jei parodai kaip turetu but padaryta, kad nepažeistu kitu asmens teisių ar visuomenės ir valstybės interesų, tai ir be pinigu turetu but daroma normalioj valstybej.

O gal Lobistinis istatymas sukurtas tam, kad siak tiek pamokant tavo pataisai butu pirmumas?
Na bet tai vel motyvacija Istatymu leidejams neskubinti (jiems ir taip gerai, kad darbo yra, o jei dar kad neskubi prades primokinet ... ;-) )
MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-23 13:06 4 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
Capai nepyk, bet nelabai isknisau tavo minties...gal tingejau isigilint

4 Jazzy:
(rasei: Palankiu istatymu "stumimas" buvo visuomet,jeigu tai taptu masisku reiskiniu (ta prasme kad butu daug lobistu)manau duotu teigiamu rezultatu)
Neisivaizduoju, kas geriau sifruoja lobistinius prasymus, nei liberalai.
Jis iskart mato(pasinaudodami idealios tvarkos modeliu ("o kaip turetu buti, kad nepazeist kitu interesu"-), kur iskraipymas arba nauda sau kitu saskaita...
Dabar siek tiek liberalizmas ispopuliarejo ir daugiau zmoniu juo susidomejo ir jie taip pat pramoko sifruot beabejo...del to su nerimtais pasiulymais lobistas nelabai dristu kreiptis i istatymu leidejus.

O siaip kuo daugiau pasiulymu tuo geriau, tai nezinau... pvz. socdemai su savo iskraipanciais siulymais . tik atitolina butinu reformu priemima, o nuo to kenciam mes visi...
Pasiulymu turi but daug...ta prasme kiekvienas turi teise but lobistu, o ne valdzia turi nusprest(ir isduot licenzija Šypsena )... tik, kad jie netrukdytu priimineti tuos istatymus , kurie labai reikalingi ir ieina i vyriausybes programa, nes kaip sakiau nuo to blogiau mums visiems ir tai jau daug kartu aptarta.


MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-23 13:29 5 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
4 elektrons:

Jo man irgi uzkliuvo tai...o tu net isgliaudei tai.


"Ši veikla skiriama užsakovo teisėtiems interesams įgyvendinti, nepažeidžiant asmens teisių ar visuomenės ir valstybės interesų"

Is tikruju ... uzsakovo, asmens, visuomenes, valstybes interesai pagal dabartinius istatymus mes rastume daugybe susikirtimu ir tai dar karta irodytu, kad bandant reguliuot visada pazeidziama, kitu teises...taigi kuo daugiau reikalavimu tuo daugiau pazeidimu...

Tik jei liberalizmas dar pajegtu daugmaz minimizuot neatitikimu skaiciu, tai priderint valstybes interesu jau niekaip Šypsena
Kas yra valstybes interesai? Paprasciausiai tai visuomenei primetami interesai, kas budinga socdemams


autobadas
Ultra gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1992

2001-03-23 13:45 6 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: autobadas Įtraukti autobadas Į adresų knygelę
Butu neblogai jei kazkas imtusi iniciatyvos isaiskinti kas is tiesu slypi po tuo zodziu lobizmas.... Nes sunkiai suvokiama jo tikroji reiksme.... Šypsena
Bet jei gerai supratau, tai pakratai savo kisene, sumoki kazkokiai institucijai uz istatymo paruosima ir darbuokis sau i sveikata..! Tai ka nejaugi legalizuojamas istatymu nuperkamumas..!


MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-23 13:48 7 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
4 elektrons dar karta:

Pakartosime viena jusu istrauka:" nepazeidziant asmens teisiu ar visuomenes ir valstybes interesu ".
***** cioa istrauka is straispnio "Kauno dienoj", jei ka

4 visism diskusiju dalyviam:

Paskaitykit ka parase elektrons auksciau...
Tai puikus pavyzdys kaip zmogus jaucia, kad valdzia(tai tik keli simtai zmoniu) mano, kad ji zino kelia ir su noru nupiesti vizija ka mes turim dirbt ir kaip dirbt, reguliuodama taip kaip jai atrodo geriau ir primesdama savo(tu keliu zmogeliu su noru ka nors valdyti ir matyti sali pagal save) interesus, tampa paprasciausiai nepatikima, nes pazeidzia daugybe kitu interesu.
Sis zmogus nori pabegt, daugelis dar pabegs,
O kas svarbiausiai, kad del tu priezasciu neateina nei investicijos nei bendrdarbiavimas, jei kas ikelia koja, tai grietineles nusigriebti i "strateginius" kaip socialistai vadina objektus.

Patiko siryt Zuokas su mintimis(radijo laidoje "Paskutine Kryzkele"-), kad dabar baisus kokios valstybines institucijos dziaugsmas, jog suorganizuotas konkursas laikantis visu reikalavimu ir nepazeidziant valstybiniu interesu, taciau kad tam konkurse nelabai kas nori dalyvaut , tai tas neakcentuojama.
Ta prasme jis norejo pasakyt, kad proceduru ivykdymas tapo svarbesnes uz tikslus, kuriems tos proceduros ir taikytos.

Isvada: valdzios turi buti kuo maziau, tada bus maziau nepatikimumo, o ir ta maza valdzia tures dirbti atvirai, tada ji nepasiliks kelio apgaudinejimams, nes tarsi leis mums visiems tikrint, ka ji veikia.
Vienientelis isejimas - liberalizmas. Ir jei mes stojam i ES jo igyvendinima tik labai apsunkinam , todel verzimasis i ten man nelabai suprantamas.

Sorry, kad nuklydau...


kęstas
Parašė žinučių: 3178

2001-03-22 20:15 8 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kęstas Įtraukti kęstas Į adresų knygelę
Elektronai , o kur Jus gyvenate ?

??????????
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 363

2001-03-22 20:22 9 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ?????????? Įtraukti ?????????? Į adresų knygelę
Pamelavau,
Lietuvoje as gyvenu.


kęstas
Parašė žinučių: 3178

2001-03-22 20:41 10 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kęstas Įtraukti kęstas Į adresų knygelę
Elektronui.Meluoti- niu , niu ,niu !Cia as pirstuku Jums rodau.

??????????
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 363

2001-03-22 10:09 11 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ?????????? Įtraukti ?????????? Į adresų knygelę
2 MA,
Pirmiausia dekui uz info.
O dabar apmastimai bendrai. Tai ne liecia MA
.
Pakartosime viena jusu istrauka:" nepazeidziant asmens teisiu ar visuomenes ir valstybes interesu ".
O dabar apmastikime. Kas apsprendzia visuomenes interesus? Istatymai. O kas kuria isatytimus? Valstybe. Kas apsprendzia amens interesus? Istatymai (tame tarpe ir konstitucija). O kas kuria istatymus? Valstybe. Tai yra kad visais atvejais sugriztame prie valstybes interesu. Valstybe kaip zinome save niekada nenuskriaus, o stai asmuo bus atpirkimo ozys. Pavyzdukas!

Konstitucija laidoja zmogaus gyvybes nelIeciamuma. Bet! DEKANIDZE BUVO NUZUDYTAS PRIESTARAUJANT KONSTITUCIJAI! Galima tai pat daryti isvadas, kad LIETUVA YRA ZUDSAUDZIU SALIS.

As cia noriu pabrezti kad pati sistema yra amorali. AR GALI NIEKSAI SUKURTI NORMALIA VALSTYBE? NE! Tamstos amoralai, galyte kurti ka tik noryte, bet as i LIetuvoja nesugriziu, na gal tik palaukus savo atveziu Liežuvis.

Zodziu lobistas ir asmens interesai derinys man primena zodziu jungini SVENTA PROSTYTUTE. Šypsena


jazzy
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 46

2001-03-21 19:33 12 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: jazzy Įtraukti jazzy Į adresų knygelę
Kaip beziuresi vistiek tas dalykas egzistuoja tik gali buti pasleptas arba viesas.Palankiu istatymu "stumimas" buvo visuomet,jeigu tai taptu masisku reiskiniu (ta prasme kad butu daug lobistu)manau duotu teigiamu rezultatu.

Campas
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 295

2001-03-21 17:35 13 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Campas Įtraukti Campas Į adresų knygelę
Butu daug paprasciau jei po ranka tureciau tarptautiniu zodziu zodyna ir gerai suprasciau ka tai reiskia. O kalbant apie lobius, galima daryti tokias isvadas, kad didziausias lobis yra dar nerastas, nes dar nera tokio gudruolio kuris galetu ta didziausia lobi uzkasti. Ka pasakysit apie gintatro kabmari tai lobis ar mitas, o gal tai lobistinis mitologizmas? I si klausima atsakimas turbut negali buti vienareiksmis ir negncijamas, bet gincytis su kvailiais beprasmiska, nebent esate Saliamonas..........................

_X-faktorius
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 224

2001-03-17 22:52 14 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: _X-faktorius Įtraukti _X-faktorius Į adresų knygelę
Kur ten parasyta,kad istatymas butu teisingas?Lobistas prastumia savo uzsakovui palankius istatymus ir sprendimus, ir visi turi tiketi,kad tai daroma nepazeidziant istatymu.Sis istatymas tik bandymas itesinti jau eile
metu vedama veikla.Visi buve seimunai,vyriausybiu nariai tai dare,daro ir
tikriausiai darys.Puikiai zinomi vardai zmoniu,kurie is politikos perejo i versla ir yra turtingiausiu Lietuvos zmoniu simtuke.Aisku,kad be palankiu sau istatymu jiems tai buvo neimanoma.


MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-17 01:08 15 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
Lobistinė veikla, remiantis įstatymu, yra lobistų atlygintini veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką, kad būtų keičiami, pildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.

Ši veikla skiriama užsakovo teisėtiems interesams įgyvendinti, nepažeidžiant asmens teisių ar visuomenės ir valstybės interesų.


Ar as gerai suprantu is paskutines pastraipos, kad jei nori, kad istatymas but teisingas, tai PIRK! Šypsena
Neblogai tada...puikios paskaitos kurti reguliavimus, nes uz ju panaikinima dar ir sumokes ! Šypsena)))MA
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 397

2001-03-17 01:10 16 žinutė iš 16 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MA Įtraukti MA Į adresų knygelę
Na o stai ir straipsnis, kuris sukele nora parasyt :

Kauno diena 2001/3/13

"Lietuvoje jau yra du oficialūs lobistai
BNS. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau yra išdavusi du lobisto pažymėjimus, kurie suteikia teisę legaliai užsiimti lobistine veikla.

Kaip informavo VTEK, kovo pradžioje lobisto pažymėjimai buvo išduoti dviem fiziniams asmenims - Romui Stumbriui ir Algirdui Juškiui.

VTEK teigė, jog situacija išduodant lobisto pažymėjimus kol kas yra pakankamai rami, nes buvo tikėtasi didesnio pretendentų į lobistus antplūdžio.

Šių metų sausį įsigaliojusiu įstatymu Lietuvoje buvo oficialiai įteisinta lobistinė veikla. Įstatyme yra numatyta, jog lobistais yra tie asmenys ar įmonės, kurie turi teisę užsiimti lobistine veikla.

Jais negali būti jaunesni kaip 18 metų asmenys, buvę politikai ir valstybės tarnautojai, jeigu po jų veiklos pabaigos nepraėjo vieneri metai, politikai ir tarnautojai, kuriems jų tarnybą reglamentuojantys teisės aktai draudžia būti įvairių ūkio subjektų valdymo organų nariais ir už tai gauti atlyginimą bei dirbti samdomu darbuotoju privačiose struktūrose, bei teisti už tyčinius nusikaltimus asmenys, jeigu jų teistumas neišnykęs ar nepanaikintas. Lobistais negali būti biudžetinės įstaigos ir Lietuvos bankas.

Lobistinė veikla, remiantis įstatymu, yra lobistų atlygintini veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką, kad būtų keičiami, pildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.

Ši veikla skiriama užsakovo teisėtiems interesams įgyvendinti, nepažeidžiant asmens teisių ar visuomenės ir valstybės interesų."


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Teisė ir politika: 5.422 Žinučių forume 155.763 1.466 Narių klube 114 Banga.lt laikrodis 13:03 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiTeisė ir politika

Moderuoja: yessuz, Dzux, Kushlius, BangaLT, Gerasdviratis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Lobizmas- kaip vertinti?

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai