Rožė

Rožė

esu girdejas apie tai…
Mano motina turejo tokio problema…
Susirado kazkur…gera uzkalbetoja…ir jis ja isgyde…bet tai buv labaij seniai…kai buvo dar vadinama SSRS sajunga…
Dabar jau net nzn ar tebera tokiu zmoniu…
Po kaimus reikia pasivazinet…gal ten ir pestum…pas senus zmones… Šypsena
sekmez…

Mamos kaimyne su ta roze ir ligonineje gulejo. Issigyde, bet nezinau ar nebuvo derinta su uzkalbejimais, nes jos abi tokiu visokiu mistiniu dalyku megejos…

Rožė - virusinis susirgimas. Kaip ir sloga praeina per 5 - 7 dienas. Skirtumas tas, kad negydoma ji praeina su pasekmėmis ir didele tikimybe pasikartoti. Užkalbėjimas padeda 5-toje ar 7-oje dienoje Cha cha Cha cha Cha cha
Gydoma antibijotikais, nes negydyta gali sukelti daug rimtesnių pasekmių vaikui, nei "lengvi" antibijotikai.

Infekcinės ir parazitinės ligos

Rožė

Streptokokinės kilmės serozinis, kartais hemoraginis, odos, rečiau gleivinės, uždegimas, pasireiškiantis bendra organizmo intoksikacija

Kas tai yra?

Rožė yra streptokokinės kilmės serozinis, kartais hemoraginis, odos, rečiau gleivinės, uždegimas, pasireiškiantis bendra organizmo intoksikacija. Liga taip vadinama dėl ryškaus raudonos rožės spalvos odos paraudimo.

Kas ligą sukelia?

Rožę sukelia A grupės hemolizinis streptokokas. Daugiau rože sergama rudenį ir žiemą, atšalus orui, pagausėjus kvėpavimo takų ligų (skarlatina, angina). Taip pat ja dažniau serga moterys, ypač per mėnesines.
Persirgus rože, imunitetas neįgyjamas, priešingai, liga linkusi kartotis. Kartais polinkis sirgti rože yra visos šeimos bruožas. Liga neužkrečiama.
Infekcijos šaltinis - žmogus, sergantis streptokokine infekcija arba streptokokų nešiotojas. Užsikrėsti galima per odos žaizdas, įdrėskimus, įtrūkimus, sergant sloga, per iššutusias ar nuplikintas vietas. Taip pat infekcija iš gleivinės į odą gali patekti per kraują ir limfą, kai padidėjęs organizmo jautrumas.

Kaip liga pasireiškia?

Inkubacinis periodas trunka 1-7 dienas, kartais vos keletą valandų. Liga prasideda staiga, - pradeda krėsti šaltis ir pakyla temperatūra iki 40°C, skauda galvą, pablogėja savijauta. Kartais ligonis gali pradėti kliedėti ir vemti. Pasitaiko įvairių vietinių reiškinių, oda pasidaro jautresnė, ją niežti, patinsta.
Pagal odos pokyčius, skiriamos kelios rožės stadijos:

  1. Eriteminė. Būna ligos pradžioje. Ten, kur patenka užkratas, parausta ir patinsta oda. Paraudimo ribos būna aiškios, kraštai šiek tiek pakilę virš sveikos odos, netaisyklingos formos, panašūs į liepsnos liežuvius. Paraudimas ir patinimas plinta į visas puses, oda būna karšta, įtempta, blizganti, šiek tiek skausminga. Šie reiškiniai trunka apie 6 paras, vėliau jie išnyksta, pažeista oda patamsėja ir ima pleiskanoti.
  2. Eriteminė - pūslinė. Tolesnė rožės stadija. 2-3 ligos dieną paraudimo paviršiuje susidaro įvairaus dydžio pūslių, prisipildžiusių gelsvo ar gelsvai rausvo skysčio. Pūslėms pratrūkus, susidaro platūs gelsvi šašai.
  3. Flegmoninė. Šios stadijos metu paprastai oda pradeda pūliuoti.
  4. Nekrozinė. Pasireiškia odos gangrena ar nekroze. Oda pajuosta, iškrenta ir lieka gilus randas.
    Dažniausiai rožė pažeidžia kojų ir veido odą. Į veido odą užkratas patenka pro nosies, ausies kaušelio arba akių voko kampo odos įtrūkimus. Pėdos ar blauzdos rože susergama įdrėskus odą, iššutus tarpupirščiams.
    Liga gali komplikuotis meningitu, sepsiu, abscesu, flegmona, limfadenitu ar tromboflebitu. Kartais dėl limfos stazės pasireiškia dramblialigė.

Kaip liga nustatoma?

Liga nustatoma pagal būdingą ryškių kontūrų odos paraudimą, patinimą, jo plitimą

Kaip liga gydoma?

Gydoma antibiotikais, fizioterapinėmis priemonėmis, polivitaminais, gliukokortikoidais. Kai atsiranda dramblialigė, šalinama operaciniu būdu.

Kaip ligos išvengti?

Reikia vengti traumų, odos pažeidimų, saugoti veidą ir galūnes nuo karščio ir šalčio. Sergantys rože praktiškai nepavojingi sveikiesiems. Pastoviai susergantiems rože rekomenduojama sisteminga profilaktika antibiotikais.

Ir kaip 21 amziuj tarp jaunu zmoniu dar tiek daug tikinciu, kad infekcijas burtais gydyt reikia? Apakęs

  • O, u vas tut - roza…
  • Doktor, eto - vam!

Visiškai pritariu prieš tai pasisakiusiai.

Žmonės, galvokit savo galva - kokie dar užkalbėjimai? Norėtumėt, kad kai Jūsų vaikas sirgs sunkia liga, kad daktarai spjautų rankom ir gydytų uždegę žvakes ir kviesdami dvasias? Tas pats.

Rožė yra rimtas susirgimas, jį reikia gydyti medikamentais. Nežinau, galit ir savo placebais tikėti, bet tada neskirstykit užkalbėtojų į “geras” ir “blogas”. Yra arba sukčiai šamanai, kuriais Jūs tikit, arba tie, kuriais netikit Šypsena