Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Pasileidėlis

The Libertine (Didžioji Britanija - 2004)

Režisierius: Laurence Dunmore
Aktoriai: Johnny Depp, Samantha Morton, John Malkovich, Paul Ritter, Stanley Townsend, Francesca Annis, Rosamund Pike, Tom Hollander, Johnny Vegas, Richard Coyle, Hugh Sachs, Tom Burke, Rupert Friend, Jack Davenport, Trudi

Filmo aprašymas:
Džonas Vilmotas (akt. Džonis Depas) – vienas iškiliausių ir skandalingiausių 17 a. anglų literatūros veikėjų. Kilmingo kraujo poetas, Ročesterio grafas neprivalo uždarbiauti duonos kąsniui, poeziją jis gali kurti savo malonumui. Tačiau Džonas nejaučia gyvenimo džiaugsmo. Gyvenimas aristokratui kelia nuobodulį ir jo niekas nebedomina.

Taigi dienų dienom Džonas tiesiog girtuokliauja, leidžia laiką su laisvo elgesio moterimis ir rašo eiles - iššaukiančias, nepagarbias, nepadorias ir įžeidžiančias. Ročesterio grafui nėra neliečiamųjų. Jis išjuokia visus: draugus ir priešus, turtuolius ir prastuomenę, artimuosius ir tarnus. Jo kandžios plunksnos neišvengia net karalius Karolis II (akt. Džonas Malkovičius). Džono Vilmoto nejaudina nei aplinkinių nuomonė, nei artimųjų jausmai.. Atrodo, jog jam nusispjaut net į patį save.

Tačiau visuomenė tokiems palaidūnams nepakanti. Tad Džonas kartu su žmona Elizabeta (akt. Rozamunda Paik) ištremiami iš Londono. Ar tai ką nors pakeitė poeto gyvenime? Na, tik gyvenamąją vietą. Džonas ir toliau gyvena kaip gyvenęs: vienoje jo rankoje stiklas vyno, kita laiko apkabinęs svetimą moterį, o liežuvis dar skaudžiau plaka visus, kas tik pasitaiko Džono kelyje.

Vieną dieną aštrialiežuvis Džonas iš karaliaus gauna užsakymą parašyti pjesę. Tačiau Karolis II matyt buvo pamiršęs, jog Džonui Vilmotui nėra nieko šventa. Ne, Džonas neapvylė jo ir parašė pjesę. Bet karalius nė neįtarė, kad žmogus, išjuoktas Džono komedijoje, bus jis pats – Karolis II. Neįsivaizduojamas įžūlumas!

Šių įvykių sūkuryje Džonas atsitiktinai aplanko Londono teatrą. Čia jo dėmesį patraukia jaunutė aktorė Elizabeta Bery (akt. Samanta Morton), Džono akyse patirianti visišką fiasko. Pimąją rolę gyvenimę atliekanti mergina nušvilpiama nuo scenos. Tačiau poetas įžvelgia daugiau nei eiliniai žiūrovai. Jis lyg tikras profesionalas užuodžia naujus vėjus teatro skliautuose. Džonas jaučia, kad Elizbetos laukia šlovė ir jis nusprendžia dirbti su ja. Ir kas galėjo pagalvoti, kad liežuvis, negailestingai vanojęs neįtikusius, gali kuždėti į ausį saldžius, gundančius žodžius?

Tuo tarpu karaliaus ir aukštuomenės nepasitenkinimas Džono Vilmoto išsišokėlišku ir nepadoriu elgesiu ima augti. O ir patį poetą pradeda kamuoti palaidūniško gyvenimo padariniai. Ligų pakirstas Džonas Vilmotas išgujamas iš Londono į užmiesčio dvarą, kur ištikimos žmonos draugijoje leidžia paskutines dienas.

Galbūt, jei būtų pasirinkęs kitokį gyvenimo kelią, jis dabar negulėtų mirties patale. Gal nebūtų ištremtas iš mylimo miesto ir nemerdėtų vienišas, bei visų nemėgiamas. Tačiau mirties akivaizdoje Džonas Vilmotas nesvarsto ir neapgailestauja dėl gyvenimo vingių. Jis daro tai, ką mokėjo geriausiai – jis juokiasi.
 

Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Parsisiųskite žinių laidas, filmus, serialus, sporto bei šou laidas, rodomas per pagrindinius Lietuvos TV kanalus.

Iš savo mobilaus telefono numeriu 1599 siųskite reikšminius žodžius:

TV ZINIOS – žinių laidos.
TV FILMAI – geriausi filmai.
TV SERIALAI – geriausi serialai.
TV SPORTAS – sporto laidos.
TV SOU – šou laidos.

Vienos užklausos kaina - 25 centai.

Kinomanai

Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kinomanai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai