Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Geltonojo šuns ola

Die Hohle des gelben Hundes (Mongolija, Vokietija - 2005)

Režisierius: Byambasuren Davaa
Aktoriai: Babbayar Batchuluun, Nansal Batchuluun

Filmo aprašymas:
Geram filmui visiškai nereikia sprogimų, muštynių ir susišaudymų. Geram filmui kartais net nebūtini profesionalūs aktoriai. Gero filmo neverta ieškoti vien tik Holivude. Mongolijoje gimusi ir Miuncheno kino institute studijavusi režisierė Byambasuren Davaa jau turėtų būti žinoma Lietuvos kino festivalių lankytojams, nes 2004-siais "Kino pavasaryje" parodytas filmas "Sakmė apie raudantį kupranugarį" žiūrovų balsavime užėmė net antrąją vietą. Naujausiame kūrinyje talentingoji režisierė vėl sugrįžo į gimtinę ir nusprendė dar kartą supažindinti su šiuolaikinės Mongolijos realijomis. Šio filmo neįmanoma įsprausti į konkretų žanrą, nes čia tiesiog iliustruojamas realus paprastų žmonių gyvenimas bekraštėje stepėje, kur įprastus XXI a. dangoraižius atstoja medžiaginės jurtos. Bet tai jokiu būdu nėra dokumentinis filmas, nes čia jokios aktorinės patirties neturintys vietiniai gyventojai vaidina pagal jiems pateiktą scenarijų, kuris remiasi į Mongolijos tautosakos lobynus įrašyta populiaria legenda apie geltonąjį šunį.

Vieną dieną berinkdama medžių šakas mergaitė vardu Nansal suranda mažą šuniuką, kurį nedvejodama parsiveda namo. Tačiau griežtasis tėvas kategoriškai uždraudžia laikyti keturkojį gyvūną ir liepia vaikams kuo greičiau atsikratyti nereikalingu įnamiu. Jis labai bijo, kad šuns skleidžiamas kvapas po kelių dienų į gyvenvietę privilios vilkus, kurie negailestingai išskers avis. Bet Nansal nepaklauso tėčio nurodymų ir pradeda draugiškai rūpintis šuniuku, kurį pavadina Zochoru (Taškeliu). Kai klajoklių šeimai ateina laikas persikelti į kitą gyvenvietę, tai tėvas ir mama pririša vaikų numylėtinį prie medžio ir palieka likimo valiai. Tačiau vyriausiųjų šeimos narių rūstybė atslūgsta, kai iš pinklių išsilaisvinęs Zochoras didvyriškai išgelbėja jų mažojo berniuko gyvybę.
 

Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Parsisiųskite žinių laidas, filmus, serialus, sporto bei šou laidas, rodomas per pagrindinius Lietuvos TV kanalus.

Iš savo mobilaus telefono numeriu 1599 siųskite reikšminius žodžius:

TV ZINIOS – žinių laidos.
TV FILMAI – geriausi filmai.
TV SERIALAI – geriausi serialai.
TV SPORTAS – sporto laidos.
TV SOU – šou laidos.

Vienos užklausos kaina - 25 centai.

Kinomanai

Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kinomanai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai