Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Aš esu

Jestem (Lenkija - 2005)

Režisierius: Dorota Kedzierzawska
Aktoriai: Agnieszka Nagorzycka, Piotr Jagielski, Marcin Sztabinski

Filmo aprašymas:
"Aš neturiu vardo. Aš tiesiog esu", - prasitaria iš vaikų namų pasprukęs berniukas jį sulaikiusiam policininkui. Pagrindinis filmo herojus yra užsibrėžęs svarbų tikslą - likimo valiai surasti jį palikusią mamą, kuriai kūniški malonumai ir alkoholiniai vakarėliai pasirodė žymiai svarbesni už sūnų. 11-metis berniukas dar tik mėgina priprasti prie naujo gyvenimo būdo ir įsikuria laikinus namus tiesiog apleistoje ir surūdijusioje baržoje. Netrukus čia pradeda lankytis netoliese gyvenanti mergaitė, kuri auga turtingoje šeimoje, bet visiškai nesijaučia laiminga. Tokie vizitai tampa vis dažnesni, o mažojo benamio ir kiek jaunesnės gražuolės santykius paženklina išsiskleidę pirmieji meilės žiedeliai.

Naujosios kartos lenkų kilmės režisierė Dorota Kedzierzawska sukuria jausmingą pasaulį iš gražių svajonių ir žiaurios realybės, o svarbiausius vaidmenis patiki talentingiems vaikams, kurie tikrai verti pačių didžiausių įvertinimų. Operatoriaus Arthuro Reinharto dėka ši liūdna ir poetiška drama yra itin stilingai nufilmuota ir pasižymi pasakiško grožio vaizdais, o ypatingą nuotaiką puikiai perteikia britų kompozitoriaus maestro Michaelo Nymano sukurta melancholiška muzika. Toronto kino festivalyje debiutavęs filmas jau apkeliavo daugelį svarbių kino forumų už Atlanto (Niujorkas, Čikaga, Los Andželas), o šiuo metu sėkmingai tęsia savo kelionę per Europos ir Azijos festivalius.

Išgalvoto scenarijaus pagrindu yra tikrais įvykiais paremta istorija apie mažą berniuką, kuris 2002-siais pabėgo iš vaikų namų, apsigyveno apleistoje troboje šalia gyvenamųjų namų kvartalo Lodzėje ir praleido ten vienut vienas net 6 mėnesius. Šalia gyvenantys žmonės puikiai žinojo apie nepažįstamąjį berniuką, bet visiškai nesidomėjo kaip jam sekėsi, nekreipė į jį dėmesio ir elgėsi taip, tarsi jo visiškai nebūtų. Kai 9-erių metų benamį surado Lodzės policija, tai jo likimu susidomėjo Dorota Kedzierzawska. Režisierė išsiaiškino, kad berniukas niekuomet neturėjo pastovių namų, kiekvieną dieną stengėsi numalšinti alkį, nė karto nebuvo kine ar teatre, bet visą laiką svajojo kada nors tapti poetu. Šis nepamirštamas filmas yra dedikuojamas būtent jam ir visiems kitiems vaikams, kurie neturi savo tėvų.  

egzistencija |
LABAI GERAS FILMAS. ZIUREJAU ITIN SUSIDOMEJUSI, IR TAI, KAD FILMAS LENKU KALBA, MANES NE KIEK NETRIKDE. TIEMS, KAS NEMATE, SIULAU PAZIURETI. IR ISIJAUSTI I MAZO VYRO PASAULI.


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Parsisiųskite žinių laidas, filmus, serialus, sporto bei šou laidas, rodomas per pagrindinius Lietuvos TV kanalus.

Iš savo mobilaus telefono numeriu 1599 siųskite reikšminius žodžius:

TV ZINIOS – žinių laidos.
TV FILMAI – geriausi filmai.
TV SERIALAI – geriausi serialai.
TV SPORTAS – sporto laidos.
TV SOU – šou laidos.

Vienos užklausos kaina - 25 centai.

Kinomanai

Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kinomanai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai