Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti

Dienoraščiai

2020 Gruodis


22
senuko Valkatusino Urbi at Orbi 2020 (8)

20
Valkatuko Urbi et Orbi 2019 (4)

21
Valkatusino Urbi et Orbi 2018 (9)

27
Valkatusino urbis at orbis (2)

23
Valkatos Urbi et Orbi (9)

2015 Spalis


08
ketvirtadienio ryte pro Valkatos langą nežvelgė buriatų vaikai. (15)

2015 Rugsėjis


03
ketvirtadienio rytas beklausant Zimmermano (49)

02
trečiadienis po vasaros

2015 Rugpjūtis


24
pirmadienis po savaitgalio (60)

19
trečiadienis, o vakar. (26)

2015 Liepa


31
penktadienis ne toks (39)

22
trečiadienis rudenėjant (49)

2015 Birželis


08
pirmadienis mintys apie bendravimą. nesakysiu kodėl (93)

2015 Gegužė


27
trečiadienį pas Valkatą ateina Ramuma (40)

21
ketvirtadienį pasaka apie Rudnosiuką Valkatą Visada (43)

05
antradienis po pirmadienio ir to kas buvo tarp (93)

2015 Balandis


30
ketvirtadienis. žuvų diena. gerai darbingai nuotaikai praskaidrint (22)

29
trečiadienis darganas kaip ir... (37)

23
ketvirtadienis visu garsu (50)

07
paminėsiu (40)

2015 Kovas


31
antradienio atradimai (16)

27
penktadienis valkata aptingo (22)

2015 Vasaris


02
pirmadienis. Perkūno diena. Sapno herojai ar holograma (18)

2015 Sausis


26
pirmadienis - po barsuko pasivertimo ant kito šono - buvo rūkas ir prietema ir Saulelė vėl nežadino (64)

16
penktadienis po ketvirtadienio. nenorėjo valkata (30)

09
penktadienis ir laisvė (22)

05
pirmas pirmadienis (32)

2014 Gruodis


31
paskutinis metų trečiadienis (9)

22
pirmadienis priešpaskutinis ŠM (9)

15
pirmadienis ne ketvirtadienis (20)

11
ketvirtadienis nis nis nis (20)

04
ketvirtadienis vėl (11)

2014 Spalis


27
pirmadienis ir vėl (15)

24
penktadienis pagaliau (5)

2014 Rugsėjis


16
Gentis (56)

10
neatostogos (67)

2014 Balandis


30
Raudonos vėliavytės ir manipuliaciniai žaidimai (378)

08
Rinkimai ir kitos demokratijos grimasos I (109)

2014 Kovas


14
šaltam savaitgaliui biskis briedo + šnekos apie juos ir mus (40)

2014 Vasaris


03
patarkite tingiam Valkatai (38)

2003 Rugsėjis


23
pradžia (užeikit, balius tesiasi) (476)

Visi autoriaus dienoraščiai


Skaityti dienorat RSS formatu
Kas yra RSS ir kaip j skaityti?

trečiadienis, o vakar.

Paskelbė: VisadaValkata, paskelbta 08-19 11:08, vizitų: 744, komentarų: 26 .

o vakar pakalbėjom apie šį bei tą.
apie tai kas buvo tik užsiminėm prabėgomis.
gal supratai, o gal ir ne. gal laukei to o gal bijojai.
nes mūsų amžiuje turbūt visus aplanko baimės.
seniau kartodavau sau ir kitiems, kad baimės nejaučiu. nebent tik aukščiui.
dabar jau pradedu suprast, kad kartais ji sukausto ir neleidžia veikti. Ji - baimė pralaimėti. Nes pralaimėti negražu ir negarbinga. Tad nieko nebelieka, tik su šypsena, kad baimės nebeliktų, kad baimė pati bijotų
eit iškėlus galvą
išdidžiai į priekį, nebijant lipt ant grėblio, būti išjuoktam ar aprėktam net tų, kurie yra ne tam, kad ....
tai šiandien vėl iš naujo supratau po vakar....
gal vyno buvo per mažai, ir puokštė gal ne ta...kokios reikėjo...bet...
einame savais keliais kol vėlei susitiksim čia ar ten. juk nerūdija gal....
nors žodžiai kartais baigias net neprasidėję. O gal užstrigę kažkur pakelyje ...
gal ir gerai, kad taip kadais nutiko....

Badas | 08-19 11:18
Pralaimejimo baime - klasikinis ego simptomas. Bjauriojo, dualistinio, zemiskojo, siauraprasmio ego. Ji reikia issigydyti, kaip liga. Aisku, pilnumoje nepavyks, bet bent jau siek tiek nudusinti. Beda tame, kad ego reikia kazkuo pakeisti. Jei nori nuskandinti vienus pamatus, tai zmogus naturaliai iesko kitu pamatu. Pernelyg sunku likti be pagdinto po kojomis. Todel tai dvipusis reikalas. Ne kovok su baimemis, o domekis ego. Panasiai kaip alkoholikui reikia ne kovoti su pachmielu, o pradeti dometis savo situacija, ir ateityje gal but nuspresti jog tai nenormalu, ir dar tolimesneje ateityje galbut pradeti gydytis nuo to. Labai sunku negerti, kai geria 7 milijardai.

VisadaValkata | 08-19 11:43
gal tu ir teisus, tačiau labai tikėtina, kad ta baimė yra savotiškas adrenalinas, kurio, kaip lašinių palties reikia turėt tam, kad ne plauktum pasroviui, o tikrai kovotum dėl mažų ir didelių pergalių. Nes ir alkoholiko kova be baimės niekada nesustoti yra fikcija.

Badas | 08-19 11:49
Taip, baime gali buti vienas is motyvuojanciu faktoriu. Bet tikrai ne vienintelis imanomas. Baime blogai tuo, kad tai neigiama emocija. Teigiamos emocijos (pvz smalsus domejimasis) butu geriau.
Ir is viso, baime - save mirtingu laikancio subjekto pozicija, materialus suvokimo lygmuo. Angelai nejaucia baimes, nes yra nemirtingi. Zmones bijo, nes nezino kad jie yra angelai.

VisadaValkata | 08-19 12:23
nesu tikras ar visada baimė yra neigiamas faktorius. gal tai greičiau savotiškas saugiklis, kuris teoriškai turi saugoti nuo perkrovų, tačiau, taip pat kaip ir elektros grandinėje - jei saugiklis netunkamos varžos - jis gali tapti arba stabdžiu arba nifiga nesaugot.
Smalsumas manyje yra bene vienintelis motyvas tikrai skatinantis vis dar dalyvauti žaidime. Bet smalsumas nukreiptas ne į rezultatą (pergalė ar pralaimėjimas) o į procesą - kaip reikia žaist ir kokioje smėlio dėžėje reikia žaisti, kad būtų įdomu siekti pergalės. Nes jei vienoje smėlio dėžėje žaidimo taisyklės yra nepriimtinos - gal geriau susirinkt savo žaislus ir eit į kitą smėlio dėžę. Nes aklas pergalės siekimas ne tos kategorijos / ar šakos ringe yra net ne kova su Donkichoto malūnais...
............
Neabejokit - Valkata yra angelas.

Badas | 08-19 12:43
Baime - dresiruojamu gyvuneliu saugiklis. Tai efektyvu, tam tikrame samoningumo lygyje. Bet einant aukstyt tiek saugikliai, tiek motyvacija keiciasi.
Beje, pergale - tas pats sudinas ego. Pergale ir pralaimejimas - to paties ego medalio dvi skirtingos puses. Prastas tas medalis, nesvarbu kuri puse i virsu. Aisku, pergale atrodo saldi, ir valei, kuri sekmingai pasieke tiksla ir prarijo praskrendancia muse, toji pergale irgi skani, o bet taciau, mes tai suprantame kad tokia pergale pernelyg maza su tuo, ka gali pasiulyti Visata, tai ko truksta kad ir varle suprastu?.. Varlei reikia pazvelgti i save nevarles akimis. Kadangi ji taip nemoka, tai reikia mokintis, dometis, bandyti... Tada varle gali susirasti kazkoki kita tiksla, prasmingesni uz visoms varlems iprasta maitinimasi ar dauginimasi, ir vidine prasme ji jau bus nebevarle, nors isoriskai atrodys taip pat.
Panasiai ir zmogui reikia pazvelgti i save nezmogaus akimis, atrasti kazka daugiau ir viduje nustoti buti zmogumi, nes tai irgi tik laikinas, ne pats geriausias evoliucijos etapas.

VisadaValkata | 08-19 13:07
ne apie tai. aš apie tai,kad visi mes esame žaidimo dalyviai. dažniausiai ne savo noru ir nesavo iniciatyva nukritę ant tos žaidimo lentos ar smėlio dėžės. Tačiau yra kaip yra ir jei nori išlikt orus ir užuot pasirinkus kankinio likimą dejuoti kaip viskas neįdomu ir bloga ir nesąžininga ir smirda ir niekas nemyli ir ttt ir pan. Įsijungti į žaidimą ir siekti vienokių ar kitokių pergalių. nes pralaimėjimo siekimas nėra siekis.
aš gal ir galiu suprasti tuos, kurie pasirinko nelaimingojo būvį. bet nepateisinu.

Badas | 08-19 13:22
Yra teorija, kad mes savo noru ir savo iniciatyva pasirinkome zaidimo scenariju, o paskui ji laikinai uzmirsome kad zaidimo procesas butu itaigesnis. O galbut ir si teorija dar nepilna. Tad ar tikrai viskas taip, kaip galvojame?.. Ko vertas orumas, jeigu scenarijuje juodu ant balto parasyta: "aktorius A privalo gerai ir itikinamai vaidinti oruma"? Arba ne oruma, o ka nors kita, ka mes laikoma "tikrai teisingu, tvirtu arba geru". Ka is tiesu reiskia situacija, kai filme vienas aktorius pasakoja kitam aktoriui apie geri (pergale, oruma, tikslus etc)? Ar tas antras aktorius galvoja, kad jo filmas vyksta is tiesu? Na, apsizvalgius aplink is tiesu daug visko vyksta: keiciasi dekoracijos, ieina ir iseina kiti aktoriai, vaizdiniai ir garsiniai efektai...

VisadaValkata | 08-19 13:32
čia kuriame etape mes patys pasirinkome? tuomet kai rinkomės savo tėvus ir protėvius?
gal scenarijus yra, bet jame palikta pakankamai daug erdvės improvizacijai. Ir jei improvizuoji remdamasis Kantiškosiomis maksimomis o ne tuo, ką paraštėse parašė reguliatoriai, tada fonas nebesvarbus. Gal kažkiek svarbus, bet neesminis. Nes vertybės slypi giliau nei demonai.

Badas | 08-19 13:40
Palieteme sudetingesni klausima. Scenarijus (ir improvizacijos) realizuojamas laiko tekmeje. Anapusiniai klausimai vyksta anapus laiko, kai yra zinoma viskas is karto: tiek pradzia, tiek pabaiga, tiek pradinis planas, tiek busimos improvizacijos. Kaip gali buti spontaniska improvizacija zinoma is anksto (ir priesingai, kaip is anksto zinoma nukrypima galima vadinti improvizacija) - tai keblus klausimas zmogiskajam protui, kuris nuo gimimo masto laiko tekmeje ir niekada nebuvo mokomas mastyti kitaip. Bijau kad sioje pastraipoje to neisaiskinsiu (juolab kad nezinia ar pats suprantu pakankamai tiksliai, kad jau aiskinciau kitiems), bet akcentuosiu, kad ko gero dar ne viska zinome apie "improvizacijas".

kazkodel | 08-19 13:40
Bjaurus jausmas baimė ir visai nėra tas savotiškas adrenalinas kuris galėtų pastūmėti į priekį.
Ir žaidimus renkamės patys priklausomai nuo to, kiek nebijom išeiti iš komforto zonos, mokame subtiliai perrašyti kažkieno pasiūlytą scenarijų....

VisadaValkata | 08-19 14:03
kažkodėlčia, nereikia baimės sureikšmint ir į ją panirt.
O kas mus patalpina į komforto zoną?

kazkodel | 08-19 14:48
Baimė juk neklausia ar nori į ją panirti ar ne Nekaltas. Tiesa, čia turbūt galiotų Bado pasiūlytas variantas nebežiūrėti varlės akimis.
Visaip būna su ta komforto zona: kartais pats susikuri, o kartais pasinaudoji kito sukurta. Turbūt...

VisadaValkata | 08-19 15:10
iš kur atsiranda baimė? Turbūt iš patirties. na, kaip Pavlovo šunų. Taip, yra dar fiziologinė aukščio, uždarų patalpų, minios ir kt baimės, bet tai jau kita opera.
Kalbam apie baimę, kurią norėdami galim valdyti - priimti arba atmesti. Kaip dovaną, kuri netampa tava, kol tu jos nepriimi.
savo paties susikurtoje komforto zonoje turi beveik nesustodamas judėt ir kūrent tos zonos židinį. tai irgi ėjimas į laimėjimą.
Buvimas kito sukurtoje zonoje - kaikam irgi gali, ir neretai tampa ne tik gyvenimo tikslu ar laimėjimu, bet ir palaimos viršūne. bet net ir tais atvejais savam "geradariui" turi bent fasadą blizgint...

kazkodel | 08-19 15:59
Na tu man paaiškink, kaip baimė gali būti dovana?

VisadaValkata | 08-19 16:13
apsimeti?
taigi lietuviškai parašyta - KAIP. Juk kito pyktį ar meilę ar susierzinimą ar gerą/blogą nuotaiką tu priimi (į save įsileidi) arba ne. Taip ir su baime.

kazkodel | 08-19 16:48
Aš ne apie priėmimą ar atmetimą. Tiek to, mintys vis dar muistosi atostogų ritmu, baimės laukia savo eilės, o klaviatūros guzikai nebesimaigo....

tegaida | 08-19 17:46
Kadais kadais gavau mrikes prisipazinima lausko forma,ten buvo kalbama panasiai -apie baime dar ir dar kristi ir susitrenkti.tokie buvo pirmosios meiles vargai,pirmas susidurimas su vyru pasaulio sunkumais.savimeile,uzkoduota patino programa-gali vadint kaip nori,ji veikia ir lauzo daugelio vyru gyvenimus.
Cia gal ne i tema,bet mano prisiminimai tokie...

VisadaValkata | 08-20 08:00
tikėtina, kad tegaidos įžvalgose apie patino programą yra nemažas puntukas tiesos.
ir tik, kaip byloja Upannišadų vedantiškoji išmintis - kai iš širdies joje glūdėję troškimai (ir baimės- VV) pasitraukia, tada mirtingasis tampa nemirtingu.
---------------------
tegaiduke, tai sulaužei to vyruko gyvenimą?

tegaida | 08-20 14:09
Baik tu,jis laimingai vede, issiskyre, buvo geidziamiausias jaunikis turtingas verslininkas,dabar patrauklus pagyvenes ponas,del kurio alpsta Vilniaus damos...panasus i pinkeviciu, tik ne pinkevicius ir daug grazesnis Šypsena
Is esmes mes abu visiskai skirtingais keliais esam panasiam taske.as galvoju kad man geriau,bet jis gali galvot taip pat apie save.Šypsena
Zmogiskumas. Ji mes prisimenam silpstant hormonams.bet charakteris tam nepavaldus,gaila...

VisadaValkata | 08-20 14:19
svarbiausia, kad laimingai išsiskyrė.
o jūsų keliai tikėtina, kad dar susikirs. neužilgo. ir tada galvosit iš naujo.
tada mano hormonai visuomet buvo nusilpę...nes Žmogiškumas o ne kas kita visuomet buvo pirmenybinis svarbalas

tegaida | 08-20 18:16
Gaila,bet mes absoliuciai skirtingi -cia as apie pirma meile...musu keliai buvo susikirte ir...nieko bendra. Net keista, kad tam zmogui turiu but dekinga uz vertybiu formavima,uz tai, kad esu kuo esu.nes velesnis gyvenimas parode kas tom vertybem patikejo,kas jas isdave.idomus dalykas tas gyvenimas.o baimems nepasiduokim,nebera laiko...

VisadaValkata | 08-21 08:49
taip, gyvenimas - štuka gana interesna. Ypač kai moki ir nori ir sugebi į jį pažvelgti iš šono. Laikas irgi dalykas toks, kad kartais nežinai iš katros pusės prie jo prieiti.
Valkata labai ilgai skubėjo ir nugyveno daugybę visako - tiek ir taip, kad gal užtektų ir dviem-trim gyvenimams. Tad pasakymas - nebėra laiko man kogero nelabai ką reiškia. Nelabai supykčiau, kad ans pasibaigtų kad ir vakarop...

kazkodel | 08-21 18:09
Keistos Valkatos mintys.... Sakote gana? Nagi nagi, nepatikėsiu, kad taip jau užtektnai visko buvo, kad nebesinorėtų daugiau laiko....

VisadaValkata | 08-24 08:08
na, sakykim,. kiek kartų gali žiūrėt ir klausyt tą pačią Traviatą?

kazkodel | 08-27 10:02
Matyt ne vieną kartą Nekaltas

VisadaValkata | 08-27 10:19
taip, bet gal ir ne 100...


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]


VisadaValkata

Blogiausias banginis

Apie
Dienoraščiai
Pradėtos temos klubuose

Veiksmai

Rašyti privačią žinutę
Įtraukti į adresų knygelę
Dienoraščio prenumerata
Klubų žinučių prenumerata
Į garbės pakylą
Ant gėdos stulpo
Kiti Banga.lt vartotojai

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: trečiadienis, o vakar.

Prisijungę draugai

Visi draugai