Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti

Dienoraščiai

2020 Gruodis


22
senuko Valkatusino Urbi at Orbi 2020 (8)

20
Valkatuko Urbi et Orbi 2019 (4)

21
Valkatusino Urbi et Orbi 2018 (9)

27
Valkatusino urbis at orbis (2)

23
Valkatos Urbi et Orbi (9)

2015 Spalis


08
ketvirtadienio ryte pro Valkatos langą nežvelgė buriatų vaikai. (15)

2015 Rugsėjis


03
ketvirtadienio rytas beklausant Zimmermano (49)

02
trečiadienis po vasaros

2015 Rugpjūtis


24
pirmadienis po savaitgalio (60)

19
trečiadienis, o vakar. (26)

2015 Liepa


31
penktadienis ne toks (39)

22
trečiadienis rudenėjant (49)

2015 Birželis


08
pirmadienis mintys apie bendravimą. nesakysiu kodėl (93)

2015 Gegužė


27
trečiadienį pas Valkatą ateina Ramuma (40)

21
ketvirtadienį pasaka apie Rudnosiuką Valkatą Visada (43)

05
antradienis po pirmadienio ir to kas buvo tarp (93)

2015 Balandis


30
ketvirtadienis. žuvų diena. gerai darbingai nuotaikai praskaidrint (22)

29
trečiadienis darganas kaip ir... (37)

23
ketvirtadienis visu garsu (50)

07
paminėsiu (40)

2015 Kovas


31
antradienio atradimai (16)

27
penktadienis valkata aptingo (22)

2015 Vasaris


02
pirmadienis. Perkūno diena. Sapno herojai ar holograma (18)

2015 Sausis


26
pirmadienis - po barsuko pasivertimo ant kito šono - buvo rūkas ir prietema ir Saulelė vėl nežadino (64)

16
penktadienis po ketvirtadienio. nenorėjo valkata (30)

09
penktadienis ir laisvė (22)

05
pirmas pirmadienis (32)

2014 Gruodis


31
paskutinis metų trečiadienis (9)

22
pirmadienis priešpaskutinis ŠM (9)

15
pirmadienis ne ketvirtadienis (20)

11
ketvirtadienis nis nis nis (20)

04
ketvirtadienis vėl (11)

2014 Spalis


27
pirmadienis ir vėl (15)

24
penktadienis pagaliau (5)

2014 Rugsėjis


16
Gentis (56)

10
neatostogos (67)

2014 Balandis


30
Raudonos vėliavytės ir manipuliaciniai žaidimai (378)

08
Rinkimai ir kitos demokratijos grimasos I (109)

2014 Kovas


14
šaltam savaitgaliui biskis briedo + šnekos apie juos ir mus (40)

2014 Vasaris


03
patarkite tingiam Valkatai (38)

2003 Rugsėjis


23
pradžia (užeikit, balius tesiasi) (476)

Visi autoriaus dienoraščiai


Skaityti dienorat RSS formatu
Kas yra RSS ir kaip j skaityti?

antradienio atradimai

Paskelbė: VisadaValkata, paskelbta 03-31 07:52, vizitų: 511, komentarų: 16 .

ankstyvo antradienio ryto du atradimai.
1. Sąvoka (ne mano) - pasyvus raštingumas, kuri labai susišaukė su nuo šeštadienio besisukančiais makaulėje apmastymais apie šįjį pokalbį:http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/interviu/knygos_
kuriu_lietuvos_valdzia_neperskaite/

2. Prieš 200 metų Žemaitijos valstiečiams skaitytame pamoksle aiškintas terminas desperacija. Kaip gilus įsitikinimas, kad viešpats tau daugiau griekų nebeatleis.... Mistika/fantastika.
.....................................
abu atradimai neabejotinai Valkatos makaulėje kaip kokie kirminai dar ilgai šlaiužios ir gal pabandys pavirsti kokiom nors plaštakiškėm. Gal ir pavisrstų, bet dėdė Tinginys neleidžia.

Badas | 03-31 10:30
Senoves Lietuvos mastytojai nera kazkokie ypatingesni uz universalia "tarptautine" isminti. O netgi toji tarptautine dazniausiai yra pasenusi, tinkama siandienai, bet netinkama rytojui, o juk keliaujame butent is siandienos i rytoju, todel vedliams "siandiena" jau yra pasenusi, net nekalbant apie senovinius rasinelius. Kai paskaitai apie tuos griekus, tai nezinai ar juoktis ar verkti. Dar to betruko, kad juos valdziavyriai skaitytu. Nebent pries miega ar siaip smegenu mankstai.

VisadaValkata | 03-31 10:57
elinį kartą valkatos smegenų apsisukimų neužtenka tam, kad suprastų ką dėsto Badas.
Beto nežinau kas yra "tarptautinė išmintis"

Badas | 03-31 15:50
Galejau parasyti ir "tarpgalaktine ismintis". Nezinau koki zodi cia parasyti. Nera tokio dalyko kaip "lietuviska ismintis", ar "rusiska ismintis". Gyvenimo ismintis neribojama geografiskai ar nacionaliskai, tad nera prasmes skaityti butent lietuvisku isminciu tekstus, savi isminciai nera kazkuo geresni. O turint omeny Lietuvos praeities tamsuma pasauliniame kontekste, i lietuviu ismincius ziureciau paskutineje vietoje. Na arba del sporto, kaip jau rasiau auksciau.

tegaida | 03-31 16:33
Argi nera lietuviškos pasaulėjautos ?

VisadaValkata | 03-31 16:58
Bade, iš tamstos, kosmopolitiškumas nuo seno trykšte trykšta. Tavo valia turėt tokias pažiūras.
Mano giliu įsitikinimu žmogus, kuris negerbia savo tautos, savo šnekos, savo istorijos, savų dainių ir mąstytojų yra svetimas visiems ir savyje turi jausti gilią vienatvės pelkę, nes nei jis kam artimas nei kiti jam artimi. nebent tokie patys mankurtai.
Lietuvos praeitis nėra tamsi.
----------------------------------------
Tegaida - taip - visos tautos turi savo pasaulėjautą. Ir kol turi ją, turi savo šneką, turi savo išmintį - tol jos gyvos.

Badas | 03-31 19:29
Yra skirtumas tarp "negerbia" ir "nesureiksmina". Sureiksminimas pagristas prielaida, kad vieni yra geresni uz kitus, po pasekoje kyla karai. Tautu su(si)reiksminimas yra mirtinas.
O "gerbti" - nereiskia "sureiksminti". Kartais zmonems ta sunku suprasti, nes iki siol daug tukstanciu metu budavo butent taip. Ir butent tuos sureiksminimus reikia palaidoti biblioteku kapinynuose.

tegaida | 03-31 22:52
Bet juk cia eina kalba apie savo pasaulėjautos isugdyma, tuo paciu ir viso pasaulio kulturos pažinima. Jei pradedame kalbeti lietuviškai, tai ir savo šaknis turėtume pažinti , ne tik visus kitus nuostabius dalykus. Kazin ar cia sureiksminimas, greiciau tapatybes ir balanso nustatymas.
Nors as pati labai mazai is minėto saraso skaičiau. Vaikystei tiesiog sukrėtė Aukštuju Simoniu likimas, na ir dar Šatrijos Ragana skaitesi kaip kokia Dzeine Eir Laimingas

VisadaValkata | 04-01 16:36

kazkodel | 04-02 09:14
Paskutiniu metu tikrai mažai skaitau Drovus ir ne visus kūrinius skaitytus mokykloje gerai pamenu, o turbūt perskaičius dabar jie visai ką kitą paporintų. Bet ne apie tai norėjau pasakyti. Gal kiek paprieštarauti Badui. Su ta dalimi, kad sureikšminimas blogai sutinku, tačiau, jei nebelieka sureikšminimo nebelieka ir to didžiavimosi savo kalba, kultūra, pasaulėjauta. Gal būt toks mano požiūris ir klaidingas, tačiau žiūrint iš šono į artimus žmones gyvenančius svetur ir nemokėjimas atstovėti savos kultūros ir tradicijų truputį stebina. Šiuo klausimu esu kaip šovinistė - tėvų gimtą kalbą vaikai turi mokėti, žinoti kūrinius ir pasaulėjautą. Ir jei jau taip susiklostė, kad tėvai nekalba ta pačia kalba, tada vaikas turėtų mokėti abiejų tėvų kalbas ir suvokti skirtumus tarp tradicijų ir juos gerbti. Gal būt, dėl kalbos, tradicijų nesureikšminimo gaunasi taip, kad seneliai su anūkais turi kalbėti anglų kalba, o apie tradicijų suvokimą iš kalbos nėra.

Amaliija | 04-02 10:44
Skaitau

VisadaValkata | 04-02 17:38
Ufff...galų gale galiu įterpt ir savo trigrašį.
Badui. Susireikšmina ne tautos, ne etnosai, susireikšmina žmonės. Nepriklausomai nuo jų priklausomybės vienai ar kitai grupei. O susireikšminę žmonės pradeda reikalauti bačkos ant kurios gali pasiyti niekus.
Kiek matau - beveik visuomet susireikšmina kompleksuoti žmonės.
nekomplesuotasm savo sąvastį jaučiančiam žinančiam ir branginančiam žmogui nėra prasmės susireikšminti. Ne susireikšminimas tėra fasadas.
Kalbant apie etnosus / tautas tik giliai savo tradicijas, istoriją, šneką, rašytinę ir šnekamąją išmintį bei mentalitetą branginati tauta niekada nebus kompleksuota.
Todėl reikia nuo mažumės skiepyti savas o ne svetimas vertybes.
Tegaidai. Taip. tik pažinęs save gali pažindintis su kitais ir jaustis ne ant kelių klūpančiu atsilikėliu o savo savitumą suvokainčiu ir branginančiu lygiaverčiu partneriu.

Knygos. reikėtų kad padaryt sąrašiuką tų, kurios matyt smarkiai įtakojo mano kelią į dabartį.
Tikrai tarp jų būtų ir Vydūnasm kurį pirmą kartą atsiverčiau būdamas gal kokių 15-16....labai seniai. dar dabar turiu tas griozdiška "era" kopijuotas ir kažkieno kažkokioj gamyklos knygrišykloj surištas knygas.
Ir Marcinekvičius ir Kuzmickas ir Marcelijus ir Greimas. Daug lietuvių. Vėliau nemažai kitų.

Badas | 04-03 09:40
Pilnai sutinku, sureiksmina zmones. Todel skaitytojas neturetu kazkaip sureiksminti skaitomu knyguciu pagal ju nacionaline kilme. Butent todel priestarauju raginimui skaityti butent lietuviskus mastytojus. Nera nei vieno senoves lietuviu mastytojo, kuris prilygtu pasauliniam lobynui. Lietuva augo krikscionisku isitikinimu vergijoj, todel tiesiog nebuvo dirvos laisvesniems sviesuoliams uzaugti. Cia panasiai kaip su demokratija: vieni jau kelis simtus metu praktikuoja, o mes vos pora desimtmeciu. Naturalu kad naujokams sunkiau.

VisadaValkata | 04-03 09:57
Bade, "nacionalinės kilmės knygutės" yra sudėtinė nacionalinės kultūros dalis. Jei nesi susipažinęs su savo tautos kultūros iškiliausiais paminklais, tai esi niekalas. Ir nesugebėsi tinkamai įvertinti kitų kilmių raštijos paminklų. Nes nėra nei vieno bent kiek reikšmingesnio rašto, kuris būtų atitrūkęs nuo savo etnoso šaknų.

Badas | 04-07 18:55
"Tai esi niekalas" - nepagristas plikas teiginys. O as va pasakysiu kad moku atskirti esminius dalykus nuo neesminiu. Salies istorija reikia zinoti, paminklu - nereikia.
Etnoso saknys - tai vienas is budu, kaip sociumas bando itvirtinti diktatura individui. Etnosas pazemina zmogaus tapatybe nuo dievo vaiko iki funkcines grupes (nesvarbu kokiu pagrindu jos butu sukurtos).

VisadaValkata | 04-08 07:59
nesutinku. kodėl - pats žiani - ne kartą rašiau ir matau, kad pakartojimas būtų tik žirnių bėrimas į sieną. Jei tau gera būt amebiniu kosmopolitu - būk. čia tavo apsisprendimas. Gal atu tai vertybė. man tai vertybių nebuvimas. Tas pats pasakytaina apie šiandieninį Lietuvos liberalizmą - jis daugiau pochujizmas nei liberalizmas. Totali ideologinė eklektika be jokių vertybinių šerdžių. Labai jau artima Marxo pasekėjų skelbtoms pasaulinio komunizmo idėjoms. Beje, ir tamsta galėtum būt priskirtas pasaulinio interkomo chebrai.

Badas | 04-10 09:42
Amebinis kosmopolitizmas - toks pats krastutinumas, kaip ir nacionalinis sovinizmas. Davai nereikia apie krastutinumus, OK?


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]


VisadaValkata

Blogiausias banginis

Apie
Dienoraščiai
Pradėtos temos klubuose

Veiksmai

Rašyti privačią žinutę
Įtraukti į adresų knygelę
Dienoraščio prenumerata
Klubų žinučių prenumerata
Į garbės pakylą
Ant gėdos stulpo
Kiti Banga.lt vartotojai

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: antradienio atradimai

Prisijungę draugai

Visi draugai