Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti

Dienoraščiai

2020 Gruodis


22
senuko Valkatusino Urbi at Orbi 2020 (8)

20
Valkatuko Urbi et Orbi 2019 (4)

21
Valkatusino Urbi et Orbi 2018 (9)

27
Valkatusino urbis at orbis (2)

23
Valkatos Urbi et Orbi (9)

2015 Spalis


08
ketvirtadienio ryte pro Valkatos langą nežvelgė buriatų vaikai. (15)

2015 Rugsėjis


03
ketvirtadienio rytas beklausant Zimmermano (49)

02
trečiadienis po vasaros

2015 Rugpjūtis


24
pirmadienis po savaitgalio (60)

19
trečiadienis, o vakar. (26)

2015 Liepa


31
penktadienis ne toks (39)

22
trečiadienis rudenėjant (49)

2015 Birželis


08
pirmadienis mintys apie bendravimą. nesakysiu kodėl (93)

2015 Gegužė


27
trečiadienį pas Valkatą ateina Ramuma (40)

21
ketvirtadienį pasaka apie Rudnosiuką Valkatą Visada (43)

05
antradienis po pirmadienio ir to kas buvo tarp (93)

2015 Balandis


30
ketvirtadienis. žuvų diena. gerai darbingai nuotaikai praskaidrint (22)

29
trečiadienis darganas kaip ir... (37)

23
ketvirtadienis visu garsu (50)

07
paminėsiu (40)

2015 Kovas


31
antradienio atradimai (16)

27
penktadienis valkata aptingo (22)

2015 Vasaris


02
pirmadienis. Perkūno diena. Sapno herojai ar holograma (18)

2015 Sausis


26
pirmadienis - po barsuko pasivertimo ant kito šono - buvo rūkas ir prietema ir Saulelė vėl nežadino (64)

16
penktadienis po ketvirtadienio. nenorėjo valkata (30)

09
penktadienis ir laisvė (22)

05
pirmas pirmadienis (32)

2014 Gruodis


31
paskutinis metų trečiadienis (9)

22
pirmadienis priešpaskutinis ŠM (9)

15
pirmadienis ne ketvirtadienis (20)

11
ketvirtadienis nis nis nis (20)

04
ketvirtadienis vėl (11)

2014 Spalis


27
pirmadienis ir vėl (15)

24
penktadienis pagaliau (5)

2014 Rugsėjis


16
Gentis (56)

10
neatostogos (67)

2014 Balandis


30
Raudonos vėliavytės ir manipuliaciniai žaidimai (378)

08
Rinkimai ir kitos demokratijos grimasos I (109)

2014 Kovas


14
šaltam savaitgaliui biskis briedo + šnekos apie juos ir mus (40)

2014 Vasaris


03
patarkite tingiam Valkatai (38)

2003 Rugsėjis


23
pradžia (užeikit, balius tesiasi) (476)

Visi autoriaus dienoraščiai


Skaityti dienorat RSS formatu
Kas yra RSS ir kaip j skaityti?

Rinkimai ir kitos demokratijos grimasos I

Paskelbė: VisadaValkata, paskelbta 04-08 08:29, vizitų: 999, komentarų: 109 .

Artėja daug rinkimų. Vyksta visokiausių pasišaipymų iš blogio, kurį kaip geriausią valdymo variantą pasirinko civilizacija.
Tad ciklui karts nuo karto patrupinsiu valkatiškų pastebėjimų. Grimasų numirėliai (numeriukai) nieko nereiškia. Nežbent tai, kad leidžia vienam iš trupinių pabuvoti kurį laiką banguojančios (melas -nebanguoja jau seniai, net nelabai vilnija) balos paviršiuje.
Vargas dėl kandidatų į P. Tame varge yra Arogancija, ya maskolių šauklys, yra kompromato rinkėjas, yra nevykęs bandymas iš dviejų minkštų kėdžių pasirinkti vieną, išanksto žinant, kad liks senojoje, yra pažadukas taukuotais delnais, yra žalias ūkininkas, kuris savo turiniu galėtų būti panašus į aa AMB, bet neturi užnugario.
Nėra kandidato vizualisto, kuris turėtų aiškią, drąsiaireiškiamą viziją kur link einame, koks tikslas, kur ir kokie turėtume būt už 100 metų. Be tokios vizijos visas politikavimas tėra tik pėstininkų žaidimas, kuriuo siekiama išgyvent ir eant proga išdulkint kaimyninjo kaimo mergą ar numaut nuo prasigėrusio kaimyno kerzavus. Na, dar gaut dovanų ar pakišų iš turtingesnio ir kažkokią viziją turinčio Dėdės. Ar Tetos. ***aliukas vienžo.
EP rinkimai. Vėl dialema - ar balsuot, kad koks bent kiek "normalesnis" žmogeliukas išvažiuotų savo kišenės pildyt ir iš esmės nieko nenuveiktų, ar balsuot, kad važiuotų didžiausias nevykėlis, o čia, pas mus liktų tie, kurie turi kažkiek parako šiknoj. Nežinia.
Už palatos ribų yaip pat vyksta gyvenima, tačiau mūsų (ir svetima) demokratinė žiniasklaida triūbina - ten ir anen valdantieji skuba priimti tokį ir anokį sprendimą, nes tuoj bus rinkimai, o per rinkimus bus išrinkti Kiti. O tiems ktiems rinkėjai lieps (įgalios?) elgtis visai kitaip nei dabartiniai nori. O dabartiniai yra įsitikinę, kad jie gerokai protingesni ir labiau nuovokūs ir jiems nusičiurkšt ant tų, kurie balsuodami sako kitaip. O tokie šposai vyksta ne tik už palatos ribų, bet ir čia. Visai nesvarbu ar sprendimai ilgalaikėje ar trumpalaikėje perspektyvoje yra teisingi ar ne. Svarbu pats tos blogybės, t.y. demokratoijos principų ignoravimas. Net kartais pasityčiojimas. Nes buvo beretės, buvo runkeliai, buvo paxistai ir dar visokiausi... o žmonių, su kuriais reikia kalbėt ir savo veiksmais bei aiškinimais palenkt savo pusėn nebuvo. ir nėra. Bet yra Arogancija.

tbc.

Badas | 04-08 10:21
EP nebalsuosiu. Sugadinsiu biuleteni naxui. Kai vyksta cirkas pavadinimu "Seimo rinkimai", tai zmonems bent kazkiek idomu, partijos bent kazkokiu sou parodo, o EP rinkimai tai isvis nykuma..

VisadaValkata | 04-08 12:25
Partijos numirė. Socdemai būna dešinesni už koncervus. Koncervai būna kairesni už socdemus. Liberastai supiderastėjo. Kiek besižvalgiau po programines nuostatas - fignia - pakeitus pavadinimą dažniausiai tinka visoms. Nebebėr vertybinės orientacijos. Nebėra ilgalaikio strateginio tikslo. Tik įsisąvint jevrejsojuzo piningus.

kazkodel | 04-08 17:28
Rinkim grimasos išlieka tokios pačios - be jokių išskirtinių bruožų. Dažnai pamįsliju, jei Lietuvoj būtų nors kokia nors menkutė autorinių teisių apsauga, tai gal nebeliktų plagiato programose (labai taikliai pastebėta, kad programos tinka visiems, tereikia pakeisti pavadinimą) ir atsirastų bent minčių kryptys į vieną ar į kitą pusę. Pastaruoju metu toks vaizdas susidaręs, kad ne valstybės reikalai rūpi, o gėjų diegiamos lygybės ir idealogijos (kai paklausai kokias programas vaikų auklėjimui siūlo... Na bet čia jau kita temaŠypsena). Žodžiu, ar balsuosi, ar biuletenį sugadinsi, ar iš vis nebalsuosi rezultatą apturėsim kone tą patį Nekaltas. Beje, Arogancija niekur nedingsta

VisadaValkata | 04-09 08:27
Baimė komforto zonoje. Smėlio dėžėje, kurioje visa kiemp chebra nori žaisti. Nepriklausomai nuo to ar pripila kartais viens kitam pieskų į akis ar paslapčiom ***teli ant smėlio pilies ar rūtų darželio, ar timpteli už kaosos. Visvien visi žino, kad tai mūsų kiemo chebra. Ir su ja žaisti smagu.
Dar labai nepatogu ir nekomfortiška garsiai pasakyti ką galvoji. Geriau kartoti tai ką JIE nori girdėti.Nes jei sakysi tai ką galvoji ar apie ką svajoji - būsi nebesava chebra. būsi KITŲ agentas. Todėl patogiau stumdytis su savais senoje smėlio dėžėje neįsileidžiant galinčių ką nors pakeisti. Nes pelkėjimo procesas prasidėjo. O vietos taip maža. O dumblas toks šiltas...

kazkodel | 04-10 11:35
VV kaip pirštu į akį. Bet šis procesas yra ne tik šioje srityje. Nesvarbu, kad dumblėjimo procesas prasidėjęs, bet vis dar žvalgomasi į kitus ir niekas nenori pats pradėti pakeitimus. Labiau linkę žvalgytis į kitų poelgius, bet gink Dieve patys nepradės keistis ir elgtis kaip sąmoningas ir atsakingas žmogus. Tik vis dažniau šmėsteli mintis, kad sąmoningumas nuskendo kažkur pelkės pakrašty.

VisadaValkata | 04-10 12:43
Kažkodėlčia, yra nemažai sąmoningų žmonių. Nemaža dalis senesnių gavusi per nagus, bet sąmoningumo nepraradusi. Yra gana nemažai žalio sąmoningo jaunimo. Bet nėra kritinės masės. Sąmoningumas kažkodėl atvirkščiai proporcingas norui ar ryžtui visus alkūnėmis išstumdžius lipti ant bačkos ir dėstyti tiesas ar netiesas. Tikiu, kad kažkas keisis. Bet turi nuolankumas užleist vietą pasididžiavimui. Nes nuolankumas niekur neveda

kazkodel | 04-10 14:11
Na gal aš esu nepataisoma idealistė, todėl sąmoningumo plika akim nematau, o gal dėl to, kad nėra kritinės masės Nekaltas. Lipti ant bačkos ir sakyti išsakyti savas tiesas ar netiesas reikia ne tik sąmoningumo ir ryžto. Ar tikrai manai, kad pasididžiavimas turi užimti nuolankumo vietą? Labai jau greitai pasididžiavimas virsta arogancija.

Badas | 04-10 14:23
Teisigi pastebejimai apie kritine mase. Zmones dabar nera bendruomeniski (nei samoningi, nei nesamoningi), kiekvienas kas sau. Politinis bendruomenes atspalvis is viso sukelia alergine reakcija arba geriausiu atveju lavoniska abejinguma; tai ne politikos kaip instrumento, o lietuviskos sudo backos ivertinimas: retas kuris nori ilipt i ja.

Ir dar vienas niuansas: kvailiu zmoniu yra viena rusis (na maksimum dvi trys), o protingi zmones gali sugalvoti simta skirtingu krypciu, todel jiems sunkiau susivienyti.

VisadaValkata | 04-10 15:00
Kažkodėlčia,
nuolankiems vieta nuolankiųkų. parklupusių ar parklupdytų. Pasididžiavimo nereikia maišyti su puikybe. Pasididžiavimas kelia savivertę ir leidžia ne tik svajoti, bet ir eiti link Svajinės. Turint užnugarį kuriuo didžiuojiesi. Arogancija iš tuštybės.

VisadaValkata | 04-10 15:08
Bade, atstumiantį požiūrį į politiką, kaip purvą suformavo tie, kurie arogantiškai pakilo virš visų ir paskaė, kad runkelių, kūrėjų, melžėjų nuomonė nieko neverta. Nes nepriklausomai nuo išsilavinimo ar patirčių - jie yra totalus niekalas skirtas tik tam, kad sumokėtų mokesčius. Į tokią aplinką patekę normalūs žmogai supolitikėjo blogąja prasme. Kas pasidarė iš koncervų Mantuko, kas iš didžiosios dalies liberastų? Juk dar prieš kokius 10 metų tai buvo visai kitokie žmonės.
Dėl susivienijimo. Susivienyti nėra sunku tuomet, kai suformuluojamas bendras tikslas, bendra siekiamybė. O jei nėra tikslo, tai nėra ko vienytis. Neigti galima ir nesusivienijus

Badas | 04-10 15:32
Kad runkeliu ir melzeju nuomone nieko verta - tai cia faktas, tai viena is priezasciu, kodel noreciau atsisakyti demokratijos ir evoliucionuoti i nauja santvarka, kuri dar nesugalvota. O gal ir sugavota, tik daugumai dar nepriimtina del inertiskumo ir bendro samoningumo stokos.

Susivienijimui neuztenka bendro tikslo. Dar reikia pastangu, aktyvumo, tikejimo. Jeigu sito nera, tai...

VisadaValkata | 04-10 15:49
Dėl nuomonių - jos yra formuojamos. Sunkiai,bet formuojamos. Jei politika yra tikra, tai ji turi ne neigti kitų nuomonę, ne niekinti kitų požiūrį ar požiūrio nebuvimą - o bandyti įtikinti, įrodyti, kad jų vizija apie ateitį ir būdus tai vizijai įgyvendinti yra teisingi. Tačiau lovys to neleidžia. nes laiaks greitai bėga. Kadangi evoliucija juda spyruokle, tai galėtų būti svarstytinas savotiškas monarchijos variantas. Nes monarchas nėra įspraustas į 5 ar4 metų kadenciją. Jei jis gudras - tai jam svarbu, kad būtų gera ne tik jam, bet ir jo vaikam ir jo anūkam ir jo prppropropro...perimamumas.

Jei yra Tikslas, tai link to tikslo veda pastangos,aktyvumas ir tikėjimas. jeo bendro tikslo nėra - gaunasi kaip Krylovo pasakėčioj

kazkodel | 04-10 16:14
VV, nevisai su tavim sutinku. Didžiuotis tavo atliktu darbu turi kiti, o ne pats. Nes kai žmogus pats ima savim didžiuotis, tai neišvengiamai tai virsta puikybe peraugančia į tuštybę ir aroganciją. Kas akivaizdu ir mūsų politikoje. Į svajonę veda mano suvokimu kiti jausmai, bet čia kalba ne apie tai.

Badas | 04-10 16:14
Teisingai pastebejai, tik yra vienas papildymas: ne visi runkeliai gilinasi i itikinejimus. Arba dar blogiau, pasirenka runkelinskai samonei artimiausia (primityviausia, emocijomis paremta) argumentacija. Tai sisteminis demokratijos trukumas, ir trukumo salinimas reikstu demokratijos atsisakyma, kas siuo metu yra utopija. O bet koks veikimas demokratijos ribose, netgi nesiekant lovio, yra salygojamas sito trukumo, ir jau vien tai gali atsaldyti entuziazma konkreciame geografiniame regione.
O kad monarchu godumui ribu nera - rodo janukoviciaus pavyzdis. Kam vogti milijarda, jei gali pavogti desimt milijardu? Termino nebuvimas nesumazina kiaules apetito. Kiaules apetita riboja tik rykles diametras.

Lietuvoje surastume daug vieningu tikslu, kad ir pazaboti valdziazmogius, korupcija, bankus, korporacijas ir kitus legalius banditus. Bet viskas lieka kalbomis. Kai reikia realiai ateit prie kiauliu migio, atsinest realu akmeni ir isdauzt konkretu langa - norinciu nebelieka. Ne tikslai yra silpnoji vieta...

Badas | 04-10 16:30
kazkodel> pasididziavimas gali ir neperaugti i puikybe. Ar kada nors didziavaisi padariusi kazka isskirtinai gero? Ar tapai ispuikusia? Manau jog tavo gyvenime buvo tokiu atveju, kai didziavaisi bet neispuikai. Galbut buvo lygiai tiek pat atveju, kai ispuikai. Cia priklauso nuo zmogaus. Ilgalaikis pasididziavimas sukelia rizika ispuikti, kaip ir isbandymas pingais ar valdzia, bet yra zmoniu, kurie tuos isbandymus iveikia. Kiti neiveikia. Gal but dauguma neiveikia, bet negalima spresti pagal dauguma.

VisadaValkata | 04-10 16:36
Kažkodėlčia, mumi kalbam ne apie tą patį, niūniuojam skirtingas murmeles.
Aš kalbu ne apie personalizuotą pasididžiavimą, o apie pasididžiavimą savo sociumu, savo tauta, savo šalimi. Nes tik priskirdamas save tiems, kuriais gali didžiuotis turi galimybę jaustis pilnaverčiu, ne niekalu. Tuo pačiu turi teisę į Svajonę. O, kad kas nors vestų pas Svajonę - ta Svajonė turi plevėsuot kažkur. nes kitaip bus beprasmis klaidžiojimas ar mirkimas baloje.
Bade- demokratijoje savrbu pusė+1, tad nėra prasmės sizifiškai bandyt įtikint visus.
Janukovičiaus pavyzdys netikęs - tai nemonarchija. Monarchija yra paveldima. janukovičiai žino, kad turi labai mažai laiko. Ir jiems visai nerūpi kas bus po jų. Nes nėra paveldėjimo. Jei janukovičiai žinotų, kad jų palikuonys paveldės išvogtą bėdą - gal elgtūsi kitaip. Utopija gal.

Dėl Lietuvos-tai nesisteminia siekia, tikslai.

Badas | 04-10 17:11
Kaip bebutu, monarchija valstybes valdyme neatlieka realios funkcijos, apart reprezentacines. Na ir dar kulturines (kaip gyvas paveldas). Valstybes valdymas - ne vienam zmogui. Na nebent monarchas taptu dar ir diktatorium, bet nemanau jog tai siekiamybe.
50%+1 yra tas pats marazmas. Na gerai, puse marazmo, bet ar puse sudo nustoja buti sudu? Net desimt procentu sudo - vis vien sudas. Demokratija yra sudina tuo, kad sudini runkeliai turi teise balsuoti, nesvarbu koks slenkstinis procentas. Bet cia didele tema, nemanau jog ja issemsime. Jei zinociau kuo pakeisti demokratija, tai jau buciau parases tris knygas ir organizuociau pasaulini perversma.

VisadaValkata | 04-10 17:21
Monarchija nėra vienvaldystė. Monarchija, arba jos variantas (tie pasoviai sklandantys gandai apie septynis ar aštuonis nykštukus ar mūrininkus kurie valdo pasaulį) iš esmės yra išgryninta galimybė kapoti nagus tiems, kurie elgiasi blogai ir glostyti tuos kurie elgiasi gerai. kapojimo ir glostymo mechanizmai ir tasiyklės ar jų nebuvimas - kita dauina. Net senų senovėje monarchija be struktūros negalėjo veikti.
Aš visuomenėje šūdo nematau. iš principo. Yra kriminalas, kuriam reikia kapot galvas be gailesčio. Visa kita yra švietimo sistemos brokas.

Badas | 04-10 17:32
Nu va cia ir kebliausia: kodel turi egzistuoti monopolija sprendimui, kas yra gerai ir kas blogai? Monarchas negali spresti kam kapoti nagus, nes gerumo savoka yra kintanti (ar bent jau turetu buti kintanti). Nera jokiu garantiju, kad monarcho asmeninis gerumo suvokimas kis taip, kaip norisi visuomenei. Bet ir cia susiduriam su klausimu: apie kokios visuomenes norus kalbam? 50%+1? Tas pats sudas.
Kalbedamas apie visuomenes suda turejau omeny kvaila balsuotoja. Dek kvaili prie kvailio - koki surinksi aruoda? Zodi "kvailas" nereikia suprasti tiesmukiskai, jis gali buti tiesiog nekvalifikuotas. Nekvalifikuotas ir tuo paciu pakankamai kvailas jog nesuprastu, kad yra nekvalifikuotas. Turbut pats baisiausias atvejis Lietuvos istorijoje - kai melzejos ir statybinkai sprende, ar reikia Lietuviai AE. Tai kompetencijos kastrofa. Bet ne, viskas demokratiskai. Nors nusisauk.

VisadaValkata | 04-10 17:45
tai aš ir rašiau, kad tai švietimo sistemos problema.

Badas | 04-10 18:02
Ne, tai ne vien svietimo sistemos problema. Problema tame, kad zmones is principo negali buti visu sriciu specialistais, nepaisant gaunamo svietimo. Problema tame, kad zmones nenori ir neprivalo gilintis i tuos klausimus, kuriu nesupranta. Problema tame, kad tie zmones, kurie nusprendzia gilintis, nera apsaugoti nuo emocingu demagogiju ir nemoka ju atpazinti. Tai ne svietimo problema, tai zmoniu netobulimo "problema". Rasau kabutese, nes tai ne problema, o prigimtine ypatybe. Tokios problemos net teoriskai neimanoma iveikti. Ja galima nebent apeiti, kai nekompetetingas zmogus pasiekia koki lygi, kad jis suvokia savo nekompetencija ir jos potencialia zala. Ir kai savanoriskai atsisako dalyvauti sprendimo priemime. Gal but tai viena is iseiciu, nors irgi turi savu trukumu: reikalauja "basic" suvokimo, kurio siuo metu visuomenej nera nei kvapo.

VisadaValkata | 04-11 07:54
arba tikėjimo. Tikėtina, kad ir valstybinio-visuomeninio gyvenimo viziją galima perkelt į tikėjimo plotmę. Tikėjimo, kad ten kur ainama yra tikra ir beveik nekvestionuojama. Nesvarbu ar tai ideologinis ar matematinis ar ekonominis ar dorovinis modelis. Tikėtina, kad jau dabar kas nors yra sumodeliavęs N galimų raidos variantų. Gal net paskaičiuota tikimybė vienokios ar kitokios baigties. Tad jei sudėt galimybes ant stalo, ir nutart, kad nors labiausiai tikėtina, kad pasaulis po X metų bus totaliai kosmopolitinškų *gėjus*tų bei lezbių pochujistų irštva, bet tą kryptimi nenorime eit. Norim siekt stiprių etminių konfederacijų ar ko nor panašaus. Tada būtų aišku kur ir ko

Badas | 04-11 11:08
Kaip velnias kryziaus bijociau nekvestionuojamo tikejimo. Taigi is situ seklu fasismas dygsta. Nera nieko baisiau uz karstai tikinti zmogu. Toks zmogus netgi turi pavadinima - fanatikas...

VisadaValkata | 04-11 11:25
nekvestionavimas reiškia kitų galimybių neigimą. Aš kalbu apie sąmoningą pasirinkimą iš kelių galimybių.
Gryžtant prie Lietuvos situacijos (partinės/idealoginės) partiniai guru rodo tris galimybes arba teisingiau pasakius - siekiamybes.
1. Tautininkai, Panka ir Ko - tautinė valstybė. Kad ir integruota ar mažiau integruota į ES;
2. Jaunojo Paleckiuko draugai - Lietuva - nudilusi styga TSRS tautų gulage;
3, Visi kitur - niekalas. Plaukiam kaip Š ten, kur bendra srovė neša.

Badas | 04-11 12:19
Kokios spalvos balalaikoj makaluosimes - tai uzsienio politika. Betgi simtakart daugiau problemu turim viduje. Manau kad zmones pernelyg uzsiciklina ant karstu temu, kurias ispucia sudagalviai zurnaliugos, neiverdindami ju adekvacia reiksme (nereiksminguma). Zmones geriau kalbes apie gejus, nei apie darbo kodekso liberalizavima. Geriau diskutuosim apie eura, nei apie mokescius. Kelsim triuksma del Venskienes, o kaip gyvena policija - visiem px.

VisadaValkata | 04-11 12:43
nėra tai vien užsienio politika. tai yra vertybinės orientacijos nusistatymas. ar mums svarbu kokia kalba kalbės mūsų anūkai, ar mums svarbu kokios spalvos vėlevėlėm jie plevėsuos, ar bus šeimos ar bus vaikai atiminėjami ir atiduodami kažkam. Ir ttt ir pan.
Jau kažkur rašiau čia, kad nebeliko žurnalistų. liko tik reporteriai vykdantys komandas. O tie, kurie duoda komandas suinteresuoti vienokiu ar kitokiu rezultatu. Kaip ir tie, kurie pastoviai kiša popsą.

Badas | 04-11 12:59
Ispustas burbulas del tu vaiku. Vienam kazkam ateme - baisiausias triuksmas. O kad milijonas darbuotoju apkrauti mokesciais - niekam nerupi. Nesakau kad tu klausimu nereikia svarstyti, bet sakau kad yra milijona kartu svarbesniu klausimu. Pvz vaiku smurtas pries mokytojus. Tai vyksta jau cia ir dabar. Kiek vaiku buvo atimta is tevu, ir kiek mokytoju patyre fizini bei psichologini smurta? Koks cia santykis, 1:1000? Lietuva yra beviltiska: debilai zmones rupinasi del to, ka jiems seria begedziai zurnaliugos. Visi rupinasi kad gejai vaiku neatimtu, bet visiems px kad jau uzaugo bukaprociu gyvuliu karta. Rupinasi del problemos, kurios dar nera, negalvodami apie problema, kuri jau yra, ir kuri mus veiks ateinancius 30 metu. Dievazi, as nezinau ar verta gelbeti sita debilu sali. Kartais pagalvoju - kuo greiciau isnyks, tuo geriau. Aisku, geriau jau patys naturaliai isnyktu, o ne aneksijos budu.

VisadaValkata | 04-11 13:20
Nemanau, kad mokesčių mokėjimas yra blogybė ar bėda. Manau, kad bėda ir blogybė slypi surinktų mokesčių paskirstyme ir plovyklose. Manau, kad jei pinigų paskirstymo/ perskirstymo sistema veiktų beveik idealiai, jei už plovimus ir vagystes viešų finansų būtų kapojamos rankos arba duodami vilko bilietai (iki gyvos galvos) - galimai neliktų su švietimu ir išsilavinimu susijusių bėdų. Na, liktų, bet netokiu mastu. Nes tokiu atveju galimai pedagogika taptų prestižine sritimi. Jei ~90proc mokosi edukologijos dėl to, kad kitur nesugeba įstoti, tai ko dar galima norėti...

Badas | 04-11 14:12
Na cia buvo pavyzdys, nereikia suprasti labai pazodziui. Tai buvo pavyzdys, kad yra labai konkreciu problemu, kurios jau paliete pusantro milijono zmoniu, palyginus su atimamu vaiku klausimu, kuris dar nepaliete nei vieno.
Ka galvoju apie bausmes - is viso turbut galeciau knyga parasyti...

VisadaValkata | 04-11 14:21
koks pavyzdys bebūytų, visvien visi galai veda į blogą surenkamų pinigų perskirstymą. Tame labai didelė dalis kaltės tenka mentaliniams krešuliams atėjusiems iš sovietų. Kai tai kas valdiška reiškė - niekieno arba visų. O visų tai taip pat niekieno. Blogas perskirstymas (nevartoju žodžio TEISINGAS, nes suvokimas kas yra teisinga ir kas ne - labai jau individualus) ir arogancija - tai dvi kertinės bėdos. Kuri peni viena kitą ir uždaro vartus betkokiems ketinimams ką nors keisti.

kazkodel | 04-11 14:52
Mdaa, tai kuriuo keliu sukti? Eisi tiesiai, turėsi tautinę valstybę, bet greičiausiai tautiškumu sotus nebūsi, suksi kairėn - gulagai, pasuksi dešnėn upė laukia.
Badai, o tau nesvarbu, kad vaiko gėjai neatimtų? Kiek truks, kad tradicinės šeimos turės eiti į tokias demonstracijas ir kovoti už savas teises. Tiek pat, kiek ir siaurapročių kartai užaugti, kurie savo vaikus iškelia aukščiau visko nemokydami pagarbos kitam, nes patys to nemoka. Iš ko ir kyla vaikų nepagarba nei tėvams, nei mokytojams. Apie mokesčius ir jų dydį aš iš vis patylėsiu. Ir šitoj vietoj nebūtų pikta, jei kaip VV sako, kad viskas būtų sąžiningai paskirstyta ir neliktų pinigų plovimo mašinos.

VisadaValkata | 04-11 15:14
Sveika, Kažkodėlčia,
tautiškumas nėra pilvo sotumui. sotus ar alkanas gali būti ir kosmopolitas ir nacionalistas. tautiškumas yra vertybinė orientacija. Kaip ir požiūris į šeimą, į lytį, į kalbą, į praeitį ir ateitį. tai banginiai ant kurių turi statytis civilizacija.

VisadaValkata | 04-11 15:46
ei, kur dingo kažkas ką kažkas buvo parašęs?

kazkodel | 04-11 16:14
Na greičiausiai nieks neatsakys, nes atrodo, kad mano paskutinės žinutės nėra Nekaltas
Taigi, apie tautiškumą kalbėdama aš nekalbėjau apie fiziologinį alkį. Kas tautiškumas yra suvokiu, bent jau manau, kad suvokiu. Tik kartais apima toks jausmas, kad jos nūnai įgauna kitą atspalvį ir suvokiamos kitaip.

VisadaValkata | 04-14 07:54
ačiū, kad sugryžai. gali būti, kad pats ant kryžiaus netyčia užlipau bandydamas nunušt kokią reklama. o numušiau kodėlčią.
Dėl tautiškumo. Manau, kad tai daroma labai kryptingai ir labai sąmoningai. Kas daroma? o gi visomis išgalėmis, visais būdis stengiamasi sutapatint tautiškumą su juodžiausiu nacionalizmu. Tačiau taip nėra. O medijose beveik visupmet tautininkai, patriotai sutapatinami su nacionalistais.
Taip sukelimas bardakas mastymuose, nes tampa nebeaišku kas apie ką kalba, nes seniau kalbant būdavo tarsi susitarta dėl terminų - kas yra patriotas, kas yra šeima, kas yra nacionalistas,kas yra motera. Ir ttt ir pan. Bandomos pakeisti kerinių terminų prasmės. Net tai, kad puikus žodis "valstybininkas" buvo sutryptas į purvą turbūt atsitiko ne netyčia.

Badas | 04-14 10:47
kazkodel> "svarbumai" turi prioritetus. "Svarbumai" turi tikimybes, reiksmingumo svorius. Lengva ranka paaukociau viena vaika (arba pats pasiaukociau), jeigu mainais uz tai milijonas zmoniu prades gyventi geriau. Tai reiskia, ne visi klausimai yra vienodai svarbus. Bet jeigu nuosavu smegenu nera, tai rupiniesi tuo, ka raso laikrasciai, o ne tuo, kas is tiesu reiksminga.

VisadaValkata | 04-14 11:35
mokėčiau šaudyt, tai turbūt važiuočiau dabar į Ukrainą.

kazkodel | 04-14 12:01
Sutinku, kad tai kas anksčiau buvo aiškiai apibrėžta šiuo metu yra sistemingai griaunama ir pradedama nuo mažiausios visuomenės ląstelės - šeimos ir baigiama tokiais dalykais kaip tautiškumas. Taigi šitoje vietoje pilnai pritariu, tik niekaip man nepavyksta iššifruoti priežasties - kodėl? Kas atsitiko, kad tai kas buvo šimtmečiais nusistovėję staiga tapo nebenaudotinais. Sutinku, kad vykstant evoliucijai išnyksta, kad tūlas lietuvaitis ir lietuvaitė yra geltonplaukiai, mėlynakiai ir t.t., bet suvokimas apie kertines vertybes neturėtų taip keistis, gal tuomet ir valstybingumą ir pilietinę pareigą suvoktume.

VisadaValkata | 04-14 12:10
priežastis slypi kažkur anapus. tai tikrai nėra vietinis išmislas. tai tendencingai daroma ir aplinkinėse šalyse. Būtų įdomu pamatyti žemėlapį rodantį tokių veiksmų intencyvumą pasaulyje. Gal tada galima būtų daryti kokias nors išvadas. O dabar telieka konstatuoti, kad esame tik mažos, neaiškaus reikšmingumo figūrėlės dideliame kokio nors dėdės ar kokios nors tetos žaidime.

Badas | 04-15 11:25
Na stai, jau ir viesumoje atsiranda balsu, kelianciu rinkejo kvalifikacijos klausima. Gal autore slapta skaito zinutes sitam dienorasty? Cha cha www.delfi.lt/news/ringas/lit/n-vasiliauskaite?id=64531352
Nors paskaicius komentarus tampa aisku, kad ne Lietuva bus pirmoji salis, atsisakiusi demokratijos. Esame ir liksime europos sikna, kuri visur velkasi is paskos.

VisadaValkata | 04-15 11:58
na. šitoje vietoje gali galioti piramidinis balvonų atranlos mechanizmas. Kai grupė (teritorinė, lytinė, profesinė, hobinė ar kt) išrenka vieną ar du balvonus, kurie atstovaija jųjų interesus. tada tie išrinktieji balvonai vėl susirenka ir išrenka jųjų atstovą - dar balvonesnį, ir taip renkama kol lieka vienas pats balvoniausias balvonas.
Tinka toks variantas?

Badas | 04-15 12:24
Nu cia bbz. Jeigu pirmo levelio balvonas antram leveliui siulys savo bendraminti, ne "protinga zmogu", o "galvojanti kaip as", tai nesvarbu kiek tarpiniu leveliu bus. Toks atstovavimas kokybes nepadidins. Jeigu antro lygio "savas bicas" dar tures atsiskaityti uz savo balsavimus, tai garantuotai bus toks pats sudas kaip dabar, tik dvigubai biurokratiskesnis.

VisadaValkata | 04-15 12:45
bet gal tai yra labiau"demokratinis" savivaldos principus atspindintis žaidimas. Taip gi kažkada buvo renkami ir mūsų prezidentai ir dabar renkami berods ir pas estus ir pas latvius ir dar galybėje šalių...
nes pirmame levelyje savus apgaut labai sunku - bus renkamas tik pakankamai normalus žmogus daugumoje atvejų. Kaip sovietų laikais bent jau visose aplinkose kuriose teko būti tiek į komsomolą tiek į profsąjunas ar kitas struktūras rinko tik pakamnkamai protingus asmenis, nes visi žinojo - išrinksi durną, tai durnai ir gyvensi.

Badas | 04-15 12:58
Nu bet jeigu as rinkejams netycia pasakyciau, kad pvz palaikau gejus, kad pritariu zemes pardavimui, kad laukiu ero ivedimo - ar mane kas nors rinktu i antra leveli? Ne velnio nerinktu. Taigi, taisykle "isrinkime nedurna" dar neapima visu rinkimo niuansu.
Bet jeigu is dvieju blogybiu rinktis mazesne, tada taip, galeciau toki buda priimti kaip daugiau ar maziau laikina pereinamaji etapa.

VisadaValkata | 04-15 13:45
jeigu tu "savam kieme" būtum savas, tai tavais netyčinias pasakymais niekas netikėtų. O jeigu pasakytum tyčia, tai pasakytum argumentuotai, taip, kad didžioji dalis tave renkančių balvonų patikėtų, kad tikrai yra didelė vertybė parduot žemę gėjams už eurus.

Badas | 04-15 15:05
Nu cia tai utopija, balvonu argumentacija neveikia. Tarp kitko, tai yra viena is priezasciu, kodel galutiniuose sprendimuose balvonai patys balsuoti neturetu, o tik ju isrinkti hi-level atstovai. Taciau kiekvienas balvonas gi sako "as zinau geriausiai, kodel kazkoks pidaras turetu uz mane nuspresti", ir tai antra priezastis, kodel daugiapakope sistema Lietuvoje neatsiras net kaip tarpinis variantas i kokybiskesne santvarka. Gal po 30 metu situacija pasikeis, bet cia jau per didelis laiko tarpas prognozems.

VisadaValkata | 04-15 15:56
argumentų pateikimas yra menas. Jei argumentai arogantiškai numetami ant stalo ir su kitaip galvojančiais, bei turinčiais savus argumentsu nekalbama, tai tada atsiduriama ožio ant tiltelio stovinčio priešais kitą ožį pozicijoje. Nes terminas "balvonas" yra sutartinis. Tiek tu, tiek tavo priešininkas vienas kitam turite teisę kabintį tą garbingą titulą.

Badas | 04-15 16:23
Sitas menas yra brangiai apmokamas. Labai brangiai. Kuo didesnis balvonas, tuo brangiau kainuos jo apmokymas. Betgi kuris balvonas mokes pinigus uz tai, kad ji argumentuotai itikintu, kad jis yra neteisus? Cha chaCha chaCha cha Taip niekada nebus. O uz dyka argumentuoja tik sukciai demagogai, nes jie pinigus turi gauti is treciuju saliu.
Na taip, dar yra visokie idejiniai, bet visiems balvonams ju neuzteks. Galu gale, idejiniams irgi valgyt norisi, todel didele dali savo pastangu jie paliks kapitalistiniu santykiu sferoje, o ne balvonu svietime.
Ar vienaip, ar kitaip, nematau jokiu prosvaisciu.

Kategoriskai nesunku, kad as ir priesininkai turim lygias teises kabinti garbingus titulus, panasiai kaip pirmokas ir docentas neturi vienodu teisiu viens kitam pasakyti "tu nieko neismanai". Cia ir slypi visa balsuotoju diferenciavimo esme: zmones nera vienodi ir neturi lygiu galimybiu, kai kalbama apie kvalifikacijos reikalaujancius sprendimus. Kvalifikacija nera "sutartinis reikalas".

VisadaValkata | 04-15 16:48
O kas yra Kvalifikacija? Aukšto ar spec mokslo diplomas? Patirtis, vertybinė ar lytinė orientacija? Kas tai yra?
Aš manai, kad ar tai būtų politika ar namo statyba ar bulvių sodinimas ar kelio tiesimas ar sparnų lipdymas - svarbu žinoti kokio rezultato sieki.
Jei sieki tik proceso - tau reikia procesionalisto/gumos tempėjo kvalifikacijos. Jei turi numatęs kokio tarpinio bei galutinio rezultatų sieki - tada turi turėt visai itokią, tikslo siekėjo kvalifikaciją. Vienas gali būti kvalifikuotas vedlys vedantis pilies ar visuomeninės valstybės sąrangos statyboje, o kitas gali būti kvalifikuotas plytų klojėjas ar visuomenės narių auklėtojas. ar tinkuotojas ir intersų gynėjas....

Badas | 04-15 17:29
Jeigu kvalifikacijos apibrezimas nera paprastas, tai dar nereiskia kad kvalifikacija neegzistuoja, ar kad neegzistuoja kvalifikacijos skirtumai. Netgi tokiose "plaukiojanciose" srityse kaip filosofija ar sociologija gali buti aiskios akademines kvalifikacijos, o taip pat gali buti savamokslis megejas, kuris nebutinai atsiliks nuo diplomuoto. Taip, jeigu tokie du noretu konkreciai bbiais pasimatuoti, tada butu problema, nepaisant to, egzistuos labai aiskus skirtumas jeigu juodu palygintume su treciu zmogum, kuris apie filosofija zino tik tiek, kiek mokinosi mokykloje (o butent absoliuciai nieko). As nepasakysiu kokiom plytom reikia valdovu rumus statyti, bet kazkokiose kitose srityse domejausi daugiau, negu TV ziurintis rinkejas. Apie kazka tris menesius straipsnius skaiciau, apie kazka desimt metu storas knygas skaiciau. Diplomo neturiu, tai dabar sakysi kad esu lygus nei vienos knygos neperskaiciusiam oponentui?.. Nesu.
Sutinku, yra tokia problema, kad susigincijus 2 zmonems treciasis stebetojas nenuspres, kuris is ju kvalifikuotesnis. Todel sprendimu priemimo delegavimas turi eiti savanoriskai, is zmogaus vidaus. Bet mes gyvenam tokiais paradoksaliais laikais, kai zmones sako "as nemoku valdyti lektuvo su simtu zmoniu, bet zinau ko reikia valstybei su trim milijonais zmoniu", tai ko cia galima tiketis... Nieko. Va sedziu ir laukiu kol ismirs tokie zmones, anksciau niekas nepasikeis.

VisadaValkata | 04-16 08:57
mano patirtis rodo, kad formalus požiūris į kvalifikaciją dažniausiai būna klaidinantis. Nes kvalifikacija teoriniame lygmenyje ir kvalifikacija praktiniame lygmenyje gali totalai skirtis. T.y. formaliai kvalifikuotas žmogus, teoriniame lygmenyje tyrinėjantis ar mokytas pažinti procesus nuleistas į realybę dažniausiai būna nieko vertas. Ir atvirkščiai. Nes tiesa plevena kažkur per vidurį. Ir tik tas, kuris turi niuchą arba/ir labai tvirtas vertbines nuostatas ištiesų yra kvalifikuotas. Nepriklausomai nuo to ar gilios jo rteorinės žinios.

Badas | 04-16 11:09
Kalbant abstrakciai apie kvalifikacija - tas tiesa. Bet siuo atveju mes kalbam konkretesni atveji, apie eilini zmogu, kuris isviso nieko neismano (isskyrus tai, ka jam pasake dezej kalbancios galvos) bet dalyvauja labai atsakingu sprendimu priemime. As manau, kad abu tavo pamineti atvejai - teorine kvalifikacija ir praktine kvalifikacija - yra simta kartu geresni uz "jokia kvalifikacija". Pirmi du bent kazka nurauka, gi pastarasis - nieko. Priesingai, pastarajam lengva isplauti smegenis, kas ir sekmingai daroma. As teigiu, jog balsavimuose turetu dalyvauti "bent kazka ismanantis ar siaip besidomintis", o ne "kiekvienas". Ir tas pilietiskumo skatinimas - "ateik, prabalsuok, kitaip kiti nuspres uz tave" is tiesu yra katastrofiskas, nes propaguoja diletantu valdyma. Ir tai dar vadinama pilietiskumu - tfu! Turetu buti visai kitaip: "jeigu is tiesu linki gero saliai, tai sprendima patikek specialistams". Aisku, cia iskils problema, o kaip gi atskirti specialista nuo apsimetelio ar korumpuoto parsidavelio, bet cia jau kitas klausimas.

VisadaValkata | 04-16 13:10
Kodėl tu manai, kad eilinis žmogus nieko neišmano? Kodėl manai, kad tūlas Adomėnas ar tūlas Kubilius ar tūlas Kirkilas išmano apie gyvenimą ir kaip jį tvarkyti daugiau nei tūla Birutė ar tūlas Martynas?
Kadangi kalbam apie politiką, ty, apie visuomeninio gyvenimo sutvarkymą, tai čia, kaip ir miesto ar namo statyme turi galioti piramidinis principas, t.y kiekvienas turi priiminėti sprendimus ar atlikti veiksmus pagal savo kompetenciją. Ar architktas turi klausyti savo užsakovų pageidavimų ir argumentuotai nesutikti su kvailiausiais, o kitus siekti įgyvendinti? Ar politikas neturi klausyti savo užsakovų, savo darbdavių norų ir lūkesčių?

Badas | 04-16 13:41
Na gerai, tai ka eilinis zmogus ismano apie atomine energetika, strateginius ilgalaikius tikslus energetikos srityje?

VisadaValkata | 04-16 16:10
O ką išmano nepaparastas? energetikas išmano energetiką, kairys politikas turi vienus tikslus, dešinys kitus, liberastas dar kitus, apie paleckiokus ar lenkus jau nett nekalbu. energijos perpardavinėtojas taip pat turi savo įsivaizdavimą ir interesus. tas pats su perdavimo operatoriais ar gamybininkais.
Todėl teoriškai įmanoma, kad "eilinis žmogus" turi mažiausiai trumpalaikių profesinių ar partinių interesų ir jis gali priimti gana teisingą sprendimą pasirinkdamas iš labai atvirai ant stalo padėtų variantų, apie kurių pliusus ir minusus "neeiliniai, suinteresuoti kvalifikuoti profai" atvirai pateikia savas nuomones. Nes eilinis žmogus kartais geriau sugeba atskirti melą nuo tiesos, kartais geriau moka skaičiuoti, nes skaičiuoja savo ir savo vaikų pinigus, o ne "niekieno vasltybinius ar ES". Ir dažnai labiau jaučia grėsmes, nei trumpalaikėm naudom suinteresuoti profai

Badas | 04-16 16:52
Eilinis zmogus visiskai nesugeba atskirti melo nuo tiesios. Priesingai, eiliniai zmones yra pagrindinis manipuliatoriu elektoratas. Gal uzsienyje kitaip, bet lietuvoje butent taip. Cia paprasti zmones nesugeba pasirinkt is ant stalo padetu variantu, nes tarp tu variantu yra ir demagoginiu, kuriu zmones identifikuoti nemoka ir nenori. Jie sako - atomas fuj, fukusima ojojoj, nereikia mums atomo. Stai ir visa ju analize, atsiprasant... Tie, kurie gilinasi i pateiktus variantus ir moka atskirti demagogijas - tai yra antro levelio rinkejai. Butent tokie ir turetu balsuoti. Bet tokiu mazuma. Ir tai nera "eilinis zmogus". Eiliniai nesigilina.

As paklausinejau kai kuriu savo pazistamu, kodel jie yra uz/pries atomine, tai buvo graudziau nei graudu. Paklausinek ir tu. Referendumas jau praeity, bet pasismagint dar nevelu.

VisadaValkata | 04-16 17:06
objektyviai pasirinkt neįtakojami savo trumpalaikių merkantilinių tikslų nelabai gali ir didesnė dalis profų. Gali būti, kad proporcinė išraiška yra panaši.
Nemaža dalis ,mano pažystamų dar sovietų laikais protestavo prieš naujo bloko statybas Sniečkuje. Tad jau daugiau nei 25 metus iš principo prieš atominę, kaip galimai nesaugią.
Kiti iš principo už, tačiau yra manančių, kad pavėluota, kad ne taip ir neten daroma. Pvz yra manančių, kad seniai reikėjo sukirst rankom su bulbašais ir ant tų pačių Drūkšių kranto drauge statyt vieną naują japonišką ar kinietišką ar dar kokią elektrinę taip gaunant visokiausių naudų ir sumažinant galybę rizikų.

Badas | 04-16 18:53
Sutinku kad visiskai isvengti subjektyvumo rizikos neimanoma. Bet jau geriau neobjektyvus profai, negu neobjektyvus diletantai. Manau, yra tokie balsuotoju lygiai: a) demagogijos valdomi diletantai b) demagogijai atsparus diletantai, c) demagogijai atsparus isigiline entuziastai ir d) demagogijai atsparus specialistai bei ekspertai. Iskart padarysiu pastaba, kad visi keturi variantai nera apsaugoti nuo asmeniniu subjektyvumu, taciau turi pakankamai loginio mastymo, kad atpazintu grubiausias, emocijomis paremtas demagogines manipuliacijas. Teoriskai d) variantas butu efektyviausias, bet tokiu zinovu yra pavojingai mazai, juos lengviau paveikti, jie yra nepakankami gretutiniu sriciu specialistai. Tad manau jog geriausias butu c) variantas, na ir isdideles bedos - b). O dabar turime dominuojanti pati blogiausia a) varianta...

VisadaValkata | 04-17 08:11
manipuliacijos gimsta neobjektyvių profų o ne diletantų galvose.
jei profas yra prorusiškas - visi jo argumentai bus nukreipti sąmoningai ar ne maskolijos link. Jei neobjektyvus profas yra probriuseliškas kosmopolitas arba tik šiaip liberastas - ko argumentai taip pat bus kryptingi. jei profas bus beretininkas - jo argumentai bus beretiniai, jei tautininkas - dar kitokie.
Kieno teisingi? Kas teisus? Manau, kad atsakyti galima tik tada, jei turi viziją - kokio rezultato nori po 100 ar po 50 ar po 200 metų. Tik vertinanat ilgalaikės perspektyvos aspektu gali būti kiek objektyvus. Nes tada vertini ne trijų centų skirtumą o galutinę vertę

Badas | 04-17 11:03
Ne taip svarbu, kur gimsta manipuliacijos. Svarbiausia, kad tos manipuliacijos butu atpazintos arba bent jau procentiskai "atskiestos" sprendimus lemianciuose balsavimuose. Butent todel ir rasiau, kad vien profai (d) balsuoti negali, kad balsuoti turi didesnis skaicius zmoniu (c), kurie sugebetu atpazinti manipuliacijas ir tuo paciu butu pakankamai isigiline (turetu butina minimalia kompetencija nagrinejamu klausimu). Kryptingi argumentai - ne problema tam, kuris argumentus vertina kritiskai. Siuo atveju reikala palengvina tai, kad keli ekspertai pateikia kelias kryptis - taip nespecialistui lengviau atsirinkti whoiswho, panasiai kaip bokso ringe paaiskeja stipresnis kovotojas, net jeigu varzybos ir nesibaigia nokautu.
Kaip bebutu, kritiskumas, logiskumas, isigilinimas yra privalomi reikalavimai balsuotojui. Kol neprivalomi, tol bus bardakas.

VisadaValkata | 04-17 13:11
Esate teisus. O bet tačiau, kaip jau minėjau - balsuojant reikia žinot kokių tikslų sieki. Ar sieki, kad visiems būtų gerai ir kad alyvų krūmuose čiulbėtų lakštingalos ar , kad dvejus metus reikėtų pigiau mokėt už šiukšlių išvežimą, bet paskiau maskolius užliptų ant galvos ir ttt ir pan, Aš visuomet stengiuosi ilgalaikėn perspektyvon žiūrėt. Kad ir kaip kartais nesmagu pasistiebus spoksot per tetų ir dėdžių interesų kaltūnus

Badas | 04-17 14:13
Tas tiesa, o kalbant apie strategini poziuri, tai balsuotojus galima ir dar smulkiau suklasifikuot: kad butu isigilines, atsparus emocinei demagogijai, nesavanaudiskas, toliaregiskas, streginio mastymo ir t.t. ir t.t. ir t.t. Bet visa tai tik kalbos. Kol nera konstitucinio principo, kad pilieciai skirstomi (arba patys savanoriskai susiskirsto) i galincius ir negalincius balsuoti (o ne norincius ir nenorincius), tol musu kalbos tera svajones apie tai, "kas butu jeigu butu".

VisadaValkata | 04-17 14:59
mistika. nerealu. kas atrinks tuos pateptuosius, kurie yra neva atsparūs emocinei, materialinei demagogijai ir dar nesavanaudiški, neįtakojami savanaudiškų moterų, toliaregiški strategai....kas atrinks?
Tikriausiai tik visi tie, kurie dabartės dalyvauja rinkimuose.
Dėl to ir sakome, kad demokratija yra didis blogis, tačiau nieko geresnio žmonija dar neišrado.
ai, dar galima būtų rinkti burtų pagalba. Tikėtina, kad rezultatas būtų toks pats. Jei burtai nebūtų klastojami.

Badas | 04-17 15:18
O kas atrenka tuos, kurie turi teise vairuoti automobili? Yra KET, yra tam tikri kriterijai, yra egzaminuotojai. Ir niekas nesako kad tai mistika, kad nerealu. Labai realu, paziurek pro langa. "Mistika" - tai tik blokas zmogaus smegenyse. KET sistema nera tobula, taisykles nera tobulos, kriterijai nera visaapimantys, egzaminuotojai nera nepriekaistingi ir netgi egzaminus islaike zmones daznai nera labai geri vairuotojai, nepaisant to, visi zmones vieningai sutaria, kad egzaminai reikalingi ir kad ne visi pilieciai gali vairuoti transporto priemones. Ir tai nieko nepiktina! Sistema nera tobula, bet ji kazkiek veikia. Tai kodel su valstybes "vairavimu" turetu buti kitaip? Kodel automobiliui reikia minimalios kvalifikacijos, o valstybei jau nereikia? Argi tai ne sizoreniskas mastymas? Argi tai ne dvigubi standartai? Seimo nariai is viso turetu praeiti issamu psichiatrini tyrima. Jeigu keliam aukstus reikavimus 100 zmoniu skraidinanciam lektuvo pilotui, tai 1000000 zmoniu skraidinantis asmuo turetu praeiti tukstanti kartu grieztesnius testus - ar tai nebutu teisinga?.. Taip, ne tik rinkejus, bet ir seimunus su ministrais reiketu egzaminuoti. Rinkimai nera egzaminu pakaitalas. Jeigu mano kiemo chebryce prabalsuos kad as galiu vairuoti automobili - ar tai bus logiska? Zinoma kad ne. O jau Seimo rinkimams tai logiska?.. Mane stulbina zmoniu aklumas.

O pateptuosius balsuotojus beabejo atrinktu egzaminuotojai. Cia jau bus kitu specialistu darbas - sukurti tokia atrankos metodika, kad butu pakankamai skaidri ir pakankamai nepriklausoma. Negi dabar atsisakysi vairavimo egzaminu sakydamas, kad egzaminai nera idealus, kad paperka, kad prasprusta?.. Na prasprusta, bet ne visi. Geriau vidutiniska atranka negu jokios.

P.S.
Dabar jau negali sakyt kad zmonija nieko geresnio neisrado.

VisadaValkata | 04-17 16:52
vairavimas yra technologija. kaip ir skaičiavimas ar griovio kasimas.
technologijų galima išmokti.
Ar galima išmokti priimti iš principo teisingus sprendimus, kurie kuriam tai laikui gali pablogint tavo, atavo aplinkos gyvenimą tam, kad jį pakylėtų į naują lygmenį po N metų - palikuonims ar niekam - nežinau.
žmogus yra žmogus. Jam reikia dabar. jam dažniausiai reikia daug. Dar daugiau ir greičiau reikia jai. nei jam. Dėl to kyla karai. dėl to lipama per galvas.
pagal tavo siūlomą modelį turbūt renkamas popiežius. dalinai amerikonų pezidentas. gal.
šiaip, žmogaus atskirt nupo interesų ir intersų nuo žmogaus neįmanoma. Kaip supisto maskoliaus nuo šovinizmo ir vodkės
p.s. žmonija išrado vaistą nuo visų ligų - pochujizmą

Badas | 04-17 17:19
Vairavimas buvo alegorija, kurios tikslas - parodyti, kad zmoniu suskirstymas yra sugebancius ir nesugebancius gali buti normalus ir priimtinas visuomenei. Nesvarbu ar to galima ismokti, sprendimu priemimui reikalingos tam tikros savybes ir taskas. Nesvarbu ar jos igimtos, ar idiegtos vaikyste, ar galima ismokti suaugus: jei zmogus tarkim neturi muzikines klausos - jis niekada netaps smuikininku, ir tai yra teisinga. Cia visai nesvarbu, ar muzikine klausa galima islavinti. Smuikas - ne kiekvienam, ta zmones supranta. Tai kodel zmonems sunku suprasti, kad milijardus kainuojantys sprendimai - irgi ne kiekvienam?.. Manau todel, kad demokratija yra XXIa. religija, ir zmones yra buki religiniai fanatikai. Tai nera religija klasikine (dievo suvokimo) prasme, tai lyg religija fanatizmo aspektu. Zmones aklai tiki demokratija, ir verciau nuzudys tave, nei atsisakys savo tikejimo. Zmones yra siaubingai kvaili. Ir bijau kad ju svietimas uztruks dar simtmeti. Bet juk reikia kazkaip sviesti?.. Vardan anuku.

VisadaValkata | 04-17 17:39
tai ir dabar visi galvoja, kad renka geriausią iš geriausių.
bėda slypi gal visai kitame gale. T.y. tame, kad ant bačkos lipt ir sprendimus lemti nori ne tie žmonės, kurie ištiesų verti tos teisės. O nori ir lipa tuštuoliai, barškuoliai. Kaip suinteresuot proto bokštsu kišt nagus į mėšlą ?

Badas | 04-17 18:20
Kaip suinteresuot? Reikia padaryt, kad backoje butu ne meslas, o derlinga zeme. Proto bokstu neimanoma suinteresuot kist nagus tol, kol ten meslas, bent jau man taip atrodo. Reikalingas pereinamasis procesas, kuris palaipsniui mazins meslo kieki, tada prisijungs vis daugiau ir daugiau bokstu. Kaip inicijuot tokius pokycius - kol kas neisivaizduoju. Bet nesakau kad neimanoma. Na pvz - mirties bausme uz politinius nusikaltimus. Va dabar ta uspaskicha - kaip kokia kramtoske volioja tarp dantu, volioja, volioja bet niekaip pasodint negali. Cia reikia kazka supaprastint. I valdzia turi eiti idejiniai, kurie nebijo mirt uz savo idejas. O va sukciai mirt nenores, jie nori gyvent - sociai ir turtingai. Kai desimt seimo nariu bus realiai nukirsdinti, tada gal sukcius pagalvos, kad jis vistik nenori i seima. Na gerai, nereikia kirsdinti, uzteks ikalinimo iki gyvos galvos su pilna turto konfiskacija. Uz ypatingus igaliojimus - ypatinga atsakomtad Seimo nariams visos bausmes dauginamos is 10. Kai uz paprasta sukciavima gaus 20 metu kaliuzes, tada gal prades mastyti. Beje, teisejams bausmes dauginciau x100, bet sikart gal labai neissipleskim. Kaip manai, ar klounas
Linas Karalius butu ejes i Seima, jeigu is anksto zinotu, kad uz posedziu praleidinejima duodama 10 metu kalejimo? Nebutu ejes.
Kaip bebutu, siandien tai vadinasi utopija, nes valdzios aparatas yra savarankiska neorganine butybe, turinti tiksla save issaugoti ir besipriesinanti pokyciams. Staigus perversmas yra rizikingas, nes remiasi naujais nepatikrintais metodais, o ir zmoniu mastymas nesikeicia taip greitai. Nuosekli evoliucija yra stabili bet uzknisanciai leta. Ar galimas kazkoks tarpinis variantas?.. Nezinau.

VisadaValkata | 04-18 07:58
kodėl aparatas save saugo? todėl, kad kito kelio neturi. Juk nėra jokio fondo ar ex aparatčikų prieglaudos, kurioje jie galėtų ne tik save realizuoti, bet ir išgyventi. Nes "proto bokštas" surizikavęs ir nuėjęs į politiką jau nebeturi kelio atgal. Po kadencijos jis jau profesine prasme daugeliu atvejų tampa nuliu. Niekalu. Nebent jis yra taksi vairuotojas, daininkas, rašytojsa, filosofas ar visuomeninių mokslų mokytojas/dėstytojas. Net melžėja/melžimo operatorė po 4-5 metų savo senoje darbo vietoje nebereikalinga - nes technologijos greitai keičiasi. Ką jau kalbėt apie visokius inžinierius, gydytojus ir ttt ir pan.
Nebent išanksto nutart - kad tai tik "lordų" - turtingų, spec išsilavinimą turinčių žmonių profesija. Iki grabo lentos, ar urnos dugno. Be šansų ką nors kita daryt ir be šansų betkokaim proto bokštui iš alternatyvios visuomenės patekt ten. Toks modelis galėtų tapti puikaus sociofantastinio romano tema.

kazkodel | 04-18 08:21
Gal ir suinteresuoti tie proto bokštai, tik jų balsai tylūs, o plati visuomenė girdi tik garsiai šaukiančius. O dėl bausmių, tai kol nors vienas iš tos garsiai šaukiančių sėdės, tai bausmės bus nieko vertos, nes jų nevykdys, juk varnas varnui akies nekerta ir visada suras išeitį kaip išsisukti ir kitą savo grandies narį išsukti. Taip veikia sistema, kuri iš pažiūros nėra tobula, bet kai susiduri, tai pamatai, kad ji veikia tobulai ir entuziazmas ir noras mėšlą paversti derlinga žeme palengva užgęsta.

Badas | 04-18 10:54
Buvusio seimo nario reintegracija i visuomene - tai tik siocialines rupybos klausimas, niekuo neypatingas. Netgi dabartinio mentaliteto visuomenej ji butu galima sukurti, jeigu tik yra noro. Kalbedamas apie sistema as turejau omeny kitka. Tai ne apratas su taisyklem ir determinuotu funkcionavimo principu, o nematoma neaprasyta galia. Isivaizduok 50 metu senumo korporacija - simtamilijardines apyvartos imoniu grupe su giliom tradicijom. Tos korporacijos veikimo principu negali pakeisti nei darbuotojas, nei vadovas, taip viskas nusistoveje. Taigi, korporacija yra savarankiska sistema, kuri rupinasi savo islikimu nepriklausomai nuo zmoniu valios. Vienas is sistemos veikimo principu - ji tiesiog nepriima zmoniu, kuriu mastymas neatitinka sistemos. Nepriima arba netgi persekioja ir naikina. Viena is sistemu - kataliku tikejimas. Nei popiezius, nei vyskupai negali jos pakeisti. Sistema yra galingesne. Sistema neklauso zmoniu, ji pati vadovauja zmonems. Siai sistemai visai nesvarbu kaip gyvena vyskupai, svarbiausia islaikyti galia. Panasiai veikia ir demokratijos sistema: visai nesvarbu ka reikes paaukoti, svarbiausia neisnykti. Kataliku ir musulmonu fanatikai savo religija vadina vienintele teisinga, taip pat ir demokratijos fanatikai savo sistema vadina vienintele geriausia. Visas kitas sistemas demokratija neigs ir kritikuos. Demokratija yra valstybes valdymo religija, o valdzia yra demokratijos kunigai. O zmones, galvojantys kad demokratija vienintelis geriausias budas - eiliniai valstybes tikintieji.

VisadaValkata | 04-18 10:58
Kažkodėlčia,

taip, sistema sistemos požiūriu veikia tobulai. Pelningai. Sklandžiai.
Sistemą pakeist evoliuciniu metodu praktiškai neįmanoma. Ar kada nors kas nors ryšis revoliuciniasm - abejoju.
Sisteminiu požiūriu nelabai tikiu bausmių veiksmingumu. Labiau tiku skatinimo priemonėmis ir skatinimo priemonių atėmimu labiua nei nagų ar galvų kapojimu.
Žadnast frajera pogubit. Atlyginimų lubos, fiksuotos algos yra blogis.
kokia prasmė geram profui eit į valdišką struktūrą dirbt jei analogiškoje privačioje strktūroje jis turi galimybę gauti kelis kartus daugiau?
Kontoros -ar gamykos ar ministerijos ar kitos kontoros pinigų fondas neturi priklausyti nuo žmonių kiekio. Turi priklausyti nuo deeleguot funkcijų ir pasiektų tikslų. Kad struktūra būtų pati suinteresuota su mažiausiais žmogiškaisiais ištekliais pasiekti maksimalų rezultatą ir gauti gerą atlygį. Dabar struktūros priverstos apgaudinėt viena kitą - steigdamos papildomus etatus, kurdamos priedų sistemas, etc.
Beabejo, toks, mano siūlomas variantas būtų nelabai "socialiai teisingas" nes valdiškas aparatas susitrauktų mažiausiai 30 proc. Ir tie aptingę kūnai tiestų rankas į pašalpų lovelius. Bet tie darbštūs kūnai, kurie rimtai dirba po 8+N valandų galėtų jaustis išdidžiai. Turiu tokių prieteloių, dirbančių valdiškuose darbuose, kurie aria, kai reikia ir savaitgaliais ir švenčių dienomis ir vakarais, kai privatininkai siurbčioja viskių ar alų

VisadaValkata | 04-18 11:12
Bade, seimo nario reintegracija į visuomenę yra rimta problema. Nes tai problema dabar, bet dar didesnė problema galėtų būti, jei į SN patektų tik "proto bokštai". Dabartinės sudėties členams tai gal nėra didelė problema, nes yra nevieša, gal net neformalizuota integravimo sistema paremta partine protekcija, partine drausme, kur betkoks partijos sąrašo viršuje esantis ar buvęs žmogus gauna savotiškas "partines garantijas" ty juos rūpinamasi ieškant "šiltos vietos" Tai yra puvėkas, o ne sveika integracija.
Struktūros keičiasi. Esu su keliomis vienaip ar kitaip susidūręs. Mano patirtis rodo, kad stuktūros dažniausiai keičiasi smūginiu būdu. TY gana smūgiškai, greitai. Nes lėtas keitimasis struktūroje negalimas.
Viasi mano matyti struktūrų pasikeitimai buvo susiję su smūgine, labai greitai įvykusia kartų kaita. Net 100 metų senumo korporacijos. Mano stebėti virsmai - akcininkai (biržoje kotiruojamos kompanijos) Staiga pakeičia vadovus, valdybą. Nauji vadova, valdyba dvigubai jaunesni už senuosius. Tai vyksta santykinai netikėtai ir labai staigiai. Prasideda grandininė reakcija - keičiama nemaža dalis pavaduotojų, konsultantų, etc.
Kilusi įtampa supurto vcisą organizaciją ir vienus priverčia labai pasitempti, kitus - skubiai ieškot pabėgimo kelių. Ir ati vyuksta kompanijose, kurios skaičioja daugiau nei 100 metų ir kuriose dirba daugiau nei 1000 žmogeliukų

Badas | 04-18 11:59
Seimo nario reintegracija - ne pati svarbiausia problema. Ar daug prasmes siulyti serveteles sudinoms rankoms nusivalyti, jeigu dauguma normaliu zmoniu isvis nenores kist rankas i suda? Tokie zmones neis i politika nepriklausomai nuo reintegracijos buvimo ar nebuvimo. Reintegracija svarbi, yra dar simtas kitu svarbiu klausimu, bet jie antraeilai.
Gali buti, kad smuginis pasikeitimas - vienintelis imanomas budas. Gali buti, kad nestabilumas, neapibreztumas ir klaidos - vienintelis imanomas kelias po pasikeitimu. Bet gal tai neprivalo buti taisykle? Gal socialines evoliucijos desniai nera konstanta, ir pasiekus tam tikra samoningumo lygi pokyciai vyksta kitaip?.. Labai noreciau tuo tiketi. Bet kokiu atveju, netikiu kad tai imanoma dabar. Smuginis perversmas, manau, imanomas ir dabar, bet skausmingas ir rizikingas... Aplink yra nedraugisku jegu, kurios bandytu pasinaudoti sumaistimi... Manau butu idealu, jeigu pradininkais butu kokios nors stabilios ir galingos europos valstybes, Prancuzija ar Vokietija. Bet jie pernelyg gerai gyvena jog kazka keistu. Gal but cia kazkokie spastai: kai pasiekiamas patenkinamas lygis, evoliucija sustoja...

Beje, apie skatinimo priemones. Esu isitikines, kad priemones turi buti simetriskos: is vienos puses bandele, is kitos puses lazda. Jokiu budu negalima pamirsti lazdos. Yra zmoniu, kurie patys susikombinuoja bandeles ir nieko nebijo kol negauna per kupra. Normaliems zmonems uzteks bandeliu, bet vis dar yra ir tokiu, kuriems butina lazda. Ir dar labai svarbu, kad ta lazda butu naudojama realiai ir neisvengiamai. Tai ko gero pats svarbiausias dalykas, dar svarbesnis uz visas bandeles. Pavyzdziui, man labai naiviai skamba zodziai kad mirties bausme yra neefektyvi ir ja reikejo panaikinti. Taip snekejo psichologai, teisininkai, statistikos zinovai. Man tiesiog nesuvokiama, kaip tokie specialistai gali buti siaubingai buki, kad nesuvokia kas yra priezastis ir pasekme. Is tiesu mirties bausme yra nepaprastai efektyvi - bet tik tada, kai ji realiai taikoma. Jeigu bausme irasyta kodekse bet praktikoje netaikoma (arba taikoma 1 karta per 5 metus) - bausme nebus neefektyvi, bet ne todel, kad tai bloga bausme, o todel, kad de facto jos is viso nera. Na nesakau kad konkreciai mirties bausme yra butina, bet siaip bausmes ir kitos lazdos turi buti labai realiai taikomos. Kol kasmet nebus pasodinama bent 100 korupcionieriu, sukciu ir melagiu, tol jokios bandeles nieko nepakeis.

VisadaValkata | 04-18 15:41
Užsienis nepadės.Vakarai nepadės, rytai nepadės. Pražiopsojome galimybę pačioje pradžioje. Padėt galėtų gal amžiaus cenzas rinkimuose, neleidžiantis balsuoti ar duodantis mažesnį balso procentą jau nedirbantiems, jau nebedirbantiems arab tiesiog tingintiems žmonėms. bet turbūt nepadėtų. nors pabandymas būtų įdomus.
Taip dėl bausmių tu rteisus, bet , bet , bet... jei tik būtų galima bent 99 proc lygyje nustatyti kaltininką. O ne kokį iešmininką ar ne kokį visiškai nekaltą pakištą po giljotina....juk nepaslaptis, kad krūvoje atvejų nuteisiami ne tie kurie kalti, kartais net tie, kurie visai nekalti...

Mirties bausmės reikai. kartais reikai ir kitokių. Jums leidus - lyrinis nukrypimas - kiekvieną ryt`ą vis auga noras nukalt ir suspardyt kokį dviartininką. Už tai, kad perėjpke nenulipa nuo dviračio už tai, kad važiuoja gatve kaip rauotas eismo dlayvis ir staiga sugalvoja, kad jis jau pėsčiasis ir be jokio pyrstelėjimo prieš nosį pravažiuoja perėja. Suspardyčiau bly, Smagių Jums Velykų

Badas | 04-18 16:27
Nieko mes nepraziopsojome. Papildomi cenzai paprasciausiai nebutu praeje kaip nedemokratiniai, nei dabar, nei anksciau. Ne taip lengva is zmogaus atimti tai, kas jam dabar "teisetai priklauso" - diletantisko balso teise. Cia turi ateiti supratimas is vidaus. O kadangi Lietuvoj del supratimo reikalai nepergeriausi, tai pagalvojau kad pirmuju pavyzdziu turetume sulaukt kazkur uzsienyje.

Tai kad 100% nenustatysime kaltininku - neturetu buti teisinguma stabdanti priezastis, nes gyvenime niekur niekada neturesim simto procentu, tai is principo neimanoma neidealiu zmoniu visuomenej. Dabar laikomasi principo "gerau 10 kaltu paleisti nei 1 nekalta pasodinti", o as manau kad turetu buti priesingai: "geriau visus 10 kaltu pasodinti, net jeigu nukentetu 1 nekaltas". Tai kaina, kuria turim sumoketi uz rezultata. Ir tas vienas nuteistas nekaltasis turetu galvoti, kad jis yra garbinga sistemos auka, kuri leido pasodinti likusius 10. Sitos kainos teoriskai isvengti galima, bet visuomene turi buti kitokio samoningumo, ir turi buti ivesta daugiau utopiniu (kol kas) pokyciu teisetvarkoje. Vienas is utopiniu pamastymu - kad advokatams butu draudziama slepti klientu nusikaltimus, t.y. advokato interesas - teisingai nubausti klienta, o ne leisti jam issisukti nuo bausmes. Tiesa slepiantys advokatai beabejo butu baudziami x100 koeficientu, kas praktiskai reiskia kalejima iki gyvos galvos. Mano isitikinimu, "kaltinamojo interesu gynimas" neturetu buti tapatinamas su "nusikaltelio interesu gynimu". Kas talkina nusikalteliui, tas yra nusikaltimo bendrininkas. O advokatas negali buti nusikaltimo bendrininkas. Va tada isaiskinamumas butu 99%, bet siandienine teisesauga turi savus "religinius" isitikinimus apie tai, kokia turi buti teisesauga, todel kol kas realesnis planas paaukoti viena kita nekalta. Bet netgi tai yra uz teisejiskos "regilijos" ribu. Zmones yra fanatikai ivairiausiose srityse...

Del dviratininku. Mano nuomone jokio skirtumo, kokiu budu zmogus juda per pereja is desines i kaire, svarbu kad matomumas ir judejimo greitis butu ne didesnis uz "standartinio" pesciojo. Kad vairuotojas spetu reaguoti taip, kaip pridera reaguoti i judancius per pereja. Jeigu pestysis be dviracio, bet bega tekinas - toki irgi reikia suspardyt.

VisadaValkata | 04-18 17:12
Istorijoje sunku vartoti žodį -pražiopsojome, nes įvyko kas turėjo ir galėjo įvykti O ne tai, kas negalėjo įvykti.
manau, kad supratingumo lygiu vidutiniškas lietuvis gerokai lenkia daugelį kitokių.

apie kaltes gal kitą kartą
ir apie dviračius.

marš šventės švęst

gerų Velykų, tvortų kiaušinių Kažkodėlčiai, Badui ir kitiems, katrie lankosi ir domisi ką čia du krienai ir viena braškė pliurpia.

Badas | 04-18 17:54
O as manau kad lietuviai atsilieka. Si mano nuomone subjektyvi, tad marskiniu neplesysiu.

VisadaValkata | 04-22 07:57
didžioji dalis loietuvių klūpodami ant kelių žiūri į pono kerzavus ir mano, kad jei yra žemesnės lygos žaidėjai. Tas nusižeminimo mentalitetas ir kala kaip kuoka.

kazkodel | 04-22 08:12
Su praėjusiomis šventėmis, tikiuosi pilvai neplyšo ir šventės buvo gražios ir šiltos.
Nemanau, kad lietuviai atsilieka, tik mūsų toks nacionalinis išskirtinis bruožas gerai išvystytas - kantrybė.

VisadaValkata | 04-22 08:50
ačiū. šventes šventėme, pilvų neplėšėme, kiaušus ridenome, mėsas kepėme, alų, šnapsą, vyną gėrėme, per barzdą nevarvėjo, pilvuose turėjome. Net ir ledo ritulį spėjom pažiūrėt.
Labai ligą laiką lietuvaičiai dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių buvo mažesnio brolio padėtyje. O mažesnis brolis turi būti ne tik tylesnis, bet ir kytresnis. Todėl į aplinką pastoviai transliuojama nuolankaus nevykėlio, kartais iškeliančio vėliavėlę "iš drąsios šalies" kvapas. Tačiau didžioji dalis tų dūsautojų ištiesų mano, kad jiejai yra gerokai pranašesni ne tik už artimiausius kaimynus, bet ir už tuos iš už jūrų marių.

Badas | 04-22 10:31
Tylesnis, kytresnis - tai kalbanciu desru kriterijai. BBdejau ant tu desru. Brolis visu pirma turi buti saziningas! Brolis turi buti teisingas, etiskas, besirupinantis kitais, ir tai nepriklauso nuo dydzio. Bet kai kiekvienas savo pilvu pirmiausia rupinasi, tai ir gaunasi taip, kaip gavosi... Prisijungiu prie dusautoju, kurie galvoja, kad sirdyje dar nesam iki galo supuve, kaip tie uz juru mariu. Galbut mane pavadintu idealistu, sutikciau su tokia diagnoze.

kazkodel | 04-22 14:23
VisadaValakata, pasirodo esate dar ir spartuolis - ne visas laikas praleistas prie stalo.
Mane tėvukas visada mokino: jei kas klaus kaip sekasi, tai sakyti, kad blogai, kad ir kaip gerai eitųsi. Čia matyt kytrumas ir prasideda - visos tiesos nesakymas ir nejučia yra prasilenkiama su sąžiningumu.
Badai, nemanau, kad vienintelis toks idealistas dūsautojas būtumėt.

VisadaValkata | 04-22 14:59
Bade, visiškai sutinku. bet teisingų, supratingų brolių nebuvo. broliai palydėdavo kelionėn, dažniausiai į vieną pusę, tuos, katrie buvo išdidesni ir netylesni.
Kazkodėlčia - ir valkata yra nepataisomas idealistas, nors buvau mokamas neišsišokt, tyliai stebėt kas vyksta ir ką nors sakyt tik tada, kai labai primygtinai paklausia ar paparašo. Tačiau kiek save pamenu - visuomet tam priešinausi, todėl neįtikau ir kytrumo mokytojams ir brolio orumo sergėtojams

kazkodel | 04-22 15:23
Ar tik nenori pasakyti, kad Valkata sunkiai pasiduoda kytriems mokslams? Matyt vien idealizmo nepakanka, kad kelias vestų ten kur norėtųsi būti Nekaltas, o gal idealistų per maža koncentracija Nekaltas

VisadaValkata | 04-22 15:40
valkata yra visai nemokytinas. jis kaip senas katinas - pats sau. nepriklausomai nuo koncentracijos.

kazkodel | 04-22 16:05
Hmm, o kur idėja, susivienijimas ir t.t.? Kažkaip nesusieina argumentai ir pamąstymai su veiksmais. Klink klink ne į temą Flirtas. Teko bendrauti su vienos įmonės vadovu, didžiausias jo argumentas buvo: kodėl kiti gali (nesilaikyti reikalavimų), o kodėl aš turiu jų laikytis, jei galiu užtikrinti, kad nepakenksiu galutiniam produktui. Bendros kalbos taip ir nesuradom, nes jis žiūri kaip kiti blogai daro, o aš siūlau pradėti pokyčius nuo savęs. Taip matyt ir politikoje, kol gerai į akis smėlio neprižeria, tol visiems gerai, visi pakeltom galvom vaikšto.

Badas | 04-22 16:22
Kazkodel> del to ano vadovo ne i tema: as galeciau ji suprasti Taip. Vadovas nera eilinis zaidejas, ir Jupiteriui galima tai, kas negalima Jauciui. Turiu omeny ne biurokratini savivaliavima, o vidurki virsijancias asmenines savybes. Is kitos puses, tai yra blogas pavyzdys jauciams, bet ne del to, kad jupiteris blogas, o del to, kad jauciai siauro mastymo. Tad norint isaukleti kvailus jaucius, vadovui reiketu prisitaikyti...

VisadaValkata | 04-22 16:31
Kazkodėlčia, idėja yra. susivienijimo nėra, nes nėra tinkamos vėliavos. kažkada buvo, tada plevėsavom. dabar nebepakeliui. su tais, su kuriais vienais ar kitais klausimais pakleliui - kartais susiplevėsuojam. o šiaip, tai kaip katinas. Kadangi vienas laikas kjau praleistas, energijos iššaudytos, o kitas dar neatriedėjęs, o dabartės dafiga žemiškų svarbalų reikalaujasi greit būt sutvarkomi, tai nert į organizavimus nėr kada. nes nemoku ir nemėgstu sėdėt ant kelių kęėdžių. o ir šikna netokio platumo....
Bade, vadovuo nereikia prisitaikyt. Jam reikia aplink save surinkt pakankamai kompetetingą komandos branduolį. Prisitaikėliai nelaimi. Ilgalaikėj perspektyvoj.

kazkodel | 04-22 16:39
Šitoj vietoj, Badai, aš nesutinku. Būdamas Jupiteriu negali siaurai žvelgti, juolabiau, kad nuo jo priimamų veiksmų priklauso, kitų žmonių sveikata ir gerovė. Jis, būdamas vadovu, turėtų būti sąmoningas ir ne tik rodyti pavyzdį jaučiams. Kam reikalingi kvaili jaučiai, jei paskui negali ramiai miegoti? Čia matyt, kita sritis nei politika, bet iš kitos pusės viskas ir susideda į vieną visumą - vienas negali pagaminti saugaus maisto, kitas negali priimti padorių politinių sprendimų, trečias negali padaryti reveranso be arogancijos ir rezultatas - vartomės pilnomis širdimis idealizmo pilname bardake.

Badas | 04-22 17:14
Kazkodel> kvaili jauciai reikalingi todel, kad nekvailu rasti paprasciausiai neimanoma, o dirbti juk kazkaip reikia. Net kvalifikuoti specialistai gali pasizymeti siauru egoistisku mastymu, o ka jau kalbet apie darbininka... Sutinku, kad atsizvelgdamas i kitu primityviu zmoniu sveikata ir gerove vadovas turi imtis tokiu veiksmu, kuriuos supranta primityvus pavaldiniu mentalitetas, ir sie veiksmai nebutinai susije su "teisybe" ar "ismintingumu", o susije su tuo, kaip teisybe ir ismintinguma supranta tiksline auditorija. O tai auditorijai, kaip taisykle, labai sunku pripazinti, jog kazkas gali buti protingesnis, talentingesnis, vikresnis, judresnis, arba tiesiog kokybiskiau dirbantis. Tada jiems isijungia pavydas, ir jie sako "o kodel jam galima, o mums negalima", tik nei vienas is ju saves nepaklaus: "o kodel jis sugeba tai, ko as nesugebu". Tada ir prasideda laviravimas, tik as nesakau kad tai labai geras dalykas, tai tikriausiai yra vienintelis imanomas dalykas... Taigi, vadovas turetu nusileisti, bet tai nereiskia kad vadovui galioja taisykles. Vadovui negalioja, tik pavaldiniai to nesupras.

VisadaValkata | 04-22 17:36
kvailų darbuotojų niekam nereikia. Nežinau nei vieno katras tikslingai priiminėtų kvailus. arba netikslingai. nebent netyčia.
Net gamyboje, kur galima labai išsamiai aprašyti procesus ir tam, kad aprašytus procesus vykdytų tinkamai nereikia didelio protelio, pirmenybė teikiama asmenims su proteliu. Paslaugų versluose priimant žmogeliuką be protelio gali iškarto pradėt ruoštis užsidarymui. nebent tikslingai vienokiais ar kitokiais tikslais priiminėji beprotėlius ir visiems atvirai tai deklaruoji. Tai gali būti marketinginė arba mokesčių mažinamoji priemonė.
O kur čia demokratija?

Badas | 04-22 17:52
Na nereikia taip tiesmukiskai suprasti savoka "kvailas". Tai tiesiog reiskia kad darbuotojai neturi pakankamai isminties jog suprastu, kad zmones nera lygus ir kad taisykles turi isimciu. Tiesa sakant, su protu tai nera tiesiogiai susije, ir netgi akademikas gali tokiu dalyku nesuprasti. Simtas protingu zmoniu ir kvalifikuotu specialistu gali buti pasinese ant lygybes, teisybes ir kitu socialistiniu-leninistiniu savoku.
Kaip nebutu, cia mes ne apie demokratija kalbejom Taip

VisadaValkata | 04-23 08:08
jeigu darbuotojams duodi progą parodyt išmintį - jie anksčiau ar vėliau parodo. Jei tai yra skatinama. Kažkuria prasme tai demokratija, nes kai su žmonėmis daliniesi informacija - žmonės pradeda rodyti išmintį ir iš savo tarpo patys išmetinėti asmenis, kurie užkemša proceso kakliukus ir blogina įmonės rezultatus. Tai būna tada, kai skaidri skatinimo sistema leidžia visiems žaidimo dalyviams vienaip ar kitaip įtakoti galutinį rezultatą.

kazkodel | 04-23 09:37
Badai, nesutinku, kad kvaili jaučiai reikalingi. Mano valia būtų, su tokiais nė nepradėčiau dirbti. Kaip Valkata sako, galima gamyboje aprašyti procesus, bet reikia smegenų turėti, kad jį užtikrinti, nes kartais teorija prasilenkia su praktika, ir jei stovi kvailas jautis ir nesugeba priimti sprendimo arba nesugeba išjudinti savo pilkųjų smegenų ląstelių, tai kaip sakant ačiū už košę.
VisadaValkata, o gal vis tik plevėsuoja ta vėliava, ir susivienijimas yra, tik susiradote aibę pasiteisinimų ir šiaip patogiau yra būti nepriklausomam vienišam katinui? Nors iš kitos pusės kur ten plevėsuosi, kai žemiški darbai visu svoriu prislegia.

VisadaValkata | 04-23 10:19
Kažkodėlčia,
tam, kad plevėsavimas vyktų rimtai reikia struktūros. O kadangi struktūros nėra, tai ir vyksta tik papalepėjimai. Gal iš tų papalepėjimų kas nors ką nors pasiima ir realizuoja arba supošlina. nežinau. O struktūros kurt ar keist kokią jau esančią nenoriu, arba tiksliau pasakyti gal tingiua rba gal tiesiog nematau prasmės saviveikloms. Gal dėl to, kad pažiūromis esu "pilkojoje zonoje", į kurią patenka jau veikiančių struktūrizuotų srovių elementai.

Badas | 04-23 11:01
Jus abu kazko nesupratot. Siulau dar karta perskaityti 04-22 17:52 zinutes antra sakini. Ir gal dar trecia. Arba galim pakalbeti apie ka nors kita. Gal netgi kazka i tema apie rinkimus ir demokratijas Cha cha

kazkodel | 04-23 11:50
Badai, paskaičiau ir dar kartą paskaičiau. Peršasi išvada, kad visos kiaulės yra lygios, bet kai kurios lygesnės. Ir toms lygesnėms kiaulėms ne motais atsakomybė prieš visuomenę, o tuo labiau prieš kvailus jaučius - darbuotojus. Demokratija - į vienus vartus. Taip jau yra. Apie struktūrų pakeitimus. Nežinau ar man pasisekė ar nepasisekė, bet įgaunu puikią patirtį, kai įstaiga yra pertvarkoma, kaip VisadaValkata sakė, smūgine reorganizacija. Net juokas ima iš esamos demokratijos, kai visa bendruomenė pareiškė garsų ne, o įsakymai vis tiek pareina tokie, kuriems buvo garsiai pasakyta ne. Tada ateina suvokimas, kad gali pūstis kiek nori, ardyti struktūras, bet... viskas vyksta demokratiškai. O gal aš vėl ką maišau?

Badas | 04-23 12:10
Kazkodel> kiaules nera lygios, tame ir esme. Turiu omeny kiauliu sugebejimus, ir is to isplaukiancius darbinius isipareigojimus bei darbines privilegijas. Jeigu mes dabar padiskutuotume pvz apie astrofizika, tai greitai suprastume, kad sioje srityje mes nesam lygus.

Ir, jeigu neskaitei mano aukstesniu zinuciu, tai trumpai pasakysiu, kad esu pries demokratija. Jeigu visa bendruomene sako "ne", tai dar nereiskia kad ji teisi, nes ji gali buti paprasciausiai nekompetetinga. Bet kokie balsavimai privalo buti paremti bent minimaliu ismanymu. Jei zmogus turi nuomone kazkokiu klausimu, dar nereiskia kad jis ta klausima ismano. Milijonai zmoniu nesuvokia skirtumo tarp "nuomones" ir "ismanymo" ir tai sukelia daugybe problemu nei vien imonese, bet ir pasauliniu masteliu. Tad sakykim, as pasisakau uz kompetokratija Cha cha. Bet suprantu kad buna ir tokiu situaciju, kuriu sprendimai nera susije su kompetencija. Mes pernelyg abstrakciai snekame, kad turetume pagrinda gincytis. Nezinant konkrecios situacijos negalim konkreciai kalbeti, ar darbuotoju patirtis ir kvalifikacija buvo pakankama klausimo svarstymui. Tik pasikartosiu, kad esu pries demokratija jos dabartiniame supratime.

VisadaValkata | 04-23 12:44
Kažkodėlčia - neaišku dėl ko bendruomenė pasakė ne. Nes galimi keli variantai: 1. Valdžia nepasakė vardan ko pakeitimai daromi, ko jais siekiama ir kokio rezultato laukiama. Bet kokiu atveju organizacija vykdo akcininko suformuotus uždavinius, t.y. dirba tam, kam buvo sukurta, o ne tam, kad patenkintų bendruomenės poreikius.; 2. Valdžia viską pasakė teisingai, tačiau bendruomenę apėmė permainų baimė; 3. ai dar visokiausių galimų variantų yra.
Bade, tikėtina, kad prigimtimi kiaulės ir žmonės yra lygūs. Taip pat tikėtina, kad tiek vieni tiek kiti sąmoningai arba kitų paraginti (tėvai, mokykla, aplinka) nusprendžia, kad jie yra ženmesnio arba aukštesnio lygio. Ir tas apsisprendimas įtakoja tolimesnį būvį. Nori nenori, bet turbūt kiekvienoje visuomenėje egzistuoja savotiška kastų sistema. Negriežta, paplaukus, bet yra. Galėtų būti net formalūs kriterijais suskirstantys laipteliais pagal potenciją, apetitą, aistrą judėjimui, sugebėjimus ir tt ir pan. Dėl demokratijos. Tai nėra totalus blogis ar totalus gėris. Bet mūsų situacijoje ta demokratija galėtų ir turėtų turėti garbingas taisykles, kurių būtų privalu laikytis neriklausomai nuo to kuriems sitaucija atsuka žandą. kalbu ir apie AE ir apie jevrą ir žemę ir lenkus ir galybę kitokių situacijų, kuriose žaidžiama negarbingai, nes kitu, panašiu atveju buvo elgiamais priešingai.

kazkodel | 04-23 13:41
Badai, paaiškink kvailai moteriškei, kas yra kompetencija. Nes šitoj vietoj man kai kurie dalykai susiję su kompetencija prasilenkia. Kokios priemonės yra kompetencijai pamatuoti ir kaip pamatuoti asmens, nustatančio, kad kitas X asmuo yra kompetentingas, kompetenciją? Mano nuomone vien kompetencijos čia neužtenka, nes ji vis tiek daugiau ar mažiau yra įtakojama žmogiškojo faktoriaus.
VisadaValkata, greičiausiai čia buvo 3 variantas apimantis pirmus du.

Badas | 04-23 14:13
VV> "prigimtis" - ne tas pats, kas "sugebejimai". Lygiai taip pat "galimybes" - ne tas pats, kas "faktiniai pasiekimai". Visi zmones turi lygias galimybes, bet veliau, po to, kai jie tas galimybes realizavo arba nerealizavo, jau, prasideda skirtumai. Neketinau paliesti kastu klausimo, bet jeigu jau pradejom, tai as mieliau vadinciau ne kastomis, o bendraminciais (ivairiom sio zodzio prasmem). Manau, tai yra gerai, ir formalus kriterijai cia nebutini. Svarbiausia kad butu atvirumas naujokams, kurie tenkina bendraminciu rato pozymius.
O del demokratijos garbingu taisykliu... Ar gerai aklai laikytis taisykliu, kai tos taisykles yra blogos?.. Nesu tuo tikras. Is kitos puses, cia dar prisideda neetiski interesai, ir viskas susipainioja i painia kruva. Bet kokiu atveju, sazingumas butu i nauda, tik del taisykliu garbingumo turiu abejoniu, nes demokratijos nevadinciau labai garbingu dalyku. Tai n-tojo lygio pusiau kvailas dalykas, kuris laukia kol evoliucija sugalvos geriau. Demokratija - ne pats bogiausias, bet ir ne pats geriausias dalykas, ir nematau tikslo ja puoseleti, kai akyse ryskeja geresnes versijos vizija. Na gerai, galiu ja puoseleti sukandes dantis kaip laikina, taktini sprendima, kaip mazesne blogybe.

Kazkodel> ko gero turesiu tau pasiulyti neidomu (o gal kaip tik labai idomu) varianta - perskaityti sio dienorascio komentarus nuo pat pradziu. Apie kompetencija jau esu parases pakankamai.

VisadaValkata | 04-23 17:23
Bade, formalūs kriterijai, kad ir "išplaukę" ir nelabai griežti turi būti. Nes kitaip įsijungia saviprieštaravimo mechanizmai. Bendraminčiai gerai skamba, bet bendrą mintį gali turėti tinginys ir darboholikas, prapojca ir blaivinykas, pasileidėlė ir drovuolė, komunistas ir fetišistė. Todėl aš esu labiau linkęs kalbėti apie žmonių susibėgimą į grupes ne tik pagal pagal veiklos kryptį, bet ir pagal potencialą bei veikimo ar neveiklos laipsnį. O tai jau ne tik bendraminčiai, bet ir bendradarbiai.
Taisyklės yra taisyklės. ar ne tu rašei, kad eismo taisyklės yra tam, kad nebūtų bardako, taip ir su santykiais su demokratais ar diktatoriais - turi būti taisyklės ir visi žaidimo dalyviai turi žinoti kokie veiksmai ar neveika iššaukai kokius atoveiksmius. O ne taip, kad vieną kartą vienaip o kitą jau kitaip

Badas | 04-24 10:08
Cia gal reiketu patikslinti, kokius butent "klanus" turejai omeny. Nematau nieko blogo, jeigu kazkokiam klane (pvz "velniop komunistus") bus ir profesorius, ir valkata, ir dar koks nors abejojantis inzinierius, kuris neatitiks formaliu klano reikalavimu, bet ines ten sveiko skepticizmo.

VisadaValkata | 04-24 12:51
Bade Gerai, ar tai nėra viena iš demokratijos išraiškų, kai klanus gali sudaryti ir savo nuomonės reiškėjus aukštyn deleguoti ir valkata ir profesorius?

Badas | 04-24 13:33
Abstrakciai kalbant, zodis "zmoniu grupe" (klanas, burelis etc) yra pernelyg neapibreztas. Kuo tiksliau apibreziame ta grupe, tuo tiksliau sutarsime del apribojimu. Galbut nuo pat pradziu reikejo sneketi konkreciau. Kai susirenka klanas ir sprendzia vien tik savo reikalus - tai viena. O kai susirenka klanas ir sprendzia visu reikalus - tai kita.
Tarp kitko, savo nuomones reiskejus gali deleguoti absoliuciai visi - su salyga, kad tas reiskejas yra kompetetingas (isigilines) nagrinejamu klausimu. Bet kaip jau rasiau auksciau, rinkimai (balsavimas) nera kompetencijos pakaitalas, o geriausiu atveju - vienas is delegavimo etapu.

VisadaValkata | 04-24 15:58
Bade, tauta tam tikra prasme irgi yra klanas. Ir ji privalo ginti savo interesus. Bet tam, kad interesai būtų ginami - jie turi būti aiškiai suvokti ir deklaruoti. Kitaip tai nėra klano interesai, o tik tam tikrų klano atstovų ar grupių interesai. pagrindinis principas turėtų būti piramidinis, t.y. bendro tautos intereso formavime ir apgynime turi dalyvauti ir valkatų klanas ir profesorių klanas ir inžinierių klanas. Ir klanai kuriuose persimaišę valkatos su inžinieriais vardan to tikslo. Ar intereso, nes interesas yra tikslas. Kompetencijos labiausiai reikia atskirų klasterių, atskirų klanų aiškiai išreikštiems interesams suteikti bendrą judėjimo kryptį. Belieka atsakyti į klausimą - ar tautos klano tikslas yra paprastuoju difuzijos būdu susilieti į bendrą košelieną su visuma ar siekti išlaikyti savo savitumą.

Badas | 04-25 10:49
As mintyse pakeiciu "klanas" -> "zmoniu grupe" ir visi teiginiai puikiausiai islieka galioti. Nenoriu vartoti zodzio "klanas", nes jis turi neigiama atspalvi. O "grupe" padefoltu gali buti visokia.
Bet nesvarbu kokia grupe, islieka galioti principas: kokybiskam sprendimu priemimui reikalinga kompetencija. Nera kompetencijos - nera kokybes, tai galioja ir valkatai, ir inzinieriui. Interesus gali tureti visi, bet sugebejimus turi ne visi. Pavyzdziui, mazo vaiko interesas - valgyti vien tik saldainius, ar toks interesas turetu buti vertinamas? Akivaizdu kad ne. Saugusiu zmoniu tarpe irgi pasitaiko neismintingu interesu. Taigi, ivairiu interesu pazinimas (ar deklaravimas) neatsiejamas nuo interesu analizes, ko pasekoje kazkoks konkretus interesas gali buti ir neigyvendintas.
Nesupratau ka turejai omeny sakydamas "islaikyti savo savituma". Kai balsuoji referendume - nera jokio savitumo. Kai kurie sprendimai privalo buti bendri visiems, ir surasti ivairiausiu (tame tarpe ir priesingu) interesu bendra vardikli - tikrai nelengva uzduotis.

VisadaValkata | 04-25 12:38
dėl savitumo - kiekviena "žmonių grupė" - nesvarbu ar tai judėjimas :putin *pimp...*lo" ar linksmųjų cepelinų virėjų draugija ar tauta ar tautų katilas ar mero zuokalo personalas turi savo savitumą. T.y savybes, kurios galoi būti aprašytos ir/ar bent keliais kriterijais išsiskirti iš kitų "žmonių grupių". Kogero nesuklysiu sakydamas, kad didžiosios dalies skirtingų "žmonių grupių" interesas yra išlikti ir išsaugoti savo savitumą, ty tai, kas jas skiria nuo kitų. To priešingybė - susilieti su kitomis Ž grupėmis taip, kad žinios apie tai, kad tokia grupė kažkada buvo nebeliktų net pasakose, ty žodinėje tradicijoje. Popieroje lieka daug kas.
Kikevienoje ŽG veikia skirtingų kompetencijų nariai. Kirekvienos "žemesnės" kompetenciosžmogalų vienas iš tikslų - užtikrinti būties pagrindus aukštesnės kompetencijos asmenims. O aukštesnės kompetencijos asmenų pareiga - pasirūpinti, kad būtų tenkinami "žemesnės" kompetencijos asmenų būties poreikiai. Kad ir vadovaujantis principu - duonos ir žaidimų. ar pyrago ir botago.


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]


VisadaValkata

Blogiausias banginis

Apie
Dienoraščiai
Pradėtos temos klubuose

Veiksmai

Rašyti privačią žinutę
Įtraukti į adresų knygelę
Dienoraščio prenumerata
Klubų žinučių prenumerata
Į garbės pakylą
Ant gėdos stulpo
Kiti Banga.lt vartotojai

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Rinkimai ir kitos demokratijos grimasos I

Prisijungę draugai

Visi draugai