Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti

Dienoraščiai

2008 Birželis


30
Pavargai nuo darbo? ;)Paskaityk. (60)

2008 Vasaris


01
Kaip nusipirkti prezervatyvų??? (21)

2006 Liepa


15
Iš fiziko dienorašči... (6)

10
Anekdotai jau 779... (41)

2006 Balandis


26
Iš sodų bendrijos sargo dienoraščio (26)

2005 Gruodis


16
Pamokanti istorija, arba kaip as su zmona issiskyriau... (26)

Visi autoriaus dienoraščiai


Skaityti dienorat RSS formatu
Kas yra RSS ir kaip j skaityti?

Iš fiziko dienorašči...

Paskelbė: AK-47, paskelbta 07-15 16:56, vizitų: 1862, komentarų: 6 .

Birželio 10. Išbandėm mažatriukšmį stiprintuvą. Kas 8 sekundės registruojami neaiškios kilmes impulsai.
Birželio 11. Išanalizavom trukdžių spektrą. Radom šaltinį. Tai Aerouosto navigacinis radaras.
Birželio 12. Testavome naujus kompiuterius. Furje ir Laplaso transformacijos skaičiuojasi puikiai. Quake'o nestabdo.
Birželio 13. Testavom monitorius. Po 3 minučių pasirodė nematytas bot'as. Bandėm nufragint trise. 7-oje minutėje galiausiai nudobėm. Atbėgo šefas.Buvo lakoniškas žodžiais ir ekspresyvus veiksmais. Skauda ausis. Liūdna.
Birželio 14. Ekranavom stiprintuvą. Ižeminom. Ižeminom viską ką tik įmanoma. Nepadėjo. Netgi spiritas. Su radaru reiketų kažką daryti.
Birželio 15. Galvojom. Litavom schema.
Birželio 18. Rytas. Įjungėm stiprintuvą. Slopinome radarą naujaja schema. Nuslopinom, trukdžių nebeliko. Pietūs. Ant mūsų pastato bandė tupti pirmasis lėktuvas. Vakaras. Lėktuvai leidžiasi virtinėmis. Schemą atjungėm.
Priimamajame laukia lakūnai. Stiprūs tokie vyrukai su gera reakcija. Apsauga mus apgynė. Nusiramino irgi ant mūsų.
Birželio 19-22. Širdingi pokalbiai VSD. Nakvynė ten pat.
Birželio 23. Atvažiavo kariškiai. Schemą paėmė. Labai gyrė. Gąsdino irgi nemažai. Prižadejom tylėti. Vakarop atvažiavo žurnalistas. Prigirdem spiritu ir paleidom į rūsį. Iš ten dar niekas greit neišeidavo. Klaidžios mažiausiai parą.
Birželio 26. Nuo ryto bandem įveikti Quake'o bot'a. Nesmagu būti patranku mėsa.. šefas iš pasitarimo grižo švytintis. Apie atleidimą net nebeužsimena.
Žurnalistas kažka šukauja, bet jo balsą patikimai slopina ventiliacijos ūžimas.
Birželio 27. Šefo nuotaika pakylėta. Mes poilsiaujam. Rezultatas triuškinantis. Analizavom nesėkmės priežastis. Vakaras. Ieškojom žurnalisto. Pasilikom naktinei pamainai. Radom. Mėtosi varžtais ir kitais skaudžiais daiktais. Juokiasi ir kažką rašinėja savo laptope. Pasirodo radijo ryšiu pasijungęs prie interneto. Pavydžiu.
Birželio 28. Deja, pas mus prasta reakcija. Rankos nespėja po klaviatūrą lakstyti. Surinkinėjom manipuliatorius valdomus smegenų biosrovėmis.
Birželio 29. Derinom manipuliatorius. Pasirodo reaguoja į pasamonės vaizdinius. Pas visus mėlynės. Sumažinom jautrumą. Padėjo.
Birželio 30. Manipuliatorius atjungėm. Nesportiška ir gresia atleidimu. Pritaikėme dirbti kenksmingomis sąlygomis. Patogu, greita. Lieka daugiau laiko kompiuteriams.
Liepos 3. Atejo direktorius. Manipuliatorius paėmė. Praše padaryti dar- Atominei elektrinei. Nesugebėjom. Ne tą rūkėm kurdami. Spirito taipogi 0. Šefas pakilime. Po korpusą sklando gandai apie nepažystamąjį vagianti maistą ir spiritą.
Liepos 4. Užejo Antanas. Buvęs bendradarbis, dabar sėkmingai bizniauja. Gyrėsi GPS'u. Chamas. Sukirtom iš jo džipo, kad GPS jam nepadės. Netiki.
Liepos 5.Ruošemes lažyboms. Džipo langus uždažėm. Antanas pasiruošęs. Juokiasi. Mes irgi pasiruoše. Radom kabelį naujai schemutei. Svarbu, kad pastotė atlaikytu.
Liepos 6. Pastotė atlaikė. Iki pietų. Džipas užstrigo Čepkelių raiste. Antanas nustebęs. Manė, kad Vilniaus centre važinėja. Mes patenkinti.
Liepos 7. Nebepatenkinti. Schemos nera. Prietaiso nėra. Užslėpto butelio taip pat nėra. Patalpos užantspauduotos.
Liepos 8-20. Sėdim Lukiškese. Intensyvus pasimatymu grafikas su VSD darbuotojais. Skaitome laikrašciuose apie praradusių orientaciją laivų ir lektuvų nuotykius.
Liepos 21. Matėme šefą. Kalba tyliai. Nervingas, trūkčioja vokas. Nori namo, pas mamą. Nieko neprisimena.
Liepos 22. Atvyko kariškiai. Labai gąsdino. Truputėlį gyrė. Siūlė darbą. Už tokius pinigus-ir dirbti?
Rugpjūtis. Buvom neteisūs. Reikejo sutikti. Dabar vėlu. Studijuojame kirvius ir pjūklus. Spiritas iš vietinės medienos bjaurus. Darbas juda lėtai. Reikia kažką daryti. Taip kad iš pašaknų ir šapai i šalis.
Rugsėjis. Padarėm. Sedim karceryje. Kalba, kad momentinis 5 hektarų miško iškirtimas matėsi iš už dvidešimties kilometrų. Kas nematė- tikrai girdėjo. Gaila, iranga taip pat sudegė. Konvojus šnairuoja ir klastingai muša per kepenis. Apmaudu. Kliudyti sargybos pastato ir pusės Kybartų nenorėjom. Liūdna. Laukiam VSD ir kariškių...

Laboratorijos kronikos. 2 dalis
Prabėgo trys metai..
Balandžio 5. Gerai laisvėje. Šefas nenori mūsų matyti.
Balandžio 6. Įsidarbinome kaimyninėje laboratorijoje. Institutas pasikeitęs. Kiti laikai atėjo. Visi svaigsta inicijavimu, bendradarbiavimu ir ,aišku, pinigais. Neliko polėkio. Liūdna. Geras spiritas deficite.
Balandžio 10. Jaunimas nemoka žaisti Quake'o. Netgi pirmojo. Logika - "pradžioje pinigai- darbas vėliau" prie gero nepriveda.
Balandžio 11. Bandėm įveikti spirito trūkumą. Eterio priemaišos skonio negadina. Šaunu, linksma ir jokio kvapo.
Balandžio 12. Receptūrą pavogė. Vaikai nežino su kuo žaidžia. Darbiniai žurnalai nepašvęstiesiems mirtinai pavojingi.
Balandžio 17. Kvaileliai. Kaimynai chemikai pagamino iš kojų verčiantį haliucinogeną. Pažodžiui. Ventiliacija nepadėjo, kinus išvilko i lauka. Guli kūdikių pozomis ir šniurkščioja. Sprendžiant iš kalbos nuotrupų ir koordinacijos nebuvimo jie įsikūrė kažkur penktojo rojaus rato apylinkėse. Apmaudu. Norėjosi atvirkščiai.
Balandžio 18-29. Keista, bet mūsų net neįtarinėjo. Dirbam- mėtom pėdsakus. Įsisavinom naujas programas ir kompiuterius.
Gegužes 1-10. Receptūrą liaudis sutiko entuziastingai. Atminties duobes.
Gegužes 11. Sutikom Antaną. Dabar jis mecenatas. Auksine grandine, pirštuose kreditiniu korteliu kalade ir žiedu kilogramas. Bando užgauti. Čia jie be reikalo. Pas mus po ranka klaviatūros. Ir platus išėjimas i internetą. Tai, kad visos jo korteles deaktyvuotos už skolas jis dar sužinos. O kol kas toks žmogus nebuvo įžengęs i instituto teritorija, nebuvo atvykęs i sali, nevedė, nesimokė, ir iš viso nebuvo gimęs. Tačiau ieškomas Interpolo, kaip teroristiniu grupuočių vadeiva. Ginkluotas ir labai pavojingas.
Gegužes 12. Su laiku apie Antaną bus surinkti visi popieriai ir viskas paaiškės. O šiandien sužinojom, kad jo namus šturmavo "Aras". Sprogus granatai objektas faktiškai nusikando liežuvį. Išmušant šakutę iš pirštų buvo sulaužyta ranka. Dvejose vietose. Duoti parodymu žodžiu ar rastu Antanas dar ilgai nesugebės.
Birželis. Iš ligonines grizo chemikai. Mažiau kaip puse. Judesiai ir kūnai lengvi, kalba nerišli. Bet iš žvilgsniu matyti, kad mes čia jau nebegyventojai. Liūdna.
Birželio 15. Gamyklinis spiritas tampa deficitu. Mūsų mikrorobotas pagautas nupylinėjantis pažadėtąjį skystį iš svetimo šefo seifo. Pareikšta, kad tai jų pačių gaminys. Jiems prižadėtos premijos. Jei suras adaptuotas robotui programas ir valdymo moduli.
Birželio 17. Surado. Tiksliau mes patys atidavėm. Jų draugai mus įtikino. Ačiū draugams. Už tai, kad išjungė lygintuvus ir atnaujino oro tiekimą. Ką ir kalbėti, laikai keičiasi.
Birželio 18. Dejom ant chemijos ir robototechnikos. Pakeitėm laboratorija. Dabar mes fizikai-optikai.
Liepos 1. Sudarėm kontraktą. Trimačio vaizdo holografinei sistemai. Turėtų projektuoti turini vaizdą pasirinktoje srityje emiteriniu sistemų viduje.
Liepa-rugpjūtis. Atsidavę darbavomės.
Rugpjūčio 20. Viskas paruosta. Bandysim. Jei užteks kompiuteriu galingumo bus netgi animacija. Emiterius sumontavom pagal instituto aptara.
Rugpjūčio 21. Veikia. Animacija taip pat. Čečėnų kovotojai visai realistiški. Apsauga akimirksniu atsake automatu ugnimi. Valdymo programa pakibo. Teritorija užpildyta vabalais iš "Starship troopers". Iš dykvietes puses du vaikštantys tankai iš "Star wars", virs galvų "Mirties žvaigždė". Apsauga užėmusi žiedine gynyba- tvirti vyruku nervai, neišsibėgiojo. Vaizdas matomas net iš išorės- kariškiai net nebando artintis. Pastote vėl mus pavedė. Vakarop. Mūsų nesušaudė tik todėl, kad buvo pasibaigę šoviniai.
Rugpjūčio 22. Užsakovas patenkintas. Nauja videotechnika pigi, projektuojami vaizdai realistiški. Mes dabar turtingi. Vila Palangoje, Mercedes po langais, sąskaitos bankuose.
Rugpjūčio 23. Nei vilos, nei Mercedes, nei sąskaitų. Labai vaizdingai buvo paaiškinta kiek daug mes skolingi. Ką padarysi- Šeima yra Šeima. Teko dalintis. Už savo dalį nusipirkau vinčesteri. Abiem.
Rugsėjis Tyrinėjame šaltąją branduoline sinteze. Prižiūri akylai. Kaip suprantam rezultatais suinteresuoti penki institutai, trys žvalgybos ir viena korporacija. Mums vienodai. Jau yra pirmieji rezultatai. Reaktoriaus prototipas paruostas išbandymui. Mūsų neprileido. Netgi i teritorija- kriminaline praeitis užkirto kelia. Iš jų puses kvaila buvo taip elgtis. Iš kur jiems žinoti, kad misinio slėgis instrukcijoje- atmosferomis, o gradacija pulte- svarais kvadratinėje pėdoje. Reaktorius išlydęs grindis, tris aukštus įsikūrė 70 metru gylyje pabaigęs kuro atsargas. Kaip ir buvo numatyta.
Spalis. Patraukėm i miškus. Slapstėmės. Sulysom. Pasidavėm patys. VSD. Karininkas pasakė, kad dar turėjome savaites tris. Vėliau vis tiek butu suradę. Įsalusius. Sutikome su viskuo
Lapkritis. Jie mus suprato pažodžiui. Deja, kelio atgal nebėra. Lytis - moteris. Blondines. Akys mėlynos. Projektuojam lazerines patrankas "Žvaigždžių karu" programai.


Laboratorijos kronikos. Deratizacijos kronikos
03.01
Moterų sanitariniame patikrinimo punkte naujas įnamis – žiurkiukas. Baltas. Visi glosto, maitina iš rankų.
04.01
Užaugo. Iš rankų nebemaitina. Pats pasiima. Mielas gyvūnėlis.
04.02
Užmušiu išperą!.. Minus dvylikos gyslų matavimo kabelis
04.03
Minus 2 maitinimo – matavimo šleifai. Gauta nuodų. Masalas padėtas po stalu. Kiti produktai paslėpti.
04.04
Rytas. Masalas dingo. Diskutuojame, kaip rasti dvėselieną. Pietūs. Keisti garsai iš po grindų. Vakaras. Gyvis kankinasi, erzindama visus savo cypimu. Mums klijuojamos sadistų etiketės. Anot šefo, po apsinuodijimo dažniausiai kankina troškulys... Kur link jis suka?
04.05
Dabar aišku. Užtvindytos dvi patalpos. Kitose vandens lygis iki kauliukų. Vieno iš įrengimų aukšto slėgio aušinimo žarnos sugriaužtos visiškai. Visos trys. Įdomu _TOJI_ paskendo?
04.08
Ne. Dusyk matė pumpuojant vandenį. Laisvai juda ventiliacijos sistemoje. Sudžiūvusi, energinga,judri.
04.09
Šarvavome vandens, oro ir, dėl visa ko, deguonies tiekimo žarnas. Pastatėme maždaug 20 spąstų žiurkėms. Įsinešti kaloringas medžiagas į laboratorijos teritoriją draudžiama.
04.10
Suveikė devynios. Masalas suėstas. Tuščia. Šventėme naujoko atvykimą. Vakarykštis studentas, linksmas, aptingęs, prifarširuotas patarimų. Kas taip geria? Ne, ne mūsų žmogus... Ir apskritai, iki "Vasios" jam dar toli. Vadiname "Pitrovičiumi". Aiškina, kad teisingai su "e". Su "e" reikia nusipelnyti. Poliravome spąstų mechanizmus. Nustatėme taip, kad nebeatsidarytų.
04.11
Suveikė visi. Aukų nėra. Pitrovičius domisi, norim mes ją pagauti ar nupenėti? Prašosi. Minus dar du matavimo kabeliai.
04.12
Kamšome kabelių kanalus tarp patalpų. Montuojame groteles ventiliacijoje. Svarbiausia – išstumti iš eksperimentinių patalpų
04.15
Tikslas pasiektas. Audio kontaktas aiškiai lokalizuotas darbo kabinete po grindimis.
04.16
Kompiuteris neteko video kabelio. Tiesiog savininko akyse. Persekiojimo metu į landą išpylėme tris indus skysto azoto. Bandome atitirpdyti vandentiekio vamzdžius. Pro šalto rūko debesis žiūri Pitrovičius. Juokiasi. Jis mums priešas ar ką?
04.17
Nagrinėjome pogrindinę erdvę. Galvojome.
04.19
Sukonstruotas plazminių darinių generatorius. Sukuria stabilius darinius, galinčius savarankiškai egzistuoti maždaug valandą. Žodžiu, kamuolinis žaibas, atitinkantis 30g trotilo ekvivalentą. Jei tikėt apskaičiavimais, turėtų judėti kailio tipo dielektriko link.
04.21
Nustatytas pastovaus generavimo režimas. Pirmas kamuoliukas palindo po grindimis... antras... trečias. Po šešiolikto užregistruotas pirmo išlydžio traškesys, po grindimis triukšmas – kliuvo?... Dvidešimtas... Trumpo jungimosi traškesys gretimame kabinete. Triaukščiai keiksmai. Kartu su
silpna smūgio banga atsklido svylančio kailio kvapas. Pasiekėme? Ne, bet Pitrovičiui perukui teks susimest... Žiūri žvėries akimis. Pasigailėjimo nesulauksime... Kas galėjo žinoti apie šią nepažymėtą skylę. Vakaras. Trisšimtasis kamuoliukas. Pitrovičius vaikšto su šalmu, kombinezonu, paskui velkasi stora plieninė grandinė. Gavo dar tris užtaisus. Šefas susimąstęs. Aplink jį taisyklingu šešiakampiu sukasi pustuzinis užtaisų.
04.27
Priešpaskutinis dalykas, ką prisimenu – premijos už generatorių įteikimas. Paskutinis – prisigėręs piešiu klientams kryptinio užtaisų generatoriaus schemą.
04.28
Iš rikiuotės išvestas visas matavimų skydas. Galvojome. Idėja! "Šaltasis napalmas" – liepsna tik 100 -120 laipsnių, suvartoja daugybę deguonies, bet neuždega nei medžio, nei popieriaus. Užsakyti reagentai. Bandysime...
05.03
Pagal komandą visose patalpose sinchroniškai išpilta beveik tona produkto. Žalia liepsna veržėsi pro ventiliacijos angas lyg iš marteno krosnies. Galas žvėriūkščiui!
05.04
Pitrovičius piktdžiugiškai atnešė tris pergraužtus šleifus. Ieškau urvo. Yra! Aš ją mačiau. Šonai apsvilę galine koja šluba, uodegos beliko trečdalis. Mečiau atsuktuvą. Net nekrūptelėjo. Akyse dega džihado ugnis. Vietos šiame pasaulyje yra tik vienam iš mūsų.
05.06
Iškvietė šefas. Atvažiuoja komisija, tikrins darbo sąlygas. Liepė pasitikti. Jei pavyks – be aukų. Ruošiamės. Pagrindiniam priešininkui pastatyta laikina užkarda iš dviejų alkanų benamių katinų
05.15
Pasiruošėme sutikti komisiją. Koridorius išdažytas maksimaliai liūdnomis spalvomis, silpnas apšvietimas, sudėti bjauriai cypiantys durų vyriai. Bandymų patalpose pristatėme infragarso generatorių nustatytų bendram psichikos gniuždymui. Kai kur išdėstėme elektrinių laukų generatorius – plaukai stojasi piestu. Pagaminome skruzdės – mutanto muliažą, įdėjome į
trilitrinį stiklainį su spiritu. Tokios aukos! Už pagrindinės salės lango, šalia eksperimentinių įrenginių medžiai apsvilinti, lapai nudraskyti, žolė išdeginta, primėtyta smulkių gyvūnų liekanų.
05.16
Susitikimas pavyko. Viso labo vienas nualpęs komisijos narys. Komisija pasirašė viską, netgi pridėjo. Katinų tarpe yra aukų... Galvojome.
05.17
Yra sprendimas! Metalinė, pusės metro skersmens "ramunė", pagaminta iš lydinio su formos atmintimi. Pakėlus temperatūrą 5 laipsniais žaibiškai susisuka į kamuolį. Pagaminome trisdešimt. Išdėstėme. Pakanka šiltam biologiniam objektui įlipt į vidų...
05.18
Rytas. Prislopinti Pitrovičiaus keiksmai. Iki pietų bandėme nupjauti gaudyklę jam nuo galvos. Pasirodo, atėjęs pirmas ir pamatęs nepažįstamą objektą pasilenkė pažiūrėti ir porą kartų kvėptelėjo... Pagalba spėjo laiku.
05.19-30
Laistėme premiją už naują lydinį. Nežiūrint į tai, reikia kažką daryti. Prarandame iniciatyvą.
06.0
1Rytas.
10 valandų 40 minučių
Kraunama kondensatorinė baterija. Integratoriuje – 2 gigadžiauliai... Kiek??? 5... 6... ! Ne per daug?
10:41:02
Apsidairau. Pačiu laiku. Ant ribotuvo saugiklio guli laužtuvas. Su tokiu ir 20 gigadžiaulių galima sukaupt... virš laužtuvo – žiurkės snukis. Ji?!
10:41:45
Suveikė krovimo pabaigos daviklis. Tuoj bus iškrova. 17 gigadžiaulių. MAMA!..
10:41:47
Įjungiau bendro pavojaus signalą, nustačiau spindulį į zenitą. Puoliau pro langą. Pasisekė – šalia perskyros. Skirtingai nuo Pitrovičiaus.
10:41:50
bėgu tolyn nuo korpuso. Apsidairiau. Pro langus pilasi bendradarbiai – mūsų pavojaus jau niekas neignoruoja... Antru bandymu iššoko Pitrovičius. Toli kairėje išskrenda šefas. Katapultavosi naikintuvo krėsle. (O mes niekaip negalėjom suprasti kam jis jam reikalingas). Pusės sekundės intervalais piropatronai išsviedžia toli į šalį seifą, spintas su dokumentais, fikusą. Patyręs vyrukas... Paskutinis, ką pamenu – lango fone ištįsusi šuolyje žiurkė. Blyksnis. Viskas.
06.07
Vėl matau. Iš pastato liko tik išorinių sienų dėžutė ir pamatai. Pasak liudininkų, plazmos kanalas pasiekė stratosferą. Trukdžiai tesėsi dar visą dieną.
06.08
Saugumas mus susėmė. Kažkur važiuojame, kažką pasirašinėjame. Vieni laiko mus dievais, kiti žadą pas juos pasiųsti... ir tai pastoviai... cigarečių nėra. Spirito nėra. Liūdna.
06.15
Praslinko... Įsikėlėme į naujas patalpas. Šefo išsaugotų brėžiniai įvertinti puikiai. Kariškių. Užteko viskam: puikūs kabinetai, greitas internetas. Nelimituotas tiekimas naujo įrenginio kūrimui. Pagyvensim!...
09.01
Pergraužtas pirmas kabelis.


Laboratorijos kronikos. Po keturių metų

03.01
Jus pakvietė į mikrobiologijos laboratoriją laborantėmis, žadėjo paaukštint, jei gerai elgsimės. Užbėgo šefas, skundėsi rėmėjų ir užsakymų trūkumu. Tiesa, pats tuo metu keliskart aiškinosi dėl sodo namelio statybos problemų.
Liūdna.
03.08
Šefas pasveikino su švente. Gavome dovanų, bučinių. Neįprastas jausmas. Pažadėjo įdomią temą. Tiesa kokią nepasakė. Tai jau įkvepia.
04.01
Įdomios temos nėra. Pinigų irgi. Sėdim. Laukiam. Graužiam nagus. Apžiūrinėjame per mikroskopą. Labai įdomu. Rytoj eisim nagrinėti elektroniniu mikroskopu.
04.06
Radome kažkokią DNR molekulę. Bandome iššifruoti. Kažkas pavyksta. Kuo galėjo, padėjo draugai iš Kalifornijos.
04.15
Iššifravome nago DNR molekulę, perdirbome savo nuožiūra. Dabar nebereikia išlaidaut nagų lakui, nagai auga norimos spalvos. Atliekame bandymus su akių spalva, bandome padidinti krūtinę.
04.20
Buvo užsukusi šefo sekretorė. Iš kažkur sužinojo apie mūsų eksperimentus, nori pasikeisti išvaizdą, sutinka su viskuo.
04.25
Sekretorė sužavėta, atrodo kaip Merlin Monro. Mus kankina bloga nuojauta...
05.03
Atbėgo šefas, garsiai šaukė. Tvirtino, esą jam auga moteriška krūtinė, keičiasi klubų forma, kažkur dingo vyro atributika. Panašu, mūsų preparatai plinta lytiniu keliu.
05.10
Gelbėjame šefą. Deja, vis tik tapo moterimi. Pas mus eilėje laukia kažkokios neaiškios būtybės. Aiškintis nėra laiko.
05.14
Atėjo kažkoks generolas. Iš pradžių ilgai klausinėjo, po to šaukė, dar vėliau tąsė už plaukų. Skauda. Pasirodo jo jaunėlis iš namu mergaite virtęs išėjo, o dabar visas mikrorajonas pilnas neaiškios lyties būtybių. Ligoninės nežino kaip juos gydyt, tėvai – kaip juos vadinti. Panašu, vėl įkliuvom.
05.18
Apsilankė vietiniai daktariūkščiai, bandė išgauti receptą, siūlė pasakiškus pinigus. Paaiškinom, tai pavojinga. Netiki. Išėjo be recepto, žadėjo atsivesti stogą ir grasino nelabaisiais.
05.25
Mus slapta perkėlė į negyvenamą salą, taip saugiau. Baisiai jau daug žmonių mus medžioja. Tame tarpe ir seksualinės mažumos.
06.20
Atskrido šefas. Kalba plonu balseliu, panašu, ne viską pavyko ištaisyti. Pasak jo, mūsų miestelį įslaptino, institutą apjuosė spygliuotos vielos užtvaromis. Dabar ten suvarė visus nukentėjusius mūsų eksperimento metu. Buvo atvažiavę amerikiečiai, bet jų neįleido.
06.25
Užkniso kepinanti saulė, svajojame apie namus. Deja, panašu pabėgti
nepavyks. Mus seka du kariniai fregatai ir keturi patruliniai laivai reide.
06.30
mus pagrobė amerikiečių žvalgyba sargybai iš panosės. Plaukiam povandeniniu laivu. Kur – niekas tiksliai nežino.
06.31
Taip, būtent birželio 31. Bent jau taip rodo povandeninio laivo borto kompiuteris. Amerikiečiai kaip vaikai – visokiomis nesąmonėmis šventai tiki, sako taip turi būti. Iš kur jiems žinoti, kad naktį mes jų pagalbinį radarą persukome į palydovą ir kiaurą naktį sėdėdami internete prisigaudėme virusų.
07.02
Mus išskraidino sraigtasparniu. Povandeninis laivas stovi kaip įbestas, gerai, kad bent neskęsta. Pamanykit, na instaliavome mes naują SP jų laivo XP serveriui. Kapitonas juk neprieštaravo, o mes norėjom kaip geriau... Na pakibo keletas programų... ir koks durnius sugalvojo patikėti XP jėgainės kontrolę?
07.03
Mus atvežė į karinę jūrų bazę. Iškvietė pas brigados generolą. Ilgai klausinėjo kaip mums pavyko per radarą pasiekti internetą, kaip nulaužėme serverį? Ilgai ir nuobodžiai rėkė, žadėjo išieškoti povandeninio laivo kainą.
Liūdna.
07.05
Pagaliau leido pakvėpuoti grynu oru. Šlaistomės po jų bazę, uostome gėles. Keista vieta. Pažiūrėti – paprastas angaras, o apačioje dar 8 požeminiai lygiai. Sėdim ant skardžio, mėtome akmenukus į vandenį. Radome ir didesnių. Gražūs purslai...
07.06
Kur mėtėme akmenukus, dirba akvalangistai. Pasirodo, kur vakar mėtėme
akmenukus, bazės povandeniniai vartai skirti povandeniniams laivams. Keletas
akmenukų užstrigo vyriuose. Užtvindyti 6 požeminiai aukštai.
07.07
Siurbiam vandenį iš požemių. Priežiūrai pristatė porą jūros pėstininkų. Paplepėjus paaiškėjo, kad bazėje interneto nėra, kaip jie gyvena? Kareivinėse papasakojome, ką ten galima rasti. Visi apšalę, prašo parodyti.
07.09
Įslinkome į gretimą bazę. Ten stovi tolimojo sekimo antenos, vieną pritaikėme internetui per palydovą.
07.09
Visa bazė sėdi čate. Tiesiam tinklą į gretimą bazę. Mes patys garbingiausi žmonės apylinkėse. Įvedėme internetą generolui, davėme keletą įdomių nuorodų.
07.15
Bazėje lėtai slankioja vaiduokliai raudonomis akimis. Virėjai maisto neberuošia, vis tiek valgykloje niekas nesilanko. Generolo niekas nematė jau beveik savaitę. Į internetą pajungti visi kompiuteriai, bandome pritaikyti radarų ekranus.
07.17
mūsų bazė – mėgstamiausia užsienio šnipų ir narkotikų prekeivių vieta. Pakrantėje būriai motorlaivių, pastoviai kažką perkrausto, sako narkotikus. Į juos niekas nekreipia dėmesio. Darosi neramu...
07.18
Buvo atskridęs sraigtasparnis iš generalinio štabo. Nutūpt nepavyko, mūsų aerouosto dispečeris užsikabino ICQ su prostitute iš Los Andželo ir į išorinius dirgiklius nereagavo.
07.20
Mūsų pusėn judą reguliarioji JAV kariuomenė, ir rytoj turėtų atvykti du lėktuvnešiai. Laikraščiuose rašo, kad keletas teroristų sužlugdė stambios karinės jūrų bazės darbą ir CŽV už mūsų galvas pažadėjo nemažą atlygį.
07.23
Sėdim CŽV. Priešais vaikšto pulkininkas ir bando išgauti, kaip mums pavyko prisijungti prie interneto per karinį palydovą, kuriame jis uždraustas. Mūsu dėka palydovas išvestas iš rikiuotės dar mažiausiai savaitei. Po to ilgai barėsi ir keikėsi. Išvadino mus pavojumi iš rytų, šnipais, ir kad tokius kaip mes reikia uždaryti kambaryje plikomis sienomis.
07.24
Sėdime uždaryti kambaryje plikomis sienomis. Laukiame, kas bus toliau...Laboratorijos kronikos. Terminatorius

09.17
Quake'as nusibodo, spiritas pasibaigė. Kaip dirbti tokiomis sąlygomis? Nors, kol šefo po ultravioletinio lazerio bandymų neišleido iš ligoninės, darbo irgi nėra. Mes nekalti: nebūtų atvažiavusi komisija pusvalandžiu anksčiau laiko, būtume spėję pašalinti fikusų trauktinės aparatą nuo kaitinimo elementų. Deja atvažiavo ir dabar visi draugiškai gydosi nudegimus.
09.26
Kaimyninėje laboratorijoje verda darbas. Į klausimus atsakinėja išsisukinėdami: Ar nenueitume mes kažkurtai?.. Sakosi kuriantys siurprizą šefui vasario 23 proga. Vaidina kietus.
09.27
Kaimyninėje laboratorijoje pakibo kompiuteris. Vienas. Kiti sudegė iškarto. Kas galėjo pagalvoti, kad mūsų virusas bus toks nevykęs? Turėjo sudegt visi! Guodžiamės tyrinėdami išsiurbtus iš išlikusio disko duomenis. Ir kur jie tokių merginų nuotraukų rado?
09.28
Rytas.
Persiuntėme virusą saugumo skyriui ir skyrių vadovams. Įkėlėme šaltinius į kaimynu kompiuterius. Laukiame.
Vakaras.
Sulaukėme. Kaimynų nebėra.
10.01
Radome žaidimą. Slaptažodžiai, apsauga nuo kopijavimo – nejaugi licenzinė? Gal jie ir bepročiai, bet iš kur gavo pinigų softui, jei algos jau 5 mėnesiai nemoka? Laužėme apsaugas.
10.04
Nulaužėme. Ir tai – jų siurprizas? Interfeisas nepatogus, valdymas tik iš klaviatūros, ginklų kol kas nėra, lygis irgi panašu tik vienas. Tiesa grafika nudžiugino – nuorūkos ant grindų ir trijų raidžių žodis ant sienos nupiešti tikrai realistiškai. Jei padirbėsim, gausis tikrai geras mūsų siurprizas šefui.
10.05
Bandėme rasti serverinę žaidimo dalį. Įdomu, kur ją nukišo? Instituto serveryje vietos nėra, ir taip perkrautas: fizikai modeliuoja atominius sprogimus, meteorologai buria orus, šefas pasikūręs tetrį ir pasjansą.
10.12
Perrašėme interfeisą, suderinome su mūsų neuromanipuliatoriais. Testavome. Realistiškumas tiesiog stulbinantis. Valio! Pasirodė pirmas monstras. Panašu į Half-life – monstras baltu chalatu, nesiskutęs, apžėlęs. Panašus į laboratorijos viršininką San Sanyčių.
10.13
Dusinom monstrą. Bjaurybė kaip reta vikrus ir gudrus – va čia tai dirbtinis intelektas! Garsas irgi puikus – monstras virtuoziškai naudoja triaukščius keiksmažodžius, netgi per valandą nepastebėjome pasikartojimų. Nejaugi kuriami realiu laiku?
10.16
Monstras paspruko. Išsmuko pro kažkokį 20x20 cm. langelį . Taip nesąžininga, kvepia čytais, realybėje taip nebūna. Išardyti sienos nespėjome, mus evakavo pasigirdus bendram pavojaus signalui. Koks pavojus, mes gi nieko nedarėme...
10.17
Mąstėme, sudarinėjome lygio žemėlapį, optimizavome programą, gėrėme fikusų trauktinę. Gerai stimuliuoja. Institute sklando kalbos apie ateivius žemutiniuose aukštuose. Nesąmonės. Dėl viso pikto pasiuntėme ateiviams trigubo šifravimo radiogramą. Tegul pasikankina.
10.18
Galbūt ateiviai ir ne mitas – dingo laboratorijos viršininkas. Nors – taip jam ir reikia. Įdomu, pavyks nurašyti ateiviams 15 litrų spirito trūkumą sandelyje? Vargu. Kiekvienam aišku: kalti ne žali žmogeliukai o baisus nuobodulys...
10.19
gavome atsakymą iš ateivių. Pasirašė generalinio štabo vadas. Trumpai ir aiškiai išdėstė savo planus nutraukioti mums visas atsikišusias kūno dalis ir sugrūsti jas į visas galimas mūsų kūno ertmes jei ir toliau naudosime vyriausybės ryšio palydovus asmeniniais tikslais.
10.21
San Sanyčių rado Saratove. Pas seserį. Į mokslus grįžti nežada, bijo elektros prietaisų.Kviečia mamą, degtinės negeria. Darosi neramu.
10.24
Bandėme atvesti į protą žaidimą. Tiksliau – į tai, kas liko iš proto po antifrizo dozės. Sėkmingai prisijungėme prie serverio, kelis kartus matėme koridoriais bėgiojančius monstrus. Pagauti nepavyko nei vieno. Sutvėrimai neišpasakytai baugštūs, bandant prisiartinti išsilaksto. Lengvai laksto sienomis, šiek tiek sunkiau – lubomis. Reikia baigt šias nesąmones.
10.28
Bandome įvairią taktiką, rūkome transformatoriaus izoliaciją. Į instituto požemius savanoriškai niekas nesileidžia.
11.02
Iš ligoninės grįžo šefas. Pamatęs mus neapsakomai apsidžiaugė ir tučtuojau davė darbo. Apžiūrėti instituto požemius. Senukas aiškiai nerimauja. Žadėjo, mums negrįžus, savaitę iš nevilties gerti. Šampaną. Mes sujaudinti iki sielos gelmių. Žadėjome nenuvilti.
11.16
Požemiuose liūdna, pilka, nešvaru ir tuščia. Vietos atrodo kažkur matytos, beveik nepasiklydome – išėjome, kaip ir planavome, po trijų dienų. Pasilikę viršuje kažkodėl sako praėjus dviems savaitėms.
11.18
Kolegos žiūri į mus kaip į didvyrius – akyse siaubas ir dėkingumas. Pastoviai bando iškrėsti kokią nors šunybę. Visi grįžta prie normalaus darbo, mes – prie žaidimo. Pavyko pagauti užsižiopsojusį monstrą. Dabar turime visų durų raktus ir kodus.
11.19
13:20
Atvažiavo spec. pajėgų kuopa. Vėl bendras pavojus, bet iš laboratorijos neišvarys jokiu būdu. Plikomis rankomis mūsų neįveiks. Bandėme atsijungti, kažką gėrėme... Formulę užrašėme į laboratorijos žurnalą, vėliau išsiaiškinsime, kas ten buvo. Žaidėme.
13:25
Prasidėjo linksmybės! Pasirodė nauji monstrai: kamufliažine apranga apsivilkę kareiviukai. Jėgos aiškiai nelygios – jų šautuvai mums žalos nedaro, bet visvien įdomu. Linksminomės su majoru. Viena kolonėlė neatlaikiusi riksmo sudegė. Dabar kareivėliai taip pat išsilaksto. Be kliūčių pasikėlėme į kitą lygį. Kažkodėl "Dėža viu" jausmas...
14:50
Viskas aišku. Tie nevėkšlos žemėlapius kūrė pagal mūsų instituto planus. Banalu. Bet iš kur jiems žinomos visos slaptavietės? Kažkas čia ne taip...
15:15
Geležinė gorila, išspyrusi duris į mūsų laboratoriją nejuda. Mes irgi. Nejuda ir trys kažką primenančios figūros ekrane.
15:30
Taip... Gresia ilgi metai griežto režimo su turto konfiskavimu. Jei tik būtume turėję gryno spirito, o ne to antifrizo ir reagentų mišinio, seniai būtume supratę, kad mūsų žaidimas – naujo kovinio roboto valdymo interfeisas. Ir San Sanyčius buvo tikras. Ir majorui granatsvaidžio niekur kišt nereikėjo.
16:20
Aptarinėjome perspektyvas. Viskas ne taip ir blogai. Nusprendėme, prieš sušaudant prašyti dėžę spirito, bloką "Marlboro" ir Mašą iš kadrų skyriaus. Blogiausiu atveju – buteli degtinės,pakeli belomoro ir Nataliją Stepanovną iš planinio.
16:30
Bandėme naikinti pėdsakus. Kai į laboratoriją įsiveržė kariai, mes ardėme robotą. Plikomis rankomis, kojomis, štatyvu nuo centrifugos ir dilde nagams
16:47
Mus pagavo. Šakės?
16:50
Ne. Ant rankų išnešė į kiemą. Moto į orą. Vadina didvyriais: trise, plikomis rankomis sudorojome kovinį robotą. Mes neprieštaraujame. Šefo žvilgsnis įtartinas, bet tyli. Pasirodo kareiviai geri, širdingi vyrukai. Majoras žadėjo pristatyt apdovanojimui. Šefas siūlo geriau pomirtiniam...
11.20
Robotą perdavė mums tobulinti ir perginkluoti. Kodinis projekto pavadinimas – Terminatorius 2.

Laboratorijos kronikos. Vaikystė

06.15
Pirma darbo diena. Baigėsi mokslai. Būsiu naudingas visuomenei ir tėvynei. Pasakiau tai šefui. Pažiūrėjo kažkaip keistai...
06.16
bandau apsiprasti. Susipažįstu su naujojo kolektyvo slengu ir pagrindinėmis vertybėmis.
06.17
Mokiausi aptarnauti optiką. Plonasluoksniu metodu. Tai ypač ekonomiškas ir universalus būdas. Esmė – staigiai ir be užkandos susiverst 50 gramų spirito. Energingai iškvepiam ant apdirbamo paviršiaus su po to sekančiu apdirbimu minkštu skudurėliu.
06.18
Atvyko dar vienas naujokas. Matematikas. Apžėlęs, nesiskutęs. Visai kaip aš.
06.19
Pravedė pradinį instruktažą. Ekskursija po naujus įrengimus, vieną kurių patiki mums. Galingos hidraulinės pavaros. Kaitinimo kamera. Sako – galima bėgius perplėšt.
06.23
Tikrai galima. Tačiau geriau infraraudonųjų spindulių kaitinimo kameroje šildyti pietus. Vištos savo sultyse irgi skanios.
Liepa
Kaimynystėje naujokas. Chemikas. Susišukavęs, nusiskutęs, bet iš akių matosi – mūsiškis. Pagrindines vertybes įsisavina teisingai ir ištvermingai. Sumastė džiovinti rūbus vakuuminėje kameroje.
Rugpjūtis – rugsėjis
Pareigos visiškai įsisavintos. Darbas atliekamas greitai ir tik tarp kitko. Gyvenimas tampa nuobodus.
09.05
Sumąstėme naują spirito gavimo būdą. Mikrobangos fokusuojamos į spintoje uždarytą indą, ištraukiamojoje ventiliacijoje įtaisytas absorbuojantis prietaisas. Per naktį prisirenka maždaug puslitris.
09.06-20
Laimingai gyvenam.
09.21
Šakės. Indas perstatytas ant palangės. Reguliuojame mikrobangų šaltinį.
09.22
Rytas. Kas per šlykštynė? Rūgštu, smirdi tekila. Pietūs. Viskas aišku. Apsirikome keletu laipsnių. Sufokusavome į kaktusą. Užvirė. Sprogo.
09.23
Šefas prirėmė prie sienos. Tiesiogiai. Kaktuso likučiais. Atidavėme viską. Paaiškėjo, kad antenos, šaltinio konstrukcija bei absorbento sudėtis nauja ir originali. Premija. Chemikas dabar dirba su mumis. Beje, spiritas laikomas metalinėje spintoje. Mikrobangos nepasiekia.
09.24
Buvo užsukęs senukas. Buvęs šefas. Mūsiškį privačiame (taip manė) pokalbyje bandė perspėti: Chemikas, matematikas ir fizikas kartu baisiau už dinamitą. Mūsiškis nepasidavė. Žadėjome nenuvilti.
Pavasaris.
Išvarė į šeštadienio talką. Nutraukė eksperimentą. Jie dar pasigailės. Pievą priešais korpusą sukasė jie. Užsėjom mes. Laukiam.
Gegužės pradžia
Ištraukiamosios ventiliacijos kaminų apžvalgos aikštelė – pati lankomiausia vieta. Iš 40 metrų aukščio atsiveria nuostabus vaizdas. Ryškiai erotinės pakraipos. Ūgtelėjusi žole siūbuodama vėjyje sukuria žavią dviejų išdykusių gražuolių iliuziją. Užsupa. Ne kiekvienas sugeba nusileist savarankiškai.
05.12
Pasiekė vadovybę. Nuosprendis. Perkasame pievą. Mažais išminuotojų kastuvėliais.
05.20
Gavome lazerį. Su koordinacinėmis staklėmis. Kartoną, odą ir plastmasę pjausto lengvai. Plieno neįveikia.
05.25
Modifikavome lazerį. Pakeitėme darbinės įkrovos pajungimo schemą. Įvedėme lašinę – garavimo aušinimo sistemą. Šarvinį plieną perpjovė pirmu bandymu. Kartu su staklėmis. Ką daryti?
05.26
Pjaustėme titaninius domino kauliukus. Kvėpavome aušinimo sistemos garais. Kartais mąstėme.
05.27
Sumąstėme. Dalyvaujame SETI projekte. Perdavinėsime duomenis optiniame diapazone. Pagal projektą, naktį servomechanika su optine sistema turėtų sekti nustatyto ryškumo objektus po keletą minučių. Kartu transliuosime kodogramą.
05.28
Viskas. Jungiame
05.29 Rytas
Laboratorijoje, apžiūrinėdamas įrangą, laukė generolas. Mandagiai pasiteiravo, ar tik ne mes tie genetiškai ir protiškai neišsivystę išradėjai. Jo nuomone, snukiai kaip mūsų, būna tik pas tokius. Prisipažinom. Paklausė kiek laiko veikė įranga. Automatinio įrašymo įrenginio duomenimis –
4 valandas. Generolas padūko: - 4 valandas! Dviejų palydovų optika nuėjo [beep]! Ir visi trys [skipped], [skipped] ir [skipped]! Jei dar nors kartą šitą [beep] pasuksime į viršų, jis čia viską [skipped] į [beep]! Mums baisu. Generolas vis tik 140 kg kažkada raumenų. Jam užtektų atsisėst...
05.29 Pietūs
Girdėme generolą. Atlyžo. Papasakojo, kad galimam priešininkui dar blogiau. Turi problemų su 5 ar daugiau palydovų aparatūra. O įrangą pasiims, jei iki vakaro neprasidės karas
05.29 Vakaras.
Laukėme karo. Paaiškinome sumanymą generolui. Suprato viską. Pasidomėjo pranešimo turiniu. Davėme perskaityti. Sutriko. Paraudo. "Na,.. o!... Na žinote, [skipped], - dar nieko, bet šitai [skipped], - jau persūdėt... ir toliau... taip pat per riebiai... " Užtat dabar jau pagarbiau žiūri.
05.30
Šefas nusivedė prie 6x2 metrų aptverto sklypelio. Paaiškino asmeniškai prisidėsiąs prie antkapių mums gamybos išlaidų. Tegu ir paauksuotų... Jei dar kartą, [skipped], kas nors, kur nors!.. Prisiekinėjome. Dievagojomės. Praslinko.
Birželis
Sąžiningai dirbome
06.25
Turime naujoką. Kinietis. Išsišiepęs, pritūpęs, susilaižęs. Pritaikėme vietoje automatinio potenciometro. Idealiai palaiko temperatūrą. Nelaksto parukyti, pavalgyti.
Liepa
Mokėme kinietį. Dabar aktyvus, rūko. Kiekvieną prietaisą gali panaudoti bent trims tikslams. Netiki kanonais ir aksiomomis, apžėlęs, išsivadavo iš tradicijų ir papročių gniaužtų. Žodžiu, beveik mūsiškis. Gaila, greitai turės išvykti. Sunku bus vienam.
07.30
Atvyko naujokai. Ką tik baigę mokslus. Akys kvailos, išsižioję. Nieko nemoka. Nejaugi ir mes tokie buvome? Taip lygindamas ir supranti, kad vaikystė baigėsi


Mindaugas | 07-15 17:03
Cha cha

MAXbimmer | 07-15 17:58
tu durns, vasara negaliu skaityti tiek daugCha cha

Sharki | 07-15 18:00
taip truputi nemazai, bet smagiai

Apatija | 07-16 17:13
pusę teištempiau..

aduvančikas | 07-12 00:34
Geeeeeeeeeeeeeeras JuokiasiMan labai patiko Cha chaGerai

Fujinas | 11-06 23:19
Pavargęs


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]


AK-47

Blogiausias banginis

Apie
Dienoraščiai
Pradėtos temos klubuose

Veiksmai

Rašyti privačią žinutę
Įtraukti į adresų knygelę
Dienoraščio prenumerata
Klubų žinučių prenumerata
Į garbės pakylą
Ant gėdos stulpo
Kiti Banga.lt vartotojai

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Iš fiziko dienorašči...

Prisijungę draugai

Visi draugai