Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Labai prašau vienos minutės dėmesio
SOS. Labai reikalinga pagalba užpildant anketą
Dienos stovykla Vilniuje. Gal patartumet?
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąKūdikiui motinos pieno neatstoja ir geriausi mišiniai

Paskelbta 11-30 16:46, komentarų: 37, autorius RuTik žmogus priešinasi gamtai
Ar galėtumėte įsivaizduoti alkaną liūtuką, ieškantį dramblio patelės, kad pasisotintų jos pienu? Arba katę, su būriu savo mažylių traukiančią pas kalytę pagirdyti kačiukų šuns pienu?
Tačiau moteris, ką tiktai gimusiam savo kūdikiui bandanti įkišti iš karvės pieno pagamintą mišinį, seniai niekam nekelia nuostabos.
Pasaulyje gyvena per 4 tūkstančius žinduolių rūšių, tačiau tik viena jų – žmonės priešinasi natūraliems gamtos dėsniams ir bando savo kūdikius maitinti kitos rūšies pienu.
"Kodėl norime vaikui duoti ne motinos, o karvės ar kito gyvūno pieną, nors nė viena kita žinduolių rūšis taip nedaro?" – retoriškai klausė Sveikatos apsaugos ministerijos įkurto Respublikinio mitybos centro gydytoja Roma Bartkevičiūtė.
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, tik 3-5 procentai motinų dėl kokių nors priežasčių negali žindyti savo kūdikio. Tačiau Lietuvoje naujagimių savo pienu nemaitina net 15-20 procentų gimdyvių.
Renkasi lengvesnį kelią
Maitinti kūdikį pieno mišiniais, jeigu tai leidžia piniginė, yra lengviau nei nuolat žindyti.
R.Bartkevičiūtė pastebėjo, jog neretai moterys klaidingai mano, esą maitinti kūdikį mišiniais yra net sveikiau nei motinos pienu.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja iki pusės metų kūdikį maitinti tik motinos pienu ir neduoti jokio kito maisto, netgi gėrimo. Patariama žindymą tęsti net iki dvejų metų.
Kai kuriems tėvams tokios rekomendacijos kelia šypseną.
"Kam žindyti vaiką, jei jis jau valgo ir duoną?" – kartais išgirsta mitybos specialistė.
Lietuvoje iki pusės metų kūdikius žindo tik kas ketvirta motina. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse, kur didelis mišinių pasirinkimas, net 80 procentų moterų savo kūdikius žindo iki šešių mėnesių.
Motinos pienas – ypatingas
Motinos piene yra 400 visus kūdikio poreikius patenkinančių medžiagų, kurių nerasite jokiame jo pakaitale.
Todėl motinos pienas aprūpina naujagimio organizmą imunitetą stiprinančiomis medžiagomis, tai yra apsaugo jį nuo daugelio ligų sukėlėjų, toksinų, blokuoja alergenų patekimą į kūną.
Be to, kiekvienos motinos pienas yra ypatingas.
Jo sudėtis gali pakisti netgi kelis kartus per dieną, priklausomai nuo mažylio poreikių. Tyrimai rodo, jog nėra dviejų motinų, kurių pieno sudėtis būtų identiška.
Siaubą kelianti statistika
Tai, kad mažiau nei pusė mišiniais maitinamų kūdikių turi normalų svorį, yra pati mažiausia bėda. Ne tragedija ir tai, jog vėliau jie labiau linkę tukti nei kūdikystėje žindyti jų bendraamžiai.
Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija kartkartėmis paskelbia šiurpą keliančius kai kurių tyrimų duomenis.
Mokslininkų tyrinėjimai rodo, jog motinos pieno negavę naujagimiai net 14 kartų dažniau miršta nuo viduriavimo ir triskart dažniau juos ištinka staigi kūdikių mirtis.
Žindomi kūdikiai gerokai rečiau miršta nuo ūminės kvėpavimo takų infekcijos ir dukart rečiau serga vidurinės ausies uždegimu bei penkis kartus rečiau – šlapimo takų infekcijomis.
Iki pusės metų motinos pienu maitinti kūdikiai vėliau vaikystėje dvigubai rečiau suserga vėžiu bei pirmojo tipo cukriniu diabetu.
Šį gąsdinantį sąrašą galima tęsti vardijant kiekvieną organą.
Nematoma žindymo nauda
Žindymas teigiamai veikia ir moters organizmą. Tuojau po gimdymo prie krūties priglausto naujagimio žindymas didina hormono oksitocino išsiskyrimą, kuris skatina gimdos raumenų susitraukimą. Tai pagerina ir pagreitina placentos atsiskyrimą bei sumažina nukraujavimo pavojų.
Žindymas taip pat skatina hormono prolaktino, reguliuojančio pieno gamybą, išsiskyrimą.
Maitinimas krūtimi net keturiskart sumažina tikimybę susirgti kiaušidžių vėžiu, du kartus – krūties vėžiu.
Negana to, jei moteris žindė kūdikį iki 9 mėnesių, tikimybė susirgti osteoporoze sumažėja net 75 procentais.
Natūralų maistą keičia mišinys
Bet žindymo propaganda neretai nepasiekia nuolat skubančių šiuolaikinių moterų ausų. Pabandžiusios žindyti ir susidūrusios su menkiausia problema, jos įsigyja pieno mišinių.
"Negalime teigti, kad pieno mišiniai – žalingas maistas. Tad motinos, priverstos jais maitinti kūdikį, neturėtų labai gąsdintis, – nuramino mitybos specialistė R.Bartkevičiūtė. – Mes tik akcentuojame skirtingą motinos pieno ir dirbtinių mišinių naudą kūdikiui".
Prekybos centruose apstu įvairiausių pieno mišinių kūdikiams. Pardavinėjami jie ir turguose.
- Kaip motinai žinoti, kokį pieno mišinį parinkti savo vaikui?
- Pirmiausia ji turėtų tartis su vaiką prižiūrinčiu mediku. Jei kūdikio svoris neauga, jam reikia mišinio, kuriame būtų daugiau riebalų ir angliavandenių. Kitam tokių medžiagų reikia mažiau.
Prieš perkant bet kokį mišinį, būtina perskaityti gaminio etiketę.
Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kokio amžiaus kūdikiams jis skiriamas. Ten pat yra informacija, kaip mišinį paruošti bei vartoti.
Jei vaikas nenoriai valgo, reikia bandyti mišinį pakeisti kitokiu.
Apsinuodijo nuo vandens
- Ar yra kokių nors ypatingų nurodymų, kaip ruošti mišinį?
- Pirmiausia reikėtų įsikalti į galvą, jog bent jau iki 9 mėnesių kūdikiams nerekomenduojama dirbtinių mišinių skiesti karvės pienu. Jame yra tris kartus daugiau baltymų negu motinos piene, todėl padidėja alergijos rizika.
Parduotuvėse galima nusipirkti vandens kūdikių mišiniams gaminti. Tam tikslui tinka ir Lietuvos vandentiekio vanduo – tik jį prieš naudojant reikėtų pavirinti.
Atsargūs turėtų būti šulinių vandenį naudojantys gyventojai. Mūsų šalyje jau yra atsitikusi nelaimė, kai kūdikis mirė pamaitintas mišiniu, skiestu nitratais užterštu šulinio vandeniu.
Yra Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas patikrinti nitratų kiekį šulinių vandenyje tų sodybų, kuriose gyvena nėščia moteris ar yra kūdikis iki 6 mėnesių.
Patariama maitinti iš puodelio
- Šalies turguose prekiaujama Baltarusijoje pagamintais pieno mišiniais, kurie esą yra pigesni. Į ką turėtų atkreipti dėmesį motina, ketindama juos pirkti?
- Lietuvoje draudžiama prekiauti Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamais pieno mišiniais. Jie neatitinka Europos Sąjungos reikalavimų pagal sudėtį.
Visi Europos Sąjungos šalyse gaminami arba į jas įvežami pieno mišiniai kūdikiams yra saugūs ir tinkami vartoti.
Be to, iš mišinių gamintojų reikalaujama, kad ant pakuotės būtų užrašyta, jog motinos pienas – geriausias maistas kūdikiui.
Motina turi žinoti, jog dirbtinius pieno pakaitalus jai patariama rinktis tiktai tuomet, jei nėra galimybės žindyti.
Jeigu kūdikiui iš tiesų ima trūkti motinos pieno, geriau rinktis mišrų maitinimą – ir žindyti, ir duoti papildomai pieno mišinių.
Tačiau tuomet vėl kyla pavojus, kad kūdikis greičiau atpras nuo žindymo.
- Kaip tuomet elgtis?
- Rekomenduojama net ir kelių mėnesių vaiką pieno mišiniu maitinti ne iš buteliuko, o iš puodelio.
Kai kūdikis valgį iš buteliuko traukia per žinduką, tas procesas jam yra lengvesnis nei žįsti motinos krūtį.
Todėl po kurio laiko jis nebenori imti krūties.
Be to, Pasaulio sveikatos organizacija nustatė, kad planetoje kas 30 sekundžių dėl netinkamo ir nesaugaus maitinimo iš buteliuko miršta kūdikis.
Populiarėja gimdyvių suėjimai
"Kūdikio žindymas yra ištisas mokslas, – teigė mitybos specialistė R.Bartkevičiūtė. – Kai jaunos mamos pabando žindyti ir nelabai pavyksta, iš karto traukia į parduotuvę pieno mišinio. Ir tik tuomet, kai vaikas pradeda sirgti, ji pagalvoja, kad galbūt galėjo savo kūdikiui padėti maitindama jį savo pienu".
Lietuvoje jau kuriamos pasaulyje anksčiau išpopuliarėjusios paramos grupės "Mama mamai".
Moterys labiau patiki tuo, ką joms sako vieną ar kitą dalyką jau išbandžiusi kita motina, nei įsiklauso medikų patarimų.
Motinos pienas yra geriausias maistas augančioms ir bręstančioms smegenims. Tai įrodė Didžiosios Britanijos mokslininkai, tyrę pradinukus.
Vaikų, kurie po gimimo buvo žindyti motinos pienu ne trumpiau kaip 4-5 savaites, intelekto koeficientas sulaukus septynerių metų buvo vidutiniškai 8,3 balo didesnis už tų, kurie nebuvo žindyti. Tačiau tai motinos pieno neragavusių moksleivių gimdytojai neretai supranta per vėlai.Labradoriukė | 11-30 17:21
As ziuriu kodel ligonineje man dave tiek daug skaitinu skaityti apie naturalu maitinima Nekaltas
MAnau, kad jei pasaulis suredytas taip, kad po gimdymo bega pienas, tuomet kiekvienas vaikas turi jo gauti... Labas

Shirshe77 | 12-01 00:27
Mane mama maitino tik iki mėnesio, nes paskui dėl leidžiamų antibiotikų jos pienas nebuvo tinkamas žindyti.

Kartais pagalvoju, kad gal iš dalies dėl to esu toks ligų maišas, be imuniteto Nekaltas

Tilia | 12-01 09:54
Ėėė- nereikia čia lia lia- ne visoms tai skirta ir ne visos gali ilgai ir laimingai maitintNe Kitai nebėga tas pienas ir ganaNe Aš turėjau ir maitinau, bet tai nereiškia, kad vaikai itin sveiki ar dar kas norsNe Čia būtų tas pats, kaip teigti, kad visos gali gimdyt pačios, tik nenori.... Nereikia daryt nenormaliom tų, kurioms nėr to pieno ir pasiuskKanda vaikui kur kas svarbiau požiūris į jį, į maitinimo aplinką, kad jis jaustųsi saugus ir laimingas su mylinčia mama, o kad papas ne tas- ką gi, svarbu laimingi abuAngelas Nepateisinu tų, kurios per prievartą valgo ir tunka, bile vaikui pieno būt, o pienas nuo to ne itin didėja ir vaikas pučiasiNe Džiaukimės, kad galim savo vaikelius užaugyt visos, nes anksčiau tokios neturinčios pieno mamos vaikai arba mirdavo, arba tos pačios karvės ar dar geriau- ožkosCha cha- pienu augdavo... Kai kurie apskritai avižų "klijukais" užaugo ir mokslininkais patapoCha cha

ievalota | 12-01 09:56
As saviski maitinau iki 1.6 m. ir ta laika prisimenu su nostalgija Šypsena

ievalota | 12-01 09:58
Tilia Gėlė nepyk gi taip Mirkt
mano sesuo jauna pagimde dukras ir buvo isitikinusi, kad negali tinkamai maitinti, nes tipo musu gimines moterys (mazutes, smulkios) yar nepieningos. As paneigiau ta mita (gal del to, kad vyresne gimdziau, info daugiau turejau, labai pasitikejau savim). dabar ji sako, kad jei gimdys trecia - butinai pati maitins ir as busiu jos konsultante Šypsena

ru_0915 | 12-01 13:16
Siaip tai sitas straipsnis - tokia pati propaganda, kaip ir kiti analogiski straipsniai, kuriuose rasoma apie didelius pasiekimus misinuku gamyboje Cha cha

Bet cia yra ka atsirinkti, ir, beje, pamineta svarbi detale - jei jau truksta pieno, galima primaitinti misinuku, bet ir ta pieno likuti saugoti... Manau, cia tikrai nebloga iseitis, nors mamai - dvigubas kryzius Liūdnas

Siaip jau visoje toje gausybeje info apie kudikiu maitinima pasigendu vienintelio patarimo: o kaip mamai pailseti, jei Angelas vis tik neramus, nemiega, etc.? Mano abu tokie buvo, del pervargimo apie normalu pieno gaminimasi net kalbos nebuvo - bet, idomu, kaip gali pamiegoti, jei tai vienas, tai kitas klykia?

Tai man liko misle ir niekur atsakymo dar neradau Ne

Tilia | 12-01 13:36
Aš ir nepykstuNeGėlė Aš tik sakau, kad nevisoms tas tinka. Šaunu, jei pieno yr ir be didelių pastangų, o jei už kiekvieną lašą "kautis" reik- tai ar verta?
O kad mažos, smulkios nepieningos- tai mano puskė išdžiūvo, krūtinės neliko- o pieno sustabdyt negalėjo- būt armiją išžindžiusCha cha
Kas dėl nežinojimo ar tigėjimo- kita kalba, bet per prievartą piršt kiekvienai- nevertaNeMirkt

ievalota | 12-01 14:13
Tilia> as tiesiog maciau daug atveju, kai is nezinojimo tvirtindavo, kad neturi (o antra vaika jau kuo puikiausiai maitindavo).. Tiesiog reikia mamoms viena kitai padeti informacija, pasidalinimu patirtimi.. Ir nebijoti priimti pagalba, nesiblokuoti...

ru_0915> tai tavo isimtinis atvejis.. be to, aplink tave ir daug pagalbos nebuvo, kas galetu leisti tau pailseti, prikaupti jegu

gryda | 12-01 14:40
o aš bijojau šitą straipsnį čia dėti ir būti apšaukta kaip kokia "sektantė" Cha cha

siaucia_vetra | 12-01 15:35
nera normalios pagalbos norincioms maitinti ir susiduriancioms su problemomis, tik tiek pasakysiu. Paziurekim vien i mamyciu tema - dauguma pagimdziusiuju susiduria su vienokiom ar kitokiom zindymo problemom. Taip ir bandom vien kitai padet, pakonsultuot, o vat gydytoju dauguma nueina lengviausiu keliu - pradeda siulyti primaitinti misinukaisBlogai Deja, konsultacijos internetu ar telefonu su tomis "Mama mamai" organizacijos narem - ne pati geriausia iseitis, kartais mirtinai reiketu zmogaus, kuris galetu atvaziuoti ir parodytu, pademonstruotuNekaltas

Hetaera | 12-01 21:54
Sutinku, kad vaikui geriausia mamos pienas. Bet, kaip cia, raso iki 2 metu, tai nesutinku:
1.Vaikas jau nemazas, gal jau eina i darzeli, o cia mamos pienas. Ir be pieno yra ka valgyti.
2. Pagal akuserija nuo vieno gimdymo iki kito turi praeiti 3 metai (toks geriausias laikas). O jeigu ilgai maitini dar daugiau.
3. Niekas negalvoja apie motina tiek fiziskai (organizmas nualinamas, nors ne visos tai jaucia), tiek moraliskai (visada prirista prie vaiko).
Dar galima rasti daug agumentu...

gryda | 12-02 07:57
o man labai padėjo išmokti maitinti seslė dar ligoninėj kol buvau. Iki šiol esu jai dėkinga, nes dėl per didelio pieno kiekio, sutinusios ir skaudančios krūtinės jau buvau benuleidžianti rankas - norėjau nemaitinti. bet ji mane pamokė. labai ačiū jai už tai Mirkt

ievalota | 12-02 09:48
Hetaera Gėlė
1. nuo 6 men. pienas jau ne vienintelis vaiko maistas. Net ir pradejus eiti i darba imanoma ir toliau maitinti savo vaika.
2. tai idealusis variantas, bet visiskai nebutinas... juk ir nezindomas vaika gali kelis metus neleisti mamai issimiegoti, daug sirgti - tai isvargina labiau nei maitinimas
3. Prisirisimas prie vaiko nera kancia, tai dovana Mirkt..

Meraičiukė | 12-02 14:16
Aš kai geriau antibijotikus maniau savo pienu tik nuodiju vaiką, daviau mišinuko jis visas pasidarė raudonas, dabar po mėnesio jau bus 6 mėn ir reiks duot, aš bijau raudono vaiko

Daiva D. | 12-02 15:14
Meraičiuke, nuo 6 mėnesių jokių mišinukų nereikia duot, o reikia po truputį pradėt primaitint daržovėm, vėliau ir kitokiu maistu. Jei vaikas alergiškas karvės pienui, tai jam jokiu būdu negalima duoti paprastų mišinukų. Čia ne juokai.
Yra specialus mišinukas su hidrolizuotais baltymais Peptidi Tutteli, kuris nesukelia alergijos, tačiau jis labai brangus.

Beje, man labai keista, kai rašoma, kad mišinukais maitinti lengviau. Savo pieno juk nereikia ruošti Cha cha nei tų buteliukų plauti ir virinti, nei kažkokio griežto grafiko laikytis - pačiai maitinant, daug lengviau prisiderinti prie vaiko poreikių.

ru_0915 | 12-02 15:30
Daiva, matyt turima galvoje tai, kad maitinant misinukais nereikia sukti galvos del savo pacios mitybos, rezimo etc.

Rasa| 12-02 17:08
Taip...As savo mazyli pradejau maitinti misineliais,tai dabar niekaip neisgydau viduriavimo,pilvuko skausmu.Gal jei maitinciau savo pienu,tai tokiu bedu nebutu.Bet nuo pirmu dienu jam neuzteko mano pieno.Ir kaip gi uzteks,jei pati mama beveik nieko nevalge.Vos gimus kudikiui gydytojos ir seseles isvardino visa sarasa dalyku,kuriu valgyti negalesiu maitindama kudiki.Mano mama maitindama valgydavo chalva,gerdavo kakava.Tai padedavo pieno gamybai.O man iskart viska uzdraude:nei darzoviu,nei vaisiu,nei kefyro,nei pieno,nei sausainiu,ir t.t.Bijojau valgyt,uzsispyrusi laikiausi nurodymu-juk gydytojai zino...Maitinausi vien vandeniu ir gabaleliu mesos.Ir to bijojau,bet juk kazka valgyti reikia...

Dew138 | 12-02 18:01
su viskuo sutinku, tik man kiek kvailokai atrodo palyginimas su liutu ar drambliu. Jie gi ir saukstu nenaudoja, ir sakuciu, ir telefonu, ir sysioja kur papuola, ir kakoja ne tualete..

O kad mamos pienas Gerai tik reikia kad mama rami,pailsejusi butu,pavalgiusi labai gerai, tada naudingas. O kad mama daro ta tik is taupumo - Ne - jei dar nepavalgius normaliai, visa suirzus, iskankinta etc.,nemanau kad toks pienas geriau nei misinukai.

Pasilgau as maitint savo klecka Laimingas

Daiva D. | 12-02 19:11
Rasa, kokia chalva, kokie sausainiai? mano vaikas alergiškas, todėl man negalima valgyti ne tik tokios egzotikos, bet net ir paprasčiausios duonos, visiškai jokių pieno produktų, faktiškai valgau tik grikius, ryžius, šiek tiek mėsos ir daržovių. Šitaip - daugiau kaip 5 mėn., nuo tada, kai išsiaiškinau, kokie produktai vaikui sukelia alergiją. O pieno nesumažėjo. Tiesiog reikia maitinti, o ne pulti prie mišinukų. Kuo daugiau pieno vaikas ištraukia iš krūties, tuo daugiau jo pasigamina kitam maitinimui. Dabar aišku jau vėlu, bet gal ateičiai pravers kitoks nusiteikimas...

Dew138 | 12-02 23:25
Daiva, taip, bet reikia VALGYTI!!! o ne badauti, koks ten pienas bus jei mama per diena suvalgys sauksta ryziu?? ar salotos lapa.
As kai pradejau maitint irgi beprotiskai bijojau valgyt, nes pilveli pus, ir mazgei skaudes. Po truputi isivaziavau, bet pirmas dienas valgiau pusryciams sausaini, pietum grikiu du saukstus, vakarienei sultinio. Nugi ar geras tas pienas?? AciuDie, pradejau valgyt normaliai, ir galejau toliau maitint Šypsena

Hetaera | 12-02 23:54
ievalota
1. Tai kam esant 2-u metu vaikui ji duoti? Einant i darba duoti nepatariama per daug visokiu emociju.
2. Zindymas prisideda prie organizmo nualinimo (nors ne visos tai pastebi).
3. Koks gi istisas prisirisimas gali buti prie vaiko, jei nuo 1 metu eini dirbti ir nematai jo visa diena.

Hetaera | 12-03 00:05
Labai gaila, kad daugelis negali valgyti taip kaip nori... Gal ir as buciau valgiusi ne viska, bet... maitinu ir valgau ka noriu, tik svarbiausia su saiku. Ligoninej, kai pagimdziau, man atveze vynuogiu. Pamaciusi viena gydytoja liepe kam nors jas atiduoti, nes maitinancioms negerai. Gerai, kad paskui atejo mano gydytoja, jos paklausiau. Ji sake, kad galima viska valgyti, bet valgyti reikia su saiku. Taip ir dariau.
O pieno kiekis visiskai nepriklauso nuo suvalgyto maisto kiekio. Pienas gaminasi daugiau, kai vaikas daugiau traukia.

Dew138 | 12-03 18:26
as ne apie pieno kieki, apie jo kokybe Liežuvis

man ligoninej irgi kai prinese netgi sausainius liepe atiduot kam kitam, netgi agurkus Cha cha
o pats ligonines maistas viena diena buvo kopustu troskinys Juokiasi

Gabriela | 12-03 22:19
Vetra, netiesa, kad ligonineje niekas nepamokina. Ten net bloga darosi nuo to, kaip eina ir aiskina ir mokina mokina mokina. Gal pati buciau ir maitinusi ir bandziusi kaip nors, kad tas pienas atsirastu, bet ... mane uzkniso tas perdetas kisimas maitinmo krutimi, krutines skausmingas tampymas( net verkiau, kad man skauda ir svelniau jos elgtusi su manim) ... Reikia atsizvelgti i tai, kad moteris po gimdymo yra issekusi, siaucia hormonai, norisi pailseti ... o cia eina ir terorizuoja tiesiog...As kaip vezys(pagal horoskopa) tai kai man per daug nurodineja, tai butinai darysiu atvirksciai... o kaip zemaite, tai dar ir be galo uzsispyrusi...
Taigi, vien tas begalinis maitinimo krutimi propagavimas mane atgrase nuo to visam gyvenimui...

siaucia_vetra | 12-03 23:22
Gal as ri pati kalta (nes po gimdymo issyk is ligonines islekiau)Nekaltas Ale ir per tas pora val. buvimo po gimdymo ligoninej - buvau pasisaukusi krutu akusere, sakiau, kad neiseina vaikui kruties iduoti, prasiau pagalbos - paziurejo, pabande ir nusprende, kad dar nealkanas jis (atseit, bandyk veliau). Namo grizus, kai 3 paras tam maziukui kruties neisiuliau (pienas tekete teka, o jam ikisti negaliu, rekia ir neima is paskutiniujuŽliumbia) ieskojau pagalbos kur tik galejau: ir mamoms is tos "mama mamai" grupes skambinau, ir gydytojos, ir seseles prasiau padeti, ir nete konsultavausi. Ale kas is to - visi man ta pacia mano puikiai zinoma teorija man deste, o vat praktiskai kas galetu praktiskai parodyti/iduoti kaip nors jam ta kruti - neradauNežinau Ech, kai prisimenu tas siaubo dienas, tai dar dabar siurpuliukai bega. Gerai, kad gerai baigesiŠypsena
Bet nuo to laiko isigijau baime ir smarkiai sumazejo pasitikejimo "pacia gamta"Nežinau

kulebam | 12-04 14:13
maitinau kiek galejau,as tik uz maitinima krutini

Eglė3 | 12-06 08:15
O man ligoninej isaiskino, kad pati tikrai nemaitinsiu, nes pieno nera ir nebusApakęs Cha cha Kai grizau namo, pradejau maitinti Šypsena

ievalota | 12-06 09:43
O man ligoninej nieko neorde - gulejau viena palatoj ir kazkaip mane pamirso Cha cha nei kaip vaika prausti, nei kaip paimti, nei kaip zindyti - paziurejau as i ta mazuliuka sutverima ir pasakiua sau: "na va, o dabar isiklausyk, ponicka i save, ir pulk rupintis savo vaiku kaip tavo promociutes taip dare" Šypsena
o siaip as - zemaicio (tikro!) dukra, tai ka jau ka, bet uzsispyrima is tetes tai paveldejau: pasakiau sau, kad maitinsiu ir taskas, nepaisant nieko. Is dabartiniu perspektyvu ziurint, tai psichologiskai labai padejo.

Tilia | 12-06 09:47
Kiek žmonių- tiek nuomoniųCha cha

darius| 12-07 17:41
Isiterpsiu is vyriskos varpines Šypsena
Man juokingiausia, kai sakoma, kad zmogus priesinasi gamtai. Zinoma. Ivertinkim ir ziauria gamtoje esancia naturalia atranka, kai zusta visi, kurie nesugeba prisitaikyti: o butent ir tuos zinduoliu jauniklius, kuriu ju motinos atstumia ir neleidzia pasimaitinti, ir tuos, kurie nesugeba prieiti prie pieno ir n kitu priezasciu. Zmogus tam ir yra, kad isbandytu visus imanomus variantus.

Taigi, ka daryti motinai, jeigu pas ja nera pieno? Ka daryti, kai tai pirmas vaikas ir neturi patirties kaip teisingai paduoti kudikiui kruti? O aplinkui stovi gydytoju kruva ir geriausias ju patarimas yra - "tai pasistenk geriau paduoti kruti" (tas pats, kaip pasistenk geriau vairuoti...).
O ka daryti, kai to pieno nepakanka ir kudikis po pirmo menesio svorio ne tik kad nepriauga, bet ir dar numeta?
Mano supratimu, reikia rekomenduoti maitinti pienu, bet nereikia taikyti vieno sablono visiems.

ru_0915 | 12-08 12:37
Dariau, teisingos tavo pastabos. Mano vaikai akyse liesejo, mano pienu "maitinami" pagal grieztasias rekomendacijas - ir toj situacijoj butent ir pasigedau lankstesnio poziurio, kad butum ne kaltinama, o butu pasiuloma, kaip is viso to issikapstyti.

Dabar gi patys radom iseiti, vaikai sustiprejo, o kaltes jausmas taip ir liko, kad neismaitinau.

Propaganda, kokia ji bebutu, atstumia.

Mamutiene | 12-08 18:41
tame straipsni toks poziuris, kad jei jau nemaitini vaiko savo pienu, esi vos ne nusikaltele ir sadiste, norinti, kad vaikais sirgtu visais tais ishvardintais baubais. As dar laukdamasi tvirtai buvau apsisprendusi maitinti tik savo pienu, iki puses metu nieko daugiau neduoti ir etc. O isejo visai kitaip. pirma menesi saziningai maitindavau ishtisa para kas 1,5 o kartais ir kas valanda. Vaikiukas vistiek budavo neramus, nuolat verkdavo, pazinda pazinda, ish nuovargio uzmiega, bo traukdavo tushchia kruti. Kai pirma menesi nunesem pasvert buvo priauges tik 400 gr. gydytoja prirase misinio. Kelio nemachiau per asaras, kad reiks misinio duot. Is pradziu dar bandziau neduot.Leliukas ir toliau klyke. Galu gale nusprendziau duot 50 gr. misinio. leliukas pasidare ramesnis, miegodavo nakti. Tai nuo to laiko taip ir zaidziam: zindau apie puse valandos, kartais po 45 minutes, kad tik vaikutis kuo daugiau pienelio gautu, o po to duodu misinio. Ir nezinau, kodel man to pieno nesigamina, bet zindau tikrai sazinigai. Ir esu uzsispyrusi maitint iki paskutinio pieno laso. Ir visiskai nesutinku, kad maitinti is buteliuko patogiau. Fuij kiek tasymosi su jais.

ultra+PRT | 12-14 10:11
as uz naturalu maitinima. Mano vaikas gime nedidelio svorio, maitinau pati jau antra menesi jis padvigubejo Cha cha iki 6 menesiu maitinau pati, vaikas buvo kaip kimstinis. pradejus dygti dantims, jis atsisake kruties, taciau piena nusitraukinejau iki 8 menesiu. Pradejus primaitinti isryskejo alergija, svorio augimas labai sumazejo, ir dabar vel jis ant zemutines ribos Nežinau na lyg ir nera pagrindo labai nerimauti, bet vis tiek su nostalgija prisimenu laika, kai vaiko apetitas ir svoris buvo normalus. as dziaugiuosi, kad nors tiek laiko suteikiau savo vaikui visaverti maitinima, kuris jam tikrai tiko ir nekele nei man, nei jam rupesciu.

Gabriela | 12-14 18:02
ultra, vaikos voris sumazejo del to, kad jis pradejo ropoti, vaikscioti ir "nusilakste"... taip dazniausiai ir buna paprastai. cia su maitinimu mazai susije...
mano vaikas yra maitinamas vien tik misiniais, kai pabandziau nusitraukusi viena diena duoti savo pieno, tai ji grieztai atsisake ji valgyti ir pareikakavo misinuko... bet mergina auga kaip ant mieliu: ant koju po 3 baronkas, pagurkliukas, zandai ant akiu lipa... o gime mazute, mazo svorio ir smulkute...

LL! | 12-15 18:34
nereikia kaltinti mamu, kad maitino tik menesi, todel dabar sveikata bloga.
mane maitino iki metu, ir vis tiek skrandis blogas, ir imunitetas nera pats geriausias ir dantis daug taisyti teko, o vyras neragaves pieno mamos dar neturejo nei vieno karieso ir nezino, ka reiskia sirgti gripu.

ADRIUS| 02-27 12:21
Maitinimas priklauso nuo mamos noro 90%

anete | 02-14 19:32
Sveiki, radau nebloga straipsnį apie maistą maitinančiai mama, gal kam nors bus naudinga http://zinom.lt/maistas-maitinanciai-mamai Šypsena


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Šeima

Moderuoja: Erode, BangaLT, rookis, Neodime, Martynukas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Šeima

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Šeima: 12.769 Žinučių forume 1.111.992 707 Narių klube 2.274 Banga.lt laikrodis 14:51 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai