Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
puiki žinia
Aplinkos apsaugos diskusija dėl verslinės žūklės. (4)
kodel veluoja stintos
2021 m. spalio mėn. 16d. Motiejūnų tvenkinye, širvintu r., įvyks pirmosios spiningavimo varžybos "ŽVEJO LOBIS" taurei laimėti
Lietuvoje padaugės nemokamų vandens transporto priemonių nuleidimo vietų (2)
Fotoreportažai žvejybos tematika iki II Pasaulinio karo
Eurokomisaras apie verslinę žūklę (5)
Plėšriosioms žuvims apsaugoti mažinamas leidžiamų sugauti žuvų skaičius (1)
Bus siūloma, kad verslinė žvejyba iš Kuršių marių pasitrauktų iki 2024 metų pabaigos (13)
Naujoji Vyriausybė ketina drausti verslinę žvejybą. (8)
Kandidatė į ž.ū ministrus (3)
Iš pareigų atleistas Švenčionių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas (2)
Strimelems nuo Klaipedos molo-atia (8)
Aplinkos ministerija siūlo drausti žvejoti lašišas dar dviejose Nemuno atkarpose (4)
Pasakykime "NE" verslinei žūklei (9)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąBus siūloma, kad verslinė žvejyba iš Kuršių marių pasitrauktų iki 2024 metų pabaigos

Paskelbta 03-14 10:41, komentarų: 13, autorius ungurys
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė sako, kad rengiamasi įregistruoti įstatymo pataisas, kurios numatytų, kad verslinė žvejyba su tam tikromis išimtimis iš Kuršių marių pasitrauktų iki 2024 metų lapkričio pabaigos, iš vidaus vandenų – iki 2022 metų vasaros.

"Mūsų įstatymo projektas kalba apie tai, kad iki 2024 metų lapkričio pabaigos matytume, jog verslinė žvejyba iš Kuršių marių su tam tikromis išimtimis turėtų pasitraukti. Iš vidaus vandenų, t. y., ežerų ir upių, verslinė žvejyba turėtų pasitraukti iki 2022 metų vasaros. Mes paliekame tik specializuotą žvejybą ežeruose – tradicinių švenčių metu nuo ledo, traukiant "bobą". Tai yra visiškas senovinis metodas, susijęs su paveldu", – Eltai sakė A. Gedvilienė.

"Kalbant apie Kuršių marias – planuojame palikti specializuotą stintų žvejybą nuo ledo stintiniais tinklaičiais ir gaudyklėmis. Visa kita žvejyba nuo 2024 metų pabaigos Kuršių mariose nebus galima", – sakė A. Gedvilienė.

Jos teigimu, dėl kultūros paveldo bus siūloma palikti nėgių žvejybą su tradiciniu įrankiu bučiais. Taip pat būtų palikta galimybė žvejoti polderiuose versliniu būdu.

Pasak A. Gedvilienės, gamtininkai ir mokslininkai sutaria, kad žuvų išteklių kokybė vidaus vandenyse nėra pakankamai gera.

"Visų pirma, svarbu žinoti, kad gamtininkai, mokslininkai sutaria, kad žuvų išteklių kokybė vidaus vandenyse nėra pakankamai gera. Europos Sąjungoje (ES) matome, kad didėjančią įtaką turi žvejai mėgėjai. Mėgėjiška žūklė ES sukuria apie 84 tūkst. darbo vietų, per metus generuojama 8,5 mlrd. eurų apyvarta iš šio sektoriaus, tai aš manau, kad Lietuva eina tuo keliu ir tokiu būdu žuvų ištekliai bus saugomi daug geriau", – sakė A. Gedvilienė.

Pasak Seimo komiteto vadovės, taip pat žvejams verslininkams bus numatytos kompensacijos, kurios yra privalomos, jeigu yra uždaroma ūkio šaka.


raguolis | 03-15 10:34
GeraiTaipjau iregistravo siandien...pasirase 40VyrasMoteris seimunu

rokas123 | 03-16 22:47

raguolis | 03-18 12:41
Taip pievas rasineja tie verkslentojai, senai Neringoj nera sviezios zuvies, o atsidyta Kinietiska ir tvenkinine zuvis...Nekaltas

RespecTTo^all | 03-19 15:47
as nesupratau ka reiskia pasitrauks zvejyba is vidaus vandenu? cia kokia zvejyba versline buvo vidaus vandenyse kuri pasitrauks? Seliavu tinklais negaudys?

ungurys | 03-19 18:19
Taip, negaudys nei seliavu, nei stinteliu.

rokas123 | 03-19 22:13
Ir ungurių Šypsena

PROFAS | 03-23 08:41
o tai ka kara pramiegojau Apsvaigęs nejaugi L. R. is Putino kursmares ispleseKvankt?

raguolis | 03-25 17:17
Nustebęs tai kad nieks cia su vatnykais nekariavo...kaip gaude Kursmarese rusai, taip ir gaudys, o mes jiems saugosim prieaugli Nekaltas

tiunis | 03-25 20:13
Sveiki ,jei nebūtų tokie arogantiški susitartų ir su rusais,Bet yra didžiulė baimė kalbėtis,nes ką kiti pasakys ,palaikys liaudies priešais,ir kai visada rusai puolaJuokiasi.Aš tiesiog manau,kad tokios diskusijos net nevyksta su ana puse del išteklių,gal klystu ,trūksta informacijos.

rokas123 | 03-25 22:56
Ne visą prieaugį saugosim.. Vertingiausia žuvis (lašiša, šlakys, ungurys, žiobris, perpelė, stinta) migruoja tarp jūros ir Nemuno. Tai tų turėtų būt daugiau.
O dėl tarimosi su Rusija.. Dar Bismarkas sakė, kad sutartis neverta popieriaus, ant kurio ji surašyta.

__dainiusha | 03-31 02:41
Taip pat eina Mėgėjų žūklės įstatymo pakeitimas nui rudens didinantis leidimų kainas. Įdomu ar kainų skirtumas nueis įžuvinimui ar kompensacijoms verslininkams

kilbukas | 04-02 10:32

AB | 05-05 21:53
Nesuprantu? Kodel nuo 2024 , o ne nuo 2124?_


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]

Žvejų klubas

Moderuoja: sadyvra, saruj, Mansell, BangaLT
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Žvejų klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Žvejų klubas: 1.701 Žinučių forume 1.866.112 3.009 Narių klube 2.183 Banga.lt laikrodis 05:13 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai