Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
„Vivo“ išrado išmanųjį telefoną su skraidančia kamera
„Samsung“ atsisako „Galaxy Note“ modelio
Pasaulinė XIAOMI POCO X3 premjera!
„Telia“ 2022 metais išjungs 3G ryšį (2)
Atlikti Lietuvos mobiliojo interneto greičio matavimai: kurio operatoriaus internetas sparčiausias (3)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąAtlikti Lietuvos mobiliojo interneto greičio matavimai: kurio operatoriaus internetas sparčiausias

Paskelbta 01-07 20:35, komentarų: 3, autorius Robis
Pasibaigus 2019 metams paaiškėjo, kurio Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriaus internetas yra sparčiausias. Remiantis Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) visų 2019 metais atliktų matavimų duomenimis, pirmąją poziciją išlaikė ilgametė lyderė "Telia" – jos tinkle vidutinė duomenų perdavimo sparta siekė 76,22 Mb/s*.

"Kaip "Formulės 1" lenktynės nesibaigia po etapo rato, galiūnų čempionatas – iškėlus pirmąjį svorį, o krepšinio rungtynės – po pirmojo kėlinio, taip ir mobiliojo ryšio spartos lenktynėse tikrasis laimėtojas paaiškėja ne po kelių savaičių ar mėnesių, o pasibaigus metams. Per tiek laiko sukaupiama pakankamai duomenų, kurie leidžia objektyviai įvertinti tikrąją duomenų perdavimo spartą kiekvieno operatoriaus tinkle visos šalies mastu", – pranešime spaudai sako "Telia" technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius. SUSIJĘ STRAIPSNIAI Štai kuo rizikuojate Feisbukui atskleisdami savo duomenis: pavojus, kuris gali pasivyti kiekvieną (48) Lietuviai mano radę lengvą pasipelnymo būdą: pakliuvę į teismą, moka baudas

Jo teigimu, pernai mobiliojo interneto spartos lenktynėse "Telia" pirmąkart sulaukė rimtesnio vieno iš konkurentų pasipriešinimo, visgi metams persisvėrus į antrą pusę perėmė iniciatyvą ir iki pat metų pabaigos įtikinamai išlaikė lyderio poziciją.

Per visus 2019 metus RRT specialistai trijų didžiausių Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių tinkluose atliko po beveik 18 tūkstančių atskirų matavimų. Apibendrinus jų rezultatus paaiškėjo, kad "Telia" tinkle vidutinė mobiliojo interneto sparta siekė 76,22 Mb/s ir buvo apie 7 proc. didesnė nei artimiausio konkurento (71,29 Mb/s), o trečioje vietoje likusį operatorių lenkė net 77 proc. (42,95 Mb/s).

Kaip pastebi A. Šemeškevičius, mobiliojo interneto spartos matavimų rezultatams įtakos turi tokie veiksniai, kaip vieta, laikas, jiems atlikti naudojama įranga, tinklo užimtumas ir jo parametrai, galų gale – bazinių stočių išdėstymas ir net orų sąlygos. Kartais užtenka matavimus toje pačioje vietoje pakartoti kelis kartus ir jų rezultatai gali gerokai skirtis. Todėl, kuo didesnė matavimų imtis, tuo tiksliau jie atspindi realią situaciją visos šalies mastu, o ne konkrečiame regione tam tikru metu.

"Nors RRT Lietuvoje matuoja tik mobiliojo interneto spartą, tinklų kokybę atspindi ir daugiau parametrų. Pavyzdžiui, vienas jų yra signalo delsa, kuri neoficialiais duomenimis "Telia" tinkle yra pati geriausia. Tam didelės įtakos turi plati "Telia" šviesolaidinio tinklo infrastruktūra, kuria perduodami dideli kiekiai duomenų tarp mobiliojo tinklo stočių", – nurodo "Telia" technologijų vadovas.

Delsa yra svarbi žaidžiant ne tik kompiuterinius žaidimus, kur kiekviena milisekundė gali būti lemiama, bet ir turės milžinišką įtaką vystantis 5G tinklams ir daiktų internetui.

Absoliuti dauguma, net 97 procentai, mobiliųjų duomenų "Telia" tinkle 2019 metais buvo perduoti 4G ryšiu. RRT spartos matavimų proporcija dar įspūdingesnė: net 99,3 proc. jų vyko 4G tinkle ir tik likusieji 0,7 proc. – prisijungus prie senesnės kartos 3G ar 2G tinklų.

Paskutiniais RRT duomenimis**, "Telia" Lietuvoje turi daugiausiai 4G ryšio stočių, net 1382, kurios ryšį transliuoja 8473 celėmis. Artimiausio konkurento 4G bazinių stočių skaičius siekia 1293, o celių skaičius – 8087. Kitas operatorius, kaip nurodo RRT, turi 1164 bazines 4G stotis su 4598 celėmis.

*2020 m. sausio 7 d. RRT matavimų keliuose ir miestuose duomenys, http://matavimai.rrt.lt
**2019 m. lapkričio 14 d. RRT judriojo ryšio tinklų tikėtinos aprėpties zonos, https://epaslaugos.rrt.lt/apreptis/Gintulis | 01-15 04:16
Kažkaip omnitelio reklama kvepia

j.tarantula | 01-18 18:55
Kazkaip bite ziuriu i kapus varo telia ir tele2.

Bullinger98 | 02-21 10:39
Welcome back to one of the world’s most intense mazes. Will you reach each one of the checkpoints in this epic action game? You’ll need to watch out for everything from moving platforms to bottomless pits! https://bloonstowerdefense5.io


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]

GSM klubas

Moderuoja: zhee, Robis, EgisXP, BangaLT, tumis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: GSM klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

GSM klubas: 37.435 Žinučių forume 649.474 5.535 Narių klube 450 Banga.lt laikrodis 04:46 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai