Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
72-ojo KANŲ kino festivalio PROGRAMA (3)
Mirė GEORGIJUS DANELIJA
2019 m. OSKARŲ LAUREATAI
Didžiosios Britanijos BAFTA apdovanojimai
Geriausi 2018 metų filmai
2018 m. Europos kino akademijos apdovanojimų laureatai
Lietuviško kino klasika namuose
Jubiliejinio Maskvos tarptautinio kino festivalio laureatai
Paskelbti Kanų 2018 m. k/f pagrindinių programų filmai
Naujas PAOLO SORRENTINO filmas (2)
#meetoo tęsiniai pasaulyje (4)
2018 m. OSKARŲ laureatai (1)
Berlynas 2018 kino festivalio apdovanojimai
Britų kino ir televizijos akademijos BAFTA, 2018 apdovanojimai
Skelbiami geriausi metų filmai (1)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujieną72-ojo KANŲ kino festivalio PROGRAMA

Paskelbta 04-19 08:29, komentarų: 3, autorius kertukas

Konkursinė programa:

"Mirusieji nemiršta" (angl. "The Dead Don't Die", rež. Jim Jarmush, atidarymo filmas)

"Atlantika" (pranc. "Atlantique", rež. Mati Diop)

"Atleisk, tavęs ilgėjomės" (angl. "Sorry We Missed You", rež. Ken Loach)

"Bacurau" (rež. Kleber Mendonza Filho, Juliano Dornelles)

"Degančios jaunos merginos portretas" (pranc. "Portrait de la jeune fille en feu", rež. Céline Sciamma)

"Frankė" (pranc. "Frankie", rež. Ira Sachs)

"Gomera" (pranc. "La Gomera", rež. Corneliu Porumboiu)

"Išdavikas" (it. "Il Traditore", rež. Marco Bellocchio)

"Jaunasis Ahmedas" (pranc. "Le jeune Ahmed", rež. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)

"Laukinių žąsų ežeras" (kin. "Nan fang che zhan de ju hu", rež. Diao Yinan)

"Matijas ir Maksimas" (pranc. "Matthias et Maxim", rež. Xavier Dolan)

"Mažylis Džo" (angl. "Little Joe", rež. Jessica Hausner)

"Parazitas" (angl. "Parasite", rež. Bong Joon-ho)

"Paslėptas gyvenimas" (angl. "A Hidden Life", rež. Terrence Malick)

"Rubė, šviesa" (pranc. "Roubaix, une lumière", rež. Arnaud Desplechin)

"Sibilė" (pranc. "Sibyl", rež. Justine Triet)

"Skausmas ir šlovė" (isp. "Dolor y gloria", rež. Pedro Almodóvar)

"Tai tikriausiai dangus" (angl. "It Must Be Heaven", rež. Elia Suleiman)

"Vargdieniai" (pranc. "Les Misérables", rež. Ladj Ly)


Nekonkursinė programa:

"Diego Maradona" (rež. Asif Kapadia)

"Graži epocha" (pranc. "La belle époque", rež. Nicoals Bedos)

"Gražiausi gyvenimo metai" (pranc. "Les plus belles années d'une vie", rež. Claude Lelouch)

"Per senas, kad mirtum jaunas – Holivudo Šiaurė, pragaro Vakarai" (angl. "Too Old to Die Young – North of Hollywood, West of Hell", televizijos serialas, rež. Nicolas Winding Refn)

"Rocketman" (rež. Dexter Fletcher) (Dalios Ibelhauptaitės vyro filmas apie ELTON JOHN – tęsiant "BOHEMIJOS RAPSODIJOS" sėkmę – k)


Vidurnakčio seansai:

"Gangsteris, policininkas ir velnias" (angl. "the Gangster, the Cop and the Devil", rež. Lee Won-Tae)Specialieji seansai:

"Būti gyvam ir tą žinoti" (pranc. "Être vivant et le savoir", rež. Alain Cavalier)

"Dalis" (angl. "Share", rež. Pippa Bianco)

"Skiriama Samai" (angl. "For Sama", rež. Waad Al Kateab, Edward Watts)

"Šeimos romanas", RAB" (angl. "Family romance, LLC", rež. Werner Herzog)

"Tomazas" (it. "Tommaso", rež. Abel Ferrara)


"Ypatingo žvilgsnio" konkursinė programa:

"Adamas" (angl. "Adam", rež. Maryam Touzani)

"Bulius" (angl. "Bull", rež. Annie Silverstein)

"Deginanti" (port. "O que arde", rež. Óliver Laxe)

"Kabulo kregždės" (pranc. "Les hirondelles de Kaboul", rež. Zabou Breitman, Eléa Gobé Mévellec)

"Kopimas" (angl. "The Climb", rež. Michael Covino)

"Laisvė" (pranc. "Liberté", rež. Albert Serra)

"Mano brolio žmona" (pranc. "La femme de mon frére", rež. Monia Chokri)

"Nematomas gyvenimas" (port. "Vida invisivel", rež. Karim Aïnouz)

"Palata Nr. 212" (pranc. "Chambre 212", rež. Christophe Honore)

"Pupytė" (pranc. "Papicha", rež. Mounia Meddour)

"Pupramstis" (rus. "Dylda", rež. Kanterim Balagov)

"Šešios geismo dienos" (kin. "Liu yu tian", rež. Zu Feng)

"Uosto administracija" (angl. "Port Authority", rež. Danielle Lessovitz)

"Z gyvenimo paslaptis" (kin. "Zhou ren mi mi", rež. Midi Z)

"Žana d'Ark" (pranc. "Jeanne", rež. Bruno Dumont)

"Ženia" (ukr. "Evge", rež. Nariman Aliev)


kertukas | 04-26 08:49
ŽIVILĖ PIPINYTĖ surinko info apie Kanų premjerinius filmus:

"Šiemet pagrindinėje konkursinėje programoje dėl "Auksinės palmės šakelės" varžysis devyniolika filmų, tik vienas iš jų – prancūzo Ladjo Ly "Vargdieniai" ("Les Miserables") – yra debiutinis. Nors pavadinimas sufleruotų, kad tai Victoro Hugo romano ekranizacija, filmas pasakoja apie šiuos laikus, apie jauną policininką, kuris pradeda dirbti Šerbure, kriminalistų brigadoje.

Festivalio senbuvio Arnaud Desplechino filmo "Rubė, šviesa" ("Roubaix, une lumière") veikėjai – taip pat policininkai. Prancūzijos Šiaurėje jie narplioja senos moters nužudymo mįslę. Suimtos įtariamosios – dvi nužudytosios kaimynės – narkomanės ir meilužės. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Roschdy Zemas, Lea Seydoux, Sara Forrestier.

Konkurse daug Kanuose ne kartą apdovanotų režisierių naujų filmų. Tikrų faktų įkvėptas Terence’o Malicko filmas "Paslėptas gyvenimas" ("A Hidden Life") pasakoja apie austrą Franzą Jägerstätterį, kuris Antrojo pasaulinio karo metais atsisakė kovoti vokiečių kariuomenėje ir buvo pripažintas išdaviku. Malickas pasakoja apie šio žmogaus tikėjimą, meilę žmonai ir vaikams, apie jo sugebėjimą išlikti laisvu žmogumi nepaisant visų aplinkybių. Pagrindinį vaidmenį sukūrė vokiečių aktorius Augustas Diehlis.

Pedro Almodovaro filmo "Skausmas ir šlovė" ("Dolor y gloria") herojus yra kenčiantis režisierius (Antonio Banderas). Pirmosios meilės, motina, mirtis, aktoriai, su kuriais jis dirbo, 7-asis, 9-asis dešimtmečiai ir dabartis, nesugebėjimas atriboti kūrybos nuo asmeninio gyvenimo iškyla veikėjo mintyse ir susitikimuose su draugais. Bet labiausiai jį kankina vidinė tuštuma, jos suvokimas neleidžia dirbti toliau.

Dukart "Auksinės palmės šakelės" laureatai – broliai Jeanas-Pierre’as ir Lucas Dardenne’ai – į Kanus sugrįš su filmu "Jaunasis Achmedas" ("Le Jeune Ahmed") – pasakojimu apie trylikametį belgą, kuriam Koranas sužadina naikinimo instinktus. Italas Marco Belocchio, kurio filmas "Kumščiai kišenėse" tapo maištingojo 7-ojo dešimtmečio simboliu, Kanuose pristatys filmą "Išdavikas" ("Il Traditore"). Jis nukels į 9-ojo dešimtmečio pradžią, kai karas tarp Sicilijos mafijos klanų privertė "Cosa Nostra" narį Tommaso Buscetta pabėgti į Braziliją, o jo artimieji buvo vienas po kito nužudyti. Suimtas ir iš Brazilijos deportuotas Buscetta nusprendė teisėjui Falcone pasakyti viską, ką žino apie mafiją.

Du kartus "Auksine palmės šakele" apdovanotas britas Kenas Loachas filme "Atleisk, nepastebėjome tavęs" ("Sorry We Missed You") rodys sutuoktinių porą, kuri bandydama išsivaduoti iš skolų įkuria kurjerių firmą. Amerikiečių režisieriaus Iros Sachso filme "Frankie" trijų kartų personažai per atostogas susitinka Portugalijoje, istoriniame Sintros mieste, kad susidurtų su juos sukrėtusiu įvykiu. Pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrė Isabelle Huppert.

Kanadietis Xavier Dolanas filme "Matijas ir Maksimas" ("Matthias and Maxime") vaidina pats ir pasakoja apie du vaikystės draugus, kurie susitinka norėdami sukurti mėgėjišką trumpo metražo filmą, bet tolesnė įvykių eiga išbalansuoja ir jų aplinką, ir juos pačius. Palestinietis Elia Suleimanas taip pat pats vaidina savo filme "Tai turbūt rojus" ("It must be heaven"). Filmo herojus palestinietis ieško vietos, kur galėtų įsikurti. Tačiau greitai naujo gyvenimo pažadas pavirsta absurdo komedija. Kad ir kur jis būtų – Paryžiuje ar Niujorke, kas nors jam vis primena apie tėvynę. Pasak režisieriaus, jo parabolė analizuoja tapatybės, tautybės temas ir formuluoja esminį klausimą – kur galima jaustis kaip namuose?

Kanų rengėjai nuolat kaltinami, kad konkurse per mažai moterų režisierių filmų. Šiemet jų taip pat nebus daug. Austrė Jessica Hausner pristatys filmą "Mažasis Džo" ("Little Joe"). Jo siužetas fantastiškas: filmo herojė Alisa sukūrė naują augalą ir pavadino jį Mažuoju Džo – taip ji kreipiasi ir į savo sūnų. Tačiau netrukus visų žmonių, susidūrusių su Alisos augalais, kūnai ima keistis. Prancūzės Celine Sciamma filmas "Jaunos merginos portretas ugnyje" ("Portrait de la jeune fille en feu") pristatomas vienu sakiniu: "XVIII a. pabaigoje vienoje izoliuotoje Bretanės saloje menininkas pakviečiamas nutapyti vestuvinį jaunos moters portretą".
Prancūzų aktorės ir režisierės Justine Triet filme "Sibilė" ("Sibyl")pagrindinius vaidmenis sukūrė Virginie Efira, Adele Exarchopuolos, Gaspard’as Ullielis, Sandra Hueller. Sibilė yra psichoanalitike tapusi romanistė. Tačiau jos neapleidžia noras rašyti ir, regis, tarp savo pacientų ji ieško įkvėpimo, įrašinėdama jų prisipažinimus. Dar vienos prancūzės Mati Diop filmas "Atlantas" ("Atlantique") nukels į Dakaro vargšų priemiestį ir pasakos apie jo gyventojus, nusprendusius palikti šalį ir ieškoti geresnio gyvenimo už vandenyno.

Vienintelis konkurse filmas iš Vidurio ir Rytų Europos – rumuno Corneliu Porumboiu "Švilpikai" ("Les Siffleurs"). Jo veikėjas – korumpuotas Bukarešto policininkas Kristis. Jis įtariamas susidėjęs su narkotikų kontrabandininkais. Netikėtai atsidūręs vienoje Kanarų saloje jis yra priverstas mokytis senos švilpimo kalbos. Šios slaptos kalbos padedamas, grįžęs į Rumuniją, jis turės išvaduoti kalėjime kalintį mafiozą ir padėti atgauti jo paslėptus milijonus. Tačiau Kristis įsimyli ir niekas nevyksta taip, kaip numatyta.

Konkurse taip pat bus parodyti brazilų Klebero Mondocos Filho ir Juliano Dornelesso filmas "Bacurau", kuris nukels į tolimą Brazilijos provinciją. Čia režisierius atvyksta kurti dokumentinio filmo, bet pamažu pradeda suprasti, kad vietiniai nėra tokie, kokiais apsimeta, ir kad jie turi pavojingų paslapčių. Garsaus Pietų Korėjos režisieriaus Bong Joon-ho filme "Parazitas" ("Gisaengchung") rodoma bedarbių šeima, kuri domisi kitos šeimos turtais. Bet aplinkybės susiklosto taip, kad abi šeimos, pačios to nežinodamos, patenka į keistą istoriją. Jia Zhangke filme "Balčiausi yra pelenai" vaidinęs kinų aktorius ir režisierius Diao Yinan Kanų konkurse pristatys savo režisuotą filmą "Laukinių žąsų ežeras" ("Nan fang che zhan de ju hui"). Filmo herojai – nusikaltėlis ir prostitutė, atsidūrę kritinėje situacijoje, nusprendžia paskutinį kartą išbandyti likimą. Didžiojo konkurso filmus vertins žiuri, kuriai šiemet vadovauja meksikiečių režisierius Alejandro Gonzalez Inarritu.

Pagrindinėje Kanų programoje taip pat bus parodytas ir ne vienas nekonkursinis filmas. Iš labiausiai laukiamų – Dexterio Fletcherio "Rocketman", į kurio premjerą žada atvykti ir šio biografinio filmo herojus Eltonas Johnas, taip pat 1966 m. Kanuose triumfavusio Claude’o Leloucho filmo "Vyras ir moteris" tęsinys "Gražiausi gyvenimo metai" ("Les plus belles annees d’une vie"). Vyks ir specialiosios peržiūros. Jų programoje ir Wernerio Herzogo "Family Romance LLC", ir nauji Alaino Cavalier, Abelio Ferraros filmai.

Antroje oficialiojoje Kanų programoje "Ypatingas žvilgsnis" ("Un Certain Regard") taip pat masina daug premjerų – iš šešiolikos atrinktų filmų net šešis sukūrė debiutantai. Šioje programoje bus parodytas naujas Kantemiro Balagovo filmas "Dylda", dar vienas Bruno Dumont’o filmas apie Jeanne’ą d’Arc "Jeanne", naujas portugalo Alberto Serros filmas "Laisvė" ("Liberte"). Iš Krymo kilusio Narimano Alijevo filmas "Namo" ("Evge", Ukraina) pasakos apie tėvą ir jaunesnįjį sūnų, grįžtančius į Krymą, kad palaidotų Donbase žuvusį vyresnėlį. Šio konkurso filmus vertins žiuri, kuriai vadovaus Nadine Labaki, pernai Kanuose apdovanota už filmą "Kafarnaumas".

7 md

kertukas | 04-29 16:00
Dar dvi programos:

Į "La Quinzaine des Réalisateurs" programą atrinkti 24 pilnametražiai ir 10 trumpo metražo filmų. Tarp jų bendros latvių, lietuvių, prancūzų ir belgų gamybos filmas "Olegas" ("Oleg"), kurį sukūrė latvių režisierius Juris Kursietis. Filmo herojus, atvykėlis iš Latvijos Olegas, bando įsidarbinti Briuselio mėsinėje, bet dirbdamas nelegaliai netrukus patenka į lenkų mafijos rankas. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Valentinas Novopolskis, tarp jo partnerių – Dawidas Ogrodnikas ir Anna Prochniak. Šioje programoje taip pat bus parodyti nauji garsių kino kūrėjų Lavo Diazo (jo nespalvotas "Ang Hupa" žadina nerimą dėl ateities), Takashi Miike’s ("Hatsukoi"), Roberto Eggerso (filme "The Lighthouse" vaidina Robertas Pattinsonas ir Willemas Dafoe) filmai bei Bertrand’o Bonello "Zombie Child" – pirmas šio maištingojo kūrėjo žanrinis filmas, kurio veiksmas nukels į vudu tėvynę Haitį.

"Semaine de la Critique" programoje bus parodyta penkiolika trumpametražių ir vienuolika pilno metražo (debiutinių ir antrųjų) filmų iš aštuoniolikos šalių. Į konkursinę trumpo metražo filmų programą atrinktas (iš 1605 atsiųstų) ir Vytauto Katkaus filmas "Kolektyviniai sodai".

kertukas | 05-08 14:14
Papildyta pagrindinė Kanų kino festivalio programa

Gegužės 2 d. pasirodė pranešimas, kad papildyta oficiali Kanų kino festivalio programa. Pagrindiniame konkurse vis dėlto bus parodytas naujas Quentino Tarantino filmas "Kartą Holivude" ("Once Upon a Time in Hollywood"). Jis bus rodomas 35 mm juostoje, premjeroje dalyvaus Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Bradas Pittas. Pasak režisieriaus, šis filmas yra meilės prisipažinimas jo vaikystės Holivudui.

Pagrindiniame konkurse taip pat bus rodomas keturių valandų trukmės Abdellatifo Kechiche filmas "Mektoubas, mano meilė: intermezzo" ("Mektoub, My Love: Intermezzo"). Pernai "Kino pavasario" žiūrovai galėjo matyti šio filmo dalį, kuri vadinasi "Likimas – mano meilė". Į Kanus režisierius sugrįžta praėjus šešeriems metams po to, kai "Auksine palmės šakele" buvo apdovanotas jo filmas "Adelės istorija".

Vidurnakčio seanse bus parodytas Gasparo Noe filmas "Lux Aeterna" – esė apie kiną ir sinefiliją, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė Beatrice Dalle ir Charlotte Gainsbourg. Į "Ypatingo žvilgsnio" programą papildomai atrinkti animacinis italo Lorenzo Mattotti filmas "Garsusis lokių įsiveržimas į Siciliją" ("La famosa invasione degli oris in Sicilia") ir rusų aktorės bei režisierės Larisos Sadilovos pasakojimas apie šių dienų Rusijos kaimą "Kartą Trubčevske" ("Odnaždy v Trubčevske").

Paskelbta pagrindinio Kanų konkurso žiuri

Pagrindinio konkurso filmus vertins komisija, kuriai šiemet vadovaus režisierius, prodiuseris ir scenaristas Alejandro Gonzalezas Inarritu (Meksika). Į žiuri įeina aktorė Elle Fanning (JAV), aktorė ir režisierė Maimouna N’Diaye (Burkina Fasas), režisierė, scenaristė ir montuotoja Kelly Reichardt (JAV), režisierė, scenaristė ir prodiuserė Alice Rohrwacher (Italija), komiksų autorius, režisierius Enki Bilalis (Prancūzija), režisierius, scenaristas ir montuotojas Robinas Campillo (Prancūzija), režisierius, scenaristas ir prodiuseris Yorgos Lanthimos (Graikija) ir režisierius, scenaristas Pawelas Pawlikowskis (Lenkija). Savo sprendimą žiuri paskelbs gegužės 25 d., vykstant festivalio uždarymo ceremonijai.


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Kinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kinomanai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Kinomanai: 3.040 Žinučių forume 188.910 2.228 Narių klube 3.029 Banga.lt laikrodis 05:22 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai