Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
72-ojo KANŲ kino festivalio PROGRAMA (3)
Mirė GEORGIJUS DANELIJA
2019 m. OSKARŲ LAUREATAI
Didžiosios Britanijos BAFTA apdovanojimai
Geriausi 2018 metų filmai
2018 m. Europos kino akademijos apdovanojimų laureatai
Lietuviško kino klasika namuose
Jubiliejinio Maskvos tarptautinio kino festivalio laureatai
Paskelbti Kanų 2018 m. k/f pagrindinių programų filmai
Naujas PAOLO SORRENTINO filmas (2)
#meetoo tęsiniai pasaulyje (4)
2018 m. OSKARŲ laureatai (1)
Berlynas 2018 kino festivalio apdovanojimai
Britų kino ir televizijos akademijos BAFTA, 2018 apdovanojimai
Skelbiami geriausi metų filmai (1)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąMirė GEORGIJUS DANELIJA

Paskelbta 04-12 14:52, komentarų: 0, autorius kertukas
Balandžio 4 d. Maskvoje mirė Georgijus Danelija – sovietų ir rusų režisierius, scenaristas, rašytojas. Jam buvo 88-eri. Danelija gimė 1930 m. Tbilisyje, augo Maskvoje, baigė Maskvos architektūros institutą, bet 1956 m. įstojo į ką tik atidarytus Aukštuosius kino režisierių kursus. Jo kurso vadovas buvo Michailas Kalatozovas. Matyt, prie to, kad Danelija galiausiai pasirinko kiną, lėmė ir šeima: jo mama Meri Andžaparidzė sukūrė kelis trumpo metražo filmus, teta Veriko Andžaparidzė buvo gruzinų kino žvaigždė, o tetos vyras Michailas Čiaurelis ne kartą kvietė paauglį Daneliją filmuotis jo filmų masinėse scenose.

Kine Danelija debiutavo 1960 m. – kartu su Igoriu Talankinu režisavo filmą "Serioža" (pagal Veros Panovos apsakymą), kuris iškart tapo labai populiarus ir pelnė Karlovi Varų kino festivalio Didįjį prizą. Pirmas savarankiškas Danelijos filmas – lyrinė komedija "Aš vaikštau po Maskvą" (1963) – taikliai perteikė Chruščiovo laikų atlydžio dvasią ir jaunimo siekius, parodytas Kanuose sulaukė specialaus žiuri paminėjimo ir netrukus tapo tuo, kas dabar vadinama kultiniu filmu. Tačiau 1965 m. pasirodžiusi Danelijos satyra "Trisdešimt trys" ekranuose neužsibuvo ir ilgam atsigulė ant lentynos, nes pasakojo apie pilietį, su kuriuo nežino kaip elgtis ne tik valdžia, bet ir artimieji, mat paaiškėja, kad jis turi daugiau dantų nei eiliniai sovietiniai piliečiai.

8-ajame dešimtmetyje didžiulio populiarumo sulaukė Danelijos komedijos "Sėkmės džentelmenai" (1971), "Afonia" (1975), "Mimino" (1977), "Rudens maratonas" (1979), kurių veikėjai negali pritapti prie pilko gyvenimo rutinos, lieka naivūs net ir patyrę sukrėtimų, atkaliai ieško meilės ir žmogiškos šilumos. Danelija niekad nesmerkė net pačių niekingiausių savo personažų, o jo tolerantiškumas mokė žiūrovus pakantumo ir autoironijos. Daugumos Danelijos filmų frazės yra tapusios lakiais posakiais, taikliai apibūdinančiais situaciją, iki šiol šypseną kelia meilės trikampyje įgrimzdusio vertėjo Buzykino rudens maratonas ar "Kin dza-dza" (1983) personažų pritūpimai. Išmintinga Danelijos filmų intonacija – ypatinga ir iškart atpažįstama.

Danelija parašė kelias knygas, kurios sulaukė daugybės leidimų, domėjosi daile, muzika, surinko didelę būgnų kolekciją. Režisieriaus palaidotas Novodevičės kapinėse Maskvoje.

7 meno dienos

Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Kinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kinomanai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Kinomanai: 3.039 Žinučių forume 188.909 2.228 Narių klube 3.030 Banga.lt laikrodis 08:44 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai