Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
PLINKŠIAI MERO TAURE 2019 (3)
Lydekos ir Velykos. Ar galima bus žvejoti lydekas šeštadienį, balandžio 20 d.? (2)
ŽUKLES VARŽYBOS
Nusiprojektavo... Valdžios reveransai verslininkams (10)
Laivų registracija bei techninė apžiūra taps skaidresnė ir paprastesnė (6)
Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų (5)
Spjūvis į veidą visiems Lietuvos žvejams (20)
FESTIVALIS HUNTERWOOD-2019
Šylantys orai atviliojo brakonierius: lupo žuvis trišakiais (3)
Lietuvos žvejai - pasaulio čempionai (12)
Ekologine nelaime Kedainiu rajone (1)
Kur lipti ant ledo savaitgalį, kad netektų išsimaudyti? (3)
Vis dar atsiranda žvejų, nusitaikančių į lašišas
Į Šventąją išplaukė tūkstančiai eršketų (2)
Ekologinis amžiaus projektas: Kauno meras norėtų, ministerija nemato galimybių (3)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąNusiprojektavo... Valdžios reveransai verslininkams

Paskelbta 04-09 19:07, komentarų: 10, autorius torskas
"Keis Žuvininkystės įstatymą" (Publikuota šios dienos (04.09) "Klaipėdos" dienraštyje)

"Baltijos jūros priekrantėje vienu kilometru į abi puses nuo Klaipėdos uosto molų galų ir pusės kilometro spinduliu nuo Šventosios upės žiočių gali įsigalioti verslinės žvejybos draudimas. Bet kokiais žvejybos įrankiais tose vietose būtų draudžiama gaudyti žuvis intensyviausios žuvų migracijos metu nuo rugpjūčio 1 iki spalio 31 dienos. Tačiau visiškai nebebūtų ribojama žvejyba kitose Baltijos jūros vietoje 300 metrų atstumu nuo kranto.
Tokiam pasiūlymui jau pritarė Vyriausybė, tačiau jis dar turi būti patvirtintas Seime priimant Žuvininkystės įstatymo pakeitimus. Planuojama, kad naujas pakeitimas įsiteisins nuo kitų metų pradžios.
Jis turės įtakos Baltijos jūros priekrantės žvejybai, nes didžiausia migruojančių žuvų koncentracija yra kaip tik tose vietose, kur planuojama drausti žvejybą.
Švelnesnis ribojimas dėl Rusijos
Iš pradžių buvo planuota dar labiau suvaržyti žvejybą žuvų migracijos metu, tačiau daliai siūlymų nepritarta.
Nuspręsta, kad neršto metu nereikėtų pernelyg riboti žvejybos. Priežastis siejama su Rusija, mat jai Kuršių mariose priklauso 75 proc. dalis. Rusija šiame vandens telkinyje kasmet intensyvinanti verslinę žvejybą, todėl Lietuvai neva, nėra prasmės įvesti papildomus ribojimus dėl migruojančių žuvų.
Tai iš dalies siejama ir su populiariausiomis migruojančiomis žuvimis - stintomis. Jų žvejybos intensyvumas yra smarkiai padidėjęs. Jei anksčiau stintas verslininkai gaudydavo tik Nemuno žemupyje, tai daugiau nei du dešimtmečius jos intensyviai gaudomos ir Baltijos jūros priekrantėje. Taip pat stintas intensyviau imta gaudyti ir Kaliningrado srityje, nors anksčiau ten jų žvejyba nebuvo populiari.
Nedraus šalutinio laimikio
Tačiau bendrai žvejybos laimikių Kuršių mariose kasmet vis mažėja, tarp jų ir migruojančių žuvų. Priežastis ta, kad žvejyba yra pernelyg intensyvi.
Lietuvos gamtos tyrimų centras yra pateikęs rekomendacijas dėl Kuršių marių žuvų išteklių saugojimo. Mokslininkai siūlo keisti žvejybos reglamentavimą. Kol kas neaišku, kada ir kaip tai bus daroma.
Dabar vykdant vienos ar kitos rūšies žuvų žvejybą žvejams leidžiama gauti iki 10 proc. šalutinio laimikio. Siūloma uždrausti šalutinį laimikį, tačiau Vyriausybės nusprendė, kad jis kol kas turėtų likti. Kuršių marių žvejybos įmonės aukciono būdu yra įsigijusios teisę į žvejybą, turėdamos lūkesčius, kad galės papildomai parduoti iki 10 proc. šalutinio laimikio.
Lietuvoje nesukurta menkaverčių žuvų sandėliavimo ir perdirbimo sistema, todėl šalutinis laimikis tarsi tampa šešėlinės ekonomikos dalimi. Anksčiau buvo bandoma drausti bet kokį šalutinių žuvų pasiėmimą iš tinklų. Bet paaiškėjo, kad ta priemonė yra keista, nes nebuvo prasmės išmesti sugautas ir jau pridususias žuvis."

torskas | 04-09 19:25
Pagal šį žuvininkystės įstatymo pakeitimo projektą už du mėnesius draudimą statyti tinklus aplink molus, verslui visiems metams atiduodamas visos jūros 300m pakrantės ruožas. Negana, kad otus jau baigia išnaikinti, tai dabar juos jau oficialiai pribaigs, o dar legaliai galės gaudyti neūžaugas lašišaites, kurios pakrantėje masiškai maitinasi ir legaliai jas realizuos, prisidengdami legalia priegauda. To maža, Kuršių mariose, Lietuvos pusėje, lašišų, žiobrių, kitų vertingų žuvų neršto migracijos kelyje, norima leisti neribotą verslinę žvejybą, nes esą Kaliningrado srities žvejai didina sugavimus!!!
Beje, keletas skaitytojų, neįsigilinę į publikacijos turinį, savo komentaruose puolė aršiai ginti "vargšus sunkiai dirbančius" verslininkus, net čia pamatę jų "engimą".

kilbukas | 04-09 20:58
Po truputi , po truputi py**rai vis prastuminėja sau naudingas pataisas.

amberfish | 04-10 09:18
Pipiec, mėgėjams nuolat mažinamos normos, ištisi limitai ir baudos dėl žuvų dydžio įžuvinant už jų pinigus, o verkiantiems ir toliau nieko nemokantiems į biudžetą verslininkams vis daugiau tinklų, vis didesni žvejybos plotai, ir pastovus 10 procentų priegaudos nežiūrint į žuvų dydį, rūšį, vertingumą ar apsaugos režimą. Užtat pilna norfose ir maximose nelegalaus (verslui legalaus priegaudinio) dydžio starkiukų, lydekaičių, net lašišaičių. Ir deda jie skersą ant visų inspekcijų ir gamtosaugininkų. Prisidirbs premjeras ir valstiečiai su tokia gamtosaugine politika. Puse milijono žvejų mėgėjų balsų tikrai akylai stebi situaciją. Būkim sąžiningi, pasitikėjimas duotas, tačiau reiktų juos perspėti, - savo darbo vaisus skinsite po kiekvienų rinkimų.

krunia1 | 04-10 10:50
kažkaip tokių rinkėjų trumpa atmintis, per 1,5m pasimiršCha cha

ARSas | 04-11 15:09
Ligtai kitos valdžios kitaip darė? Prisiminkit vien ko vertas aršiausias veslinykų draugelis konservas Starkevičius... Ir ne valdžių problema čia, o tos verslynykų nupirktos ministerijų mafijinės šaikos, kuri ruošia ir prakišinėja visus šituos "šedevrus" seimunų patvirtinimui! O kad absoliuti seimo dauguma neskiria aukšlės nuo lašišos tai natūralu, tad kaip jiems koks verslinykų lobistas išaiškina, taip anie ir balsuoja....

krunia1 | 04-11 15:40
Gerai
valdžios keičiasi, o ministerijų kontingentas tas patsTaip

zoras | 04-12 04:34
tai davai tas puse milijono zveju prabalsuokim uz Mazurony...vienintelis ministras kuris kazka dare

krunia1 | 04-12 09:35
čia kad anas europarlamente už mus mėgėjus subinę patrintų 5 metus?Cha cha

Ribokasan | 04-21 11:50
Lt svogeriu krastas savi saviem ystatymus kuria Cha cha Rinkite mus ir mes gyvensim geriau ,nors cia jie nemeluoja Cha cha

Rim@nt@s | 05-07 13:12
Auksine zuvele bobulei pasakoj itikti nesugebejo!!!
O kad valdzia kazkam itiktu.....Cha cha??????Be be be


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Žvejų klubas

Moderuoja: sadyvra, saruj, Mansell, BangaLT
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Žvejų klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Žvejų klubas: 1.688 Žinučių forume 1.849.155 2.976 Narių klube 2.170 Banga.lt laikrodis 13:12 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai