Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujieną
„Google“ apmokestins „Google Play“ paslaugas Europoje ir tai ko gero sukels tokią pat sumaištį.

Paskelbta 10-23 13:59, komentarų: 11, autorius __Ramass
Nuo spalio 28 d. "Google" pradės reikalauti licencinio mokesčio už Europoje pardavinėjamuose telefonuose esančias "Google Play", "Youtube", "Gmail" paslaugas – taip, esą, siekiama laikytis Europos Komisijos antimonopolinio tyrimo reikalavimų, rašo "The Verge". Tai reiškia, kad išmaniųjų telefonų gamintojai turės skubiai apsispręsti: nors bazinė "Android" operacinė sistema ir toliau bus nemokama, bet ar vartotojai sutiks brangiau mokėti už įrenginius su papildomomis "Google" paslaugomis?

Atsakymas į šį klausimą gali labai smarkiai pakeisti tai, kaip mes naudojamės savo telefonais – visai įmanoma, kad iš tiesų turėsime tik operacinės sistemos "griaučius", kurie bus apkarstyti milžiniška įvairove visokiausių tarpusavyje sunkiai suderinamų paslaugų ir galėsime pamiršti apie tai, prie ko per keletą metų spėjome priprasti.
Bet kaip galėtų atrodyti ateitis su mokamomis "Google" paslaugomis? "The Verge" siūlo atkreipti dėmesį į tai, kaip "Google" naudojamasi Kinijoje, kur "Google" paslaugos apskritai yra draudžiamos. Dėl to kiekvienas išmaniųjų telefonų gamintojas (kuris nėra "Apple") turi kokią nors unikalią savo "Android" versiją, o šalyje veikia daugiau nei 400 programėlių parduotuvių, tarp kurių nėra "Google Play".

Iš ilgo programėlių parduotuvių sąrašo didesniąją rinkos dalį užima 10 parduotuvių, tokių, kaip "Tencent Myapp" ar "Baidu Mobile Assistant". "Google Play" (ją galima atsisiųsti naudojantis vartotoją anonimizuojančiomis VPN paslaugomis) naudojasi vargani 3 procentai Kinijos gyventojų – to vos pakako patekti į dešimtuką populiariausiųjų.
Nors, be jokios abejonės, skirtumų tarp Kinijos ir Europos tikrai yra. Pavyzdžiui, didesnioji Kinijos dalis vis dar priskirtina besivystančioms ekonomikoms, šalį valdo autoritarinis režimas. Bemaž visos pelningiausios Kinijos IT įmonės yra dalinai priklauso valstybei, priima valstybines dotacijas ir be papildomo paraginimo cenzūruoja savo turinį taip, kad jis atitiktų valdžios užgaidas. Tačiau esminis elementas šiuo atveju – tai daugybė mobiliųjų programėlių parduotuvių. O dėl fragmentuotos programėlių parduotuvių ekosistemos Kinijoje gali rastis daug visokių keistenybių ir įdomybių.

Ne visos parduotuvės vienodos

Kinijoje kiekviena programėlių parduotuvė turi savo reitingavimo sistemą, programėles vertina skirtingos vartotojų auditorijos. Be to, kiekviena parduotuvė turi savitą programėlių rikiavimo ir prioritetizavimo būdą.
Štai, pavyzdžiui, "Tencent Myapp" ir "360 Mobile Assistant" turi atskiras kategorijas, kuriose pateikiami tarp vyrų ir tarp moterų populiariausių programėlių sąrašai. Dėl milžiniškos rinkos fragmentacijos, kurią dar stiprina ir daugybė išmaniųjų telefonų gamintojų, vidutiniai Kinijos vartotojai naudoja beveik 40 programėlių, iš jų 11 – kasdien. Europoje ir JAV šie skaičiai, anot "App Annie", yra mažesni. Vidutinis vartotojas iš Kinijos į telefoną būna įdiegęs daugiau nei 100 programėlių.
2013 metais ketvirtis Kinijos vartotojų sakė, kad jiems esminis išmaniojo telefono privalumas yra tas, kad jame gali būti didžiulė programėlių įvairovė. Pomėgis turėti didžiulį kiekį programėlių netgi paskatino Kinijos išmaniųjų įrenginių gamintojus pasiūlyti aparatą su 1 TB vidinės atminties.

Vienas vartotojas – daug parduotuvių

Kinijos vartotojai dažniausiai programėlių parduotuves renkasi pagal tai, kas jiems yra patogiausiai. Kitaip tariant, labai dažnai jie tiesiog pasiliks prie tos parduotuvės, kuri į jų telefonus būna įdiegta iš anksto.
Didieji Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojai – "Huawei", "Xiaomi", "Oppo" ir "Vivo" – į savo gaminius iš anksto įdiegia kiniškas programėlių parduotuves. Tuo tarpu pilkojoje rinkoje, kur telefonai pardavinėjami be oficialaus vyriausybės palaiminimo, programėlių parduotuvių įvairovė gali smarkiai išaugti – nežinomi telefonų gamintojai diegia mažiau populiarias programėlių parduotuves. 2012 m. tik 15 proc. telefonų Kinijoje buvo pirkti oficialiai iš gamintojo.

O ką daryti programėlių kūrėjams?

Dėl milžiniško programėlių parduotuvių kiekio programėlių kūrėjams savo produktus reikia pristatinėti iškart daugybei platinimo taškų laikantis daugybės skirtingų reikalavimų rinkinių. Nors tie rinkiniai tarpusavyje nesiskiria kardinaliai, kiekvieno jų atskiras atitikimas reiškia, kad programėlių kūrėjai, norintys pasiekti kuo didesnę populiacijos dalį, turės sugaišti begales laiko – bent jau kur kas daugiau nei vien siųsdami paraišką "Play Store" parduotuvei. Dėl to Kinijoje netgi radosi naujas verslo modelis – specializuotos agentūros talkina programėlių kūrėjams savo produkciją pateikti į kuo didesnį programėlių parduotuvių kiekį.
Be to, Kinijos programėlių parduotuvės iš kūrėjų pasiima didesnę pajamų dalį nei "Apple" ar "Google" oficialios programėlių parduotuvės: nors pačių parduotuvių atsirėžiama standartinė pajamų dalis yra 30 procentų, dar 30 procentų jos nurėžia tada, kai pinigų perlaida vykdoma naudojantis ne "WeChat Pay" arba "Alipay" paslaugomis.

Tai kaip gi bus iš tikrųjų?

Iškomplektavus "Google" paslaugų rinkinį, kurį dabar įprasta rasti išmaniuosiuose telefonuose, galima tikėtis nemenko konkurentų antplūdžio. Tikėtina, kad smarkiai sustiprės arba atsiras daug naujų europietiškų bendrovių, kurios vartotojus bandys sudominti arba tiesiogiai, arba per partnerystes su telefonų gamintojais.

Gali būti, kad išradingesni vartotojai savo įpročių neatsisakys bei pirmiausiai iš interneto atsisiųs tą patį "Google" paslaugų paketą. O taip pat gali būti, kad telefonų gamintojai pripažins, jog jokios pakankamai kokybiškos alternatyvos "Youtube", "Google Maps" ir kitoms paslaugoms tiesiog nėra, todėl licencinį mokestį sumokės – ir perkels jį ant vartotojų pečių.

Šaltinis: technologijos.lt

yessuz | 10-24 03:16
nu ble, tiek pilste is tuscio i kiaura, o realybe - viskas paskutiniame sakinyje.

ir realiai, ei ir pabrangs - tai cia bus kokie - 20 eur ar panasiai ant telefono. labai pasijaus? baikit, nemanau.

Gintulis | 10-24 19:12
tai guglis išlupens tuos keliolika eu iš ragelių gamintojų (jei su Android ne senesne versija, kaip ieškinys teismui buvo paduotas). Taip suprantu? Vadinasi kitaicai leis savo flagmanus su KitKat ar Lolipop, Marshmallow. Na paskutinioji (Marshmallow) dar nėra labai pasenusi

dgatom | 10-25 07:40
Na, gal pagaliau ateis laikas, kai Google Play nebebus monopoline programa ir gal net bus naudojama tokiu pat stiliumi, kaip naudojamas Internet Iexplorer - tik parsisiusti kita narsykle. O programeliu parduotuviu alternatyvu yra, tad kur cia problema? Jei vartotojas nori buti tingus ir viska naudoti patogiai - tegul susimoka. O tas, kuris parsisius pvz.: F-Droid, nieko nemokes. O licenziniai mokesciai nera dideli, mob gamintojai didmena tuos kelis centus sumokes googlei, esu tikras, jog vartotojai to nepajus.

WRATH | 10-26 08:43
dgatom, tai tu įsivaizduoji, kad gamintojai (ir pardavėjai) pardavinės telefonus be Google Play ir siūlys pirkėjams patiems susirast iš kur diegti aplikacijas ir papildomai susimokėt? 99% pirkėjų pasiųs kuo toliau ir pareikalaus Google Play, prie ko pripratę ir patogu (F-droid be to kaip suprantu tik free ir open source aplikacijos). Taigi tikriausiai viskas bus pridėta į naujų įrenginių kainą ir tiek. Ir taip brangsta telefonai, tai nieko nenustebins dar mažas padidėjimas.

Be to pamiršti apie programelių kūrėjus. Jiems visada blogiau, kai yra kelios parduotuvės. Jiems išvis būtų gerai, kad nebūtų iOS ir Android, o būtų viena OS ir parduotuvėŠypsena Kodėl mums tai turi rūpėti? Na jei ne iš altruistinio mąstymo (visiems turi būti gerai ir galimybė užsidirbt), tai iš tos pusės, kad jei kūrėjai vargs, negalės normaliai užsidirbt, tai bus mažiau kokybiškų mums reikalingų aplikacijų.

dgatom | 11-01 11:57
WRATH-->> vargu ar bus priimtas sprendimas be Google Play pardavineti telefonus, cia tas pats kas stumdyti Windows be IE.
O jei jau taip atsitiktu, tuomet alternatyva GP atsiras, nes bus milziniska paklausa.
Windows neturi parduotuves ir ka? Vartotojams labai blogai? Nu aisku, kad negerai, bet nu ismokom isgyvent. Uztat yra 1000x mazu vietu, tai kiekis mazu verslu, o ne vienos monopolines kompanijos.

Mp3 dekoderis kadaise kainavo ar tik ne 0.75$/irenginiui. Nu kaip manai, kiek Google Play uzsiprasytu uz leidima naudot savo softa mobiliakuose? Deka Mp3 atsirado kruvos alternatyvu ir visa to industrija, po ko formato naudojimas ziuriai sumazejo ir galimai keliu metu laikotarpyje uzsilenks. Manai Google savo atvejiui toki scenariju leistu? Šypsena

Saberijus | 11-03 11:11
dgatom iš kur tu ištraukei, kad Windows neturi parduotuvės?

yessuz | 11-05 14:52
"windows neturi parduotuves"

"mp3 formato vartojimas ziauriai sumazejo ir keliu metu laikotarpyje uzsilenks"

ble kiek perlu Cha cha
px kad tiek parduotuvele yra, tiek ir apie MP3 encoderi - l3enc, kuris isleistas 1995 buvo apie 250 usd, bet jau 1998 buvo isleistas LAME kuris - nemokamas. nu ir geriausia - mp3, kaip formatas - uzsilenks Juokiasi

WRATH | 11-07 09:29
Skirtumas tarp Windows ir GooglePlay ar Apple Store, kad Windows nuo seno neturėjo centralizuotos parduotuvės (nuo Win8 turi Store) ir tai yra įprasta vartotojams. Bet mobiliuose jie įpratę turėt parduotuvę. Be to mobiliam įsidiegt pačiam aplikaciją yra šiek tiek sudėtingiau.

efix | 11-16 11:36
nu tai googlas gali android asistente, kuris naudojamas su pirmu paleidimu, pasiūlyti įvairias alternatyvas, tarp kurių ir ta pati GPlay. Štai ir visa antimonopolija, be papildomų pinigų iš gamintojų/vartotojų. Juk microsoftas savo windowsuose ir buvo su atnaujinimais ant desktopo nuorodą įkėlė, kur pasiūlė iš 3 ar kiek ten naršyklių variantų

' | 01-08 21:11
20 EUR kaina kils be mokesčių. Kiekviena šalis užsimes mokesčius, o Lietuva ypač, nes labai daug institucijų reikės praeiti. Realiai galutiniam vartotojui aukštesnės klasės Android telefonas brangs apie 100 EUR.
Bet nieko, EU sugalvos kaip nubausti už tai Google.
Viskas čia gerai, nieko naujo, kažkada viskas kainuos, kas nemokama.

jasonboo514 | 09-28 17:51
Hello! Do not sleep through unfinished college tasks but can not afford the help of costly writers? What online company will do essay papers for you cheap? Facing a deadline for finishing essays? Then, I know one team of professionals for learners at this https://payforessay.net/ site who can solve all your writing problems, so that you score high marks in your tasks. They can send the completed papers to you before the deadline. With decades of experience in helping students, this team of very smart writers are the coolest in the whole globe and I recommend you to try to use their company!!!


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]

IT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: IT klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

IT klubas: 70.246 Žinučių forume 998.758 3.940 Narių klube 3.430 Banga.lt laikrodis 07:49 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai