Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
„Google“ apmokestins „Google Play“ paslaugas Europoje ir tai ko gero sukels tokią pat sumaištį. (10)
Į kompiuterius bus galima atsisiųsti pagal Nepriklausomybės Aktą sukurtą šriftą (2)
„Microsoft“ pasiūlys dar penkias „Windows 10“ versijas (4)
Surasta kritinė „WiFi“ saugumo spraga: nereikia nė įsilaužimo, o visi vartotojo duomenys - kaip ant delno (5)
„Intel“ nori padėti pardavėjams atsikratyti senesnių „K“ serijos procesorių
Piratavimas nesukelia žalos? Kaip Eurokomisija užsakė tyrimą, o paskui viską bandė tyliai nuslėpti (1)
Ar kada esate matę netvarkingesnį kompiuterio darbalaukį? (7)
„Adobe“ paskelbė, kada „Flash“ bus galutinai numarintas (3)
Kažin ar gali būti dar geriau: pristatytas pirmasis pasaulyje nešiojamasis kompiuteris su belaidžio krovimo funkcija ir ilgiausiai veikiančia baterija pasaulyje (2)
Netrukus gali baigtis kai kurių „Windows 10“ sistemų palaikymas (5)
„Kaspersky Lab“ antivirusai sulaukė rimto smūgio iš JAV (1)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąĮ kompiuterius bus galima atsisiųsti pagal Nepriklausomybės Aktą sukurtą šriftą

Paskelbta 02-14 13:05, komentarų: 2, autorius Netas
Kaune trečiadienį vykstančiame iškilmingame Vyriausybės posėdyje pristatytas Nepriklausomybės Akto pagrindu sukurtas kompiuterinis šriftas.

"Mes jį dovanojame visiems Lietuvos žmonėms, visiems lietuviams, kur jie bebūtų, laisvai naudoti, dalintis mintimis, siųsti sveikinimus", – pristatydamas šriftą kalbėjo kūrybinės agentūros "Folk" kūrybos vadovas Ignas Kozlovas.

Šriftą "Signato" nuo šio ryto galima parsisiųsti iš jam skirtos interneto svetainės signato.lt. Jį sudaro 450 simbolių, siekiant sukurti autentišką ranka rašyto teksto įspūdį raidės turi po kelias variacijas bei jungiamos skirtingais būdais, todėl du kartus juo parašytas tas pats žodis atrodys šiek tiek kitaip.

Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro ekspertai yra nustatę, kad Vokietijoje pernai rastas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas surašytas signataro Jurgio Šaulio ranka.

Pasak I. Kozlovo, kadangi signataro J. Šaulio rankraštyje trūko kai krių simbolių, šrifto autoriai vyko į Lietuvos archyvą ir analizavo kitus dokumentus.

"Mes patys sau patvirtinome, kad tai yra signataro J. Šaulio raštas būtent iš tam tikrų charakteringų raidžių", – kalbėjo jis.

aip pat šrifto autoriai kviečia visus pasirašyti šrifto puslapyje ir tapti signatarais.

"Tai nėra vien tik šriftas. Taip pat kviečiame visus žmones tapti simboliniais šio šimtmečio signatarais ir pasirašyti. Visi šie parašai, kad ir kiek jų bebūtų, bus išrašyti mechaniniu būdu parkeriu į vieną vienetinę knygą", – kalbėjo vienas iš šrifto autorių.

Iškilmingame posėdyje premjerui Sauliui Skverneliui ir Nepiklausomybės Aktą Berlyne radusiam Liudui Mažyliui bei L. Šaulio giminaičiui įteikė šiuo šriftu užrašytus vardus.

"Džiaugiamės turėdami iniciatyvių žmonių, kurie tokiu būdu bando įprasminti mūsų istorijai labi svarbius momentus" , – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybės posėdis Kaune trečiadienį rengiamas artėjančios Vasario 16-osios proga. Jis vyksta Vytauto Didžiojo universitete, istorinėje Ministrų kabineto posėdžių salėje.

Posėdžio metu trumpą pastato istoriją pristatė VDU rektorius Juozas Augutis, o Kauno savivaldybės vadovai pristatė svarbiausius miesto projektus: mokslo populiarinimo centrą "Mokslo sala", koncertų salę, S. Dariaus ir S. Girėno rekonstrukciją.

Lietuvos Tarybos nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atstatymo Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve pavasarį rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Šiuo metu dokumentas yra paskolintas Lietuvai ir eksponuojamas Signatarų namuose Vilniuje.


Šaltinis: http://kaunas.kasvyksta.lt/2018/02/14/kultura/i-kompiuterius-bus-galim
a-atsisiusti-pagal-nepriklausomybes-akta-sukurta-srifta/

Zeljko | 03-17 16:52
Apakęs

Loading_slowly | 06-04 20:42
matrix? Apakęs


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

IT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: IT klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

IT klubas: 70.257 Žinučių forume 998.151 3.940 Narių klube 3.432 Banga.lt laikrodis 12:41 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai