Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
„Google“ apmokestins „Google Play“ paslaugas Europoje ir tai ko gero sukels tokią pat sumaištį. (10)
Į kompiuterius bus galima atsisiųsti pagal Nepriklausomybės Aktą sukurtą šriftą (2)
„Microsoft“ pasiūlys dar penkias „Windows 10“ versijas (4)
Surasta kritinė „WiFi“ saugumo spraga: nereikia nė įsilaužimo, o visi vartotojo duomenys - kaip ant delno (5)
„Intel“ nori padėti pardavėjams atsikratyti senesnių „K“ serijos procesorių
Piratavimas nesukelia žalos? Kaip Eurokomisija užsakė tyrimą, o paskui viską bandė tyliai nuslėpti (1)
Ar kada esate matę netvarkingesnį kompiuterio darbalaukį? (7)
„Adobe“ paskelbė, kada „Flash“ bus galutinai numarintas (3)
Kažin ar gali būti dar geriau: pristatytas pirmasis pasaulyje nešiojamasis kompiuteris su belaidžio krovimo funkcija ir ilgiausiai veikiančia baterija pasaulyje (2)
Netrukus gali baigtis kai kurių „Windows 10“ sistemų palaikymas (5)
„Kaspersky Lab“ antivirusai sulaukė rimto smūgio iš JAV (1)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąPiratavimas nesukelia žalos? Kaip Eurokomisija užsakė tyrimą, o paskui viską bandė tyliai nuslėpti

Paskelbta 09-28 18:11, komentarų: 1, autorius Netas
Nenoromis, po pusantrų metų nuo tyrimo pabaigos, verčiama aktyvistų, Eurokomisija paskelbė prieš keturis metus pradėto tyrimą, turėjusį įvertinti piratavimo sukeliamą žalą autorinėmis teisėmis apsaugotam turiniui. Paaiškėjo, kad jo įtaka pernelyg išpūsta, jei neskaičiuosime naujausių blokbasterių piratavimo.

2013 metais Europos Komisija užsakė tyrimą, turėjusį parodyti, kaip piratavimas veikia muzikos, knygų, filmų ir žaidimų pardavimus ES. Iki 2015 metų Nyderlandų kompanija Ecorys tyrimui išleido ~360 tūkstančių eurų ir nustatė, kad:

"Bendrai, tyrimo rezultatai statistiškai patikimai nerodo, kad pardavimus pakeičia internetiniai autorių teisių pažeidimai. Tai nebūtinai reiškia, kad piratavimas neturi poveikio, o tik tai, kad statistinė analizė pakankamai patikimai to poveikio neparodo."

Ataskaitoje nurodoma, kad nelegalūs parsisiuntimai ir žiūrėjimai internete gali netgi padidinti legalius žaidimų pardavimus. Vienintelis ataskaitoje rastas neigiamas poveikis yra didieji blokbasteriai:

"Rezultatai rodo 40 procentų išstūmimo lygį, tai yra, dešimčiai nelegalių filmo peržiūrų tenka keturiais mažiau legalių peržiūrų."

Vidutiniškai tai reiškė 4,4% mažesnius pardavimus

Tyrimas pasirodė tik dabar, nes Europos Parlamento narė Julia Reed, atstovaujanti Vokietijos Piratų partiją, paskelbė ataskaitą savo tinklaraštyje ( https://juliareda.eu/2017/09/secret-copyright-infringement-study/ ), gavusi ją, pasinaudodama ES Informacijos laisvės dokumentų užklausa ( https://www.asktheeu.org/en/request/estimating_displacement_rates_of?p
ost_redirect=1
).

Europos skaitmeninių teisių organizacija rašo ( https://edri.org/did-the-eu-commission-hide-a-study/ ), kad visas ataskaitos tekstas (pdf) ( https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2017/09/displacement_study.pdf ) buvo tyčia neskelbiamas, nurodydama dviejų Komisijos pareigūnų akademinį darbą ( https://papers.ssrn.com/sol3/Papers.cfm?abstract_id=2844167 ). Šiame darbe – "Filmų piratavimas ir pardavimų išstūmimas Europoje" – minima tik Ecory ataskaitos dalis, nurodanti ryšį tarp piratavimo ir populiariųjų filmų prarandamų pardavimų, neminint kitų ataskaitoje aprašomų atvejų. Be to, straipsnyje netgi nenurodoma, kad cituojama informacija paimta iš Ecory tyrimo.


Šaltinis: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/it/S-64208/straipsnis/Pira
tavimas-nesukelia-zalos-Kaip-Eurokomisija-uzsake-tyrima-o-paskui-viska
-bande-tyliai-nuslepti

Sandman^KFMF | 10-02 18:50
Pamenu skaičiau šitą info reddite. Šypsena


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

IT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: IT klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

IT klubas: 70.257 Žinučių forume 998.162 3.940 Narių klube 3.432 Banga.lt laikrodis 07:14 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai