Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
KVIETIMAS
Straipsniai, interviu primenantys EIMUNTĄ NEKROŠIŲ (3)
2018-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ nominantai
Mariaus Ivaškevičiaus interviu
Vokalinė grupė „Quorum“ jau visą 10-metį keliauja po muzikinį pasaulį
O.Koršunovo spektaklio premjera OSLE (1)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąVokalinė grupė „Quorum“ jau visą 10-metį keliauja po muzikinį pasaulį

Paskelbta 09-05 17:33, komentarų: 0, autorius visaginietis
Vyrų vokalinė grupė "Quorum" jau visą 10-metį keliauja po pasaulį. Jų kelionė neįprasta ir nepaprasta, nes tai – muzikinė kelionė. Nors a cappella muzikos žanras žinomas nuo seniausių laikų, mūsuose jis nėra toks populiarus. Todėl šio ansamblio tikslas yra a cappella dainavimo tradicijas ir subtilumus atskleisti visu grožiu. Pirmosios kelionės apsiribojo renesanso epocha, ilgainiui maršrutai plėtėsi per baroką, klasicizmą ir pasiekė naujuosius laikus. Praėjus dešimtmečiui "Quorum" tapo puikiais kelionių gidais, nes kiekvieno koncerto metu jie leidžia savo klausytojams pasisvečiuoti ne tik visose minėtose epochose, bet ir džiazo bei populiariosios muzikos šalyse, nukelia į įvairiausių tautų muzikines kultūras. Klausytojams tenka pabuvoti Gruzijoje, Armėnijoje, Moldovoje, Suomijoje, Izraelyje, Meksikoje, net Afrikoje, ką jau kalbėti apie angliškai kalbančias šalis. "Quorum" atliekamos dainos daugeliui gerai pažįstamos, tačiau tuo pačiu jos lyg ir kitokios. Ir skamba kitaip, ir kvepia kitaip, ir veikia kitaip. Koncerte neišgirsime nė vieno muzikos instrumento. Dainuodami jie imituoja įvairiausius muzikos instrumentus ir skamba kaip instrumentinė grupė. Populiarioji muzika neapsieina be mušamųjų instrumentų ir ritmo grupės. Čia ją pakeičia vokalinė perkusija, vadinamasis beat box'as ir atskleidžia neribotas žmogaus balso galimybes.

"Quorum" visada dainuoja gyvai, todėl kiekvienas nukrypimas nuo tikslios intonacijos ar koks nors nesusipratimas paįvairina koncertus, o šmaikštūs kūrinių pristatymai sukelia šypsenas ir juoką. Tad humoro dozė "Quorum" koncertuose garantuota.

Beveik dešimtmetį brandintoje debiutinėje kompaktinėje plokštelėje sudėtos autorinės "Quorum" ir kitų autorių lietuviškos dainos, suskambusios naujomis spalvomis. Per savo gyvavimo dešimtmetį grupė dalyvavo įvairiuose akademinės ir sakralinės muzikos festivaliuose, koncertavo su žymiais klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjais. 2014-ųjų metų Lietuvos dainų šventėje "Čia mano namai" dainavo su dešimttūkstantiniu choru Vilniaus Vingio parke, o V.Neugasimovo ir A.Jautakio daina "Pagaminta Lietuvoje", laimėjusi garbingą vietą Patriotinės dainos konkurse, tapo neoficialiu Dainų šventės himnu.

Jubiliejinių 2015 metų rudenį "Quorum" aplankė Ukrainą ir Moldovą, nuskrido į Jungtines Amerikos Valstijas. Sujaudinta iki širdies gelmių Lvovo ir Ivano Frankivsko filharmonijų publika stovėdama braukė ašaras, skambant ukrainiečių liaudies dainai "Plyve kacha po Tysyni", po tragiškų Maidano įvykių tapusiai neoficialiu Ukrainos himnu. Moldavai dešimttūkstantiniame Kišiniovo Dendrarium parko stadione šėlte šėlo, kai "Quorum" a cappella dainavo žymiausios moldavų punk-rock'o grupės "Zdob-si-Zdub" dainas šios grupės jubiliejiniame koncerte. O viena didžiausių JAV miesto Detroito įmonių su malonumu klausėsi Lietuvoje išgirstos ir be galo patikusios, net per Atlantą atsiskraidintos lietuvių grupės.

Balandžio 13 d. 18 val. "Quorum" nariai Vitalij Neugasimov, Marius Turlajus, Gintautas Skliutas, Dainotas Varnas, Romanas Savickas ir Šarūnas Navickas kviečia Visagino gyventojus ir miesto svečius į koncertą, kuriame skambės gražiausios, populiariausios įvairių šalių dainosDaugiau skaitykite http://www.visaginietis.lt/naujienos/laisvalaikis/vokaline-grupe-quoru
m-jau-visa-10-meti-keliauja-po-muzikini-pasauli-7829/

Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Kultūra

Moderuoja: BangaLT, offca, Someone*Else
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kultūra

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Kultūra: 3.156 Žinučių forume 103.387 547 Narių klube 1.003 Banga.lt laikrodis 08:23 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai