Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Žemės ūkio ministerija stojo ginti žvejų verslininkų (4)
Žvejai renka parašus, kad išsaugotų žūklę gyva žuvele (37)
Nieko sau stintos: šios rūšies atstovės gali pasiekti legalaus šlakio dydį (1)
Lašišų ir šlakių sugavimo apklausos (12)
Vel apie Jakštonis (13)
Linas Jonauskas. Sprendimas, kuris žvejams siaubingai nepatiks (10)
Dėl verslinės žūklės – iškart dvi meškeriotojų peticijos (3)
Dar viena Kerosieriaus sapalionė del verslinės žvejybos (8)
žvejybą ant Kuršių marių teks atidėti (1)
Paslaptingosios seliavos: kodėl jas gaudo tiek nedaug žvejų? (5)
Už vertingų žuvų išsaugojimą Lietuvoje kovojančios parduotuvės darbuotojas – brakonierių sąraše (17)
Stinpatūkio šventė 2018 (5)
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2013 M. SAUSIO 4 D. ĮSAKYMO NR. D1-14 „DĖL MĖGĖJŲ ŽVEJYBOS VIDAUS VANDENYSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO (12)
Naujametinė dovana žvejams – ankstesnė upėtakių sezono pradžia (4)
Sučiuptiems brakonieriams gresia net 2 metai nelaisvės
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujienąapie roju

Paskelbta 07-11 21:47, komentarų: 119, autorius salatis
tai va, siandien dalyvavau aplinkos ministerijoj vykusiam posedyje del zveju rojaus.
is esmes klausimas dar labai zalias ir nekonkretus.
visas posedis daugiau ar maziau buvo sioks toks apsikeitimas suinteresuotu saliu nuomonem ir vizijom, bet jokio bendro sprendimo nepriimta.
Atpasakoti visa posedi nesaliskai butu sunku, todel tai ka rasysiu toliau tai bus gana smarkiai atskiesta mano asmenine nuomone ir mano supratimu.
As kaip suprantu tai ministerija uzuot surinktus pinigus taskius zuvinimui po visa Lietuva po sauja i ezera labiau butu suinteresuota tuos pinigus investuoti galbut labiau lokaliai ir koncentruotai, kad pasiekti kazkoki rimtai apciuopiama rezultata. Ir as asmeniskai su tuo sutikciau.
Juolab, kad viceministras pasake, kad rojuj jokie papildomi pinigai uz zvejyba neturetu buti renkami ir turetu galioti tas pats metinis leidimas i valstybinius telkinius. na galbut kazkiek brangiau galetu but uzsienieciam ar galbut galetu buti nustatomos siek tiek kitokios zukles taisykles. Is vienos puses tai yra gerai, kad rojus netaps tik isrinktiesiems, is kitos, man asmeniskai kyla abejoniu ar nerinkdami papildomu pinigu ta roju patemps finansiskai. Na bet laikas parodys.
Zmones valgantys is ichtiologijos mokslu duona aiskiai sake, kad tokias zveju "apkrovas" realiai Lietuvoj galetu patempt tik kokie 10 ezeru, Kauno marios ir Nemuno delta. Juolab, kad kiek pvz lydekom beprizuvinsi, jei bus nekontroliuojama zvejyba, tai spiningistai lydekom padarys didesne zala nei sustatyti tinklai ir po vieno rudens tu lydeku neliks. Tas jauciamanet Svedijos ezeruose ir ta atviru tekstu taip pat issake zmones organizuojantys limituota zvejyba Gudeliu ezere Siauliuose.
Beje, sio ezero savininkai irgi labai aktyviai reiskesi, bet idant ministerija nezada zuvint isnuomotu ezeru, tai nelabai isivaizduoju, kaip jie i ta roju galetu "isipaisyt" nors savo nuomojamam ezere jie ta roju jau praktiskai sukure siandien.
Aisku imanomas ir kitoks, "amerikoniskas" izuvinimo variantas. kad kiek zvejai isgaudo, tiek vos ne kas savaite jau iki gaudomo dydzio uzaugintu zuvu vel suverst i ezera, bet tai toki zuvinima patempt finansiskai tai kazin ar isvis Lietuvai siandien realu.
Ziurint is kitos puses, tai pasisake ir kaimo turizmo atstovai. Ju teigimu daugiausiai i zvejus siandien orientuojasi Moletu rajono sodybos (42
sodybos) ir Zarasu rajono (40 sodybu). O imant Alauso-Sartu-Cicirio trikampi tai jame yra net 65 sodybos jau siandien teikiancios paslaugas zvejams.
Is savivaldybiu pasisake tik Moletu rajono vicemeras siulydamas savo rajona ir rodydamas savo rajono iniciatyva dalyvauti siame projekte. Kitu rajonu savivaldybiu iniciatyvos kazkaip nepastebejau.
Nors is ichtiologu girdejosi, kad Dusios-Metelio-Obelijos ezerai irgi butu tam tinkami ir tas krastas taip pat yra ezeringas ir vandeningas.
Buvo pristatyti ir seniau darytu tyrimu duomenys,kaip patys zvejai supranta roju ir kas jiem yra aktualiausia. Tyrimai senoki ir gal siandien kulturos lygis kiek paauges, bet pries keleta metu tai zvejams aktualiausia eiles tvarka buvo:
1. laimikio kiekis. 2. privaziavimas prie vandens telkinio. 3. atstumas iki parduotuves...
Aisku nuskambejo sutarimas, kad lengviausia laimikio kieki butu padaryt Kauno mariose. na bet ten zvejai atvaziuos, pazvejos ir isvaziuos ir kazkokios regiono pletros ar vystymo per kaimo turizma ar kitas paslaugas Kauno mariose nelabai gausis.
Del Nemuno deltos irgi buvo issakyta aiski nuomone, kad tai naturaliai gamtos sukurtas rojus ir mums nera ten ko kistis ir kazka reguliuot, nes nieko geriau nebepadarysim ten.
Visu akys labiausiai linko i Zarasu, Moletu, Ignalinos ir Utenos rajonus.
Dar Gudeliu ezero seimininkai sake, kad atpalaiduokit gal ta rajonanuo turistu, kur ir taip perkrautas ir vietas is anksto reik rezervuotis sodybose ir tai negausi. Bet kaimo turizmo sodybu atstovai labai aiskiai atsake, kad ten didelis apkrovimas yra realiai tik 3 menesius per metus, o visu kitu metu tos sodybos galetu pilnai orientuotisi zvejus megejus.
O ir siaip 80% butent Zarasu ir Moletu rajono kaimo turizmo sodybu jau siandien daugiau ar maziau orientuojasi i zvejus megejus.
Tai (va cia tai grynai mano asmenine nuomone) jei tiek kaimo turizmo sodybu atstovai siulo Zarasus ir Moletus, o ir vienintele Moletu rajono savivaldybe parode interesa dalyvauti tokiam projekte. Tai as asmeniskai matyt daug labai nemastes ir pasirinkciau Moletu rajono didziuosius ezerus. Jei zmones gal ir, kas svarbiausia, nori, tai reikia jiem ir sudaryt tas salygas.
Dar nemazai buvo diskutuota paciais izuvinimo klausimais. Buvo issakyta nuomone, kad ileidziant kelis didelius reproduktorius ir sukuriant jiem palankias nerstavietes efektas butu zymiai didesnis nei leidziantmilijonus lervuciu. Taip pat daug buvo kalbeta apie zuvu ligas. Ir kad is Lenkijos pas mus gali atvaziuot ne tik karpiu herpes virusas, bet ne ka maziau baisios lydeku ar lasisiniu zuvu virusines ligos ir tu ligu jau yra pastebeta. O kaikurios zuvininkystes imones jau isigudrino is Lenkijos iveze zuvis ir jas menesi palaike baseinuose "padaryt" lietuviskom.
Tai tiek buvo diskusiju ir apsikeitimu nuomonem, bet sprendimas tai tik vienas, kad ministro isakymu bus patvirtinta sio projekto darbo grupe, kuri ir priimines tolimesnius sprendimus. Buvo aptarta kas galetu buti tokios darbo grupes nariais. Mane siek tiek liudino, kad labiau buvo vardinami ivairiu valstybiniu instituciju atstovai o patys meskeriotojai kuriant roju meskeriotojam gal siektiek primirsti. Na bet is kitos puses ir tarp tu instituciju atstovu meskeriojanciu netruksta o ir posedi baigem siulymu artimiausiu metu siulyti darbo grupes narius. Tailyg ir tiek.
Na o visai posedzio pabaigoje pasveikinom viceministra L.Jonauska su siandien svenciamu gimtadieniu.
Daugiau matyt parasys zurnalistai. Nes bent jau Inga Labutyte is "Gryno" tai maciau. Tai galbut isgirsit ir kitoki poziuri ar nuomone, nei sitas gana smarkiai mano asmeninis,o gal ta kita nuomone ir nebus kitokia.
tai tiek.

arvyds | 07-11 22:13
Nu tai siūlau pamatuoti Lietuvą skersa-išilgai, surasti centrą. Ten iškasti dyyydelį prūdą, padaryti gerus privažiavimus, prileisti daug žuvies. Tada pastatyti būdikes su bilietuotojais, o šalia visų privažiavimų įrengti užrašus - "Žuvų Maxima XXXL". Dar galima šalia pastatyti ir Žvejų rūmus. Rezultatas labai apčiuopiamas.
Jei atvirai, pasakysiu žemaitiškai: šūds mirė, šūdo pagrabs.Kai šuo neturi ką veikti, kasinėja savo pautus.
Tai yra mano asmeninė nuomonė apie tokio tipo projektus Nekaltas
Tik visiški idiotai gali kurti tokias teorijas, bet tai yra žymiai lengviau, negu ilgai ir nuosekliai dirbti, siekiant sukurti normalią, veikiančią sistemą, kuri, be viso kito, būtų PATOGI IR PRIIMTINA daugumai žvejų mėgėjų. Jei tai daroma ne dėl daugumos žvejų mėgėjų, tai taip ir reikia deklaruoti. Perfrazavus vieno ne žvejo sparnuotą posakį: "nusipelnėme gyventi geriau", tfu, "nusipelnėme žvejoti rojuje už visų pinigus. Sąrašas pridedamas".

salatis | 07-11 22:20
arvyds, nebuciau toks kategoriskas, nes visu pirma jokie sprendimai dar nepadaryti. o visu antra pinigu yra tiek kiek yra ir juos tolygiai paskleidus per visa Lietuva gausis tas pats, kas juos ismest i bala. nes nu is zuvinimo po 5 lydekas i kiekviena Lietuvos ezera tai kazin ar daug naudos bus.
ir apie jokius isrinktuosius nera net kalbos.

Ir beje, didelis prudas vidury Lietuvos su gerais privaziavimais jau yra,- Kauno marios.

_obals | 07-11 22:29
Aha visi pinigai surinkti žemaitijoje keliauja į Zarasų rajoną/
Pipiec koks džiaugsmas jiems, nes už jų pinigus kuriamas rojus, katras aniems pa barabanu.
Nu nesamonė kažkokia.

Serafimas | 07-11 22:31
Nelabai suprantu vieno, yra natūralus ežeras, kame būtų kažkokia pusiausvyra, jei nebrakonieriautų ir protingai naudotų viską, o dabar ketinama pripilti daugiau žuvies nei ežeras gali išlaikyti pats ir sugriauti pusiausvyra natūralaus telkinio, prileisti tokių rūšių kurių ten kiekis nebuvo didelis ar nebuvo išvis pvz kokių starkių ar karpių. Taip pakeičiam ežero ekosistemą įdomu kaip į tai žiūri ekologai? Pvz galėtų būti manau Vabalių ežeras... Nekaltas Jei leis žuvį pasiimti namo, tai viską išsems ir turėsim tokią pat balą.. Jei reiks paleisti dali atgal, dalis skųsis ir nepatenkinti liks. Cha cha

salatis | 07-11 22:34
jau zemaiciai verkt prades dabar...
o tai tiem patiem zemaiciam negerai bus, kad uzuot vaziavus i svedija ar norvegija uzteks pavaziuot iki zarasu ar moletu ir turet ta pati ka ten? plius pvz vilnieciai irgi nezliumbia kad yra nuskriausti, nes jiem iki kursmariu, nemuno zemupio ar juros reik mint 300km (ir pastoviai mina) o zemaiciam tas yra po nosim? o vat jei zemaiciui reik 300 km pavaziuot tai cia tragediju tragedija. plius kodel tada posedyje nedalyvavo niekas is zemaiciu savivaldu atstovu ir nerode jokiu iniciatyvu kazka daryt? pliuspinigai bus leidziami irgi ne tik "surinkti" bet ir nemazai is privataus kapitalo (investuot pasiryze tiek pacios kaimo turizmo sodybos, tiek ir Moletu savivaldybe). o kas pasiryze investuot zemaitijoj?

salatis | 07-11 22:36
Serafimai, neskleisk irgi briedo. niekas nesiruosia niekur pilt daugiau nei vandens telkins islaikyt gali. o jei nekontroliuosi, tai issemt issems betkur ir betka ir apie jokias pusiausvyras nebus net kalbos. ir nereik brakonieriu. jei pareklamuosi vieta, tai suleks debesys megeju ir su meskerem viska issems legaliai.

Vycia® | 07-11 22:38
saugok ezera neleisk paimt reproduktoriu ir bus tau rojus be jokiu "amerikietisku modeliu"

salatis | 07-11 22:42
Vycia, neleisk paimt reproduktoriu ir reiskia kitokias zukles taisykles. pvz draudimas imt ne tik mazesnes nei kazkokio dydzio bet ir didesnes nei kazkokio, nu pvz 3 ar 5 kg lydekas. plius ribot zukles budus, kad tos dideles zuvys net uzkibusios nebutu smarkiai suzalojamos. nu pvz uzdraust voblerius su 3 kabliukais ar panasiai. tas vadoveliuose atitinkamu mokslu aprasyta ir dviracio cia tikrai nereikia isradinet. bet reikia keist taisykles, reikia priziuret, reikia investuot i infrastruktura, reikia pasirinkt tinkama vandens telkini. vat apie tai dabar ir kalba.

_obals | 07-11 22:43
Salati, manau tu ne taip mane supratai, arba aš ne taip supratau tą žvejų rojaus žuvinimą.
Tu rašei, kad geriau netaškyt pinigų po visą Lietuvą, o geriau sukoncentruot į žvejų rojų. Tai vat aš ir klausiu kame nauda kokiam žemupiui jei jų pinigai keliaus į Zarasus.
O kol padarys tą rojų praeis kokie 10 metų. Tai tipo 10 metų babkes kiš į rojų o kitiems telkiniams špyga taukuota?
na tada teks visai Lietuvai suvažiuot į rojų ir išsemt jį Juokiasi Nu ir tada vėl 10 metų kišt ten babkes iš visos Lietuvos Juokiasi

_obals | 07-11 22:47
Na tegul ir pakeičia tas taisykles, dėl draudžiamo didelių žuvų paėmimo.
Na nenumirs ta liaudis jei paleis didžiuosius reproduktorius.
Ir beje salati pasiūlyk padidinti GA gretas, nes kai kuriuose rajonuose jų graudus skaičius Žliumbia

salatis | 07-11 22:47
obals, bandau aiskint dar karta, kad nauda is zemupio jei sukis i zarasus, bus tokia, kad ir zemaiciai nuvaziuos ituos pacius zarasus pazvejot pvz per atostogas, jei tai bus ir arciau ir pigiau nei to paties i Svedija vaziuot. plius negirdziu protingu alternatyviu pasiulymu, o tik destruktyvia kritika. pasiulyka kazka geresnio jei manai, kad toks variantas negeras su tais pinigais kurie yra. jei i visus ezeriukus ir vandens telkinius paleist po lygiai, t.y. po kokias penkias lydekas ir 3 starkius, tai jau bus gerai tada? ir 10 metu tikrai nereikes ir kalba ir eina, apie tai,kaip padaryt, kad paskui neissemtu suleke kaip kormoranai.

salatis | 07-11 22:50
kiek finansu ministerija nustato etatu tiek GA inspektoriu ir yra. aplinkos ministerija, kiek zinau, jau senokai praso papildomu etatu. bet kas juos duos, kai biudzetas kiauras.
efektyvesnis manau butu kitas variantas. perduot dali GA funkiju visuomeninem organizacijom. bet cia irgi yra savu niuansu.

Serafimas | 07-11 22:51
Aš neskleidžiu briedo, aš tik keliu klausimą kas ir kaip, nes mano akimis tada gaunasi keistas tas rojus jūsų, bus ežeras, kuris bus saugojamas geriau nei kiti ežerai, įleis reproduktorių, kad greičiau viskas vyktų, ir šiek tiek mėsos, kad už kelių metų gaudyti galėtų.. Ir rojus pasireišks tikriausiai žuvies kiekiu, o ne dydžiu.. Kiek laiko trunka kol karšis užauga iki 3kg. Cha cha Nafik tas rojus ir pinigų taškymas, tegul prižiūri telkinius ir pati ta žuvis užvis.., jei yra galimybė šiek tiek įžuvinam, kad greičiau vyktų viskas ir bus čiki. O jei nori ten kaimo turizmas klestėti, kas trukdo patiems saugoti ežerą, nebūtina būti gi nuomininku gali prižiūrėti, kad pagal įstatymą viskas būtų? Kas neleidžia žuvinti suderinus su valdžia viską, tapti neatatiniasi ir patiems rimčiau prižiūrėti viską, jug atsipirktų visi važiuotų apsigyventų nameliuose?

Vistiek svarbiausia saugoti yra telkinius nei juos žuvinti, nes saugojant geresnis rezultas nei prileidžiant mėsos.. O dabar už visų pinigus kažkas nori sau versliuką prasukti, kur galės vilniečiai važiuoti pažvejoti.. O kaip žemaičiams? Suvalkiečiams? Gal geria uvienasi metais žuvina Dzūkija, kitais Suvalkiją, dar kitais Žemaitija, ar telkinius tam tikrus tik iš regionų..

P.s. idėja graži, bet mesti visus pinigus ten neatrodo sąžininga kitų atžvilgiu.. Ypač žinant kiek jų nuplaukia į šoną ir nusėda ten kur nereikia..

Vycia® | 07-11 22:51
Salati, tai as puikiai suprantu, bet rojus gi vienas bus kaip supratau ir jis bus "Zveju rojus", o ne " prisigaudziau kad seima ir gimines paestu rojus". Jeigu galios bendros MZT taisykles tai toks "rojus" bus siaubiamas pastoviai ir tures but pastobviai zuvinamas ir zuvinamas dideliais kiekiais, tures but atliekami pastovus ichtiologu tyrimai, kad nepazeist pusiausvyros, o cia itariu didesnes lesos negu ezero prieziura.O be to bet kuriuo atveju jis pruvales but priziurimas labiau nei eilinis ezeras. Man atrodo jeigu netaikyt papildomo mokescio, tai su bendrom MZT taisyklem tokio "rojaus" egzitavimo tikrai nesuderinsi

salatis | 07-11 22:52
o del draudziamo maksimalaus dydzio, tai gal ir padarys tas taisykles. Merky jau upetakiam yra kalba padaryt, kad leistu imt tik nuo 30 iki 40 cm upetakius o nei didesniu, nei mazesniu imt neleist. bet vien tokios pataisos neuzteks tikrai.

Ulafas | 07-11 22:52
Tai ar ne paprasciau uzdrausti imti lydekas virs 5 kg, nei kurti "roju"? Nemanau, kad tai puiki ideja, greiciausiai nelabai vykusi. Na turesim mes 10 ezeru su zuvimis - kas is to? Kiek bus valciu juose savaitgaliais? Ar prades riboti atvykima ir reikes registruotis i roju is anksto? Šypsena Man tai panasu i tai, kai is didelio rasto iseinama is krasto. Atsiprasau... Šypsena

salatis | 07-11 22:56
Ulafai, rojus tai ne tik ezeras su zuvim, bet tai ir visa infrastruktura apie ezera, ko siandien Lietuvoj nera ir kas yra uzsieni. ir jei kazkur tokiai infrastrukturai susikurt yra potencialo, tai logiska yra ta potenciala palaikyt investuojant i zuvinima butent ten o ne kazkur kitur ir tokiu budu pritraukiant i ta vieta ir kitus megeju pinigus uz paslaugas ir panasiai, o ne tik uz leidimus.
paziurekit biski placiau i viska, o ne tik per siaura zuvinimo plysi. tas zuvinimas tik paskatinimas projekto vyksmui. norint kazka turet ir sukurt, tai reikia ir kazka investuot.

Tironas | 07-11 22:58
apsikakosit. ar pciam juokas neima kad norima sukurti maziuka komunismo modeliuka kazkokiam ezere ar rajone?
Pilna zuvies ir viskas nemokamai Cha cha
jei nori zuvies istekliu augimo - grieztink, ribok, konroliuok. viskas.

_obals | 07-11 22:59
O įdomu kokį procentą žada investuot verslas ir rojaus savivaldybės. Nes jie iš poilsiautojų ir žvejų gana daug pajamų gauna, o rojuje dar daugiau gaus.
Beje Serafimui pritariu 100proc

_obals | 07-11 23:04
Atminkit rojaus pakrantėse bus išpjauti visi meldynai, kad visiems donkininkams būt vietos prieit, o jei visiems norintiems nebus vietos, vadinasi rojus skirtas tik išrinktiesiems arba su išankstine rezervacija Juokiasi
Briedas vienžodžiu ir tiek.
Na negalvojau, kad salačiui gali ant tiek smegenis išplaut, kad pradėt tikėt tokiom nesamonėm, na bet yra kaip yra Juokiasi

Tironas | 07-11 23:05
ir seip, man visai pofig tas jusu rojus ezere kokiam. nenoriu nei cento skirti nes zvejoju pagrinde upese. nafiga man tu ezeru reikia?
aktualu kazkokia utopija, tai prasom, papildomai mokat pinigus, juos investuoja valstybe, dameta savo, dameta euripioniu ir kurkit.
eilinis komunistinis briedas

Serafimas | 07-11 23:05
Turėsim rojų, ar jis jums patiks, kai atvažiuoji ir ten kone kolkozas? Cha cha Kaimo turizmas puikiai kuriasi apie ežrus ir kitas gražias vietas, ir jis pats gali suprasti, kad saugodamas vietinį telkinį ir jame pagausėjus žuvų tai gali panaudoti savo reklamai, kadangi mėsos nebus daug, bet proto ribose, tai ir važiuojančių bus.. Nerisk rūpintis ekologinę padėtim ko per daug ko permažai.. Ir tokių ežeriukų galėtų būti ne vienas ir ne du.. Bet kaip minėta svarbiausia įstatyminė bazė.. Jau senai visi kalba pusę lūpų iš rimtesnių žvejų, kad reik intervalo dydžio, kurį pagavus reiktų paleisti atgal.. Bus rojus toks kaip per stintmetį ant krantinės. Cha cha Puikus pvz kai stitna šniokščia..

_obals | 07-11 23:06
Ai tiesa, dar su verslininkais karo nebaigėt, o jau rojaus užsimanėt Juokiasi
Sugryš po kokių 5 metų verslininkai ir pasakys ačių jums už rojų Žliumbia

salatis | 07-11 23:08
obals, kolkas nejo kalba nei apie jokius procentus nei apie jokias konkrecias sumas. rasiau gi, jokie sprendimai dar nepriimti.
beje, kad jau taip, tai 3 ar 4 tokiu ale "rojaus" variantu sukurimas skirtingose Lietuvos vietose irgi buvo diskutuotas, bet gana greit visiem akivaizdu pasidare, kad nei su babkem ant to patempsim, nei tam potencialo yra.

Tironai, tau asmeniskai pakartosiu dar karta. po "rojaus" savoka suprantama ne tik vandens telkinys su zuvim, bet ir visa infrastruktura apie ta vandens telkini. ir infrastrukturos tu grieztindamas, ribodamas ir kontroliuodamas nesukursi.

gal geriau pabandyt ta infrastruktura sukrut nors vienoj vietoj, kur tam yra realaus potencialo, nei nesukurt isvis nieko?

arvyds | 07-11 23:08
salatis |
jau zemaiciai verkt prades dabar...
o tai tiem patiem zemaiciam negerai bus, kad uzuot vaziavus i svedija ar norvegija uzteks pavaziuot iki zarasu ar moletu ir turet ta pati ka ten? plius pvz vilnieciai irgi nezliumbia kad yra nuskriausti, nes jiem iki kursmariu, nemuno zemupio ar juros reik mint 300km (ir pastoviai mina) o zemaiciam tas yra po nosim? o vat jei zemaiciui reik 300 km pavaziuot tai cia tragediju tragedija. plius kodel tada posedyje nedalyvavo niekas is zemaiciu savivaldu atstovu ir nerode jokiu iniciatyvu kazka daryt? pliuspinigai bus leidziami irgi ne tik "surinkti" bet ir nemazai is privataus kapitalo (investuot pasiryze tiek pacios kaimo turizmo sodybos, tiek ir Moletu savivaldybe). o kas pasiryze investuot zemaitijoj?

Nemaišykim pimpalo su pirštu. Tiek Kuršių marios, tiek šimtai ežerų Aukštaitijoje yra natūralūs telkiniai ir kalbėti apie pavydą, manau, yra vaikiška. Kalbam apie tai, kad Vasiukus statyti, kaip jau ne kartą parodė istorija, imasi paprastai aferistai. Ir rezultatas būna panašus - didelis piš.
Vycia jau davė nuorodą, kaip žvejams sukurti rojų.
Kap sako rusai, už durnių blogiau gali būti tik durnius su iniciatyva. Gal tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl tokiame "globaliame" reikale žemaičiai nerodo iniciatyvos. O gal ir tingesni esamŠypsena
Iš privataus kapitalo - statykit, kad ir Babelio bokštą ar kosmodromą - manau, niekas neprieštaraus.
O mėgėjų suneštus pinigėlius tikrai įmanoma racionaliai panaudoti. Tiek žuvinimui, tiek GA gyvybės palaikymui.

Tironas | 07-11 23:09
kauno mariose padaryti perlaida normalia ir po keliolikos metu turesim merki toki roju, kokio niekur europoje nera. bus ir ziobriu ir lasisu ir slakiu visus metus.
nes merkio zemupi tokios vietos ir ju tiek daug, kad gali babkiu is licenciju surinkti xujava tucia. ir ne po 10lt per diena

Vycia® | 07-11 23:10
is komentaru panasu, kad "zveju rojus" virsta i " zveju gemaroju" Juokiasi

Serafimas | 07-11 23:10
Pritarti Tironui, aš ir upinis žvejys pagrinde ir stengiuos į upes vykti, kaip sukruti rojų šapalų ir salačių? Užsispyręs Ežere man kažko paišo pripils lynų karosų ir karpių ir bus rojus, ai dar reik plėšrios, tai lydžių užleis. Cha cha

karpis222 | 07-11 23:10
Pagal mitybine baze ir zuvu augimo tempus,joks ezeras Kauno Marioms neprilygs nei is tolo.
Manau,kad reiktu atkreipti demesi ir i tai.

salatis | 07-11 23:11
obals, jei "roju" suvokt ne tik kaip zuvi vandeny, o kaip visa infrastruktura, tai verslininku sugrizimas ne toks ir baisus, nes infrastrukturos jie i tinkla susivynioje neissines. plius jau kai atsiras infrastruktura ir i ja bus suinvestuoti pinigai (ypac privatus), tai noresis ir tos infrastrukturos atsipirkimo, o tada verslininku sugrizimas pasidarys dar maziau tiketinas, nes jie maisytusi tada jau privaciam kapitalui.

karpis222 | 07-11 23:14
Cha chaTironai,man visai pofig,kad tau rojus pofigTaip

Serafimas | 07-11 23:17
O tai kas trukdo molėtų savivaldybei ir kelios kaimo turizmo sodyboms pasiimti vieną ežerą ir jį prižiūrėti išsinuomoti ir tvarkyti? Jei pasiteisins bus pvz kitiems ir pasklis šis būdas...

Tironas | 07-11 23:18
karpis, taigi yra tu karpiniu roju pilna. kiek tik nori. ka cia dar kurt.
Vienintelis realus dalykas ir naudingas pats svaime ir po "rojaus" projekto zlugimo butu perlaida per KM uztvanka. ir kokiuose puvociuose galima statyti vos ne MOrum dydzio miesteli.

salatis | 07-11 23:20
bliamba, jus gal paskaitykit,kas buvo rasyta, pries rasydami komentara. nes jau atsibodo atsakinet apie ta pati po 5 kart.
karpi222, apie kauno marias rasiau paciam tekste,kad ten zuvies kieki padaryt lengviausia, tai taip, bet kalba ne tik apie zuvies kieki, o ir apie infrastruktura. ova su infrastruktura prie Kauno mariu tai ragai ir kanopos...
Tironai, vat kai del zuvitakio per Kauno HES, tai nei kas tyrimu ten dare, nei isivaizduoja kiek tai kainuos, nei isvis ar zuvys plauks per toki zuvitaki. ir vat zuvitakis per HES tai tikrai labiau panasu i Naujus Vasiukus ar kosmodromo statyba Gariunuose.

Siaip posedy dalyvavo nemazai protingu zmoniu. Tame tarpe ir rimtu verslininkukaip kad Normarko ar "Koto" vadovai. Ir niekam del sito projekto ar jo galimybiu tokiu abejoniu nekilo. nu bet aisku internetiniam komentatoriam kaip visada viskas yra daug aiskiau ir jie viska zino zymiai geriau.

plius juokingiausia, kad dar jokiesprendimai nepriimti, parasiau tik tai, apie ka buvo diskutuota, o jau visi iskart triedzia miltais.

_obals | 07-11 23:23
salačiui turbūt pasiūlę rojaus vadovo (Adomo) pareigas, kad taip aršiai gina šią idėją Juokiasi
Bet vistik pasistenk pramušt,kad padidintų inspektorių kiekį, nes ir kiti rajonai nori turėti truputi žuvies.
Jūs nežuvinkit, bet inspektorių kiekį padidinkit, kad bent rajone po kelis būtų.
P.s. nes dabar visai apskričiai (nesakysiu kokiai) skirti 5 Gyvosios Gamtos Inspektoriai.
Tau nejuokingas toks kiekis?

salatis | 07-11 23:26
obals, o kiek visai Lietuvai inspektoriu tenka zinai?
ir jokiu pareigu man nieks nezadejo. paprasciausiai pikta skaityt, kai zmones dergiasi ir kritikuoja tai, ko nesugeba suvokt.
ir as ne ginu, o bandau paaiskint. bet tuoj man atsibos aiskint.

Vycia® | 07-11 23:26
nu kiek as maciau zuvitakiu tai kazkaip nera ten kosTmoso Nekaltas

Tironas | 07-11 23:30
geriausiu atveju bus dar viena karpyne ar kintai tik didesniu mastu ir xaliava kuri laika Šypsena beje labai trumpa

salatis | 07-11 23:30
Vycia, ir kiek tu matei zuvitakiu per kauno HES? vien jo galimybiu studija kainuotu 300 gabalu. buvo toks projektas siulytas finansavimui. pats zuvitakis kainuotu isvis kosminius pinigus. uz to vieno zuvitakio kaina, tai Lietuvoj kokiu turbut trisdesimt "roju" ant ezeru sukurt butu galima. jei ne dar daugiau. plius vat i tokia infrastruktura kaip zuvitakis per Kauno HES taitikrai joks privatus kapitalas neinvestuos.

Tironas | 07-11 23:32
seip vaziuojant is ignalinos i visagina yra tokia nuoroda ROJUS 5km. tai va ir vieta jau paruosta Šypsena ir ne kosTmosas Cha cha
nes nu ble zuvitaki tai realiai statyt reiktu, o cia gi ROJUS, gali ximicinti visokia *pimp...*nia ir sakyt, "a ko jus na.. norit, gi xaliavia vistiek"

_obals | 07-11 23:32
Kas dėlžuvitakių, tai aš girdėjau tokia šnekas, kad jie privalės būti įrengti prie visų užtvankų.

Salati, jei žinai, kad inspektorių kiekisapverktinas, tai ir stenkis pramušt kad jų padaugėtų ir manau geriau už žvejų leidimus surinktus pinigus skirt inspektorių gausinimui ir visų telkinių kontrolei.
O dabar sukursit rojų ir visi inspektoriai jįsaugos, nes kitų telkinių neverta bus saugot, net ten niekas nežuvins, niekas neinvestuos ir ten nebus ką saugot nes žuvies nebus Nekaltas

Vycia® | 07-11 23:34
salatis | 07-11 23:30
Vycia, ir kiek tu matei zuvitakiu per kauno HES?

Salati cia turbut buvo retorinis klausimas ? Juokiasi

salatis | 07-11 23:34
Tironai, jo principe kalba eina apie ale "karpyne" tik matyt:
1. zymiai didesniu mastu.
2. naturaliuose ezeruose su naturalia gamta o ne sintetiniuose tvenkiniuose.
3. su vietinem zuvu rusim, kaip starkis, lydeka, samas o ne sintetiniai karpiai.

aisku labai is tolo ir atsargiai buvo siulyta koki viena ezera gal zuvint palijom ir vaivorykstiniais upetakiais...

Vycia® | 07-11 23:37
salatis | 07-11 23:30
uz to vieno zuvitakio kaina, tai Lietuvoj kokiu turbut trisdesimt "roju" ant ezeru sukurt butu galima.

Nu ziurint i perspektyva ne 5 metam i prieki ir galvojant kad gamtosauga ir zmoniu samoningumas eis i geraja puse, tai manau gal net daugiau nei 30 naturaliu roju atsirastu

salatis | 07-11 23:38
obals, o su galva siena pramust man nesistengt? ir gal atiduot kaikurias GA funkcijas visuomeninem organizacijom (pvz Tironui ir jo draugam ar siaip kokiai saugos tarnybai kaip "Ekskomisaru biuras" pvz ar panasiai) man gal atrodo protingesnis butu sprendimo budas, nei dauzyt galva i siena bandant ismust kelis papildomus etatus.

Tironas | 07-11 23:38
ir tu nesupranti kad butent taip ir bus,nes rezultato reikia greito.
tai vat ir sakoma tau kad bezdalas visa tai. ir nenoriu kad uz mano pinigus visa sita suda darytu.

_obals | 07-11 23:39
beje salati,kiek žinau tu turėtum atstovauti visiems žvejams mėgėjams, bet kiek matau labiau linksti prie verslo.
O tie "Koto" atstovai tai faktas, kad nori "žvejų rojaus", nes ten įsteigus savo filiala, babkės už parduotus žvejybos reikmenis geros jiems plauks. Tik vat kiek jie į tą rojų nusiteikę savo litukų sukišt tai neaišku (matyt minimaliai).
Ir dar jei kaimo turizmo sodybos ir verslininkai žada plėsti infrastuktūrą, prie ko čia žvejų mėgėjų litai mokami už leidimus?
Jei verslininkai, kažką kuria, tai tegul ir kuria už savo, o man patinka natūralioje gamtoje žvejoti.

_obals | 07-11 23:43
O tame rojuje kur palijos su vaivorikštukais plaukios gal ir omarų prileis Juokiasi

salatis | 07-11 23:44
obals, ka reiskia atstovaut visiem zvejam megejam, kai tarp tu paciu megeju yra 30 skirtingu ir priesingu nuomoniu? kai yra ir karpininkai kuriem reikia karpiu ezeruose ir yra muselininkai kurie dpzd tie karpiai su ezerais ir jiem reikia upetakiu su lasisom upeliuose, kai is kitos puses karpininkam dpzd tie upeliai su upetakiais. ir kiekvienas tempia i savo puse? tai kaip juos visus atstovaut?

ir beje, tokia technine pastaba. visu zveju megeju as atstovaut tikrai neturiu. as taryboj esu "Zvejo tribunos" atstovas ir atstovaut turiu "Zvejo tribunos" nuomone ir poziuri. o ne visu apskritai. nu cia kad but korektiskam.

o kad as sio bei to padarau del visu megeju, tai nereiskia, kad privalau ta daryt.

ir prileis ne tik omaru. dar zinok ir pora fiordu iskas ties Ignalina.

Tironas | 07-11 23:46
merkys unikali upe, 1000 kartu geresne butu negu kokia latviu salaca. Kiek menu merki nersdavo didzioji dalis visos baltijos ziobriu populiacijos.
pagal upe tai lasisos ten butu imanoma gaudyt kiaurus metus kaip kad MOrum upeje. ir ta infrastruktura susikurtu savaime be mauzuronio pagalbos.
beje tokiam projektui garantuotai yra daug daugiau galimybiu gauti europos doleriu nei kazkokiam karpynui isteigti.
jus neisvaizduojate kokio isskirtinio produktyvumo ir grozio upe yra merkys.
arba kazkokiu budu isvalyti Neri iki tokio skaidrumo kaip buvo kadaise. irgi neutopija

salatis | 07-11 23:49
Tironai, tu tikrai toks naivus ar tik apsimeti?
ir Merkys toks buvo. ir nereiskia kad jis vel toks bus. ir juo labiau didelis klausimas, ar pastacius ta zuvitaki uz daug milijonu (jei ne milijardu) zuvis ims juo plaukt. kuo beje suabejojo net patys ichtiologai kaikurie.

plius tai visai kita, kitokio tipo, ir uz kitokius pinigus is kitokiu biudzetu tema. ir su "rojum" ta zuvitakio tema nelabai isvis susijus.

as pats beje irgi 90% zvejybu (jei ne dar daugiau) gaudau upese. bet del "rojaus" netriedziu, nes tai yra irgi kita tema. pasistenk tai suvokt ir nemaisyk bb su pirstu.

_obals | 07-11 23:55
Salati, tą ir reiškia, kad turėtum padėti visiems, o ne atstovaut verslininkams sumasčiusiems rojų padaryt.
Tai vat jei dabar visos upės ir dauguma ežerų priklauso valstybei, tai ir turi būti rūpinamasi tais telkiniais.
O dabar pasiėmė visas upes, surinko babkes ir kurs kažkokį sušiktą rojų?
gerai prileis lydekų starkių šamų, bet tai juk spiningautojų džiaugsmas, o kur donkininkai, feederistai, aukšlininkai, museliautojai?
Tegul tą rojų kuria verslininkai ir tų rajonų savivaldybės, o žvejai atvažiavę paliks čia savo litus pirkdami prekes ir paslaugas.

Sakai: "O imant Alauso-Sartu-Cicirio trikampi tai jame yra net 65 sodybos jau siandien teikiancios paslaugas zvejams."
Na va tegul šios sodybos ir kuria tą rojų Mirkt

Tironas | 07-11 23:57
seip man px. bet juokinga kad norima kazka padaryt komunistiniu principu. tipo visi pastatom karpyne vargoliams kur galesit gaudyt ir netgi TYST zuvi namo. o rojui jauciu ir uz smulkius nusikaltimus nebaus Šypsena
biski juokinga. galima butu testi diskusija jei:
1- kokiu nors realiu pavizdziu pasaulyje ar yra?
2-kodel nenupirkus tos pacios karpynes ir nepadarius ten nemokamos zvejybos. paziuretu per kiek laiko zuvis is ten isnyktu, o gal neisnyktu Šypsena nar ir visa kita pasitikrintu

_obals | 07-11 23:59
"ir beje, tokia technine pastaba. visu zveju megeju as atstovaut tikrai neturiu. as taryboj esu "Zvejo tribunos" atstovas ir atstovaut turiu "Zvejo tribunos" nuomone ir poziuri. o ne visu apskritai. nu cia kad but korektiskam."

O čia "Žvejo tribūnos" klubo ar forumo atstovas esate?

salatis | 07-12 00:03
obals, pasuk smegenis biski pries metydamas absurdiskus pasiulymus. nes nei tos 65 sodybos zuvins valstybinius neisnuomotinus didziuosius ezerus, nei jos taisykles nustatines zukles tuose ezeruose, nei jos aplinkos apsaugos funkcijas atlikt igaliojimus turi tuose ezeruose. nu bliamba, pradekit naudotis smegenim gal vienakart pries marazma siulydami ir aiskindami. jum galva kam duota, kad galvotumet, ar kad pilva neprilytu?

plius jei tos sodybos nekure to rojaus iki siol, tai jei nebus atitinkamo postumio, tai nekurs ir toliau. kad prasidetu kazkokie grupiniai teigiami pokyciai ir reikalingas centralizuotas postumis.
plius pasakymas, vat tegu jie ir kuria yra totaliai trumparegiskas.

ir nematau nieko blogo tame, kad verslininkai sukurs infrastruktura ir tieks zvejams megejams civilizuotas paslaugas kuriu siandien Lietuvoj nera ir del kuriu daug kas isvaziuoja zvejot i visokias Svedijas.

_obals | 07-12 00:05
Tironas rašė: "2-kodel nenupirkus tos pacios karpynes ir nepadarius ten nemokamos zvejybos. paziuretu per kiek laiko zuvis is ten isnyktu, o gal neisnyktu"

Tai jei į tą karpynę kasmet žuvinimui sukištų visas lėšas surinktas už leidimus, tai ji manau gyvuotų. Kas ir norima padaryt rojuje Nekaltas

Beje kaip suprantu jei pajudės "Rojaus" projektas, tai kur kitamet buvo numatyti milijonai telkinių žuvinimui, jie bus sukišti į rojų, kaip sakant verslui plėsti, kaip sakant URA Juokiasi

salatis | 07-12 00:07
Tironai, realiu pavyzdziu pasaulyje yra begales.
Obals, cia as nei klubo, nei forumo atstovas, o tik bangos senbuvis parases naujiena, kuri, manau, daug kam gali but idomi, ir labai prasau, daugiau debilisku klausimu nebeuzdavinek.

Tironas | 07-12 00:07
SAlati komunistu patapai? tu viena paaskink, kodel sita utopija turi buti kuriama is biudzeto, o tie kas ten zvejos neisleis nei vieno papildomo lito?

Tironas | 07-12 00:08
posakis apie begales pavizdziu man nieko nesako. noreciau konkreciu, realiu. galima?

salatis | 07-12 00:09
obals, ir dar vienas prasymas, debilisku isvadu del "visu" sukistu kazkur pinigu irgi nedaryk. Taip, tiokiam projektui sueitu daug pinigu ir daugiau nei i kitus telkinius, bet nebuvo jokios kalbos apie "visu" pinigu sukisima. paprasciausiai tam regionui butu skiriamas kazkiek atitinkamai didesnis demesys ir finansavimas. sunku suvokt?

Tironas | 07-12 00:11
ir vel, kazkiek didesnis demesys tai cia kiek? 15% viso pyrago? 30% ar 70?

salatis | 07-12 00:13
Tironai, isleis jie tu litu ir nemazai, tik ne tiesiogiai per leidimus o per aplinkui naudodamiesi infrastruktura. gali dabar paverkt tipo bla bla, tos babkes nueis privatiem verslininkam, bet atsakysiu, o her vam, tie verslininkai irgi mokescius mokes.
del konkreciu pavyzdziu. esu parases ne viena straipsni i zurnalus apie savo zvejybas uzsieni. dalis tu straipsniu juodrasciu yra mano dienorasty. eini ir skaitai jei idomu.

_obals | 07-12 00:14
Na jei jau pradedi delilizavotis, tai manau su tavim nėr apie ką diskutuot.
Kaip sakant,nes pats parsiduodamas verslui ne ką gudresnis patapai Ignoruoju

salatis | 07-12 00:14
Tironai, blia, nu gi rasiau jau, kad jokie konkretus procentai nei biudzetai nenuspresti dar, kaip net ir konkretus regionas nenusprestas dar. o tu vel bliamba kiek %... sitas klausimas jau buvo. Cha cha

_obals | 07-12 00:16
Oi blin naivuolis verslininkai dafigą mokesčių sumokės JuokiasiJuokiasiJuokiasi
Pabusk iš rožinio sapno naivuoli Juokiasi

salatis | 07-12 00:19
obals, turi kazkokiu irodymu kad as kazkam konkreciai parsidaviau, kad tokiais kaltinimais metaisi? kramtyk ka rasai pats truputi. jei as turiu kitokia nuomone, nes biski daugiau maciau ir biski daugiau zinau, tai vadinasi as jau kazkam parsidaviau. nu pzdc... ir atstovauk paskui vadinasi tokius megejus, kurie paskui jei biski tik kas, tai iskart puls smeiztu uzsiiminet Cha cha Tu gal V.Vilcinsko draugas? nes anas irgi sako, kad as verslinykus atstovauju, nes jo nuomones menkiu neribotai padubasint neginu. jis gi irgi zvejys megejas. tai as gal ir jo nuomone turiu atstovaut? nebejuokinkit su tokiais pareiskimais.

salatis | 07-12 00:20
obals, ne naivuolis ir viska zinantis cia esi tu, tai hulish tada pats neini tvarkos daryt uzuot tik amsejes internete, jei toks protingas esi?

Tironas | 07-12 00:21
ne nu ble, tu mane matomai tikrai laikai durnium? nes pavizdzio vis dar nei vieno nepateikei. o visu tu bla bla apie infrastruktura tai nereikejo. teoriskai taip, bet praktiskai bibiu tacke. jei tai bus vargoliu "rojus" tai ir vaziuos vargoliai ir nieko jie ten neleis. miegos savo masinose. gers savo stivezta vodke ir dar ****ins zuvi. ne jei sugeba is kintu ar karpynes vogti tai is komunitinio rojaus nes kaip bebrai.
elementarus pavizdys yra su lasisom. kai dabar licencijos nemokamos, tai ar kokia infrastruktura jaucia koki judesi kad lasisa pajudejo?

Vycia® | 07-12 00:24
nu nereik Salacio pult, nei jis cia sugalvojo nei jis sprendima priims. reik normaliai civilizuotai savo nuomone isreikst, gal vat Salatis kazka protingesnio is pasiulymu tarybos posedy pacituos.

_obals | 07-12 00:24
eik geriau uspakajoncų ikalk Cha cha

Tironas | 07-12 00:27
nu zajabys, bet man pav kur dar yra tox komunisinis rojus.

salatis | 07-12 00:29
ot kodel uzsieni ne bbiu tacke o vat pas mus tai bus bbiu tacke? vat nesuprantu sito pesimistinio poziurio. geriau sedet ir verkt kaip viskas blogai, uzuot viena kart pabandyt kazka pakeist. ir jei kitas pabandys keist, tai dar reik ji svolacium isvadint, komunistu ir dar bbzino kuom ir dar priedo vagim, kad svetimus pinigus vagia.

nu nepatinka ir eikit sikt. atsibodo man jau aiskint. siulykites i "rojaus" darbo grupe ir ten ir pudrinkit mozgus. arba reikejo patiem ateit ir sudalyvaut posedy siandien ir pasisakyt. ko neatejot? ko nepasisaket jei tokie protingi? o internete tik au au au...
ai dejau, man atrodo, kad viskas cia bus gerai su tuo rojum ir ideja gera. o jei nesuvokiat, tai man jum aiskint atsibodo ir neprivalau ta daryt.
dar palokit, tai jei neidomu visai, tai issitrinu sita naujiena ir sedekit ramus tada patys sau grazus ir protingi. nes situ naujienu cia visiem rasyt as irgi neprivalau. parasiau, tai losit dabar cia visi. nu za.ja.bali jei lietuviskai issireikst.

salatis | 07-12 00:32
Vycia, siaip tai ir taryba sitais rojaus klausimais nelabai prie ko. nu gal ir prie ko, bet labai, labai is tolo... tik tiek, kad siandien savo asmenine iniciatyva nuejau paklausyt i posedi (beje, savo darbo metu), kad zinot apie ka kalba ir kad galeciau kazka kitiem parasyt. tai va blia, parasiau. tai dabar turiu laimes nuo internetiniu ekspertu komentatoriu.

Vycia® | 07-12 00:35
Nu va dabar tu kaltas del " rojaus" Juokiasi

_obals | 07-12 00:35
Bliad visų pirma iš tų rožinių rojaus kampelių brakušas išsinaikinkit ir tada kažką kurkit.
Dabar visiška šikna GA sistemoj o jie rojų kuria, u kep sakant SĖKMĖS tau sauliuk statant ... Juokiasi

salatis | 07-12 00:38
dar gerai, kad del kazkieno hemorojaus as nekaltas...
o ir siaip lietuviai butu zymiai labiau patenkinti, jei ne rojus butu kuriamas, o uz tas babkes butu pripilta inspektoriam benzino ir inspektoriai vazinetu tikrint ar visi smaigus ant ledo turi ir ar visi siuksles susirinko. nu gal dar syki kita pas mergas tipo i reida nulektu. vot tada tai tocnai butu rojus ir visiem butu zjb. ir neverktu zemaiciai, kad ju babkes i zarasus isvaziuos. nes ju babkes liktu vietoj zemaitijoj ir butu panaudotos ju paciu patikrinimui ant kursmariu ar jie smaigus turi kai stinta kimba.
vo cia zjb, vo cia lietuviskas mastymas ir ekonomika. vo cia rojus.

_obals | 07-12 00:38
Atai kokio fybio ten ėjei, jei vistiek jiems nisišikt ant tos jūsų tarybos ir jie padarys kaip norės jūsų neatsiklausę?
vat būtum nėjęs ir gyventum galvos nesukdamas apie "rožinį rojų" Juokiasi

salatis | 07-12 00:40
obals, a tu cia su kuo sneki ir i ka kreipeisi? kas cia tokie tuos brakusas isnaikint turetu? gal as? ir kam cia sekmes linki roju statant? gal man vien del to, kad nuejau i ta posedi paklausyt apie ka kalba ir visiem parasiau? nu tai tu maladec.

Tironas | 07-12 00:40
ne nu ble.

SALATI, kur nors vienas toks rojus pasaulyje yra. na toks komunistinis uz nemokamai.

as negaliu but uz toki roju nes as nesu komunistas ir netikiu jokiom komunistinem schemom kur visi gaudo nemokamai ir nieko nevagia

salatis | 07-12 00:41
va va, niekur neit, nieko nedaryt, ir gyvent galvos nesukant. va ta tai tikrai visi internetiniai "obuoliai" sugeba geriausiai.

salatis | 07-12 00:43
Tironai, visu pirma ne komunistinis ir ne uz nemokamai ir sita isvada pasidarei pats. visu antra panasiose vietose statuose esu gaudes tiek niujorko, tiek floridos, tiek ir minesotos valstijose ir esu apie tai rases zurnaluose.

salatis | 07-12 00:45
nu va konkretus pvz Tironui apie ka kalbu, kad atsiknistu:
http://banga.balsas.lt/lt/2content.content_view_diary_other/23779 66.21
973-=(3588089665

noriu tokiu paciu galimybiu Lietuvoj ir "rojus" butent apie tai.

albertas70 | 07-12 02:15
salati,tu maladec kad mus atstovauli bet nebus gi pas mus kaip ten kazkur,ir is vis cia mamo galva,kazkokia x,kas cia ka kuria,kam?,nu gi nebus pas mus zuvim taip gerai kaip kazkur siauriau vesiau,kazkokia cia samokslo teorija,ka zuvies maza?,toks gal ne i tema palyginimas,jura turim bet raunam i pietus kazkur,upiu ezeru,zemupi turim bet reikia ar norisi ar traukia kazkur trp toliau,tai gi tas normalu yra,taI KA CIA DAR KURT IR T,T,NU NEZINAU

VP | 07-12 02:27
Gerb. Salati.
kadangi dabar jau gili naktis, tai tikrai neskaičiau visų komentarų, tad gal kartosiuosi... bet...
Pirma kas krenta į akis - siūlymas šalint pasekmę, o ne priežastį.
Įžuvint kažką, vietoje to, kad išimt tinklus iš kuršmarių ir baltijos priekrantės.
Lokalių ežerų žuvinimas - tik iliuzijos apie žuvingumą sudarymas ir.... pinigų įsisavinimas. joks dirbtinai įžuvintas telkinys, net ir su psatoviu papildomu įžuvinimu, nesugebės išauginti didesnių žuvų egzempliorių negu to telkinio biologinės galimybės. tai įrodo elementarus matematinis modeliavimas. žuvies kiekį padidinti galima, o va žuvies dydžio vidurkio - nepavyks. vienentiniai rekordiniai egzemplioriai GAL ir egzistuos, tik vargu ar dėl to vieno (dviejų, trijų?) "žuvino" važiuos visi žvejot. žmonėms reik "vidurkio", katras būtų "didesnis negu babos prūde". o čia jau tik "dyyydelėj baloj - dyyydelė žuvis". t.y. jei balos resuras leidžia užaugint didesnę masę - žuvis užaugs. jei ne - žuvink iki pamėlynavimo, bet bus tik "daug vidutinybės".
Be to, patraukus tinklus iš esminių migracijos takų (baltijos priekrantė ir kuršmarės) žuvų ištekliai NATŪRALIAI susireguliuos ne tik kuršmarėse ir priekrantėje, bet ir nemune, minijoje, neryje ir t.t. - nes bus atstatyta nerštinė natūrali neapribota migracija. toliau jau poveikis į "lokalias sistemas" - per upes susisiekimas su ežerais ir poveikis į tas ekosistemas.
va taip, mano nuomone, galima pasiekti "ilgalaikį" rezultatą. žinoma tam reik kontrolės, valios ir ... nekeitaliot sprendimų kas pusę metų, nes tai - ilgalaikis kūrinys, kurio rezultatų reiktų palaukt. bet jie būtų realūs ir apčiuopiami. o jei dar papildomai padėt "vertingų rūšių mailiaus įžuvinimu", tai gamta greit susitvarkys su praėjusio etapo netektimis....
o pastovus žuvinimas "kažkokio rojaus" - čia kaip lavonui kompresas... kakta šalta ir be jo, o va kad atsigaus - šansų mažai....
atsiprašau už ilgą laišką, bet tema - aktuali...
a va... ir dar apie "pastatykim žuvitakius ir viskas išsispręs". nu neišsispręs, jei iki žuvitakių žuvis per tinklus nedaplauks Liūdnas
Kitas dalykas - reproduktorių dydis. čia irgi reik neperlenkt lazdos. nes lydeka nuo 5 kg - gal ir geras reproduktorius, bet ji jau minta ne tik kuojytėmis po 50-100 gr, o puikiai ryja starkius, karšius ir lydekas po 1 kg. ir ne po vieną vnt. O kai lydeka jau nebe 5 kg, o visi 10kg? ar tikrai ji dar vis reproduktorius? kieno ten bobutė vis dar gimdo kai jai 90 metų? nors čia jau ichtiologai turėtų detaliau papasakot...

salatis | 07-12 08:38
abertai70, o gal palikim tai nusprest ichtiologam ar bus zuvim pas mus taip kaip siauriau, ar kaip pieciau ar dar kaip bus.

VP, panasu, kad visko neskaitei. is dalies tu teisus, bet yra pora bet visame tame ka surasiai. visu pirma tinklai priekrantej ar kursmarese yra visai kita ir nesusijus tema. o antra, kalba eina ne tik apie vandenu zuvinima, bet apie visos infrastrukturos sukurima, kas jau nebe zuvinimo ar zuvininkystes klausimas. taip kad pradekit mastyt ne tik apie zuvis vandeny bet ir apie statinius ar paslaugas ant kranto, gal tada vaizdelis prasvieses.

is principo visa sita situacija yra tokia, kad ministerija savivaldybem ir kaimo turizmo atstovam sako, kad jus sukurkit zvejam megejam infrastruktura. padarykit valciu nuleidimo vietas, padarykit valciu nuoma. ir ne supuvusiu mediniu geldu, o siuolaikisku valciu su visais echolotais ir varikliais. teikit zvejam megejam gidu, laimikio apdorojimo paslaugas. apgyvendinkit zvejus megejus taip, kad butu ka veikt ir ju seimom, bet kad salia nevyktu vestuves ar kokia verslininku konferencija tose sodybose, kur atvaziuoja zvejai. teikit zvejam maitinimo paslaugas. nuomokit jiem zukles iranga ir pardavinek vietoj ant kranto masalus. ir dar daug ko darykit. ir vat jei kazkuri savivalda prisiima nuo saves atsakomybe, kad visa tai padarys. tai mes tada is ministerijos intensyviau pazuvinsim to regiono telkinius, aktyviau juos saugosim ir galbut, jei reikes, atitinkamai pakoreguosim zukles taisykles tam regione.

Tai ar visa tai yra blogai? ar norit ir toliau kaip murziai sedet apsiktose pakrantese be jokios infrastrukturos? atsibuskit ir praregekit gal vienakart.

arvyds | 07-12 09:06
Visiškai pritariu VP.
Esu tikras, kad tinklų kiekis priekrantėj ir Kuršių mariose bei žuvingumas vidaus telkiniuose, kurie susisiekia su jūra yra absoliučiai susiję. Ir tai nėra "visai kita ir nesusijusi" tema.
Infrastruktūra - liuks dalykas. Jei aš planuoju daryti biznį, tai, įvertinęs perspektyvas, savo rizika ir kuriu tą infrastruktūrą. Imu paskolą, kooperuojuosi su bendraminčiais. Jei suskaičiavau prastai - nuplikau sėdynę. Man nėra priimtini Valdovų rūmų ir panašūs "projektai": ištarabaniju visų žmogiukų suneštus pinigus, o po to dar išvadinu tuos sponsorius asilais ir nesusipratėliais.
Kad "užvedei" čia diskusiją, tai labai liuksAlus

krunia | 07-12 09:10
pritariu VPGerai
rojaus kurime matau dideli nora nukrepti demesi nuo didesniu bedu kaip tinklai priekranteje ir juros vartuose (bala nemate Kursmariu kaip nac. paveldoKvankt?), del kuriu legalus brakai stoja muruPiktas, antras zingsnis to pacio zuvitakio per Kauno HES analize. turetu buti aiskiai atsakyta - bus nauda, ar ne, yra juk itu saliu patirtis. Apie tokio projekto aCipirkima kalbeti negalima.
O rojus - cia tai opium dlia naroda. dali lesu galima butu nukreipti padet sukurti alia karpynes Aukstaitijoje, jei verslas rodys iniciatyva (dar didesne motyvacija atsisakyti tinklu verslo), bet tik jau ne nemokamai ir be tempimo namoŠpyga. taip tiesiog nebunaNe.

salatis | 07-12 09:18
ar jus baigsit kliedet? tinklai priekrantej ir zuvitakis per HES yra absoliuciai nesusijusios ir kitos temos. ir rysio tarp ju nera realiai jokio. o dabar sumalet viska i viena ir padaret kazkokia nesamone. tipo gavos kazkokia zirniu sriuba su adatiniais guoliais ir boingo sparnu...

_obals | 07-12 09:54
salatis rašė: "is principo visa sita situacija yra tokia, kad ministerija savivaldybem ir kaimo turizmo atstovam sako, kad jus sukurkit zvejam megejam infrastruktura. padarykit valciu nuleidimo vietas, padarykit valciu nuoma. ir ne supuvusiu mediniu geldu, o siuolaikisku valciu su visais echolotais ir varikliais. teikit zvejam megejam gidu, laimikio apdorojimo paslaugas. apgyvendinkit zvejus megejus taip, kad butu ka veikt ir ju seimom, bet kad salia nevyktu vestuves ar kokia verslininku konferencija tose sodybose, kur atvaziuoja zvejai. teikit zvejam maitinimo paslaugas. nuomokit jiem zukles iranga ir pardavinek vietoj ant kranto masalus. ir dar daug ko darykit. ir vat jei kazkuri savivalda prisiima nuo saves atsakomybe, kad visa tai padarys. tai mes tada is ministerijos intensyviau pazuvinsim to regiono telkinius, aktyviau juos saugosim ir galbut, jei reikes, atitinkamai pakoreguosim zukles taisykles tam regione."


Vat su šitomis mintimis sutinku, kad pradžiai verslo atstovai ir savivaldybės sukurtų infrastuktūrą ir normalias paslaugas, o tada jau bandyti žuvinti Gerai
Beje per tuos keletą metų kol kurs normalią infrastuktūrą, iš visų bomžų atims tinklus su valtimis, pakontroliuos nedaėdusius žvejus, tai ta žuvų populiacija palaipsniui pati atsistatys, na aišku šiek tiek padedant Gerai
O, kad tą rojų kurt iš žvejų mėgėjų surinktų pinigų už leidimus aš nepritariu.

Bambusas | 07-12 09:55
Arvyds, krunia, VPGerai tai yra vienintelis realus kelias sukurti gal ne "rojų" o bent jau kokią "skaistyklą" visiems LT žvejams mėgėjamsCha cha Kuršmarės, Nemuno delta ir Baltijos priekrantė yra tos strateginės vietos iš kurių natūraliai gali atsikurti ir būti palaikomi visų Lietuvos upių žuvų ištekliai. Būtų klaida tuos aspektus vertinti kaip atskirą problemą. Mistinio rojaus kūrimas tik nukreipia dėmesį nuo pagrindinės problemos.
Salati, pagarba už tavo veikląGerai, bet nešvaistyk savo laiko pseudo projektams ir diskusijoms apie Naujuosius VasiukusŠypsena

_obals | 07-12 10:04
O kas dėl žuvitakių, tai lyg ir ES reikalavimuose yra, kad ant kiekvienos užtvankos turi būt žuvitakis įrengtas Nekaltas
Kiek žinau tai jau kai kurioms užtvankoms tie žuvitakiai suprojektuoti, o kiek jie naudingi bus tai čia neaišku.
Vat pvz Dvariukų užtvanka (Pakruojo raj.) jau žada statyt, nors ten nei lašišos plaukioja nei ką ir jo reikalingumas tai abejotinas Nekaltas Bet kaip sakė ES reikalauja.
Beje tai girdėjau iš gana rimto žmogaus

salatis | 07-12 10:04
obals, viskas taip tik ne pradziai/paskui, o pasirasoma sutartis ir viskas daroma lygiagreciai.

Bambusas, kuom remiantis teigi, kad su "rojaus" projektu yra tik nukreipiamas demesys nuo kazkokios kitokios problemos, jei tai absoliuciai nesusije klausimai? visa tai remiasi nacionaline paranoja, kad valdzioj vieni vagys, ir, kad valdzia tik apgaut nori, ar...?

mane asmeniskai tai nuo sitos nacionalines paranojos beskaitant internetinius komentarus, tai jau pykint kartais pradeda, ir realiai atmusa bet koki nora daryt betka.

gal baikit jus su tom savo samokslo teorijom ir nepadalintu pinigu dalinimu. paziurekit is sviesiosios puses i visa tai. gal pagaliau nors kazkur, nors kazkas bus sukurta ir zvejam megejam. a jus is kart va taip:
http://www.youtube.com/watch?v=9GmipSGx5r8

VP | 07-12 10:22
Aš ne apie sąmokslus ar kokius kitokius pinigų plovimo būdus. Ir net ne apie tai, kad nereik kelt žvejybos kultūros ir su mėgėjiška žūkle susijusios infrastruktūros kurt. Viso to reikia, bet tai - ne realios problemos sprendimas, o tiesiog veiklos imitacija, o dažnu atveju tokios iniciatyvos tik dėl "pliusiuko ir reklamos" būna... Aš suprantu, kad jei atskirai paimti, tai tiek tinklai, tiek visa kita - atskiros temos. Tik čia ir yra bėda - viskas atskirai, epizodiškai, be tęstinumo. Jei į kiekvieną "epizodą" žiūrėti kaip į "nesusijusį", tai ir tikslai bus "epizodiniai" keliami. Tokiu būdu kaiptik ir praleidžiama "visuma".Aš suprantu, kad pradėt nuo kažko reikia, kad ne viskas iš karto. Bet jei galutinis tikslas - geros mėgėjiškos žūklės sąlygos ir žuvingos upės bei ežerai, tai ir reik tokius tikslus numatyt. Ir tada, eit link tų tiklsų sistemiškai ir nuosekliai. nes "kibiras mailiaus" į kelias išskirtines balas - ne globalios problemos sprendimas, o tik veiklos imitavimas.
Salati, čia ne tau asmeniškai taikoma. tavo indėlio ir darbo tikrai nekvestionuoju ir tikrai gerbiu už tai, ką darai. tiesiog gal mano matymas "iš šono" kiek kitoks...

salatis | 07-12 10:29
vat su tais matymais "is sono" tai galiu pasakyt, kad "is sono" tai tikrai viska matot kitaip, nes elementariai nematot kokiu 90% to, kas realiai vyksta. tai dabar reik suprast, kad tas matymas "is sono" matant tik kokiu 10% realybes yra teisingesnis?
ir kodel nusprendet, kad viskas eina epizodiskai, nesistemiskai ir nenuosekliai? vien del to, kad neturedami dideles dalies informacijos to nuoseklumo nesgebat iziuret?
galiu nuramint, tiek del priekranties, tiek del visu kitu cia paminetu problemu taip pat yra dirbama. tik kol nera konkreciu rezultatu, tai niekas apie tai ziniasklaidoj neraso. o jei ziniasklaida neraso ar koks priedurnis salatis internete, tai jau reiskia, kad niekas nedaroma arba viskas daroma nesistemingai.
mane naturaliai stebina toks zmoniu naivumas.

kilbukas | 07-12 10:36
Aš už RojųGeraiCha cha

Ulafas | 07-12 10:47
Sauliau, tai buk malonus, ir nusviesk apie likusius 90% Šypsena Dabar gaunasi kazkoks bardakas - atsirado ideja apie "roju" ir stengiames ja aptarti. Gal but nezinodami visos informacijos, daugelis nepritaria idejai, as pats nesuprantu prasmes ir ateities perspektyvu. O pats siausiesi, mol patys siulykit ka daryti su pinigais, nieko nesuprantat ir pan. Manau, kad visu pirma ideja nepristatyta kaip priklauso - pats ta ir pripazisti. Jei nera galimybiu pristatyti kaip priklauso, su pilna informacija - nebera prasmes net sneketis apie ja, ir reikia uzdaryti klausima, ydant nekiltu nesusipratimu ir pykciu, kurie visiskai nereikalingi. Tik prasau, neprisiimk "teisuolio" statuso, tipo as zinau 100%, o jus tik 10%, tai gal manes ir klausykit. Nemanau, kad to noretum ir to siektum. Taigi, jei nesunku, gal susikaupk, rask laiko ir sudeliok suprantamai apie vykstancius procesus, planuojamus, vizijas ir taip nusviesk visa apimancia visuma. Tai suprate, galetume detaliau listi i detales (kad ir "rojaus", kuris suprantu kaip kazko visko dalis), o ne kapotis del klausimo "is konteksto".
Manau, kad suprasi teisingai mano rasliava Šypsena

salatis | 07-12 10:53
Ulafai, tai man atrodo as suprantamai ir aiskiai ir parasiau paciam tekste, kad pati ideja dar kolkas labai zalia ir kad jokie sprendimai dar nepriimti.
O del to nusviesk likusius 90% tai as galbut mielai nusviesciau, bet ne visada viska galima viesint proceso eigoj ir dauguma dalyku galima viesint tik po fakto. ypatingai kai kalba eina tarkim apie tokius klausimus kaip tinklai priekrantej. tai ka, dabar visiem paviesint, kas ir kaip daroma? kad aisku verslininkai pasiskaitytu ir galetu atitinkamai pasiruost. nu taip neiseina.

Seraphim | 07-12 10:57
Svaigstantiems dėl Kauno HES pralaidos. Ši pralaida yra tikrai utopinė (netik pinigine prasme) ir neaišku ar ji tikrai veiktų.
Dėl rojaus: kas trukdo tiem patiem kaimo turizmo sodybų savininkam žuvinti tą ežerą, saugoti nuo brakonierių ir t.t (Merkio variantas tik be atskirų leidimų, naudos siekiant per pelną iš aptarnavimo + juk ežeras ne upė, prižiūrėti paprasčiau). Dar reikės šiek tiek marketingo, kad toks rojus egzistuoja ir vuolia žvejai patys veršis į tą rojų, nuomosis valtis, pietaus kavinėse, liks nakvot ir t.t
Ir dėl reproduktorių išsaugojimo, manau būtų teisingas žingsnis apribot ir maksimalų leistiną žuvies dydį.

VP | 07-12 11:14
Sauliau. A6 neteigiu kad mano matymas - teisingas. O ir i6vadas savo galiu daryt tik pagal tai, kokią informaciją turiu, kokia informacija mane pasiekia. O kad jau tie "kažkokie vykstantys darbai" taip užslaptinti, kad aš (ko gero ne tik aš) nesugebu jų pastebėt, tai ir susidaro įspūdis kad veikiama epizodiškai, prišokamai, gabaliukais. Labai džiaugsiuosi jei klystu... tai čia apie mano matymą iš šono. o kad jau viskas taip užslaptinta, tai net ir labai norėdamas negaliu prisidėt prie veiklos, nes nežinau net kur ir kas vyksta...
O dabar apie pačią mintį ir įdėją už "visų pinigus" padaryti kažkam "geras verslo sąlygas". Atkreipk dėmesį, aš ne prieš infrastuktūros kūrimą ar žuvinimą aplamai, aš apie kažkieno norą už visų pinigus pasidaryt sau versliuką. Pati įdėja jau įdinga tuo, kad už bendrus pinigus bus žuvinama daugiau kažkuriems konkretiems verslininkams. T.y. kažkam konkrečiam bus sudaromos išskirtinės sąlygos. Atitinkamai kažkam tos sąlygos bus pabloginamos (dirbtinai padidinamas konkurento populiarumas). Jei jau kažkas nori tuo verslu verstis - tegu ir rūpinasi už savo pinigus(!!!), kad pas jį žmonės važiuot norėtų. O ne tik "pasitiesiu keliuką iki savo sodybos", o toliau jau valstybė tegu tą ežerą žuvina, o jau verslininkas džiaugsis poilsiautojų antplūdžiu. jau bandėm kažkada "atimt iš tų kas dirba ir padalint tiems kam trūksta" ne kaži kas gavosi... Kažkaip kai aš savo įmonėje noriu kažką pakeisti "kad klientui geriau būtų ir jie pas mane eitų" tai valstybė iš bendro katilo nesivargina man atseikėti resursų. bendri pinigai turi būti naudojami VISŲ poreikiams, o ne kažkieno konkretaus naudai, nors ir įvyniotai į labai gražų lozungą....

Vycia® | 07-12 11:24
100 Valio

Ulafas | 07-12 11:46
Salati, viska perskaiciau ir supratau, kad ideja zalia. I ta zalia ideja ir reakcija tokia, kokia yra, reakcija galime pavadinti chaotiska, neracionalia arba taip pat - "zalia". Tam ir diskusijos, kol dar nepriimti sprendimai, nes zinant valdininkija - jai priemus sprendimus, gali is patranku saudyti, bet jau saukstai po pietu.
Suprantu, kad nusviesti ne visus 100% gali. Bet ir pats suprask, kad kai sakome apie istekliu savaimini atsikurima, prolaidas ir pan. - tai klausimas is esmes tas pats, tik is kitos puses, nei rojus - zuvu gausa vandenyse, ir is to sekantys privalumai ir galimybes. Klausimas kaip tai atkurti - savaime ar dirbtinai.
Rojaus ideja suprantu, kaip sukurima isskirtines teritorijos, pavadinkim ZIT (zuvies ir infrastrukturos teritorija), kurioje dirbtinai, greitai ir gausiai atkursime zuvu isteklius. Tai sudarytu prielaidas greitesniam infrastrukturos pletojimuisi, kas is dalies "kompensuos" verslininku praradimus, uzdraudus tinklus (speju, kad taip ieskoma keliu jiems suteikti alternatyvius veiklos budus), gal praskaidrins sia verslo sriti ir leis sukurti darbo vietu. Lietuvoje yra ~2800 ezeru. Tai klausimai man durnam kyla - kaip bus su likusiais ezerais, jei dydziaja dali pinigu idesime i ZIT? Galima daryti prielaida, kad ZIT'o atnestos pajamos i biudzeta, leis gausiau zuvinti likusius. Tokiu budu gautusi investicija i garvezi. Bet apie tai nesnekama. Tai pirma. Antra - kaip valstybe isivaizduoja pati ZIT kurima, kokia jos vizija i ZIT dalyviu indelius bendrame katile ir veiklos ribas? Ar isivaizduojama bendras galimas lesu poreikis, kad ir grubus? Kokie isivaizduojami terminai? Ar bus ribojamas zveju skaicius ZIT'e? Konkreciu atsakymu nereikia, tik zaliu pasvarstymu pradziai pakaktu.
Vien tik ideja svarstyti nera prasmes, nes nori nenori leidiesi detales. Ideja idomi, gal ir nebloga - o kas toliau? Todel ir noretusi konkretikos, bent jau idejiniame lygyje, kad esminiai klausimai stotusi i vietas.

krunia | 07-12 13:22
na, Sauliau, kad ir zinant 10%, chebryte gal aktyviai reiskiasiValio. Ar ne to norimeNekaltas. Ar imetei zinia ir nori kad visi numyktu, "o, lux lauksim kas bus toliau". As kaip tik dziaugiuosi, kad chebra aktyvi ir pasikartosiu NEPRIIMK VISKO ASMENISKAI!!!. PEACE and RESPECT!Apkabinimas

vladimir | 07-12 13:45
daug metų AM aiškino, kad darbams MŽ srity nėra pinigų. Tuomet buvo šnekama, kad pinigai reikalingi moksliniams vandens telkinių ir rekreacinės žuvininkystės tyrimams, vertingų ir nykstančių žuvų atstatymui, bendriems aplinkosaugos darbams susijusiems su MŽ, bendros informacinės sistemos žvejams sukūrimui ir t. t.

bet kai atsirado pinigų, visa tai buvo pamiršta ir pradėta naujoji politika tiesiog "nuo lubų" pagal kelių politikų asmenines užgaidas.

AM visai užsimiršo dėl savo funkcijų, kurių viena pagrindinių yra saugoti aplinką, o ne kūrti kažkokius "rojus", tiesiog siekiant rinkėjų palankumo. Juk tai, ką žadama kūrti bus visiškai dirbtinis dalykas, paremtas nenatūraliais procesais. T. y. bus kūriama iš dalies dirbtinė aplinka "pokazuhai". Tai gal ir Finansų ministerija galėtų kokį "rojų" padaryti? Pvz., vieną "Maximą" nemokamai, už visų mokesčių mokėtojų pinigus ir tik viename kokiame mieste arba bent jau be PVM'o Cha cha O Susisiekimo ministerija traukinį nemokamą į pajūrį paleisti, o geriau lėktuvą į Kanarus, kad bet kuris varguolis galėtų tinkamai pailsėti? Durnių laivas kažkoks Kvankt?

Pilnai užtektų tiesiog tinkamai saugoti vandens telkinius, sutvarkyti mėgėjų žvejybos valdymą, užsiimti aplinkosauginiu švietimu (t. y. vykdyti tiesiogines AM funkcijas) ir tas "rojus" atsiras savaime.

Kas liečia infrastruktūrą, AM turi sukūrti tinkamą teisinę bazę privačiom investicijiom į šią sritį, taip skatindama privataus ir viešojo sektoriaus partnerystę (t. y. kūrti infrastruktūra ne tik už mokesčių mokėtojų pinigus), kaip tai daroma daugelyje ES šalių. Tokių atveju investuojamas ir privatus kapitalas, užtikrinamas gerokai efektyvesnis valdymas ir valstybė išlaiko procesų kontrolės mechanizmus, kurie neleidžia verslui piktnaudžiauti. Tai gi viešojo valdymo elementorynas, kurį privalo išmanyti bet koks padoresnis politikas.

AM galėtų sukūrti duombazę, kurioje turėtų būti visa info apie MŽ administravimą, kurioje galėtų nemokamai reklamuotis infrastruktūros žvejams savininkai (privatus, savivaldybių, kiti) ir taip vystyti MŽ visoje Lietuvoje. Ir saugoti, saugoti ir dar kartą saugoti išteklius. Jau seniai įrodyta, kad tai pats efektyviausias būdas gausinti išteklius ir siekti "rojų".

Ir sutinku čia išsakytom mintim, kad AM mėtosi nuo vieno prie kito, kas parodo, kad nėra jokios normalios ir aiškios ŽVEJAMS (o ne Mazuroniui su Jonausku) MŽ raidos šalyje vizijos, nešnekant jau apie strateginį planavimą.

salatis | 07-12 13:52
krunia, as nenoriu, kad visi sakytu, kaip cia viskas liux, bet lygiai taip pat man nepatinka, kai kaikurie aiskina, kad cia ****as is principo.

VP, kur tu matai kazkokius pinigus verslui? juk pinigai bus ne verslui, o zuvinimui, o tas zuvis gaudysi TU ar visi MES. o verslas kursis taigi uz savus pinigus. kiek dar kartu reiks pakartot?

krunia | 07-12 13:58
gryyynai mano asmenine nuomone (gali ja ignoruotiMirkt) - opium dlia naroda blaskantis, o gal ir tikslingai nukreipiant demesi nuo svarbesniu dalykuNekaltas
ir nepainioju as pirsto su ...NeJuokiasi, nes esmines bedos dabar pajuryTaipMirkt

salatis | 07-12 14:03
krunia, dar kart tau sakau, pajurys ir sitas projektas yra dvi absoliuciai nesusije temos. ir sito projekto vyksmas niekaip neitakoja darbu pajury. juo labiau, kad uz pajuri netgi kita ministerija atsakinga.

krunia | 07-12 14:15
tai vat kad situos dalykus kaip pirsta su ... painiojam ne mes, o AM su ZUMLiūdnas, nes vienas kita papildo, bet nepriestaraujaNekaltas

subariux | 07-12 14:18
nu jūs kiebra duodat Vau!,lai kuria jei taip nori(juk vistiek padarys ką sumastė kam to reik,tik gaila mūsų suneštų Pinigai)įdomu kuo tai baigsis - gal kaip visada š....Jei jau tos sodybos nesugeba išsilaikyt dabar tai ir po rojaus kūrimo to nesugebės.Ar daug bus tų norinčių nuomotis kambarius ir maitintis kavinėse su lietuviškom kainom?Atvarys kiebra,kaip jau kažkas rašė,su savo palapinėm,dešra ir Butelis ir visas biznis.Svaigsta apie valtis su echolotais ir kita įranga,bet ar ilgai tie dalykai išbus.Ir nereik lygint mūsų krašto su kitais,kur liaudis kitaip masto,kitas pajamas turi ir įstatymai bei tvarka kitokia.Juk patys matot kas būna kur lietuviai pasirodo kitose šalyse.Sėkmės kuriant visų lietuvos,ir netik,žvejų gerovę.

salatis | 07-12 14:18
ai nu, netikit tuo ka as rasau, tai kurkit sau kokias norit samokslo teorijas, koks man skirtumas galu gale.
dar masciau, gal imtis kazkokiu veiksmu situo klausimu, bet panasu kad nei pirsto nejudinsiu, nes nx man rankas teptis, kad paskui tik mane durnium isvadintu ir ****ais apipiltu.
pilnas internetas protingu, tegul tada ir kiti kazkas kazkuom pasirupina.

VP | 07-12 14:21
Sauliau. Tu neįsižeisk, bet gal pats esi tolimas nuo verslo, tad tau atrodo kad investicija į įžuvinimą yra atskira ir neturinti įtakos kaimo turizmo verslui? Deja, bet vienas iš esminių faktorių lemiančių žvejo mėgėjo pasirinkimą "kur važiuoti" yra būtent vandens telkinio žuvingumas. taip kad "padidintas/papildomas" įžuvinimas už valstybės lėšas ir yra pati tikriausia valstybės piniginė injekcija į kažkieno konkretų verslą. O va jau visa tai, kad po tos dotacijos aš, Tu, jonas ar Petras ten važiuos palikti pinigų, čia jau tiesioginės pajamos iš būtent tos konkrečios "valstybinės paramos". pasikartosiu: nori kažkas verslą daryt - vėliava jiems į rankas ir barabaną ant kaklo. bet tegu daro tai už savo pinigus, o ne už valdiškus. nes viso šito "rojaus" tikroji paskirtis - sukurti kažkam išskirtines sąlygas teikti išskirtines paslaugas (žuvingų ežerų eksploatavimą), sąnaudas (žuvinimą) perleidžiant valstybei. kad ir į kokius gražius lozungus tai bevyniotum. ir nematyti to gali tik visiškai nutolęs nuo lietuviško verslo realybių žmogus...

salatis | 07-12 14:26
VP, pasakes, kad as tolimas nuo verslo, tai smarkiai pralinksminai.

o is kur mada pavydet, kad bus kitiem naudos, tai as nesuvokiu. nu ar tau gaila, kad verslininkai tures is to naudos? juk naudos turesi ir tu. tai apie tai ir galvok. nes jei nebus naudos verslui, tai ir del taves tas verslas nesistengs. o pradziai, kad tas verslas galintis duot naudos tau, man ir mum visiem isivaziuotu, naturalu, kad jam reikia paramos.

su tokiu mastymu, tai turbut Europos sajungoj tai isvis durniai sedi. ko jie tada naujom narem finansavima duoda is strukturiniu fondu? galetu su tokiu poziuriu irgi pasakyt, kad tegu naujos nares is savo babkiu versla kuria.

krunia | 07-12 14:37
Sauliau, niekas nebando is taves atimti svajoniuNeGerai ginkdieve, tik daugiau tokiu optimistuGeraiGeraiGeraiMirkt. Del tokiu zeme sukasiTaip. Cia be sarkazmoApkabinimas

salatis | 07-12 14:38
o mano svajones cia prie ko? as paprasciausiai sakau, tai ka zinau. o tiket ar ne cia jau, taipsakant, jusu reikalas.

subariux | 07-12 14:54
o tai ko tu taip purslojies jei ne tavo čia svajonės,gal labiau klejonės?ko gero praneši tokias naujienas,kad ištgirs/perskaityt kitų nuomones,tai ir skaityk dabar,ko čia puoli ant visų kaip meška ant dūmų.Žinau kas dabar bus Juokiasi

krunia | 07-12 14:57
Subariux, gal perdaug tiesmukiskai bet gan taikliaiJuokiasi tik pirma sakini reik ignoruot, cia ne Sauliaus klejonesMirkt
varom geriau zvejot kiekvienas i savo rojuValioLabas

subariux | 07-12 15:00
aš ir nesakau,kad čia jo Ne,bet nereik taip labai jautriai reguot,juolab jei ne pats sumastytojas Nežinau.O jei nerūpi kitų nuomnės tai geriau visai nerašyt arba neskaityt komentų.Mir družba žvačka.Nieko asmeniško Cha cha

krunia | 07-12 16:00
Sauliau, relax take it eeeeeaaaaaaassssyyyyyApkabinimasLabas
varyk pazvejotLabas

VP | 07-12 16:21
Sauliau... kad ir kaip keistai skambėtų, bet valstybė turi sudaryti vienodas sąlygas visiems tos pačios verslo šakos atstovams... o šiuo atveju akivaizdus kažkokios teritorijos (ar asmenų?) protegavimas. O tas požiūris "ar tau gaila kad verslininkai turės iš to naudos" - neteisingas. verslo pati paskirtis - turėti naudos. tik tą naudą reik pačiam verslui susikurt, o ne valstybė už visų kitų sumokėtus pinigus kažkam staiga tą naudą turi padovanot. valstybė ir be kažkokių "rojų" kūrimo turi kur pinigus dėt, ir tikrai geriau galima tuos pinigus panaudot. ..o ir europos visos dotacijos - ne dėl gerumo jų. kad ir kaip gražiais lozungais bedangstytum, bet... čia lygiai taip pat į gražų popieriuką įvyniotas š gabaliukas.

ONYX | 07-12 16:32
Sauliau, tikrai esi saunuolis, rupiniesi, dazniausiai protingai destai mintis. Bet...Del del salygu verslui pilnai sutinku su VP. Negali buti jokiu isimciu, tokio formato "rojus" koki as isivaizduoju tik supriesintu LT zvejus ir verslininkus.


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

Žvejų klubas

Moderuoja: sadyvra, saruj, Mansell, BangaLT
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Žvejų klubas

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

Žvejų klubas: 1.678 Žinučių forume 1.830.787 2.940 Narių klube 2.165 Banga.lt laikrodis 16:00 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai