Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Perdarytų dešiniavairių registravimas - GALIMAS (3)
Draudimo kainų pasiutpolkė
Nuo gruodžio 1 d. vairuotojo pažymėjimai bus keičiami ir išduodami ne visiems (1)
Lietuvoje legalizuojami automobiliai su vairu dešinėje (9)
LVAT: Lietuvoje galima važinėti automobiliais tamsintais langais, jei jie registruoti užsienyje (9)
AUDI planuoja nusiųsti savaeigį į mėnulį (3)
Keičiama žieminių padangų naudojimo tvarka (8)
Siūlo leisti vairuotojams nesivežioti kai kurių dokumentų (6)
„Regitrai“ nurodė taisyti automobilių valstybinių numerių pirkimą (8)
Nesusipratimai Vilniaus keliu zymejime (8)
Klubo naujienų archyvas
Paskelbk savo naujieną
Kontrabandos mėgėjams žiema brangesnė

Paskelbta 12-08 11:59, komentarų: 322, autorius Ilka*
(ką galima komentuoti, kai delfiai ir lrytai vagia po puse straipsnio)

Staiga spustelėjusi žiema apnuogino silpnąją prekybos kontrabandiniu dyzelinu vietą. Netinkamų, vasarinių degalų įsipylę vairuotojai pastarosiomis dienomis užplūdo servisus ir už automobilių remontą paklojo kur kas daugiau, nei sutaupė pirkdami nelegalius degalus.

Nelegalios prekybos dyzelinu mastai šią vasarą buvo taip išaugę, kad jo pardavėjai nevengdavo net dėti skelbimų į internetą, o į atokius garažų masyvus su kanistrais ir piltuvėliais skubėdavo ne tik vargingiausio sluoksnio atstovai. Kontrabandininkai aktyviai skleidė nuomonę, neva tik kvailiai gali pirkti degalus iš legalių degalinių, kai juodojoje rinkoje galima gauti dyzelino, maždaug litu už kiekvieną litrą pigesnio nei teisėtai veikiančiose degalinėse.

Tačiau staiga atėjusios žiemos apgauti nepavyko - dėl pigių degalų vienas po kito ėmė gesti ištikimiausių kontrabandininkų klientų automobiliai.

Priežastis viena

Autoservisų darbuotojai neslepia, kad spustelėjus šalčiams į dirbtuves kasdien atgabenama dyzelinu varomų automobilių sugedusiomis degalų sistemomis. Specialistai neabejoja ir dėl pagrindinės gedimų priežasties - naudoti prasti, nelegaliai įsigyti degalai, kurių pardavėjai neatsako už jų kokybę.

Dyzelinu varomų automobilių remontu užsiimančių dirbtuvių "Dyzelservisas" meistras Vigintas Martinėnas patvirtino, kad spustelėjus šaltukui sulaukė labai daug klientų, kurių automobiliai sustojo dėl naudoto netinkamo dyzelino. Klientai nuo meistro neslėpė kas atsitiko, ir paaiškėjo, kad praktiškai visų šių gedimų priežastis būna ta pati - nelegaliais keliais įsigytas dyzelinas. "Žmonės ieško, kur degalai pigesni, perka baltarusiškus. Sako - įsipyliau 70 litrų, tai kur dabar jį dėsiu? Taip ir važinėja netinkamais degalais bake, kol sustoja", - tvirtino V.Martinėnas.

Konteineriai ir pakampės

Pasak meistro, kuo automobilis naujesnis, tuo brangiau kainuoja pašalinti tokius gedimus. Degalų sistemos remontas gali kainuoti 200-500 litų, o jei mašinoje yra moderni vadinamoji purkštukų "Common rail" sistema - daug daugiau, nes nekokybiški degalai užteršia visą degalų padavimo sistemą. Specialistai perspėja, kad moderniems dyzeliniams varikliams didžiausią pavojų kelia būtent prastos kokybės degalai - užtenka įsipilti 10 litrų prasto dyzelino, kad sistemos purkštukai užspringtų, o remonto dirbtuvėse gauta sąskaita sukeltų baisų šoką. Negana to, šios žalos iš nelegalių pardavėjų išsireikalauti neįmanoma.

Specialistas rekomendavo žiemos sezonu naudoti tik tam pritaikytus degalus ir keletą dienų pavažinėjus žieminiu dyzelinu pasikeisti degalų filtrą - tada filtras turėtų būti surinkęs visus vasarinių degalų likučius.

Kaune veikiančio dyzelinių variklių serviso "Dizelvita" gamybos vadovas Arvydas Jurkevičius taip pat neslėpė, kad kiekvieną dieną į dirbtuves klientai atgabena dėl netinkamų degalų sugedusių automobilių. Pasak jo, paprastai šiems nelaimėliams pakanka pakeisti degalų filtrą ir išvalyti degalų baką, bet savininkai galėtų išvengti tokių laiką, pinigus ir nervus ryjančių problemų pasimokę iš pamirštų patarimų. "Prieš dešimtmetį visi žinojo, kad nereikia piltis degalų iš vadinamųjų konteinerinių degalinių. Kas pila dyzeliną iš legalių kolonėlių, neturi tokių problemų, o tie, kurie pila iš visokių pakampių, ir sustoja", - dėstė pašnekovas.

Nėra garantijų

Lietuvoje, kitaip nei daugelyje užsienio šalių, egzistuoja griežtas reikalavimas nuo gruodžio 1 dienos prekiauti tik žieminiu dyzelinu, nors kai kurios degalinės tokių degalų ėmė siūlyti ir dešimčia dienų anksčiau. Mat oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, vasarinis dyzelinas ima kristalizuotis ir šie smulkūs kristalai užkemša svarbius automobilio mechanizmus.

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius pasakojo, kad į vasarinį dyzeliną maišoma biopriedų, kurie orui vėstant stingsta, o Lietuvoje pardavinėjamas žiemai skirtas antros klasės dyzelinas yra be biopriedų, todėl jis gali būti naudojamas ir spaudžiant rimtiems šalčiams.

"Niekas negali patvirtinti, kad nelegaliai parduodami naftos produktai tinkami naudoti ir žiemą", - tvirtino L.Vosylius. Jis atkreipė dėmesį, kad žieminio dyzelino kaina yra kiek didesnė, todėl gali būti, kad norėdami sutaupyti kontrabandininkai sukaupė vasarinio dyzelino atsargų ir apgaudinėja pirkėjus. Pašnekovas ragino vairuotojus nerizikuoti, nes iš išvaizdos vasarinio dyzelino neįmanoma atskirti nuo žieminio.

L.Vosyliaus teigimu, šaltu oru mėginant važiuoti vasariniu dyzelinu gali užsikimšti dyzelinio variklio purkštukai, degalų siurblys, filtras, užsiteršti degalų bakas. "Tai gali labai brangiai kainuoti. Taip sutaupytas litas virsta tūkstantinėmis išlaidomis", - tvirtino jis. Be to, ieškantieji pigesnių degalų turėtų prisiminti, kad jei automobilis sugestų, bandyti išsireikalauti žalos atlyginimą iš prastus degalus pardavusio asmens būtų beviltiška.

Kontrabandą slepia apgaulė

Kai kurie susiviliojusieji pigesniu dyzelinu net nesuvokia, kad jų perkami degalai yra kontrabandiniai. Prekeiviai mėgsta tvirtinti, kad iš kanistrų, statinių ir net savadarbių degalinių parduodamas dyzelinas - tai neva tik vilkikų vairuotojų pastangomis sutaupyti degalai. Žmonės tuo dažnai tiki. Tačiau tai taip pat nelegalu, net jei būtų tiesa - pagal įstatymus iš užsienio įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje jie pasiekė Lietuvą.

Muitinės departamento duomenimis, sausio-spalio mėnesiais per mūsų šalies sieną nelegaliai gabenta tik 1,2 tonos naftos produktų, tačiau šie duomenys neatspindi realaus kontrabandos masto. Muitinės departamento ryšių su visuomene skyriaus viršininkė Henrika Rukšėnienė neslėpė, kad dyzelino gabentojams taikomi dviprasmiški įstatymai - iš po skverno pardavinėjami degalai į Lietuvą paprastai įvežami teisėtai, o įstatymas pažeidžiamas vėliau, ėmus dyzeliną perpardavinėti.

"Realiai degalai vežami dideliais kiekiais - prie vilkikų būna tvirtinami papildomi bakai, netgi prikabinamos tuščios priekabos - šaldytuvai, kuriuose įrengta daugiau talpų. Vienu vilkiku galima legaliai įvežti iki tonos dyzelino, taigi nieko negalime padaryti", - aiškino pašnekovė.

Paleidžia, kad sugautų

Net matydami, kad vilkikas į Lietuvą iš Baltarusijos grįžta sklidinais bakais, muitininkai neturi teisės jo apmokestinti, todėl vėliau tenka dar kartą ieškoti, kur įvežti degalai paslėpti, į pagalbą pasitelkus Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojus.

Vien spalio mėnesį muitinės ir VMI pareigūnai atliko 4 patikrinimus dėl nelegalaus degalų laikymo ir trys iš jų pasitvirtino. Iš Marijampolėje, Alytuje ir Kaune rastų nelegalių dyzelinio kuro sandėliavimo vietų buvo sulaikyta daugiau nei 17 tonų degalų. Per pirmus 10 šių metų mėnesių Lietuvos muitinė nustatė daugiau kaip 5 tūkst. degalų gabenimo pažeidimų ir surinko 778 tūkst. litų mokesčių.

Į šią statistiką dar neįtrauktas vienas itin stambus laimikis. Lapkričio pabaigoje muitinės ir VMI pareigūnai Trakų rajone aptiko beveik 15 tonų kontrabandinio dyzelino. Degalų savininkai net nemėgino slėpti talpyklų paskirties - jose net buvo įmontuota kuro pylimo įranga.

Nusikaltimo schema

Muitininkų teigimu, degalų kontrabandos mastai visada priklauso nuo kainų Lietuvoje ir artimiausiame užsienyje santykio. 2008 metų pabaigoje Rusijoje ir Baltarusijoje degalai staiga brango ir kainų skirtumas tapo ne toks didelis, todėl nelegalios prekybos mastai buvo sumažėję. Tačiau nuo 2009-ųjų pradžios Lietuvoje įsigaliojus naujam degalų akcizo tarifui, kontrabandininkų verslas vėl suintensyvėjo. Pernai muitinės kriminalistai iš viso sulaikė 41,5 tonas nelegalaus dyzelino.

Populiariausia nusikaltimo schema, klestinti ir dabar, įtraukia vilkikų vairuotojus. Jie krovininėse transporto priemonėse legaliai įveža kiek įmanoma daugiau degalų ir slaptai nupila juos į nelegalius rezervuarus. Vėliau vertelgos daug kartų pilstytus, neaiškaus švarumo ir sandarumo talpose laikytus degalus parduoda patikliems vairuotojams, o šie anksčiau ar vėliau sutaupytus pinigus ir dar daugiau pakloja autoservise.

Ilona STAŠKUTĖ
"Lietuvos žinios"

rim33 | 12-08 12:03
propaganda ...

Karolis | 12-08 12:09
Vien spalio mėnesį muitinės ir VMI pareigūnai atliko 4 patikrinimus dėl nelegalaus degalų laikymo ir trys iš jų pasitvirtino." - tai jei per mėnesį tik keturios "furos" tai dar ne tokie baisūs kontrabandos mastai kaip šnekama .

Tom4s | 12-08 12:10
tai patikrino tik keturias, o kiek jų netikrino, čia kita tema Šypsena

autoritetas | 12-08 12:21
yra masinos i kurias gali pilti bet koki slamsta ir yra kur negali, kas cia keisto ir ypatingo

semis | 12-08 12:24
tai,kad sia ziema su lt dyzelinu visi salo,kai as su bulbasisku purpsejau kasdienaJuokiasi

Finalfour | 12-08 12:30
Labai gerai, skupas moka du kartus. Arba pasakyciau kitaip - tai atpildas uz salies biudzeto apvaginejima. Linkiu tik stiprybes ir ryzto salies vyriausybei kovojant su kontrabanda, o servisams uzlupt kainas dvigubai tokiems uz remonta paskui.
Mano kieme irgi jau trecias kaimynas maciau savo lavona ant virves i servisa nutrauke, o vasara kaip jie isdidziai juokesi, kad papigiai pila ir vagu Kubiliu apgaudineja. Tik kad vagys yra jie, o ne Kubilius. Draugai kurie yra samoningi pilieciai ir pilasi normalu dyzeli is degaliniu (kurias taip pat gerai reikia patureti uz kartelinius susitarimus) jokiu bedu neturi, apart nusedusio akumo vienas.

C_orrado | 12-08 12:35
Finalfour> Gerai

Sarras | 12-08 12:35
Finalfour: atsipeikek, apsidairyk aplinkui ir tada kalbek apie legaluma ir taisykliu gerbima. Kaip cia isgyvanti be kontrabandos? Valstybe pati supranta, kad kontrabanda yra vienintele iseitis didelei daliai gyventoju, todel Valstybe tik imituoja ta kova su kontrabanda. Viskas turi veiksma ir atoveiksmi.

semis | 12-08 12:39
Sarras>Gerai

Poršas | 12-08 13:11
Man kažkodėl neatrodo kad 2.85lit. yra brangiau už 3.85lit/ltr ir eilių servisuose dėl kuro aparatūros-pastebėti netekoJuokiasi

korejietis | 12-08 13:13
Is mano draugu uzsalo 2 dyzeliai, abu pila degalinej.

wialniaz | 12-08 13:23
finalfour, kur pirkai tokius gerus rozinius akinius? Cha cha totaliai nuplyses nuo realybes. kai atsibusi, suprasi, kad sitoj saly jau senokai anarchija, kas kaip moka tas taip isgyvena. jei vokieciuose rytoj kuras pabrangtu iki 4 euru, nustebtum kas darytusi ir taip klestinchiame PL-DE pasienio regione. jie net dabar cigaretes is rusyno vezasi.
as irgi dabar daug is koloneles pilu, nes labai atsargiai renkuosi pigius variantus, bet tikrai nespangstu kaip vargsei vyriausybei dabar reiks su tokiais kaip mes kovoti. jie varkiu prasuka milijonus kartu didesniu, ir deka tokiu naivuoliu kaip tu, uzmigdytu visokiom jurgeleviciutes istorijom, tokie kaip vilniaus meras, savo storas shiknas sekmingai ruosiasi itupdyt i pilis zveryne.
sekmes idejini pilieti! Juokiasi

PS: sugedusio del saleros nemaciau nei vieno siemet, viena masina tik uzsalo, bet tikrai ne del kuro, o del to kad ji pati vos 1000lt vertes Šypsena

acuktuvaz | 12-08 13:29
O as draugu neturiu Piktas

Ilka* | 12-08 13:31
Ne viena zinau, kas labai gyresi pilantis baltarusiska dyzeli, kol nesugedo masina. Is svetimu klaidu zmones nepasimoko ir paskui tipo sutaupe gali keisti filtrus, o kad purkstukai pareitu ir ziemos nereikia. Dar pridejus skambinimus, vazinejimus tos kontrabandos pirkti, baku pirkima, saugojima, tersimasi su visokiom leikom ir kojinem, kad neprisipiltu drumzliu ir prapylimus pro sona ypac daug susitaupo Kvankt? Juokingi tie kontrabandininku remejai, kai vagiat is valstybes, pirmiau vagiat is saves, o ne is kubiliaus.

sovereign | 12-08 13:39
jai esi avinas niekas nepades,tam yra priedai,kuriuos naudoti reikia,jai nesi tikras koks dyzelinas.

Finalfour | 12-08 13:53
To wialniaz:
tai tu nuplyses nuo realybes. Tai gal teigi kad tokia anarchija yra gerai, kad visi zmones malaciai kad taip elgiasi? Siandienos realybe butina keisti, ir as gerbiu tokia vyriausybe, kuri bent jau juda ta kryptimi. Sunkai, pati apsivogusi iki kaklo, bet ne taip kaip ankstesne visa galva s ikisusi buvo. Bet bent jau kryptis yra. O pradeti reikia nuo saves. Ir is viso, kas ta valdzia? Pagal tave tai kazkokie "kiti" "vagys" ir t.t. Valdzia yra savo visuomenes veidrodis. Tu ja ir isrinkai, jei nerinkai is viso, dar blogiau. Tada is viso teises neturi nei zodzio pasakyti. Tas vilniaus meras, ir visi kiti - tai mes, tai tu ir esi. Nes tik nuo musu priklauso kad tokie valdzioj sedi. Ir visos jurgeliaviciutes istorijos ir skirtos uzliuliuoti tuos, kurie visokius kniazius, paksius, kirkilus ir mazuronius su grazuliais i valdzia renka. Beja, sis kontingentas ir yra didziausi kontrabandos vartotojai. Visus kontrabandininkus ir jos vartotojus reikia dusint taip, kad dumai ruktu. Bet lygiai taip pat reikia dusinti ir visokias MN bei degaliniu tinklus, monopolijas. Nes ne vyriausybe tas kainas padaro. O godumas, kad ferraris turi stoveti kieme ne po 10 metu, o jau rytoj. Pazek, sumazino vyriauybe akcizus viesbuciams. Ar nkrito kainos nos CENTU? Sia sritmi domiuosi, patikek, nei centu nenukrito. Verslininkai verkia kad mokesciai dideli. Ne mokesciai, o godumas beribis.

Jeras | 12-08 13:57
Finalfour, tau uz tokia propoganda pinigus moka? JuokiasiJuokiasi

Balsavau uz Antana Nendzinska Gerai kad ir toliau jis valdzioj butu as rimtai Piktas

wialniaz | 12-08 14:04
Finalfour, su daugeliu dalyku kuriuos parasei sutinku, bet reiktu atskirt du dalykus: goduma ir desperatiska bandyma isgyvent. Ir butent, kad valdzia yra veidrodis, bet NE 'tu ir as'. Pas juos ir verslininkus, kurie pvz kaip maxima nuodija valstybe del extra milijono, yra GODUMAS. Pas zmogu gyvenanti is minimumo ar panasios algos (< ~2500 skaitau jau yra nepankama alga kad normaliai gyventi), tai jau yra KOVA UZ BUVI. Sutinku kad nuo saves pradeti reikia, bet kodel pradedam nuo labiausiai pazeidziamos grandies? Kodel viskas privatizuota nafig,mokesciai didesni nei zmoniu algos, salis parduota, o uz tai dabar turi atsakyti eilinis zmogelis skaiciuojantis centus ant saleros?! Kodel dirbant uz minimuma zmogus neuzdirba net ant tiek, kiek jam reiketu su masina kasdien i darba vazineti?
Sorry, bet mano nuomoen tokia - turi gyventi kur begyventum taip, kaip leidzia salygos. Koks oras tokie ir rubai. Lietuva mano trumpa prognoze bus galutinai isvogta, kol visi issilakstys po uzsieni. Ta pati planuoju daryti ir as, nes nematau prasmes fu.ckintis sau gyvenimo kokybe del idejiniu paskatu, ant kuriu praktiskai visiem seniai px.

Sniechkus | 12-08 14:06
galetu padaryti valstybine premija, kas isstukalina tam stuka litu, galetu vagejai patys savo saliarinius motorus tvarkytisCha cha

welniaz, nustokit spangt apie savo "desperatiskus bandymus isgyventi", dauguma is jusu varguoliu mirstanciu badu, vazineja su masinmis vertomis virs 10k litu, ir dar pas kiekviena lietakai stovi mandri, bet matai lito ant kuro sukrapstyt negali, varguoliai mat.. jei istiesu butum nepasiturintis(apie skurda nera cia ka sneket), neturejtum jokio auto apskritai..
susiktos jusu vertybes, varguoliai matai, jei as pradurciau visiems jums vagims padangas buciau 100 rpoc teisus is temides puses, nes kokia jus teisia turite vazineti keliais kuriuos islaikau AS ir kiti tokie kaip AS kurie saziningai moka akciza, is kurio yra remontuojami ir islaikomi lietuvos keliai?
****os matai varguoliai, 90poroc pasaulio gyventoju tik pavydet ir savo fantazijose gali isvazduoti toki prabangu gyvenima koki gyvenate jus, skundziasi dar matai xerova jiems, nustokit vogt ir viskas atsistos i savo vietas, tik tada kai zmoniu samone pasikeis, ir visuomenes poziuris pasidarys neigaimas ir smerkiantis i vagis, tada ir pasistumes kazkas kazkus, nes vagi reikia ne gint ne teisnt o i snuki spjaut jam (nebent vienisa mama vagia duonos gabala, nes namas sudege o mazi vaikai neturi ka valgyt, ale tarp jusu cia tokiu nabagu tikrai nera).
Jusu mentalitetas yra vagiu, tu paciu vagiu tevu palikuonys kurie 91 metais reke "liandzbergis urodas kolukius sugriove", kai realiai patys zmones viska istampe isvoge po to ziuri kad nieko neturi, lygiai taip, situ padugniu vaikai dabar ****ina vel viska is lietuvos ir klykia "kubilius urodas lietuva sugriove".
as jau seniai tai pastebejau, dar kai jokiu kriziu nebuvo, statistiniam lietuviu buvo ir bus visiska norma pirkti pvz ****inta maga, ar ****intas posukio lempas masinai", viena diena toks ateina ir giriasi "nusipirkau *skylė*ta amzoka 5x pigiau" kita diena atejes verkia "man posukius urodai issuko", tik beda tame kad zmogus pats nesuvokia kad sitoj grandinej didziausias urodas yra ne tas narkota kuris tuos posukius ir magus plesia, o tas kuris zinodamas kad daiktas vogtas ji perka, ne veltui kai tiriama zmogzudyste uzsakovas gauna daugaiu metu kaliuzes nei jos ivykdytojas. po to gaunasi as vagiu is taves , tu vagi is manes, ir visi bes gyvename kaip bomzai.

Tips | 12-08 14:17
Vadinasi, su dyzeliu ziema negali vaziuot kazkur toliau i RUS ar BY, nes suges masina vos tik uzssipilsi ju kuro.

sovereign | 12-08 14:22
ne juokas jama krc,ruskyne ir kituose salyse salerka tik riebesne ir viskas,uzsienyje ji liesesne,viskas paprastai o jai kaimynineje rusijoje pigesnis kuras,ko jau nepasinaudoti,viskas tuom pasakyta.

Gramass | 12-08 14:22
Tips > taip! Cha cha

Sniechkus | 12-08 14:28
tips, kad soliara net visiska gavno zino betkuris kam teko tose valstybese vazinetis ir piltis kuro, audi net leisdavo atskirai rusijos rinkai naujas auto versijas su senesniu versiju matorais, nes nauji mandro cmonrailai labai greit uzlinkdavo su rusiska saliara.

Ilka* | 12-08 14:45
tips> BY yra dvieju lygiu degalines - vienos normalios, irengtos kaip europietiskos, nors degalai brangesni. Kitos - tokios pacios konteinerines, kaip LT pries daug metu budavo, bet naujesniu masinu vairuotojai net neziuri i ju puse. Kazin is kuriu degaliniu benzas ir dyzelis i Lietuva parvaziuoja?
Viena karta gyvenime pyliausi kontrabandinio benzo, tai dekui, po poros dienu kuro sklende parejo. Kai isarde, pirmas klausimas buvo, ar baltarusisko kuro nepyliau. O pirkau is pazistamo, tipo geras benzas, lukoile pirktas. Da Ignoruoju

Sniechkus | 12-08 14:53
lietuvis lietuviui vagisCha cha ****ina ne tik is valdzios, bobuciu, mokytoju, mediku, bet net is savo drauguJuokiasiŽliumbia

wialniaz | 12-08 15:14
nu kaip gi politine/saliarine tema be sniechkulio Apkabinimas
tavo egocentrija cia visai nereikalinga, as uz tuos kelius dar daugiau sumoku nei tu, busui vinjetes pirkeliodamas kai durnius, nes be lietuvos ju dar niekur busui nesu pirkes, ir salerka pildamas minimum po baka i savaite ir tai dabar dazniausiai kolonelese, nes busui i reisa reik ekonomijos, o bmw reik valinimo. klausimas tik kur nuseda tos musu saziningos inasos? keliu, kuriuos ant pirstu suskaiciuot lietuvoj galima, remontui? Cha cha pagal sita logika turetume vazinet keliais kaip olandijoj - panasu tau i tai? man ne Šypsena paskaicius naujienas ar paziurejus zinias, kitoks ispudis susidaro. ypac interesu pozymiai jaucias link lenkijos vaziuojant, kiekviena centa sumokejus kaip reikia vis tiek jautiesi kaip paskutinis banditas, kai stabdo mentai, sneka kai su suniu ir per jega bando izvelgt vinjetes perklijavima, kai ja vien nulupt uztrunka pusvalandi, bo ji issipleso i 100 gabaliuku, palikdama klijus ant lango.
vien furos ir busai kiek is sito keliu mokescio per diena surenka uztektu DAUG nuveikti su tais keliais, bet kazkaip jei geresne ziema tai net nuvalyt nesugeba, nes kiekvienas isvaziavimas jiem limona atsistoja Juokiasi taigi "kazkam" ryskiai tu pinigu labai reikia, bet ju panaudojimas pagal paskirti jau kita sneka Mirkt

jo, zmones viska isvoge, bet vogt niekas is gero gyvenimo neina. valstybe kalta, kad neapsaugojo savo pilieciu nuo aferu kaip sekundes bankas, kurios paliko juos be cento. o gyvent is kazko reikia.
pripazink, neturedamas siltos vietos arba nepyzdindamas sitoj saly neisgyvensi. tik faktas tas, kad seda tie, kurie nupyzdina stuka, o tie kurie limona - yra gerbiami visuomenes atstovai ir visokios tv "zvaigzdes" Cha cha ...
vagia visi: valdzia, verslininkai, medikai, mentai, paprasti zmones - visi iki paskutinio. ir tai kad tu suverti viska butent smulkiausiai ir labiausiai pazeidziamai grandziai, tai tik tavo naivuma parodo.

Sniechkus | 12-08 15:27
keliais kaip olandijojeJuokiasi px kad olandijoj yra bele 30milionu gyventoju, o keliu 50 procentu amziua, ir tie 30mln gyventoju moka 2x didesnius moekscius, tas pats benzo akcizas ten belenkiek didesnis yraCha cha, plius jie neturi ziemos kuri suestu kelius, zjbs palyginimas, kur oplandai gali skirti tam apciam kelio kiloetrui 20 kartu didesne suma, ir zinai kodel, todel kad ten nera tiek vagiu kiek pas musCha cha
tavo moeksciai eina i biudzeta, 1 proc ju isvagiamas, 99 eina ten kur turei eiti, pencijas, kelius, gydytoju mokytoju ir tt algoms.
tai kas kaltas kad yra gerbiami tie kurie nupyzdina limona?, tika gi ta paty rasiau, niekas neapsikeis kol nepasikeis poziuris i vagis, dabar lietuvoj vagis garbinamas, kai ateis diena kai kiekvienas lt pilietis spjaus vagiui i snuki, tol sedesim siknoj.
skirk "vagima" kur yra duodmas kysis "padeka" medikui, kai tie pinigai jau praktiskai visaip apmokestinti, ir dar bus 1000 kartu apmoekstinti po to, ir kai jie nueis ne kur kitur o i kitu lietuviu kisene, tas medikas ta "kysi" sumokes kokiam porsui uz masinos remonta, porsas tuos pinigus isleis dovanoms savo artimiesiems, ir tie pinigai suksis, kai tu nusupierki kontrobandinio benzo, tie pinigai tau atgal niekada negrys, nes jie iskeliaus pas baltarusa/rusa. kazkas uz tuos 200lt kuriuos isleidai saliarai, nebenupriks jau dovanu savo vaikuciam, bent ne lietuvoj.

DEDE_BRISIUS | 12-08 15:34
Tikrai kad negris 200lt. Negali daiktas nepalikes seimininko kisenes grįžti į ją. Jau geriau ash savo vaikui nupirksiu zaisla nei atiduosiu paskutinius pinigus uz kura.

Sniechkus | 12-08 15:38
pinigai visada cirkuliuoja ir gryzta visada solidariai i tavo, tavo draugu, artimuju, pazystamu kisene, gaila kad to nesupranti, ir kad tau vogti yra normalu, esi tipiskas lietuvisGerai
beja is profilio nuotraukos sprendziant matau kad esi vienas is tu "varguoliu" kurie neturi pinigu ir mirsta baduJuokiasi

DEDE_BRISIUS | 12-08 15:44
Grizta ir tie sutaupyti 200lt isleisti kitoms prekems Mirkt

wialniaz | 12-08 15:46
50 proc maziau?! Cha cha tu kada paskutini karta i zemelapi ziurejai? olandija israizgyta autostradom, jei ziurint proporcingai - dar tankiau negu vokieciai. ir tos autostrados lygesnes negu tavo namu grindys. ten kuras brangesnis ~30 lietuvisku centu, po nauju minimum puses to neliks. wooow belenkiek Cha cha mokesciai ten yra progresiniai, t.y. turingiausi moka sumoj apie 50% nuo pajamu, kaip ir turetu buti. ne tai kai cia smaugia ir ubaga ir vpmarketa vienodai. valdzia kontroliuoja konkurencija, net picerijos negalesi atidaryt jei per tam tikra atstuma tam tikram gyventoju skaiciui salia jau bus tokia pat. del to ten gali be problemu gyvent dirbdamas valdiska darba, nes yra kitas poziuris i darbuotoja. o cia darbuotojas yra bomzas, is kurio gali issipisinet kaip tau patinka, gyvena tik stambios zuvys ir uz tai jos turi dekot savo rysiam su politikais.
butent kad nera tiek vagiu ten, nei vienam is mano pries tai poste isvardintu visuomenes sluoksniu. nes nera priezasties vogti!!! - mokesciu moketoju pinigai keliauja ten, kur turi keliauti. o ne ant storos kostiumuotos kiaules naujo lexuso ar sodybos.
ka cia susvaigai su mediku kysiu apmokestinimais??! Cha cha ryskiai nesi turejes rimtesniu bedu su sveikata - su kuo aisku sveikinu, ir del taves paties, ir del to kad neteko pamatyt kai kuriu niuansu is arti. zinau eiline gydytoja, kuri pasistate nama ir vazineja su auto pirktu is salono. ir jei butu teke po tas istaigas gerai pasivaiksciot, suprastum kodel.
kuo "imantis" gydytojas ar mentas teisesnis uz ta kuris veza salerka is ru/by. pasakyk - kuo??? gal tuo, kad pirmi du yra gerbiami visuomenes sluoksniai, nes vieni mus labai stropiai gydo, kiti dar stropiau musu saugumu rupinasi? ironija manau ir aklas sitam sakinyje pamatytu. visi vienodai vagia nes visiem reikia is kazko gyventi, ir tavo suvertimas visko ant vienu peciu, dar karta kartoju - naivus!

Sniechkus | 12-08 15:52
tu ziuriu geriau zinai apie olandijoa, jos kainas ir kelius nei as, kuris puse siu metu ten pragyvenoGeraiCha cha
taip nera priezasties vogti, tik keista kad tau nedaiena, kad taip vogdami kaip dabar vagiam niekada neapsieksime tokio lygio kaip olandijaCha cha nera vienpusio reiskinio pasaulyje, visada tarp visko yra gryztamasis rysys, vogsi, neturiesi ir tokio gyvenimo kuris pagal tave "neturi priezasties vogti", ir atvirksciaiŠypsena
as neskaau kad kysininkavimas medicinoj yra gerai, bet ziurint is objektyvios "ekonomikos" puses, ty yra geresnis blogis nei kontrabanda.
dar nepamirsk kad olandija turi 15 lemu savo gyventoju, ir dar 15lemu jaunu imigrantu kurie dirba ir kuria pridetine verte, o lietuvoj turim 2mln gyventoju is kuriu amziau nei puse dirba ir kazka kuria, nes dar lemas pencinyku, ir kruva vaiku ir pnsŠypsena
dar skirtumas kad olandija savo "ekonomika" kuria kelis simtus metu, o jeituviaid ar tik 20, nei viena tauta apsaulyje per 20 metu demokratijos nepasieke zenkliai daugiau nei mes, todel mes gyvename nei labai biednai nei labai turtingai, o normaliai, ir jei nevogtumeme gyventumem zymiai geriau.

Sniechkus | 12-08 15:55
ekonomikoj salies ekonimne gerove lemia pinigu kiekis ir apyvartumas rinkoje, jei tie pinigai keliauja i by/rus, smunka zemyn tiek apyvartumas tiek kiekis....
desimtys uzsidarusiu koloneliu, kruva zmoniu be darbo to pasekoje, iskelaiujantys moeksciai ir pinigai kruie neapsiekia pencynyku, o pencinykas negaudamas pinigu negali eiti pas tave kaip verslininka isigyti tavo produkcijos, del ko tu atleidi kelis darbuotojus, ir pats beveik enuzdirbi, tuom nemoki moeksciu ir pencinykas vistiek negauna tu pinigu kad galetu pas atve ateiti ir "uzkurti tavo verslo apyvarta", vat tau ir uzburtas ratas.

DEDE_BRISIUS | 12-08 15:57
Per ruskoje radio idomus posakis yra....kiek is valstybes bevogtum, savo nesusigrazinsi.

DEDE_BRISIUS | 12-08 15:59
Kyla pinigu kiekis, kai bulbasai pas mus perka padangas ir buitine technika...vienas kita siek tiek atsveria.....is esmes, snieckau, as tavimi netikiu...ne viena karta isitikinau, kad budamas padoriu pilieciu, pasmerki save skurdui ir kiekvieno cento skaiciavimui.

Sniechkus | 12-08 16:00
jei tau atrodo kad tu per metus pildamas vogta kura sutaupai 1000lt, tai as tau apsakysiu kad tu ne 1000 sutaupai, o pavagi 3000 is lietuvos zmoniu, ir kai tokiu vagianciu yra ne vienas ne du o desimtys tukstanciu...suma kiek jus pavaget is zmoniu pasikaiciuok pats.

wialniaz | 12-08 16:01
nu tai ka as kaltas, kad tu puse metu pragyvenes vis tiek i sona nusudei Šypsena
taip, nepasieksim tokio lygio vogdami. ir jei vien legalaus kuro pylimo uztektu kad sita salis islystu is siknos, patikek, buciau dar uz akcizo pakelima ir apie jokius pylimus "is sono" net nesvarstyciau. bet deja zmogus esi tik lasas juroj, ir grazus norai bei patriotines idejos rezultate tave pati tik paliks ant visisko ledo. kaip jau pirmam poste rasiau - koks oras, tokie rubai.
zmogelis su salerka gal ir daro ta ekonomiskai didesni nusikaltima, bet velgi jei prilkausytu tik nuo jo, jis daug mieliau uzsiimtu siltesne ir maziau rizikinga veikla. bet negali visi but politikai, verslininkai, mentai ar medikai. kazkam reikia ir juodu vogimu uzsiimt ir tiem vargsam daugiausiai gruzo ir kliuna Šypsena
o salerka pila irgi ne vien apie ekonomika nesuvokiantys valstieciai.... pila ir tie, kurie realiai turetu gaudyt pardavejus. o kaip gi ne, kai saleros/cigaru atvezimui palaiminima duoda tie, kurie turetu ir tuos gaudancius priziuret Šypsena
salis siknoj, supuve praktiskai viskas. ir jei masinai su uzkalusiu varikliu, skendusia elektronika ir perpuvusiu kebulu uzdesi viena nauja rata - jin nuo to vaziuot neprades Cha cha va kokia metafora Šypsena ir tam priezasciu ir kaltininku reikia ieskoti ~15-20 metu atgal. o mes deja tik pasekmes ir aukos Šypsena

DEDE_BRISIUS | 12-08 16:02
Kas chia per matematika? Isplesk skaiciavimus.

Sniechkus | 12-08 16:02
ka tu vadini skurdu brisiau?, as skurdu vadinu pencinyku gyvenimo lygi kai reikia uz 650 litu sumoketi komunalkes, pavalgyt, ir vaistu nusipirkt, tai as vadinu skurdu, ir del to ju skurdo 70 proc kalti tokie kurie ****ina mokescius, valdzios vagiu dalis toje pencinyko skurdo kaltes siekia duok dieve 10 proc.
o tokius kaip tu kruie vazineja su masina uz 10k litu, ir lietaikais uz 1000lt, as vadinu vidutinsikai pasiturinaciais zmonemis, ir iki skurdo tau roli net mokant visus mokescius ir dar kas menesi kelis simtus padovanojant labdarai....

DEDE_BRISIUS | 12-08 16:08
skurdu vadinu kai 3 asmenu seima gyvena uzh 660lt....ir shiaip gal man papasakok kaip isgyventi kad ir 1500lt uzdirbant. Vilniuje. Neturint nieko. Arba net dar maziau, 2 minimumus dviem jauniems zmonems...1300lt mazdaug? Oriai, bet kukliai isgyventi, ne pas bobute kambaryje. Butas nuoma 500-600lt, komunalkes apie 300-400lt, pavalgyti...na minimum 400lt. Viskas...dar reikia i darba kazkaip nuvaziuoti (2 nuolatiniai apie 200lt), batus nusipirkti, ruba kazkoki, vaika aprengti, tevams padeti, seneliams. Dar visokios neplanuotos islaidos. Per kokia svente kazkoki maista gardesni pateikti. Kaip isgyventi "nevagiant" kaip tu sakai?

wialniaz | 12-08 16:11
va va pilnai su dede brisium sutinku. kada uz bet koki dirbama pilna etata, t.y. bent minimuma tu gali apsirupint: pavalgyt, sumoket uz nuoma, apsirengt, islaikyt masina, ir dar bent karta i metus isvaziuot atostogu, tada bus galima ir nevogt.
siais laikais net numirt per prabangu. pries 10 metu seimoj buvo laidotuves, pilnai uzteko valstybes skirtu pinigu, berods apie 2.5k... siemet is kazkur istraukt reikejo dar tiek pat is savo kisenes. is kur tie pinigai gali atsirast, kai butinausios islaidos stipriai virsija visas legaliai imanomas iplaukas? atsakymas - vogti.

Sniechkus | 12-08 16:12
wialniaz | 12-08 16:01 as kalbu apie visuomenine pasamone, jokie antikontrobanciniai veiksmai, baudziamosios atsakomybes netures niekada tokio efekto kaip visuomones pozicija ir nuomone, jei visuomenej atsirastu dauguma kuri smerktu visai vagis, tu vagiu sumazetu labai stipriai.
Lygiai kaip ir skandinavijos salyse, geriausia prevencija pries auto erelius ir lakunus buvo "mazojo pirstuko efektas" http://www.youtube.com/watch?v=c2nvAFOk7x0tokia prevencija 10kartu efektyvesne uz milziniskas baudas.
Lygiai taip kaip jei tu amerikoj prasitartum kad slepi moeksicus, tave realiausia tavo draugas iskustu policijai, o tavo kaimynai su atvim nebendrautu nes laikytu tave degradu ir siuksle, kai pas mus sakytu "maladiec".
ir kol lietuvoje neprades spjaudyt i snuki vagims, tol sedesime siknoje..
viena amerikos lietuve pasakojo, "as neturedama darbo amerikoj galiu islaikyt nama ir masina is pasalpos, bet kaimynas ateina ir padeda man siuksles ant kilimelio, ir jis yra visiskai teisus, nes is jo mokamu moeksciu as esu islaikoma", olandijoj zinok bedarbio pasalpa irgi ~3000litu, o bedarbyste tokia kad lietuvai tik pasvajot apie tokia, nors ten gali is tos apsalpos gyvent pagal jusu suprtima "normaliai", bet zmoniu samoneje yra kitos poniatkes.
jei lietuva turetu toki mentaliteta kaip kad jei kaimynai suzinotu kad tu vagis ir tave ignoruotu ir is atves tyciotusi, manau greitai nustotum vogti, o dabar atvirksciai, jus cia ateinate i intika ir giriates "va as vagis", ir visi rankutem ploja....

DEDE_BRISIUS | 12-08 16:17
Reklama gera Gerai

Sniechkus | 12-08 16:18
wialniaz | 12-08 16:11 vat ponaitkes, esame burai ir silpna ekonomika, bet buro varguolio ponaiktkes yra nzn is kur istrauktos kad jis turi maitintis gyventi ir avzineti kaip vakarietis Kvankt? is kur tu tokia ensamone istraukel kas tau sake kad TU TURI TAIP GYEVNTI?
galiu *bliamba* duot *pimp...* nukrist kad net jei gautumet tokias bakes, bet vakarai gyventu geriau nei mes, jus lygiai taip pat verktumet kaip[ jus kujovai gyvenate, kodel tada nelygini musu su zimbabve, mes su jais palyginus turciai milionieriai skestantys pabangoje ir turtuose, kodle lygini su vakarais?, lygink mus su latviais, vengrais, nes su jais yra bent kruopelyte logikos lyginti, nx tu lygini lietuva su olandais?, kai mes dirbame 4 kartus xujoviau nei jie, tai ir gyvename 4 kartus xujoviau?, kas tau gali pakeisti sita dalyka?, valdzia?, ir ka valdzia gali padaryt?, gali, per 50 metu stebuklinga valdzia apdarytu kad gyevnutmem kaip olandai.
kazkokie dvasios ubagai ble, susigalvojo ponaitke kad jie turi gyvent kaip olandai, nors gyvena salyje kurioi vos 20 metu nepriklausoma, sugalvok dar kad turi gyventi kaip marsiuteis, is issitatyk 2 antenas galvoje.... durdomas nx...

krc tipinis lietuvis pavyduolis yra tox, jis gyvena blogai ne del to kad gyvena blogai, bet jis gyvena vblogai del to kad akzkas ten uz keliu tukstanciu kilometru gyvena geriau nei jis, pz logika, tai rinkis manatkes ir ciuozk i "ten", o jei nori gyventi "Cia" ir siekti tgeresnio gyvenimo, nevok kaip nevagia olandas, dirbk kaip dirba olandas, ir stenkis kaip stengiasi olandas, ir palaipsniui tas gerbuvis dides..

Sniechkus | 12-08 16:19
brisiau spek, koks efektas butu jei taip lietuvje pries mandravojancius marozelius grazios mergos 3 kartus is eiles parodytu "mazojo pirstuko gesta", speju suveiktu 10 kartgeirua nei mentai pastatyti ant kasnatros sankryzos...

wialniaz | 12-08 16:22
su viskuo 200% sutinku, bet atsakyk i paprasta klausima: is kur rast motyvacijos kiekvienam tuos vagis smerkt? is kur jos paimt, kai su kiekvienais metais vis nauji bajeriai. atsikvepem dirbtinai 2006-2008 ir vel gilyn i subine. is kur tas dorovingumas gali rastis, kai kiekviena diena per zinias vis ta pati ir ta pati sneka, nes kaip dirbes ziniasklaidoje zinau auksine taisykle: bloga naujiena = skaitoma naujiena = $.
is kur rast motyvacijos mylet lietuva ir jos biudzeta, kai kiekvienam zingsny vyksta neteisybe. kai tau, mokanciam soc draudimo imokas, nesuteikiamos JOKIOS, arba suteikiamos suniskos gydymo istaigos paslaugos, nebent idedi daukanta i praverta stalciu. kai noredamas pranest mentam apie vidury sankryzos skersai numesta nauja mersa, tu ant holdo pralauki 15min, bo liaudis kitam laido gale zonduoja arba nebus kas is savu ir tada net detaliu jokiu neklausineje, pasako kad tuoj atvaziuosim ir numeta raga. is kur motyvacijos rast kai stambus veikejai nupise simtus limonu sedi ir toliau bujoja... nuleidi rankas ir tiek, nes pakeist kazka yra beviltiska. is to ir isplaukia kad jei radai taska salerkai - tu maladiec, nes sutaupai tuos pacius 100lt, kuriu deka tu tiem patiem vaikam kaledom gal kazka nupirksi, nes jei cia sedesi ir lauksi isganymo smerkdamas vagiancius tai gali kitu kaledu ir nebesulaukt...

DEDE_BRISIUS | 12-08 16:33
SN> efektas butu toks, kad mergos butu sudauzytos ir tiketina pazagintos
W> Daug kas yra tiesiog priverstas ieskoti pigesniu prekiu ir taip sugebeti isgyventi.

del olandu nasumo, manau nesupranti. Esu praktiskai garantuotas, kad nuvaziaves i olandija dirbsiu ne maziau ir ne prasciau nei tas olandas...todel ir kyla pagristas klausimas, kodel olandas nepersistengdamas gali oriai egzistuoti o as ne? ash lietuvoje budamas dirbu apie 14-15val per para + savaitgaliais ariu. Seimos nematau, draugu nematau, tik darba. Sutinku kad ne zimbabve cia, bet taip paprastai savo krauju uzdirbtu pinigu valstybei, kuri manimi nesirupina (na gal rupinasi, tik itin prastai, nes to nepastebiu) nesiruosiu atiduoti.

Sniechkus | 12-08 16:34
o is kur as randu motyvacijos smerkti vagis cia zinodamas kad busiu pajuokos objektu ir laikomas durneliu?
atsiras dar 1 kuris pritars mano dijeoms, po to galbut trecias taip ilgainiui ziurek gal ir isaugs skaicius tokiu kaip as siuo klausimu, niekur niekas avaime npasidaro, visada buna akzkas pirmi kas pradeda skleisti poziuri ir ideja, akzkada ir negrai vergai buvo, bet kazkas atsistojo ir apsake kad negras neturi buti vergu.
o kodel tu sau suki kiausus kad ten akzkas turi miliona ir gyvena geriau nei tu?, tokiu visada bus, bilu geitsu tikimybe tapti turi viena is n milairdu, o net jei ir uzdirbtum miliona per menesi, butu simtai tukstanciu uz tave trutiungesniu, ziurek objektyviai, tu papuoli tarp 10 procentu turtingiausiu gyventoju, nejau visaks taip blogai?
verki kad prastos gydymo salygos?, keli mirlairdai aspaulyje isvis negauna jokio gydymo ir mirsta nuo uodo ikandimo...
as pateisinu tik tuos vagis kuri vagia isties del to kad neturi ak esti, o 98 procentam cia esanciu ir apskritai lietuviu vageju.. jiems iki tos skurdo ribops ir butinybes vogti taip toli kaip afrikos vaikui iki sociu pietu....
turiu draugu, kurie net masinos neturi, nes jie per brangui ja islaikyt, tai jie nevagia kaip dauguma, o paprasciausiai jos atsisako, arba turi masina su kuria avziuoja 1 karta i savaite kurnors, o i darba peskom vaiksto, iur yra laimingesni ir labiau patenkinti gyvenimu uz didziaja dauguma tu kuie turi 2-5x daugaiu pinigu ir bliauna kaip jiems xujova, ir bega ****intos saliaros pilti i savo msina uz 10k lir, su lietakais uz 1000lt.
kaip taiskykle sitam visuomenes sluoksiuniui pinigu visada bus mazai, ar jis 1000 uzdirba, ar 2000 ar 20 000per menesi, tokai eprsona visada vogs, nes jam visada bus amza, nes "kaimynas" ar "vakarietis" uzdiba ne 20k o 200k, butent is tokiu "Smulkiu vagiu" ir ateina tie didieji vagys versle ar valdzioje. ir vienintelis ir efktyviausias budas ira visuomeninis smerkimas sito reiskinio, kai nebebus vagiu tarp paprastu zmoniu tai nebus ir vagiu kurie eitu i valdzia.
tv/spauda?, neskaityk ir neziurek, ten tendencingai pilamas ****as ir pamazgos "kaip lt yra blogai" nes apsisikusiam apsiperdusiam ir nelaimingam lietuviui pati smagiausia naujiena yra "kaip kaimyno namas dega" "kas ka pavoge" "kokia valdzia negera", kokia paklausa tokia ir apsiula, visada tas brudas eina i apsamone, ir pats tokiu galiausiai tampi. kai isvaziuoji i uzsieni ir gryzti i loietuva, visada buna tas pats efektas, visur yra nelaimingu, susirupinusiu, piktu zmoniu, bet lietuviai turi tautini bruoza buti "susiraukusiam", kitaip tos lietuviskos rozos nepavadinsi, net jei viskas jam gerai jis vsitiek nedavolnas ir prekreiptu snukiu, kokio neikur kitur nepamatysi.

wialniaz | 12-08 16:35
butina tau viska isvartyt pagal savo prota? turbut nesugebi paskaityt ir pasistengt suprast, o ne pult zviegt?

niekas cia nekalba apie gyvenima identiska vakarams. cia kalbam apie gyvenimo lygi logikos ribose, kada ar tu dirbi, ar ne, vis tiek toj pacioj siknoj sedi ir niekas nesikeicia. ties kuria vieta LT dirba 4 kart xujoviau? eiliniai darbininkai aria kai sunys, nes darbo istatymai - palaida bala. furistai firmu furas is savu litu remontuoja gaudami 2k. vazineja juodom saibom rizikuodami, nes firma liepia, o firma liepia nes kitaip isgyvent negali. ka tu man svaigsti apie sunkiai dirbancius olandus? yra subalansuota ekonimika ir yra totali betvarke.

taip tipinis lietuvis. kodel as eurosajuze sededamas, mokedamas ju nustatyta akciza sedziu su vidutiniu 300 eur? kodel lietuvis neturi teises i atitinkamas gyvenimo salygas? kur ciuozt, kiekvieno reikalas, kas liecia mane, ta butent ir planuoju kitais metais padaryt. nes diena nakti lauzyt galva kaip prasimust kad bent uztektu (pertekliaus man tikrai nereikia) viskam, jau gana.

Sniechkus | 12-08 16:37
DEDE_BRISIUS | 12-08 16:33 nuvaziaves i olandija tu dirbsi maziau nei lietuvoj, bet dirbsi 5 kartus efektyviau del teisingai organizuoto darbo, 100kartu ab isdiskutuota tema. nasumo priezastis bus technologija, ir zmoniu perkamoji galia, o pas mus technologijos neisvystytos, o zmoniu perkamoji galia labai menka, del pastarojo aciu tiems kurie pompuoja lietuvospinigus be moeksciu i rus/by/pol ir isivazduoja kad "sutaupo 200lt", jie tiekpat sutaupo, kaip kad priktu kompa uz 300 litu parduotu uz 200 ir isivazduotu kad uzdirbo 200 ltJuokiasi

acapulco | 12-08 16:39
Zodziu "bajeris".Seniui nepazystamas zmogus vakar isiule kanistra saliaros.Atseit skubejo, reikejo pinigu ir tt... Susipyle.Uzkure ir uzgeso su dumu uzsklanda. "Saliara" leva-faktas.Kaip paskui pasirode beveik vanduo...
Teko valyt baka...... Uzsiemimas nera dziuginantis.Nelinkeciau. Kas idomiausia Kelios valandos po uzpylimo baka radau ledais nuejusi.Laabai jauciu kad is gerokai anksciau saliara buvo pasalusi,bet vaziavo zmogus ir nesusikunde Cha chaDDDD

Dar gi sian is zmogaus isgirdau,kad i LT rinka pareina naujas saliaros skiediklis.3x pigesnis.Bus raganosis kas liecia kontra ziaurus.Pazadu Šypsena

Moralas-pirkt reik is patikimu ranku...

Sniechkus | 12-08 16:43
wialniaz | 12-08 16:35
ar tikrai dirbi ir niekas nesikeicia?, palygink 1990 metus, 1995 2000 2005 2010, ar tikrai "niekas nepasikeite"?Kvankt?
95 kruta masina buvo snea surudijus askona, po 10 metu lietuvoj vazinejo teik anuju masinu kad ohoho, kai 95 pamatyt nauja masina buvo retenybe, apziurek i masinu skaiciu gyventojam, kazkada prie univero stovedavo 3 ziguliukai ir jei budavo destytoju, dabar nera kur uzparkuot masinos prie univero ens 18likiniai studenciookai suavziuoja sua pynaujom masinom uz 10-100k litu, ne gyvenimas neiskeiciaJuokiasi
pries 15 metu VISI gyveno chrusciovkese, dabar aplink vilniu nuosavu kvartalu plotas turbut didesnis uz tu apciu xhrusciovkiu, ne niekas nesikeiciaŠpyga
pries 15 metu aprduotuvej galejei nusiprikt tik nuciupinetus sudziuvusiuos duonos ir konservu, dabar lentynos luzta nuo prekiu, ir jei jas gali nusipirkt ne koaznas lietuvis, tai didel dalis ikanda be jokiu problemu.

bet tipiskam lietuviui niekas nesikeicia, visaks xujovai, jis dirba ir niekas nesikeiciaJuokiasiKvankt?
parodyk man nors viena 'vakaru saly" kuri butu turejusi tokius pokycius ir toki augima kaip lietuva nors puse tiek? BB rasi, bet lietuvis nebutu susiraukes apsisikelis, jam vistiek viskas xujova, viskas stovi vietoja ir merdejaŠypsena

aisku gera "politika" juk reikia pasiteisinti pries aplinkinius kodel as nors ir gyvendamas 5x geriau nei pries 15 metu vis dar vagiuJuokiasi

wialniaz | 12-08 16:51
o tai nenori saves paklaust is kur tos masinos? Šypsena mano tevas pirko ascona uz 2-3 zalio, veliau jetta, as uz panasiai pirkau e36. laikas eina, masinos kitos, perkamoji galia vertinant reliatyviai - ta pati. nekalbu aisku apie 90-95, kada turedavai dirbt visa diena kad parsinest pavalgyt. bet ar i tai mes lygiuotis turim?
studenciokai pagal tave gal saziningai dirbdami masinas uz 100k nusipirko? teveliai, prasuke dielu, kurias tu cia is visos sirdies smerki tas masinas ir nupirko.
apie maista tik nepasakok, niekad neuzmirsiu kai veziau puse tonos maisto is vokieciu aldi zmonem, kurie visa gimine susimete pora stuku ir uzsipirko valgyt. net tokiais budais zmones taupo. nes kainu kaip ir prekiu kokybes kontroles lietuvoje NERA. Edi nuodus, mokedamas daugiau nei uz ta pati moka vakarieciai, nes kokybes kontroles tarnybai sumoketa is tu paciu, kurie tau ta suda su kosminiu antkainiu parduoda. Tai kad dar nors is tu kosminiu antkainiu parduotuviu darbuotojai gyventu, bet dabar pravergauja visa diena ir daugiau tenai uz minimuma...

acapulco | 12-08 16:54
Kai bliadt uzdirbsim kaip vakaruose tai ir vogt nereikes.Daugybe vagiu po airijas norvegijas ishsilakste.Dirba baltai patenkinti visi.

Minis 800lt. Ir tu nevok .Aiskina sneckus nuo peciaus nenulipes Juokiasi plugu plugas...

Sniechkus | 12-08 17:02
pazystu kruvass zmoniu kuri yra milionieriai, ir kurie gyvenime nera pavoge nei vieno supisto cento, todel neaaiskink man kad gyvent galima tik vagiant(velgi teisinat save?Cha cha).
nera lietuvoj visaks gerai, yra daug neteisybes ir daug sshudo, daug nesaziningu zmoniu, daug neteisybes, bet jos yra visur ir visda bus, prie gero greit priprantama, kam perkamoji galia nepasikeite, o kam ji isaugo simtus kartus, kas norejo, galvojo, sugebejo ir netingejo, jei yraz moniu kurie sazviningai zudirbo lema, o tu per ta laika neuzdirbai nieko, tai kas kaltas, salygos visiems vienodos, sunku lietuvio mentalitetui po 50 metu komunizmo susitaikyt kad kitas darbstesnis ir protingesnis gali gyvent 10 kartu geriau nei tu?
labai gerai pasakei, vokeiciai moka taupyt, o lietuviai?, sena amrikieciu patarle "kuom skiriasi negras nuo baltojo? atsakymas-yuom kad baltasis gaves 1000 baksu beks juos investuot, negras beks pirkti nauju lietaku savo tackei" to paskeoje negras ir jo palikuonys visada bus avrgetos, o valtasis gyvens pasiturinciai"
cia jau tema d el ko lt krize prasidejo, del nepasveto ir tupo vartojimo, kai zmogus uzdirbantis varganus 5000lt per menesi bega pirkti naujo bmw is salono, kai tuo tarpu tavo taip isaukstintas vakarietis su tokiom pajamom nusipirks 93 metu korola.

Sniechkus | 12-08 17:03
acapulco | 12-08 16:54 Atsakyti privačiai
Kai bliadt uzdirbsim kaip vakaruose tai ir vogt nereikes.Daugybe vagiu po airijas norvegijas ishsilakste.Dirba baltai patenkinti visi.

Mes niekada neuzdirbsim tiek kiek vakarieciai tol kol vogsimMirkt

beja kiek cia is jusu VAGIU uzdirba 800lt?, speju nei vienasJuokiasi

acapulco | 12-08 17:08
su tokiom maksiminem kainom,komunalkem.Ir uz 2klt dirbt neapsimoka.Ka jau ten kalbet apie minimuma.O kai vagia liaudis."elitui" taipogi tai patampa norma,kad ir kaip liaudis beurgztu...Urzgia juk ,kad ju ten nera tik ne visi samoningai.


Sios beviltiskos diskusijos pabaigai,visai idomi dokumentika.
http://www.linkomanija.net/details?148555.The_Shock_Doctrine_2009 _DVDr
ip_ENRULTsub

yo!žas | 12-08 17:09
Ažupis mane, kad Sniechkus teisusCha cha

Sniechkus | 12-08 17:13
kuom tau blogos maksimines kainos?, ar jos didesnes nei IKI ar RIMI o nturgui?, aj jo pamirsau gi maksinos vadai daug pinigu turi, delto jie yra blogiJuokiasi ir nra jokios kitos vietos maistuj nusipirk lietuvojeJuokiasi
va matai tau ir uz 2k dirbt neapsimoka, mano draugas su zmona tiek akrtu uzdirbdami jauciasi begalo laimngi zmonesJuokiasi

acapulco | 12-08 17:14
Paziuri i istorija kiek tie vakarai tos demokratijos isgyvene.Paziuri ,kokiu 1960m mikimauzini filma ir pamatai,kad jau tada ten zmones GYVENO. O pas mus net auto retas daiktas buvo.Pries kara isvis lietuvis tik arkli tebuvo mates.


Yozas nejau??? O tai jai paksas pakiles su boengu pilnu pinigu pabarstytu juos zmonem? As irgi manau ,kad jie apsidziaugtu....

acapulco | 12-08 17:18
Ne bliadt,maksimines kainos normalios Juokiasi Apie rimines ir ikines jau nesneku ten vapse kosmosas.

Gyvenam laukiniame kapitalizme.Be jokios kontroles.Kruva korupcijos ir tt..Tokioje besimormuojancioje salyje,visuomeneje kaip lietuva turi daug panasumu su rusija.Bus laikas bus ir vaikas.

Gana jau svaigt ir lygint Lietuva.Jauna postsovietine saly su vakarais.Anksti dar.

Sniechkus | 12-08 17:20
acapulco | 12-08 17:14 mikimauzijai jei ka jau 400 metu, taigi 60filmo lygiui jie turejo 360 metu pasiektiCha cha mes-20Cha cha
tai kodel sakai "maximines" o ne "iki" "rimi", ar "turgaus kainos"?Mirkt
acapulco | 12-08 17:18 aisku turime panasumu su rusija, tiek metu kartu gyvenom, o ir dabar visokie paksai uz rusijos pinigus stengiasi kad mes nuo jos nenutoltumem per daugCha cha

mende | 12-08 17:21
nenoriu sumaisyt bet tai ar danai i svedija ar svedai i danija netgi autobusais vaziuoja apsipirkt Taipsiemet du kart is rygos i svedija plaukiau ir maciau kokius kiekius svedai alaus ir snapso is kelto tempia Liežuvisvokieciai pasieni irgi tuntais i lenkija netai kad maisto bet ir kirptis varo Liežuvisapie suomiusGirtaspas estus tai net rasyt nereikLiežuvisvisi renkasi kur pigiauLiežuvisir nereik cia snieckau pi,st proto Labas

Sniechkus | 12-08 17:23
vienas dalykas rinktis kur pigiau istatymiskai su visais mokesciais, kitas dalykas yra "vogti", as neskaua kad prikti kompa is uk yra vagysteLiežuvis as tikiu kad vokieciai apsienyje kurie gyvena varo apsipirk i lenkija, nes tereikia keliolika km daugaiu nuvaziuotCha cha, bet is berlyno niekas nevaziuoja i lenkija apsipirkt, o tu perkanciu lenkijoje bus koks 0,01 proc vokieciu populiacijosCha cha

acapulco | 12-08 17:26
ne nu bliadt snieckus tu aiskini elementarius dalykus.
Galiu taip pat pasakyt ,kad ir rukyt yra negerai ir gert ,ir vogt.
Ka tai keicia? Juokiasi

mende | 12-08 17:30
a koks skirtumas ar pirkt anglijoj ar baltarusijoj ???+ blemba kaip gerai kad tu visus % taip gerai zinai Geraiir kad is biudzeto 1% nufisa ir fokieciu tik 0.1% Gerai

yessuz | 12-08 17:34
mende. Uk i ES biudzeta inesa babkes is kuriu paskui gaunam ismokas.
by/ru niekam nieko.

mende | 12-08 17:35
pagal tave tai visi kurie perka is internetiniu parduotuviu irgi vagys? juk valstybej butu geriau jei visi pirktu lietuvos parduotuvese ?

yessuz | 12-08 17:36
mende - akcizines prekes - zinoma kad geriau.
bet kokiu atveju, daug geriau kai perkama yra savoje valstybeje.

mende | 12-08 17:38
UK inesa babkes delto kad as ten pirkau? ar pagal sutartis? pagal kurias pas mus ir kuro ir cyzu akcizai dideli? kada mum ten ta parama baigsis ar ne 13 metais?

soprano | 12-08 17:38
visi renkasi kur pigiau, bet mes mokėkim brangiau ir gelbėkim mūsų valstybęGerai

mende | 12-08 17:39
nu ne vien akcizai yra prekiu kainoj,yra ir pvm ir pelno,ir sodros ir dar bbz kokie mokesciai iskaiciuoti

yessuz | 12-08 17:40
Mende.
Nesvarbu kokioj saly pirksi. jei tai ES, tai tie pinigai, bent minimali dalis - gris. jei ne es - spyga.
bijau sumeluoti, bet jauciu kazkokia menka dali nuo bvp moka es nare i es biudzeta.

soprano | 12-08 17:42
kaip mano alga bus europinė ir aš galėsiu pirkt ką jie perka, tada ir aš pirksiu viską LietuvojeGerai

yessuz | 12-08 17:43
kai dirbsim nasiai kaip europieciaiir nevoksim kaip europieciai, tai ir algos bus kaip europieciu...

mende | 12-08 17:46
nu ir kiek grys 0.1%? o pagal sniecku kiek jis paVogs is valstybes mokesciu nuo kompo kainuojancio daleidziam 3000 lt? minimum 60 lt pvm + dar visokie netiesioginiai mokesciai Cha cha
tai rezume visi mes vOgys Cha cha

yessuz | 12-08 17:47
mende, nebus apyvartos pas pardavika. nebus pinigo darbuotuvui. reikes moketi bedarbio pasalpa ir t.t.t.t.t.t.t

acapulco | 12-08 17:48
Zmones yra tokie sutverimai,kurie greit prisitaiko kur jiem geriau.
JEI visi patiketu,kad visiem bus geriau su maksima ir pnsh.Jie ir mokes ten.
Jei visi patikes,ka sake hitleris,taip ir bus/buvo.
Siuo atveju reikia tikejimo savo jegomis.Turi praeit dar daaaug metu.Turi atsirast normalus politiniai lyderiai visu pirma.Pas mus nera net prezidento apie ,kuri nesklandytu vagies legendos.Apie ka sneka.bliadt? Juokiasi

soprano | 12-08 17:49
tai va, o kadangi to niekada nebus, kiekvienas verčiasi pagal savo galimybes. kur tu čia dirbsi jei įsidarbint neeina?

dėl pačių baltarusių, aš neįsivaizduoju kaip jie išgyvena, visų produktų kainos kaip mūsų, nors čia labiau ne apie vietinės gamybos. Rūbai tas pats, va kas pas juos pliusas tai visos komunalinės paslaugosGerai šiaip dauguma iš jų apsipirkinėja mūsų prekybos centruose.

acapulco | 12-08 17:52
O siaip tai...Kai snieckai visokie skiepija kokie liwtinai (anot jo) lopai...Miniakas negali but 800lt aukstesnis...Vat taip ir isivarem tuos kompleksus.

Paziurek i negra pries liuteri kinga ir po jo.Dabar baisu ir zodi i jo puse pasakyt ,kai anksciau net uz zmogu nebuvo laikomas...

mende | 12-08 17:52
yessau tai as ir sakau kad nepirgdamas lietuvoj kompo tu esi tokspats vOgis kaip ir pirkdamas belaruska solerka Taipnu gal ciut ciut mazesnis Cha cha

yessuz | 12-08 17:54
mende - mazesnis - smarkiai Šypsena

mende | 12-08 17:57
nu cia kaip sosatMirktziurint kiek kompu ir kitokiu prekiu perki ir kiek solerkos piliesi Cha cha

acapulco | 12-08 18:02
Siaip jau estai ant suomiu ir pasikele. Suomiui kaip ir estui cia buvo ideali simbioze Cha cha

rybolovas | 12-08 18:11
saliara po 2,6lt cigaretai po 4lt galit is pikcio i pampersus prisidarytCha cha degalinem uzdyrbt *pimp...* uz rukalus akcizo ir *pimp...*Be be be

2good4you | 12-08 18:42
ale *bliamba* kiek durniu... kainos turi atitikti atlyginimus... kai zmones gauna po 1000lt tai ka noret kad nebutu kontrabandos? 300km o kainu skyrumas didziulis mastyt reikia... padarytuu kura 30cnt brangiau negu rusijoje ir tabako gaminius ir pamatytu kaip pradetu pilneti biudzetas... o dabar kai su subine masto tai zmonem rupi ka pavalgyt, vaikus aprengti ir tt ka dauguma jusu gali sau leisti kas diena ramia sazine valgyt kavinese? isigyt modenu busta, buitine technika ir pan ar automobili ta pati iki 10m senumo. Neziurint ziguliu ir pan kitaisku... netikiu, kad neesat pirke kazkas rubu turguje ar kokioje humanoje... va nuo to reik pradet apie kainas sneket. o dabar vienareiksmiskai kontrabanda yra gerai

DariusZ28 | 12-08 19:21
visko noriu daug ir pigiai.dirbt nenoriu.

Rafinuotas | 12-08 20:10
aisku kad kas perka nelegaliai degalus apgaudineja valstybe, ir visus tuos, kas perka legaliai degalus.. Jei melagis tai ir vagis, o jei smulkus vagis, tai ir vagis ir melagis Cha cha

Jeras | 12-08 20:39
jei atlyginima moketu proporcingai pagal darbo kruvi, tada pataupant senai su mlu vazineciau o dabar tik pritaupau iki kitos algos, jei europoj taip dirbciau, tikrai pataupes nusipirkciau norima masina.. jauciat tame skirtuma? uztat lietuvoj pataupant kontrabandos pagalba iseina surinkti trupti daugiau nei laukti kitos algos

wialniaz | 12-08 20:45

Sniechkus | 12-08 21:24
Jeras | 12-08 20:39"atlyginima moketu pagal darbo kruvi"Juokiasi
o draudimo kaina pagal siknos plaukuotuma nustatinet nenori?Juokiasi
pagal tavo teorija daugaisuai butu uzdirbantys kitaicai kur fabrike plusa kaip robotaiCha cha
ka jibiot kad tu plusdamas 8h kaip arklys sukuri maziau vertes nei vakarietis per valanda neskubedamas ir nepersistengdamas sukuria?Cha cha

Sniechkus | 12-08 21:27
2good4you | 12-08 18:42 "kainas padarytu po 30 ct brangiau nei rusijoj, pilnetu biudzetas"Juokiasi topu topasGeraiŽliumbiaKvankt?
jei kainas padarytu tokais kokais sakai, vadinasi akcizas butu vargani 10 centuJuokiasi, sakai benzo suvrtojimas isaugtu 20 kartu arba 2000procentu?JuokiasiVau!
ir jus d ar stebites kodel mazai uzdirbat, gal del to kad su galva biski kuku?Cha cha
padidetu benzino suvartojumas na koki 40 proc max, bet i biudzeta butu surenkama kazur 10 kartu maziau piniguCha chaCha chaCha cha

majamis | 12-08 21:51
as uz kontrabanda

wialniaz | 12-08 22:26
snieckau, kuo skiriasi pagal tave nasumas pvz koloneles operatoriaus vakaruose ir cia? greiciau kasos aparatas cekius musa - daugiau klientu aptarnauja? tas pats klausimas su pardaveja kokioj megoj ir atitinkamam mall'e bet kur "tenai". autobuso vairuotoju, mokytoju, kiemsargiu, viesbucio administratorium, siuntu isveziotoju ir dar kruva profesiju. nekalbu apie statybininkus kurie cia girti akropoli konstruoja, ar programuotojus ar kazka nuo ko tiesiogiai priklauso projekto vykdymas. bet klaikiai didele profesiju dalis yra "atejau, atidirbau savo valandas, isejau". su nasumu ar darbstumu tai neturi nieko bendro. tai ka jie pagal tave tokio kito, nasaus ir magisko sukuria, del ko gauna 3-5 kartus didesnius atlyginimus?
supranti, normalioj saly zmogus neprivalo ardytis per save kad isgyvent. kaip gyvenes olandijoj turetum suprast, kad vakaruose visu gyvenimas daugmaz surezisuotas: stropus mokslas, geras darbas - garantuota ateitis. improvizacijom, varkem ir visokiom kontrabandom laiko nelieka, nes ta laika zmogus geriau atidirbs savo eiliniam (kad ir uz minimuma) darbe ir jam taip daug geriau apsimokes.
pas mus irgi aria zmones po paskutiniu prakaitu. kad ir mano mama paskutinius kelis metu. dirbo kepykloj, totalus arimas, visa sveikata tam darbe gali palikt. nepakele nes tikrai sveikata neleido. perejo dirbt i baze. darbas 7 dienas per savaite. jokiu savaitgaliu jokiu nieko, kartais issiderina viena iseigine. rezultate stuka su kapeikom. cia pagal tave normalu? kaip tokiam zmogui savo ta apkalbetaji nasuma kelt? analogas uzsienyje, sedi zmones kokioj meno krautuvelej, uzeina i diena gal keli klientai, bet kadangi perkamoji galia kita, jie ten kazka nusiperka, ir parduotuvele save islaiko. ten gi net koloneles visa para dirba tik autostradose. nematau as to tavo nupasakoto stebuklingo nasumo _eilinese profesijose_ nors tu ka...

Chilli | 12-08 23:00
Sniechkui matyt moka uz propaganda Špyga Sugalvojo mat smegenis praplauti ir nikas kaip komuniagos seno Juokiasi

yessuz | 12-08 23:10
wialniaz | 12-08 22:26
snieckau, kuo skiriasi pagal tave nasumas pvz koloneles operatoriaus vakaruose ir cia? greiciau kasos aparatas cekius musa - daugiau klientu aptarnauja? tas pats klausimas su pardaveja kokioj megoj ir atitinkamam mall'e bet kur "tenai". autobuso vairuotoju, mokytoju, kiemsargiu, viesbucio administratorium, siuntu isveziotoju ir dar kruva profesiju. nekalbu apie statybininkus kurie cia girti akropoli konstruoja, ar programuotojus ar kazka nuo ko tiesiogiai priklauso projekto vykdymas. bet klaikiai didele profesiju dalis yra "atejau, atidirbau savo valandas, isejau". su nasumu ar darbstumu tai neturi nieko bendro. tai ka jie pagal tave tokio kito, nasaus ir magisko sukuria, del ko gauna 3-5 kartus didesnius atlyginimus?

Visu pirma, tiek koloneles operatorius, tiek kasininkas, tiek dauguma tavo isvardintu - yra Kaštus Generuojantys veiklos padaliniai. Jie nesukuria pridetines vertes (na, programeriai ir t.t. cia atskira tema).
Juos islaiko kiti, pridetine verte/pelna generuojantys padaliniai.

wialniaz | 12-08 23:39
ok, tai? pas mus padaliniai kitokie? apibrezkit man konkrecia konkreciu darbuotoju kalte del to nasumo, kuri cia tiek laiko bandot su snieckum ipirst. pabreziu, kalbu apie eilinius darbuotojus, o ju dauguma. ne apie tuos kurie tikrai darbe suda mala - ju lietuvoj yra, nesakau, bet tikrai nepavadinciau to net apciuopiama dalim, lemiancia visos salies uzdarbi ir ekonomine galia.

rim33 | 12-08 23:39
snieckui - kiek benzino galima nusipirkti uz minimalu atlyginima LT ir vakaruose? LT- apie 170Ltr. o vakaruose ?
Parasykit lietuviai uzsienyje , kiek galima nusipirkti A95 uz minimalu atlyginima salyje, kur jus gyvenate.

wialniaz | 12-08 23:43
rim33, cia just for the record, ne viskas benzu apsibrezia. uzsienyje zmones moka didelius keliu ir automobiliu mokescius, didelius draudimus ir tik tada ateina benzui eile. bet tai esmes nekeicia, nes is uzdarbio uztenka viskam. mums situo atveju ne...

yessuz | 12-08 23:49
rim33 - o kokia dali keliones i Maljorka galima nusipirkti uz minimuma LT ir vakaruose?

Wialniaz - tarkime gamyboje tam yra moderni iranga ir kvalifikuotas personalas, o ne 5 pirstus is 10 nusipjaustes ploksciu pjovejas... geras programeris bus vertas didesniu pinigu, jei atlikti kazkokia uzduoti, jam programai reikes maziau kodo nei jo kolegai. ir t.t.

pagrindinis salies variklis is esmes yra gamyba. pas mus jos arba nera, arba yra nenasi.

wialniaz | 12-09 00:00
tai va va va... programerius priskyriau butent prie tu zmoniu, kaip ir statybininkus, nuo kuriu tiesiogiai priklauso projektu ivykdymo sparta, tad cia ju ir nekisam, nes geras/greitas programeris uzdirbs daugiau - tai naturalu. as pats tuo uzsiimu ir zinau, kad uzdarbis priklauso nuo mano paties apsuku.
bet juk kalbam apie ta didziaja dali tiesiog darbuotoju daranciu kasdien tai, kas jiem pavesta.
dabar - kokia to eilinio ploksciu pjovejo kalte, kad pas juos gamykloj nera modernios irangos? jokios. kalte gamyklos savininko. bet ar tikrai jo? jei mokesciais savininkas taip uzpjautas, kad vos sugeba islaikyt ploksciu pjovejus, tai apie koki irangos modernizavima galima kalbet? paskola tokiu ekonominiu klimatu reikstu tiesu kelia i bankrota. ok, jei butu rimtos apyvartos, net ir tie mokesciai bbs ju nemate kaip nors issiversi. bet kokia apyvarta gali but jei tie patys galutiniai klientai (eiliniai lietuvos zmones, darbuotojai) dabar bando kazkaip uz buta susimoket ir pavalgyt, o remontai, statybos ir plokstes dabar paskutinej vietoj. kaip issiversti ir tam darbdaviui ir visai visuomenei? nera perkamosios galios, taskas. be jos nieko.

tai kaip sutariantys su snieckum savo nuomonem dar karta man paaiskinkit kame tu eiliniu darbuotoju kalte, ant kuriu cia snieckus taip stauge?
o man vis dar tebeatrodo, kad kalte yra nuo ten, nuo kur puva zuvis. ir kol kas nors is jusu man argumentuotai nepaaiskinks kitaip, tol ta nuomone tokia ir liks.

Petruskevicius | 12-09 00:01
ci pusia dybilu nesupranta kad del to ir ira 800 lytu min nes visi dybilai sako pikrsim pigia ir nedosim uzdirbt j0banai valdziai Piktas 2gutfrou vapse miningitas BaisusJuokiasi

ArturasK | 12-09 00:08
Sita diskusija jau kazka primena :d vel tas pats per ta pati.
Paprasciausiai lietuvoje nera palankiu salygu smulkiam/vidutiniam verslui ir didelis biurokratinis aparatas. Jei butu normalios salygos, tai dauguma sedetu ne birzose ar uz 800lt o patis kazka bandytu suktis, o dabar jei ir bando suktis tai neoficialiai/nelegaliai.
Kas del nasumo tai arba reikia daryti algas kaip pas kiniecius, ir kurti pigias prekes, arba daryti kokybiskas/brangias prekes kaip kokie vokieciai, bet klausimas ar jas kas pirks. O kai labai didelis procentas dirba valstybiniame aparate kuris yra visiskas stabdys.
Plius pas mus daug pensininku, bedarbiu, tai ir nelieka perkamosios galios..
O paziurejus tai uzsienyje tuos paprastus darbus dirba daugiausiai emigrantai, tai gal reiketu ir mum daug kinieciu, baltarusiu ir kitatauciu ir jie dirbs paprastus darbus, o mums beliks vadovauti ir gauti geras algas?

yessuz | 12-09 00:10
Wialniaz - matai, ploksciu pjovimo gamykloje per pakilima tas pelna kuri 2-4 metus visi kibirais semesi, galejo isvirsti i nauja iranga, darbuotoju kvalifikacijos kelima, veiklos optimizavima nauju teknologiju pagalba ir t.t.
o isvirto tikriausiai i nauja toureg'a ir nama vilniaus priemiesty.. nu ir sodyba labanore.
Jei butu suinvestaves, tai butu kaip kokie raguvos baldai, wawin baltic ar dar koks biesas dabar trynes rankom, kad siuo metu labai zjbs yra padedama eksportui ir eksporto rinkos pleciasi.

Kas del darbuotuvu. yra kruva tokiu kurie visa diena delfyje komentuoja kaip jiems yra sunku gyventi, kaip tik minimuma gauna ir t.t.
bet tavo isvardinti eiliniai - yra kastu generavimo dalys. jiems pridetine verte ir babkes turi uzkalti pardavimu vadovai/ verslo vystymas, ir marketingas.

wialniaz | 12-09 00:20
gerai, tai DAR KARTA is viso sito ka katik parasei paaiskink man, kame eilinio zmogaus kalte, i kuri adresavosi snieckus, kad imones savininkas nusikove touarega, o ne investavo i iranga?

nereikia is zmogaus daryt sudo, vien del to kad jis dirba zemiausioje grandyje. jis gal neturi teises tuo darbu i nauja nama ir touareg'a, bet turi teise negalvodamas apsipirkt maximoj, islaikyt buta (net ir gyvendamas jame vienas!), apsirengt, svest sventes, galbut jei jam yra reikalas nusipirkt koki kibira ir pilt i ji kura. dabar dar karta, kaip ta padaryt is 1k? ir kame tam zmogui reikia keistis, kad uzdirbtu daugiau? kelt kvalifikacija ne visada pasirinkimas, ne visiem uztenka proto ir sugebejimu, tad sedint is odines ofiso kedes nera taktiska sakyti, kad eik luzeri dirbt ir uzsidirbsi. kiekvienas turi savo galimybiu ribas, bet jei yra pilans etatas, turi but ir pilnos galimybes be varkiu ir kontrabandos isgyvent. ju nera! ir apsuke dideli dideli rata griztam prie ru/by salerkos i antra golfa, nes zmones taupo kur gali. ir salerka tik nedidele to dalis.

ArturasK | 12-09 00:28
wialnaz - tiesiog tai ir parodo daugumos poziuri i paprasta zmogu, kaip i koki luzeri, kuris nieko nepasieke gyvenime. Ir kiek susiduriu su zmonemis uzimanciais bent kiek geresnes pareigas ar geriau uzdirbanciais, nesvarbu kad patis pries metus dirbo uz ta pati 1000lt, bet jau ziuri i kitus is auksto ir rekauja, ko cia dirbat uz 800lt, eik dirbk uz daugiau ir t.t. Pats kad ir neilgai, bet dirbes UK, nemazai draugu sedi uzsienyje, tai visai kitas poziuris i paprasta zmogu, niekas neziuri, bent jau neparodo kad tu sudo vietoje esi kaip cia.
Pats dirbu viename darbe, dar turiu individulia veikla, verslo liudijima, kad sukrapstyciau tuos 2000-2500 i menesi, ir atmetes telefonus, interneta, maista, kura, masinos remontus, mokescius, apranga, nenumatytas islaidas, vaistus, mokslus gyvenciau ant 0, o dirbu ir savaitgaliais ir vakarais, tai ir pagalvoju kartais kam draskytis, jei kaimynai nieko nedirba, gauna pasalpu ir gyvena sau atsipute gerdami kiekviena diena.

yessuz | 12-09 00:31
Wialniaz - bet tame ir esme - kelti kvalifikacija reiktu. zemiausia grandis gana oriai gyvens tada, kai bendra ekonomikos bukle bus gera/auksta.

nereikia lyginti musu su 20 metu rinkos ekonomikos su vakaru salimis kurios ta rinkos ekonomika kuria simtus metu.
palygink su slovakija, rumunija, vengrija, latvija ir t.t. ten lygiai ta pati situacija - uz minimuma edi suda ir turi suda. bet taip yra. nes visuomene neisgali labiau islaikyti tu kuriems tos pagalbos reikia.

kitose salyse tam eiliniam GALI moketi darbdavys, nes juos islaiko kitos visuomenes/imones dalys. pas mus to nera. ten visi susimoka didesni mokesti, biudzete yra pinigu, gali viesosioms paslaugoms isleisti daugiau ir t.t.

Bet ten biudzetai yra surenkami, ten moka. ir yra is ko moketi. o pas mus nesurenkama, visi vagia. bet nori kad butu zjbs. taip nebuna. taip buna tik komunizme. kaip ten buvo tas lozungas; is kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius. nori?

o jei babkiu nera - tai tau ju neturetu buti ir rukalams, alkagoliui, ir saliarkai. ta proga tam yra viesasis transportas, dviratis ir t.t.

wialniaz | 12-09 00:40
visi kelt kvalifikacijos negali, nes kazkas turi uzsiimti ir juodais darbais. kas pjaus plokstes jei visi bus pakankamai protingi kaip paciam uzsukt toki pati bizneli?

dviratis ir viesasis gal ir nieko variantas jei gyvenam londono centre. kada atsikeli ryte, soki i metro, atidirbi, grizti. savaitgali varai pas chebra i kita miesta su traukiniu. bet ne musu saliai, kur zmones turi ir kaimus ir kapus ir galu gale daug kieno ir veiklos ivairios paremtos masinom. tai jei zmogus pildamas ta kura gales nuvaziuoti trecdaliu toliau ir deka to sudurt ta menesi gala su galu, tai ka tu jam siulai daryt?... i darbus galu gale zmones vaziuoja ir is rajonu, ir per visa miesta, tai ka, isvaziuot 6 ryte, grizt 8-a? o kada dar visus biurokratinius dalykus, kuriu musu saly per akis, sutvarkyt?

ArturasK | 12-09 00:54
yessuz - kaip visad sakau o kas sluos gatves ir bus kasose, ir taip ES vieni is lyderiu pagal aukstaji moksla ir panasiai, bet kas is to?
Pas mus is ko norima surinkti biudzeta? kodel nera progresiniu mokesciu? kodel nera prabangos mokescio? tokiu kodel cia pilna galima prirasyti, bet lengviausia atimti is to kuris ir uzdirba tuos 800lt, nei is tu kurie varto milijonus.
Lengva pasakyti, bet tiek rukalai tiek alko yra narkotikai, o cia jau visuomenes problema.
Kas del transporto, tai kiek procentu zmoniu juom gali normaliai naudotis, o kiek procentu butina masina nes ten nevaziuoja autobusai, traukinaii ar dar kas?

yessuz | 12-09 00:56
Arturas tau dar karta sakau. Kai kuriuos islaiko visuomenes sumokami mokesciai. kai visuomene vagia, ner is ko moketi.

ar daug pazysti tu, kur dirba uz 800?

ArturasK | 12-09 01:05
Yessuz - taip pazystu, ir taip dauguma i rankas gauna apie 1000-1500Lt, taciau tam uztenka butiniausiems poreikiams ir viskas. Taip pat kaip ir dauguma pilu kontrabandini kura, jei yra galimybe stengiuos ir maziau mokesciu sumoketi, kodel? Nes kitaip tektu jau nebegyventi, bet egzistuoti. O kaip bebutu norysi gyventi dabar, ne po 10 ar 15 metu..
O ar tikit, kad jei tarkim butu kontrabandos lygis mazas, visi piltu is degaliniu, nepirktu cizu rusisku ir panasiai, pageretu gyvenimo lygis taip, kad kompensuotu didesnes zmoniu islaidas?

yessuz | 12-09 01:07
arturai - na, tai kaip ir nelabai turi ko ant valdzios pykti.

wialniaz | 12-09 01:18
Arturai, pageretu, gal po 10, gal po 20 metu. bet butent kaip ir sakai, norisi gyventi kol dar jegu zydejimas, o ne kazkada, GAL.

nabagas | 12-09 02:17
wialniaz
paklausk to savo seneliu, kurie pergyveno kara ir pokari, kaip jie norejo gyvent?

yessuz labai teisingai pasake, jei tingi dirbt/vagi/suki makles ar pan. tai turekit sazines nekritikuot valdzios, nes jus lygiai tokie pat Ignoruoju

wialniaz | 12-09 02:30
dar blyn vienas anekdotas islindo...
tipiniai seneliai ir pasiliko tokie traumos, kada smertis jau i duris skambina, bet vis tiek skupas diedas kis pensija i sloika ir neduos net seimai kaip butinai to bereiktu, o bobute saugos skareles ir sijonus spintoj neuzsidejus dar nuo ruso ne karto, nes maza kokie laikai uzeis - gal kada labai prireiks! cia tau sveikas poziuris i gyvenima? taip ir gyvenam lietuviai nustekenti tai ruso tai vokiecio, visa tautosaka mokykloj apie tai kaip maryte ir jonukas pietum po dvi bulves valge, nes pieno ir mesos nera nebuvo ir nebus..ir tt ir pan...

dabar nei karas, nei pokaris, nei rusas, tai ir aplinkybes ir lukesciai gyvenimo kiti. nebespank daugiau tokiu veju, nes nei ka ir atsakyt.

DEDE_BRISIUS | 12-09 08:47
Apie nasuma ir kvalifikacijos kelima. Turiu magistra....vienas is darbu tarptautineje kompanijoje, kuri turi savo filialus visame pasaulyje. Naudos realiai sukuriu => nei sveicaras ar vokietis dirbdamas ta pati darba.....ir vistiek turiu skaiciuoti kiekviena centa, tam kad galeciau isgyventi.

2good4you | 12-09 10:22
60procentu mastanciu cia bangoj tik kaip matau...

DEDE_BRISIUS | 12-09 11:12
Gerbiu savikritiskus zmones Gerai maladiec 2good4you

DariusZ28 | 12-09 12:00
Labai teisingai Sniechkus kalba. Gaila, kad taip mastantys (ir gyvenantys Lietuvoje) irasyti i raudonaja knyga.
Kas tiesa tai tiesa - kol Lietuvoje bus rodomi pirstai Gerai vagims, kontrobandininkams ir kitiems, sugebantiems apeiti istatymus, tol mes neisilpsime is savo s.udo.

Sniechkus | 12-09 12:01
wialniaz | 12-08 22:26 Atsakyti privačiai
snieckau, kuo skiriasi pagal tave nasumas pvz koloneles operatoriaus vakaruose ir cia? greiciau kasos aparatas cekius musa - daugiau klientu aptarnauja? tas pats klausimas su pardaveja kokioj megoj ir atitinkamam mall'e bet kur "tenai". autobuso vairuotoju, mokytoju, kiemsargiu, viesbucio administratorium, siuntu isveziotoju ir dar kruva profesiju. nekalbu apie statybininkus kurie cia girti akropoli konstruoja, ar programuotojus ar kazka nuo ko tiesiogiai priklauso projekto vykdymas. bet klaikiai didele profesiju dalis yra "atejau, atidirbau savo valandas, isejau". su nasumu ar darbstumu tai neturi nieko bendro. tai ka jie pagal tave tokio kito, nasaus ir magisko sukuria, del ko gauna 3-5 kartus didesnius atlyginimus?Jau n kartu snekta, pardavejas jokios vertes nekuria... koks tolkas giuncytis apie tai apie ka nera tolko gincytis, nuveik intikan ir apziurek bvp vienam zmogui, jis yra tok koks yra, ir olandijoj yra belenkiek didesnis nei lt ir viskas, o jei ensupranti del ko, atsiversk ekonomikos vadoveli, ir nustok kist savo kasininkes... del nasumo jau isdiskutuotas siltnamio pavizdys kur darbuotojas del puikiai sukurptu salygu ir verslo nasumo 1 priskina pomidoru per diena uz 20k euru ir visiskai palyginus fiziskai nenusikala, nes 80 proc proceso mechanizuota/kompiuterizuota.

rim33 | 12-08 23:39 Atsakyti privačiai
snieckui - kiek benzino galima nusipirkti uz minimalu atlyginima LT ir vakaruose? LT- apie 170Ltr. o vakaruose ?


nu prie ko cia kiek tu gali nusiprikti benzo, o kiek plytu, o kiek indijoj, arba emyratuose galima nusipirkt benzo uz atlyginiam, o kiek geitsas gali isigyt?kokia prasme kelti tokius debiliskus klausimus?, ka tu tuom nori apsakyt, kad "ten" zmones gyvena geriau nei mes, ajktu negali buti, nezinojauJuokiasi ar kasnors cia diskutuoja apie tai? ar bando paneigt kad kazkur kazkas gyvena geriau o kazkas blogiau?, tusciazodziautojas.
wialniaz | 12-09 00:00 tai kaip sutariantys su snieckum savo nuomonem dar karta man paaiskinkit kame tu eiliniu darbuotoju kalte, ant kuriu cia snieckus taip stauge?
O kokia kitaico kuris dirba fabrike uz baksa per diena kalte kad jam baksa moka?, jokia kalte, kitavertus jei zmogus suages nesugebi apsoliuciai nieko, kodel turetu jam kazkas moketi daug ar daugaiu negu jis tam fabtrikuj uzdirba pajamu is savo darbo? nera cia jo kaltes bet noreti gauti daugaiu algos nei sukuri vertes tai tas pats kas noreti piltis benza ir kad tau uz kiekviena litra benzo dar primoketu po lita uz tai kad pilies.
ArturasK | 12-09 00:08 Atsakyti privačiai
Sita diskusija jau kazka primena :d vel tas pats per ta pati.
Paprasciausiai lietuvoje nera palankiu salygu smulkiam/vidutiniam verslui ir didelis biurokratinis aparatas. Jei butu normalios salygos, tai dauguma sedetu ne birzose ar uz 800lt o patis kazka bandytu suktis, o

kad suktis reikia turet noro, valios, dabrstumo ir smegenu, dazniausiai tipinis darbo birzos stovetojas ar dirbantis uz 800lt neturi nei voienos is siu savybiu? kas kaltas?, aplinka? jau sakiau pavizdy, va lenkas toks su zmona ir sunum pries kokis 7 metus prie manes kioska darzoviu atsidare, 10 metru nuo cento parduotuves iejimo ir... verslas klesti, d aznai net eiles prie jo kiosko, pradejo jis turedamas 88 balta supuvusia kiaura ford siera, dabar turi apynauji dzipa ir krovinini busa nusipirkes, kaip supratau jau akzur dar kelis kioskus atsidares?, taip kaip, aplinka kalta, ar tiesiog noro ir smegenu didziajai daliai truksta? vienas kaimietes sedi snabes bonka apsikabines ir verkia koks kuibilius xujovas (pvz kiesha), kita jo kaimynas prasistume ES parama padare sodyba nevjibena, ir suka versla per menesi po 3000-4000k gryno pelno darydamas...ir tu pavyzdziu n galima isvardint...
ArturasK | 12-09 00:28Pats dirbu viename darbe, dar turiu individulia veikla, verslo liudijima, kad sukrapstyciau tuos 2000-2500 i menesi, ir atmetes telefonus, interneta, maista, kura, masinos remontus, mokescius, apranga, nenumatytas islaidas, vaistus, mokslus gyvenciau ant 0, o dirbu ir savaitgaliais ir vakarais, tai ir pagalvoju kartais kam draskytis, jei kaimynai nieko nedirba, gauna pasalpu ir gyvena sau atsipute gerdami kiekviena diena.
pagal aprasyma dirbi NT brokeriu, sakai uzdirbi varganus 2k kuriuos sueda moekscia, uzdirbk 20k per men ir ziurek po mokesciu liks 15k., a kodel vienas brokeris uzdirba tiek, o kita ant 0 sedi?, gal del to kad tingi ar yra per durnas, o gal paprasciausiai sirtis ne tau?, matai cia neteisybe?, nera cia neteisybes, cia kaip tik didziausia teisybe, neteisybe butu jei abu gautu tiek pat, kai vienas dirba 5 kartus daugaiu nei kitas.

Helix | 12-09 13:20
Bet tai, is kur atsiranda tokie atitruke nuo realybes, snieckusai, yesusai ir i juos panasus?

Sniechkus | 12-09 13:29
as geriau vazinesiu ziema pvz vieto lietnyku su surudijusiais skardinukais, bet bent jau zinosiu kad nesu vagisLiežuvis neissizadu ubago lazdos, gal ir teks kadanors vogt, bet jeigutaip ir nutiks, tikrai nesididziuosiu tuom ir nesigirsiu visur is eiles....

yo!žas | 12-09 13:57
Matau, nuomonės arba žiauriai-kapitalistiškos, arba rezistentiškai-socialistinėsCha cha

Kaži, kur Poršas?Nekaltas

DraugasJurikas | 12-09 14:02
piliau, pilu ir toliau pilsiu, kol bus galimybe pilti.

2good4you | 12-09 14:15
Helix neisivaizduoju kubiliaus propaganda smegenis praplovus galyngai kai kuriems vyrmas... As geriau busiu vagis, bet bent busiu ramus del savo ar savo vaiku ateities... jei kada pasitaikyt gaslimybe didelei aferai nuo valstybes... bet niekada nepaimsiu is bedno zmogaus... nes principai neleidzia, mates ir geresnio ir blogesnio gyvenimo esu...

Sniechkus | 12-09 14:29
vaiku ateitis sutaupant 100lt per mensiJuokiasiKvankt?

DEDE_BRISIUS | 12-09 14:37
o kas chia juokingo?

mende | 12-09 15:23
o kiek tu atimi is vaiku pirkdamas kompa anglijoj???

Helix | 12-09 15:23
Snieckau. kas tas 100 lt per men? jei alga min, tai paskaiciuok. 800-mokesciai=640lt. tai skirtumas jauciasi 100lt ar ne?

DariusZ28 | 12-09 15:25
kontrobandiniu cigareciu rukymas, degalu naudojimas man niekaip nesirisa su geresne savo vaiku ateitimi.Nežinau Greiciau tai uztikrina, kad vaikai sedes tame paciame s.ude kaip ir tevai, nes visa salis del tokiu dalyku stovi vietoj- taip, kaip siandien stovi aftomobilis su plikom padangom.

DariusZ28 | 12-09 15:26
helix:
zmogus uzdirdamas 800lt gal geriau turetu isvis pagalvoti, ar gali sau lesti tureti masina?

yo!žas | 12-09 15:52
2good4you, jei nori vagių visuomenėj gyvent, gali kraustytis į Magadaną.
Žiek, ir principingas koks darApakęs Nepaims jis, mat, iš biedno žmogausGeraiAngelas
ĮSISĄMONINK, kad tu atimi iš blogiausiai gyvenančių Lietuvos sluoksnių kaskart, kai perki kontrabandą!!!

yessuz | 12-09 15:58
yozai - pas situos yra krize galvoj. finansine pasibaigs, galvoj - liks amziams.

mende | 12-09 16:04
simonyte cia tu Nekaltas

yessuz | 12-09 16:05
taip.

mende | 12-09 16:13
tada aisku Uffftai eik blia biudzeta skaiciuot Piktas

Helix | 12-09 16:14
Darius, o kodel ne? jis ka? zemesnes rases? o ar zinai, kad tarkim svedijoj, uz toki pasakyma, butum maziausiai, nesuprastas. nes ten apie 80% dirbanciu gauna taip vadinama minimuma.

yo!žas | 12-09 16:21
Helix, o žmogus, pilantis kontrabandinę saliūrą, Švedijoj būtų labiau suprastas?

DariusZ28 | 12-09 16:23
Helix,
Prie ko cia rase? As ne apie minimuma sneku, o apie zmogaus pajamas ir islaidas- , siuo atveju, zmogus kaip sakai, uzdirba 800, kurui nori sutaupyti 100lt/men, tai gaunasi, kad jis realiai isleidzia kurui apie 300lt. Tai ar protinga tam zmogui isvis tureti masina, jei po pasivezinimo lieka tik kokie 400lt?
As, pvz, noriu tureti Bugatti, tai gal man del to dabar reikia eiti vogti uzsimineti kontrobanda, nes mano tokie norai?
Kodel toks minimumas Lietuvoje? Skaityk ankstesnius postus.

yessuz | 12-09 16:25
mende - biudzetas jau suskaiciuotas ir priimtas Ufff

yessuz | 12-09 16:26
galu gale idomu - kiek jus REALIAI pazystat zmoniu, kurie realiai, 100% tik ant to minimalaus 800 sedi? as pvz - nei 1.

Helix | 12-09 16:30
Yozas, gal ir butu suprastas. nezinau. tiesiog, jiems to daryt NEREIKIA. nes ju minimalus atlyginimas (patvirtintas ju valdzios) yra pakankamas isigyt auto, ja islaikyt ir seima aprupint, ir buta apmoket ir t.t. tai yra minimumas, uz kuri zmogus gali pragyvent.

Helix | 12-09 16:34
Darius, prie to, kad musu valdzios patvirtintas minimumas turi atitikt zmogaus minimalius poreikius. o tokie pasakymai, kaip atsisakyk auto, pazeidzia konstitucija, ir gali buti traktuojamas, kaip asmens judejimo laisves suvarzymas.

DEDE_BRISIUS | 12-09 16:41
ir daug kam transporto priemone yra butinybe o ne prabanga.

Helix | 12-09 16:43
Yesus, aukstuomenes pauksteli tu mieliausias, skraidantis atitrukimo nuo realybes debesyse. nusileisk kada ant zemes ir pamatysi, kiek zmoniu gauna minimuma. pamatysi, kiek net jo negauna..

yessuz | 12-09 16:46
helix - nejokia as aukstuomene.
juokingiausia, kad net nei tevu aukstai sedinciu, nei giminiu - neturiu. bet kiek turiu pazistamu - ni vieni nesedi ant minimumo gryno.
yra vieni - praktiskai minimumas. bet dirba, daro savo. o daugiau - vis gauna daugiau nei minimumas. ar juodais, ar baltais - cia kitas klausimas. bet tikrai daugiau.

Valstybe nustatyti minimuma gali TOKI koki paves ekonomika.

Helix | 12-09 16:59
Yessuz, o kas ta ekonomika kuria? ar ne tie patys, kurie gauna minimuma? tai kodel valstybe negina savo maitintoju?! kodel nepasirupinama tuo, kas ekonomika pakeltu is sastingio? kodel nepadaroma taip, kad neapsimoketu ekonomiskai pirkt kontrabandos? kodel vis dar egzistuoja toks didelis socialinis atotrukis? plem, jei tu tarkim nori kad avis uzaugintu daugiau vilnos, tai tu ja paganyk! juk zole savaime auga, o avis garde uzdaryta jos nepasiekia. tai gal reik leist avims pacioms pasiganyt? vistiek jos grys. nes dabar tai viskas apribota. viskam mokesciai didziausi. smulkaus verslo 0! baronkos skyle! kodel pas lenkus, pirmus 2 metus, mokesciu lengvata duodama? kodel lenkas turintis musu verslo liudijimo analoga, gali visoj eu dirbt, ir siust NAMO pinigus? kodel mes negalim? kuo mes nusipelnom gyventi blogiau?

mende | 12-09 17:49
yo!žas
Helix, o žmogus, pilantis kontrabandinę saliūrą, Švedijoj būtų labiau suprastas?
===============
nu kai svedai is kelto tyse alu,snapsa ir cigaretes tockem Apakęsnemaciau nei vieno smerkencio plakato Ne

DariusZ28 | 12-09 17:58
Helix:
kodel mes negalim? kuo mes nusipelnom gyventi blogiau?
------
Cia tas pats, kas klausciau kodel mano kaimynas geriau uz mane gyvena, kuo as uz ji blogesnis? Kodel jis gali sau leisti tureti naujesne masina? Atsakyma turi?

Rafinuotas | 12-09 18:20
nu *pimp...*ova gyvent lietuvoj, tai vaziuokit i uk, ten minimumas 200svaru, degalu litras 1.20sv. Bet duodu 100proc kad ten laimingesni nebusite, kad ir masinos pigiau, degalai pigesne, uzdarbis didesnis.. cia esme yra depresijoj, ir reikia eiti pas psichologa kai kuriem TūsasMirkt

2good4you | 12-09 18:48
as sutinku kad mokant mokescius isbristume is krizes greiciau, bet nebukit akli ir jus kodel tai vyksta ne is gero gyvenimo zmones perka kontrabanda... o kaip kazkas pasake zmogui uzdirbanciam minimuma nevertetu turet automobilio tai galiu atsakyt tau nevertetu gal busto gyvenk budoj kokioje... Siaip jeigu turint darba ir uzdirbant nemazai pinigu abejoju, kad toks zmogus susidometu kontrabanda... o susidomi skurdziausi sluoksniai... tad jeigu esi turtingesnis pasakysiu tiek b1bis tau i sikna kad kelnes nesmuktu... mes neesam zemesne rase uz tave

Helix | 12-09 19:05
Darius, taip! turiu atsakyma! todel, kad kaimyno valdzia protingesne, nes ji supranta, jog kuo turtingesnis kaimynas, tuo didesne jo perkamoji galia, tuo daugiau kaimynas sumoka mokesciu, pvm, ir t.t. dar klausimu kyla? pradekit mastyt galva, o ne skolinta subene..

DariusZ28 | 12-09 19:06
2good4you:
Gyvenau statuose ir pazinojau nemazai vargdieniu, kurie arti minimumo uzdribo, ir ka- nei vienas neturejo masinos, nes negalejo sau to leisti. Tai ko amerikonai prastesni uz lietuvius, jei uzdirbdami minimuma negali tureti masinos, kai tuo tarpu lietuvis gali???
Gal ir zmogelis uzdirbdamas minimuma turi teise isigyti nauja buta Vilniaus centre? - Aisku turi tokia teise, o ar jis vertas to? Zmogui, uzdirbanciam minimuma, masina jau yra PRABANGA. As tiek uzdirbciau, vazineciau autobusu ir buciau patenkintas.

DariusZ28 | 12-09 19:10
Helix:
as kalbejau apie mano tikra kaimynaMirkt
Zmogus vokdamas pvm, pirkdamas kontrobanda mokesciu i vasltybe neatnesa.

Helix | 12-09 19:13
Darius, tai ir vazinek savo autobusu. kodel mes turim orientuotis i status? o del autobusu, zmones gal ir vazinetu, jei jais vaziuot, bent pigiau gautusi nei su automobiliu. na, dar gal, kad susisiekimas jais butu kiek patenkinamas.

Helix | 12-09 19:21
Darius, as irgi rasiau apie savo kaimyna, lenka..

2good4you | 12-09 19:51
DariusZ28 pasakyk kad statuose uz minimuma ir dabar negaletum leist turet sau masinos Cha cha balsu juokiuosi

ArturasK | 12-09 19:57
Snieckus - dirbu su kompu remontu. Irgi galima sakyti, kad va kitas programuoja ir uzdirba 5000lt, bet as nesu ir nebusiu programuotoju, nes nepatinka tai.

Del autobusu, tai man tarkim su autiku nuvaziuoti i Klaipeda ar Kauna kainuoja panasiai, kiek kad su savo masina pridejus eksploatacija.. o vietinio transporto nera, tai ka daryti?

acapulco | 12-09 20:10
Lietuviai lenkai ir tt..kur uzsieny bedirbtu pagrinde tu saliu minimuma ir uzdirba.Bet kazkodel patenkinti iki ausu.Gyvena.

yessuz | 12-09 23:17
Geliks - o kodel tu nori savo atlyginima/minimuma lyginti su svedo, olando ar anglo?
Kodel ner noro lygintis su Latviais, Slovakais, Rumunais, Bulgarais? Jie yra tokioje pacioje situacijoje kaip mes.

aisku, butu zjbs lyginti su Liuksemburgu pvz.. nu bet komon Cha cha

acapulco | 12-09 23:52
tai ka ten darius lygina mikimauzu minimumo nauda su musiskiu?

yessuz | 12-10 00:13
akapulko - jis lygina situacija (ne finansu kieki) ir mastyma.

tik pas mus dirbdamas uz minimuma isivaizduoja kad jam to minimumo turi uztekti ir 100m2 butui vln centre + naujai masina.

acapulco | 12-10 00:24
sapnai visiski su tais centrais ir minimumu Juokiasi Cia ir prezidento alga gaudamas trumpam gyvenime lizingo neismokesi butui centre Juokiasi

Man labiau uzkliuvo ,tai kad anot jo su mikimauziniu minimumu tu anei masinos nieko net pasvajot negali. Nors Minimumas ten jei neklystu 12-500usd.O mikimauzui baksas yra pinigas,nes viskas sukurta zmogui.Daug pazystamu ten sedi.Del vieno jis teisus .Ten privalai ART. Tik skirtumas kad cia ark neares paprastam darbininkui ,kad ir auksaraankiui cia valciu gyvent kaip ten gaunanciam MINIMUMA-mazai...

Jau nekalbu apie airijas kur zmones gaudami minimumus nuomojasi namus.Uz airijos minimumus per kelis metus mano pazystami namus jau turi susipirke Juokiasi

yessuz | 12-10 00:27
akapulko - bet lyginti reikia su panasiom ekonomikom o ne su issivysciusiomis. va kur esme.

ArturasK | 12-10 00:39
Galime uzsiimti seimo lygio kalbomis, kaip gyvenimas geres, bukim saziningi, niekur nevaziuokim ir t.t.
Bet mes negyvename 500 metu, ir as kaip ir kiekvienas kitas forumo dalyvis norime gyventi dabar, o ne po 10 ar 20 metu, ir norime GYVENTI o ne ISGYVENTI, nesvarbu ar lenkdami nugaras prie stakliu, maximos kasoje, statydami namus ar vadovaudami imonei. Ne tam mes mokomes, dirbam, tobulejam, stengiames, jei cia nevertina, ivertins kitur.
Labanakt Labas

wialniaz | 12-10 01:35
ble yessau:

1. kam butinai ir tau ir snieckui reik perfrazuot viska ir nusudyt i visiska extremaluma? kas kalbejo apie buta vln centre ir nauja masina??? taip norit savo tiesas irodyt, kad pradedat metaforas is oro kabinet. kalbeta apie butinus, o ne butiniausius dalykus is minimumo. t.y. ne vien dziaugtis tuo kad turi kruopu ir ant galvos nesninga, o turi normalius namus, masina ir galimybe gyventi i parduotuves einant ne vien tik pasiziuret.
2. tai jei su panasiom ekonomikom atlygiais lyginames, tai gal ir salygas susidaryt kontrabandai su panasiom ekonomikom lyginam? manai slovakai neapsirupina istekliais is ukrainos?

taikot dvigubus standartus, ant visko dar gerai pasudot i savo puse, reikia ar nereikia ir norit kazka irodyt........ Blogai

Helix | 12-10 02:49
Yesus, o todel, kad mes juos buvom jau kaip ir pasivije. kam reikejo vel daryt milziniska suoli atgal? be to, danai, svedai, norvegai, suomiai, gyvena socializmo santvarkoj, ka mes patyrem 70m begyje.

Helix | 12-10 02:54
wialniaz Gerai Taip

yessuz | 12-10 09:14
Helix - kas tau sake kad mes buvom pasivije? Juokiasi

pas danus, svedus, norvegus ir suomius yra Socialistine demokratija. mes gyvenom komunizme. jei pamirsai.

Helix | 12-10 10:13
Yesus, aik tu an triju raidziu, vaiksciojanti demokratija tu. nei tu pameni kas buvo, nei tu zinai, kaip pas juos yra, nei tu gali palygint. nuvaziuok, pasidomek, tada pamatysi, kaip danai, svedai jau mokosi ''kombinuot'', ka mes praejom senai. gincijasi jis dar matai.

rim33 | 12-10 14:14
welniaz teisingai sako - cia yra pora gudriu bukagalviu , arba jais apsimetanciu, kurie demagogiskai raso bile ka , kad tik islaikyt esama padeti, kuri jiems ir yra gera.

DariusZ28 | 12-10 14:57
2good4you | 12-09 19:51
DariusZ28 pasakyk kad statuose uz minimuma ir dabar negaletum leist turet sau masinos balsu juokiuosi

--------
Imam Colorada, labai neblogai eknomiskai issilaikiusi valstija. Minimumas ten dabar $7.25/val (pries 5 metus buvo 5.25). per menesi gaunasi apie $1250. Atemam mokescius apie 200, sveikatos draudimas 80 (vidutiniskai), gaunam $970 i rankas. Vidutinio buto nuoma Denveryje $500/men. Lieka 470
Kukliai pavalgyti menesiui gaunasi apie $200.
lieka $270. Tarkim tas zmogus stebuklingai daugiau niekur neisleidzia.
Kadangi zmogus, kaip sakai, turi teise tureti masina, ir ne betkokia, tai imam ~8 metu senumo Honda civic. Kaina , tarkim randi labai gera deala - $5000
Tiek zmogus susitaupys per beveik 18 menesiu. Draudimas apie $500/metam.
Ar masina genda? ten galvoji remontas pigus? Tepalu reikia, benzino reikia?
Ar gali toks pileitis sau leisti (o ne tik noreti) tureti auto???

rim33 | 12-10 15:01
darius - o kam imt masina uz 5k usd ? Imkim pigiausia vaziuojanti - tarkim 2 golpa.

DariusZ28 | 12-10 15:04
rim33:
taigi cia, pasak kaikuriu dalyviu, butu asmens teisiu pazeidimas. Jei zmogus nori masinos, o ne lauzo, tai valstybe privalo toki jam leisti isigyti!!!

Helix | 12-10 15:20
Man kazkodel atrodo, kad ta uz 5k$ bus didesnis lauzas nei mk2 golfas uz 1k$.

nabagas | 12-10 15:24
Helix | 12-10 02:49
Yesus, o todel, kad mes juos buvom jau kaip ir pasivije. kam reikejo vel daryt milziniska suoli atgal? be to, danai, svedai, norvegai, suomiai, gyvena socializmo santvarkoj, ka mes patyrem 70m begyje.


Apsvaigęs geriau jau apie masinas dikutuok

DEDE_BRISIUS | 12-10 15:25
uzh musu minimuma buto nuomai ir komunalkem neuztenka

Helix | 12-10 15:31
Nabagas, kas kaltas, kad 2006-2008 neuzdirbdavai bent 1k€?

nabagas | 12-10 15:52
Prie ko cia '06-'08? Tada buvo burbulas, kai visi priseme paskolu ne pagal savo galimybes. Kai pagamini vertes maziau nei gauni ir isleidi uz tai pinigeliu, tada pabaiga yra viena ir joje mes dabar sedim.

yo!žas | 12-10 15:58
Noriu naujos Alfa Romeo MiTo. Noriu!!! NORIUUžsispyręs
Kodėl LT valdžia man jos neduoda? Kodėl man jos nenuperka? Jeigu nupirktų, tai tada būčiau geras pilietis - mokėčiau mokesčius, tikrai nepirkčiau kontrabandos ir kitus skatinčiau taip pat elgtis.
Linksmybės

Helix | 12-10 16:38
Nabagas, ne visi prisieme paskolu, todel kalbek uz save. o ne uz kitus, ir tuo labiau uz visus. Nekaltas

nabagas | 12-10 17:05
Esme tame, kad gaudavom pinigu nors prekiu uz tiek nepagamindavom. Kitaip tariant pinigai i musu kisenes ejo is oro(paskolu). Kad pats nebuvai paemes paskolos nesvarbu, nes buvo paemes pvz tavo sefas, kur tau alga mokejo. Ir taip puse Lietuveles... O dabar raskom to vaisius

Helix | 12-10 17:15
As neraskau. Nekaltas kaip bebutu keista. kas eme paskolas, tas rasko tuos vaisius. kas i sh iklampino sali, tas tegul ir traukia. kodel kazkas pelnosi is to, o as su kitais paprastais zmonem turit uz tai atidirbinet?

DariusZ28 | 12-10 17:19
Helix:
o as su kitais paprastais zmonem turit uz tai atidirbinet?
------
o kodel AS turiu moketi padidejusius mokescius uz tai, kad nera surenkama pakankamai mokesciu is degalu, nes toks kaip tu pila kontrobanda ir nemoka mokesciu?

nabagas | 12-10 17:36
Helix kazkoks asmenybes susidvejinimas Paplepėkim
Is pradziu sako, kad jis neeme jokiu paskolu ir nerasko to vaisiu, o po to piktinasi, kad jam reikia uz tai atidirbti.
diskutacija Cha cha

Helix | 12-10 17:43
Darius, o kas tave vercia daryti tai, ko nenori? beje, kontrabandos nepilu. jos tiesiog nera svedijoj. Mirkt
Nabagas, jei tau atrodo, kad as piktinuosi, tai gal pradziai persizegnok, mazu pades nuo iskreiptu vaizdu. Labas

DefJam_MC | 12-10 18:28
kiek komentaru Baisus beveik kaip kokiam delfi Juokiasi

rim33 | 12-10 19:55
Klausimas: ar gaves atlyginima ir sumokejes visus mokescius pilietis turi laisve uz uzdirbtus savo pinigus pirkti ten ir ta ka jis nori?

DefJam_MC | 12-10 20:49
cia vienas gerai koministine planine ekonomika su skandinaviska socialdemokratija sumaishe Juokiasi vos nenukritau nuo kedes Cha cha svedijoj irgi kolukiai yra? Cha cha bl bl matosi kai zmogus viena ausim kazka girdejes Cha cha

Helix | 12-11 06:32
Def, gali krist vel is kedes, priedo, galva i grindis pastuksent, nes tie kolukiai pas juos vadinasi komuna. kaip komuna nusprendzia (kolukio valdzia) taip zmones ir daro. (demo kratija skias..)
Del vienos ausies, tai.. dirbu vienam is tokiu kolukiu. o tu toliau isivaizduok, kad ten kazkokia socialdemokratija. buk ir toliau atitrukusiu nuo realybes.. Juokiasi socialdemokratas..

Helix | 12-11 08:06
''Turi'' tarkim imone kokia, tam taip vadinamam koluky, ir tarkim, nori imonei nupirkt nauja tp (kabluka, ar busa, arimo padargams veziot) tai eini i komuna, ir destai problema. itikinsi kad reikia- leis pirkt. neitikinsi- vazinesi senu tripangu. ir t.t. Cha cha cia yra sv. socdemokratijos pavizdys. Cha cha bet gal ir gerai. nera liurbiu kaip pas mus, kurie algu darbuotojam nemoka, o patys naujom masinom vazineja, pilis statosi..

Sniechkus | 12-11 17:30
malonu skaityt, ens jau manaiu kad as tik vienas ideologiskai nesupuves cia.
beje olandijoje is mimimuma uzdirbanciu niekas beveik auto neturi, nes per brangu butu islaikyt.
o kad lietuviui xujova, tai cia ne prasta padetis ekonomikos, o lietuvio mentalitetas ar net tautinis bruozas, nuvaziuoji net ir i ukraina kur zmones visiski bomzai su ziguliukais supuvusiais vazineja, ir sypsosi, pasibedavoja, bet snukis nesurauktas kaip litovco, cia atvarai tai visi perkreiptom rozom, nors gyvena 10x geriau nei kad xaxolas kada gyvens.... sukos sovietai padare savo juoda dabar, net 20 metu praejus zmonem atrodo kad "dede is valdzios" turi jam kazka duot uz kazka. yra taip kaip yra, o jau blogai zmogui ar ne priklauso nuo jo pacio labiau nes tam kuriam xujovas gyvenimas gaunant 2k, jis bus lygiai toks pat xujovas ir 20k gaunant.
pamenu maciau bobute is leliunu kaimo (15km nuo utenos), ana gaudama ten kazkokia bazine pamazinta pencija sugeba per metus sutaupyt kelionei i kokia ispanija, senole jau bemaz visa pasauli baigia apkeliaut, per mensi ji isleidzia 60lt, visa kita sutaupo, vasara kelais savaites is santaupu keliaujaCha cha.
kas cia sako "va kaikam masina butinybe", nzn gal duok dieve is visu turinciu masinas butinybe ja tureti yra kokiems 2 procentams, gyvenant mieste apskritai masina nereikalinga. kazkas cia sake "va viesaku keliaut i klaipeda vos ne tas pats gaunas" atsakau, kas trugdo susirasti kad ir intike 2-3 pakeleivius kurie tau sumestu ant benzo ir nuvaziuotum praktiskai nemokamai, ne geriau sedesiu reksiu bedavosios bet siknos nepakelsiu kad akzka pakiest sutaupyt uzdirbt ar issprest.... kazkaip nesimato man kad labai cia zmones ant benzo neturetu, rytais 80 proc masinu kamsciuose sedi po 1 zmogu, va pasiimk pakeliui bendadarbi sutaupysi 50 proc, ir nereikes vogt...

DariusZ28 | 12-11 18:05
Cia jau butu asmens teisiu pazeidimas - valstybe privalo pilieciui sukurti tokias salygas, kad jis galetu vazineti vienasTaip

rim33 | 12-11 18:50
snieckus - po kiek "opiumas liaudziai" ? Juokiasi

Sniechkus | 12-11 18:52
labdara ciaCha cha
man idomu kiek kacapai moka respublikom ir vakaro ziniom alfomelte uz ju ****rasliavas kuriu prisiskaite visi "pikti ir nelaimingi, todel mastyti tingi"

Sniechkus | 12-11 18:55
DariusZ28 1 ir dar su ne senesne kaip 5 metu senumo masina ir ne silpnesniu kaip 150kw varikliuGerai

rim33 | 12-11 19:01
klausimas , kuris neatsakytas:
ar gaves atlyginima ir sumokejes visus mokescius pilietis turi laisve uz uzdirbtus savo pinigus pirkti ten ir ta ka jis nori?
(Jei ne - kokiame teises akte ir kokiame str. tai yra apibrezta).

Čyžikas | 12-11 19:09
blia pridiskutavoApakęs

Sniechkus | 12-11 19:14
rim33 | 12-11 19:01 "ar gaves atlyginima ir sumokejes visus mokescius pilietisturi laisve uz uzdirbtus savo pinigus pirkti ten ir ta ka jis nori?"

kaip suprast TEN ir TA?Cha cha kur ten?Cha cha
gali pirkt tailande mazus vaikusJuokiasi

DariusZ28 | 12-11 19:33
rim33:
ar gaves atlyginima ir sumokejes visus mokescius pilietis turi laisve uz uzdirbtus savo pinigus pirkti ten ir ta ka jis nori?
(Jei ne - kokiame teises akte ir kokiame str. tai yra apibrezta).

Gali pirkti ka tik nori, bet rekomenduoju geriau tai, kas legalu. O jei uz uzdirbtus pinigus neiseina ipirkti asmeninio lektuvo,prasom nedejuotiLabas

rim33 | 12-11 19:49
Snieckus - is tavo komentaru susidaro ispudis kad pragyvenimo lygi matuoji kelioniu ir mazu vaiku kainomis... Cha cha

rim33 | 12-11 19:54
Darius teisus - uz uzdirbtus pinigus nuo kuriu sumoketi mokesciai - zmogus gali pirkti ka nori ir kur nori. Todel tolimesnes diskusijos apie "pirk preke lietuviska" neturi pagrindo. Tiek perkant cukru, alkoholi , kura ar cigaretes kitoj valstybej. Nepriklausomai nuo to valstybe privalo uztikrinti savo pareigas uz surinktus zmoniu mokescius.

DariusZ28 | 12-11 20:00
Taip, kitoje valstybeje galima pirkti prekes, ir parsigabenti ju toki kieki, koki leidzia istatymai. O pirkti kura is koloneles garaze yra nelegalu. Tokiems valstybe privalo uztikrinti... kaliuze!!!

rim33 | 12-11 21:34
kiek aprasyta spaudoje - baudziami vien tik garaziniai pardavejai. Dar nenubaustas nei vienas garazinio kuro pirkejas. Taip kad PIRKTI galima kur nori.

DariusZ28 | 12-11 23:21
aha, nupirk man automata su pora granatu ir pasigirk kriminalistamCha cha
http://www.facebook.com/video/video.php?v=174822392539156

Smertis | 12-12 02:48
Jo, lietuvio logika gelezine. Kodel as turiu nevogti, jei kiti vagia. Juk vagia valdzia, tai ir as vogsiu. O valdzia vagia todel, kad joje tie patys zmones. Is dangaus jie nukrite. Vieno tevas, kito brolis, trecio sunus. Bet ne! Jie vagia, tai blogai. O, kad as vagiu, tai cia jau gerai. Tu prieini prie lito skirtumo tarp baltarusisko dyzelio, ji ir vagi is LT. Jis prieina prie lemono, vagia is ten.
Dabar del ploksciu pjaustytojo ir jo sefo. Tas pjaustytojas visa diena galvoja, kaip apipisti sefa, kad chaltura padaryti. O sefas galvoja, kaip darbuotoja, valstybe apipisti. Ir ka turime? uzburta rata. Ir niekas nesikeis per amzius. Vogei gaudamas minimuma, vogsi ir gaudamas 10000lt. NEs tokiu atveju politikai nevagia ir verslininkai nevogtu. Bet vagia! Tad turimas pinigu kiekis neturi nieko bendro su "hobiu".
Ir taip visur, bet kurioje srityje. Medikai, mentai ir t.t. Vienas duoda, kitas ima, bet abu skundziasi, kad blogai gyventi.
O lyginti LT su vakarais, tai isvis beprasmybe. ar bent vienas ten buvo kiek ilgesni laika ir mate tikra gyvenima? Pensininkai visur biedni, maista renkasi pigesni, vaiksto is secondhand rubais ir masinu nelaiko. Nes vakaruose masina yra brangus dalykas. Draudimas brangu (pas mus 10lt. pakelus rekia, kad vel apvogti buvo), metini keliu mokesti moketi reikia (lietuviui jis nereikalingas, valdzio ismislas). Daugelis zmoniu vazineja visuomeniniu transportu ir t.t. O koks lietuvis be nuosavos masinos.
Norint kazka pakeist, reikia patiems keistis. Kokia tu turi teise reikalauti is valdzios, kad ji nevogtu, jei pats vagi?

Sniechkus | 12-12 03:34
darius, oj gera sita dalis, i tema labaiŠypsena
Smertis tiesa kalba tavo lupomisŠypsena

Helix | 12-12 05:09
Idiotu burelis.. per kuria vieta zmogus vagia, pirkdamas garaze kura? Kvankt? jei jis perka, vadinasi moka PINIGUS! jis PERKA kura uz mazesne, ar gal but rinkos kaina. nes ta kaina, reguliuoja paklausos- pasiulos balansas. degalinese kuras brangus, nes ji tiekia, gamina ir t.t. MONOPOLISTAS. ir tie, kas dar karta issizios, kad kazkas kazka vagia ir pan., bus MONOPOLISTO SUBINLAIZIAI! o kad garazinis nesumoka mokesciu, kieno kalte? dundukai..

rim33 | 12-12 09:56
Darius - nors straipsnio tema ne apie tai - bet ir nusipirkti tavo isvardintus daiktus nera jokiu problemu nuvaziavus kad ir ta pati Somali ar Iraka ar Afganistana ar kita sali kur tai legalu. Ir po to zmogui sugrizus , musu kriminalistams netgi pateikti pirkimo pardavimo sutartis - ir anie nieko nepadarys. Aisku tuos daiktus PERVEZTI per siena, ir TURETI musu salyje - tai jau kitas klausimas (kuris nesusijes su uzdirbtu pinigu isleidimo klausimu). Pinigu isleidimo aspektu - tai visiskai teiseta.

Kitas dalykas - zmogui nuo uzdirbtu pinigu mokesciams atskaiciuojama apie du trecdalius , ir tik likusia dali jam sumokama "i rankas" . Ar tai teisinga ? Tarkim galbut, nors mano nuomone kitokia. Bet nepaisant to , uz ta likusi trecdali zmogui perkant kura - jam dar priskaiciuojamas akcizas ir kas absurdiskaisia - PVM tam paciam akcizui.
O dabar paskaiciuokit kiek bendrai mokesciu atskaiciuojama kai zmogus uzdirba 3 tukst "ant popieriaus" ir nori "uz visus" nusipirkti kuro.
Gaunasi apytikriai 85-90 procentu. Ar tai normalu ?
Dar vienas klausimas - kur skiriami tie surinkti mokeciai ? Kodel nuejus i visokias poliklinikas , ligonines ar mokyklas zmogui, sumokejusiam 90 proc mokesciu - dar reikia "damoketi".

yo!žas | 12-12 11:16
Helix, pagal tavo logiką išeina, kad perkantys tabore irgi gali būti pateisinti? Juk jie moka PINIGUS!
Kvankt?

rim33 | 12-12 11:33
jozai - kur yra garaze perkamo kuro nelegalumas? Nusiperka zmogus kanistra kuro kokiam nors -oile su visais cekiais. Po to garazo kaimynui paprasius ir parduoda jam ta kura. Kur pazeidimas ?

Helix | 12-12 12:01
Yozas, chuli tu lenki i krastutinumus? ir isvis, apie granatas, sprogmenis, kam rasyt? kam tie krastutinumai, kada kalba vyksta, apie pirmo butinumo preke, praktiskai visose musu gyvenimo srityse. mastykit adekvaciai, nes jau nebejuokinga nuo Kvankt? rastliavos.

Smertis | 12-12 12:24
Svarbiausia rasti pateisinima sau, nors pats zinai, kad vagi! O visa lietuva atsistojus ploja ir sako - o, broli, tu vienas is musu! Buk pagarbintas!

Sniechkus | 12-12 12:29
sikau ir tapsnojau...

Helix | 12-12 12:42
Smerti, as zinau, kad nevagiu. o jei tau atrodo, kad vagi, tai.. cia tavo problemos buti vergu.

Smertis | 12-12 12:51
Helix, zinoma, kad nevagi. Daktarui duoti kysi irgi yra teigiamas dalykas, juk moki pigiau, nei moketum pa polnoj programie! ko tada skustis, kad blogai LT gyvent! taip ir toliau!
O kieno as vergas, tai taip ir nesupratau...

Helix | 12-12 12:58
Smertiau, as svedijoj gyvenu. o cia, neimanoma vogt. o ir nereikia. nes alyginimo uztenka, ir uz kura sumoket, ir uz buta, ir maistui, negalvojant ar rytoj uzteks pavalgyt, ir dar sutaupyt lieka. o kieno tu vergas? gal savo minciu? nepagalvojai?

Smertis | 12-12 13:06
Klausyk, Helix. As netoli tave gyvenu. Bet nereikia lia lia. Lietuvis visur vagia! Svedijoje vazineja su lietuviskom masinom, nemoku keliu mokesciu. Nors gauna svediska atlyginima. Vis tiek, tai kokia buitine technika is siuklsyno tems, nors tai ir nelegalu. As nesakau, kad tu taip darai. Bet dauguma daro!
O lyginti svedija su lt biski ankstoka...

rim33 | 12-12 13:30
Aiskinu dar karta - zmogus gaunantis atlyginima, nuo kurio nuskaiciuoti visi mokesciai - turi teise pirkti kura kur nori. Ir jis negali buti kaltinamas vagyste is principo , kad perka kura ne LT ir nesumoka LT akcizu. Kur zmogui patinka - ten jis ir perka. Nera zmonems nustatytos prievoles pirkti kura tik LT.
Ir dabar valstybes pareiga suteikti zmogui paslaugas uz tuos jo sumoketus mokescius.
Kokios gali buti dar diskusijos ? Apie kelioniu i Maljorkas ir vaiku kaina tailande? Nejuokinkit...

Smertis | 12-12 13:34
rim33. Esme dar ir ta, kad tas veikejas, is iurio perki benza, nemoka jokiu mokesciu nuo savo pajamu. Dar turbut darbo birzoj sedi ir valstybe jam apmoka socialini draudima. Kad ir kaip vartytum, vagi is saves. Dar daugiau valstybe turetu tau nuskaiciuot mokesciu, kad pradetum galvoti!

rim33 | 12-12 13:43
smerti - tarkim gaves atlyginima, as kuro visai neperku. Valstybe per kura i biudzeta negauna akcizu. Garazinis pardavejas irgi negauna jokiu pajamu. Tai gaunasi kaip ir "nevagia" pagal tave, bet valstybe akcizo taip ar taip negauna.
Taip kad cia ne zmoniu problema, o valstybes nustatytu zaidimo taisykliu (teisinio ekonominio reguliavimo).

Smertis | 12-12 13:49
Visu pirma, tai yra poziuris!
o kitas klausimas - kas ta valstybe? paprasciausia, tai as, tu ir kt. taigi, tavo, mano nustatytos zaidimo taisykles.
Logika paprasta - vagi, tai nesiskusk, kad blogai gyveni. Nevagi, tai gali reikalauti, kad ir kiti nevogtu.

rim33 | 12-12 13:59
Smerti-> Vagyste - SVETIMO turto pasisavinimas.
Taip kad piliecio disponavimas savo turtu (pinigais) savo nuoziura ir nesant nustatytai tam prievolei - jokia ne vagyste.

O apibrezimas "valstybe - tai as tu ir t.t. visuma" - tai tik deklaracija, nes realiai , kai prieinama iki prievoliu ir pareigu - viskas sekmingai atsiskiria ir pastatoma i priesingas puses su visomis is to isplaukianciomis pasekmemis.

Smertis | 12-12 14:20
o kontrabanda yra nelegaliai iveztos prekes. o prekyba garaze kuru yra nelegali prekyba, nemokant mokesciu nuo gautu pajamu, nesilaikant prekiu apskaitos taisykliu. Kitaip sakant, nusikaltimas.

rim33 | 12-12 14:32
gal gali parasyt normalu kontrabandos apibrezima , o ne savo svaiciojimus?

Helix | 12-12 14:56
Smertis, skirtingai nuo kitu lietuviu nevagiu, nes mano gyvenimiskas poziuris to neleidzia daryt. todel nereikia lygiuot visus i viena eile. o svedams tas patinka. jie mato, kad stengiesi ir visapusiskai padeda. vien del to, neverta lyst i nesamones. Labas

nabagas | 12-12 23:04
rim33 | 12-12 13:43
smerti - tarkim gaves atlyginima, as kuro visai neperku. Valstybe per kura i biudzeta negauna akcizu. Garazinis pardavejas irgi negauna jokiu pajamu. Tai gaunasi kaip ir "nevagia" pagal tave, bet valstybe akcizo taip ar taip negauna.


Jei neperki kuro reiskias nevaziuoji su masina, nevaziuoji su masina reiksias negadini keliu, negadini keliu, tai nx reikalingi tie mokesciai is taves.
Be to, jei tu pinigu neisleisi ant kuro, isleisi kitur, o ten jie ir bus apmokestinti.
Nejau taip sunku suvokt, ar tiesiog nesinori?

yessuz | 12-13 00:08
matau kad krize galvoj tesis dar ilgai Juokiasi

Helix | 12-13 09:29
Smertiau, o jei pinigus neisleidi? jei, dedi kur i kojine ir iki geresniu laiku?
yessus, tu vis dar tiki, kad krize- savaiminis procesas?

rim33 | 12-13 09:37
nabagas | 12-12 23:04 Atsakyti privačiai

rim33 | 12-12 13:43
smerti - tarkim gaves atlyginima, as kuro visai neperku. Valstybe per kura i biudzeta negauna akcizu. Garazinis pardavejas irgi negauna jokiu pajamu. Tai gaunasi kaip ir "nevagia" pagal tave, bet valstybe akcizo taip ar taip negauna.Jei neperki kuro reiskias nevaziuoji su masina, nevaziuoji su masina reiksias negadini keliu, negadini keliu, tai nx reikalingi tie mokesciai is taves.
Be to, jei tu pinigu neisleisi ant kuro, isleisi kitur, o ten jie ir bus apmokestinti.
Nejau taip sunku suvokt, ar tiesiog nesinori?
------------
Ka reiskia isleisi kitur ir ten jie bus dar apmokestinti ? Taigi jie jau buvo vienakart apmokestinti kai zmogus juos uzdirbo.

yessuz | 12-13 09:49
geliks - o tu vis dar tiki pasakomis apie tai kad kubilas sukele krize, kad paxius ives pilieciu valdyma ir kad jis geriausias prezikas?

yessuz | 12-13 09:50
rim - tai reiskia, kad isleisi kazkur kitur - pirksi duona, piena, nuo jo bus mokamas pvm'as, tiekejas sumokes akciza kurui ir tt

Helix | 12-13 10:07
Yessus, kubilas yra tik marionete.. tarpine grandis viso sio zaidimo.

Helix | 12-13 10:09
Yessus, o jei, nepirksi duonos, pieno, gyvensi kaime, valgysi savo uzsiaugintas bulves ir t.t. arsi zeme beakcizine saliara ir panasiai. kaip tada?

DariusZ28 | 12-13 10:12
rim33:
Ka reiskia isleisi kitur ir ten jie bus dar apmokestinti ? Taigi jie jau buvo vienakart apmokestinti kai zmogus juos uzdirbo.

bet tau ziuriu tikrai prastai su mokesciu sistemos ziniom.

DariusZ28 | 12-13 10:16
Helix | 12-13 10:09
Yessus, o jei, nepirksi duonos, pieno, gyvensi kaime, valgysi savo uzsiaugintas bulves ir t.t. arsi zeme beakcizine saliara ir panasiai. kaip tada?

Haha, logikos nelabai cia yra. Tai uz ka jis pirks ta beakcizi kura? Reiskias kazkokias pajamas vistiek tures, o jei bus pajamos, reiskias bus ir mokesciai.
Geresnis cia pavyzdys butu bomzas, jis tikrai jokiu mokesciu nemoka, bet uztai ir jis nieko negauna (turi tik issikovoti vieta prie konteinerio), paprasta kaip 2 kart 2.

rim33 | 12-13 10:20
yessuz | 12-13 09:50 Atsakyti privačiai
rim - tai reiskia, kad isleisi kazkur kitur - pirksi duona, piena, nuo jo bus mokamas pvm'as, tiekejas sumokes akciza kurui ir tt
---------
Tai tas prekes tu taip ar taip perki. Ir nereikia tiketi, kad vezejai visa kura perka musu degalinese - kiek yra zinoma - vairuotojams yra prisakyta gristant i LT siena pervaziuoti PILNAIS bakais. Padaro reisa masina i uzsieni - po to po LT pasivazineja. Paskui vel reisa i uzsieni. Ir visa tai yra legalu. Nors kai kuriems iskrypeliams atrodo kad vagyste...
Taip kad akcizu padidininmas virs tam tikros ribos tik sumazina pinigu surinkima.

yessuz | 12-13 10:33
rim - kai kurie vezejai perka ant lt, nes daugiau sutaupo suzaisdami su pvm. cia jei ka.

rim33 | 12-13 10:44
yessuz | 12-13 10:33 Atsakyti privačiai
rim - kai kurie vezejai perka ant lt, nes daugiau sutaupo suzaisdami su pvm. cia jei ka.
----
Tas tai taip, bet ir nuo to mokesciu surenkama tik maziau.

Helix | 12-13 10:57
Darius, klausimas buvo apie tai, kaip bus, jei zmogus dirba, uzdirba, sumoka mokescius, bet pinigu neisleidzia..
per sunkus klausimas?

DariusZ28 | 12-13 11:12
helix:
Taigi as jau i tai atsakiau - jei zmogus uzdirba, tai reiskias ir sumokejo mokescius uzdirbdamas.Gal pardave bulves parduotuviu tinkui? Jei taip, reiskias parduotuve sumokejo PVM. O gal tas ukininkas pardave visas bulves vaisciodamas po butus? tada pvm nebus sumoketas, bet jei tai yra leidziama istatymu, tai nematau jokios bedos, reiskais tas ukininkas turi dziaugtis, kad taip yra.

Helix | 12-13 11:21
Darius, kartoju paskutini karta. Cha cha jei zmogus gauna pinigus (uzdirba, ar kitaip kaip gauna) bet NEISLEIDZIA. kas tada? Nekaltas

DariusZ28 | 12-13 11:42
hm, kas per keistas klausimas? Gal tada tas zmogus ziuri 'sok su manimi'?, nors ne, tada reiktu uz telika ir elektra susimoketi. Gal tada ausis krapsto?Nekaltas

Helix | 12-13 11:59
Matyt, per sunku klausima uzdaviau.. Nežinau

rim33 | 12-13 12:01
DariusZ28 | 12-13 11:42 Atsakyti privačiai
hm, kas per keistas klausimas? Gal tada tas zmogus ziuri 'sok su manimi'?, nors ne, tada reiktu uz telika ir elektra susimoketi. Gal tada ausis krapsto?Nekaltas
---
kazkas pas jumi su logika netvarkoj. Taigi aiskiai parasyta - pinigu neisleidzia , ir suprast reikia kad susijusioms su straipsnio tema prekems. O ne savo kliedesius priskirt kitam ir po to paneiginet ...

yessuz | 12-13 12:27
rim - tai jei asmuo nesinaudoja JOKIA (absoliuciai) valstybes sukurta infrastruktura (t.y. keliai ir pan) tai logiska kad is jo ir mokescio niekas nereikalauja.

rim33 | 12-13 12:29
iesuz - kur parasyta kad tas mokestis "uz infrastrukturos naudojima" ?

DariusZ28 | 12-13 12:32
rim33:
nu nepyk, bet tai tikrai durnas klausimas. Jei zmogus niekur pinigu neisleidzia, tai jis nieko ir negauna t.y. sios temos atzvilgiu NEPERKA kuro. Dar tokio istatymo nera, kad zmogus privaletu pirkti dyzeli is koloneles (nes kitaip bauda uz nepirkima).

rim33 | 12-13 12:35
klausimas nedurnas, bet durnas yra nuomones formavimas, kai priesingai kazkieno egoistiniams lukesciams , zmogus pats sprendzia kur isleisti savo pinigus.
Taip pat yra durnai nepadorus apmokestinimas sudarantis apie 90 proc nuo uzdirbtu pinigu - va cia jau panasiau i vagyste ar atvira plesima.

DariusZ28 | 12-13 12:46
tai tada man pasakyk, ar ar Sankdinavijoje, UK, DE ir kitur irgi 'vagystes ar atviras plesimas'? Ten daug kur mokesciai/akcizai dar didesni.

Helix | 12-13 13:07
Skandinavijoj ir kitur, mokesciai nesudaro 90% zmogaus uzdirbamu pinigu.
be to, jie uz sumoketus mokescius gauna paslauga- sutvarkytus, lygius kelius, soc apsauga, teisesauga auksciausio lygio, ir daug, daug kitu dalyku.

rim33 | 12-13 13:08
atsakau: apie koki neapmokestinama minimuma kalbame ?

DariusZ28 | 12-13 13:36
Helix:
Tai kodel tada ten viskas taip brangiau?
rim33:
gal pakalbekime geriau apie tarkim apie 5000e/men? Kokie mekesciai tokiai algai lt ir 'ten'? Tik nesakyk, kad jei daug uzdirba, tai ji, kaip tu sakai, galima vokti ir apipilesti.

Helix | 12-13 13:45
Darius, kas ten viskas, tiek brangiau? Juokiasi
a.. jo. atlyginimai tikrai ten brangesni. Juokiasi Darius, pavaziuok kada i kokia danija, svedija, nusipirk ten ka nors, tada sakyk, brangiau. Cha cha ai.. benzas ten labai brangus. virs 4,5lt/ltr. tikrai, kad brangu. bet kai gauni i rankas 35-45lt/val, tai ka zinau, kiek ans brangus. Cha cha

Sniechkus | 12-13 13:54
bet rim gerai uzsispyres, akzkoks sisteminis bugas, as tau rim apsakysiu paprastai, uz tuos akcizus ir mokescius yra islaikomi keliai, tiesiami, taisomos duobos, zenklai, valomas sniegas, jei tu perki kontrabandini kura, tu neislaikai keliu, tai kokia tunteise turi jais naudostis? nes pagal tavo logika ir vazineti be bilieto yra ne vagyste, ir nemoketi komunaliu yra viskas alrigh...., tu gauni paslauga (kelius ir ju prieziura) tai buk mielas susimokek, o atejes i kirpykla apsikirpes turbut irgi pabegi nesumokejes?, juk pagal tave nieko nepavagiJuokiasi produkta kuria prekes ir PASLAUGOS, tu uz paslauga (kelius ir ju porieziura) ensusimoki bet jais naudojies, tai tu esi Lygiai toks pat vagis, kuris atejes nakty isbaladoja langa ir nufisa mage.
save apgaudineji?, jei neiperki prekes ar paslaugos, jos neperki, ar tu irgi atejes ir parde pyzini telikus naktimis, ir teisinies nes tu jo neiperki? zajabys mastymas pas zmones lietuvoj...
kodel as turiu dauzyti savo pakaba per duobes, nes kazkoks vailokas "pzydina is manes asfalta"? cia is mano puses, o tau negeda pencinykui i akis ziuret?, o savo tevams (jei jie pencinio amziaus) ar seneliam i akis pasakai "sorri siemet jums pencijos nepadindins, nes as ir tokie kaip as vagia, tpdel biudzete nera 600mln litu"?

DariusZ28 | 12-13 13:55
Helix:
As sakiau brangiau - ir tu tao patvirtinai, benzinas brangiau 20 centu. Tai jei pas mus skaitosi, kaip rim33 sako 'vagyste ar atviras plesimas', tai lygiai tas pats ir ten. Kaip svedai gali toleruoti plesima??? Tik nekisk vel atlyginimu! Man px, kiek as uzdirciau - vagysciu is manes netoleruociau.
Dar gal placiau gali pakomentuoti cigareciu, degtines kainas, kavos puodelio kaina, irgi tik keliais centais brangiau nei lt?Klasta

Helix | 12-13 14:10
Darius, nelabai supratau ka pasakyt norejai. Cha cha plesimai.. vagystes.. Cha cha tik nekisk atlyginimu.. Cha cha mle! kaip nekisk atlyginimu, jei zmogus uzsidirba pakankamai, ir jam nusispjaut, ant keliu ar keliolikos centu brangiau! lieka tik tokie atvejai, kaip kleptomanija ir panasus, nes zmogus nesuinteresuotas tai daryt.
o cigareciu, degtines kaina, tai kas? pirmo butinumo preke? maistas? ar kazkas tolygaus kurui, kuris yra visu prekiu ir paslaugu atspirties taskas? o kad as patvirtinau, jog benzas brangiau, nei pas mus, tai.. cia vel gi, jei pazvelgt is lt atlyginimu puses. Mirkt ir niekaip kitaip nesigaus.

Sniechkus | 12-13 14:18
ko jus us savo tais atlyginimais?, turiu draugu olandijoje tai masina turi tik 1, uzdirba jis 2000eur, ir masina registruota LIETUVOJE, nes registruoti ten ir sumoket vusus mokescius/draudims/registracijas kainutu ajibat kiek, galiu drasiai pasakyt kad masina lengviau yra islaikyt lietuvoj is vidutines algos nei olandijoj is vidutines algos, taip kad susikiskit jus tas savo "algas" sau i...., pasidomekit pradzioj kokie tose salyse yra mokesciai.... o kaip jums pvz parkingas kur valanda kainuoja tarkim 20-30 litu, patinka?, o nemokamu parkingu zinokt ten nera, pigiasuias turbut 10lt valadnai miesto pakrasciuose, tik prie savo namu gali issipirkt prarkinga kuris kainuos kazkur 400litu metams. taip akd seda olandai patys ant dviratuko ir xujacina 10km i darba kasdiena ar lietus ar vejas uzdirbdami tuos jus stebuklingus 5000-10000 litu per menesi...
prifantazuojat ir sedit nepatenkinti, matai jiems algos mazos, parodykit bent viena "vakaruose" kuris is minimumo galtu islaikyt kokianors masina?

Helix | 12-13 14:25
Snieckau, nu ple.. kaip tau imt ta zmogu ir atvest, kad parodyt? Nekaltas nenusisnekek..

rim33 | 12-13 14:26
Sniechkus | 12-13 13:54 Atsakyti privačiai
bet rim gerai uzsispyres, akzkoks sisteminis bugas, as tau rim apsakysiu paprastai, uz tuos akcizus ir mokescius yra islaikomi keliai, tiesiami, taisomos duobos, zenklai, valomas sniegas, jei tu perki kontrabandini kura, tu neislaikai keliu, tai kokia tunteise turi jais naudostis? nes pagal tavo logika ir vazineti be bilieto yra ne vagyste, ir nemoketi komunaliu yra viskas alrigh...., tu gauni paslauga (kelius ir ju prieziura) tai buk mielas susimokek, o atejes i kirpykla apsikirpes turbut irgi pabegi nesumokejes?, juk pagal tave nieko nepavagiJuokiasi produkta kuria prekes ir PASLAUGOS, tu uz paslauga (kelius ir ju porieziura) ensusimoki bet jais naudojies, tai tu esi Lygiai toks pat vagis, kuris atejes nakty isbaladoja langa ir nufisa mage.
save apgaudineji?, jei neiperki prekes ar paslaugos, jos neperki, ar tu irgi atejes ir parde pyzini telikus naktimis, ir teisinies nes tu jo neiperki? zajabys mastymas pas zmones lietuvoj...
kodel as turiu dauzyti savo pakaba per duobes, nes kazkoks vailokas "pzydina is manes asfalta"? cia is mano puses, o tau negeda pencinykui i akis ziuret?, o savo tevams (jei jie pencinio amziaus) ar seneliam i akis pasakai "sorri siemet jums pencijos nepadindins, nes as ir tokie kaip as vagia, tpdel biudzete nera 600mln litu"?
-----------
Kas uzsispyres ? Cia uzsispyres butent tamsta, nes kai tik kalba uzeina apie viena - jis meistriskai nukreipia apie kita. Kalba eina apie kura, o jie apie keliones, vaikus ar dar bet , tik ne apie kura. O vazineti keliais as turiu tokia pat teise kaip ir kiti, ar kokie uzsienieciai. Taip kad jei galvoji kad sumoikejes mokescius pilietis nusipirkes degalu uzsienyje arba uzsienietis pervaziuodams LT is Baltarusijos i Latvija ar is Latvijos i Lenkija vagia is tamstos pinigus - kreipkis i daktarus.
Pagal ekonomikos moksla - optimalus mokescio dydis , kuris uztikrina maksimalu mokesciu surinkima ir dar nestabdo ekonomikos yra 33 proc. Taip kad ar dabartinis esamas 85-90 proc yra normalus - gincytis galima, bet mokesciu surinkimo nepadidins.
B+ sededamas ir savo supratima demonstruodamas demesio gal ir sulauksi, bet protingesniu netapsi.
Labas
Va po tokiu nesamoniu ir atsirada uzsispyreliu , rekianciu kad uzsienyje neimanoma islaikyti masinos is minimumo... Kaip sakoma - girtas issiblaivys, durnas niekada ...

Sniechkus | 12-13 14:33
zinok uzsienietis atavziaves pila benza is degalines o ne is uzkampio kaip tu ir susimoka visus tuos mokesciu, galetu ir is uz kampo, px, jis atavziaves cia paliktu daug pinigu taip ar taip.
galvok kaip nori, man tu esi vagis kuriss samoningai vagia, ir avzineja keliais uz kuriuos nesusimoka.
tavo pavyzdziai loxiski, kmiekvienas sveiko proto zmogus tai supras, juk neimanoma pagal prievolia pasienyje nupilti benza zmogui ir priverstinai pripilti tos salies, cia tik tu gali sugalvot tokius nevykusius pavyzdzius, tu esi lietuvos pilietis kuris SAMONINGAI bei SPECIALIAI vagia is valstybes, kuris skatina kontrabanda kas yra nelegalu, samoiningai skaitini pogrindini versla nes tie is kuriu perki ensumoka nei akcizo nei pvm is kuriu mokamos algos ir pencijos vos ne pusei lietuvos gyventoju, ir po to dar pyksti kad tos algos ir pencijos mazos, tu dar prisik pas save salione ant grindu ismozok, ir piktinkis kad smirda, silpnaprotis kaip reikalas....
beja jei neapstebejei visoj es benzo kainos yra praktiskai vienodos kad nesaktintu piknaudziavimo, o stai belarusas atavziaves susimokes uz viza...

rim33 | 12-13 14:39
Tu nesupyk , bet man tu konkreciai bukas. Uzsienietis nepila joki benzo ant LT - jis ja pravaziuoja nesustodamas. Arba jei ir sustoja - tai tik ispilt "analizus" kur prie kelio ar degalines tualete...

Sniechkus | 12-13 14:42
tu rimtai silpnaprotis ar apsimeti?, copy paste: tavo pavyzdziai loxiski, kmiekvienas sveiko proto zmogus tai supras, juk neimanoma pagal prievolia pasienyje nupilti benza zmogui ir priverstinai pripilti tos salies...... kitavertsu sunkaijam transportui ir tt kuris sunaduoja daugaiu "kelio" yra visokie tranzito mokesciai ir tt..

beja netgi labai smagus tavo pavizdys, tauoo uzsienietis nesustoja ir nepila, jis uzsipila pilna baka savo zalyje is degalines, ir sumokejes visus moekscius suportina savo sali.
ir isvis zmogus normaliai "mylintis" savo masina niekada nepils i ja neaiskios kilmes pamazgu i baka....

rim33 | 12-13 14:47
Nu kokio auksto lygio proto bokstu reikia buti , kad pasieniuose benza ispilinet. Juokiasi
Kas yra kuro akcizas? "Keliu mokestis" ar bendros mokesciu sistemos dalis ?

Sniechkus | 12-13 14:50
rim33 | 12-13 14:47 Atsakyti privačiai
Nu kokio auksto lygio proto bokstu reikia buti , kad pasieniuose benza ispilinet. Juokiasi
Kas yra akcizas? "Keliu mokestis" ar bendros mokesciu sistemos dalis ?


vat butent, kokio proto reikia buti kad pasieniuose benza nupylint?, tai nx duodi tokius tupus pavyzdzius apie pravaziuojancius uzsieniecius?

o tave labai jibiot ar tai keliu mokestis konkreciai ar mokesciu sistemos dalis, jei ar taip ar taip keliai tvarkomi is to pacio biudzeto?

EDIT: Finansų ministerija primena, jog daugiau nei pusė už akcizus degalams gautų lėšų yra naudojama kelių priežiūrai ir plėtrai, likusi dalis patenka į biudžetą ir naudojama valstybės teikiamoms paslaugoms visose srityse.

rim33 | 12-13 14:56
Tai jei keliai tvarkomi is to pacio biudzeto - tai apie ta kalba ir eina. Vadinasi perkant kura uz uzdirbtus pinigus - bendra mokesciu dalis gaunasi 90 proc. Ar tai normalu ar vagyste ir plesimas ?
Ar tai skatina ekonomika ar stabdo ?
Pagal ekonomikos moksla - visi mokesciai kurie virsija 33 proc - stabdo ekonomika ir didina seseli ir mazina mokesciu surinkima ( mazesni mokesciai taip pat mazina mokesciu surinkima). Nori to ar nenori - bet taip yra. Zmones mokes tik tokius mokescius, kurie ju manymu yra teisingi.
Uztai pas mus ir nesivysto nieko , nes per didieli mokesciai. Zmogui apsimoka visai nieko nedaryt , negu kazka daryt. Arba jei daryt - vaziuot i uzsieni.
Ir kol nebus sumazinti mokesciai - nebus jokiu prielaidu keistis i geresne puse.

Sniechkus | 12-13 15:01
si menesi sutaupysi 100lt litu vogdamas keliu saskaita, kita menesi susimoksi 500lt uz pakabos remonta, tokia yra litvinio vagies gyvenimo daliaJuokiasi

Sniechkus | 12-13 15:03
tu man apie ekonomikos moksla neaiskink, nes kaip maatau tavo supratimas apie ekonomika artimas apvaliam 0, jei sumuosi visus mokescius kuriuos pinigas praeina apsukdamas rata, gausi tuos 80-90 proc betkurioje pasaulio valstybeje kuria tu laikai "pavyzdine".
del tavo "neapsimoka nieko daryt", zinok olandijoj bedarbio apsalpa yra ~800 eur, o minimumas 1200, bet kazkokdel zmoens eina ir dirba, nes metalitetas kitas, cia lietuvis prirpates kad nereikia niekod aryt o bapkes pacios ateis.

DariusZ28 | 12-13 15:03
skaitant visa diskusija darosi aisku, kad LT is duobes siame simtmetyje dar neizbris

Sniechkus | 12-13 15:07
darius, man tas dalykas savaime aiskus, nei viena valstybe per toki trumpa laika neuzugde super ekonomikos, nes reikaid aug kartu kad pasikeistu kol zmones suvoks kaip ta ekominoka veikia, ir kol metalitetas pasieks ta lygi kad vogti taps negerazu. o kol tokie vagys ir zulikai augins vaikus ir juos mokys kad vogti yra normalu ir privaloma, tol ir sedes salis siknaskylej. tikekimes kad visi tokie runkeliai isvaziuos i airijas (jau didzioji dalis amrozu ten isvaziavo) ir lt genofondas siektiek apsivalys nuo sito viso brudo...

jav atrodo savo pilieciams pasiddiziavimo "mokesciu moketojo" statusu sindroma ugde maziausiai 100 metu.

rim33 | 12-13 15:11
Sniechkus | 12-13 15:03 Atsakyti privačiai
tu man apie ekonomikos moksla neaiskink, nes kaip maatau tavo supratimas apie ekonomika artimas apvaliam 0, jei sumuosi visus mokescius kuriuos pinigas praeina apsukdamas rata, gausi tuos 80-90 proc betkurioje pasaulio valstybeje kuria tu laikai "pavyzdine".
del tavo "neapsimoka nieko daryt", zinok olandijoj bedarbio apsalpa yra ~800 eur, o minimumas 1200, bet kazkokdel zmoens eina ir dirba, nes metalitetas kitas, cia lietuvis prirpates kad nereikia niekod aryt o bapkes pacios ateis.
-------
Tai kai LT bus minimumas kaip Olandijos - tada bus kita sneka. O nesumazinus mokesciu - nebus ekonomikos vystymosi. O nesivystan ekonomokai - nebus atlyginimu didejimo. Taip kad pagrindinis dalykas - per dideli mokesciai , kurie neleidzia vystytis ekonomikai. Sumazinus mokescius - dideja investicijos is uzsienio, pradeda vystytis gamyba, prekes ir paslaugos tampa konkurencingesnes uzsienio valstybiu atzvilgiu, esant mazesnems kainoms - dideja pinigu srautas is uzsienio, del ko dideja biudzeto surinkimas ir atsiranda pinigu didint minimalius atlyginimus.
P.S. LT negali atspausdinti pinigu , kaip USA. Ji gali tik juos "pritraukti" is uzsienio.
Ir kol parduotuves visoks sh. bus importinis (pvz. kinijos ar lenkijos) ir i LT Latviai ar Lenkai nevaziuos piltis kuro , pirkti cigareciu ir alkoholio - tol apie joki pritraukima ir ekonomikos atsigavima nereikia net svajoti.

Sniechkus | 12-13 15:14
galbut ta mokesciu sistema lietuvoj xujova, ir galetu buti labiau diferencijuota ir progresine, tarkim butinosios reikmes produktmas (degalai i ta sarasa tikrai neieina), galetu buti mokesciu pvm lengvatos, patys moksesciai galetu buti labaiu diferencijuoti, bet kiekvienas kuris nors kiek domisi ekonomika ir aplamai suvokia kas ta ekonomika yra, puikiai supranta kad dabar to pdaaryt neimanoma, nei kuibilius, nei chukas norisias to negali padaryt, del levo darbo nasumo, ir labai didelio islaikytiniu skaiciaus dirbanciajam zmogui, bei krizinio biudzeto kurio ir taip neuztenka, galbut buvo proga pries 3-4metus tai adparyt, bet kazkas pypke kimso veitoj to kad tai padarytu...lygiai tas pats su minimaliu uzdarbiu, negali to daryt kai bedarbuyste 16 procentu, reikejo taid aryt kai ji buvo 6... dabartinis didesnis pakelimas lemtu bedarbystes augima iki 20 proc, nuo to niekam geriau nebutu... bet kai didziosios litovcu dalies suvokimas apie ekonomika yra toks pat kaip blondines ceburaskos suvokimas kas yra pas masina po kapotu, tai ir gaunasi kad visi reikia staugiai, ir sneka auksciausios klases suda

Sniechkus | 12-13 15:18
rim33 | 12-13 15:11Tai kai LT bus minimumas kaip Olandijos - tada bus kita sneka. O nesumazinus mokesciu - nebus ekonomikos vystymosi. O nesivystan ekonomokai - nebus atlyginimu didejimo. Taip kad pagrindinis dalykas - per dideli mokesciai , kurie neleidzia vystytis ekonomikai. Sumazinus mokescius - dideja investicijos is uzsienio, pradeda vystytis gamyba, prekes ir paslaugos tampa konkurencingesnes uzsienio valstybiu atzvilgiu, esant mazesnems kainoms - dideja pinigu srautas is uzsienio, del ko dideja biudzeto surinkimas ir atsiranda pinigu didint minimalius atlyginimus.
P.S. LT negali atspausdinti pinigu , kaip USA. Ji gali tik juos "pritraukti" is uzsienio.

tau vistiek matau endaeina, kad kol tu ir tokie kaip tu (kokiu yra puse lietuvos) vogs, nebus is ko padidint tu alguJuokiasi lietuvos moeksciai tirkai nera kosmariskai dideli, ir nemazai uzsienio kompaniju net dabar eina i lietuva "barclay" "weternunion" "ibm", ir daugaiu speju neis, zinai kodel?, ne todel kad mokesciai dideli, todel kad nebera kvalifikuotu zmoniu/dabuotoju. sios ymmones jau ne tai kad spamina vuisur savo darbo pasiulymus, jos pacios jau skambineja zmonem ir siulo po 4000k i rankas kad tik ateitu dirbti...


davai sumokekit jus VAGYS nors kelis menesius visus moekscius, bus is ko padidint pencijas, pencinykai tures daugaiu parkamosios galios, gales nupirkt daugaiu prekiu ir paslaugu, todel verslas atsigaus, ir veslovas gales savo darbuotojui alga padidint, o valdzia matydama verslo gebejima moketi pinigus zmonem gales pakelti ta minimuma apie kury jus cia myzat amziais...
va taip vat veikia ekonomika, ir ne kitaip....

rim33 | 12-13 15:23
Sniechkus | 12-13 15:18 Atsakyti privačiai
rim33 | 12-13 15:11Tai kai LT bus minimumas kaip Olandijos - tada bus kita sneka. O nesumazinus mokesciu - nebus ekonomikos vystymosi. O nesivystan ekonomokai - nebus atlyginimu didejimo. Taip kad pagrindinis dalykas - per dideli mokesciai , kurie neleidzia vystytis ekonomikai. Sumazinus mokescius - dideja investicijos is uzsienio, pradeda vystytis gamyba, prekes ir paslaugos tampa konkurencingesnes uzsienio valstybiu atzvilgiu, esant mazesnems kainoms - dideja pinigu srautas is uzsienio, del ko dideja biudzeto surinkimas ir atsiranda pinigu didint minimalius atlyginimus.
P.S. LT negali atspausdinti pinigu , kaip USA. Ji gali tik juos "pritraukti" is uzsienio.

tau vistiek matau endaeina, kad kol tu ir tokie kaip tu (kokiu yra puse lietuvos) vogs, nebus is ko padidint tu alguJuokiasi lietuvos moeksciai tirkai nera kosmariskai dideli, ir nemazai uzsienio kompaniju net dabar eina i lietuva "barclay" "weternunion" "ibm", ir daugaiu speju neis, zinai kodel?, ne todel kad mokesciai dideli, todel kad nebera kvalifikuotu zmoniu/dabuotoju. sios ymmones jau ne tai kad spamina vuisur savo darbo pasiulymus, jos pacios jau skambineja zmonem ir siulo po 4000k i rankas kad tik ateitu dirbti...
---------
Bet tokiam kaip tu turetu daeiti, kad zmones nesumokes daugiau mokesciu , negu gauna atlyginimu. Butum nebukas - suprastum, kad jie paprasciausiai netures is ko sumoketi tuos mokescius. Taip kad cia BUTINAS pinigu pritraukimas is uzsienio. Ir paskolos is TVF cia netinka.

Sniechkus | 12-13 15:40
DEL MOKESCIU, kad kuo amzesnis mokestis tuo didesnis jo surenkamumas zino visi, tik kazkodel ties tuom ir pasibiagia tokiu "klykautoju" zinios..
sumazinus moekscius ar kazkur mokesti jo "efektas" islys tik 1-3 metu perspektyvoje (kai tuo tarpu atvieksciai didniant mokesti jo "Zala" islys irgi po atitinkamo laikotarpio, uztat eketyvumas bus jau siandien), mysle tau gudrociau, is ko padengti ta "nesurinkta pamazinta dali moekscio" tuos 1-3 metus, ir is kur paimti tuos miliardus padengti tai daliai kai salies biudzetas deficitinis/minusinis? efektas po 3 metu, nesurenkta dalis jau rytoj?m, gudrociau? tavo paties paskutiniai zodziai labai teisingi, "Ir paskolos is TVF cia netinka", vieninteliai tavo zodziai kuriems pritariuGerai, laukiu alternatyvos, ir taves, is tavo draugu, ar kitu forumieciu (tvf, banku paskolos, ar neismokejimas penciju kas antra menesi man kaip atsakymas netinka), laukiu, juk visi jus cia nevjibenai protingi o kubilius glushasGerai

rim33 | 12-13 15:49
Is ko paimt ? Pvz. is viesuju pirkimu. Atsisakius ju bus sutaupytas melejardas. Kitas daykas - atsisakyt visokiu statybu - pvz. valdovu rumai. Atsisakyt kitokiu projektu ir islaidu, kurios reikalingos tik atsakaitoms ar "svogeriams" ir kurios nepritraukia investiciju ar pinigu srautu is uzsienio. Mazint valstybes islaidas ir mokescius.
Kuri laika bus sunku , bet - nebus skrydzio i bedugne.

yessuz | 12-13 15:54
Ko tau atsisakius butu melejardas? Cha cha ar tu matei kas perkama per tuos viesuosius pirkimus? Cha cha

valdovu rumu apskritai nereikejo statyti. bet kai turiu jau praktiskai pabaigta daikta, tai ji uzkonservuoti tik idiotas sugalvotu.

Sniechkus | 12-13 15:56
kaip atsisakyti viesuju pirkimu?, na valdovu rumai... jei viso to atsisakytum sutaupytum tarkim 10procnetu tos nesurinktos dalies, kur likusius 90 gaut?, vis dar laukiu, pasakykit realu veikianti plana, manau ta kuris isras ta stebukla laukia melionine nobelio premija ekonomikos pasiekimuoseGerai valstybes islaidas, pritariu, amzinti reiktu, turim per dideli viesaji sektoriu, ka siulai?, nemoket penciju?, gal medikam nebemoekt atlyginu, ar gaisrinykam?,o gal mokytojam, arba nutraukti mokyklu renovavima?(aj ne sitie gi is es lesu vyksta pagrinde), gali ensistengt, net jei ir turetum iq kuris papultu i pasaulio top 10 protingiausiu, nerasi alternatyvos, nes jos nera, kaip ir nera amzino variklio.

galim nuleisti moekscius siandien ir pasiskolinti dar 30mlrd tai daliai padengt 9perspektyvoje sumoeti su palukanom 50mlr), ka neblogas planas ane?, aj ne porsui gi nepatinkaCha cha

juk jusu numyleta paxoido, kniaziu opozicija va siule pencijas pakelt, bet turedama koki 1000 nariu taip ir ensugebejo pasakyti is kur gauti 600mln litu per metus, o to bandai rasti budu kaip surinkti kelis ar net keliolika miliarduGerai

Sniechkus | 12-13 16:02
nuo pat kuibiloido atejimo i valdzia visas scenarijus buvo aiskus, lygiai kaip jis aiskus 5 metu ateinanciai perspektyvai, ens tokioje situacijoje nera jokiu alternatyvu, imanomas tik 1 supistas scenarijus, velgi nepriklausomai kas valdzioje kuiblius, henyte, ar chukas norisas....

rim33 | 12-13 16:04
a va kur jusu karmuske - viesuose pirkimuose Juokiasi Na tada aisku kodel nera plano.

Sniechkus | 12-13 16:06
as tau dar sakau, sitos karuseles isskaidrinimas sutaupytu nu koki 1 procentu biudzeto, deje to padaryt neimanoma, nes puse lietuvos is mentaliteto puses yra vagys ir zulikaiMirkt, tu kaip supratu irgi ju gretoseMirkt

papuoliai i spastus su savo mokesciu mazinimu?
jei labai nori galiu aprasyt tau ateinaciu 5 ar daugaiu metu perspektyva, uzsirasyk, idomu kiek jos issipildysŠypsena

rim33 | 12-13 16:08
Siaip matau vieninteli teigiama dalyka sios valdzios - akcizo alkoholiui sumazinima. Gal bet si preke prades eksportuotis, ir nesvarbu didmenoj ar mazmenoj.

Sniechkus | 12-13 16:10
per pastaruosius kelis metus lietuvos nemaza dalis imoniu persimete ant eksporto nes vidinis vartojimas smukes.

rim33 | 12-13 16:10
kokie dar spastai - mokesciu mazinimas skatina uzsienio investicijas ir didina vartojima ir eksporta. Tiesiog nereikia iseiti uz tam tikru ribu. Elementaru.

Sniechkus | 12-13 16:14
taip elemtaruGerai, tik beda kad viskas vyksta keliu metu perspektyvoje o pencijas reikia moketi siandien.
mokesciai bus mazinami po 3-5 metu, kada verslas dar labiau persiorientuos i eksprota, ir kai labaiu atsigaus uzsienio rinkos, ir kai bankai vel atsuks paskolu kraneli, ir kada ekomomikos augimas augins biudzeto surinkima atitinkamai, kad butu galima mazinti tuos moekscius ir tas dideljantis surinkimas padengtu pirmus kelis metus ta nesurinkta pamazinta daly, deja vagiu skaicius ant lietuvos situos procesus ziauriai stabdys ir jie uztruks dvigubai trigumai ilgiau nei teoriskai galetu, bet ka padaysi.
mazinti moekscius siandien nera nei praktines nei teorines galimybes.
net ir diziausias zulikas/vagis/beprotis valdzioje tai pdaytu jei butu nors mekiausia galimybe vien del reitingu, deja tokios galimybes nera.

Helix | 12-13 16:15
Juokiasi apsivalys Lt genofondas.. Žliumbia Juokiasi trumpam uzsukus i tevyne, matosi to ''apsivalymo'' rezultatai-
pensininkai, melynanosiai, darbo birzos nuolatiniai klientai, ir keli jauni, sveiki, darbingi zmones, kurie laukia eiles dingt is cia. Ufff Juokiasi

yessuz | 12-13 16:16
rim - o tu realiai toks durnas, ar tik apsimeti?
dar karta klausiu - ar tu matei kas ir kaip perkama viesuosiuose pirkimuose?

http://imgur.com/lKluk.jpg

rim33 | 12-13 16:16
Dar vienas dalykas - didmenines ir mazmenines prekybos koncentracija tinklu pavidalu ir delt o realios konkurencijos ir rinkos nebuvmas. Va ta reikia salinti, bet kaip matome , didzioji kovotoja su oligarchais jau issikvepe.

Sniechkus | 12-13 16:17
pencinykai ir melynanosiai ismirsCha cha jauni sveiki darbingi ir nedurni, prasisuka ir lietuvoje.
beja garsusis "kiesha" melynanosis irgi uk sedi jauCha cha

Sniechkus | 12-13 16:19
rim, taip lietuvoje turetu buti smarkiai saktinamas smulkusis verslas, bet tai labai sunku padaryt velgi del to pacio lietuvisko mentaliteto, atleisk imones nuo mokesciu primus kelis metus kaip yra vakaruose, tai litovcas perregistravines ta imone kas du metus, arba isteigs 10 smulkiu imoniu kad tik nereiktu mokesciu moketCha cha
kitavertus turiu polanagais smulkaus verslo pavyzdziu kuris sekmingai konkuruoja su didziaisiais monopolistais, taip kad ninada lelia.

yessuz | 12-13 16:19
Juokingiausia, kad Kubilius sumažino viską labai mažai. Skolinosi tam, kad galėtų mokėti užaukštintas pensijas ir atlyginimus pedagogams. Deja, vietoje dėkingumo sulaukia visokių Che Ge Rim'u demagogijos. Ši tauta pasmerkta.

Sniechkus | 12-13 16:21
yessuz, blogiausia kad dauguma zmoniu ensuranta paprastu gyvenimo tiesu kad noredamas kazka gaut turi kazka paukot, noredamas kazkam duot, turi is kazko paimt.

rim33 | 12-13 16:24
nu bet kaip arsiai du balvonai gina kormuskine oligarchine sistema. Dar pasakykit kad nereikia atsisakyti partiju finansavimo is biudzeto Juokiasi

Sniechkus | 12-13 16:27
del partiju fiansavimo is biudzeto toks tupas reikalas,atsisakyk finansavimo is biudzeto, gausis kad tos partijos tures gyventi is privaciu "remeju", vadinasi atejusios i valdzia tures priiminet atitiunkamus sprendimus naudingus tiems "Remejams" o ne visuomenes labui, geriasuias pavizdys buvo urodas paxoidas, turedamas "parama" is maskvos, (belenkiek milionu) prastume save i prezidentus, bet uz tai "sumokejome" mazekiu nafta, tiklu energetikos su vakarais nebuvima ir tt, man nors ir ensinori bet renkuosi remima is biudzeto, vistiek ta suma sudarys desimtaja dali procento nuo biudzeto, ir realiai niekam nepasijaus.

yessuz | 12-13 16:29
rim - butu mano valia, butu ant ltu kazkas panasaus i sistema is max 4 partiju su nuosaikiom kryptim ir NEI VIENOS populistines.

v pasiklausyk ka paxius vimtelejo - ir demokratijos daugiau, ir tiesioginis pilieciu valdymas, ir pencijos dideles, ir minimumas didelis. ir musu laukia sviesus rytojus paxistams atejus i valdzia. tada ivyko demokratiskiausios is demokratiskiausiu partijos naujojo vadovo rinkimai. is viso vieno kandidato buvo isrinktas tas vienintelis. jam nulipant nuo scenos, buvo girdimos audiringos ovacijos viso susirinkimo dalyviams pakylant is savo vietu.

tetruko kad dar berniukai ir mergaites su raudonais gvazdikais uzanciuose atbegtu vieninteliam vadui iteikti geliu.. Juokiasi

rim33 | 12-13 16:34
Ka cia skiedziat - kokios dar partijos LT ? Cia klanai. Jei partija negali issilaikyti is nario mokescio - tai cia jau jokia partija. Cia shaika.
Partijai susikurti turi buti iniciatyva ir palaikymas is "apacios" - nariu mokesciu pavidalu. O pas mus yra oligarchu remiamos gaujos, papildomai dar vagiancios pinigus is biudzeto - t.y. is visu musu.
Va cia tikrieji vagys, o ne tas kur perka benzino kanistra iz garazo, nes jei nupirks is degalines - neliks ka duoti vaikui pietums i mokykla.

Siaip manau, kad jei LT nera normaliu partiju - tai ir tokiu nereikia. Bus maziau islaidu is biudzeto.

Sniechkus | 12-13 16:34
geriausias paxo prikolas kaip "saziningo mesijo vedancio i sazininguma" bu kai jis deklaravo tokia pacia suma kaip adamkus isleista rinkimu kompanijai, kai tv ir spauda paviesino kad pas paksa reklamos eterio ir vietos buvo uzsakyta bemaz uz 8 kartus didesne sumaJuokiasi, aisku negalejo gi nabagas pasakyt kiek istikro pinigu isleido, nes gautu klausima "is kur", o tada atsakymas "sikau ir tapsnojau" jo rinkejoms bobutems ir gerbejams santechnikams ir raudonosiams nelabai "sueitu"Juokiasi

Sniechkus | 12-13 16:35
rim33, tas kas ****ina benza, atejes i valdzia ****inis ir viska ka gali, tas kas nepyzdina nieko budamas "vargsas" nepyzdins atejes ir i valdziaGerai

beja nors tie "pateptieji valdzioje" ****ina n kartu didesnem sumom, bet ju yra salyginai mazai palyginus su tais "smulkiais vagimis" kaip tu, ir enabejotinai is lietuvos tie "tikrieji vagys" bendroj sumoj vistiek nupyzdina gerokai amziau nei milionine gvardija tokiu kaip tuJuokiasi

rim33 | 12-13 16:49
Sniechkus | 12-13 16:35 Atsakyti privačiai
rim33, tas kas ****ina benza, atejes i valdzia ****inis ir viska ka gali, tas kas nepyzdina nieko budamas "vargsas" nepyzdins atejes ir i valdziaGerai

beja nors tie "pateptieji valdzioje" ****ina n kartu didesnem sumom, bet ju yra salyginai mazai palyginus su tais "smulkiais vagimis" kaip tu, ir enabejotinai is lietuvos tie "tikrieji vagys" bendroj sumoj vistiek nupyzdina gerokai amziau nei milionine gvardija tokiu kaip tuJuokiasi
-----
nu bet ir atsiranda iskrypeliu, kurie teigia, kad jei nepirksi mesla musu parduotuveje, o kitoje - tu skaitysies vagis, nes nemoki mums savo pinigu. Privalomi mokesciai sumoketi. O jei norit apiplesti - Špyga
Va ir isaiskejo kieno puseje sedi - "pateptuju vagiu" , tie kurie tikrai vagia - tu vadini netikraisiais vagim. Nes ju "salyginai mazai".
taip kad visos tavo snekos aiski demagogija - opiumas liaudziai.

Sniechkus | 12-13 16:53
kas tau drauzia pirkti "meshla" kokioj nori parduotuveje, pirkt tu kur nori nors ir urugvajujeJuokiasi tik daryk tai nepazeizdamas istaytmu, jei enreikia muitu ar kitu mokesciu sumoket, nemokek, respektas vadinasi taupyt moki, jei reikia susimokek kaip priklauso. niekas tau nedraudzia isipilti bako degalu belarusijoj ir tais degalais vazineti, draudzia vzti dieliais kiekiais ir PARDAVINETI pogrindyje, nuslepiant mokescius, jei tu nori pasakyt kad prekiauti kazkuom nelegaliai yra normalu ir pagirtina ir tai nera vagyste, tai tegu ensupyksta moderatoriai, bet tu esi tas is D radies kur pasibaigia "as".
beja 25–30 mlrd, tiek nupyzdina tu ir tavo "klanas", kiek akzi nupyzdina tie "klanai" kurie ant taves yra ddzioji lietuvos rakstis?, azki bent viena supista mlrd nupyzdina?, abejoju, tai kuris klanas yra didesne rakstis letuvos zmonems, "valdzios" ar tokiu kaip tu?

Sniechkus | 12-13 16:56
as nesedziu niekieno puseje, gyvenime nevagiau, ir tikiuos nevogsiuŠpyga, o jeiir vgsiu tuom nesididziuosiu ir kitu neagituosiuŠpyga
jei tokie vagys kaip tu nevogtu per metus butu lysnu 30mlrd litu biudzete, o su tokiom pajamom galetumem ir akciza mazensi turet ir pencija s pakelt, ir tavo minimuma numyletaji padvigubint...

man visi avys yra vienodi, ty vagys ir visuomenes siuksles/atmatos, ar patepti jie ar ne man px, nuo to vagis geresniu vagimi netaps.

ri visi jus vagys esate is vieno vagiu klano, ar valdzioje jus ar pasienyje kanistrus tampot, esate vienas klanas, ty-vagiu.

rim33 | 12-13 16:59
taigi taip ir gaunasi , kad tas kas neisgali nusipirkti mesla LT parduotuveje, perka ji uzsienio parduotuveje, per kazkoki garazini "tarpininka". Rezultate vistiek pinigai iseina i uzsieni.
Ir tai tesis tol, kol nebus pakeisti mokesciai.

P.S. Kitas dalykas , kiek zalingas toks pirkimas? Svarbiausias dalykas - iseina pinigai uzsienio pardavejui ir jie nepatenka i LT biudzeta. Betgi LT visi didieji degaliniu tinklai priklauso uzsienieciams. Kita puse - pirkejas arba isleidzia maziau pinigu kurui ir sutaupytus pinigus panaudoja pirkdamas kitas prekes ir mokedamas mokescius, arba nuperka daugiau kuro uz tuos pacius pinigus ir nuvaziaves didesni atstuma nuveza daugiau kroviniu, suteikia daugiau paslaugu. Taip kad cia nera vienareiksmiskai neigiamas dalykas.

Sniechkus | 12-13 17:02
skirtumas tas kad tas kuris "importuoja" uzsienio produkcija, parduoda ja saziningai su visais moeksciais i biudzeta, is kuriu islaikoma salis, o tas kuris isiveza kontrobanda ir parduoda be jokiu moeksciu yra vagis.
zinok nepatikesi, bet ir viena ir kita "saliara" ir "benzinas" gaminami is naftos, o naftos mes neturime nei lietuvoje nei baltarusai jos turi....

ir tai tesis tol, kol tokie vagys urodai enbus sukisti i kalejima, o visuomene nepasmerks tokiu ir nespjaudys i snukui gatveje sutike vagejui.

nori belarusijos benzo kainu?, puiku, o nori belarusijos dydzio pensiju, ir algu?, o keliu kaip ukrainoj irgi nori?, silpanprotis kuriam nedaeina kad nuo surenkamu mokesciu dydzio priklaosu ir algos ir pensijos ir keliu kokybe....

yessuz | 12-13 17:05
rim, nu tau, kaip turincia poreikia spec pagalbai, pakartosiu:

NUsipirkti SAU uzsienyje - niekas nedraudzia. Draudziama yra AKCIZINES prekes PARDAVINETI nesumokant akcizo. tam ir ant cizu/vodkes banderoles dedamos - kad parodyti kur akcizas mokamas ir t.t.
bet tau matau nedasunta.
tai eik skaityt: http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=226951
jei smegenu nepakankamumas perskaityti istatyma, tai santraukas skaityk:
http://www.finmin.lt/web/finmin/ak

Sniechkus | 12-13 17:11
ka tu jam duodi linkus, vagimi gimes vagimi ir mirs, ir jam atrodys kad viskas cia yra normaliai, jam niekada nedaeis kad prekiauti padpolnai yra nusikaltimas, tokie sunsnukiai reks kad jo kaimyne bedarbe, bet jis bus per daug tupas ir nesupras kad ji bedarbe del to kad ja atleido is koloneles nes tokie kaip jis perka nelegalias prekes, ir vagia, todle jo kaimyne sedi be darbo, nes jis is jos ta darbo vieta pavage, jis reks kad jo tevai gauna mazas pencijas, ir ensupras kad tos pencijos maos del tokiu vailoku kaip jis kurie is biudzeto kasmet pavagia 30mlrd ir jo tavams nera is ko moket tos pencijos, zodziu kaip laukinis kuris isstepliojes sudais laksto ir piktinasi kad muses lenda... runkelis tai ne socialine padetis, tai menatlitetas. ganatuoju kad tas piletis jau nuo vaikyste vogdavo, rades svetima daikta pasisavindavo nors galedavo graiznt, mokykloj stopudof nusirasinejo, o patekes i valdzia stopudof vogtu kiek i kisenes tilptu....
tokie kaip taiskykle kai jam nufyzins maga jis susiras per sklebima kita vogta ir nusipirks, ir vergs forume atejes kokie vagejei yra blogi, kai jis pats bus to vagejaus tieisoginis uzsakovasJuokiasi

rim33 | 12-13 17:15
Aiskinu dar karta - mokesciu dydis kuris virsija 33 proc - skatina ekonomikos mazejima ir mazina mokesciu surinkima. Ir zmones viduje supranta , kad jei mokstis virsija trecdali - jis neteisingas. Kadangi akcizai yra bendra visu mokesciu dalis - jis skaiciuojamas prie visu mokesciu.
Taip kad Jei zmogus uzsidirba "ant popieriaus" 3000 Lt. - jis tegali kuro nusipirkti uz "grynus" 300Lt. Visa kita (90 proc.) nueina mokesciams ir akcizams. Ir jus tai vadinate normalu ir teisinga? Atsakykit saziningai.
Galit cia nerasyti, bet kiekvienas sau viduje pagalvokit ir atsakykit.
Tuo diskusija manau baigta, sekmes. Labas

Sniechkus | 12-13 17:23
tu man ble primeni prisukama zaisla kuris moka 3 frazes kai jam uz uodegos patampaiJuokiasi
dar karta tau kartoju, turbut 3cia, kokiem zmonem reikia 3 kartus pakartoti, tau priminti nenoriu.
1) nuo ko tu skaiciuoji 33 procnetus?, 2) kur kitur pasaulyje pasiturincioj valsybej ta tavo "mokesciu suma yra kitokia"? 3) visoj es akcizai yra praktiskai vienodi, daugumoj didesni nei pas mus.
ir 4), vis dar laukiu tavo "super plano" is ko siandien mokesime pencijas jei siandien suamzinsime mokescius?
padauzyk galva i siena jei endaeina, nors vargu ar pades....
siai dienai TU ir tavo CHEBRA nuvagia beveik 1/3 visu mokesciu, tai vat nustok vogti ir savo chebra paaagituok, ziurek jau ir galesim tavo tuos mokescius pamazint 30 procentuGerai
tsakaw, tai nera normalu ir teisinga, ir tai yra deka tokiu vagiu kaip tu, uz kuriuos as turiu sumoket tuos mokescius kuriuos TU pavagi is MANES, manau diskusija baigtaLabas sekmes ir tau....

yessuz | 12-13 17:27
na rim'o ekonominis sedevras mane suzavejo. Porsui iki sito tai toooli Juokiasi Juokiasi

Sniechkus | 12-13 17:29
vava, sitam sedevrui iki "kliedesio" lygio dar reiktu gerokai pasitempti, nes pagal jo "Skaiciavimus" tai zmogus uzdirbantis 3000lt visus juos supila i bakaJuokiasi
is esmes jis dalinai yra teisus, bet tik visiskai aklai pataike, lt zmones mokesciais sumoka iki 80 proc savo "uzdirbamu pinigu", kitavertus visam jo "pavyzdiniam" pasaulyje, ta dalis bus labai panasiŠypsena
didziausia beda kad pagal jo suvokima tie pinigai iskeliauja akzkur, matyt sventam petrui, jis ensuvokia kad ta dalis jam gryzta, keliais, gatviu apsvietimu, pensijomis, soc apsauga.
jis suvokia benzino kaina kaip vein tik benzina, jis ensuvokia kad is tu 90 proc kuriuos jis suvokia ,kaip pinigus kuriuos kazkas sudegina krosnyje, jis perka kelius kuriais naudojasiJuokiasi galima pdaytti benzina isvis be akcizo, tiesiog kiekvienam turinciam amzina per meni issiusti 500lt saksaita uz keliu prieziura, gera ideja?, issprestu kontrobandos klausimaCha cha, bet deja, bb, kodel tas kuris avziuoja masina i soda tik savaitgali turimoketi tiek pat kaip tas kuris per diena 300km suszulina...

Helix | 12-13 17:38
As cia tik du vagis matau. snieckusa su zyzium. jiems mat kazkas kazka pavagia, nors senai zinoma, kad ispustas ''valdzios'' aparatas praktiskai ir suryja tuos trukstamus 20-30 mljrd. per tokius kaip sie du, ilindusius i ''siltas'' vieteles ir turim esama padeti. paskaiciuokit, kiek mokesciu moketoju (biudzete dirbanciu neimam, nes jie nekuria bvp.) ir kiek mljrd biudzetas. tada dalinam biudzeto suma is mokesciu moketoju ir gaunam, kiek limonu reik sumoket i biudzeta per metus. zmogus fiziskai negali tiek uzdirbt. todel iseitis tik viena- atsikratyt nereikalingo balasto, nes DL uztikrintai grimzta i dugna.

yessuz | 12-13 17:40
o tai nori pasakyti kad biudzdetininkas nekuria bvp? Cha cha

Sniechkus | 12-13 17:43
taip, helix, pritariu, valdzios biurokratinis aparatas isties ispustas, ji reiktu amzinti, bet tas uztruktu net labai efektyviai ir visom jegom ikibus maziuasiai 5-10 metuŠypsena, bejka, gal gali pateikti skaicius kiek kainuoja valdzios aparatas mums?Šypsena aparato algoms iseina 4 procentai biudzeto, plius dabo vietu islaikymas peju tiekpat, deja, gaunasi ne 20-30, o kazkur speju 2-3 mlr, zodz tautiniai vagejai vistiek suvagia 10 kartu daugaiu nei "Aparatas", as siukstu nesakau kad jo nereikia mazinti, reikia ir butinaGerai, bet ziurekim tiesai i akis, ne jie didziausia biudzeto bedaŠypsena

EDIT: Nors vis dar yra manančių, kad daugiausia biudžeto lėšų skiriama valdininkams išlaikyti, tačiau visiems valdininkams sostinėje ir visose Lietuvos savivaldybėse skiriama šiek tiek daugiau nei 1 mlrd. litų - o tai yra 3 proc. nuo visų iš mokesčių surenkamų pinigų (36 mlrd. litų).

Sniechkus | 12-13 17:44
yessuz, kazkas ten gal ir kuria, ebt didele dalis ju nekuria jokios vertesŠypsena kitavertus dauguma nekurianciu bvp kuria salygas kad kitiems kad jie agekltu daugaiu to bvp sukurt, tokia aparato pagrindine funkcija, klausimas, kaip gerai jie ta funkcija atlieka, mano galva tai prastaiCha cha

Helix | 12-13 17:51
Zyziau, mesk ta savo 'tarnyba', ikurk uaba, ar pi ir prisidek prie kilnios pareigos tevynei- mokesciu mokejimo. nes dabar, is biudzeto pinigus gauni ir i biudzeta grazini. pilstymas is tuscio i kiaura.

Sniechkus | 12-13 17:53
helix, sunku pradeti savo versla lietuvoje kai zinai kad uzz kampo sedi urodas kuris pardaviens kazka be jokiu mokesciu ir pas ji begs pirkti tokie kaip rimCha cha

Sniechkus | 12-13 17:57
krc kieti cia dalyvei dalyvauja, vienam atrodo kad kelius kuriaisjis vazineja tiesia snieguole ir septyni nykstukai kaip kaledine dovana, ir uz tai moketi yra neteisnga, kitam atrodo kad valdiningai kuriu dalis suvalgo 4proc salies biudzeto yra pati aktualiausia beda lietuvoje, butu galima parasyt smagia knygaCha cha, visi uzienieciai manytu kad lietuvoje legalus sunkieji narkotikai, suklestetu turizmas ir lietuva zydetuCha cha
vaiksciotu gatvemis turistai ir klausinetu "listen, where i can get this shit which lithuanian peolpe are smoking"Cha cha

Helix | 12-13 18:00
Snieckau, tau siulytau biski priciaupt srebtuve, nes rim nevagia. zinau ji realiai, todel, nepezek nesamoniu. jis vazineja dujom, o kaip zinia, duju is kanistro garaze ar dar kur neuzsipilsi. taip kad, Labas nenusipezek jaunuoli, o eik eilini karta isgerk svogunu sulciu, kad prablaivetum.

yessuz | 12-13 18:01
geliks - as dirbu UAB'e. privacioje imoneje. ir klientai yra privatus. ir valstybines.. bet pagrinde privatus. ir padarom DAUGIAU nei tu gali isivaizduoti. bet tau cia kostmozas. tu nesuprasi.

Sniechkus | 12-13 18:01
tai saunuolis, matai, pasirodo galima sutaupyt ir nevagiantGerai atsiprasau jei nekaltai apkaltinau zmoguDrovus

gerai varau as is sitos temos, nes jau pats suprantu kad pradejau sudais pilstytis porso stiliuku perlenkdamas lazda, neveltui dirbant su klienatasi mokymuose moko kad niekda negalima kalbetis temomis kurios yra tabu:sportas, politika, sexualine orientacija, tikejimasCha cha nes daznai priveda prie vieno ir to pacioCha cha
PS bet tai kaiii daliwacija 300 zinuciu plius prie nauojienosGirtas

Helix | 12-13 18:09
Žliumbia Juokiasi Valdzios aparatas suvalgo tik 4% biudzeto.. Juokiasi nu nafig.. tokio briedo dar neteko girdet.. Juokiasi

Helix | 12-13 18:13
Zyziau, zinau as koks uabas, kur tu dirbi.. Cha cha nepasakok pasakeliu..

yessuz | 12-13 18:17
nu ir koks? netgi ne lietuvisko kapitalo... Nekaltas papasakok ko nezinau


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu banga@tipro.lt

auto.Banginiai

Moderuoja: shropna, dr002™, quattre, BangaLT, ubagss
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: auto.Banginiai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Statistika

auto.Banginiai: 46.543 Žinučių forume 2.024.365 4.626 Narių klube 2.077 Banga.lt laikrodis 08:19 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai