Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti

Kategorija:  Naujausios  |  Populiariausios
  (6) Tikras dydis Siļæ½sti foto ļæ½ mobilļæ½jļæ½ telefonļæ½ 
Planas
 Planas (5) Tikras dydis Siļæ½sti foto ļæ½ mobilļæ½jļæ½ telefonļæ½ 
  (10) Tikras dydis Siļæ½sti foto ļæ½ mobilļæ½jļæ½ telefonļæ½ 
Dedule su savo seimininku
 Dedule su savo sei.. (3) Tikras dydis Siļæ½sti foto ļæ½ mobilļæ½jļæ½ telefonļæ½ 
  kita nuotrauka   »»

 Tikras dydis Siļæ½sti foto ļæ½ mobilļæ½jļæ½ telefonļæ½ 
Patalpino: Kestas
Kada: 12-15 11:21
Pamatļæ½: 189

Kestas | 12-15 11:21
norai

Kestas | 12-15 11:22
Neklausiu ar pažįstate, bet paklausiu - ar daug žinote žmonių, kurie Lietuvoje gautų valdišką 9620 eurų mėnesio atlyginimą? Tikriausiai išvardintumėte nedaug. Ne, tai ne Prezidentas, ne naujoji premjerė, ne Seimo pirmininkė ar koks ministras, tokį atlyginimą nusprendė gauti Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga. Paklausite, už kokius nuopelnus? Iš jo paties prašymo reiktų suprasti už pavojingas ir sudėtingas darbo sąlygas karantino metu. O kaip gi yra iš tiesų?
Šių metų balandžio 29 dieną LR vyriausybės nutarimu buvo patvirtintas sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo karantino metu aprašas, o lapkričio mėnesį paskelbtas ir pats karantinas. Šiame dokumente parašyta, jog Lietuvos nacionalinėje sveikatos sistemoje dirbantys darbuotojai įskaitant gydytojus rezidentus karantino metu organizuojantys ir (ar) teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdantys epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų ligų židiniuose turėtų gauti 60%-100% procentų priedus prie pastoviosios atlyginimo dalies. Kad būtų galima objektyviai nustatyti, kokiam darbuotojui, kokie priedai priklauso, šiame apraše aiškiai išdėstyta, kokias funkcijas atliekantys darbuotojai gali tikėtis tokių priedų. Tai darbuotojai turintys tiesioginių kontaktų su sergančiais ar įtariamais sergant pacientais, darbuotojai su tokiais pacientais atliekantys invazines, intervencines procedūras, naudojantys diagnostikos ir kitas gydymo medicinos priemones ir kt. Skiriant priedą turi būti atsižvelgiama ir į darbuotojų veiksmų, atliekamų teikiant paslaugas, sudėtingumą, atsakomybę ir veiklos mastą. Taip pat išdėstyta papunkčiais, kokios darbo sąlygos laikomos sudėtingomis, kur daugiausiai kalbama apie pavojingų užkrečiamų ligų padarinių šalinimą, paslaugų teikimą ypač pavojingų užkrečiamų ligų gydyme, darbą infekciniuose, intensyvios terapijos ir reanimacijos, priėmimo-skubios pagalbos padaliniuose. Priedai numatomi ir darbuotojams dirbantiems su ypač pavojingų ligų diagnostikai reikalingais tepinėliais, mirusių nuo tokių ligų pacientų palaikų tvarkymu, laboratorijų darbuotojams. Dokumente aprašytas ir darbuotojų darbo krūvio padidėjimo faktorius, kai darbuotojas pavaduoja kitus darbuotojus, laikinai atlieka kitas jiems priskirtas funkcijas ar vadovybės raštišku parėdymu atlieka papildomas pareigas ar užduotis. Kitaip tariant išvardinta daug dalykų, bet mažai, kas tiktų siekiančiam dosnaus priedo Utenos ligoninės vadovui D. Drungai, kuris vadovauja įstaigai iš nuotolio.
Kadangi tame pačiame apraše parašyta, kad už prieš tai išvardintus pavojingus darbus darbuotojams priedus nustato įstaigos vadovas, o patiems vadovams gali nustatyti (Utenos ligoninės atveju) savivaldybės taryba, ligoninės vadovas kažkokiu būdu dokumente įžvelgė ir savo darbo "pavojus bei vargus". Nors nemaža dalis, kasdien rizikuojančių Utenos ligoninės gydytojų ir slaugytojų iki šiol nėra gavę jokių priedų už darbą karantino metu, įstaigos vadovas nusprendė pralenkti juos ir kreipėsi į savo darbdavį – savivaldybės vadovus su prašymu paskirti net 90% procentų priedą prie jo ir taip nemažo atlyginimo. Daugelis sveikatos įstaigų vadovų tikriausiai susimąstytų, ar šiuo metu pats tinkamiausias metas prašyti tokių "kalėdinių dovanų", tačiau šis puikiai žinodamas, kad savivaldybei vadovauja jo paties bičiuliai iš socialdemokratų partijos su meru priešakyje, nei kiek nepasikuklino. Todėl jau šį ketvirtadienį savivaldybės tarybos politikai gali patvirtinti ne tik Utenos ligoninės vadovui 8018 eurų atlyginimą su 20 procentų kintamosios dalies priedu (viso 9621 eurų), bet ir Utenos PSPC vadovui Edvinui Ašokliui (viso 8310 eurų) mėnesį atlyginimą. Tikriausiai ne mažesniais priedais bus apdalinti ir kiti, vadovams ištikimi ir lojalūs darbuotojai ar gydytojai. Kadangi tam akivaizdžiai reiks papildomai lėšų, ketvirtadienį savivaldybės tarybos balsavimui yra pateiktas ir Utenos ligoninės prašymas mažinti medicininėms priemonėms ir medikamentams skiriamas lėšas nuo 25 iki 15 procentų, o atlyginiams skirtas lėšas didinti 10 procentų, kas būtų apie milijoną eurų. Kitaip tariant prioritetas ne medicinos priemonių ir medikamentų atsargų užtikrinimas, kad nebūtų, kaip buvo nutikę pavasarį, bet kažkieno asmeninės kišenės turinys.
Sakysite jie taip negalėtų? Net neabejokite, kad Utenos savivaldybės vadovai su savo kompanija dėl saviškių tą gali padaryti be jokios sąžinės graužaties. Juk kažkada tam pačiam D. Drungai dar tik pradėjus dirbti ligoninės vadovu iškart saviškių buvo paskirtas 40% priedas prie atlyginimo. Tiesa tada tik aukščiausiasis teismas įrodė vietos valdžiai, jog tokie priedai nespėjusiems nė kojų apšilti vadovams negalimi. O kur dar visai nesenas atvejis, kuomet lengva ranka savivaldybės valdžia Utenos PSPC ir Utenos ligoninę norėjo atiduoti į vienos šeimos – vyro ir žmonos rankas. Tada taip pat tik teismas užkirto kelią tokiam valdžios planui.
Taip, teoriškai dėl neva padidėjusio darbo krūvio tokį priedą savivaldybės taryba gali vadovams paskirti, tačiau, ar tikrai vadovas, kuris pats sergančių pacientų negydo, su jais tiesiogiai nekontaktuoja, viruso židiniuose ar protrūkiuose nebūna, dėl savo patogumo dirba ne pačioje įstaigoje, bet nuo jos gerokai nutolusiame pastate, turėtų būti skatinamas tokiu neadekvačiu Utenos rajonui atlyginimu? Matyt ne. Siūlau kolegoms iš savivaldybės tarybos daugumos, kurie ateinantį ketvirtadienį planuoja pritarti tokiems įstaigų vadovų įgeidžiams, pagalvoti, kaip tokius prašymus matydami jaučiasi šimtai dirbančių Utenoje medicinos sektoriaus darbuotojų, kurie ne mažiau rizikuodami gauna kelis ar net dešimt kartų mažesnius atlyginimus. Ar lauksime mielieji, kada jie dėl tokio politikų požiūrio atsisakys dėl mūsų visų stengtis ir rizikuoti savo bei savo artimųjų sveikata, kaip tai jau šiandien vyksta kaimyniniuose ar kituose rajonuose?
Ir kas po to pasakys, kad Utena ne laimingų (valdžios) žmonių miestas?

Dzux | 12-15 11:30
kai fantazijos neturi, belieka norai... Cha cha

Kestas | 12-15 11:34
Ufff

Kushlius | 02-05 14:23
Aš irgi noriu. Dokit.

Dzux | 02-05 20:53
Špyga


Komentuoti gali tik užsiregistravę lankytojai. Užsiregistruokite, arba jei esate užsiregistravęs, prisijunkite.

Visa "Banga.lt" klubuose ir forumuose paskelbta draudžiama informacija bus šalinama, o duomenys apie asmenis, paskelbusius tokią informaciją gali būti perduodami Lietuvos Respublikos specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjusius draudžiamą informaciją "Banga.lt" klubuose ir forumuose, prašome informuoti apie tai portalo redakciją el. paštu [email protected]


Teisė ir politika

Moderuoja: yessuz, Dzux, Kushlius, BangaLT, Gerasdviratis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Teisė ir politika

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai