Sykai ir seliavos

Šypsenanu jo susikalbejom tada apie tuo sgyvius idomiu pavadinimu

Zinot man dar idomi zuvis vegele(ar dar kaip vadina).Mes su broliu kai dar mokyklinukai budavom nueja prie ezero zaidima susigalvoja buvom kas daugiau vegeliu pagaus, bet rankomis jas gaudyti labai sunku.Jos kaip samas sumazintas kelis kartus.Arba pamenu pas seneli upemis gaudydavom auksles…vat tada pamenu nerealiai daug zuvies budavo, o dabar.Net ir auksliu nera tiek daug kaip anksciau.Aisku sprotu daryti nemegau, o gaudyti labai patikdavoŠypsenaxi xi.Upemis kol perbrizdavau, kad jas pabaidyti palikdavau visas basutes dumble, bet budavo smagu.Aisku nezinau iskur tas pomegis mano…?Nes kas pasiziuri i mane tai netiki, kad man patiktu zvejybaŠypsenageriau pasako gal greiciau stiuardeseŠypsena, bet man patinka viskas.Koks skirtumas ar tai vyriskas ar tai moteriskas uzsiemimas.

nu yra ir naturaliai likusiu ezheriniu syku…
yra ir ish ladogos atvezhtu ir introdukuotu, tik xuj znajet kur…
o kaip ir ant ko korsakas sykus pagavo nepameni?
seliavos tai labai plachiai paplite tik viena beda :
ir sykai ir seliavos laikos apie 12m gylije ir dar giliau, ir ne prie dugno, o viduriniuose vandens sluoksniuose, taip kad juos uzhtikt problematishka, todel daugelis ir nezhino, kad ju yra vienam ar kitam ezhere…
aishku kartais ishkyla shiltais vakarais ir i vandens pavirshiu, bet labai retai…

o kad shoniplauka vezhiagyvis, tai shventa tiesa…

nu kauno mariose ir nemune tai prigijo ish shiltu krashtu atvezhtos…
bet ezherinem tai shalto vandens reik…
tai jei tavo ezheras gilus arba shaltiniuotas gali bandyt veist ezherines, o jei ne, tai pabandyk parsivezht ish nemuno ar kauno mariu, gal ir prigis…

Salačiui:

Ant ko Korsakas pagavo sykus gerai nepamenu, bet turiu įtarimą, kad gal žiemine blizgute (tai buvo nuo ledo). O šiaip girdėjau, kad sykus gaudo žieminėm blizgėm. Atrodo lietuviškuose žurnaluose buvo straipsnių apie sykus, bet kad nelabai jie mane domino.

nieko naujo, ash ta pati pirmoj shios temos zhinutej rashiau

na, tai kas nors ka nors parashysit protingo apie syku ir selevu zhukle megejishkais metodais(ne tinklais) ir shiltuoju metu laiku(ne nuo ledo)?

Nea. Jau viską protingo išrašėm…

ono i vidno…
ko paklausi to negausi…

nu jos ne tiek smeliuka, kiek augaliukus megsta, kiek supratau, tai tavo ezhere pilnai ezherines shoniplaukos gyvent turetu…
tik va kaip jas ten uzhveist neisivaizduoju…
gal kokia bachka prigaudzhius ishverst reikes…

Tik shitaip…
Reix kada aukoti laiko ir prisigaudyt “kreveciu” Cha cha

STOP!!!
Palaukit a kartais manes gamtos apsauga uzh tokius bajeriukus nepatrauktu baudziamojon Aš nekaltas ?
Izhuvinti galima tik jiems priziurint ir kontroliuojant Mirkt
O kaip su “krevetem” Cha chaApakęsAš nekaltas ?

a xuj znajet… Cha cha
a tu arba istatymus pradek studijuot, arba tyliai tyliai niekam nieko nesakes… Mirkt

Istatymus istudijuosiu, o kol as tu krevetku prisirinksiu ims ir ides kokia pataisa Aš nekaltas tada kur as jas desiu Aš nekaltas
As geriau tyliai tyliai… LiežuvisCha cha

Balaganai, gali pakankamai drąsiai "šoniplaukinti" savo ežeriuką. Iš esmės tai labiausiai draudžiama "žuvinti" atvežtinėmis nevietinėmis žuvimis, kurios gali pažeisti nusistovėjusią ekologinę pusiausvyrą ežere. Prie tavęs galėtų prikibti, jei prileistum kokių rotanų. O jei tu į savo ežeriuką prileisi papildomai kokių kuojų ar lydekų, tai tikrai niekas neturėtų kabinėtis. O ką baisaus ten gali padaryti šoniplaukos? Jei karšiai plaukios riebesni, tai niekas dėl to nesiskųs.
Beje, tas reikalavimas žuvinti tik inspektoriams matant didele dalimi yra sukurtas tam, kad būtų galima kontroliuoti, ar tikrai ežerų nuomotojai žuvina ežerus, kaip yra įsipareigoję nuomos sutartyse.

Šiaip tai aš inspektorių vietoj drausčiau daugumą natūralių ežerų žuvinti karpiais.

ar tu isitikines, kad ju ten nera? o jei nera, tai gal netinkamos salygos, patarciau su kokiais biologais pasikonsultoti, gali buti tuscias tavo darbas

Kažin ar ką biologai atsakys be tyrimų. Be to, jie gali suklysti. Tad tu, Balaganai, geriau surenk mytą prie ežero su šoniplaukom, visi prigaudys tau šoniplaukų, tu "įšoniplaukinsi" savo ežeriuką ir talkininkams išduosi "lengvatinius" leidimus gaudyti tavo ežeriuke ir baidyti brakonierius… ir visiems, išskyrus brakonierius, bus gerai.

nu shiaip jei kas prisikabins, galima sakyti kad zhuvi jaukini, juk uzh tai kad sliekus ar dzykus i ezhera meti nieks nebaudzhia… Mirkt
o jei liks bachka shoniplauku, irgi ne beda sudzhiovinsi ir turesi daug pasharo sykam Cha cha kitos zhuvys i toki pashariuka irgi nespjautu…

tik va kur ir kaip ta bachka prigaudyt, tai xuj znajet…

Gera mintis Mirkt
O meeto dalyviams leidimus lengavatinius tai ir be talkos suteiksiu, nejau vienas zvejosiu Cha cha , o kiti is tolo i mane ziures Nustebęs
Tik nuo Vilniaus ar Kauno (jau nekalbu apie Validoli is Birzu) pakankamai geras gabalas kelio idomu ar kas nors atvaziuotu Aš nekaltas

Idomu kokia zuvi isibridus iki keliu galima jaukinti Aš nekaltas
O prigaudyti galima tik reik kantrybes ir laiko, kurio kaip tik ir nera Liūdna
Dusios ezere ten ju gyvas velnias Apakęs