sizofrenija

o cia is kur siustis? is kokio siuntiklio ar kaip?

o jau sunku buvo ta pati isversti?.. Šypsena kas tas delusions?

Nu ash sergu shizoprenija, kai buvau paauglys viena karta tingejau vaikscioti i mokykla ir todel mama atsivede gydytoja, ash nezinojau, kas ji tokia ir kai ji uzblokavo kelia , ash tiesiog pralindau pro lova ir pabegau. JuokiasiNu ji nusprende , kad sergu shizoprenija ir po keliu menesiu atvaziavo manes greitoji issivesti, buvau truputi nustebes, nes nesitekejau, kad taip gali ivykti, nuveze i vaiku skyriu, uzdare, as priesinausi, pririsho , nieko nevalgiau ir negeriau- norejau tokiu budu pasiprieshinti jiems , kad nemyzau, kiso zarnele ir taip nuleidinejo *****us, ir kalbejo apie dirbtini maitinima- supratau , kad nieko nepavyks. ŽliumbiaTad teko nusileisti. Man leido tada amanizina. ****as kokie vaistai- kai vaikstai suka galunes ir buna bloga. Vienu zodziu ne kas. Esi nuo ju didelis slabakas. Nu ka isleido po menesio - bet nesake, man kad esu shizoprenikas, net nesake kad dave II grupe, nieko nesake, suzinojau tik veliau. Zinoma, kai isejau meciau vaistus ir givenau linksmai, iki tol kol neprasidejo saukimai i armija, tada viska ir suzinojau , apie liga savo, kad tai shizoprenija Liūdnas Nu va esu gerai siandien nusiteikia ir lendu po lova. Manau esu nepagydomas shizoprenikas Šypsena Logos simptomai- jei galvoji kitaip nei dauguma, vadinasi sergi .

na chia tox psichologinis terminas, panashaii kaip haliucinacijos tik chia pvz zhmogus turi susigalvojes sau kashka ir tuom tiki nors irodymai yra akivaizdus prieshingi, arba iliuzijos Šypsena

shizofrenijos diagnose neapsiriiboja vien kitokiu mastymu, su kitokiu mastymu galiam ir Schizotypal personality disorder pripaishyti. Jiem budingi ivairus ishsigalvojimai apie ufonautus, zhalius zhmogeliukus, telepatija ir kitokias nesamones. Ash manau jai jau gavai tokia diagnoze tai buvo arba klaida arba tikrai turejai shizofreniko pozhymiu. Ne viskas nueina i krashtutinumus, buna ir gana lengvu simptomu… o sheip tu pats ar manai kad labai skiriesi nuo kitu savo mastymu ir ar tai tau ar tavo artimiesiems, pazhystamiems trugdo tai ka tu darai ? na viena tavo tema pazhiurejau sveikatoj tai matau kad ir haliucinaciju turejai, na chia sergantiems ta liga haliucinacijos yra vienas ish pozhymiu… Kam labai idomu buvo tox kinas “nuostabus protas” apie John Nash paremtas jo biografija. Kas filma mate tai turbut kad isivaizduojat kas yra shizofrenija. kas ishkojot to shizofrenijos atlaso ed2k://|file|An.Atlas.of.Schizophrenia.eBook-EEn.pdf|4817321|6 CDED9672B346C04D2580A18F0EB4984|/ ed2k tinkle, tex emule naudoti Mirkt

klausyk nesu patyres to, ka tu tai vadini Haliucinacijomis. Šypsena Esu mates filma nuostabus protas ir tikrai tokiu haliucinaciju nesu patyres. Tai va jei nezinai - sovietineje sistemoje buvo tokia paaugliams , kurie protesduodavo priesh tevus ar sistema, nepritapdavo prie visu ,liga- shizoprenijos atmaina- valios sutrikimas. Suprask, zmones elgiasi ne taip kaip reikia- ne pagal normas. Reikia juos gelbeti- gydant. Ta gydytoja buvo sena sovietine perdune- net savo vaika buvo igrudusi i psichiatrine, kai jai pasirode, kad jis neklauso. LiežuvisKaip dabar matau viskas ivyko per mano kvailuma. Cha chadar be to tau labai sunku butu irodyti, kad zmogus kuris mate NLO ar zalius zmogelius serga shizoprenija, nu kad Azanavos , kuri rode neseniai per telika- rodo, kad nieko nera, bet Azanovas sakosi, kad mato numireli ir su juo kalba. Šypsena Man rodos shizoprenija daktarai ivardija tai ko nesupranta ju protas- Azanovas tikrai daktarams butu rimtos shizoprenijos atvejis, mums kaip to nematantiems sunku bet ka ir pasakyti, nes kas is tikro ar shizoprenija ar antgamtiniai gabumai, mes negalime pasakyti . Šypsena

turiu pazistamu, menkas vaizdas kai vienas virtuveje sedi ir taip rimtai sneka ziuredamas i spintele… Nežinau

Nu dar tokia forma pasitaiko, teko konkreciai susidurti. Jos simptomai: zmogus atsijungia nuo savo proto ir tada labai sunku nustatyti ar jis ishprotejes ar ne - kalba labai keistai, isdeliotos mintys nesueina i viena visuma, keistai trukineja, zmogus gali skelbtis kazkuo, rekti kad jis svarbiausias ar kt… Po vaistu tokie nieko neatsimena- dazniausiai vartoja vaistus bijodami vel patekti i tokia busena. Vaistai- tai, vienu zodziu, gryni nuodai, juose tikrai nera jokiu gydanciu elementu. Siaip tokio zmogaus neatskirsi nuo normalaus . Jei nesakys, net nesuzinosi, kad jis serga shizoprenija, atrodys normalus. Tokiu gali buti net tarp jusu geriausiu draugu, net auksciausiame elite . Šypsena

John Nash buvo geras pvz, kaip matematikas tai labai geras bet va gryba papajudavo kartais Cha cha. na gal but su sovietine sistema taip ir buvo bet ash deja ant to nepataikiau nors ir pats nepkalusnus vaikas buvau Cha cha. Shaiis laiakis jai labai aktyvus neklauzhada butum tai ne shizofrenija o hyperaktyvuma pripaishytu Šypsena. Na apie sovietinius gydimo metodus atkira tema butu galima sukurt Cha cha

labai aciu visiems. o kaip su sizofreniku elgtis, kai jis sako jog yra ne tas kas is tikruju? pritarti ar ka daryti?

Nu chia nieko jau nepadarysi. yra toks posalkis- duok durniui kelia. Šypsena

as tik pasiteiraut norejau: cia kas nors baiges psichologijos mokslus? ar siaip, blevyzgojat tik tam, ka blevyzgot? bo isskyrus viena pacituota istrauka, visa kita mura visiska. kam sneket apie tai, apie ka neismanot nieko?

na as dar nebaiges, bet jau 4 metai Šypsenana nepaskychiau kad jie chia blevyzgoja, ish mastytojo labai geru ir tipiniu shizofrenikam pavyzdzhiu sulaukem (aishku ne jo pachio jaunystes istorija Cha cha ), jie padeda geriau suprasti kas tai per liga ir ko ish jos tiketis.

Klausyk olo, jei kazkam is tavo artimuju stogas nuvaziuos , o tu net nezinosi kas su juo darosi - grishi namo vakare ir pamatysi kraupu vaizda , tada suprasi, kad apie ta patirti kalbeti turi ne tik gydytojai, bet ir paprasti zmones. jei gyveni su tokiu zmogumi , nesi tikras ar rasi viska namuose tvarkoje- gali grizti ir rasti viska sudauzyta, visus pinigus sudegintus, ar namus net padegtus. Manau, reiktu pasidalinti patirtimi, kaip jus isgyvenote - kai jusu artimas susirgo tokia liga ar pavyko pamatyti kazkokius simptomus pries ligai prasidedant. Šypsena

na visu simptomu be abejo nezhinosi ir aishku nebutina, taip pat visu ligu Šypsena. na galiu pasakyti trumpai jai pastebite savyje ar kitu elgesyje kashka keisto kas tesiaisi gana ilgai ta prasme chai ne apie dienas ir savaites kalba eina o daznhiausiai apie kelis menesius, tai jau galima mazhdaug spresti kad yra kashkas netvarkoj. na yra tokiu variantu kad to paskeieitimo kaip ir nera, visa gyvenimo tokie “keisti” buna Šypsena. na pagrindinis simptomas butu tas kad tas pasikeitimas trukdytu normaliai funkcionuoti arba pachiam zhmogui arba jo artimiesiems. na buna visokiu tu variantu, bet ne viskas taip jau eina i krashtutinumus kaip mastytojas pvz dave… tie indai dauzhomi ir sheip keisti peolgiai gali buti ne butinai shizofrenijos pozhymis… chia apie tas ligas galiam shneketi ir shneketi nes ju na tixliai negaliu pasakyti bet kiek pamenu keli shimtai yra o knyga dsm4 (diagnostic statistical manual 4 edition) yra pati 943 puslapiu, joje surashytos visos ligos ju pozhymiai ir tt… apei ligas geriausiai psichiatrai papasakotu ash pats apie tas ligas tik pavishrutinishkai susipazhines.

Na as turejau teta kuri sirgo sizofrenija ir veliau mire.Kai ji pradejo elgtis keistai (pvz.: gryzusi ish parduotuves visada nusipirkdavo metiniu saldainiu ir su jais kalbedavosi)jai buvo diagnozuota sizofrenija.Ji buvo isvesta i Seksna.Ten ja gyde.Na ir kai jai pagerejo , teta atveze pas mociute.Si ja priziurejo.Tada teta kiekviena savaitgali eidavo i baznycia.O gryzusi visada rasdavo ant laiptu padetus mociutes guminius batus (mociute gyveno kaime , tai kaip suprantate ji su jais eidavo i tvarta) ji juos pasiimdavo ir nesiodavosi po kaimeli ir siulydavo vaikams juos apsiauti.Veliau visi tikrai jaudinomes, nes teta pasidare laabi vaikiska.Visai neamstanti, o kartais labai agresyvi.Tai tada vel ja isveze i Sveksa.Po keliu savaiciu ji mire… Bent man kai mama pasakojo kaip ji mire, tai sake, kad daktarai ryte ateje jos apziureti pamate ja apsipylusia gleivemis is burnos, o pajudinus pradejo begti puliai…Pasirodo ji mire nuo bronchito vezio ar kaip jis ten vadinas… Mano mociute dar dabar sako, kad ji sukele sizofrenija… Na as nezinau.Buvo tikrai skaudu stebeti kaip teta nesivaldo ir elgiasi neapsakomai kvailai. Nežinau

Na, diagnostiškai apie schizofreniją jau pakankamai pricituota. Kaip reaguoti į kliedesius, haliucinacijas, idee fix - labai skirtingų požiūrių yra. Ignoruoti, konfrontuoti, įtikinėti ir t.t. Svarbu, kas tau yra tas žmogus, ir kaip tas sakymas

atrodo. Mano praktika patvirtina, kad tinkamiausias būdas - priimti kito žmogaus kitoniškumą, net jei jis visiškai nesuprantamas, bet nesusitapatinti su juo. Jei sako, kad yra iš kitos planetos, tai yra to žmogaus tikrovė. Subjektyvi, žinoma. Todėl neprivalu jos priimti, kaip savo, nes tai būtų apsimetinėjimas. Vienas schizofrenijos požymių - specifiniai mąstymo sutrikimai, todėl loginiai argumentai gali pasirodyti tuščias laiko švaistymas. Kaip ir su kitais žmonėmis bendraujant, svarbu likt savim (kad ir kaip banaliai tai skamba), tikra, nefalšyva. Galima sakyti, kad supranti, kad jis taip suvokia pasaulį; tu gi pasalį matai kitaip. Ir, nepaisant to, manai, kad galima kalbėtis (jei iš tiesų taip manai). Kliedesiai, haliucinacijos, idėjos - tai simptomas, sutrikimo požymis, o ne pati liga. Net “įrodžius”, kad tai neteisinga, žmogus nepagis. Schizis graikiškai reiškia skilimą; priešingai nei dažnai galvojama, tas skilimas nėra “dviguba” asmenybė, tai vidinis skilimas, literatūriškai tariant - tarp proto ir jausmų. Ryšys su žmogumi, kurio psichikoje nėra tokio skilimo, sergančiajam gali būti didelė parama. Stiprybės Tau Gėlė

Labai teisingai ir aishkiai lietuvishkai Cha cha Gerai Gerai Gerai, ash lietuvishku terminu ish psichologjos daugumos net nzn todel man kartais sunku paaishkinti tiem kurie su tais terminais nelabai pazhystami ir ypach kai tik anglishkus zhinau.

Čia truputį OT: gal turi kompe DSM IV? Knygą darbe laikau, bet kartais namie prisireikia.

pats kiek ieshkojau nete sunku rasti dsm4, nepopuliari literatura Cha cha bet per emule radau dali dsm4 bet ten tik diagnoze axis2 disorderiu +dar nepatirkinau nes accesso duomenu baze ten o accesso kolkas neturiu instaliaves. dali dsm4 galima su emule parsipompuot, ten mazhas failiukas ed2k://|file|DSM4_Axis2_Diag_1.0.zip|19140|E2F07EE7AB7BA2F1 6D8A19833D92D39F|/ galiu i maila atsiust jai neisheis su emule…