Ar iš tiesų antidepresantai nevykę vaistai.

Ar iš tiesų antidepresantai nevykę vaistai.

sirgau, gėriau, padėjo, baigiau kursą, nepripratau. esant tikram reikalui, paskyrus gydytojui tinkamą dozę turbūt nieko blogo.

Prie visų temų šiame forume prikabinti liūdni veideliai.
Gal besirūpinantiems sava sveikata reikia pagerti antidepresantų…Nekaltas
Kai bus gera nuotaikaTūsas ir šypsena Cha cha veide, ligos greičiau paliks mus.

Ar iš tiesų jie veikia, kaip narkotikai?
Kas juos naudoję esate?

Geras klausimas, Patriccija. Gerai
Kad prie trankviliantų priprantama kaip prie narkotikų - jau gerai žinoma ir įrodyta. Visi raminantys preparatai (relanium, lorafen, klonazepam, etc) sukelia klasikinę psichinę ir fizinę priklausomyb. Jiems būdinga tai, kas būdinga ir narkomanijai, alkoholizmui: su laiku efektui pasiektireikia vis didesnių dozių, o nutraukus vartojimą, prasideda abstinencijos simptomai. Europos sąjungoje šitie vaistai jau įšrašinėjami kaip narkotikai, taikant griežtas apskaitos taisykles. Tuo tarpu pas mus raminančius vaistus labai lengva ranka išrašinėja terapeutai, šeimos gydytojai ir tikrai nemažai žmonių tokiu būdu tampa priklausomi nuo šių medikamentų. Kai jų nebeišrašo jų gydytojas, eina pas kitą ir taip suka ratus prašinėdami… Nežinau

Uzsieniuose jau rašoma, kalbama (ir "Discovery" rodė), kad naujieji antidepresantai (prozakas, zoloftas ir kiti iš tos serijos) irgi sukelia priklausomybę. Tikiu, kad psichinę priklausomybė jie gali sukelti. T.y. žmogus, vartojęs juos ilgą laiką gali bijotilikti be jų. Dėl fizinės nežinau.

Patri, o ką galėtų reikšti "nevykę vaistai"? Nekaltas

Pievele, nieko rimto tas mano išsireiškimas "nevykę vaistai" nereiškia. Paprasčiausiai netikęs išsireiškimas. Norėjau, kad pasisakytų žmonės ką nors žinantys iš savo praktikos aapie antidepresantus.

Turiu ganėtinai pavyzdžių, kad prozakas yra puikus vaistas, tiems žmonėms, kurie nieko nebemato gražaus šiam pasaulyje, kai veido išraiška visada liūdna, kai nebenori net iš lovos keltis, praradę viltį gyventi…

Po tėčio mirties mamai tenka duoti PROZAK, poveikis tikrai nuostabus. Šiaip ji buvo visiškai "mirusi" nei valgyti nebevalgė, nei iš lovos kėlė ir kalbėjo, kad tik numirčiau greičiau ir aš. Po keleto tablečių, visi šie depresijos požymiai aiškiai pranyko.

Vyrams susidūrus su šia liga ir šių vaistų vartojimu… Nekaltas šalutinis poveikis jiems baisus…
http://www.psichoterapija.ot.lt/Psichologija/Ji&Jis/sudegimas.htm

Patriccija, sergantiems depresija (o Tavo mama ja ir sirgo…) tie vaistai iš tiesų reikalingi ir net būtini.
Šalutinių reiškinių turi visi medikamentai ir netgi žolės.
Pvz. jonažolė yra liaudyje žinoma priemonė nuo depresijos. Dabar jau įrodyta, kad ji veikia ne silpniau už amitriptiliną ir panašius antidepresantus.Bet ir ji turi šalutinių reiškinių: pvz. padidina odos jautrumą saulei ir gali sukelti pigmentinių dėmių atsiradimą.
Beveik visi naujieji antidepresantai turi savų šalutinių reiškinių. Apie juos tiesiog reikia žinoti. Pvz. libido sumažėjimas - yra ir toks. Kiti būna tik gydymo pradžioje, o vėliau praeina. Ir šiaip jie yra labai individualūs. Vieną žmogų nuo to paties vaisto ir pykina, ir prakaitas pila, kitam visiškai nieko.

O priklausomybės klausimas iškyla jau vėliau, kai žmogus pasveiksta ir tuos vaistus reikia nutraukti. Daugelis tikrai BIJO. Bet tai psichinė priklausomybė. Man įdomu, ar yra fizinė… antidepresantams… Reikės paskaityti.

Gėlė

Patriccija, perskaičiau tą nuorodą ir neradau tų baisių šalutinių reiškinių vyrams Apakęs Apie kokius šalutinius reiškinius tu kalbi?
O MAO inhibitoriai (arba slopikliai) Lietuvoje jau senokai nebenaudojami, jie net neregistruoti.

nevartoju, nes nenoriu tapt priklausomu nuo jųFlirtas

Ne tikrai ne - poveikis kitoks - ir jei vartoji kada reikia veikia
Geraibet tam yra sąlygosMirkt

Gal kas nors esate vartoje ar vartoja LEXOTANIL?

Tai trumpo veikimo antidepresantas ir raminantis vaistas - viena - gali išgerti ir vairuoti - po 2 nulūši greitai - tinka pervargus priš miegą.

Lexotanil nėra antidepresantas Ne
Tai vienas iš benzodiazepinų (BROMAZEPAMUM), skiriamas nerimui, baimei, įtampai sumažinti, alkoholinės abstinencijos atvejais. Išleidžiamas po 1.5 ir 3mg (kai kur yra 6mg), skiriamas 2-3 kartus per parą ar prieš miegą po 1-2 tabletes (skirti turėtų gydytojas).
Mažesnės dozės šalina nerimą, didesnės sukelia mieguistumą ir raumenų atsipalaidavimą.

Noriu priminti, kad benzodiazepinai (raminantys preparatai) sukelia psichines ir fizines priklausomybes (!!!), todėl juos vartoti galima labai trumpai arba retkarčiais. Konkrečiai Lexotaniliui priklausomybės pavojus iškyla vartojant jį ilgiau, nei 3 mėnesius.

Mitas yra tai, kad prie šių vaistų nepriprantama. Skiriasi tik pripratimo greitis atskiriems preparatams ir individualus polinkis priklausomybėms.
Nežinau

Antidepresantai yra kita grupė vaistų ir jų poveikis skiriasi.

Neperskaitei pilnai anotacijos - tai prepartas naudojamas deėpresijai gydyti bet kartu turintis ir raminantį slopinantį poveikį - priešingai nuo daugelio antidepresantų. Ar daug jo gėrei ir atr dažnai tenka su jais sususidurti?

Kietas

robo, su šiais vaistais dirbu kasdien Mirkt
Jis skiriamas ir depresijai gydyti kaip papildomas preparatas, kai depresijos sudėtyje yra daug nerimo.

Bet tai NĖRA antidepresantų grupės vaistas. Yra ir slopinančių antidepresantų (pvz. amitriptilinas), bet bromazepamas yra benzodiazepinas, o ne antidepresantas.
Suprantu, kad sudėtinga Mirkt

Jokių vaistų negeriu dažnai, šį esu tik išmeginusi. Laimingas
Ir anotacijos neskaičiau, nes žinojau ką perku ir geriu. Likutis dar kažkur mėtosi vaistų spintelėje. Esu nusiteikusi prieš raminančių preparatų vartojimą sveikiems žmonėms. Taip

Jis priskiriamas depresijai gydyti ir matai čia ne farmakologijos paskaita - nusileisk žemyn prie žmonių kuriems dzin - kokiai grupei priklauso - jiems svarbu kam skiriamas - ir aš dirbu kasdien. O diazepinų grupė žinai kam priskiriama.
Mirkt

Nori būti teisus - būk.
O aš mėgstu tikslumą. Mirkt

Nes labai dažnai susiduriu su žmonėmis, kuriuos tokios plonybės klaidina ir… baigiasi abstinencija, nutraukus tokius "antidepresantus" Nežinau

[quote] O diazepinų grupė žinai kam priskiriama.
[/quote]

Europos sąjungoje jie priskiriami jau A sąrašo medžiagoms, kurios išrašomos kaip narkotinės medžiagos. Pavargęs

Europos sąjungoje jie priskiriami jau A sąrašo medžiagoms, kurios išrašomos kaip narkotinės medžiagos. Pavargęs

[/quote]
Matyt esi farmacininkė - na gydai iš anotacijų - patikėk nieko prieš bet labai svarbu kad žinotum priežastį - o jei prisimeni pagal Prozac ir panašių gydymus - jų kursai eina nuo 8 sav. iki 0,5 metų - efektas išlieka iki 2-3 metų. O kad sarašai - na pats žinau bet patikėk dar nemačiau priklausomybės nuo Lexotanil, Xanax - jau pastebėjau - bet tai du skirtingi veikimo mechanizmai- matai tikslumas tikslumu - bet patikėk paprastiems žmonėms mūsų "keiksmažodžiai" ne motais - beje ar žinai kad šokoladas irgi gali sukelti priklausomybę

Mirkt

Kiek žinau, tai Xanax yra gan populiarus nervų apraminimui. Nemažai pažįstamų jį yra vartoję. O priklausomybė gali išsivystyti daugeliui vaistų

robo Mirkt,
Prozac (ir kiti fluoxetino analogai), Cipramil, Cipralex, Zoloft (ir kiti sertralino analogai), Fevarin, Seroxat (ir kiti paroxetino analogai), yra SSRI grupės antidepresantai. Jie, taip pat kaip amitriptilino grupės tricikliai antidepresantai ir naujieji, veikiantys dar ir noradrenalino apykaitą (Remeron, Edronax, Efexor, Wellbutrin) antidepresantai - tai vaistai, kurie veikia skiriami DEPRESIJAI GYDYTI. Tai ir yra ANTIDEPRESANTAI.

Nenagrinejant farmakologiniu smulkmenu, jie veikia kitus receptorius smegenyse, nei benzodiazepinai, apie kuriuos dabar įsiplepėjome Laimingas.

Benzodiazepinai yra skiriami nerimui ir kitoms panašios būsenoms, o jei depresija yra su nermu (labai dažnas reiškinys), tai skiriant antidpresantą, gydymo pradžioje papildomai skiriamas ir benzodiazepinas, nes antidepresanto poveikis paprastai išryškėja tik per 2 savaites. Vėliau benzodiazepinus reikėtų nutraukti, nes jie tikrai sukelia priklausomybes.

Antidepresantais gydoma ilgai, nes depresija yra tokia liga.
Nerimo sutrikimus benzodiazepinais galima gydyti, bet rekomenduojama tai daryti trumpai ir to niekas nesilaiko. Daugelio specialybių gydytojai mėgsta skirti pacientams įvairius raminančius (Tranxene, Xanax, taip pat ir Lexotanil), kad atstotų nuolat zyziantys ir nerimastingi pacientai. Iš pradžių jie nerimastingi dėl vienų priežasčių, vėliaų - dėl to, kad nutraukė nerimą mažinančius vaistus.

Dar nesutikau gydytojo, kuris pats vartodamas raminančius preparatus pripažintų, kad jie nėra gerai. Tik atrodo - paprasta nutraukti. O jei žmogus geria ilgai ir gana seniai, tegu pabando nutraukti ir paaiškės kas darosi. Nežinau

O juos vartoja tikrai daug žmonių. Blogai Deja, su antruoju lazdos galu susiduria tik psichiatrai ir priklausomybių gydytojai.

Benzodiazepininė priklausomybė yra paplitusi labai plačiai ir jos nutraukimo simptomai yra gana sunkūs Pavargęs

Beje, dėl šokolado Mirkt… Priklausomybe galim vadinti tai, kas pasireiškia nutraukimo simptomais nevartojant to ar kito produkto. Fiziniais ar psichiniais. Yra ir nuo kavos, ir nuo nikotino priklausomų žmonių - tai faktas… Nekaltas

Jei turi mokslinių duomenų apie fizinę priklausomybę šokoladui - pasidalink, ir man įdomu Gerai Taip